Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Te Voorthuizen is de oudstrijder van 4830, de heer M. van Fenema, op 86-jaiigen leeftijd overleden. In het wetsontwerp tot regeling van het militair onderwijs bij de land macht, voor zoover betreft de opleiding tot officier, zijn door de regeering eenige wijzigingen aangebracht. In het ontwerp wordt nu uitdrukkelijk verkluard, dat er slechts éen cadettenschool zal zijn. De programma's van de toelatings-examens zoowel voor die cadettenschool als voor de Kon. Mil. Academie zijn in het ont werp opgenomen. De plaatsen van vesti ging der inrichtingen van militair onder wijs zullen bij algemeenen maatregel van bestuur wordpn bepaald. In hoofdzaak wordt de voordrecht ove rigens door de regeering onveranderd gehandhaafd. De oud-mir.ister van waterstaat, de heer J. G. van den Bergh, is over leden. Hij was lid van het laatste kabi net-Heemskerk, doch werd om gezond heidsredenen vervangen door den heer Bastert. Als ingenieur onderscheidde hij zich vooral bij den bouw van de brug over den Moerdijk. Onder zijn bestuur werd o. a. de voltooiing van het Meiwe- dekanaal voorbereid en tot verlegging van het Oude Maasje besloten. In de residentie en te Scheveningen heerschte op de beide Pinksterdagen eene gezellige drukte. Honderden vreemdelin gen brachten de stad en hare schoone omstreken een bezoek. Het weer was wat frisch, vooral Pinkstermaandag, maar de muziek-uitvoeringen in de open lucht Bosch, Dierentuin, Scheveningen (Sein post) trokken toch veel volk en gaven uitstekend genoegen. Alles liep in de vol- maakste orde af. Gedurende de beide Pinksterdagen wer den vervoerd: per Hollandsche spoor van en naar den Haag '24,220 reizigers; door de Haagsche tramwegmaatij. 58,345per stoomtram Holl. spoor den HaagSche veningen 13,410; (hieronder zijn niet begrepen de reizigers in rechtstreeksch verkeer van AmsterdamRotterdam en tusschengelegen stations); per stoomtram Rhijnsp. den HaagScheveningen 14000 en met den locaalspoorweg den Haag Voorburg 3048 reizigers. Z.Eic. de Minister van Oorlog heeft goedgevonden eene gratificatie van f25 te verleenen aan den voormaligen wacht meester der rijdende artillerie Theodorus van Zwol, alhier ter gelegenheid van de viering van zijn gouden bruiloft op Zon dag 25 Mei. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Vrijdag, den 30. Mei 4890, des namiddags ten i'/2 ure. Punten van behandeling: 1. Rapport van Burg. en Weth. inzake de missive der tFriesehe Vereeniging", houdende kennisgeving van het aantal jongelieden verpleegd in het «Tehuis van Gymnasiasten," die het gymnasium zullen bezoeken. 2. Mededeeling van Burg. en Weth. inzake het overbrengen der oude rech terlijke archieven naar het rijksarchief. 3. Reclame van de weduwe van Bom mel inzake den aanslag in de plaatse lijke directie belasting, niet ontwerp-be- sluit. 333ste STAATSI.OTEKM. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 27 Mei. (975 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prfjf) van f400 op No. 13645 hare handschoenen aan te trekken ter wijl zij glimlachend iemand, die op een kleinen afstand was gezeten, toeknikte. Deze persoon stond thans ook op en ging tot haar. Melcher snelde de zaal door en recht op de verhooging waar het in strument stond, toegaande, zeide hij met gedempte stem, terwijl hij eene eerbie dige buiging voor de kunstenares maakte «Vergeef mij, maar hoewel ik een vreemdeling ben, kan ik mij toch onmo gelijk het genoegen ontzeggen u mijnen dank te betuigen voor het ongewoon mu zikaal genot dat u mij heeft verschaft." Zij zag hem eenigszins verbaasd aan, maakte met haar hoofd eene lichte bui ging terug en scheen de verhooging te willen afgaan. Maar Melcher kon niet besluiten haar te laten vertrekkenhij was hardnekkig als een werkelijk genie soms zou kunnen zijn. «U zal mij vermoedelijk onbescheiden noemen" ging hij warmer voort, zoo hartstochtelijk zelfs, dat zijne stem trilde «maar op het gevaar af dit te verdienen waag ik hel, U te smeeken nog een enkel stuk te willen voordragen. U zou daar door een werk der liefde doen, als de baimhaitige Samaritaan." Er was iets in Melchers persoon, dat haar aantrok. Zjj had die eigenaardige Prijs van flOO op No. 7422 Prijzen van f 70 3954 3971 6421 6454 7463 7788 41679 43648 en 43643. Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 3962 6434 6438 7404 7416 7478 7754 7762 7769 7787 7795 14989 41991 11997 13547 13563 13606 13611 en 44414. Jan. Dat is ook pleizieiig voor de slachters Remkes en Fersfeld te Kralin gen om zoo maar bekend te worden ge maakt als koopers van een ziek rund, dat door de keurmeesters is afgekeurd. Piet. Net goed. Zij die het publiek met koopwaar bedriegen, moeten maar aan de kaak worden gesteld. J. Maar misschien wisten die slachters niet, dat het beest ziek was. P. Best mogelijk. Maar dan zou ik denken, dat zij hun vak niet genoeg ver slaan, en bij zulke lui koop ik niet gaarne. J. Ik ook niet, en in ieder geval blijkt uit dit feil opnieuw, hoe goed de keu ring van levensmiddelen is. P. Zeker, want het is heel mal te be weren, dat ieder maar goed uit zijn oogen moet zien, als hij wat koopt. J. Precies. Een mensch kan geen ver stand hebben van alle dingen, die hij moet koapen, en daarom dient hij op den verkooper te kunnen vertrouwen. P. Dus is het heel nuttig om te waar schuwen voor ieder, van wie men te welen kan komen, dut hij zijne klanten bedriegt. J. Verlies van klanten is zijne recht matige straf. KERKNIEUWS Ned. Herv. gemeente Beroepen naar Gameren, ds. K. W. Hulstijn, te Ecbteld. Naar Waverveen, de heer G. Boersma, cand. te Utrecht. Naar Maartensdijk, ds. J. Beijer, te Hierden, Naar Lienden, ds. G. Spijkerboer, te Krim pen aan den IJsel. Naar Wijnjeterp en Duurswoude, de beer K. A. de Groot, cand. te Utrecht. Naar Goudriaan, de heer D. Ozinga, cand. te N.-Amstel Naar Ede, ds. H. Doornveld, te Huizen. Naar Veere, de beer Th. G. C. Ilappard, cand. te Wijk bij Heusden. Naar Zivainmerdam, ds. C. J. van Arkel, te Noordwijkerhout. Naar Kamerik, ds. A. H. de Klerck, te Rid derkerk. Naar Lemmen, ds. L. A. F. Creutzburg, te Beekbergen. Naar Uitwijk en Waardhuizen, de heer A. F. Ch. Pont, cand. te Utrecht. Naar Eppenhuizen en Startenhuizen, ds. N. H. Kuiper, te Tinal- linge. Naar Walnis, de heer K. A. do Groot Az., cand. te Utrecht. Naar Kerk- werve, de heer P. van Willemsuaard, cand. te Schoonhoven. Naar den Helder, ds. T. B. Grampé Molière, O.-I. predikant met verlof. Bedankt voor Ouddorp, ds. P. Bongers, te Eemnes-Buiten. Voor Hemmen, Hat- tern en Hoogersinilde, de heer J. P. van Malle, cand. te Bergen op Zoom. Voor Hoofddorp (Haarlemmermeer), ds. IJ. Boots- ma, te Zoetermeer. Voor Zuidzande, ds. H. J. A. Bergsma, te Spaardam. Voor Berkel, ds. J. Bolkestein, te Ter Aar. Voor Ankeveen, 's Heer Hendrikskinderen en Wissekerke, de heer K. A. de Groot Az., cand. te Utrecht. Voor Kedichem, ds. P. van der Meulen, te Wadenooien. Voor Doeveren en Genderen, de heer Th. G. C. Rappard, cand. te Wijk bij Heusden. Aangenomen naar Rensnoude, de heer J. P. van Melle, cand. te Bergen op Zoom. Naar Gorredijk, ds. R. Bennk, te Norg. Naar Rotterdam, ds. B. ten Kate, te Aalten. gewaarwording die ons bezielt, als wij gevoelen dezelfde lucht in te ademen met iemand, die het leven op onze eigene wijze beschouwt, die ons verstaat. Boven dien was zij door zijne onverholen be wondering van haar talent gevleid. Daar is toch niets dat, vooral eene vrouw, zoo danig inneemt, als eene dergelijke, on middellijk opgewekte sympathie voor eene harer gaven. «Als het mij gegeven is een werk der barmhartigheid te doen" zeide zij vrien delijk, «dan gaarne Zij trok hare hand schoenen weer uit en nam weer voor de piano plaats. Na een paar eenvoudige préludes, speelde zij een impromptu van Chopin, met even veel fijn gevoel als smaak. Melcher stond op een kleinen afstand en luisterde. Zijne belangstelling in de muziek begon op de uitvoerende over te gaan. Hij bewonderde hare fijngevormde handen, die op eene liefkoozende manier de toetsen aanraakten, en hierna begon hij haar gelaat en hare gestalte te mon steren. Zij had een paar prachtige don kere, zachte en tegelijk fiere oogen. Er lag bovendien iets onuitsprekelijk bevalligs over haar geheele persoon verspreidzoo iets eigenaardigs in de wijze waarop zjj het hoofd bewoog, in haar glimlach haar oogopslag was zoo peinzend en Zestal te Helder: J. C. Benit, te Boven- CarspelJ. F. L. Boonacker, te Otterlcck A. F. Eilerts de Haau, te Benniugbroek Th. Grampé Molière, O.-I. pred. met verlof H. G. Kist, te Oosthuizen en P. A. A. Riedel te Krommenie. Viertal te VlissingenM. Göpner, te Harderwijk; H. J. Ter Haar Romeny te Haren; P. J. Steenbeek, te Locliem en A. J. van Wijngaarden, te Mijdrecht. Ghr. Ger. Kerk. Beroepen naar Brielle, ds. J. Thijs te Sasscnheim. Naar Ierseke, ds. L. Bonman te. Ter Neuzen. Bedankt voor Kampen, ds. A. van der Sluijs, te Enkhuizen. Ned. Geref. gemeente (doleerende) Beroepen naar Nederhorst den Berg, ds. J. J. Westerbeek van Eerten, te Mijdrecht. Naar Koudekerke, ds. R. J. W. Rudolph, te Heinenoord. Naar Vlaardingen, ds. J. J. A. Ploos v. Amstel, te Reitzum. Bedankt voor Oostermeer. dr. H. Fran sen, te Winterswijk. Voor Kapelle aan den IJsel, ds. J. J. A. Ploos van Amstel, te Reitzum. Aangenomen naar 's Gravenhage, ds. G. H. van Kasteel, te Kollum. Drietal te IJlst: G. H. van Kasteel te KollumE. Eisma, te Bennekom en D. J. jB. Woijers, te Ilijlaard. Evang. Luth. gemeente: Drietal te Schiedam: J. I. L. Duyven- dak, te WeespD. Fregeres, te Groede en Joh. W. Pont te Tiel. Hersteld Evang. Luth. gemeente: Drietal te Bodegraven: C. A. Evelein, te Leiden; F. .1. Plaat, te Purmerend en D. Snijder, te Gorichem. Veiligheid te Parijs. De veiligheid te Parijs laat in den laatsten lijd des nachts weer veel te wenschen over. Deze week werden twee vrienden, die laat in den nacht van eene partij huiswaarts keerden, onverhoeds door een bende bandieten aan gevallen. De eene vriend werd terstond vermoord, de andere ontving een gevaar lijke messteek in de volle borst. De ellen delingen vluchtten, na hunne slachtoffers alles te hebben ontnomen, wat eenige waarde had. Sinds Standley te Londen is, heeft hij reeds 42 brieven van eigenaars van was- senbeeldenspellen ontvangen die hem aan zienlijke sommen aanbieden voor zijn reis- tent en zijn verscheurde, vuile kleeren, die hij in de Afrikaansche wildernissen droeg. Naar het schijnt, zijn deze dingen niet te koop. Stanley is door de hoogeschool van Cambridge tot doctor in de rechten hono ris causa benoemd. Oude lui. Zekere Con?ables is te Albito, in Por tugal in den ouderdom van 146 jaar overleden. Te Forét-du-Temple, in Frank rijk, wonen vier zusters, waarvan de oud ste, 92, de tweede 89, de derde 87 en de jongste 82 jaar telt. Zij zijn allen nog even gezond, en zitten den geheelen dag aan het spinnewiel. Hoe mag toch de distel, die stekelige en niet mooie bloem, welke inderdaad onkruid is, tot de eer zijn gekomen om het nationale onderscheidingsteeken van Schotland te zijn'? vraagt Semper Virens. Men zegt, dat zij zulks geworden is, toen de Denen Schotland binnendrongen. In zekeren nacht beproefden zij een aanval op een vesting. Barrevoets slopen zij voort, in diepe stilte. Toen zij in de na bijheid der vesting gekomen waren, trad een hunner op een distel en gilde het uit van pijn. Door dezen smartkieet werd de slapende bezetting gewekt en voor het dreigend gevaar gewaarschuwd. Door de distel werd de vesting gered en de dank bare Schotten kozen haar tot onderschei dingsteeken. Hij luisterde lang niet zoo aandachtig als daar straks buiten; hij was nu ten rninsle evenveel oog als oor. Toen zij het stuk geëindigd had, bleef zij nog een oogenblik stil zitten met de handen op haar schoot en de oogen neerge slagen. Vervolgens stond zij haastig op, ging met eene hoofdbuiging langs Melcher, die opstond om haar eerbiedig te groeten, en voegde zich weer bij het overige gezel schap. Melcher bleef haar onbewegelijk nasta ren. Wie was zij? Dit gelaat scheen hem bekend toehad hij haar voorheen gezien of ondervond hij enkel die gewaarwording van herkennen, die ons door eene bij zondere overeenstemming met personen, die wij voor de eerste maal ontmoeten, kan ovei weldigen'? Tehuis komende vond hij Bertha inge slapen. Een licht brandde nog op de tafel naast haar en zij hield een opengeslagen boek stijf in de hand. Het was duidelijk zij had tot Melchers terugkeeren willen wakker blijven, maar zij was door den slaap overvallen. Voorzichtig trok hij het boek uit hare hand, deed het licht uit en bleef nog een oogenblik staan luisteren. Edoch Bertha ontwaakte niet; er lag iets verlammends, iets benauwends in die zware, geregelde ademhaling Met een zucht van verlichting sloop De Illustrirte Gartenzeitung van Wee- nen prijst het volgende mengsel aan, als zeer geschikt om den groei op te beuren van planten in potten en deze in kamers gezond te houden. Men neemt 60 gram zwavelzuren ammoniak, 20 gram salpe ter en 15 gram suiker. Daarvan gebruikt men 30 of ten hoogste 40 droppels per liter water, om de planten eenmaal per week te begieten, totdat de groei voldoende is. De Duitsche keizer heeft aan het Ber- lijnsche JProtestantsche Zendinggenoot schap voor Duitsch Oost-Afrika f 42000 doen overhandigen, als bijdrage voor de oprichting van een ziekenhuis te Zanzibar. r Spoorwegongeluk. In Engeland heeft op den spoorweg van Lancashire naar Yorkshire een ernstig spoorwegongeluk plaast gehad. Twee treinen liepen met snelle vaart tegen elkaar en richtten de grootste ver woestingen aan. De eene trein, van Manchester komende, had vee geladen en er bevonden zich ook verscheidene kooplieden bij. Een van hen werd ommiddelijk gedood, een ander zóó zwaar gekwetst, dat men aan zijne her stel wanhoopt. Van het treinpersoneel bekwam niemand eenig letsel. Door den Belgischen Staat, zal in ver band rnet de wet van 1 Mei 4874, rege lende den aanleg van spoorwegen in Bel gië. het eereteeken wegens 25-jarigen trouwen en eerlijken dienst bij de spoor wegen op Belgisch grondgebied, uitgereikt worden aan de beambten R. Lindekens en P. Vissers, te I.iers, in dienst van de Staatsspoorwegmaatschappij te Utrecht. De grootste man van Engeland is Tho mas Lumley, wegende bruto 201 kilo gram. Hij is 2.07 meter lang. Wil hij reizen, en Lumley kan zich die weelde veroorloven, omdat hij rijk is, dan is er geen personenwagen, waar hij kan binnentreden. Hij huurt derhalve een gansche goederenwagen, laat daarin een reuzenstoel plaatsen en reist aldus. Een bankdief. Eenigen tijd geleden werd door Edmund Sturges Craudford de Amerikaansche nationale wisselbank voor een som van 41.000 dollars bestolen, waarmede de dief naar Midden-Amerika vluchtte, alwaar hij door een geheim politieagent werd gevangen genomen. Het gelukte hem echter uit de gevangenis te ontvluchten. Men heeft 25.000 dollars uitgeloofd aan dengene, die hem weder in handen der politie brengt. In zake de eischen omtrent de Delagoa- spoorweggeschiedenidoor de Engelsche Maatschappij en de Vereenigde Staten aan Portugal gesteld, schrijft de Patriot, die in Z.-Afr. verschijnt: „Jou Gel«l of jou Leve." Amerika en Engeland het r.ou saam hulle pistool op di hors van di arme Portugal geset en vraag mar net di klei nigheid van 'n kleine paar miljoen as skadevergoeding vir di vat van di Dela- goabaai spoorweg en dreig natuurlik, as Portugal ni betaal ni, om te vat. Dat Portugal ongelyk het is ni an twyfel ni. Di Engelse wetgeleerde het vooruit al so geseg, en hulle moet tog weet, daaren- bowe het Portugal mar 'n paar ou klein oorlogskepies, dog Engeland en Ameiika het baing. Daar is vir Portugal nou niks anders te doen ni, dan opdok, of Delu- goabaai opgé. Geef di regering in Por tugal toe, dan kom daar seker oproer, en di Koning sal moet lat vat, en hoe wel ons Republikeins genoeg is om daar- deur ons nagrus ni te laat bederwe ni, het ons log jammer vi di man, hy is tog ni lank in di pos ni. Engëland, of laat ons laat ons misskien liewer se di Engelse, het hulle hart op twe dingen geset, hulle wil Transvaal hè en di Portugeese uit Suid-Afrika verdrywe. Al twe is in Engeland syn padal twe het goud in hulle, al twee is klein, dus die proces is al klaar, en wag mar op di tyd om di straf uit te voer. Vanseléwe, onder di Franse Skrikbe- wind, had hulle di plan om as hulle nou Melcher naar de andere kamer. Hier bleef hij nog een paar uren in het donker zit ten peinzen; hij ging ten eenenmale in het nieuwe leven op, dat van avond in hem was ontwaakt, en thans in hem bruiste. Op-éens sprong hij op; stak eene lamp aan en ging aan zijne schrijftafel zitten. Hij had geen muziek-papier en moest zelf linieeren, en de zenuwachtige haast waar- mèe hij dit deed, verhinderde hem een enkelen regel recht te trekken. Maar dat kwam er niet op aan. Vlug trok hij een aantal lijnen en in dezelfde vliegende vaart werd het lied dat hij daar even had gecomponeerd opgeschreven. De pen kon nauwelijks den snellen loop zijner gedachten volgen. Vanwaar de woorden voor zijn lied kwamen, hij wist het niet; zij waren er tegelijk met de lonen. Hij schreef steeds door, bijna zonder te ver staan wat hij schreef; zonder te weten of daar harmonie was in zijn stukmelo- diën dwarelden in bonte mengeling door zijn brein; het gold in het oogenblik van gloeiende geestdrift de muzikale gedachten te grijpen en deze op het papier vast te houden. Zijn pharitasie was zoo overstel pend, zoo verrassend vruchtbaar, dat zij hem als onder betoovering bracht. Ein delijk liet hij de pen rusten; hij las zijne compositie over, maar ook thans nog zon- niks anders wis om 'n man te laat dood maak ni. hom dan die beskuldigd var. samensweririg in di gevangenis 'zit dan was dit klaar met kees. Portugal wordt nu beskuldigd dat hy met Paul Kruger saamgesweer het, om Marmurdo teen te werk. Waarom weet eiendlik nimand, daar President Kruger graag genoeg 'n lyn na Delagoabaai wil hè, mar ankla- gers en regters is diselfde mense, en jou geld of jou lewe is al baing op di we reld gehoor." De deken der papegaaien Een ka ketoe, die sedert 90 jaren de familie Wentworth te Sydney toebehoorde, is voor eenigen tijd gestorven. Blind en bijna geheel zonder veeren, had hij toch de spraak niet verloren en or.der het uit roepen van zijn geliefkoosde woorden; „Good by" (vaarwel), viel hij dood van zijn stok op den bodem der kooi. Begrij pelijk is het, dat men over dit beest treurde alsof het een huisgenoot ware geweest. Het Engelsehe blad Woman heeft de vraag gesteld op welken leeftijd meisjes 't best kunnen trouwen. De meederheid van de 400 antwoorden verklaarde zich voor 21 jaar. Een groote minderheid vond 25 jaar beter, omdat de meisjes dan de menschen en zich zelf beter kennen. Een inzender vond het 't best, als een meisje trouwde, zoodra de ware Jozef kwam! Te Chambéry (Savoijel is Zondag II. tijdens den dienst de bliksem in een kerk geslagen. Een der kapellen werd geheel vernield den dienstdoenden priester werd de hostiekas uit de hand geslagen, de 80 aanwezigen die geknield lagen werden ter aarde geworpen. Veler, deden kneu zingen op en een jong meisje werd deer lijk gebrand. Ook een bezuiniging Keizer Wil helm heeft besloten, geen doekspelden en dergelijke geschenken meer te geven aan personen, die aanspraak hebben op een geschenk, zonder dat hunne verdiensten van dien aard zijn, dat hun een ridder orde kan worden geschonken. Voortaan zullen deze personen een portret met har.dteekening van den Keizer en de Kei zerin ontvangen, in een gouden of zil veren lijst, welke met het wapen en de naamletters des Keizers voorzien is. Mooie poppen. In den Staat New- Jersey is thans eene fabriek van phono- graphische poppen. Een vijfhonderdtal jonge meisjes spreken of zingen in de poppen, die dan later slechts behoeven opgewonden te worden, om de liedjes of worden weer te geven. De toestellen zijn zoodanig in het blikken lichaam der poppen aangebracht, dat de geluiden uit den mond schijnen te komen. De fabriek kan 500 poppen per dag afleveren. Een gezegend land. Een landver huizer, die met de nieuwe wereld hoog is ingenomen, schrijft: «Amerika is een heerlijk landHet heeft de langste en meeste rivieren, die sneller stroomen, hooger wassen, sterker ruischen, een grooter verval hebben en meer schade aanrichten dan de rivieren van eenig ander land. De spoorwegwaggons zijn ruimer, de treinen gaan sneller, ontsporen meer en daarbij komen meer menschen om dan in andere landen. De stoombooten laden zwaarder vrachten, zijn langer en bree der, hare ketels springen vaker, de pas sagiers vliegen hooger in de lucht en de gezagvoerders vloeken krachtiger dan elders op stoombooten het geval is. De mannen zijn langer en forscher, vloeken, drinken en pruimen meer dan de mannen in eenig ander land. De Amerikaansche dames zijn rijker, aardiger, kleeden zich beter, breken meer harten en doen meer kwaad dan andeie dames. De kinderen schreeuwen harder, groeien sneller, komen spoediger uit de korte kleeren en worden eenige maanden vroeger meerderjarig dan kinderen in een ander land. Daarheen, is 't niet? Daarheen! der ze te begrijpen, of er een oordeel te kunnen voimen. Hij had zich nog niet losgemaakt; hij stond nog geheel onder den indruk van die onsamen-hangende, bedwelmende inspiratie, die hem ver moeide en bekoorde tegelijkertijd, terwijl zij zijne gedachten in verwarring bracht. Het was een zang der liefde, eenigs zins in den geest van Beethovens Adelaide. De sombere gedachte der maneschijn-sonate vond men er in terug, en daarbij een harts tochtelijk, doch niet hopeloos verlangen. De pracht van den avondhemel, het rui schen van den waterval, de plechtige stilte van het bosch, de eerste geheim zinnige betoovering voor het oDtwaken der liefde dit alles werd in zijne tonen weergegeven. Hij legde zijn handschrift weg en wierp zich op de canapé. Een korte sluimering sloot zijne oogen. Het scheen de reactie na de geweldige over spanning zijner zenuwen, alsof iets ver rukkelijks en benauwends tegelijk van hem werd genomen, zoodat hij een oogen blik vrij kon ademhalen. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2