Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Bosch om er de muziekuitvoering bij te wonen. Zondag wordt door een zestigtal ge- costumeerden een bezoek aan Schevenin- gen gebracht, waar keizer Karei hun een diner zal aanbieden in het Oranjehotel. Na afloop van het diner zullen zij zich gezamenlijk naar het Kurhaus begeven, waar voor hen een sierlijke tribune wordt gereserveerd, op dezelfde wijze als ver leden jaar voor den Shall van Perzie, gelijk reeds gister in het avondblad werd gemeld. Omtrent het bezoek, dat H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Wilhel- mina op 1 Juli a.s. aan Nijmegen zullen brengen, verneemt de Nijm. Ct. het volgende: «De vorstelijke gasten worden des namiddags te één ure alhier verwacht en zullen aan het station worden ont vangen door de civiele en militaire auto riteiten onzer stad en het bestuur der feestcommissie. Op het perron zullen eene eere-compagnie van de dd. schutterij en eene van het 5e reg. inf. met de staf- muziek de honneurs bewijzen. Na de officiëele ontvangst zullen de Koningin en het Prinsesje plaats nemen in de vóór het station gereedstaande hof- rijtuigen om zich langs Stationsweg, Kei zer Karelplein, Nassausingel, Smetius- straat, Bloemerstraat, Augustijnenstraat, Hezelstraat, Markt en Korte Burchtstraat naar het Stadhuis, te hegeven. Hier zullen de voorname bezoeksters eenige oogenblikken toeven, om zich daarna langs Burchtstraat, St. Jorisstraat, Hun nerpark (onder het Viaduct door), Cani- siussingel, Oranjesingel, Ziekenhuis, Mo lensingel, Verlengde Molenstraat en Nas sausingel naar de woning van onzen burgemeester, Mr. P. C. Bijleveld te be geven. Hier zullen H. M. en de Prinses den historischen optocht van de Leidsche stu denten zien voorbijtrekken, na afloop waarvan zij langs Nassausingel, Oranje singel, Canisiussingel, Hunnepark en Kelf- kensbosch, naar het Valkhof zullen rijden, alwaar zij, bij den ingang over de brug, door de regelingscommissie zullen worden ontvangen. Op het Valkhof verrijst een koninklijke loge voor de vorstelijke be zoekers, van waai uit zij èn de aankomst van den optocht èn de receptie van den Burchtgraaf van Nijmegen zullen kunnen aanschouwen. Na bij deze feestelijkheid eenigen tijd te hebben vertoefd, zullen H. M. en IJ. K. H. een rijtoer maken over Berg- en-Dal en Beek, gaande eerst van het Kelfkensbosch door de Hertogstraat en zoo naar den Berg-en-Dalschen weg, om ten slotte, van den Ubbergschenweg komend, langs Waalkade, Boddelstraat, Verlengde Hezelstraat, Kronenburgersin gel en Spoorstraat naar het station terug te rijden. Te half vijf uur precies keert de koninklijke trein naar het Loo terug." Bij de Stoomvaartmaatschappij Nederlandis telegrafisch bericht ont vangen van kapitein Visman, uit Fal mouth, dat haar Stoomschip Prins Fre- clerik," 21 Juni jl. van Amsterdam naar Batavia vertrokken, den 25sten, 's avonds '10 uur, bij mist door aanvaring met de Marpessavan Londen, in den Golf van Biscaye gezonken is. De opvarende zijn gered, met uitzon dering van éen officier der landmacht en zes minderen militairen, wier namen zoo spoedig mogelijk aan de dagbladen zul len worden medegedeeld. Volgens nader bericht zouden er, be halve den officier, 6 en niet 5 man van de afdeeling aanvullingstroepen zijn om gekomen. Aan boord waren de volgende passa giers eerste klasse A. Voorsluijs van Elk en mej. Voorsluijs van Elk, H. van Wijk, H. A. Kooij en echtg., C. W. Gelderman, mevr. L. M. Steevert geb. Klaarwater en dochter, mej. C. W. Langenberg, A. J. Dozy, H. W. A. Versnel, D. van derPaardt, mej. E. Nieumeijer. Veertien passagiers zouden eerst te Genua aan boord van de „Prins Frederik" komen. Nog wordt medegedeeld, dat zich be halve een nog al kostbare gemengde la ding, voor een millioen gulden gemunt geld aan boord bevond. Deze som was ter beurze te Amsterdam verzekerd. Nader bericht men ons, in een particu lier schrijven, dat de vermiste personen zouden zijnde 2e luitenant van Wijk, de korporaal Kurts en de soldaten Rumond, Vleurjj, Martin, Roelving en Schrijver. De Staatsspoor wegmaatschappij heeft bepaald, dat voortaan aan landverhuizers, die per Nederl. Amerikaansche Stoom vaartmaatschappij vervoerd worden, de speciale plaatskaarten over de lijnen van genoemde spoorwegmaatschappij moeten worden verstrekt, onverschillig of zij van hun legitimatie-bewijzen na den dag van afgifte gebruik maken. Door de heeren M. de Koning, hoofdboekhouder en H. J. Gerlings, in specteur bij de Staatsspoorwegmaat schappij te Utrecht, is een nieuw regle ment, betreffende de behandeling der Comptabiliteit bij de spoorwegen, ontwor pen, hetwelk door volledigheid en nauw keurige bewolking, ook de aandacht van buitenlandsche spoorwegmaatschappijen heeft gelrokken, zoodat het hoogstwaar schijnlijk bij de spoorwegmaatschappijen, die deel uitmaken van het «Verrein- Deutscher-Eisenbahn- verwaltungen" zal worden toegepast. Het eerstvolgende examen voor com mies der posterijen zal gehouden worden in November of December. Deelneming daaraan zal, behalve voor hen, die vroe ger benoemd werden, openstaan voor de surnumerairs, die bij kon. besluit van 20 Mei 1887, no. 10, zijn aangesteld. De miliciens der lichting '1890, die voor hunne inlijving in den wapenhandel zijn geoefend, nemen reeds deel aan den garnizoensdienst en zullen in Augustus a. s. bevorderd worden tot milicien-kor poraal, waartoe ze nu reeds worden op geleid. Uit Nieuwersluis vertrokken 31 leerlingen van de Pupillenschool, ten einde hunne bestemming bij een der corpsen van het leger te volgen 20 naar het instructie-bataillon te Kampen, 4 naar de instructie-compagnie te Schoon hoven, 4 naar het corps genietroepen te Utrecht en 3 als tamboer bij het 6en regiment infanterie. De voorloopige synode van Neder- duitsche gereformeerde kerken heeft in hare vergadering van 25 Juni besloten, een deputaat te benoemen om naar Java te gaan, en verband met de daar bestaande Javaansche christen-kerken te zoeken, ter- wy 1 aan dezen deputaat twee broeders uit Java zouden worden toegevoegd. Als deputaat naar Java te zenden werd be noemd ds. Lion Cachet. De heer J. van Dijk Mz., bestuur der van het gymnasium te Doetinchem, doet bij circulaire een beroep op zijn geloofsgenooten, «teneinde honderd zen delingen en honderd artsen te hunnen koste te doen opleiden en naar Indië te zenden." De steller der advertentie re kent daartoe ongeveer een millioen gul den noodig te hebben; hij vraagt die met een heenwijzen zoowel op den «over- vloedigen zegen," door Nederland geno ten, als met een herinnering aan de «gevaren, waarmee de Islam Nederlandsch Indië bedreigt". Een aanvankelijke proef neming, in meer beperkten kring door den heer van Dijk aangewend, bleef, naar hij mededeelt, reeds «niet zonder resul taat". Van een algemeen bekend worden van zijn plan wacht hij de gevolgen «rus tig af." Alleen meent hij, dat «het werk in niet veel meer dan tien jaren tijds volbracht kan, maar ook moet worden." Van 1 Januari tot 31 Maart 1890 werd voor de weesinrichting te Neer bosch ontvangen aan giften f45,924.65, benevens vele goederen. Voor druk- en bindwerk werd over het ie kwartaal ont vangen f 32,471.09'/, Te Haarlem is eergisterochtend overleden een Leidsch student, de heer P. P., die bij het monsteren voor den op tocht het ongeluk had van zijn paard te vallen, en daardoor eene hersenschudding kreeg. Te Grafhorst is Woensdag de ar beider van Bruggen, terwijl hij met zijne dochter bezig was te hooien op de Pie pelt, plotseling hevig ongesteld geworden vóór men eene woning kon bereiken was hij reeds een lijk. Te Leiden is, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 61 jaren overleden, dr. Ph. S. van Ronkel, predi kant bij de Ned. Herv. Kerk. Hij was achtereenvolgens predikant te Haarlem, IJlst, Zutfen, Haarlem, Amsterdam (1873 1881), daarna te Zetten en sedert 1883 te Leiden. De heer van Ronkel was oorspronke lijk van Joodsche afkomst en zou opge leid worden tot rabbi, doch zich met het Israëlietische geloof niet kunnende ver eenigen, werd hij in 1848 student in de godgeleerdheid aan de Universiteit te Groningen. Door tal van theologische werken heeft de heer van Ronkel zich een naam ver worven. Tusschen den Haag en Leiden zijn Dinsdag, den dag der maskarade, niet minder dan 44500 reizigers vervoerd. Van het bekende «Waterpoortje" te Maastricht zal de oude boog met de oude steenen der afbraak weder worden opgebouwd, doch de poort zelf, als zijnde van moderne constructie, afgebrokeD .bl(jven. Te Utrecht brak eergisterenmiddag een brand uit in een keet, bewoond door 30 poldergasten, werkzaam aan de Keul- sche vaart. Ofschoon de braudweer spoe dig aanwezig was, brandde de keet tot op den grond af en verloren de werk lieden zoo goed als al hunne bezittingen-. In het Panopticum te Amsterdam is thans een beeld geplaatst van wijlen dr G. F. Westerman, vroeger Boekhan delaar in later jaren oprichter en direc teur kort gezegd van Artis. Uit stekend van gelijkenis de vervaardiger is de heer Teixeira de Matthos heeft men hel beeld voórloopig tot Maandag een plaats gegeven den beroemden oprich ter en directeur van Aitis waardig. De oude man met het vriendelijk gelaat zit onder een troonhemel aam zjjn lessenaar. De pen rust op 't papier, denkend blik ken de oogen over zijn boek in de verte, als houdt hij zich gehe-ri bezig met een gedachte, die hij nog niet geheel heeft uitgewerkt en nog niet gereed is op 't papier geplaatst te worden. Aan zijn linkerzijde ligt de gewone zakdoek en het stapeltje suikerklontjes, zonder welke zijn lessenaar niet compleet zou zijn. Het vertrek is geheel met groen ver sierd, bloemen zijn gestrooid op de trap, welke naar zijn zitplaats leidt, en bloe men bedekken den troonhemel. De ge- heele omgeving is lief, net en de bran dende kaarsen verleenen aan het geheel een schitterend effect. Maandag zal waarschijnlijk de dokter verhuizen en hem een plaatsje worden afgestaan in de koningskamer de beste plaats, welke hem zou kunnen worden gegeven. Gisteren stond op de Prinsengracht te Amsterdam een slager een praatje te inaken met de rug naar zijn mand, toen hij bemerkte, dat iemand bezig was zijn mand te doorsnuffelen. Reeds had de dief vijf flinke biefstukken te pakken, toen de bestolene hem op een flink pak slaag onthaalde. Dit gedaan zijnde, viel de dief juist in handen van een politieagent, zoo dat er van biefstuk eten geen sprake was. De eerste Hollandsere Haring knoeierij of Cagliostro en Bamberg. De eerste haringjager, de stoomboot «Wodan" is 23 dezer te Vlaardingen aangekomen. Maandag alzoo kwam de boot te Vlaardingen aan. Op dien dag was geen Vlaardinger die werkte, daar het juist de laatste dag der kermis was; van lossen was dus geen sprake. Dinsdagochtend omstreeks 4 uur werd met het lossen een aanvang gemaakt, zoodat de jagerij-commissie dit Holland- sche zeebanket tusschen 11 en 2 uur in openbaren verkoop gebracht heeft. Als bekend mag verder ondersteld wor den, dat het een oud-Hollandsch gebruik is, dat de eerste haringen t e g e 1 ij k worden afgeleverd, zoodat het eene on mogelijkheid is, dat de eene winkelier lang voor den ander ze verkoopen kan. Eéne uitzondering is gemaakt, en wel voor Z. M. den Koning, aan wien enkele uren voor de aflevering per extra-gele genheid eenige tonnetjes ten geschenke werden gezonden. De jagerij-commissie had besloten, dat de aflevering dit jaar zou plaats hebben Dinsdagavond zes uur. Alzoo gebeurde. De eerste Hollandsche maatjesharing kon alzoo niet vóór Dinsdagavond elf uur te Amsterdam zijn. En toch, toch schijnen Cagliostro en Bamberg zich met deze lieve beestjes te hebben bezig gehouden, immers reeds Zondag werd in een der grootste restau rants te Amsterdam den liefhebbers een proefje gegund van deze haringen voor een prijsje van 50 ets., toen zij nog kalm in zee in aantocht waren. Maandag en Dinsdag waren er visch- handelaren, die huis aan huis hunne clientèle eerste Hollandsche maatjesharin gen ten geschenke aanboden, (natuurlijk voor een fooitje, dat duurder te staan komt dan de prijs der haring) terwijl zij nog niet te Vlaardinger. waren afgeleverd. Overbodig te zeggen, dat de inmenging van zulke handige goochelaars, doodend is voor den roem van onzen Ouden Hol- landschen haring, dat hij die eenmaal voor primeur gegeten heeft, wat geen primeur en lang niet lekker is, al wat haring en des harings is, verfoeit, en dat ten slotte een bedrijf op het spel staat, waaraan ons land vroeger veel voorpoed te danken geeft gehad. Amst. Ct. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van Ds. A. Wartena, heeft gisterennamiddag het Kiescollege uit het bestaande drietal pre dikanten, met algemeene stemmen verkozen Dr. A. J. Th. Jonker Hz. pre dikant te Ellekom. Sedert eenigen tijd worden vanwege den Waterstaat opnemingen gedaan langs de rivier de Eem door den opzichter van 's rijks Waterstaat de heer D. van der Werf en den opzichter bij de Provinciale Waterstaat de heer D. Boersema van Utrecht. Naar wij vernemen geschiedt zulks op last van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, in verband met de voorgenomene verbetering der rivier de Eem. Naar wij vernemen zal met 1 No vember a.s., in het perceel hoek Stoove- straat alhier, thans bewoond door den heer Van Gelder, een Café-Restaurant, eerste rang, geheel naar de eischen des tijds ingericht, worden gevestigd. De zaak van den heer Van Gelder zal met 1 Sept. a.s. hier ter stede worden opgeheven en verbonden aan die te Amsterdam, Kalverstraat 206 (A la Ville de Lyon) terwijl met dien datum hier ter stede eene filiale daarvan wordt ge vestigd in het perceel F 31, Langestraat tegenover de Stoovestraat, welke zal worden gedreven door Mejuffrouw C. van Wageningen, die gedurende een aantal jaren in de zaak van den heer Van Gel der werkzaam was. Buuschoten. In den regel begint de vangst van ansjovis zoodra de langste dag gepasseerd is te minderen, daarbij was er dezen week veel windstilte zoodat de vangst minder opleverde dan vorige weken. Alhier zijn reeds ruim 13000 ankers ingelegd, een getal dat bij men- schen heugenis niet bereikt is. De drankduivel of de moord in de Nadorststeeg. Op de derde verdieping van een huis in de Nadorststeeg bij de Nes te Amsterdam, woonde een kellner, F. genaamd, met een vrouw van lichte zeden, Magdalena S. Een dergelijke ver houding kon niet anders dan nu en dan aanleiding geven tot heftige tooneelen, waarbij de drank natuurlijk eene hoofd rol speelt. In den laatsten tijd hadden dergelijke tooneelen herhaaldelijk plaats gehad, waarbij het niet zelden tot hand tastelijkheden en vechtpartijen kwam. lederen avond, of liever diep in den nacht, kwam F. thuis, gewoonlijk smoor dronken, terwijl hij meestal zijn weder helft ook in een dergelijken toestand aantrof. Eindelijk kwam het tot een ernstige uitbarsting, nadat hij de bescheiden meu beltjes zijner schoone te gelde had ge maakt om van de opbrengst te kunnen uitgaan. Maandagmiddag tusschen 5 uur en half zes kwam hij beschonken thuis en vond er Magdalena S., mede in alles behalve nuchteren toestand. Zij overlaadde hem met verwijten wegens het verkoopen harer meubelen, waardoor hij zóó kwaad werd, dat hij haar te lijf ging om haar of te ranselen. Eene vechtpartij begon, waarbij van weerszijden klappen, slagen en stompen vielen. Plotseling geeft zij een gil en valt op den grond; hij had haar een schop tegen den buik gegeven, die haar meer dood dan levend deed neerstorten. Op haar gekerm kwamen buren toeschie ten, die haar op bed legden en haar de eerste behandeling toedienden, vermoe dende. dat liet geval niet van zoo ernsti- gen aard was. Den volgenden dag bleek het echter, dat de inwendige verwonding zeer ernstig was en geneeskundige be handeling vereischle. Dr. de Haas werd ontboden, die on middellijk gelastte haar naar het Binnen- Gasthuis te vervoeren. De ongelukkige is eergisterenmiddag onder de hevigste pijnen bezweken, terwijl haar minnaar onder beschuldiging van doodslag giste renmorgen werd gearresteerd. Uit de geschiedenis der spiegels. De spiegels der ouden, die, volgens Pli- mus, eene uitvinding der Sidoniërs zijn, waren aanvankelijk een mengsel van tin en koper. Bij de Israëlieten wordt reeds vroeg melding gemaakt van gegoten, zui ver geslepen, blank gepolijste metalen spiegels. Bij de Grieken en Romeinen dienden zilveren tot het toilet. Ook had men spiegels, die uit edelgesteenten, o.a. uit zwarte karbonkels of smaragden be stonden 't was met een dergelijken spie gel, dat Nero het worstelen der gladiators aanschouwde. Men droeg ook spiegeltjes in de vingerringen of kleine handspie gels, hing ze aan de wanden en voegde ze in tafel- en drinkgereedschappen. Daar de ouden gewoon w^ren het kwikzilver in glazen te bewaren, en zij derhalve dikwijls den volmaakten spiegel in han den hadden, moesten hun ook de glazen spiegels bekend zijn; toch gaven zij, zelfs nog toen de beroemde glasblazerij te Lidon bestond, de voorkeur aan metalen spiegels. Hoe zeldzaam zelfs nog in de 14e eeuw de glazen spiegels waren, kan men daar uit afleiden, dat in Frankrijk door koningin Anna, gemalin van Lodewijk XII, steeds en uitsluitend metalen spiegels gebruikt werden. Het foeliën der spiegels met tin of lood werd trouwens niet voor de 13e eeuw uilgevonden, hetgeen eerst in de 16e eeuw geschiedde op de wijze, zooals dit nu nog gebeurt, nl. door een meng sel van tin en kwik. De eerste fabriek, die daarmede begon, was de Venetiaan- sche glasfabriek van Aurano, die daardoor wereldberoemd werd, totdat op het einde der 17e eeuw Abraham Thevail, te Parijs, de kunst om groote spiegels te gieten, uitvond en invoerde. De spiegels hebben altijd eene bedui dende rol in het leven der menschen ge speeld. Een Fransch schrijver zegt daar omtrent: «De spiegel is voor de vrouwen een tooverboek: hij is een raadsheer, die altijd de waarheid spreek en nocht ns steeds bemind wordt." Bij benadering wordt volgens de vrij wel geheel ingekomen opgaven der volks telling in Amerika, op 1 Juni 11. de be volking van Nieuw-York gesteld op 1,627,227, van Philadelphia op 1,040,449, van Chicago op 1 millioen zielen. De be volking rondom de haven van Nieuw-York, Brooklijn, Jersey, Hoboken enz. te zanten gerekend, wordt op 2,800,000 zielen ge schat. Chicago beweert echter, dat zijne bevolking die van Philadelphia overtreft. Voor de aanstelling van dames bij het telephoonverkeer Ie Berlijn deelt de direc teur van een telephoonkantoor mede: De vrouwelijke stem is door haar hoo- geren toonaard door de telephoon veel beter verstaanbaar en is voor de over brenging van berichten veel geschikter dan de mannelijke stem. Op grond van deze waarneming zullen achtereenvolgens in het geheele overbrengingsverkeer dames aangesteld worden, van welke op dit oogenblik reeds 120 werkzaam zijn. De nu in dienst zijnde mannelijke be ambten zullen in andere takken van den dienst worden werkzaam gesteld. Nieuwe aanstellingen bij het telephoon verkeer worden nu slechts uit de rij der dames gedaan, en hiermede opent zich voor haar een nieuw groot arbeidsveld. Alleen het leidende en toeziende per soneel zal uit mannen bestaan. Gisterenmorgen had te IJzendoorn (Betuwe) de arbeider H. v. R. op de steenfabriek aldaar het ongeluk, toen hij op een geladen zandwagen wilde sprin gen, te struikelen en onder het voertuig te geraken. De ongelukkige bekwam eene schedelbreuk, zoodat hij, nog vóór ge neeskundige hulp kon worden ingeroepen, reeds was overleden. Te Assen, is eergisterenmorgen leven loos uit een regenbak opgehaald de wed. J. v. O. een oude vrouw van 72 jaar. Minder goede verstandhouding besloud er tusschen haar en hare kinderen. Zij was onlangs ook al in de Singelgracht gesprongen om een einde aan haar leven te maken. Dames uit de hoogste standen in België doen tegenwoordig een oproeping aan alle vrouwen in België, om gelden in te zamelen ter verkrijging van een som, die der Koningin zal worden aangeboden, ter gelegenheid van de herdenking van den dag, waarop zij vóór 25 jaren (in 1865) den troon besteeg. Het geld moet dienen tot het oprichten eener stichting voor gebrekkige, oude en hulpelooze werklieden. Het hoogste bedrag mag zijn een kwartje, het laagste 12'/, cent. De cholera. De officiëele berichten omtrent den stand der cholera in Spanje luiden vrij bevredigend. In de vallei van Albeda is de epidemie bijna verdwenen, hoewel in het district Alberique en in Villanova weer enkele gevallen zijn voor gekomen en de toestand in Valencia de zelfde blijft. De Regeering heeft een half millioen gulden aangevraagd ter ondersteuning van de familiebetrekkingen van hen, die aan de cholera zijn overleden. Er zijn er, die beweren,dat de cho lera uit Rusland is ingevoerd. Een decreet is uitgevaardigd, waarbij het vervoeren van lompen in de geheele provincie Va lencia is verboden. Tot den 24sten Juni hebben zich in deze provincie de volgende gevallen voorgedaan Puebla de Rugat 144 gevallen en 3 dooden Montichelvo 17 9 10 7 2 2 Beniganin 3 2 Carcagente 3 s 0 Castello de Rugat 2 1 Cuatretonda 2 2 Lugar Nuevo 4 2 1 1 i San Perez 1 1 Genovesse 1 0 Locante 1 0 Villa Nueva 4 2 Te Madrid is groote ontsteltenis ont- staan door het ziek worden van een soldaat der wacht van 't Koninklijk paleis, bij wien zich alle symptonen der cholera vertoonden. De soldaat in onmiddellijk naar het militair hospitaal vervoerd, waar het bleek, dat hij slechts leed aan een sterken aanval van koliek, veroorzaakt door het drinken van slechte dranken. In een stadje werd bij gelegenheid eener vee-tentoonstelling druk geredeka veld over het toekennen der prijzen. Een rijke grondeigenaar, die tevens bierbrouwer was, en sedert jaren de beste ossen had tentoongesteld, zei tot een lid der commissie: «Ja, ziet u, van paarden moet ik eerlijk bekennen, heb ik bitter weinig verstand, maar als er van ossen sprakn is, dan ben ik Nommer Een. Voor kerseneters. De slechte gewoonte van kinderen, om kersen met de pitten in te slikken, heeft reeds heel wat onheil toweeggebracht en dikwijls komen ook gevallen voor, dat volwassenen het in slikken van kersenpitten, met het verliés van het moeten boeten, Professor Noht- nagel te Weenen had, enkelen dagen geleden, de treurige aanleiding, om zijn hoorders een dergelijk slachtoffer van 't pittenslikken op de ontleedtafel te doen zien. Het was een zestienjarige kastenma kers-leerling, die voor een paar dagen eenige kersen met de pitten opat en reeds den volgenden morgen met ontsteking van de buikvliezen en der darmen in het gasthuis moest worden opgenomen. Dade lijk werd vermoed, dat het darmkanaal door kersenpitten was doorboord en bij de lijkopening bleek dit vermoeden Tuist te zijn. Professor Nohtnagel maakte indachtig op het vaak voorkomen dezer ziekte in het kersenseizoen en waar schuwde ernstig tegen het inslikken van kersenpitten.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2