Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Ingezonden. De volgende maand wordt te 's-Hage verwacht, om een bezoek aan ons land te brengen, de 26-jarige hoogleeraar te New-York, de heer Gijsbert Hodenpijl. Deze jeugdige professor is een Ameiikaan, doch is van Hollandsche afstamming. Met grooten lof beantwoordde hij twee prijs vragen, door de geneeskundige faculteit van eene der hoogescholen in de Ver- eenigde Stalen uitgeschreven. Tengevolge daarvan werd hem op 26-jarigen leeftijd de hoogleeraarsstoel aangeboden. Te Arnhem is de luitenant-kolonel W. Rooseboom als Kamerlid herkozen met 555 stemmen. Er waren in't geheel 688 van de 2773 kiezers opgekomen. De heer Henri Tindal verkreeg 60 stemmen. Te Utrecht werd de luitenant-kolonel A. L. \V. Seyffardt herkozen. De Burgemeester van Krommenie heeft zijn ontslag ingediend. De reden hiervan is te zoeken in de omstandigheid, dat de heer Albert Schut in de laatste gemeenteraadsvergadering de uitdrukking bezigde: «Burgemeester en Wethouders hebben zich m.i. tegenover den brandraad onbeleefd gedragen." Toen de heer Schut, ondar.ks het verzoek van den burgemeester, weigerde het woord «onbeleefd" terug te nemen, deelde de burgemeester mede, dat hij zijn ambt zou neerleggen. Te Apeldoorn is in eene Donderdag avond gehouden vergadering besloten tot het oprichten eener stoombootmaatschappij Apeldoorn-Amsterdam-Zaandam, met een kapitaal van f 25,000,verdeeld in 100 aan- deelen van f250. Staande de vergadering werd reeds voor een aanzienlijk bedrag geteekend. Te Groningen zijn thans 63 kinde ren aan de mazelen overleden. Het nieuwe edict, dat door den Czaar aller Russen tegen zijn Joodsche onder danen is uitgevaardigd, hehelst o. a. de volgende punten: 1. Joden mogen voortaan niet meer op het platteland leven, noch in Rusland, noch in Polen (hun toevluchtsoord tot dusver. Joden zullen geen land meer mo gen bezitten, noch verbouwen. De hardheid van dezen maatregel wordt nog verscherpt door de toevoeging, dat onder «platteland" ook een honderd tal kleine steden, waar veel Joden leven, wordt begrepen. Reeds in 1882 werd deze bepaling onder de «Meiwetten" op genomen, doch eerst thans wordt zij van kracht verklaard. 2. Joden mogen slechts wonen in 16 van de provinciën guberniavan Rusland. Hoewel ook aeze oepaung van nuege- ren datum is, werd aan joodsche hande laren, die in Riga, Libau, Rostoff, enz. zaken dreven, toegestaan daar verblijf te houden. Een ministerieel rondschrijven i. d. 1880 erkende dit recht officieel. Thans zullen de duizende gezinnen, welke buiten de '16 provinciën wonen, uit hun woon- en werkplaatsen verdreven wor den. 3. Ook op joodsche ambachtslieden, die overal verspreid wonen, zal deze maat regel worden toegepast. 4. Joden mogen zich niet meer met de mijn-industrie bezig houden, ja zelfs geen aandeelen in dergelijke onderne mingen bezitten. 5. Joden mogen niet meer worden toe gelaten in inrichtingen van openbaar on derwijs. 6. De betrekkingen van advocaat, mi litair, doctor, ingenieur, ambtenaar aan regeeringsbureaux enz., mogen niet meer door Joden vervuld worden. Het aantal Joden, dat in Rusland woont, bedraagt vier a vijf millioen. Het aantal van hen, die door het edict uit hun woon plaatsen verjaagd zullen worden, schat men op niet minder dan een millioen. Groote toebereidselen worden gemaakt voor de ontvangst van keizer Wilhelm te Osteride in België. Al de straten, door welke de keizer gaat, worden met zand bestrooid. Alle huizen worden bevlagd en veer tien muziekcorpsen van het leger zul len aanwezig zijn, in 't geheel 800 muzikan- en 1200 hoornblazers en tamboers. Al de muziekcorpsen zullen te gelijk «die Wacht am Rhein" aanheflen. De keizer, de koning en de genoodigden zullen op het stadhuis het middagmaal gebruiken en vervolgens naar de Kurzaal gaan, waar HH. MM. op de estrade een fakkeloptocht zullen zien voorbij trekken. Gedurende dien optocht zullen de artilleristen voort durend kanonschoten lossen, welke door de schepen op de reede zullen beantwoord worden. Na den fakkeltocht wordt een vuurwerk afgestoken. Tot generaals zijn aangewezen om den dienst bij den keizer te verrichten, baron Jolly en de generaals Streitz en Donot. De keizer en de koning zullen het groote concert in de Kurzaal bijwonen, 's Avonds groot banket. Het vertrek des keizers is bepaald op Zon dags 's namiddags, ten 3 ure. Al de wapens van het leger zullen in den fakkelstoet vertegenwoordigd zijn, behalve de kara- biniers welke zich in het kamp bevinden en de artillerie. Alleen de artillerie van Antwerpen zal eene afdeeling zenden voor de salvoscboten. Daar de veldstukken geen gerucht genoeg maken, worden er ook eenrge vesiingbatterijen van Antwerpen naar Ostende gezonden voor de salvo- schoten. Heden 2 Augustus wordt de 32sten verjaardag van onze geliefde koningin alhier herdacht, door het uitseken van onze nationale driekleur met oranjewim pel, van alle openbare, gemeentehuis Prot. en R. K. bedehuizen enz. en een groot aantal particulieren gebouwen, het bespelen van het Carillon en wordt te 12 ure op het terrein van de kazerne der Infanterie parade gehouden door het bataljon van het 5e regement Infanterie en het escadron ordonnancen. De parade wordt gecommandeerd door den Majoor F. C. W. Juckema van Burmania baron Rengers. Hedenavond wordt mede ter eere van H. M. de Koningin, op den Hof door de muziekvereeniging «Caecilia" een openbare uitvoering geven. Bij den Dinsdag te Nijmegen gehou den wedstrijd van den Nederlandschen Schutterijkaderbond, hebben onze stad- genooten de navolgende prijzen behaald, bij de personeele wedstrijden Wedstrijd F. Eereleden en Donateurs, 1ste klasse schutters op 150 M. Cirkelschijf, één serie van 10 schoten: 5den prijs de le Luitenant W. Croockewit. Wedstrijd G. Leden lste kl. schutters, voorwaarden als boven, lste prijs de serg. W. Vonk, 2de prijs serg. Muys. Bij de wedstrijd II. Leden 2de klasse schutters, behaalde de serg. Groenhuizen een prijs met 54 punten en bij de wed strijd O. Cirkelschijf op 150 M. vijfscho- ten, behaalde de serg.-Maj. van Achter- bergh den 2den prijs, 53 leden namen aan dezen wedstrijd deel. Van geloofwaardige zijde deelt men ons mede dat in een der tuintjes, gelegen achter een woning aan het Zand alhier twee appelboomen staan die aan de eene zijde vruchten dragen, waaronderzelfs groote, en aan den anderen kant met volle bloesems prijken. Donderdagmorgen is de spoorweg arbeider L. W. door de politie aangehouden als verdacht van verschillende spoorweg diefstallen des nachts ten nadeele der Hol- lansche ijzeren spoorwegmaatschappij ge pleegd. Op dien persoon was sedert lang het vermoeden gevestigd. Hij is na verhoor door den Commissaris van politie, naar de gevangenis te Utrecht overgebracht. Gisteren morgen viel een jongen, die aan de Westsingel zich met visschen vermaakte, te water; een ambachtsman dit ziende sprong hem gekleed na en smaaktede zoete vreugdede kleinedrenke ling op het drooge te mogen brengen. Naar aanleiding der Amsterdamsche vergiftigingszaak, die in de laatste veer tien dagen zooveel opspraak heeft ver wekt, heeft het Centrum het advies ge vraagd van dr. L. C. E. E. Fock, onze vroegere, stadgenoot thans geneesheer te Bussum, over de vraag, of zinkwit een doodend vergift kan zijn. Het blad drukt af, wat in een paar geneeskundige wer ken, door dr. Fock bewerkt, voorkomt omtrent zinkoxyde. Daaruit blijkt, dat volgens dr. F. in gevallen van vitus-dans, vallende ziekten, zenuwaandoeningen en dergelijke, zinkoxyde behoort tot die empirische middelen, die zonder gevaar beproefd kunnen worden, omdat, in zui veren staat en niet te groote hoeveelhe den gegeven, het een even onschuldig middel is als riitras bisrnuthicus basicus, waarmede het in geneeskracht ongeveer gelijk kan worden gesteld. De rechtbank te Utrecht deed Woensdag o. m. uitspraak in de volgende strafzaken, acht dagen geleden door haar in de openbare zitting behandeld: P. R., won. te Baarn, bekl. van dief stal van een vogelkooi en twee lijsters, met behulp van braak en verbreking van het erf en ten nadeele van E. v. J. le Soest gepleegd op 18 Mei jl.; veroordeeld tot gevangenisstraf van 6 maanden. J. en W. M., beiden won. te Hoogland, bekl. van zware mishandeling met voor bedachte rade, gepleegd tegen G. v. d. H., aldaar in den nacht van 3 op 4 Juni gepleegd; veroordeeld ieder hunner tot gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden. R. V., won. onder de gemeente Ede, bekl van diefstal met behulp van braak van een roggebrood uit de woning en ten nadeele van J. v. d. M., te R -nswoude op 12 Juni jl. gepleegd; veroordeeld tot gevangenisstraf van twee maanden. T. v. G., won. te Putten, bek), van het opzettelijk en wederrechtelijk vernielen van een op eene begraafplaats opgericht gedenkteeken, te Voorthuizen gepleegd op 1 Juni jl.veroordeeld tot gevangenis straf van acht dagen. Voordat de gemeenteraad in zijne zitting van Woensdag, met de op de agenda voorkomende werkzaamheden een aanvang maakte, nam de voorzitter jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, het woord om den heer W. A. Croockewit zijn dank te betuigen voor de waarne ming gedurende vier maanden van de functie van burgemeester, en, ook na mens den raad aan den heer van Lan- schot Hubrecht voor de medewerking aan de gemeentezaken in het dagelijksch bestuur gedurende voormeld tijdvak als tijdelijk wethouder, waarbij hij het ver- trouwen uitsprak, dat hij in de omstan digheid, dat hij de gemeentezaken van meer nabij heeft leeren kennen, aanlei ding mocht vinden om met lust de waar neming der betrekking van gemeente raadslid voort zetten. Waarop de heeren Croockewit en v. Lanschot Hubrecht dank betuigden voor het gesprokene, en waarbij eerstgenoemde, als oudste lid van den raad, den burgemeester, ook namens de vergadering geluk wenschte, dat de bij zijn vertrek uitgesproken wensch, dat hij met mevrouw zijne echt- genoote in gezondheid mocht terugkeeren, vervuld was geworden. Daarna werd na lezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering, een aanvang gemaakt met de werkzaam heden. De eerste twee punten der agenda: verordening, vaststellende bepalingen, die gelden voor alle polotie-verordeningen, waarbij straffen zijn bedreigd, voor zoo ver daarbij te dien opzichte geene bijzon dere voorschriften gemaakt zijn, en de finitieve vaststelling der verordening, hou dende voorschriften in het belang der openbare gezondheid, werden op voorstel van den heer v. d. Wall Bake daarvan afgenomen, met verzoek aan B. en W. om de bepalingen der eerstgenoemde veror dening met die der verordening, rege lende de kom, voor de toepassing van politieverordeningen, in eene verordening saam te vatten. Een voorstel van B. en W. tot be strating met Ben-Ahinkeien van een ge deelte der Kampstraat, van af de Kam perbinnenpoort tot het perceel wijk C, no. 97 (bewoond door A. van Santbrink) en o.n de daaidoor beschikbaar komende lava-keien aan te wenden tot verbetering van het Zand, werd aangenomen. Door dit besluit is de raad teruggekeerd op dat van den 1. April jl. tut herstel van de bestratingen op de Kampstraat en het Zand in lavakeien, waartoe aanleiding werd gevonden in den hoogen prijs voor lavakeien thans gevraagd wordende. Mede werd aangenomen een voorstel van B. en W. tot bestrijding uit «on voorziene uitgaven" der kosten van de volkstelling ad f819.40 (waarin door het rijk plm. f560 wordt vergoed) en het verleenen van eene gratificatie van f '100 aan den ambtenaar, die belast geweest is met den aanleg van een nieuw bevol kingsregister. De reclames tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag van rnej. A. van Diermen, geb. Schuld, werd ongegrond veiklaard. en op een verzoek van den lieer A. Greve, thans kolonel der artil lerie, die in Januari jl. als zoodanig naar Utrecht werd overgeplaatst, en wiens gezin tot ultimo April alhier nog verbleef, Iulll Üie Vermindering in den aanslag in den hoofdelijken omslag te willen ver leenen, welke de raad zelf zal vermeenen overeenkomstig te zijn met de billijke eischen van een ambtenaar, werd afwij zend beschikt, en tevens besloten om op den aanslag van adressant 812 gedeelten, tot een bedrag van f53.99'/2 af te schrij ven, c. q. te restilueeren. De staat van oninbare posten in zake den hoofdelijken omslag, dienst 1888, werd vastgesteld op een bedrag van f 1518.125. Aan mej. S. H. E. Prins werd op haar verzoek met ingang van 1 Sept. a.s. eer vol ontslag verleend uit de betrekking van onderwijzeres aan de school 1. soort voor meisjes. Ter voorziening in de door periodieke aftreding van de heeren G. Hubers, W. Van Eeden en G. Prins te ontstane va caturen in het college van zetters, werd door den raad een voordracht van dub beltallen samengesteld, bestaande uit de heeren G. Hubers Dz., W. Van Eeden, G. Prins, S. Knoppers, C. Van der Zoo de Jong en J. Sinnige. Ten slotte werd door den voorzitter een commissie benoemd tot onderzoek der gemeente-rekening over 1889, die werd ingediend en bij een ontvangst van f 41574.39s en een uitgaaf van f390095.08, een voordeelig slot aanwijst van f26479.31s. Zij bestaat uit de heeren Visser, v. Lan schot Hubrecht en v. Beek. Bij de in diening der rekening stelde de voorzitter nog aan de orde een ontwerp-besluit tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1889, 't welk werd aangenomen en strekt ter verhooging van den post voor kosten der schutterij met f 163,42, ten gevolge van verhooging der schutterij- begrooting voor kosten voor vervoer van manschappen naar en van het terrein «de Vlasakkers." Ter tafel werd gebracht het proces verbaal van kasopneming bij den gemeen te-ontvanger van 29 dezei het verslag der commissie van bijstand in zake de veemarkten, betreffende de voorjaars- premiemarkten in 1890 gehouden. Het bedrag der daarvoor uitgegeven kosten beloopt f 316.43'/j waarin door de Amers- foortsche landbouwafdeeling f 100 is bij gedragen. Voorzoover dat uit de gedane aangiften is na te gaan, zijn op de acht premiemarkten 434 runderen aangevoerd, waarvan 275 koopers vonden. Verder werd overgelegd het rapport der com missie, in wier handen ter onderzoek zijn gesteld de voorstellen nopens de heffing van schoolgeld aan de openbare lagere scholen van de heer jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck. Op verschillende gronden meent de commissie het aannemen van de voorstellen, voor zoover zjj be treffen het heffen van een progressief schoolgeld op de scholen 1. en 2. soort (hoofden mej. Dilincée, en de heeren v. d. Nagel en De Heus) ten sterkste te moeten ontraden, en niet dan noode ad viseert zij tot heffing van f2.40 per jaar en voor ieder volgend kind uit hetzelfde gezin fl.80 per jaar aan de scholen 3. soort (thans kostelooze scholen), omdat de hoop niet mag worden gevoegd, dat een eventueel verzoek om ontheffing van de verplichting van schoolgeld aan die scholen zou worden ingewilligd, en omdat zij daaruit voor de gemeentekas slechts luttele voordeelen, voor het onderwijs daarentegen niets dan nadeelen tegemoet ziet. Een mild gebruik maken door B. en W. zegt de commissie aan het slot van haar rapport hunner bevoegdheid tot het splitsen in categoriën (vermogen den, on- en minvermogenden) zal de te verwachten nadeelen veel kunnen ver kleinen, en zij spreekt daarom het ver trouwen uit, dat B. en W. bij die split sing meer op de belangen van hel on derwijs dan op die der gemeente-finan- ciën zullen letten. Het rapport der commissie in wier handen is gesteld het rekest van inge zetenen tot afschaffing van de kermis, is mede ingekomen. Zij adviseert tot behoud van de jaarmarkt, doch de meerderheid wenscht haar op een ander tijpstip, b.v. in Mei te zien gehouden. Van den garnizoens-commandant en van den chef van het militair hospitaal zijn missives ingekomen, waarin op re geling van de prostitutie wordt aange drongen. Deze stukken werden in handen gesteld van eene raadcommissie, bestaande uit de heeren Celosse, van Zijst, Groene- booni, Zandijk en Kleber, om advies. En ten slotte werd eene missieve van B. en W. ter tafel gebracht, waarin zij te kennen geven voornemens te zijn het aantal onderwijzeressen aan de openbare school 1. soort voor meisjes voorloopig weder op vijf te brengen. Behalve voormelde stukken werden nog ingebracht de rekeningen over 1889 van het burgerlijk armbestuur en de dienst doende schutterij benevens de begroo tingen voor 1891 van voormeld weeshuis en armbestuur; de goedkeuring op het raadsbesluit tot verhooging der jaarwedde van den onderwijzer C. J. F. Prins en de onderwijzeres J. van Goor, benevens die op de besluiten tot af- en overschrij ving van posten op de gemeenlebegroo- ting en op die der schutterij voor 1889. In den aanvang der vergadering deed de voorzitter mededeeling van een inge komen schrijver, nopens het overlijden van liet raadslid den heer W. H.J. Ver molen, en werd op zijn voorstel beslo ten, onder betuiging van deelneming, dien brief voor kennisgeving aan te ne men. De dag waarop de verkiezing ter vervulling van de daardoor onslane va cature zal plaats hebben, wordt nader door B. en W. bepaald. (Utr. Dgbl.) Amsterdam is weer een fraai per ceel rijker geworden, dank zij den onder nemingsgeest der Assurantie-Maatschappij tegen Brandschade «de Nederlanden" te Zutfen. Door deze Maatschappij werden in den loop van het vorige jaar aange kocht twee onooglijke perceelen, hoek Sophiapleiri en Kalverstraat, met het doel daar een harer bijkantoren te vestigen. Daar dit terrein wel een gunstige ligging, maar zeer weinig oppervlakte had, en het dus een moeilijk vraagstuk was daar voor eene goede indeeling te vinden, werden door haar eenige architecten uit- genoodigd, hiervoor plannen in te leve ren. De uitslag dezer besloten prijsvraag was, dat aan architect Evert Breman,den bouwmeester van den sigarenwinkel, aan de overzijde van het Sophiaplein, de uit voering zijner goedgekeurde plannen werd opgedragen. Het gebouw draagt het karakter der Duitsche renaissance. Tot de eerste ver dieping uitgevoerd in hardsteen, is het verder boven den cordonband geheel op getrokken in rooden baksteen, met ruime toepassing van Udelfanger zandsteen voor de raamomlijstingen enz. De ruime win kel met magazijnen is, naar wij verna men, verhuurd voor een zaak in Ameri- kaansche artikelen, de overige verdiepin gen, met afzonderlijken toegang, zijn deels door de Assurantie-Maatschappij in ge bruik genomen deels als kantoren ver huurd; terwijl de zolderverdieping, als photographische werkplaats ingericht door een bekend Amsterdamsch photograaf zal worden betrokken. Nog zij vermeld, dat midden October des vorigen jaars de bouw werd begon nen door den aannemer J, N. Hendrix, die door zijn voortvarenden arbeid tot de spoedige en deugdelijke voltooiing krach tig heeft bijgedragen. Hdlsblad Zekere portiersvrouw Muller te Berlijn, is door de rechtbank tot 3 jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens bedrog en het verkoopen van haar man. Een trouwlustige keukenmeid en een ander dienstmeisje bracht zij met haar man in betrekking; nadat de meisjes van haar spaarpotjes waren beroofd, kwam, kort vóór de huwelijksvoltrekking, het bedrog uit. De verkochte man kreeg 2 jaar ge vangenisstraf. Het mond- en klauwzeer blijft voort- durig in midden-Europa jieerschen. Het hevigst heerscht de ziekte onder het Hon- gaarsche vee en in de Oostenrijksche kroonlanden. In Oostem ijk-Hongarije wa ren 20 Juli meer dan 1000 gemeenten daardoor besmet, waaronder 760 in Hon garije. Ook in Italië, Duitschland, Zwit serland en Frankrijk heerscht de ziekte bij voortduring, terwijl zij zich van tijd lot tijd ook in België vertoont. Door de dientengevolge genomen maat regelen van belemmering op den invoer- wordt de handel zeer bmoeielijkt. In eene gemeente nabij Gorinchem liet onlangs een man die hevig leed aan asthma, 's avonds den dokter bij zich komen en vroeg om iets, dat die benauwdheid kon verminderen. De dokter schrijft een kal meerenden drank voor en geeft de vrouw last om, indien de man rustig slaapt, hem niets van het drankje te geven, doch wel als de benauwdheid zich herhaalde. 's Morgens komt de esculaap informee- ren hoe de nacht is geweest. «Och, dokter!" zegt moederde vrouw. «In 't begin van den nacht ging alles goed, maar later was 't weer bar." -«Maar ge hebt toch het drankje laten klaarmaken; waarom hebt ge uw man toen niet inge geven?" «Wel, dokter! dat durfde ik niet want het was al lang over twee uren I" Wat was het geval? Op het fleschje stond vermeld: «Alle twee uren een le pel." De ziel wilde dus wachten tot's mid dags twee uren!!! M. de R! De visch, aangevoerd in deze gemeente, is aan eene keuring onderworpen, en niemand mag, zoo ik meen, met visch venten zoo hij niet voorzien is van een keurbriefjezou dezen lolfelijken maat regel ook niet toegepast kunnen worden op de boertjes of boerinnetjes, die hier hun karnemelk komen verkoopen; want er zijn er onder die luidjes, die dezelve zoo degelijk wasschen, dat zij geheel den naam van gekarnde melk verliest en men het gerust zuur water zou kunnen noemen, (en wie staat er borg voor dat zulk wasschen met zuiver dan we) met sloot- of brakwater geschiedt), een flinke em mer vol van dat vocht, deze week door een huismoeder gekocht, bevatte nog geen liter goede melk. Indien er wat op ge vonden kon worden om zulke handelingen straf Gaar te stellen vele huismoeders en niet het minst de minder gegoede klasse zouden daardoor zeer gebaat zijn. U bij voorbaat dankzeggende voor de verleende plaatsing, Uw Du. Dienaar, L. B. Gevonden op den openbaren weg Een zakje met koperen munten. Een koperen kompasje aan een rood bandje. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 26 Juli, Jenneke, d. van Mar- tinus Kok en Catrina Elisabeth Hermans. 26 Juli, Bastiaan, z. van Jan Jonker en Jacoba van Schaaik. Hendrika Geertruida, d. van Joseph Vial en Antje Wolfswinkel. 27 Juli, Jacobus Nicolaas, z. van Gerardus van Wijland en Elisabeth Cornelia Hoogevest. 28 Juli, Cornelis, z. van Cornelis Rijnders en Maria Kleinhoveu. Lambertus Rutge- rus, z. van Cornelis Jacobus van der Veer en Geertruida Meeres. Antonie, z. van Dirk Veeneudaal en Ingetje van der Velden. Alberl Klaas, z. van IJke Jaarsma en Hen drika Slegt. 30 Juli, Autonius, z. van Hendrikus van Meeteren en Willemina van den Ham. Johanna Jacoba, d. van Ba- rondina Johanna Manné. Johannes Caro- lus, z. van Hermanus Leonardus Hubertus Janssen en Mina van den Heuvel. Ondertrouwd: 31 Juli, Berend Schol ten en Aaltje Lubbers. Rijnbertus van 't Hof en Johanna Maria Boon Barend van de Water en Barta Martha Meijer. Pieter Tommei en Hendrika de Wilde. Jan van Beek en Antonia van Daal. An- toon van Doornik en Wilhelmina Johanna de Groot. Getrouwd: 30 Juli, Marinus Haze en Barbara Adriana van Plateringen. Overleden: 24 Juli Frans Hendrik George Spaink, 13 m. Gerrit Kraaikamp, 13 j. 26 Juli, Een leveul. aangeg. kd. vr. gesl. van Johannes van de Wakker en Jannetje van Zanten. 28 Juli, Reiniera Margaretha Liethoff 5 j. 31 Juli Hen drikus Johannes de Metter 10 m. Bunschoten. Geboren: 27 Juli, Bonna d. van Makke Makkes en Bonna Brouwer gedomicilieerd te Groningen. Ondertrouwd: 19 Juli, Dirk van der Schuur en Gijsje van den Hoogen.26 Juli, Jacob Proem en Maria de Boer. Gehuwd: 26 Juli, Tijmen Nieuwboer en Geertje Hopman. Johannes Hartog, wedr. van Maria Hartog, en Gerritje Mulder, wed. van Jan de Gruijter. Overleden: 20 Juli Peter Heek oud 38 j. ongeh. (verdronken). 26 Juli, Klaas Roozendaal oud 1 maand.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2