Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. De reizigers, die Dinsdagavond, met een onafzienbaren trein bet Rijnspoor station te Amsterdam te 9 u. 35 m. verlieten, zijn gelukkig aan een groot gevaar ontkomen. Ongeveer op 10 mi nuten afstand sporens van Amsterdam, schrikten 5 paarden, die zich met twee boerenknechts in eene weide bevonden, voor den nadei enden trein, sloegen het afsluitingshek aan stuk en holden den weg op in dezelfde richting, waarin de trein zich bewoog, waarmede zij ten slotte een wedren hielden, de trein op het rechter- en de paarden op het linker- spoor, waar zij bij het schijnsel van het licht der locomotief door de reizigers konden worden nagenomen. Ongelukkiger wijze kwam op hetzelfde oogenblik de trein uit Rotterdam aansnorren. Wat nu gebeurde is met geen zekerheid te zeg gen. Naar alle waarschijnlijkheid hebben de paarden, dol van angst voor de na derende locomotief, eene uiteiste poging gewaagd en zijn zij er in geslaagd den Amsterdamschen trein voorbij te komen, orn toen rechts te zwenken, met het doel om den trein uit Rotterdam te ontloo- pen. Toen echter bereikte hen de loco motief van den Amsterdamschen trein en ging er over heen. De reizigers kon den een schok waarnemen, maar in het zelfde oogenblik stond de trein stil. De machinist had met zooveel kracht ge stopt, dat de trein tot staan was ge bracht op dezelfde plek, waar het onge luk gebeurde. De verminkte, deels aan stukken gescheurde dieren lagen nog on der de wagens en werden alsnu verwij derd in tegenwoordigheid van de be doelde boerenknechts. Vier paarden waren gedood. Het vijfde was het met een wonde aan den kop ontkomen. De trein kon eindelijk zijnen weg vervolgen, liet voor Rotterdam bestemde gedeelte kwam door het oponthoud 20 minuten te laat aan. Het onderstel van de loco motief en ook dat van sommige wagens zagen er uit, alsof zij met roode verf waren bestreken. Het treinpersoneel heeft kalm en be daard zijn plicht gedaan. Ook de talrijke reizigers onthielden zich bij den schok en bij het plotseling tot stilstand brengen van den trein van alles wat naar opgewon denheid zweemde. De bazaar, ontworpen door weezen- vrienden, voor de inrichting te Neerbosch, zal in Nov. a. s. te Rotterdam gehouden worden. Voor den winter hoopt men op Neer bosch gereed te zijn met den bouw van het nieuwe weeshuis. De opbrengst van den bazaar is nu voor het ameublement bestemd. Vele weezenvrienden en vrien dinnen in alle deelen des lands zijn be reid, goederen voor den bazaar in ont vangst te nemen. De i-Exploitatie-Maatsehappij'' is in ondei handeling getreden met de firma Beyer, Peacocck Co. te Manchester, over den aanmaak van een (compound) systeem van locomotieven, uitmuntende dooi degelijkheid van constructie en snellen gang. Men wil ze dan ook alleen bezigen voor personen- en sneltreinen. Het bestuur van het Diaconessen- huis te Haarlem heeft voor het te bouwen Zuster- en Kinderhuis van mej. J. te 's Hage een gift ontvangen groot f 1000. Voorts schonk de heer v. W. C. f500, mevrouw W. f300, dames W. van C. en N. N. elk f100. Naar aanleiding van het bericht dat bij de keuring van de adspiranten voor cadet aan de Kon. Mil. Academie te Bieda vele jongelieden werden afge keurd wegens zoogenaamde aderspatten, hetgeen werd toegeschreven aan de ge volgen van veelvuldig of geforceerd wiel- rijden heeft het dagelijksch bestuur van den Algemeenen Nederlandschen wielrij- dersbond daarover een schrijven gericht aan den gouverneur van de Kou. Milit. Academie te Breda, en ten antwoord gekregen, dat geen noemenswaardig aantal adspirant-cadetten is afgekeurd wegens aderspatten, en dat het voor hun volstrekt geen punt van overweging heeft uitgemaakt, of die aderspatten al dan niet het gevolg waren van wielrijden. De algemeene vergadering der Ver- eeniging tegen de kwakzalverij zal gehou den woiden op Woensdag 27 Augustus a.s.. 's namiddags 3 uur, in het gebouw der Maatschappij Tol Nut oom 't Alge meen, Oppert SI te Rotterdam. Morgen 10 Augustus zal er een nationale gecostumeerde zwemwedstrijd plaats hebben, uitgeschreven door de Leidsche zwemclub en te houden in de zweminrichting Rijnzieht aldaar. De banen zijn Zwemmen op de borst. Leden beneden 15 jaar. Lengte der baan 60 meter. Prijs diploma en bronzen medaille premie di ploma en luxe ailikelen. Leden en liefhebbers (juniores). Prijs diploma met zilveren medaille; premie diploma met bronzen medaille. Leden en liefhebbers (seniores). Prijs diploma en groote zilveren medaille; Ie premie diploma en groote bronzen me daille; 2e premie diploma. Zwemmen op den rug. Leden beneden 15 jaar. Lengte der baan 40 meter, le prijs diploma eri zilveren medaille; pre mie diploma en luxe artikel. Leden en liefhebbers (juniores). Lengte der baan 60 meters. Prijs diploma en zilveren medaille; premie diploma en bronzen medaille. Leden en liefhebbers (seniores). Lengte der baan 80 meters. Prijs diploma en groote zilveren medaille; Ie premie di ploma en groote bronzen medaille, 2e premie diploma. Duiken. Leden en liefhebbers (juniores) Diepte 2'/a meter. Prijs diploma en zil veren medaille; le premie diploma en bronzen medaille, 2e premie diploma. Leden en liefhebbers (seniores). Diepte 3meter. Prijs diploma met groote zil veren medaille; le premie diploma met groote bronzen medaille, 2e premie di ploma. Waterspelen. 1. Tobbenwedstrijd. 2. Tournooi tepaaid. Prijzen Luxeartikelen. De Tijd meldt dal de heer dr Th. Borret, oud-deken, pastoor en kanunnik, rustend lid van de koninklijke academie van wetenschappen eergister nacht te Bergen bij Alkmaar in den ouderdom van omstreeks 80 jaar overleden is. De Rotterdamsche rechtbank heeft deze week veroordeeld G. N. ten P., die zijn vrouw vermoordde tot zeven jaar ge vangenisstraf, de eisch was 15 jaar. De arrondissement-rechtbank te Breda, heeft den persoon van D. Boot, ambtenaar bij de Rijksbelastingen, gesta- tionneerd te Rijsbergen bij Breda, wegens meineed veroordeeld tot 2 jaren gevan genisstraf. met ontzegging van het recht om gedurende 7 jaren eene rijksbetrek king te bekleeden. De heer T. van der Zee, burgemeester van Enschedé, heeft zijn ontslag genomen als voorzitter en lid van den Raad van Toezicht op het Paleis voor Volksvlijt. Van 1629 Augustus e. k. zullen de militaire wielrijders W. E. L K. An- drau van Utrc.ht en G. G. van Mnurik van Culemborg deelnemen aan den ves tingoorlog in de Nieuwe Hollandsche Wa terlinie. Uit Petersburg wordt aan de N. R. Ct. gemeld, dat de kapitein ter zee Quis- pel, commandant van het stoomschip ïKoningin Emma der Nederlanden, II. Zondag tot de genoodigden behoorde aan het diner, hetwelk door den Czaar op Peterhof werd gegeven, ter gelegenheid van den naamdag van H. M. de Keizerin. Zateidag te voien was ter eere van het verjaarfeest van H. M. de Koningin der Nederlanden des namiddags eene feestelijke godsdienstoefening gehouden in de Hollandsch-Gereforineerde kerk op het Newski Prospekt, waaraan, behalve door eenige leden van het corps diploma tique en vertegenwoordigers der Neder- landsche kolonie in de Russische hoofd stad, ook door de officieren en een deel der manschappen van genoemd oorlog schip werd deelgenomen. De «Koningin Emma" ligt op de Newa ten anker en was dien dag, evenals de omliggende Russische oorlogsschepen, jachten en an dere vaartuigen, rijk met vlaggen getooid. Uit Rome wordt gemeld, dat Leo XIII, bezig is met een nieuwe encycliek over de bijbelstudie. Deze zal weldra volgen op die over het christelijk socialisme. De Noordsche Telegraaf Agentuur te Berlijn verneemt uit Petersburg van ge loofwaardige zijde, dat geen drukkende maatiegelen tegen de joden door de re geering worden beoogd, en veel minder getroffen zijn. Pretoria. De Volksraad heeft gisteren met 20 tegen 10 stemmen de overeen komst tusschen Engeland en Transvaal over Swaziland goedgekeurd. Art. 22 blijft slechts van kracht, als Tiansvaal lid blijft van het tolverboud. De Volksraad verklaarde te betreuren, dat Engeland geen regeling heeft gewild, waarbij de aanspraken van Transvaal op Swaziland werden eikend, maar het wen- schelijk te achten de vriendschappelijke verhouding met Engeland onderhouden en te versterken. Hij hoopt, dat Engeland de belofte, de aanspraken van Transvaal in overweging te nemen, als het tegen woordig bestuur van Swaziland vast is gevestigd, zal nakomen. Hij beschouwt de overeenkomst als eeri voorloopige maat regel, die niet in zich sluit den afstand door Transvaal van het recht op het ge bied aan zijn (Oostelijke grens. Het grafschrift, dat op het gedeuk- teeken zal geplaatst worden, waaronder de hertog van Aorta begiaven ligt, en dat door zijn bioeder, koning Humbert werd gemaakt, luidt als volgt: Amedius van Savoije, hertog van Aorta. Hij streed; hij werd gewond voor de on afhankelijkheid van Italië. Geroepen tot de regeering, gaf hij de kioon van Spanje ongeschonden over. Hij trotseerde de choleia te Napels; het negende lustrum mocht hij niet bereiken; hij gaf aan God zijn goede, onverschrokken ziel terug, door iedereen beweend. Aan den echt genoot en teederen vader, zijne weduwe en zijne kinderen. Zondag 10 Aug. wordt de dienst in de Remorisirantsche kerk waargeno men door Ds. A. A. Humme, predikant te Oude Wetering. Gisteren, Vrijdagnamiddag werd door het Kiescollege der Herv. gemeente alhier, ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van Ds. A. Warteria en voortdurende door het bedanken van Ds. Jonker, het navolgende zestal geformeerd zijnde de navolgende predikanten: Dr. F. II J. Grundlehner, te Delft, A. Couvée Az., te Zeist, P. H. Versteeg, te St. Pan- cias, M. Göpner, te Harderwijk, G. J. de Hoest, te Zutphen en E. A. Remy, te Hengelo; waarna terstond het navolgend drietal werd gekozen en alphabetisch ge steld: A. Couvée Az., te Zeist, M. Göp ner, te Harderwijk en Dr. F. tl. J. Grund lehner, te Delft. Gisterenmiddag is een huzaar van het le Regiment Huzaren alhier met een briefje van ontslag uit de militaire ge lederen verwijderd. Heden zijn de eerste getuigen ge dagvaard voor den Rechter-commissaris te Utrecht in de zaak tegen den spoor wegwerker W. en zijn huisvrouw beklaaagd van diefstal en heling, en vangt de in structie aan. Den 29. dezer zal in deze gemeente aankomen een escadron van het I. re giment huzaren, om aan de oefeningen van het 5. regiment infanterie in de le gerplaats bij Zeist deel te nemen. Van en met 29. Aug. tot en met 2 Sept. zullen door ingezetenen een 55-tal paar den onder dak moeten worden gebracht terwijl ook eenige tot dat escadron be- hoorende officieren gedurende voormel den tijd zullen moeten worden ingekwar tierd. Onze stadgenoot de heer Melotte inspecteur bij de Holl. IJzeren Spoorweg maatschappij, wordt met 1 Oct. naar Nijmegen verplaatst, en alhier als zoo danig vervangen door den heer Jhr. v. Kretschmar van Veen. De Heer F. J. Matthijsen, ingenieur der Tractie bij de Holl. IJzeren Spoor wegmaatschappij zal zich met 1 Oct. alhier metterwoon vestigen. Door de rechtbank te Utrecht weid eergister o. m. de zaak behandeld van A V., wonende te Amersfoort; hij was gedagvaard wegens diefstal van 2 visch- fuiken, ten nadeele van W. v. B. en G. W., te Hoogland, gepleegd tusschen 12 en 13 Juni j.l. Bekl. ontkende te hebben ge stolen, maar zeide, die fuiken te hebben gevonden en ze te hebben willen brengen naar het politie-bureau, als de politie ze niet in beslag had genomen. De eisch was eene gevangenisstraf van 2 maanden. Niet ter terechtzitting was verschenen H. P.. zonder vaste woonplaats, bekl. van huisvredebreuk in de woning van C. J. v. O., wed. van J. R. P., te Amersfoort op 23 Juni jl. Nadat verstek tegen hem was verleend, voorlezing der stukken was gedaan en enkele getuigen in deze zaak waren ge hoord luidde de eisch 1 maand gevange nisstraf. 334ste S'rAATSl,OTJE4tïJ. Tweede klasse. Trekking van 6 en 7 Aug. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen vim f 30 1008 1022 12595 12596 12600 12839 12849 12879 20006 20013 20016 20046 20935 20964 en 20975. Te zamen 15 prijzen. Dieven, die van een zoeten mond schij nen te houden hebben Dinsdagnacht uit een kraam op de Botermarkt te Haarlem een 300tal soezen ontvreemd. Ook eenige koperen gewichten hebben zij medege nomen. De Noordbrabander meldt, dat terwijl Maandag avond de burgemeester van den Bosch, jhr. v. d. Does de YVillebois, zich met zijn familie op den St. Michiels-Ge- stelsen weg bevond, eenige revolverscho ten werden gelost. Bij onderzoek bleek, dat dit was geschied door een dronken man. De burgemeester ontnam hem den revolver, die viei maal bleek afgeschoten te zijn. Nog twee scherpe patronen wa ren aanwezig. Inmiddels waren maré chaussee en gemeentepolitie toegescho ten, die den man ariesteerden. Hij ver klaarde een timmerman uit Michielsgestel te zijn en den revolver te hebben ge kocht om een klompenmaker, die hern niet moord had bedieigd, bij mogelijken aanval dood le schieten. Hij had de scho ten slechts gelost orn het wapen te be proeven. Door zekere D. H. te Epe is vleesch verkocht, afkomstig van een gestorven rund, door het gebruik daarvan zijn thans zes huisgezinnen zwaar ziek zijn. Door de politie zijn verschillende in kuipen inge zouten en reeds in ontbinding verkeerende stukken vleesch in beslag genomen. Er wordt een streng onderzoek ingesteld Een dame, die niet recht bij haar zin nen bleek te zijn, plaatste zich gisteren bij het Bezuidenhout in Den Haag, op de rails der aankomende stoomtram, met het doel zich te laten overrijden. Een heer verwijderde haar en stelde de poli tie met haar plannen in kennis. Een agent bracht haar vervolgens naar haar huis. Woensdagmiddag ten 2% ure is te Utrecht in de woning van mejuffrouw van E. aan de Rjjnkade een ernstige brand uit gebarsten. De vlammen verteerden de beneden-voorkamer, en de daarboven ge legen kamers. De brand is ontstaan in de ber,eden-voorkamer, die als kapel was in gericht en waar het lijk des broeders van genoemde dame geplaatst was. Een der daarbij geplaatste brandende kaarsen schijnt te zijn omgevallen, waardoor hel lijkkleed vlam heeft gevat. Het lijk werd met groote moeite en gevaar gered. Al les was verzekerd Hoe melk besmettelijke ziekten kan verspreiden is te New-York gebleken, waar 24 personen door roodvonk weiden aan getast na melk te hebben gedronken, die geleverd was door een melkverkooper, ten wiens huize die ziekte voorkwam. Bij onderzoek is gebleken, dat al de dooi roodvonk aangetasten deze melk hebben gedronken. Zij, die hunne melk van el ders kregen, zijn niet door de ziekte aan getast. Het reusachtige circus van Renz te Berlijn was Maandag bij de opening van het internationaal geneeskundig congres geheel gevuld. Er waren meer dan 5000 artsen, (waarvan ruim de helft uit het buitenland) en ongeveer 2000 gasten uit de voornaamste kringen der samenleving waaronder de autoriteiten van stad en land en een groot aantal dames. Veertig landen zijn vertegenwoordigd. Virchow verzekerde in zijn openings rede. dat de Duitschers oprechte aanhan gers van den vrede zijn. Wij wenschen, zeide hij, met de geheele wereld in eens gezindheid te leven om de taak der we tenschap en de oogmerken der humani teit ongestoord te bevorderen. Wij zijn gelukkig zooveel collega's om ons heen te zien, bij wie wij gelijke gezindheid onderstellen. Dr. Lasar, de algemeene secretaris, bracht daarna hulde aan de Fransche Regeering voor haar vertegenwoordiging door 34, ook buiten de Fransche grenzen erkende autoriteiten. Deze woorden wer den daverend toegejuicht, waarop de Fransche gedelegeerden en de 200 Fran sche artsen opstonden en bogen. Ook het antwoord van deri Franschen gedelegeeide prof. Bouchard werd luide toegejuicht. Lasar deed daarop mede onder leven dige» bijval uitkomen, dat de Russische Regeering een der eerste was, die offici eel haar deelneming aan het congres had toegezegd. Middelerwijl werd in de con greszaal ook bekend, dat de Russische gedelegeerden reeds per telegraaf den Czaar hadden verzocht het eerstvolgend congies naar Moskou of Petersburg te noodigen. Namens den Keizer en het Duilsche Rijk heette de Staatssecretaris Bütticher het Congres welkom. Namens de Pruissische Regeering sprak de Minister van Onderwijs v. Gozler, na mens Berlijn de oppei burgemeester v. For- tenbeck, namens de Duitsche vereeniging van artsen dr. Graf. Tot eere-presidenten werden gekozen Paget, Bouchard, Csatari, Billroth, Bacelli en Stokvis. In de wetenschappelijke afdeeling ver zekert prof. Koch, dat het weldra moge lijk zou zijn, bacillen in levende lichamen te vernietigen. Zekere Jos. Bours van Susteren (L.) is Maandagavond te Rheydt, alwaar hij sinds eenigen tijd werkzaam was, op noodlottige wijze om tiet leven gekomen. Twee arbeiders kregen twist aan het station, waarbij ten laatste het mes werd getrokken. B., de vechtende willende scheiden, werd zoodanig met het rnes ge troffen, dat hij binnen weinige oogenblik- ken den geest gaf. De dader, zekere Hof- gen uit Schrievers, is in handen der po litie. Een verliefd paartje. Te Weenen zijn dezer dagen in het huwelijksbootje ge stapt een 78-jarig man met een meisje, die het in leeftijd nog van hem wint, want zij is 82 jaar oud. Een bruidspaar van 160 jaar te zamen zal wel tot de zeldzaamheden behooren. Beide zijn nu voor de tweede maal getrouwd en ver heugen zich in hel bezit van kinderen, die van 5160 jaar oud zijn. Zoo heeft de bruid een zoon van 56 jaar en de bruidegom een dochter van 60, welke beide jongelui nog een goed oogje op elkaar schijnen te hebben; zij hebben zich ten minste op den trouwdag hunner ouders ook laten inschrijven, zoodat ook hun huwelijk binnen een paar weken kan worden tegemoet gezien. Dat is toch ze ker wel een trouwlustige familie. Electriciteit. In Ameiika worden 59 electrische spoorbanen geëxploiteerd, terwijl nog 86 in aanbouw zijn. In't jaar 1888 werd een kapitaal van 75 millioen dollars gesloken in electrische onderne mingen. De chblera. In Spanje neemt de cho lera toe, ten gevolge der hitte. Op 4 dezer werden in de provincie Valencia 62 ge vallen van cholera waargenomen en 21 personen overleden aan die ziekte. Te Toledo zijn dien datum 7 personen dooi de cholera aangetast, waarvan er vijf be zweken. Tal van inwoners verlaten de stad. Uit Kaïro wordt gemeld, dat zeer strenge maatregelen zijn genomen, ten einde het overbrengen der cholera in Egypte te vooikomen, terwijl aan eene commissie van geneeskundigen opgedra gen is, de verder vereischte voorzorgs maatregelen voor te stellen. Te Tantah zal ditmaal, op bevel der regeering, de groote jaarmarkt niet gehouden worden. Een Spoorwegongeluk. De trein van Weenen naar Prlsen ontspoorde Dinsdag nacht tusschen de stations Blovic en Nesoes- tic. De gansche trein stortte van een '16 ineter hoogeu dijk naar beneden. De waggons lagen rechts en links verbrij zeld langs den weg. Verscheiden perso nen zijn gedood. Van de 78 reizigeis zijn er slecht 10 zonder kwetsuren afgekomen. Gedood door electriciteit. De eerste terechtstelling door middel van electrici teit heeft Woensdagmorgen te New-York plaats gehad. De misdadiger Kemmler heeft de eer genoten de eerste te zijn, die langs dezen nog min gebruikelijken, echt negentiende-eeuwschen weg een stieep achter zijn aaidsche leven heeft geplaatst. Die doet voor de katten niet onder. Woensdagmorgen is Willem D., oud 15 jaar, loodgieter te Arnhem, bij ongeluk uit de dakgoot van de Groote Kerk op straat gevallen. De jongen, die bewuste loos werd opgenomen, kwam spoedig tot bezinning, sloeg zich wat af en ging we der aan het werk alsof er niets gebeurd was. Hij had zelfs niet het minste letsel door dien val bekomen. Woensdagavond jl. wilde een jongeling te Willige Langerak, kert na het middag eten, gaan baden in de Lek. Nauwelijks had hij zich te water begeven of hij verdween plotseling in de diepte om niet weder boven te komen. Moge dit nood lottig voorval tot waarschuwing dienen, om niet terstond na het middageten te gaan zwemmen. Eergislerenmorgen ruim 10 ure reed een voertuig, bespannen met een paard waarop een man en vrouw gezeten wa ren, over een overweg van den locaal- spoorweg bij het station stad Hattem, juist op het oogenblik toen de locaaltrein kwam aansloomen. Het voertuig werd overreden met het gevolg, dat de daarop gezeten vrouw als het ware geheel werd verbrijzeld en onmiddellijk dood was de man en het paard kwamen er als een wonder zonder letsel af. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gelet op het koninklijk besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad No. 22) Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat tot het uitgeven van de PATENTBLADEN van het dienstjaar 1890,91 ten raadhuize zal worden zitting gehouden op Maandag, den 18. en Dins dag den 19. Augustus aanstaande, van 2 tot 4 uur des namiddags, en dat de riiet-afgehaalde patentbladen door den deurwaarder van 's rijks belastingen zul len worden bezorgd, tegen betaling van tien cents. Amersfoort, den 9. Augustus 1890. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH van WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 31 Juli, Christina Petrouella, d. van Johannes van Esveld en Maria Ze venboom. 1 Aug. Cornelia Gerarda, d. van Gerrit ten Broek en Mietje Buddingh. Hendrika, d. van Willem Wels eu Petronella van Hoeijeu. Marinus, z. van Hendrik van Ommeren en Teuntje Cruijff. Jan, z. van Jacob van Ijken en Roelofje Krang- band. 2 Aug., Henriette Wilhelmina, d. van Willem van Eedeu en Maria Johanna van Werkhoven. 3 Aug. Antonius Wilhelmus, van Hendrik Helmerhorst en Geertruida Maria Brizee. Steven, z. van Steven Har- togsveld en Geertruida Lambrechts. 5 Aug. Gijsbert Fredorik, z. vau Gijsbert Cas- tein en Elligjen Jacoba Sophia de Bruijn. Johannes Cornelis, z. van Cornells Snel en Geertruida van der Flier. Aardina Geer truida Johanna, d. van Lambartus van den Hooft' eu Maria Jacoba Vonk. Bertha Mathilda Louisa Helena, d. van Leendert Marinus Brouwer eu Henrietta Griinwald. 6 Aug. Jannetje, d. van Reior van Willi- genburg en Neelije van Elfrink. Ondertrouwd: 1 Aug. Nathan Abra ham Frenk en Mathilda van Tijn. Gehuwd: 6 Aug. Hendrik Meester en Katrijntje Berensen. Christoph Friederich Singewald en Lambarta Johanna van Nus. Overleden: 31 Juli, Willem van Keus- wonde, 21 j. ongeh. 2 Aug. Karel Ni- eolaas van Eeden, 8 m. Elsje Floor, 25 j. ongeh. 3 Aug. Catharina Everarda van Burgsteeden, 20 j. ongeh. 4 Aug. Hendrik de Kruijff, 2 m. Gerardus

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2