Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. A III. Individueel juisth.-schot. Rijks- gew. rijksminitie; dienstd. schutterijen, sterker dan 1 comp.2e bat. schutterij, Amsterdam, 173 p.; schutterij Deventer 173; p.lebat. schutterij Amsterdam 162 p. A IV. Weerbaarheids- en scherpschut terscorpsen: Helmond te Helmond, 181 p.; Eendracht, Amsterdam, 179 p.; Kon stud, schietvereenigingen, Amsterdam, 177 p,; J. Pz. Coen, Hoorn, 177 p.; St. Se- bastiaan, Hoorn, 167 p.; Groningen te Groningen, 166 p.; Burgerwacht, Hoorn, 164 p.; Zwolle, 163 p. Corpswedstrijd AA. Weerbaarheids- en scherpsch.-corpsen en de vereen, gevormd uit de schutterij (zooals de afd. schutte rijkader-bond.) Individueel juisth.-schot. Circelschijf. Eendracht, Amsterdam, 247 p.; Helmond te Helmond, 247 p.; Piet Hein, Helmond, 241 p; Vereeniging en Oefening in den wapenhandel, Groningen, 221 p.Burgerwadht, Hoorn, 220 p. Schutterijkader-bond Amsterdam, 219 p.; Koning en Vaderland, Deventer, 216 p. Vereeniging Zwolle, 196 p. Corpswedstrijden, salvo-vuur, B. II. D.d. en rust. schutterijenSchutterij Deven ter, 25 treffers, 70 p.schutterij Amster dam, 23 treffers, 60 p.; schutterij Hel mond, 19 treffers, 53 p. Salvo-vuur. B. III. Weerb. en scherp- schuttersvereenigingenHelmond te Hel mond, 25 treffers, 63 p.; J. Pz. Coen, Hoorn, 21 treffers, 56 p.; St. Sebastiaan, Hoorn, 18 treffers, 40 p.Burgerwacht, Hoorn, 16 treffers, 34 p.; Zwolle te Zwolle, 15 treffers, 35 p.Eendracht, Amsterdam, 8 treffers, IS p. Op de petsoneele Beaumont-baan Meesters Goederson 38; Bengerik 38; Schumacher 38; Penning 38; Kever 38. Personeel Remmington: Van der Vet 58; Starck 55; Tenhaeff 53; Holtus 52; Penning 52. De plechtige onthulling van het ge- denkteeken, ter nagedachtenis aan de graven Lodewijk en Hendrik van Nassau die in '1574 op de Mookerheide sneuvelden zal naar men verneemt, in het begin der maand December aanst. plaats hebben in de Oude Kerk te Heumen. Een steenhouwer, wonende aan den Vuchterdijk te 's Bosch, ging eergister- morgen zwemmen in de stadsgracht nabij de Vuchterpoort. Nauwelijks te water zijnde, zonk hij in de diepte weg en ver dronk. Te Epe hebben vier jachtopzieners verleden Vrijdagavond twee personen be trapt. Een der betrapten, genaamd G. Nijhoff, die een tiras onder zijn arm droeg scheen niet veel trek te hebben zich goedschiks over te geven. Door een Hin ken ruk dacht hij te ontkomen, doch dit mocht hem niet baten; een gevolg hiervan echter was, dat hij en de jacht opziener die hem vasthield, te water ge raakten en aldaar den strijd bleven voort zetten, om beurten baas blijvende. Twee andere jachtopzieners begaven zich nu nog te water, waarna Nijhoff zich overgaf. Gisteren werd in de Scheveningsche boschjes nabij de tweede kinderspeel plaats (van den ouden Scheveningschen weg) de monumentale drinkfontein, ter nagedachtenis aan mr. E. Vosmaer aldaar opgericht, omhuld. liet monument bestaat uit een onge veer 2 meter hooge kolom van wit mar mer, rustende op een hardsteenen onder stuk en afgedekt met een wit marmeren steen, waarop in gouden letteren de woorden Rembrandt, Homeros. Op dezen deksteen staat, eveneens in marmer uit gehouwen, de welgelijkende buste van Vosmaer met diens naam er onder. Voor de fontein bevindt zich een me talen bekken, waarin het water, dat door een smal koperen straalpijpje toevloeit, wordt opgevangen en afvloeit. Aanstaanden Vrijdagavond te 8 uren zullen de wekelijksche bijbellezingen weer een aanvang nemen in het gebouw Volks- daarom sprak ze met opzet telkens tegen Alfred over de plannen van den vrijheer en maakte er daarbij in 't bijzonder ge wag van, dat eenmaal na des vrijheers overlijden het aanzienlijkst deel zijner uitgestrekte bezittingen ingevolge al oude majoraats bepalingen aan een andere familie moesten opkomen, tenzij Oda met Frederik huwde. Frederik hield zich binnen die grenzen van wellevendheid, welke hoogere bescha ving in gezelschappen van goeden toon afperkt maar hij werd dagelijks koe ler en stijver tegen Alfred, welken hij als een indringer begon te beschouwen, wien toeval zekere beteekenis gegeven had. Het kon zijn aandacht geenszins ontsnappen dat juist dit toeval, in weer wil van een uiterlijken afgemeten afstand tusschen Oda en Alfred, een inniger ver houding tusschen hen gesponnen had, die lijnrecht tegen zijn eigen wenschen in- druischte. Ook de vrijheer scheen Frede- riks bezorgdheid te deelenmaar, als hij in zulke oogenblikken eens wal deftiger en stijver was tegen zijn gast in 't ander oogenblik scheen hem 't inwendig verwijt van falen in hartelijkheid jegens deri levensredder zijner dochter, zooveel te warnier voor dezen te stemmen. Er was per slot van rekening, niemand dan Ankarstrom die bleef wat hij ge- heil, waar ook, blijkens achterstaande advertentie, den volgenden Maandag weer de zendingsbidstond gehouden zal worden. Ten behoeve van deze bidstonden is thans eene prachtige groote kaart van Neder- landsch-Indië aangeschaft. Maandag jl. slaagde te 's Graven- hage bij het examen inde Franschetaal (lager onderwijs) onze stadgenoote me juffrouw M. M. J. Westerhout. Te Amsterdam is door onzen stad genoot de heer C. J. F. Prins, Vrijdag en Zaterdag jl. met gunstig gevolg exa men afgelegd voor hoofdonderwijzer (I. o.) Maandag morgen is door heeren burgemeester en wethouders aanbesteed 1. het vernieuwen van 502 MJ bestrating in Ben-Ahinkeien op de Kampstraat en het verleggen van de lavakeibestrating op den Singel langs het Zand. Minste inschrijver T. W. Bonte alhier voor f2225; 2. het leveren en stellen van een ijzeren brugje over de sluis aan het Spui. Minste inschrijver wed. J. Blok Zoon alhier, voor f217,25. Den minsten in schrijvers zijn deze werken gegund. Gisterenmorgen zijn verschillende troepen van het 5. Regiment Infanterie per extra trein te Amersfoort aangeko men, ten einde naar de legerplaats bij Zeist te marcheeren tot het houden van oefeningen op groote schaal aldaar. Ten 7.25 v.m. arriveerde de staf en het 2. Bat. ter sterkte van ongeveer 22 officieren, 540 minderen, 11 paarden, 8 voertuigen uit Nijmegen. Ten 8.12 v.m. het 4 Bat. mede uit Nijmegen ter sterkte van ongeveer 28 officieren 517 minderen, 6 paarden en 7 voertuigen. Ten 10 v.m. 3 Bat. uit Grave ter sterkte van ongeveer 17 officieren en 478 min deren, 6 paarden en 7 voertuigen, bene vens eenige paarden bestemd voor de onderdeelen. Jan. Wat drinken de menschen toch een boel dranken, zonder dat ze weten waaruit ze bereid worden! Piet. Weet je dan waar rum uit wordt gestookt? J. Dat zou ik denken. Uit afval van suikerfabrieken en ook wel uit versch sap van suikerriet, dat aan 't gisten is geraakt. P. En arak? J. Die wordt gestookt uit rijst met wat sap van palmboomen. P. Maar cognac? J. De echte van druivensap, dat men zonder de schillen laat gisten, dan dis- tilleerd en vervolgens in eikenhouten vaten bewaart. Voor die vaten kan alleen wit Fransch eikenhout of Dantziger eiken hout worden gebruikt, daar ander eiken hout te rijk aan looistof is. Dat hout geeft langzamerhand aan de cognac de bekende schoone goudgele kleur. P. Dat uit granen, aardappelen, rapen enz. geestrijke dranken worden gestookt die men zoo drinkt of tot het namaken van bovengenoemde dranken gebruikt, weet iedereen. J. Maar niet, dat van het geld, dat jaarlijks in Europa aan geestrijke dran ken (geen wijr. of bier) wordt uitgegeven, aan honderd milloen huisgezinnen ieder f30 tot lotsverbetering zou kunnen wor den verstrekt. Hoevelaken. Te Hoevelaken, dus schrijft men ons, is een vreeselijke mis daad gepleegd. Iemand, die met hel hoofd van eer. gezin ongenoegen had gehad, weest was. Mocht hij een enkele maal eens met van Aarberg in een wat druk ker praatje vervallen over hun jongen tijd, lachtte en schertste hij dan ook wel eens.... 'twas jammer dat hij 't niet meer deed, want dat stond hem zoo goed Maar dan duurde 't zelden. In het an der oogenblik, zoodra die vriendelijke klanken vergalmd waren, zonk hij in zijn oude broeien en peinzen terug. Ook na derde de tijd nu, dat hij met recht een laatste beslissing van den monarch op zijn bezwaarschriften verwachten mocht en 't was geen wonder dat hem die ver wachting prikkelde en ongedurig maakte. Op een voormiddag, terwijl juist het gezelschap vrij eendrachtig, vrij algemeen wel geluimd over een gezamenlijk plei- ziertoertje in den omtrek beraadslaagde, trad de postbode, die door het eenige mijlen verwijderde, naaste postkantoor met de brieven, boeken en couranten naar't kasteel placht te worden afgezonden, de kamer binnen. Zijn aankomst was in die afzondering altoos een gebeurtenis, die de deelneming der gezamenlijke bewoners van den burcht wekte en de vrijheer opende dadelijk het pakket dat dik en vol gepropt was, zoodat er een menigte brieven en papieren uitvielen. «Aan den Kamerheer en Ridder der kocht de meid om, om het geheele gezin te vergiftigen. Als belooning zou zij daar voor twee gulden ontvangen. De meid nam dit aan en deed muizentarwe in de spijzen Reeds onder het eten werden alle huigenooten ongesteld en de meid, die ongerust werd, begon de giftkorrel tjes uit het eten te zoeken, waardoor zij terstond in verdenking kwam. Spoedig aangebrachte geneeskundige hulp deed allen herstellen behalve het jongste kind dat ernstig ongesteld moet zijn. De meid heeft ook reeds den naam van den hoofd schuldige genoemd. Omtrent bedoelde vergiftiging verneemt de Stand, nader, dat al de huisgenooten herstellende en buiten gevaar zijn. De daderes, nl. de dienstbode, hield zich eerst bij de ontdekking, alsof zij van niets wist en ried haren meester aan naar de waarzegster te Amersfoort te gaan, opdat deze den dader zou aanwijzen. Hij vond deze evenwel niet thuis, maar deelde zijn verdenking op de dienstbode aan de politie rnede, die haar spoedig tot beken tenis bracht. Haar vermoedelijke mede schuldige ontkent tot nog toe alle mede plichtigheid. Generaal Booth heeft aan zijn soldaten verboden, in geval van overlijden en be graven gebruik te maken van aansprekers, die in de plechtigheid toch geen ander belang stellen dan dat zij er voor betaald worden, of rouw te dragen, wat maar ongezond is en veel geld kost. Een zwarte band met een roode S, om den arm ge dragen, is ruimschoots voldoende. De veiligheidspolitie te Lyoe heeft voor een paar dagen een avonturierster aan gehouden, die in den laatsten tijd nog al eens van zich deed spreken, namelijk de gravin Guy de Jouffroy d'Ablans. Zij werd destijds veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. Toen droeg zij nog haar meisjes naam, Marie Chaboud. Daarna verdween zij en stond eenige tijd in hooge gunst bij koning Alfons XII van Spanje. Na den dood van dezen koning verkocht zij tegen een buitensporig hoogen prijs hare corres pondentie rnet den vorst aan koningin Christina en vertrok naar Parijs. Daar huwde zij met den den graaf Jouffroy d'Ablans. Eenige maanden geleden scheid de zij van hem en vertrok naar Lyon, waar zij zich achtereenvolgens aan ver schillende oplichterijen schuldig maakte, tengevolge waarvan zij dezer dagen in ver zekerde bewaring werd gebracht. Op 26 October a. s. viert de beroemde Duitsche veldmaarschalk von Moltke zijn 90en geboortedag. Er worden overal plannen gemaakt om den jubilaris op de zen dag de meest ondubbelzinnige bewij zen te geven van de sympathie, welke het geheele Duitsche volk den grooten krijgsman toedraagt. Een botsing. Vrijdag is de pakket boot Amérique bij Saint Nazaire in aan varing geweest met de Redbrook, gela den met kool. De Redbrook is gezonkenvan de be manning zijn drie matrozen verdronken. De cholera. De officiëele rapporten over de ziekte te Mekka, thans te Kaïro ontvangen, toonen aan, dat het sterfte cijfer op éen dag tot 600 steeg. De sterfte was veel grooter dan oorspronkelijk werd gemeld. Donderdag waren in Spanje 75 cholera- 49 sterfgevallen. Te Hilversum is een geval van honds dolheid geconstateerd. Een tweede hond, welke gebeten was, is eveneens afge maakt. Voor zoover bekend is, zijn geen menschen gebeten; alleen kreeg een heer een hap in zijn broek. Onmiddellijk is door den burgemeester een bevelschrift uitgevaardigd waarbij het dragen van een muilkorf voor den tijd van 4 maan den verplichtend is gesteld. Wasa-Orde. baron van Aarberg!" begon de heer van 't huis, terwijl hij Alfred twee missives overgaf. iWe feliciteeren maar ergeren ons," sprak Klara. «Kijk die Hoofdman daar in zijn krocht, wat voor triomfantelijke tronie hij snijdt nu zijn vriend, de kat in 't donker knijpende profeet gelijk krijgt!" »0 daarom niet," zei de hoofdman, rdat wist ik vooraf wel. Maar het doet me genoegen, dat iemand die het door zijn oprechte gevoelens verdient, ook eens zijn weg maakt aan het hof. Aan 't hof vindt men gewoonlijk niets dan eigen- belangzuchtigen, kruipers, kleingeestige zielen, bekrompen lage fleemers, vleiers en huichelaars. Nu hebben ze ten minste eens ééns fatsoenlijk man op de twintig stroopsmeerders 1" ïEen kabinetschrijven 1 vervolgde de vrijheer. »Aan den gepensionneerdenkapitein van Ankarstrom 1" De hopman nam het zwijgend aan en ging weer in zijn gewonen hoek bij 't raam zitten. Terwijl de vrijheer de kranten doorzag en beide meisjes met haar neef de adver tenties doorlazen om verlovingen en hu welijken na te gaan, benevens de voor- loopige aankondigingen der winterverma. Met de noorderzon verhuisd. Te Utrecht heeft eene vrouw, wonende in de Lange Lauwerstraal, gebruik gemaakt van de afwezigheid van haar man, die te Amsterdam werk was gaan zoeken, om meubelen en huisraad uit de woning te dragen en bij haar ouders intrek te nemen. De man werd door de buren per telegram van het gebeurde onderricht. Hij spoedde zich onmiddellijk naar Utrecht doch vond slechts een ledige woning. Zijn buren hebben hem voorloopig in huis ge nomen. Waarschuwing tegen een huismiddel tje. Haarlemmerolie is een mengsel van raapolie en terpentijnolie, waarin zwavel is opgelost; de prijs, 20 ct., die men er voor betaalt, is nog wel 4-maal te duur en daarbij is het middel, vooral voor kinderen, lang niet onschadelijk. Vergiftiging door Haarlemmerolie heeft meer dan eens plaats gehad. Mndb. Kw. Een liefderijk gebruik Als in Bre- tagne de moeder van een zuigeling sterft, wordt het kind door de andere moeders in de gemeente als haar eigen kind aan genomen. De priester kiest eene moeder uit, in wie hij bijzonder vertrouwen stelt, en haar wordt als eene heilige taak op- gediagen voor het kind te zorgen, als een geschenk van den Almachtige. Is zij te arm om het kind alleen te kunnen onderhouden, dan vereenigen zich ver scheidene tot dat doel. Eene der moe ders neemt het kind in hare woning op, en de andere bewaken en verzorgen het ieder op hare beurt. Aari alles wat op het kind betrekking heeft zijn in Bretagne vrome gebruiken verbonden. Niemand zal eene vrouw, die een kind op den arm heeft voorbijgaan, zonder te zeggen «God zegene u!" Zelfs ingewortelde haat wordt door dit gebruik ontwapend. De onver- zoenlijkste mensch zal zijn vijand een zegenend woord toewerpen, wanneer hij een kind bij zich heeft. De heer G. C., te Alkmaar, die den strijd tusschen de Noordelijke en Zuide lijke Staten van Amerika van 186365 mede gemaakt heeft, vernam onlangs, dat hij daarvoor in de termen viel van pen sioen te genieten. Daaromtrent inlichting vragende bij den Amerikaanschen consul te Amsterdam, mocht hij vernemen, dat dit werkelijk het geval en dat hij ook recht had op een aardig spaarpotje, voor hem aan de andere zijde van den Oce aan gegaard in vorige jaren. De noodige maatregelen zijn nu genomen om de uit betaling te bevorderen. In den middag van 19 Juli had tegen over her station van den Batav. Ooster spoorweg te Batavia een vermakelijk too- neel plaats. Een kettingganger was stil letjes van zijn werk weggeloopen en in een hoogen klapperboom geklommen, in welks kruin hij vermoedelijk de nachtelijke duisternis had willen afwachten om dan onbemerkt het hazepad te kiezen. Onge lukkig voor hem, had men hem echter wel bemerkt. Eenige dwangarbeiders werden hem nagezonden, doch hoe die ook als apen klauterden en alles beproef den om hun collega van diens verheven standpunt naar beneden te halen, 't was alles tergeefs. De weglooper zat rustig hoog en droog en hield zich de aanval lers met een grasmes van het lijf. Zelfs toen de inmiddels verwittigde schout Vermeulen hem met een revolver dreigde neer te schieten, verroerde de man geen vin en riep kalmpjes den schout in het maleisch toe: »ga je gang maar." Gelukkig was de boom een gouverne mentsboom, zoodat de schout hem kon laten omhakken, zooals geschied is. En nabij stond een walerstaatsmuurtje, dat, naar des schouts berekening, den stoot en de hevigheid van den val wel breken zou. Doch de schout bleek hier de soli diteit van onzen Waterstaat wel wat hoog te hebben geschat, want de boom, met in zijn top den kettingjongen in even onverstoorbare kalmte, sneed in zijn val kelijkheden op te sporen. De eene hield zijne benoeming tot kamerheer en ridder in, benevens het beroep tot werkelijken dienst bij den persoon des konings. De tweede was van den Opperkamerheer. Hij hield de toestemming tot het gevraagd verlof in, zoolang zulks Alfred's kwetsuur zou noodig maken, mitsgaders het be richt dat zijne aanstelling, zoowel als die van graaf Ribbing met den datum van den derden dier maand was ingegaan en dat op den genoemden dag, des avonds graaf Ribbing in die nieuwe qualiteit, den Koning reeds was voorgesteld worden! Juist zag Klara op uit de courant, om Alfred de verloving eener aan beiden bekende dame mee te deelen maar de woorden bestierven haar op de lip pen. »Om Godswil, vriend zei ze nu zacht- kens, terwijl ze onwillekeurig Alfred's arm greep »zie den hoofdman daar toch eens aan!" Alfred zag naar hem. Ankarstrom zat nog altoos in de vorige houding, maar uit het doodsbleeke gelaat was alle le ven, elke kleur geweken. Een krampach tig lachen speelde in de harde trekken en zijn handen scheurden langzaam, als ware 't onbewust, den brief in lange smalle repen, die hij dan weer naast el kander in de vensterbank neerlegde. Eens. het muurtje als het ware in tweeën. Het vrijheidlievende slachtoffer brak een der polsgewrichten en zijn neus, en heeft een hoofdwond gekregen, doch, als een won der, geen hersenschudding. Hij zal het leven er wel afbrengen om in de tien jaren, welke hij nog te goed heeft, op zijn gemak te kunnen peinzen over het aangename van 's menschen vrijheid. Ter navolging. Meer dan 1500 ma gazijnen en winkeliers te Berlijn zijn tot de Vereeniging voor Zondagsrust toege treden en zullen voortaan dien dag hun zaken gesloten houden. Echt Amerikaansch. De Braziliaan- sche regeering heeft besloten, ter gele genheid van het vierde eeuwfeest der ont dekking van Amerika een reusachtig standbeeld op te richten ter eere van Uolumbus. Het monument zal verrijzen op den top van een berg in de provincie Rio Janeiro. Den I5en Juli stierf in de dessa Ke- doongmoendoe, drie paal bezuiden de stad Semarang gelegen, in den hoogen ouderdom van honderd en drie jaren, de inlander Tisnó loerah van genoemde dessa. Lieden die den overledene goed gekend hebben, vertellen van hem het volgende: „Tijdens den Java-oorlog was Tisnó een gids van generaal De Koek, die in hem een onbegrensd vertrouwen stelde. Toen de oorlog beëindigd was, werd hij voor zijne trouw en gehechtheid beloond met een benoeming tot demang, welke betrekking hij bekleedde tot het tijdstip dat zijn onderdom en zijne krachten hem noodzaakten zijn ambt neder te leggen, waarop men in zijne plaats zijn zoon tot demang aanstelde en de oude Tisnó loe rah werd van dessa Kedongmoendoe." Honderden vrienden en belangstellenden van heinde en ver waren aan het sterf huis aanwezig om den ouden Tisnó tot aan zijn laatste rustplaats te vergezellen. Een hoogst interessante proefneming heeft Woensdag in Frankrijk plaats gehad ten einde vast te stellen in hoeveel tijd het bevel tot mobilisatie van het leger in 't gansche land kan zijn verspreid. Ge durende eenige minuten waren daartoe de ongeveer 10,000 telegraafkantoren van het Rijk alle gelijktijdig in verbinding met met den ger.eralen staf van het leger. Men telegrafeerde eenvoudig: Guerre a recrutement. Mobilisez. Elk bureau ant woordde met opgaaf van 't juiste tijdstip van ontvangst der depêche. En zoo oleek, dat men in drie uren ongeveer demobi lisatieorder in geheel Frankrijk kan uit geven. Een deel der Italiaansche provincie Fer- rara wordt sedert geruimen tijd door rat ten geteisterd, die alleen in dit jaar voor 800,000 lires moeten hebben vernield. Zij worden bij duizenden gedood en zelfs met smaak opgegeten. Nu wil men het zaaien uitstellen, in den hoop, dat zij van hon ger en met behulp van overstroomingen zullen worden verdreven. Akelig. Personen, die te Wustrow, in Hanover, op het veld arbeidden, zagen in een bosch rook opstijgen en snelden naar die plek om hulp te bieden, daar zij dach ten, dat er een boschbrand was ontstaan. Naderbij gekomen zagen zij een afschu welijk schouwspel. Half tegen een boom geleund stond een brandend menschelijk lichaam, waarvan de voorzijde reeds ge heel was verkoold. Daar ook het gelaat geheel verbrand was, kon men in den be ginne niet te weten komen, wie de on gelukkige was. Een ingesteld onderzoek loonde later aan, dat de doode de in het plaatsje wonende veekooper Uhde was. Op welke wijze de man in den ontzet- tenden toestand is gekomen, kon tot nog toe niet worden vastgesteld en rnen weet niet of men aan misdaad of zelfmoord moet denken. Op het I(jk werden revol ver-patronen gevonden, die door het vuur waren ontploft; een revolver werd ech ter niet gevonden. klaps sprong hij op, balde de vuist en lachte dat er de ruiten van rinkelden toen stoof hij de kamer uit. De omstanders overviel een heftigen schrik en Klara bedekte hare oogen met de kleine hand. Alfred liep den weg snellenden ijlings na. «Om 's hemels wilsprak de vrijheer, «wat deert hem toch op eens?" «Zijn verzoek," zei neef Frederik, die inmiddels naar des Hopmans plaats ge gaan was, „is hem met harde woorden afgeslagen en als klager wordt hem ge last zich voortaan stil te houden." »Ik kan hem neigens vinden!" sprak Alfred die weer binnenkwam nik hoor intusschen van de tuinlieden, dat hij met snelle schreden den weg, die naar den ouden burcht geleid, opgeloopen is." »Dus naar Franken!" sprak Klara. »Och lieve oom, stuur hem iemand na, dat hij terug komt. Het ligt mij zoo bij, dat dit niets goeds spelt." nGij zijt toch een wonderlijk meisje!" riep de vrijheer uit. «Wel, wat is na tuurlijker, ja wenschelijker zelfs, dan dat hij ginds den troost zoekt te halen, dien wij hem niet bieden kunnen. Gij kent hem immers!" Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2