Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Donderdagavond waren ze allen oogen- scliijnlijk nog gezond. Daar een gedeelte de laatste dagen veel vertoefde in een berkenbosch. waar nog al paddestoelen staan, vermoedde men. dat liet eten van deze de oorzaak van de sterfte zou zijn. Een onderzoek, door een leeraar aan de Hijkslandbouwschool te Wageningen ingesteld, heeft dit vermoeden niet be vestigd. In liet darmkanaal van de ge storven dieren werd niets bijzonders ge vonden. Was liet eten van paddestoelen de oorzaak der sterfte geweest dan had de roode kleur daarvan voor den dag moeten komen. Bovendien konren in een boscli zelden zooveel vergiftigde padde stoelen voor, dat zooveel kippen daarvan tegelijk zouden gegeten hebben. Bij de drie onderzochte kippen werd de krop echter stijf opgevuld met maïskorrels be vonden. Dit feit is meermalen waargeno men bij kippen, die plotseling dood ble ven. Het oordeel van den onderzoeker is, dat de dieren te veel maïs in eenmaal hebben gegeten en dat deze, in den krop gezwollen, de ademhaling door de daar naast liggende luchtpijp heeft belet." De Koninklijke trein, welke Donder dagmorgen de Koningin Prinses Wilhel- mina in de residentie bracht, reed te 10.48 het station van de Rijnspoor bin nen De Groothertog van Saksen verwel komde zijn schoonzuster en de Prinses met een harlelijken kus. Aan het station waren verschillende liooge staatsambtenarenen hofbeambten. Na een korte begroeting in de wachtka mer begaven de gasten zich in een ge reedstaand open rijtuig. De menigte juichte de Koningin en haar aanvallig dochtertje overal hartelijk toe Men maakte in snelle draf een rit door het flaagsche Bosch naar Voorburg en keerde langs den Rijswijkschen weg terug naar de hofstad. Even voor twaalven betraden de vor stelijke personen het Koninklijke Paleis in het Noordeinde, alwaar een maal werd gebruikt, waarop tal van gasten genoo- digd waren. De Koningin droeg een lichtgeel satij nen kleedde prinses was in het wit. Na afloop van het maal vertoonden de Koningin en de Prinses zich eenige mnlen aan het balkonverister en werden stormachtig toagejuiseht. De Prinses wuifde vriendelijk terug. Om 3 uur reden de vorstelijke perso nen in een open rijtuig naar het Hotel- Garni te Scheveningen, om afscheid te nemen van hare verwanten. Het afscheid was zeer hartelijk. Daarna reden de Vors tinnen langs het kanaal naar de Rliijn- spoor, vanwaar zij te 3.43 vertrokken. Iemand schrijft aan de Arnh. Ct. nHet ontwerp voor een nieuwe post- wet is, geloof ik, door alle Nederlanders wel met genoegen ontvangen, voor zoo ver ten minste de Nederlanders wetsont werpen lezen. Vergun me echter éen opmerking. Tegenwoordig betaalt men éeri stuiver port voor brieven wegende van 1 lot 15 gram, terwijl met een port van tien cen ten belast worden brieven van 15 tol 100 gram. Ik vind in een dergelijke op klimming iets onbillijks, wijl het eigen lijk geen opklimming is. Het verschil tusschen 1 tot 15 en 15 tot 100 gram is daarvoor te groot. Nu is het een feit, dat een gewone brief van 80 of 90 gram tot de zeldzaam heden behoort; daarentegen is dit niet het geval met brieven van 16, 17 of 20 gram, die volgens het thans geldende tarief alzoo niet 5 cent meer belast wor den wijl zij rnet een kleinigheid het ge wone maximum overschrijden. Ik acht het een vaststaand feit, dat de post ten bate van het publiek is in gericht; en als ik dan zie, dat de poste rijen jaarlijks een bate van ongeveer één inillioen gulden in de schatkist brengen dan is het, geloof ik, geen onbillijke eisch te vragen, dat de post nog iets beter hare roeping vervulle. Dit zal zij doen, wanneer het maximum voor het sluiversport verhoogd worde. In plaats van op 15 stelle men dit op 25 gram. Misschien verliest de post iets daarop. Doch het publiek zal er door gebaat worden. De kans, dat een brief, dien men dacht nog voor een stuiver te kunnen verzen den, belast wordt niet een hooger port ten koste van den geadresseerde, zal er zeer door verminderen en de dames (die vooral uitmunten in zes- of achlzijdige epistels) zullen er dankbaar voor zijn dat zij er minder beangst voor behoeven te zijn een extra-velletje te gebruiken, en niet haar toevlucht moeten nemen tot kruiselings geschreven brieven. Administratieve bezwaren bestaan er niet tegen deze wijziging van het maxi- mumgewicht voor stuiversport, en dus roep ik de tusschenkomst van uw blad in om dit denkbeeld onder de oogen van de leden der Tweede Kamer te brengen. Een amendement in (ton zin zal wel geen groote bezwaren™ij den Minister van Waterstaat ontmoeten. De gewone zitting van de Staten- generaal wordt op Dinsdag 16 September a.s., des namiddags ten één ure, in eene vereenigde veigadering der beide Kamers geopend door eene commissie van wege den Koning, waartoe benoemd zijn de ministers, hoofden van ministeriële depar tementen. De heer E. L. Jacobson Lz.. heeft f'1000 geschonken aan het gesticht voor Israelietische oude lieden en zieken, en f200 aan het Israëlitische weeshuis, bei den te Rotterdam. Tegen vijf sociaal-democraten is te Amsterdam proces-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van een soc.-dem. Prinsesselied. Weder zijn eergisteren twee venters, die op den Nieuwendijk met dit lied rondliepen, waardoor het volk samen schoolde, naar het politiebureau gebracht. Naar aan het Utr. Dagbl. gemeld wordt, is eergister eene weduwe, wonende buiten Tolsteeg, plotseling krankzinnig geworden, doordat de persoon, met wien zij dacht te trouwen, haar had verlaten, De ongelukkige, moeder van drie kinde ren, is naar het krankzinnigengesticht al daar oi ergebracht. In verband met de bepaling van den directeurgeneraa) der Exploitalie- mactschappij te Utrecht, dat het personeel hetwelk in de termen valt om te worden gepensionneerd, zoo spoedig mogelijk eer vol moet worden ontslagen, zijn eindelijk dan zeer belangrijke prornolien bij die Maatschappij te wachten. Men schrijft uit Heerenveen aan het Vad. »De gemeente Scholerland heeft iri de laatste 2 a 3 jaar een zekere beruchtheid in Nederland gekregen, ten eerste door de verkiezing van den heer Domela Nieuwenhuis tot lid der Tweede Kamer, ten tweede door haar allertreurigsten finaticiëelen toestand. In Friesland zelf is die toestand algemeen bekend, doch, om er ook buiten de provincie over te kunnen oordeelen, achten wij het niet ondienstig, aan de voor en na in de dag bladen geplaatste berichten nog een en ar,der toe te voegen. In de eerste plaats over de uitgaven. De gemeente wordt, in weerwil van jaarlijksche krachtige af lossingen, nog gedrukt door een schulden last van weinig minder dan f200,000, en dit op een bevolking van even over de '14000 zielen. Dit jaar was voor rente en voor aflossing te zamen bijna f21.000 noodig. Het armwezen kostte in dit jaar niet minder dar, luim f30.000, het on derwijs (gewone en buitengewone kosten) ruim f 42.000, waarvoor echter als tege moetkoming van het Rijk, volgens art. 45 en 49 der wet op het lager onderwijs, ruim f35.000 woidt ontvangen. Om al deze en nog meer uitgaven te kunnen dekken, worden, behalve 40 opcenten op de gebouwde en 10 opcenten op de on gebouwde eigendommen, geheven 20 op centen op het personeel en een hoofde lijke omslag van omstreeks f 49.000, zijnde weinig minder dan 6 pCt. van het beschikbaar inkomen. En nog zal de begrooting met een aanzienlijk tekort sluiten, en dat het in 1891 niet beter zal zijn, kan als genoegzaam zeker worden gesteld. Het is dan ook licht begrijpelijk, dat de burgemeester, de heer Mr. De Blocq van Scheltinga, na 18 jaren lang met den meest loffeiijken ijver voor de belangen der gemeente te zijn werkzaam geweest, wegens haar benarden financi- eelen toestand, tot welks verbetering van Regeeringswege altijd daar slechts halve maatregelen werden genomen, de zaak moede is geworden, en zijn ontslag heeft aangevraagd. Het zal zeer moeielijk zijn, iemand te vinden, om in deze omstan digheden als zijn opvolger op te treden." Een viertal Amslerdanisclie koop lieden zegt de A'. Gr. Ct. bezoch ten Maandagavond Groningen, voorge vende handel te komen diijven en een familiebezoek af te leggen. Hun handel bleek evenwel niets dan bedekte oplich terij te zijn. Zij gingen daarbij op de volgende wijze te werk. Door een hun ner werd een lap broekstof van slechte qualiteit en geringen prijs gekocht, waar mede hij zich naar deze of geene tapperij begaf. Kort na hem verschenen een paar kameraden, die zich hielden alsof zij el kander geheel vreemd waren, en ontspon zich een handel over de gekochte slof. Nadat een vrij liooge som door een hun ner geboden was, die den verkooper blijk baar nog te gering was, bood hij de stof voor nog lageren prijs aan eene mede alda3r aanwezige vrouw aan, met de op merking dat hij het haar voor dat geld liever liet. De vrouw werd op haar beurt door den eersten bieder tot koopen aan gezet door de belofte dat hij haar liet goed met winst zou afkoopen. De aan slag tegen haar geld bleef echter vruch teloos. Gelukkig kwam de politie deze zwen- delarij nog te rechter tijd ter oore; zij spoorde de verdachte personen op en zorgde voor hunne verwijdering van hier. De 4e lijst van de twaalfde jaar collectie voor de scholen met den bijbel wijst een totaal aan van f 17749.59, als opbrengst van 100 locale comités. Op deze lijst worden o. a. vermeldRotter dam f 3385.77s (liet vorig jaar f 36 47.485) Zwammerdarn f145.40 (het vorig jaar f 165.44); Voorschoten f 127.30 (het vorige jaar f 132.19); Axel 215.56Oudshoorn met Ridderbuurt f 170 IJselmonde f 735 Overschie met Schiebroek f393.25). De 5. lijst vermeld een totaal van f20967.69 vad 125 lecale comité. Uit de provincie Utrecht komen daarop voor Oud-Loosdreclii f82.62 (het vorig jaar f 76.38'J) Baarn c. a. f356 61 (het vorig jaar f328.43); Vreeswijk f118.25). Nog komen o. a. op deze lijst voor: Heerenveen c. a. f 195.85 fhet vorig jaar f173.85); Dokkum c. a. 1179.64 (het vorig jaar f 189:02s); Hoogeveen c. a. f585.31 (hel voiig jaar f507.555); Die ren c. a. f 323.63 (liet vorig jaar f370). De 6e lijst vermeld een totaal van f27332.16 van 150 locale comités. Uit de provincie Utrecht woiden daarop ver meld: Benschop f20 (het vorig jaar 117.12); De Bilt f23.26 (het vorig jaar f 96.65); Lage en Uooge Vuursche f196 085 'het vorig jaar f 196.57s); West broek c. a. f 77.21s(het vorig jaar f28.97); Lopik c. a. f 123.05 (het vorig jaar f118 97); Veenendaal met de Klomp f277.50 (liet vorig jaar f269.64). Nog vermeldt deze lijst o. a.Amster dam f2788.38 (het vorig jaar f2275.17); Hilversum f 418.61s (het vorig jaar f430.345); Gorinchem c. a. f151.15 (het vorig jaar f177.315); Zaamslag f436.50 (het vorig jaar f321.70); Terneuzenc. a. f372 (het vorig jaar f353.46); Sluis f 259.43s. De brigadestaf, de regimentsstaf en twee escadrons van het 2. regiment Hu zaren, ter sterkte van 6 hoofdofficieren, 23 officieien 225 manschappen en 270 paarden, welke deelnemen aan de groote cavalerie-maiioeuvies, welke in deze om streken worden gehouden, worden 22, 23 en 24 September alhier ingekwartierd. Aan den Heer P. A. J. Blom, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Kapitein der dd. schutterij alhier. Onze vroegere stadgenoot de heer J. N. Ebeit, klerk aan het station te Apeldoorn, is benoemd tot ambtenaar bij de spoorwegen in de Transvaal. Van eldeis werd onder onze aan dacht gebracht dat voor een geacht stad genoot een herinneringsdag aanstaande is; wij zijn daarvoor onzen lezer dank baar zeker behoort het tot de zeldzaam heden een groot tijdvak aan eene inrich ting werkzaam te zijn geweest. Mag onzen en veler vriend, de heer J. C. Leinweber, den 30. Sept. e.k. be leven, hetwelk wij van harte hopen, als dan mag hij op eene veerligjure arbeid aan de gemeente secretarie alhier terug zien. Wij wenschen den edelen man een aangenamen dag. Gisteren werd door den agent van politie J. Kaljee op heelerdaad een zwer ver betrapt, die van eene uitstalling voor een winkel aan de Langestraat een rol manufacturen wegnam. Hij werd terstond door genoemden politiebeambte aange houden en aan het bureau gebracht. Maandagavond vergadert de afdee- ling Amersfooit van het Nederlandsch Werkliedenverbond Patrimonium ter be handeling van drie bij genoemde afdee- ling ingekomen voorstellen voor de jaar vergadering, welke op Maandug 10, en Dinsdag 11 November a.s. te Amsterdam zal gehouden worden. De Heer H. H. E. Morren, die, zoo als wij vroeger reeds vermeldden, Woens dag jl., de dag mocht herdenken, dat hij 25 jaren geleden, zich in deze gemeente vestigde als heel- eri verloskundige, ont ving namens een aantal ingezetenen, be nevens hunne gelukwenschen ook een stoffelijk bewijs hunner waardeering en hoogachting, bestaande in eene pendule met candelabres, antiek porseleinen vazen met twaalf borden, alsmede een sierlijk album, behelsende de namen der gevers in schoonschrift, hetwelk door den be kwamen calligraaf den heer Antonie Gre- venstuk, te Amsterdam, keurig is uitge voerd. Bij vonnis van den krijgsraad in het 3. militaire arrondissement te Arn hem is de korporaal W. II. Berg., van het 1. reg. veld-artillerie te Amersfoort, schuldig verklaard aan het opzettelijk slaan en kwetsen van zijnen meerderen in rang, gepleegd in tijd van vrede, en veroordeeld tot eene militaire gevange nisstraf van één jaar en teruggesteld tot den stand van soldaat. Baarn. Voor de vacante onderwij zersbetrekking aan de O. School No. 1. hebben zich 22 sollicitanten aangemeld. Donderdag werd voor 4 mededingenden proefles gehouden. Dank zij eene onverwachte gift van f 1000 door een onbekend ingezetene, is thans reeds een nieuw orgel in de Hervormde Kerk aangekocht. Het instrument zal waarschijnlijk half October ingewijd worden. Door den Arondissements-schoolop- ziener Dr. K. W. van Gorkom alhier, is aan de onderwijzers van Amersfoort en omstreken eene uitnoodiging gezonden, om onderling een gymnasliek-cursus te openen, met het oog op de nieuwe wet op het Lager Onderwijs. Reeds een der tigtal belangstellenden hebben zich aan gegeven. De cursus zal door den heer Rauh te Amersfoort in een der lokalen van de H. B. S. aldaar gegeven worden. VVomleuberg. De jager Peters, van jhr. Hooft van Gerenstein alhier, werd op de jacht door drie hagelkorrels aan het hoofd getroffeneen er van drong in het oog. Hij is terstond naar het gast huis voor ooglijders te Utrecht overge bracht. Voor rockers. Te Annioton, in Alabama, is Walter Nunnelec, behoorende tot een der eerste families en een uit stekend journalist, krankzinnig geworden, door 't overmatig rooken van sigarettes. Een ongeneeslijke ziekte. In 't genees kundig tijdschrift Lancetklaagt een ge neesheer over een patiënte, die hij reeds twintig jaar onder behandeling heeft om haar te genezen van een klaarblijkelijk ongeneeslijke kwaal. De dame staat vroeg op, gebruikt een goed ontbijt, neemt om twee uur een tamelijk goed diner, later thee, om half negen een souper met een glas heet water en brandewijn. Om half elf gaat ze regelmatig in de veeren. Zij wandelt dagelijks zes tot acht (Engelsche) mijlen, klaagt nooit over pijn en neemt gewoonlijk na den eten een dutje van ongeveer een klein uurtje. En de kwaal, waaraan zij lijdt? Ze snurkt den ganschen nacht door en wel zoo luide, dat men het door het gansche huis hoort. Vroeger vergenoegde zij zich met vier uren nachtelijke muziek, thans vangt zij reeds aan, wanneer zij zich te slapen legt en zij snorkt, 't doet er niet toe in welke houding zij ligt, tot aan 't krieken van den morgen. Zij snurkt zoo luid, dat zij zelf vijf- of zesmaal daarvan wakker is geworden en de ongelukkige echtge noot want 't schepsel is nog getrouwd ook is reeds naar 't zolderkamertje gevlucht, maar ook daar vindt hij geen nachtrust. Hij is der vertwijfeling nabij zijn vrouw snurkt hem eerstdaags door het dak en om dit te voorkomen, wendt hij zich bij monde v.an den geneesheer tot 't publiek om raad. Jodenvervolging. Volgens een tele gram uit Londen aan het Perl. Tagebl. heeft de opper-rabijn dr. Adler bij de inwijding der nieuwe synagoge te Ham- merschmitt verklaard, dat het bij hem, na ingewonnen berichten, uit zeer goede bron, vaststaat, dat ei in Rusland eene Jodenvervolging op groote schaal wordt voorbereid, trots alle ofCciëele berichten, die dit vermoeden trachten ongegrond te verklaren. Het Internationale Matigheidscongres, dat in de vorige week te Christiania werd gehouden, besloot in 1892 in Duitsch- land of in Nederland samen te komen. Op dit Congres waren de geheel-onthou ders in de meerdeiheid, veroordeelden zelfs het Gothenburger stelsel, waarbij een gemeente alle drankhuizen in eigen dom bezit en alles aangaande de quaestie kan regelen, en verklaarden zich voor de sluiting van drankwinkels zonder eenige vergoeding. Iloe een zoon over zijn vader denkt. Als een jongen tien jaar oud is, dan ge looft hij, dat zijn vader heel wal weet; op den leeftijd van vijftien jaar denkt hij evenvpel te weten als zijn vaderop twin tigjarigen leeftijd weet hij tweemaal zoo veel als zijn vader; op deitigjarigen leef tijd wil hij den raad van zijn vader wel eens hooren; veertig jaar oud, begint hij in te zien, dat zijn vader toch nog zoo dom niet was; op den leeftijd van vijftig jaar begint hij vaders raad in te winnen, en op zestigjaiigen leeftijd als zijn vader dood is komt hij tot de over tuiging, dat zijn vader vde knapste man was, die ooit geleefd heeft." Een allertreurigst ongeluk heeft te Lambusart (Henegouwen) plaats gehad. Een jong mensch, met zijn vader den spoorweg overgaande, raakte met zijn laars in een der rails beklemd, juist toen er een trein aankwam. Hij kon zich ondanks alle inspanning niet losrukken en smeekte zijn vader hem aan zijn lot over te laten. Deze liep dan ook waanzinnig van .smart weg en een oogenblik later was de arme jongen verpletterd. Dezer dagen verzond iemand te Lincoln in Engeland, een lossen postzegel, waarop op de achterzijde een adres en een brief in kortschrift geschreven waren. Deze nbrief" werd behoorlijk aan het adres fte Guilford) bezorgd, met het gewone poststempel aan de geklemde zijde en was na ontvangst duidelijk te ontcijferen. Glacé-handschoenen zwart te maken. Hiertoe beslrijke men de gekleurde hand schoenen door middel van een zacht bor steltje, met goeden zwarten inkt, welke men goed laat drogen. Daarna bestrijke men de handschoemen met olie of vet, teneinde het leder, dat door den inkt eenigszins stram geworden is, zijne ge wone zachtheid te geven. Op deze wjjze behandeld, krijgen de handschoenen een mooie zwarte kleur eri geven volstrekt niet af. Het is te probèeren Uil Wageningen meldt men aan de N. R. Ct Zekere D. v. S. uit IJselstein, bracht een bezoek aan B. alhier, met wien hij in 1882 als soldaat gediend had. Hij ver telde predikant te zijn en Zondag jl. te Utrecht te hebben gepreekt. Den volgen den Zondag zou hij zulks te Wageningen doen, waarvoor hem f 14 was toegezegd. Na 3 nachten en dagen bij B. gelogeerd te hebben en godsdienstige bijeenkom sten te hebben geleid, gaf hij voor naar Renkum te gaan, omdat hij dacht daar f25 te zullen krijgen, wanneer hij er een Zondag preekte. Hij nam van B. de Zondagsche broek en een nieuwe para- pluie mede, zijne oude versleten broek achterlatende. In plaats van 's avonds te rug te keeren, is hij spoorloos verdwe nen. Uit IJselstein is thans bericht ont vangen, dal hij zich ook daar aan zulke handelingen h.id schuldig gemaakt. Hij is van middelmatige lengte, draagt een kneveltje en een bril, heeft pantoffels aan met zwaite kousen en loopt met kromme beenen. De commissaris van politie te Wageningen verzoekt, bij ontdekking, aanhouding en bericht. De politie te Leipzig heeft een jong paartje uit Weenen opgepakt: een 17- jarige jonge dame, die inet haar vriend, een student, en f8000 van papa op reis was gegaan. De jonge schoone reisde als heer gekleed en ging door voor den broe der van haar minnaar. Zij werden nog in liet bezit gevonden van f7500. Toen eergislermorgen de beide zoons van een landbouwer inet den ledigen vrachtwagen buiten de poort van Muiden reden, schrikte het paard voor een aldaar staanden verhuiswagen en ging op hol. Beide jongens werden tegen den grond geslingerd; de jongste is stervende. Volgens de Daily News zijn te Svea- borg belangrijke geldverduisteringen uit de garnizoenskas ontdekt. Reeds lang vermoedde men, dat er onregelmatigheden gepleegd werden, doch eerst thans is dit bewezen en de krijgsiaad te Helsingfors heeft deswege 4 officieren, onder wien een majoor-generaal, tot verbanning naar Siberië verooi deeld. Men vreest, dat bij de diefstallen nog vele ambtenaren be trokken zijn. Te Mejjpel doet zich volgens de Ned. Bakk. Ct., het ongelooflijke feit voor, dat het aan de bakkers door het Gemeente bestuur verboden is, steenkolen te stoken. De eigenaardigheid van dit verbod springt te meer in het oog om dat het aan andere ii.dustriëelen wordt geoorloofd van deze brandstof gebiuik te maken. Het verbod berust liieiop, dal door het stoken met steenkolen de goten en de bleekvelden te veel verontreinigd worden, alsof dit met de steenkolen van andere industrieën niet het geval is Eene boerin te Rotterdam, die gisteten voor eene winkelkast naar de uitstalling had staan kijken, kwam ongeveer een uur luier tot de ontdekking, dat zij haar zilveren knip met inhoud kwijt was. Dadelijk heeft zij daarvan aangifte gedaan bij eene kaartlegster! Te Arnhem is eene kruideniersvrouw aangehouden, als verdracht zich aan moed willige brandstichting te hebben schul dig gemaakt. Te Londen heeft zekere William Jung die in arrest zat wegens een poging tot zelfmoord door van London-bridge af te springen, in de cel een einde aan zijn leven gemaakt. Hij hield het hoofd zoo lang in de waschkorn met water, tot hij was gestikt. Volgens Indian Mirror zal een gezel schap Hindoe's dezer dagen een bezoek aan Engeland brengen. Zij zullen hun nationale kleeding behouden en volgens hun godsdienst en gewoonten blijven leven. Brahmaasche koks zullen mede genomen worden om op zee en in En geland voor de reizigers te koken. Geen katvisehje. Door den Texelschen blazerschipper Brouwer, werd voor eenige dagen een steur gevangen, die het kolos sale gewicht had van 150 kg. Datvischje werd door hem te gelde gemaakt voor de som van f 40. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den pro vincialen Inspecteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard aanvullings kohier van het patentrecht over het dienstjaar 1890'91 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder ver plicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 11, September 1890. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2