Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. tot 50 cents boete, maar ook subsidiair, indien hij niet betaalt, tot één dag hech tenis. De ontvanger van registratie zendt een dienstbriefkaart aan den veroordeelde, ■waarin hij wordt aangemaand de boete en de kosten ten zijnen kantore te be talen. Geschiedt dit laatste niet binnen twee maanden, dan zendt de ontvanger het afschrift van den staat van kosten aan den ambtenaar vao het openbaar ministe rie terug ter executie van de subsidiaire hechtenis. Daarna: schriftuur van den ambtenaar meergenoemd, dat den ver oordeelde gelast de opgelegde hechteuis- straf te ondergaan de griffier heeft daar voor het noodige extract-vonnis, naar voorgeschreven model, afgegeven. Dan nog tal van stukken, even talrijk als de genoemde, de sta t van justitiekosten van den griffier, die gaat door de han den van den kantonrechter, den meerge- noemden ambtenaar, den officier van jus titie en den procureur-generaal bij het Gerechtshof. Wellicht nog een briefwis seling met de Rekenkamer: hoeveel de griffier mag in rekening brengen en ein delijk nog de staat van vonnissen, waarin alweder de meergenoemde ambtenaar de bewuste overtreding met hare belang wekkende geschiedenis vereeuwigt. Het bovenstaande werd onlangs door den heer Hartogh, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in eene der zittingen van het Wetgevend Lichaam verhaald. En de Minister van Justitie er kende, dat dit verhaal volstrekt niet over dreven was; zelfs moest in vele gevallen de lange lijst van stukken nog woiden vermeerderd. En dut alles voor een bagatel-over treding en voor eene boete van hoogstens tien stuivers! De pogingen in den jongsten tijd beproefd, om de gelederen van het Ne- derlandsch-Indisch leger door Afrikaan- sche werving te versterken, zijn aanvan kelijk goed geslaagd. Reeds is het eerste vrijwilligen-legioen, aangeworven aan de kust van Liberia, naar de Oost op rei«. In de laatste dagen werden herhaal del ij k van allerlei goederen, die te Leeu warden per spoor waren verzonden, aan zienlijke hoeveelheden vermist. Het is der politie mogen gelukken de schuldigen te vinden; het zijn drie schippers, die inde nabijheid van het stationsemplacement met hunne vaartuigen waren ingevroren. Bij onderzoek is gebleken, dat alles van hunne gading was: vaatjes boter, balen meel, erwten, steenkolen enz. De duister nis en het nachtelijk uur werden te baat genomen om de goederen uit de ter ver zending gereed stannde wagens te halen en fluks in de vaartuigen te bergen. Ofschoon het groothertogdom Lux emburg niet meer tot de kroon der Ne derlanden behoort, blijft toch de konink lijke familie in het bezit harer particu liere bezittingen in dat land. Volgens hetgeen de heer M. A. Perk in zijne be schrijving van Luxemburg daaromtrent mededeelt, beslaan deze eene oppervlakte van 2500 hectaren, waarvan T800 bosch en houtgewas en 700 landerijen en wei den. Met inbegrip van den inboedel van het kasteel Berg en van de meubelen van het paviljoen Walferdange, wordt de ver koopwaarde van 's Konings bezittingen op ongeveer twee millioen gulden geschat. Door den Franschen gezant te 's Gravenhage is aan de Nederlandsche regeering officieel kennis gegeven van het besluit van de permanente internationale land bouwcommissie te Parijs tot het houden van een internationaal landbouw- congres te 's Gravenhage in den loop van dit jaar. De Nederlandsche regeering heeft zich ten volle bereid verklaard hare medewerking te verleenen tot dit congres, het eerste dat gehouden wordt als uitvloeisel van de internationale land- bouwsamenkomsten tijdens de Parijsche tentoonstelling. Het congres zal in het weder een glas wijn inschenkende«ik lees niets dan hetgeen uit het hart komt en tot het hart spreekt. Wat heb ik met geneeskundige werken te maken?" «Zoo mijne boeken u van hel rooken hadden genezen Hugh, dan zouden zij u van groot nut geweest zijn en uw leven verlengd hebben." «Ik zal lang genoeg leven," was het sombere antwoord. «Gij kunt mijnentwege gerust rooken. Ik geloof dat gij niet goed op uw dreef zijt, voor gij eene sigaar in den mond hebt." «Dan zult gij mij heden avond niet op mijn dreef zien, Day," zeide hij, zijn siga renkoker weder in den zak stekende, terwijl hij opstond. «Zoo gij ook niet rookt, dan wil ik de verzoeking niet dooi- staan. Ik zal eens gaan zien of Lady Burhnson reeds aan de theetafel is." Met een ontevreden trek stond hij ge reed de eetzaal te verlaten, toen deduk- ter hem door een hartelijk lachen weer hield. «Een slimme zet," riep Day; «wel Aynard, gij hebt uwe rol van den beginne af aan goed gespeeld. Gij laat ons in den steek voor eene dame, gij ontroofd mijn vriend van eene wandeling met zijne vorige geliefde, daar hij heden de ge vierde gast isneen, dat staat u niet mooi." begin van September dit jaar worden geopend, terwijl weldra een comité te 's Gravenhage zal worden gevormd om den leden van het congres een behoorlijke ontvangst te bereiden. Generaal Brooke is met het 2. regi ment infanterie opgemarcheerd tegen de Indianen. Dertig soldaten, die in het ge vecht met de Indianen werden gedood, zijn nabij Pineridge te midden van een sneeuwstorm begraven. Generaal Miles heeft nu een sterk cordon troepen ge trokken rondom het kamp der Indianen te Badland, 15 mijlen van Pineridge. De Roodhuiden zijn ongeveer 3000 mannen, vrouwen en kinderen sterk en zullen zich naar de generaal hoopt, door gebrek ge drongen, weldra moeten overgeven, tenzij zij een vereenigden uitval doen. Het ter rein waar de Indianen kampeeren, gelijkt veel op de lavabedden van Californie en wordt, van het Indiaansche standpunt, voor een uitmuntende stelling gehouden. Alleen bestaat er niet de minste kansom te ontsnappen, en evenmin is er gelegen heid voor toevoer van proviand. Als hun vee en voorraad op zijn, zullen zij waar schijnlijk besluiten tol vechten. De Aine- rikaansche generaal wil echter verder bloedvergieten voorkomen en een poging doen om de Indianen naar hun gereser veerd grondgebied terug te dringen. Een geweldige sneeuwstorm heeft over Noord- Amerika gewoed en het spoorwegverkeer, vooral in de Noordwestelijke Staten, ge heel tot stremming gebracht. Vele oude Indianen, vrouwen en kinderen bezwijken van koude en ontbering. De stokers en kolenwerkers te Ham burg hebben den '1 dezer het werk ge staakt, omdat de Vereeniging van Ham- burgsche reeders het looncontract, het welk deD 31 December afliep, niet heeft willen verlengen. Dat contract was ver leden jaar hun afgedwongen door eene weikstaking der stokers. De loonen wer den bepaald op 85 en 75 mark, hetwelk veel liooger is dan in andere Duitsche en zelfs in Engelsche havens. Voor de Ham- burgsche reeders was dit zooveel te druk kender, omdat de stokers, in strijd met de bedoeling van het contract, zich niet op te Hamburg tehuis behoorer.de, maar op de van daar' afvarende niet Harnburg- sche stoomschepen voor een veel lager loon lieten aanmonsteren. Zoo namen zij dienst op eenige der laatstgenoemde vaartuigen voor 65, op een ander zelfs voor 60 mark terwijl de Hamburgsche reeders 85 mark moesten geven. Volgens de Matin hebben de graaf van Parijs en zijn zoon de hertog van Orle ans den czaar dringend verzocht, den hertog irr het Russische leger op te ne men, maar op hun verzoek een afwijzend antwoord ontvangen. Men is in Rusland niet bijzonder op de famile Orleans ge steld en vindt, dat het leger geen toe vluchtsoord kan worden voor alle ver bannen prinsen. Voor prins Louis Napo leon had men een uitzonder ing gemaakt, omdat deze nooit aan politiek had gedaan en de regeering van zijn land niet had bestreden. De Vereeniging Dorcas ontving in het afgeloopen jaar 1890 aan jaarlijksche bijdragen, vrije giften en contributién der werkende leden de som van f 580.50. Gedurende dat jaar zijn door haar 45 krramvrouweti bedeeld en heeft zij den dringenden nood van enkelen trachten te lenigen, terwijl aan het einde des jaars bovendien dooi' haar aan 251 huisgezin nen nitdeehng is gehouden van: 372 mannen-, vrouwen- en kinderhem den, 95 lakens, 52 dekens, 177 paar kousen en sokken en 21 baaien kleeding- stukken. De belangen dezer zoo nuttige veree- Aynard lachte, en met een opgeruimd gelaat verliet hij de kamer; maar nu was het de beurt van Ned Delancy om een ontevreden gelaat te vertoonen. Toen de deur gesloten was, zag bij zijn vriend ernstig aan. «Waarom zeidet gij dat? vraagde hij. George Day deinsde voor een oogen- tlik terug, als wilde hij zich achter zijn zwarten baard verbergen. rrWat bedoelt gij aangaande uwe vorige geliefde?" «Ja, het was dwaas geheel onnoo- dig." «Waarde Ned, gij zijt van die oude dwaasheid geheel genezen, anders had ik er niet van gesproken. Die oude roman, hebt gij zelf gezegd, was geheel vergeten; gij kunt er over spreken als over een dwaasheid. Ware dit niet zoo, dan had ik rr'tls waar, die oude roman heb ik ge heel overleefd. Ik zou een groote dwaas zijn, zoo ik die niet geheel en al in de vergetelheid begraven had. Maar eens was het mij ernst, George en evenmin zou ik over mijn overleden vader hooren schert sen, als over mijne afgestorvene liefde." «En toch is het geen zaak, die thans nog met ernst behoeft besproken te wor den," zeide Day. «Gij waart eerst twintig jaar, toen gij het eerst geëngageerd waart. niging worden bij hare gewone jaarlijk sche inzameling, die in deze maand zal plaats hebben, opnieuw beleefdelijk aan bevolen. Wij ontvingen van de Utrechtsche coöperatieve verbruiks-vereeniging vEigen Ilulp" eene circulaire, waarin wordt medegedeeld dat onze stadgenooten, voor zoover zij althans willen ook weldra de voordeelen? aan het lidmaatschap dezer vereeniging verbonden kunnen deelachtig worden. Om welke reden ons deze cir culaire, waarbij een inschrijvingsbewijs, statuten en prijscourant, werd toegezon den? Om ons uit te noodigen als lid toe te treden ze/ter wel niet. Om een woord van aanbeveling in onze kolommen op te nemen, wij zullen er ons wel voor wachten. Na nauwkeurige kennisname van de statuten dier vereeniging en ver gelijking der in de prijscourant vermelde prijzen, is ons gebleken, dat de voordee len, aan het lidmaatschap verbonden, voor het grootste gedeelte fictief zijn. Mannen van zaken, meer speciaal han delslieden. zullen zich niet licht door de daarin vervatte schoonschijnende beloften laten bedotten. Van een aantal particu lieren moeten volgens de circulaire al reeds een aantal bereidverklaringen zijn ontvangen om als lid toe te treden. Wij raden deze heeren en dames in gemoede aan nogmaals eens nauwkeurig hunne berekening te maken en twijfelen niet of zij zullen per saldo merker., dat de 11% dividend, die hun als aardig voor deeltje op het eind van het jaar wordt uitgekeerd, in den loop van dat jaar ruim door hen is betaald. In het belang onzer goede stad hopen wij, dat het ook slechts bij eene proef neming van meergenoemde vereeniging moge blijven en Amersfoort naast de las ten van een zwaar garnizoen ook de lus ten genieten moge. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot Bur gemeester van Leusden en Stoutenburg de heer Mr. H. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout. Bunschoten. Het aantal telegrammen all Rijkstelefoon kantoor te Spakenburg onder deze gemeente gedurende het afge loopen jaar verhandeld bedroeg 1175ont- vangene en 1041 verzondene berichten waaronder 133 ontvangene Buitenlandsche begrepen zijn. In het voorgaande jaar be droeg die slechts 695 ontvangene en 827 verzondene berichten. Deze aanmerkelijke vermeerdering in het afgeloopen jaar is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de bui tengewoon goede ansjovisvangst. Daar de heer G. Jansen van Rijssen hoofd der Chr. Ger. school alhier den 2 dezer vertrokken is naar Hazerswoude, zal de betrekking van hoofdonderwijzer tijdelijk woiden waargenomen door den heer A. Quist eerste hulponderwijzer aan de school. Scherpenzeel. Op de alhier gehou den houtverkooping werden hooge prijzen besteed zooals in geen jaren het geval was. Men brengt dit in verband met de stijging van den prijs der steenkolen en den verhoogden prijs der schors. - i „Tien jaren aan den Equator en inijn terugkeer met Emin," zal de titel zijn van het boek van kapitein Casati, Ernin's met gezel, dat eerlang het licht zal zien. De heer Casati ontkent.dat hij.en Emin door Sianley bevrijd werden en weerlegt ver schillende beweringen van den schrijver van «In liet duisterste Afrika," betreffende Emin eu hemzelven. Casati schreef het boek bijna geheel uit zijn geheugen op, daar de Mahdisten al zijn aariteekeningen verbrand hebben. -"»■ «Ik was een diep denker, en daarom Jacht ik ernstig," zeide Ned maar na tuurlijk was ik toen nog maar een jon gen, en het was een jongensdwaasheid. En echter kan de man soms een treur i- rigen blik op zijn jongensdroomen terug slaan, en niettemin man zijn." «Juist,zeide Day, bij gebrek aan een beter antwdord voor het oogenblik. Hij wist zelf niet meer of hij Ned al dan niet begreep; of hij hem voor een jongeling houden moest die zeer vatbaar was voor indrukken en de dingen in een nieuw licht beschouwde, of nog dezelfde gevoelige jongeling, op wien men zoo gemakkelijk eenigen invloed kon uitoefenen. Delancy kon vatbaar voor indrukken zijn, en zeer zeker beschouwde hij thans de dingen uit een vreemd oogpunt; maar zou er gemakkelijk invloed op hern uit te oefe nen zijn. of had het verlies var, het ver mogen zijner moeder hem veranderd en verhard? dat wist hij niet. Hel was zon derling het was zelfs onaangenaam zoo er een geheel misverstand tusschen dit viertal ontstaan moest. Dokter Day gaf eene wending aan het gesprek. «Wat dunkt u van mijn vriend vraag de hij. «Ik kan u niet zeggen dat hij mij zeer bevalt," was het openhartige -antwoord. Brand te New-York. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd een der fraaiste wijken der stad New-York ge teisterd door een vreeselijken brand, waarbij twee schouwburgen en een groot hotel, de eerste geheel, het laatste ge deeltelijk, werden vernield. De brand brak uit in het Fifth Avenue Theatre omstreeks 12 ure, kort nadat de voorstelling was geëindigd Dadelijk stond de geheele schouwburg in lichtelaaie en woei de vlam, begunstigd door een Noordwesten wind, over naar het tegenovor den schouw burg gelegen hotel Sturtevant-Uouse. Te midden van de grootste opwinding kwam het bericht, dat ook het Herman's Theatre in hetzelfde blok huizen in brand stond. Beide schouwburgen brandden ge heel uit en de schade wordt op omstreeks f2,400 000 geschat. De pachter van het Fifth Avenue Theatre verliest alleen aan de tooneelschikking voor het laatst ver toonde stuk «Cleopatra" 240 000 gulden, dat echter bijna geheel door verzekering gedekt is. De eigenaar van het Herman's Theatre heeft al wat hij bezat verloren. In het hotel werd voor omstreeks 40,000 gulden schade aangebracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, hoewel in het hotel 200 personen logeerden, waarvan de mecsten reeds in bed waren. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Zaterdagavond omstreeks 7 uur vond de zoon van den ploegbaas bij de Exploi tatie-maatschappij F. Boogaard te Zwijn- drecht, toen hij langs de spoorlijn huis waarts keerde, tusschen de spoorwegbrug en zijne woning, het deerlijk misvormde lijk zijns vaders tusschen de rails liggen. Beide beenen en een arm waren hem letterlijk van het lichaam gesneden, ter wijl bovendien de borstkas was ingedrukt zoodat de geneesheer dr. J. Broeksinit, wiens hulp terstond werd ingeroepen, slechts den dood kon constaleeren. Het treurig ongeluk heeft zich ver moedelijk volgenderwijze toegedragen: Te 6 uur had de 50 a 60-jarige man, vader van eeri talrijk gezin, zijne woning verlaten, met het plan langs de lijn het spoorwegstation te bereiken, ten einde daar een vrijbiljet te gaan halen. Nu wisselen kort na 6 uur tusschen de brug en het station Zwijndrecht twee treinen elkander, zoodat B. waarschijnlijk, voor den van Rotterdam komenden trein uit wijkende, den van Dordrecht komenden niet heeft opgemerkt en hij door dezen gegrepen en gedood is. Als een bewijs hoe geducht sterk het ijs is, kan dienen, dat de firma Van Dors- sen en Tei Horst te Dordrecht, Zaterdag eene locomobiel van 3000 K.G. over de Mei wede naar Papendrecht deed vervoe ren, met verdere bestemming over land naar Siiedrecht. De huzaar v. W., die gedurende vier dagen met verlof bij zijn vader te Vaas- sen was en thans te Deventer gevangen zit, heeft bekend zijnen vader in eene vlaag van drift om het leven te hebben gebracht. Hij heeft, toen zijn vader hem berispte dat hij dronken was, zijne sabel getrokken en hem daarmede aan de slaap gestooten, waardoor deze eenige minuten later bezweek. Te Schermerhorn zijri door den gemeen teveldwachter twee knapen aangehouden, die uit het verbeterhuis te Alkmaar wa- aen ontsnapt. Op de vraag waarom zij waren weggeloopen, antwoordden zij, dat zij in het gesticht honger leden. Zij wer den op last des burgemeesters onmiddel lijk weer derwaarts teruggebracht. Zaterdagmorgen omstreeks halfacht weiden te Haarlem de bewoners van Alexanderslraat, Wilhelminastraat en Wilsonsplein opgeschrikt door een hevigen knal en een vreeselijk rinkelen der tui ten. Bij onderzoek naar de oorzaak bleek al spoedig, dat het stadsriool in die straat op verschillende plaatsen was gesprongen, evenzeer als het riool van enkele huizen. «O, naar hetgeen gij nu van hem ge zien hebt, kunt gij niet genoeg oordeelen. Hij is niet altijd zoo als thans; wij zul len weldra zien wat hem van zijne ge wone kalmte beroofd heeft." «Het betaamt den man niet zich in ge zelschap van zijne kalmte te doen beroo- ven en zijne luimen bot te vieren zeide Ned. «Hij is buitengemeen prikkelbaar dingen die ons geheel onverschillig zouden zijn, maken hem gemelijk. Tusschen ons gezegd, Ned," zeide hij, terwijl hij bij het binnentreden van een bediende zacht begon te spreken, «hij is in een zeer onaangename positie." «Dat maakt iemand zeer prikkelbaar, zoolang die positie vooitduurt." «Gij denkt immers niet weder aan mijne zuster?" vraagde Day eenigzins scherp. «Neen; ik dacht aan de Unlimited Cre dit Comijany, en aan het geheele vermo gen mijner moeder, dat zoo lang niet duurde als de onaangenaamheden die er uit voortvloeiden. En is die onaangename positie van Aynard een geheim? «Dat juist niet. Aynard is omringd van intriguanten, die arme kerelvan hebzuchtige bloedverwanten, die steeds op zijne kleine zonderlingheden loeren, ten einde die nog te vergrooten en hem on der curateelen te stellen. Zjj willen het Reeds gedurende eenige dagen was in verschillende perceelen in de buurt eene sterke gaslucht waargenomen, welke ech ter was verdwenen doordien een lek in de gasbuis was ontdekt en hersteld. Toen de heer P., aldaar woonachtig, gister morgen bij het privaat met licht een onderzoek instelde, is dit zoowel als de rioleering uit elkander geslagen. Bij dit onheil bekwam de heer P. gelukkig geen ander letsel dan dat door de uitslaande vlammen zijne wenkbrauwen een weinig werden geschroeid. Een der naast ge legen perceelen bekwam bovendien vrij wat schade. (H. Ct.) Een zonderlinge verontschuldi ging van een botervervalscher. Te Londen verscheen onlangs voor de rechtbank een boterhandslaar, James Hop per genaamd, beschuldigd van boter, die 25 pCt. vreemde vetten bevatte, als na tuurboter verkocht te hebben. De kooper was toevallig de Heer Samuel Smith, in specteur der voedingsmiddelen, doch Hop per zag hem voor een geestelijke aan, en leidde daaruit af, dat de boter bestemd was voor de armen. Er zijn personen, (en niet alleen onder de vervalschers!) die denken dat alles goed genoeg is «voor de armen." Deze schaamtelooze verdedi ging hielp natuurlijk niets, en de recht bank legde Hopper een boete op van f 16,50. Broodprijzen te Parijs. Te Parijs is de laatste maanden van het vorig jaar de prijs van het brood aanmerkelijk gedaald, een eisch, dien de Parijzenaars reeds stelde, sedert zij ver namen dat de oogst dit jaar zoo goed was, waardoor de bakkers in de provin cie reeds lang te voren hun prijzen ver minderden. Toch zou te Parijs het brood niet in prijs gedaald zijn, als niet een bakker in het St. Maur-kwartier zijn prij zen van 8% tot 8 stuivers per twee kilo had verlaagd, waardoor hij zulk een toe loop van klanten kreeg, dat zijn collega's in die wijk zijn voorbeeld moesten volgen en daarna ook de bakkers van Chuteau d'Eau, St. Martin, St. Denis en andere wijken. De bakkers beweren, dat zij door brood te verkoopen voor 4 stuivers per kilo verliezen, want sedert Juli, het tijdstip toen het meel tegen maximumprijs werd verkocht, is er geen reductie geweest. De prijs van ineel op het einde van Juli was 30 gulden de 159 kilo en de bak kers zeggen, dat zij nog hetzelfde moeten betalen. Is dit zoo, dan vragen zij terecht verlaging der meelprijzen. De bakker te St. Maur. die met de prijsverlaging be gon, is in den waren zin des woords door zijn collega's «geboycot." De afdeeling Rotterdam van den So- ciaal-democratischen bond heeft per adres stoutweg aan den raad om f20.000 uit de gemeentekas verzocht, en dat wel om deze zoo spoedig mogelijk beschikbaar te stellen orn lien die gebrek lijden te on dersteunen. Te Weenen is uit Berlijn bij het de partement van buitenlandsche zaken een voorstel ontvangen, om de strafrechter lijke bescherming tegen nihilistische aan slagen en staatkundige moorden bij in- teEnationale overeenkomst te regelen. Voor deze aangelegenheid heeft de mi nister van justitie Szilagvi eenige dagen te Weenen doorgebracht. Te Londen heerschl groot gebrek aan werk, waarvan de koude en de gestremde scheepvaart oorzaak zijn. Vooral het aan tal werkloozen onder de dokwerkers is buitengewoon talrijk, en ook onder de overige werklieden en sjouwerlieden heerscht groot gebrek wegens het schor sen van den arbeid. Men schat het aantal werklieden, die op 't oogenblik te Londen zonder werk rondloopen, op 90,000. bewijs zoeken om hem voor krankzinnig te kunnen verklaren, omdat hij rijk is en zjj het niet zijn." «Ha, dat is weder de oude geschiede nis," zeide Ned met vuur; «'tis eene ver vlo kte schande I «Zoo het hun gelukt hem in een ge sticht te doen opsluiten, dan komen zij gemakkelijker in het bezit van zijn gan- sche vermogen, want de afschrik, dien qij van opsluiting heeft, zou hem spoedig doen bezwijken." «Dat geloof ik gaarne." «Nu, Aynard is mijn vriend en ik kan bezweren dat er geen schaduw van krank zinnigheid bjj hem bestaat. Mijne ver klaring de verklaring van een genees heer zal veel kunnen uitwerken zoo de zaak eenmaal voor de rechtbank komt. Gij hebt hem dezen avond kunnen waar nemen, Ned; wat denkt u van hem?" «O, hij is zeer goed bij zijn verstand en daarbij zeer luimig. «Er heeft van daag zeker zich weder het een of ander opgedaan want er zijn altijd spionnen op Thirby Cross anders zoudt gij het wel ondervonden hebben, hoe aangenaam en beleefd hij in gezelschap is. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2