Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten de electrische stroom zal worden ontwik keld, om de kruik of bus te doen springen. Reeds vroeger moet de proef met kruit boven dyuamiet proefhoudend zijn ge bleken. Naar wij vernemen, zullen onder scheiden hooggeplaatste officieren van land- en zeemacht deze proefneming bij wonen, en is daarvoor mede overgekomen de majoor van den torpedodienst te Den Briel, de heer Den Ouden Pieterse. Behalve eene verkiezing in Indië, welke a. s. Zondag plaats vindt, is de uitslag van alle verkiezingen voor den Franschen Senaat bekend. De republikeinen hebben een schitterende overwinning behaald. Van de zes zetels, die wegens sterfgeval open zijn, zal naar alle waarschijnlijkheid slechts één der monarchisten ten deel vallen. Men kan dus reeds met vrij grOote zekerheid zeggen, dat de Senaat, die 300 leden telt, voortaan zal bestaan uit 244 republikeinen en 56 anti-republikeinen. De heer Parnell is weer van Londen vertrokken naar Boulogne, waar de liee- ren O'Brien eri Oil] reeds uil Parijs wa ren aangekomen. Parnells vriend, de af gevaardigde Harrington, zal nu ook de tweede conferentie bijwonen. Volgens Parnells vrienden vermeerderen de kan sen, dal een schikking zal getroffen wor den, op voorwaarde dat de beer M'c Carthy aftreedt en Parnell zich voor zes maanden zal terugtrekken. De leiding der partij zou dan tijdelijk worden op gedragen aan den heer O'Brien. Welke beslissing te Boulogne ook wor de genomen, de leiders der liberale partij blijven op bun standpunt en willen niets meer met den beer Parnell te doen hebben. Ook indien dus een dergelijke tijdelijke verwijdering wordt aangenomen van Parnell die dan met mevr. O'Shea in het huwelijk zal treden, wordt het toch niet verwacht, dat de lieer Gladstone daarom van gedragslijn zal veranderen. Een hereeniging van nationalisten en libe ralen zou door deze schikking dus niet verkregen worden. Blijkens de laatste berichten uit Pine- Ridge wordt de toestand in bet India- nengebied der Vereenigde Staten steeds ernstiger. Sort-Bull, een bekend opper hoofd dei Sioux, die na den dood van Sitting Bull als leider der weerspannige Indianen is opgetreden, heeft het bevel over de Indianen, die bij Pine-Ridge een versterkt kamp hebben betrokken, aan vaard, zoodat alle kans op toegeven van de zijde der Indianen als geweken wordt beschouwd. Een beslissende slag, die ver moedelijk met den geheelen ondergang der Indiaansclie strijdmacht zal eindigen, wordt derhalve eiken dag verwacht. De gevechten tusschen afzonderlijke afdeelingen blijven iritusschen aan de orde van den dag. Zoo werd den 6den Januari door de Amerikaansche troepen uit Rapid-City een aantal wagens met krijgs- en levensbehoeften naar Woun- ded-Knee-Creek gezonden, onder geleide van 30 cavaleristen. Onderweg werd bet convooi door een 50-lal Indianen aange vallen. De Amerikanen maakten van de wagens, met de zakken en pakken, waar mede deze beladen vvaten, een soort van vesting. De Indianen belegerden dit ver sterkte kamp, maar, ofschoon zij spoedig versterking ontvingen, bleven toch hun pogingen om de Amerikanen te verdrij ven vruchteloos. Van weerskanten wer den natuurlijk ernstige verliezen geleden, maar ten slotte werden de belegerde soldaten, toen hun toestand zeer hache lijk begon te worden, nog juist bijtijds door een detachement cavalerie ontzet. De Indianen verdwenen na de aankomst der troepen in korten tijd naar alle richtingen. Door dit gevecht, waai bij, behalve vele soldaten, ook de Amerikaansche kapitein Wallace sneuvelde, is de verbittering, welke bij de Amerikanen tegen de Rood huiden heersclit, nog vermeerderd. De bevelvoerende Amerikaansche generaals doen daarom bun uileisle best om een beslissenden strijd te vermijden, doch de Indianen schijnen besloten te zijn zich tot het uiterste te verzetten. Generaal Miles, die de voorhoede der Amri ikaansche troepen commandeert, heeft, blijkens zijn laatste rapport aan generaal Schoffel, de hoop nog niet op gegeven, dat de Indianen in het kamp zonder strijd de wapens zullen neilerleg- gen. Evenwel acht de generaal den toe stond te Pine-Ridge zeer hachelijk, indien de Indianen tot den aanval mochten over gaan, omdat zich daar niet meer dan 600 soldaten bevinden. Bij kon. besl. is benoemd tot de luit.-adj. bij de d.d. schutterij alhier de adj.-onderoff. J. Busquet bij genoemde schutterij. Naar wij vernemen is door den beer W. Croockewit W.Az., kapt. bij de dd. schutterij alhier, aan H. M. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Nabij de Hellingbrug viel gisteren morgen, door de gladheid der straten, een man en brak zijn been. Alweer een vooi beeld hoe hoog noodig hel is dat men uit eigen beweging wat asch of 2and slrooie. Veel handen maken licht werk, in deze. Gisteren in den vroegen morgen ontstond boven de stalling van bet door den heer H. T. V. bewoonde perceel aan de Varkensmarkt, bestaande uit winkel, woonhuis, pakhuis en stalling een felle uitslaande brand, die zoo snel zich ver spreidde, dat het geheele perceel tot aan de nok weldra in lichte laaie stond. Door het flinke optreden der brandweer, krach tig bijgestaan door de spuit van het gar nizoen, was men den brand ten ongeveer 8 ure '.neester en werden de belendende perceelen behouden, die zonder het orde- lijkesamenwerken van garnizoen en brand weer zeer zeker eveneens een prooi der vlammen zouden geworden zijn. Vermoedelyk is bij bet koffiebranden in het pakhuis den avond te voren een vonk geraakt tusschen de vele koopmans goederen, die al smeulende in den vroe gen morgen tot uitslaanden brand over ging. Veel van waarde is nog gered kun nen worden. Alle autoriteiten waren aan wezig, terwijl politie en schutterij tie orde handhaafden. Alles was verzekerd. Door het ophpffen van trein 226 was de gelegenheid weggenomen om van Bussum, Naarden, Huiten, enz. Amers foort en verder gelegen plaatsen te be reiken voor s'avonds. De H. IJ. S. Mij. bet ongerief aan talrijke reizigers daar door veroorzaakt, inziende, heeft op be merking van belanghebbenden onmidde- lijk besloten, de sneltreinen 224 3 u. van Amsterdam en 272 3 u. 45 van daar vertrekkende aan station Naarden Bussum te laten sloppen, De ingenieur A. J. Krieger, alhier, heeft aan de regeering, aan Ged. Sraten van Zu'd-Hollarid en aan de directie der Maatschr.ppij tot exploitatie der Staats spoorwegen een nieuw ontwerp voor een lo- caalspeorweg Gouda H aastrech t-Stol wijk- Bergam bacht—AmmerstolSchoonhoven aangeboden. De voorbereiding der nieuwe spoorweg regeling was oorzaak dat deze zaak gerui- men tijd heeft moeten rusten DeNederl. Rijnspoor-wegmaatschappij was bereid, zulk eene lijn te huren tegen een bedrag van minstens f800 per jaarkilometer, terwijl de Staten van Zuid-Holland reeds een bijdrage van f 127,500 en de gemeen teraad van Schoonhoven f4500 in het aandeelen-kapitaal voor eene op te richten maatschappij tot aanleg dier verbinding hebben goedgekeurd. De navolgende cijfers geven een over zicht van den loop der bevolking in 1 890, voor zoover de geboorten, de huwelijken, het overlijden eu de echtscheidingen betreft. GEBOREN: YYettig Ouecht M. V. 247 23S II 12 258 250 in de gemeente geboren, niet behoorende tot de werkelijke bevolking 2 2 256 248 elders geboren, behoorende tot de werkelijke bevolking 3 2 259 250 Totaal 509 HUWELIJKEN: tusschen jonkmans en jongedochters 84 weduwen 3 gescheiden vrouwen 2 weduwnaars jongedochters 12 weduwen 2 gescheiden mannen cn jongedochters 1 Totaal 104 Getal echtscheidingen 5 OVERLIJDEN: Levenloos aangegeven, wettig onecht M. 14 1 V. 3 1 1 5 M. V. Ongehuwden 126 121 Gehuwden 52 35 In weduwenstaat 24 45 202 201 In de gemeente over leden, niet behoo rende tot de wer kelijke bevolking 9 O 193 196 elders overleden, be- hoorendetotde wer kelijke bevolking 5 0 198 196 19 394 Totaal 413 Baarn. Over het ongeval alhier, waarover reeds in dit blad is gesproken, verneemt men nog nader, dat de vrouw waarschijnlijk al Ie onvoorzichtig met petroleum de kachel had aangemaakt. Door haar abnormalen toestand heeft zij niets kunnen doen om de brandende kleeren te blusschen en is zij voorover- gevalleD. De politie, die baar 't eerst zag, vond slechts een half verkoold lijk. -lie ijsclub nEemlust" hield Dinsdag weder een hardrijderij om levensmidde len, waartoe vele ingezetenen flink had den bijgedragen. Alhier is een zekere d. B. zoodanig door eene vrouw door een glazen deur geworpen, dat bij eene ernstige hoofd wonde ontving. De zaak is reeds voorde politie gebracht. Eene Amerikaansche dame heeft het plan opgevat de voetstappen van Stanley en zoovele andere koene reizigers te vol gen en een tocht te ondernemen door bet donkere werelddeel. Zij wil in de volgen de maand naar Zanzibar vertrekken om van daaruit hare 'eis te beginnen. Zij zal vergezeld worden van een pltoiograaf en stelt zich voor de zeden en gewoonten der inboorlingen te bestudeeren. Hel zout speelt niet alleen eene hoofd rol bij de bereiding onzer spijzen, maar ook in verschillende andere opzichten. Zoo kan liet, opgelost in alcohol, jenever of ammoniak, aangewend worden ter ver wijdering van vetvlakken. Wil men aar dewerk of glas spoedig afkoelen, men zette het in pekel. Voorwerpen van geel koper kan men spiegelglad maken, door ze af te poetsen met azijn, waarin men een weinig zout heeft opgelost. Bij bet was- sclien van zwarte stoffen is het goed een weinig zout in hel water op te lossen, waardoor men inkrimpen en verkleuren voorkomt:'Ijzerroest en inktvlekken ver wijdert then het best door de vlekken te bevochtigen met eene oplossing van zout en cremortart. Het beste middel om ta pijten te reinigen en op te frisschen is: alvorens te schuieren, liet lïlej. een wei nig vochtig zout te bestrooien, ofwel hot met een in pekel gedrenkten spons na te wrijven. Zout in water opgelost is een zeer goed middel om matten en manden van teenen schoon te maken. Ook kan men zout aanwenden tot genezing van winterhanden en springende lippen. Schotsche spoorwegen. Het begint er met de Schotsche spoorwegmaatschap pijen treuiig uit te zien. Zij krijgen het nu nog te kwaad met de groote handels huizen, wie 't volmaakt onverschillig is of de spoorwegambtenaren 't winnen of ver liezen, doch die allereerst in eigen zak tasten en daardoor hebben bevonden, dat zij enorme schade lijden. Een pisch tot schadevergoeding legen de maatschappijen wegens het niet leveren der waren zal er liet gevolg van zijn. De afgevaardigden der te Birmingham vergaderende mijnwerkers- vereeniging hebben besloten de werkstakende spoor wegambtenaren geldelijk te ondersteunen. Te Neerlissen bij Tongeren vervoegden zich Zondag in de herberg eener weduwe drie vreemdelingen, die een glas bier vroegen. De vrouw, die wantrouwen koes terde, gaf voor geen bier te hebben, waarop zij een glas water verlangden. Om» dit te balen verwijderde de vrouw zich even, en toen zij in de gelagkamer terug kwam, vond zij nog maar twee van de drie vteemrtelingen, welke twee zich mede spoedig daar op verwijderden. Eeni- gen lijd daarna kwam haar zoon met eenige vrienden thuis; aan wien zij het geval vei haalde en haar vermoeden te kennen gaf, dat de derde vreemdeling zich ergens in huis schuil hield. De zoon en zijrie vrienden gingen hierop, vergezeld van een dog, aan het zoeken. Aan eene kamer gekomen, gaf de hond teekenen van onrust, en bij liet openen der deur vloog liet dier onder een ledikant, waar zich nu tusschen den hond en den in dringer (want deze had zich daar verbor gen) een gevecht ontspon, dat met den dood van den laatste eindigde. Men vond bij hem twee revolvers en een fluitje. Van dit laatste werd door de inmiddels ontboden maréchaussees gebruik gemaakt om ook de beidé andete vreemdelingen machtig te worden, wat dan ook gelukt is. Het Japansche Parlementsgebouw, den 29en Nov. 1890 te Tokio geopend, is slechts tijdelijk geheel in hout opgetrok ken, maar l et heèft toch circa 500,000 gulden gekost. De openingsplechtigheid had in de zaal van het Hoogerhuis plaats die in den trant, ,vau het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden is ingericht; de zetels der léden vormen een halfrond tegenover den president, die op een soort van lagen preekstoel zit, op een estrade, met trappen ter weerszijden. De stoelen der leden kunnen, als opera-fauteuils wor den opgeslagen; ieder lid heeft een les senaartje voor zich. Achter de banken der ieden heeft men een promenoir. Ach ter den voorzitters-zetel heeft men een loge, met een vergulden troonhemel voor den Keizer en daartegenover, in de galerij is een loge voor de Keizerin, de eenige Japansche vrouw die in de Kamers wordt toegelaten. De ruimte tusschen de Kei zerlijke loges wordt door een galerij ge vormd vooi aanzienlijke Japanneezen, het corps diplomatique en andere hoogge plaatste vreemdelingen, die ook bij de openingsplechtigheid talrijk waren opge komen. Boven deze galerij heeft men geen tribunes meer, omdat dit in stiijd zou zijn met de Japanscbe leer, dat niemand een hooger stelling mag innemen dan de Mikado. Vandaar ook, dat langs den weg, dien de Keizer nam toen bij het Parle ment ging openen, alle buizen wat de bovenverdiepingen belieft, waren geslo-I ten. Niet alleen onder de Transvaalsche, maar ook bij de Natalsclie boeren begint boe langer hoe meer de treklust weder levendig te worden. Eenigen der laatster! zijn thans naar Zulu-land getrokken orrr daar plaatsen in bezit te nemen. De En gelsche troepen trachten deze beweging te verhinderen, aanvankelijk niet zonder goeden uitslag, doch zij zijn niet sterk genoeg om allen terug te houden. Een der voornaamste oorzaken van de land verhuizing is de tegenzin tegen de En- gelsche overheerschirig, die aan Natal heel weinig goeds en veel kwaads gebracht heeft. De voorbeelden van Transvaal en Vrijstaat werken onder deze omstandig heden nog meer liet verlangen in de hand, om ook Natal door Afrikaners geregeerd te zien. Te Kaapstad hebben zich insgelijks verscheidene syndicaten gevormd met het doel om zoo goedkoop mogelijk naar Mas- hona-land te vei huizen. Hier is echter een geheel andere drijfveer in het spel de geruchten van goudvondsten zijn het hier, die velen aan de Kaapkolonie on trouw doen woideu. De reactie, welke gevolgd is op de Transvaalsche goudkoorts heeft de menschen blijkbaar nog niet veel wijzer gemaakt. Donderdagavond werd een tapper te Rotterdam de dupe van twee bedriegers. De een deed zich voor als koopman, in zijn bezit hebbende een lap bukskin, waai voor de andere f 13 bood; de tapper hierdoor graag geworden, bood f 16. Aan gezien de verkooper, volgens zijn zeggen, koloniaal moest worden, weid de koop gegund. Na bet geld ontvangen te heb ben, vei lieten zij de inrichting. De tapper merkte spoedig, dal hij be drogen was en deed aangifte bij de politie. Door deskundigen werd de lap bukskin geschal op eene waarde van f3. Een tcoverpaleis. Op het eiland Corfu is men sinds eenigeti tijd bezig met het maken van een paleis voor de Kei zerin van Oostenrijk, dat binnen eenige maanden gereed moet zijn. Het bouwter rein met het park beslaat niet minder dan 89,000 vierkante meter. Het paleis wordt in baksteen opgetrokken in Romein scher. stijl; de plannen werden dooi een architect uit Napels ontworpen, evenals de muurschilderingen, die de zalen en gaanderijen zullen versieren. Het gebouw zal 128 kamers bevatten en de tuin om ringd worden door een marmeren muur. De tuin zal alle planten bevatten, die op liet eiland voorkomen. Tot besproeiing van liet park zijn vijf groote bassins aan gelegd en eenige aitesische putten, 200 electrische lampen zullen den tuin en een honge toren met een electrische lamp daaiop den geheelen omtiek verlichten, hetgeen vooral van uit de zee een ven as send effect zal maken. De geheele aanleg van dit tooverpaleis zal 3 millioen francs kosten. De luchtreiziger Herman Rodenhof en de ingenieui' George Gresnich te Amster dam, hebben liet plan ontworpen voor een luchtbol met vangkabel, dienstbaar aan de reclame, gelijk wekelijks bij gun stig weder op den Theems te Londen wordt opgelaten. Zij stellen zich voor bun gekabelde luchtbol met aankondigingen wekelijks op verschillende punten te doen opstijgen in verschillende plaatsen des lands. Verder worden bij goede windrichting kleine ballons opgelaten, waaronder zich een watervrij pakket bevindt rnet adres kaarten en prijslijsten, en met verzoek aan den vinder den inhoud te versprei den en het pakket terug te zenden. Reeds hebben eenige buizen hunne medewer king toegezegd. Wij lezen in een Vlaamsch blad de volgende hesclirijving van de Schelde voor Antwerpen in liet tegeriwooidige barre jaargetijde: «Men kan zich niets meer schilderach tig voorstellen dan tegenwoordig den ouden Scheldestroom, die groote ijsschollen rolt op zijne donkere golven. De slioom ligt niet toe gelijk dit liet geval was in 1812. Groote ijsblokken, vol sneeuw, glijden langzaam voorbij de stad met eer, naar gebots en gekraak. Van op den wandel weg geniet men een grootsch, doch treu rig schouwspel. De stroom heeft een doodseh uitzicht met die vlottende massa's die de scheepvaart hebben onderbroken. Er heerscher. over de kaaien en de rivier, die anders wemelen van bedrijvigheid en leven, een nijpende eenzaamheid, eene droevige stille, welke u een pijnlyken indruk nalaten. Zoo stellen wij ons het einde der we reld voor als de zon na rnillioenen jaren zal uitgebrand zijn en als de aarde lang zaam verkoelen zal. Over de Schelde ziet men de uitgestrekte polders in een grij zen nevel badende. Nergens ontwaart men leven, alles is dood en stil, alleen ziet men eenige meeuwen boven die eenzaamheid zwirre- len. Tusschen die ijswrakken echter, laveert een klein stoombootje en aan zijnen mast wappert de nationale wimpel. Het schouwspel dat de Schelde oplevert is nog indrukwekkender bij den ondergang der zon, die een rooden gloed werpt over dien breeden stroom tot de gloeiende kogel wegduikt aan den gezichteinder en de grauwe nevels zich als doodsluier uit strekken. In de avondstilte hoort men dan de ijsmassa's opeen botsen met zulk akelig gekraak dat men er van huivert. Er ligt eene sombere ossiaansche dich terlijkheid in dit alles." Te Londen had in den loop van 1890 de brandweer, onder leiding van kapitein Sliaw, niet minder dan 2378 keeren uit te rukken, ongerekend natuurlijk het ontelbaar aantal malen dat de brandweer valscli gealarmeerd werd. Een der vree- selijkste rampen gebeurde al vroeg in 'tjaar bij het woeden van een brand in een schoolgebouw te Forestgate. Er kwa men bij die gelegenheid 26 kinderen, jongens en meisjes, onder hartverscheu rende omstandigheden om het leven. De ramp in Woodslreet, in Februari, waarbij een geheel blok magazijnen en kantoren in asch werden gelegd, zal ook niet licht vergelen worden. Een der hevigste bran den woedde in het laatst van Augustus te Ratcliff, waar duizenden tonnen steen kool uren lang de vlammen voedden, ten spijt van de pogingen der brigade met zeventien stoomspuiten en vier drijvende spuiten. Acht menschenlevens kostte de Clothfair-ramp in October, en twee men schen kwamen dien zelfden dag by een brand te Whitechapel om het leven. Vermeld moet nog worden de geweldige brand in de Wellington-kazernen, waarbij de militairen behoorende tot de Schotsche en de Goldstreain-guards wonderen van moed en zelfopoffering verrichtten. Deze rampen, te zamen met de vernielende branden in Queen Victoriastreet, in Al- dersgatestreet en nu een week geleden in Hackney wiek, maken het jaar 1890 gedenkwaardig in de jaarboeken der Lon- densche brandweer. De kou, die opnieuw te Parijs heerscht, heeft zich over geheel Frankrijk verspreid. Te Parijs is de Seine vrij van ijs, maar het waterpeil is zoo laag, dat de scheep vaart geheel is geslaakt. Eene vreeselijke kou heerscht te Mar seille: een ijskoude wind waait met on- gemeene kracht. Gister morgen is het beginnen te sneeuwen, en in den namid dag lagen 20 a 30 centimeters sneeuw in de Straten. Omnibussen en rijtuigen heb ben den dienst gestaakt. Te Besangon sneeuwt liet eveneens ge weldig. Te Brest veroorzaakt de sneeuw veel veitraging in de aankomst der treinen. De nu in werking getreden Duitsche rijkswet op de verzekering van oude werklieden is door de sociaaldemocraten bespot met de opmerking: nwerklieden worden geen 70 jaar." Uit de Berlijnsche voorstad Rixdorf echter, met niet meer dan 25 000 inwoners, wordt gemeld, dat daar nu reeds in 1891 bijna 200 werk lieden zijn, die wegens meer dan 70jari- gen leeftijd in de termen vallen om een pensioen volgens de wet te ontvangen. Bij de jJostspaarbank te Londen zijn 240 beambten ontslagen. Wegens buiten gewone drukte werd hun opgedragen twee uren over den tijd te werken, maar de beambten weigerden dit en beriepen zich op de bepaling, dat zij niet meer dan zeven uren per dag behoeven te wei ken. Toen zij den volgenden morgen ten kantore terugkeerden, vonden zij hun ontslag. De beambten hebben nu een adres tot de regeering gericht, doch in- tusschen worden hun plaatsen door ande ren ingenomen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN1 Jan. Johannes Gerardus, z. van Gerrit Wolters en WiRemina Veld huizen. Johannes, z. van Albertus vau Doorn en Maria Kraan. Gerrit, z. van Dr. Henri Ekama en Catharina Jacoba Post- ma. Antonia, d. van Antonie Sleeking en Johanna Peterse. 2 Jan. Wilhelmina, d. van Jan Wouterse en Geertruida Tommei. 3 Jan. Evert, z. van Aalt van den Heuvel en Aaltje van de Meen. Petrus Adrianus z. van Adrianus Nicolaas de Folter en Hen- drika de Haan. Wilhelmina Adriana, d. van Jan Dirk Struve en Elisabeth de Groot. 4 Jan. Elisabeth, d. van Gerardus Veeuen- daal en Angeniet Hagenbenk. Cornelia Johannes, z. van Dirk Voskuil en Mina Verschuur. 5 Jan. Johanna Everarda, d. van Evert Ariër en Maria van Ruitenbeek. 6 Jan. Coustantijn Leopold Carel, z. van Jonkheer Jacob Adriaan van Kretschmar van Veen en Clara Peggij van de Poll. 7 Jan. TeuDtje, d. van Gerrit Kentin en Geertje Klok. Johanna, d. van Johannes Mulder en Alijda van Plateringen. OVERLEDEN31 Dec. 1890 Wilhelmus deD Ouden, 66 j. ongeh. Antoinette Maria Wildvank, 74 j. wed. van Jan van de Star. Ida van Beek, j. Anna vau de Pavert, 82 j. wed. van Pieter Bosch. Elizabeth Gezina Nnijens, 30 j. ongeh. Jannetje Doornekamp, 13 d. 1 Jan. 1891, Gijs- bert van den Hooff, 6] j. ongeh. Gijs- berta Adam, 6 j. Heintje van de Vis, 72 j. wed. vau Hendrik van de Bleek. Jan. Hendrik Sikken, 79 j. wedr. van Martje van Leeuwenkamp. Hendrikus van Giukel Sm. Hendrikje van Dijkhuizen, m. 3 Jan. Jacoba Johanna Hartogsveid, j. Marinus Gerardus Zwanenburg, 9 m. Cornelis Carel Dietiker, 3 j. Evert vau den Heuvel, 1 uur. WiRemina Joanna Albertina Marta Vermolen, 11 m.4 Jan. Jan Jacobus van der Linden, 2 j. Klaas van Soeren, 5 j. Johanna Hagebeuk, 17 m. Johanna Meijneke, 63 j. wed. van

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2