Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten JT de laatste serie het kamp den 16. Juni d. a. v. weder kon verlaten, ten einde alsdan nog eenige werkdagen beschik baar te hebben voor het doen van op ruimingen op hel door de infanterie be zet geweest zijnde kamp-emplaceinent, het verplaatsen van tenten, herstellen var, kampkeukens, latrines en dergelijken enz., voor dat de legerplaats, als naar gewoonte, in de eerste dagen van Juli op nieuw wordt betrokken. Het vooruitzicht bestaat dat een Straat weg zal worden gemaakt van den rijks weg (Amersfoortschen Straatweg) tot in hel kamp, wat aan de bewoners van Soesterberg, zeker niet cnwelkom zal zijn en vooral van belang is voor de voer lieden, die tot heden met hunne zware vrachten door het mulle zand moesten rijden om de legerplaats te bereiken. Men schrijft aan het D.v.Z.-H,: «Er zijn in den laatsten tijd lusschen België en Nederland opnieuw onderhande lingen gevoerd aangaande de afbakening van grondgebied. Overeenkomstig 2 van artikel 14 af- deeling II der overeenkomst, welke op 8 Augustus 1843 te Maastricht werd getee- kend, is de bepaalde grensscheiding tus- schen België en Nederland in den omtrek der Nederlandsche gemeenten Baarle- Nassau eenerzijds en der Belgische ge meenten Baale-Hertog, Poppel, Weelde, Minderhout, Meerle en Turnhout ander zijds, hangende gebleven betreffende de punten waar de twee ijzeren grenspalen zijn opgericht, welke de nummers van 214 en 215 dragen. De wetsontwerpen, strekkende om in die leemte te voorzien, zijn opgemaakt en zullen eerlang in België en Nederland bij de wetgevende Kamers worden ingediend." Gedurende dezen winter is door de bekende familie Kingma te Grouw (Fr.) circa f 1800 met hardrijderij gewonnen. Uit het afdeelingsverslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot herzie ning der besmettelijke ziekten blijft na tuurlijk, dat de meerderheid zich tegen het ontwerp heeft verklaard. Wel stond daartegenover de minderheid met be zwaren van principieelen, godsdienstiger. en medischen aard; die «enkele leden" beweerden, dat de Regeering door haar wetsvoordracht toont een voor allen aan vaardbaren toestand in het leven te wil len roepen, dat het ontwerp de uitdruk king is van het anti-revolutionair pro gram, dat de aanwending van de vacci natie een verzoening is van hel Opper wezen, dat het voorbehoedmiddel tegen de pokken een verderfelijk vergif is, dat de medische bezwaren der ouders moeten worden geëerbiedigd enz. Sommigen wilden zelfs het oude Pruisische stelsel van directen dwang invoeren, waarbij de ouders echter, tegen het betalen eener boete, hun kinderen aan de vaccinatie konden onttrekken I De meerderheid had daarentegen meer gegronde bezwaren. Op den voorgrond weid gesteld, dat de Regeering blijkbaar door den aandrang van geestverwanten is geleid tot het indien van dit wetsont- worp, om gedekt te zijn tegen hunne eventucele aanvallen, dat zij niet alles had gedaan om de verplichte vaccinatie af te schaffen. Zij zagen in de indiening dan ook een roekelooze daad en een drei gend gevaar voor de volksgezondheid, omdat: 1. de pokken-epidemie in Spanje opnieuw een bewijs levert vóór het nood zakelijke van eene wettelijke regeling; 2. de groote meerderheid der deskundigen overtuigd is van de deugdelijkheid der werking van de animale koepokstof; 3 de statistieken der laatste jaren duidelijk eene aanmerkelijke vei betering aantoonen in de resultaten der inenting, en op de betrouwbaarheid der door de tegenstan ders aangevoerde statistieken veel valt af te dingen, waarbij bovendien schrome lijke overdrijving heerscht; 4. hel aantal van hen, die ernstige gemoedsbezwaren tegen de vaccinatie hebben, gering is, en bijna uitsluitend voorkomen onder de zeer onontwikkeldenin enkele deelen van het platteland, welke gemoedsbezwaren in de 'hand worden gpwerkt doorgeloofsgenoo- ten die persoonlijk niet tegen de inenting zijn gekant5. tegenover die gemoeds bezwaren kan gesteld worden de recht matige eisch van menigeen, dat de ge zondheid en het leven van vele personen niet in gevaar worden gebracht. In één geval waren enkele voorstan ders van de bestaande regeling bereid aan de bezwaren tegemoet te komen, wanneer nl. door zwakke gezondheid van een kind de inenting nadeelig zou kun nen werken. Voor- en tegeristandeis waren echter van meening dat in ieder geval de beste methode moet worden toegepast. De Duitsche Rijksdag heeft met 133 tegen 103 stemmen het regeeringsvoor- stel tot opheffing van het verbod van invoer van Amerikaansch spek verwor pen Aan het Sperrgelder-ontwerp zal, naar eer e vrij juiste berekering, wel een andei lot ten deel vallen. Behalve de ultramon- tanen, 99, stemmen nog voor: de Polen, 15, de vrijzinnigen, gedachtig aan de hulp hun tijdens de verkiezing door het Cen trum verleend, 29, verder 5 wilden, maakt 148. En om nu de meerderheid te ver werven, behoeft men slechts de helft der 126 conservatieven op zijn hand te krij gen, waaraan de regeering volstrekt niet twijfelt. Caprivi heeft het ontwerp zelf in den Landdag verdedigd; men houdt den nieuwen Rijkskanselier voor een eerlijk man en gelooft hem dus wanneer hij zegt, dat er geen politieke kansrekening in het spel is geweest. Toch viel het sommigen moeilijk dat voor waarheid aan te nementoen Caprivi hel echter uit sprak, dat de Pruisische bisschoppen het zoo goed gevonden hadden, kijk, toen kon menigeen een glimlach over een derge lijke logica slecht weerhouden. Het tegendeel zou dan ook al te dwaas zijn, waar een principieele quaestie op gelost wordt zoo volkomen in den geest der Moederkerk, die er bovendien nog enkele millioenen bij profiteert. Eene commissie van 21 leden zal het ontwerp onderzoeken. Nog steeds is het geschil tusscken de leiders der nationalistische party in het Engelsche Lagerhuis onbeslist. Men heeft echter besloten de zaak tot een eind te brengen, voordat de commissionale be handeling van de Iersche landwet begint. Te Boulogne zijn nog herhaaldelijk bij eenkomsten gehouden tussclien den heer M'c Carthy en Secton als leiders van Parnells tegenpartij, en de heeren O'Brien en Dillon als bemiddelaars De conferen ties zijn nu afgeloopen en M'c Carthy en Sexton zijn te Londen teruggekeerd. Welken uitslag deze bijeenkomsten heb ben opgeleverd, is nog niet officieel be kend, maar volgens berichten uit Boulog ne is een schikking getroffen, en wel in den vorm van een voorloopigen wapen stilstand. Beide partijen verbinden zich elkaar noch in, noch buiten het Parle ment te bestrijden. De aanhangers van Parnell blijven Parnel getrouw en zijn tegenstanders blijven M'c Carthy als hun leiden eikennen, maar beide partijen ver binden zich le blijven samenwerken vol gens het bekend pogram, totdat de alge meeneverkiezingen in 1892 zijnafgeloopen. Bij den verkiezingsstrijd zou de ver deeldheid zeker een zeer nadeeligen in vloed oefenen op de belangen der partij en daarom wordt de strijd tot na de vei kiezingen uitgesteld. Of Parnell, dan wel M'c Carthy zal heerschen, zal dan later worden uitgemaakt. Naar wij vernemen zal de ritmees ter C. A. baron Bentinck instructeur bij de rij- en hoefsmidschool alhier, in ver band met zijn optreden als stalmeester van H. M. de Koningin met 1 Mei a. s. den militairen dienst verlaten en dus niet deel uitmaken van het Militaire Huis. De ritmeester Jhr. A. S. E. Tets van het 3e regiment huzaren te 's-Hage, zal met 1 Mei a.s., optreden als instruc teur aan de rij- en hoefsmidsschool te Amersfoort. Binnen eenige dagen wordt hier ter stede, in de Langestraat F no. 12, een filiaal gevestigd van het eerste Ne derlandsche Panorama, hetwelk te 's-Gra- venhage ruim l'/a jaar (Boschkant en Nassaulaan) en gedurende 9 maanden te Utrecht, achter de St. Pieler, voorts te Arnhem, Nijmegen, Leeuwarden, Gronin gen, Haarlem, Dordrecht, Breda, Middel burg enz., met zeer veel succes is werkzaam geweest. Er zullen wekelijks twee nieuwe tentoonstellingen plaats hebben ieder uit een vijftigtal gezichten bestaande. De af beeldingen zijn naar de natuur genomen en zijn, wat perspectief aangaat, van de grootste volmaaktheid, en wat bij dezen onderneming uitmunt, is, dat alles in hunnen werkelijke kleuren wordt te aan schouwen gegeven. Die veel gereisd heeft kan zijne reisindrukken weder opwekken en die de reisstaf niet ter hand kan ne men, vindt er. de denkbaar beste ver goeding voor zijn gemis. Voor de jeugd is het een belangrijk hulpmiddel bij aard rijkskundige studiën, waardoor het bezoek zoowel strekt tot leering als tot vermaak. Daar de toegangsprijs, naar wij verne men zeer billijk gesteld is, is een her haald bezoek niet te kostbaar, en kun nen wij dus kijkjes nemen, in Frankrijk, Duitscliland, Zwitserland, Italië, Amerika, enz., zonder onze stad te verlaten. Op Zondag 25 en ook op Dinsdag 27 Januari hebben de door de Leden der St. Gregorius-Vereetiiging te geven uit voeringen plaats gehad in de nette zalen van het gebouw ihet klooster." Was de verwachting der talrijke opgekomenen (Zondag b. v. waren de zalen te klein om allen plaats te bieden) hoog gespannen, gerust durf ik zeggen, dat die nog over troffen is. De Leden van meergenoemde Vereeniging met hunnen wakkeren Direc teur den Heer R. v. 't Wel aan't hoofd hebben zich op beide avonden ferm van hunne moeielijke taak gekweten. Het programma bevatte twee stukken voor Mannenkoor: n. I. 't Land der Zali gen en Siingermarseh, twee stukjes voor kinderkoor: n. I. Au f der Wiese en 's Mor geus en een Kerstcantate voor vierstem mig gemengd koor. 't Is moeielijk te zeggen welk der 5 bovenstaande nummers het best uitgevoerd werd. Heeren Zangers zoowel kleine als groote bezaten eene noot- en maatvast heid die benijdenswaardig was. De hoofdschotel van den avond was echter de boven mijn lof verheven schoone uitvoering van de operette «Incognito," of de Vorst tegen wil en dank. Het bleek alras dat de daarin vootkomeride hoofd rollen in goede handen waren. Eén ervan n. I. den Burgemeester van Haseldonk komt m.i. een bijzonder woord van lof toe. Aan de luide bijvalsbetuigingen van het hoogst voldaan publiek scheen geen einde te zullen komen. Wij wenschen èn directeur èn pianist èn leden van harte geluk met het op beide avonden behaald succes. Donderdagochtend 11 Uur is in de Eem het lijk van den sedert 6 November van het vorige jaar vermisten hospitaal- geëinployeerde P. v. E. gevonden en op gehaald. Het lijk werd onder politietoe zicht door stadswerkers naar het lijken huis aan de algemeene begraafplaats overgebracht, alwaar het door den genees heer belast met den doodschouw is ge schouwd. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd ten 3 ure de brandklok geluid, waarop onmiddelijk de brandweer uitrukte en bleek dat een schuurtje ach ter de Kamp, dienende tot varkenshok en bergplaats, in brand stond. De brandweer behoefde niet te werken, daar de brand al spoedig met emmers water door de buren werd gebluscht. De schade is niet van beteekenis. In de vergadering, die de gemeen teraad Maandagmiddig hield, kwan in be handeling een voorstel van burg. en weth, om het schoolgeld voor het genot van on derwijs aan het gijmnasium, met ingang van 1 Sept. 1891. tot f85 te verhoogen, en in zooverre de verordeningen tot hef ting en invordering te herzien, en voorts, wanneer daartoe wordt besloten en op dat besluit de koninklijke goedkeuring is verkregen, het bestuur van het seminarie der O. B. klerezie van zijne verplichting tot hel verleenen eener subsidie ad f 2009, ingaande 1 September 1891, te ontslaan, en die subsidie te bepalen tot een bedrag van f500 per jaar voor de eerstvolgende vijf jaren. Overeenkomstig dat voorstel werd zon der hoofdelijke omvraag besloten, nadat met 12 stemmen tegen 1 stem, die van den heer v. d. Wall Bake, was verwor pen een voorstel van dat lid om thans slechts in principe tot verhooging van het schoolgeld aan het gymnasium te be sluiten, zonder het bedrag te bepalen, en de stukken aan burg. en weth. te ren- voieeren, met verzoek, in verband daar mede, de wenschelijkheid eener verboo ging van het schoolgeld voor genot van onderwijs aan de hoogere burgerschool te overwegen. Het schoolgeld aan het gymnasium is alzoo op f85'sjaars bepaald, terwijl voor iederen toehoorder, die slechts de lessen in enkele vakken aan het gymnasium bijwoont, wordt gevorderd voor elk vak f9 'sjaars indien eenmaal f 13 indien tweemaal, f 17.50 indien driemaal en f22 indien vier- of meermalen 's weeks onderwijs in dat vak wordt gegeven. Een reclame van den heer W. E. A. W'üppermann tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1890, werd gegrond verklaard en van f 16,98 op f 15,91 teruggebracht, terwijl dergelijke reclame van den heer S. J. van Overveldt door den raad ongegrond bevonden werd, en derhalve diens aanslag behouden. Tot leeraar in plant- en dierkunde aan de inrichtingen voor middelbaar onder wijs, tevens belast met hel geven van onderwijs aan het gymnasium, werd, met ingang van 1 Februari e.k. dr: H. W. Heinsius, alhier, benoemd. Tot onderwijzeressen aan de openbare school 1. soort, voor meisjes, benoemde de raad mejuffrouw M. S. France, te Egmond aan Zee, en stelde hare jaar wedde op f600 vast. Van de betrokken autoriteiten zijn goedgekeurd terugontvangen het raads besluit tot heffing van 50 pet. van het tarief voor vuur-, haven- en tongeld in 1891; de gemeente-begrooting voor 1891 en de gemeente-rekening over 1889; het 2. aanvulling-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1890; het raadsbesluit tot verhooging der jaarwedde van den leeraar in handteekenen aan de hoogere burger school, in verband met de uitbreiding van het onderwijs in dat vak aan de burgei avondschool met twee uren 's weeks, en de verordening tot heffing van school geld voor het genot van openbaar lager onderwijs. Voorts is van de respectieve weduwen bericht ingekomen nopens het overlijden van de heeren J. Radersma, in leven hoofd der school 3e soort aan de Koning- straat, en dr. J. Sandberg, voormalig conrector aan het gymnasium. Beiden betuigen den raad dank voor de blijken van welwillendheid, haren echtgenooten gegeven. Een ongeteekend adres, waarin op verbetering van den toestand in de omgeving van het Bloemendal wordt aangedrongen, werd terzijde gelegd. 335ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. (Derde week.) Trekking van 2830 Januari. (2925 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f 200 op No 19245. Prijzen van f70 2982 2985 4104 4120 4134 4394 13976 13982 18328 1S342 18376 19209 19229 19240 19250 19255 19915 19935 19947 19954 en 19987. Te zamen 22 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 2112 2113 2136 2143 2951 2954 2956 2973 2974 4102 4105 4110 4114 4150 4152 4160 4179 4195 4197 4203 4360 4373 4392 4396 13951 13958 13975 13977 139S5 13986 18305 18315 18316 18319 18327 18353 18359 18368 18369 19202 19219 19231 19234 19238 19272 19273 19285 19905 19917 19923 19926 19928 19941 19956 19965 19970 19971 19980 19983 en 19999. Volgende trekkingen geschieden 37 Febr. Behalve prijzen van f400, f200, f 100 en f 70 zijn nevens de premiën van f30,000 en f3000 ingebleveu: de hoofdprijzen van f15,000 f2000 en 18 van f1000. Baarn, 30 Jan. Heden had alhier de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den Zeereerwaarden heer A. J. F. Oosterbaan, pastoor dezer parochie. Het stoffelijk overschot was gedurende twee dagen in de kerk nabij het, geheel met rouw behangen, altaar geplaatst, waar ieder in de gelegenheid gesteld werd nog een blik te slaar. op hem, die ons zoo onverwacht had verlaten en waar ook vele missen en gebeden gedaan werden voor de rust zyner ziel. Met assistentie van zestien heeren geeste lijken werd de Hoogmis en uitvaart ver richt. De zeereerwaarde heer Jansen, deken van Hilversum, herdacht hierbij in ge voelvolle woorden, wat de Z.Ew. heer Oosterbaan gedurende twintig jaren voor zijne parochie geweest was, eeri ernstig priester, doch bovenal rechtvaardig en mild, want zonder onderscheid des per- soons bracht hij op waardige wijze aan elk zijn fouten onder 't oog, terwijl zijn giften en gaven aan elke arme of hulp behoevende rijkelijk, ja soms wel al le veel, in den blinde zoude men bijna zeg gen, verstrekt werden, waarbij bij zich gelukkig voelde aan elks verlangen te kunnen voldoen. Na den overledene in de gebeden van alle aanwezigen te heb ben aanbevolen, opdat hij in vrede ruste, werd de kist aan de aarde toevertrouwd, waarmede deze plechtigheid was afge loopen. Onder de vele belangstellende merkte men ook den buigemeester van deze plaats. Uit Frankrijk en België komen de meest verontrustende berichten van over stroomingen, waardoor verscheidene stre ken geteisterd worden. De omstreken van Brussel, het Maas- en Sambredal, het stroomgebied der noordelijke rivieren van Frankrijk staan om zoo te zeggen geheel blank. Vele huizen zijn ingestort, waar onder eene fabriek le Haren (België) en eene brug over de Dyle bij Muysen, die door de sterke strooming werd medege voerd. In sommige dorpen drijven stoelen, tafels, kasten, dpuren en andere voor werpen op de vernielende wateren rond en zijn de meeste bewoners van hun dak beroofd, zoodat zij de liefdadigheid van anderen moeten inroepen. Uit alles blijkt, dat deze winter er een is met een staartje. Duitscliland en meer bepaaldelijk de Rijn-provincie, heeft mede zeer veel last van bet hooge water. Zondag, nadat het water steeds wassende bleef, overstroomde de Wupper en zette verscheidene straten van Elberveld onder water, terwijl een paar bruggen over die rivier geheel of gedeeltelijk zijn weggeslagen. Ook de We- zer is buiten zijne oevers getreden en voeit ontzettende massa's water en ijs mede in de omliggende laaggelegen lan den. De laatste berichten uit Duitschland luiden niet ongunstig. Rijn en Moezel zijn nog steeds vast en het water is langzaam vallende. Een bevriende hand schrijft ons Ouder de meest voedzame en verster- keude spijzen neemt ongetwijfeld het zoo genaamd Schotsch havermeel een eerste plaats in. In Schotland is het gebruik er van nagenoeg algemeen. Geen ambachtsman, geen veldarbeider zal des ochtends aan het werk gaan, voordat hij zijn diep bord havermeel-pap met brood genuttigd heeft. Vooral voor kinderen, die geen vleesch- spijzen kunnen bekomen en voor men- schen, die zonder evenredige voeding, zwaren arbeid moeten verrichten, is het havermeel een uitmuntend voedingsmiddel. Evenals van Hendrik IV wordt beweerd, dat hij ieder Franschman een hoen gunde, zoo zouden wij wenschen, dat in geen enkel arbeidersgezin hel havermeel ont brak en dit de algemeene volksvoeding werd, waarmede als ontbijt iedere dag werd aangevangen. Wij betreuren het daarom, dat het havermeel op dit oogenblik nog zoo hoog in prijs is, dat het alleen binnen het be reik der gegoeden ligt, terwijl het bij onze werklieden juist het meest noodig zou zijn. Wij meenen intusschen, dat het niet onmogplijk zou zijn het havermeel, waar van de bestanddeelen toch betrekkelijk weinig kostbaar zijn, bij minder om slachtige verpakking en eenvoudiger be werking, zoodanig in prijs te verlagen, dat het ook door de mingegoeden zou kunnen worden ingeslagen. Wie daartoe de gelegenheid mocht openen, zou aan onzen ambachtstand eene wezenlijke weldaad bewijzen en aan de bevordering van de algemeene volks gezondheid krachtig medewerken. Utr. Courant. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 30 Jan. 1891. Tarwe f 0.— a f 0.— Rogge - 0. 11 I Boekweit - 0.— 11 0.f per Appelen 0.— }J 0.hecto- Pereu - 0.— 1» 0.litar. Klciaardapp. - 0.— 11 Zand - 1.90 JJ 2.40 Hoendcreieren - 5.— V 7.p. lOOst. Boter - 1.15 11 1.40 p. kilo. M argarine - 0.— n 0.— p. Zoetem. kaas - 0.— 0.— p.BO Kippen - 0.60 31 1.20 Kuikens - 0.70 i) 1.10 J Piepkuikens - 0. 0.— 1 Ganzen - 0.— 0.— Eenden Jonge - 0.60 - 0.— i) >i 0 O 1 c pr r Hazen - 0.— 13 o.— 1 Wilde konijuon - 0.— - 0. Tamme - 0.30 n 1.20 Duiven - 0.30 0.60 per paar. Biggen - 4.00 a 6.50 Schrammen - 10.— 14.— i Vette koeien - 0.— 0.f Guste - 0.— 0.f Kalf Kalfvaarzen - 0.— - 0-— 5) it 0.- 9tuk- Pinken - 0.— 0.1 Pinkstiereu - 0.— 0.l Guste vaarzen - 0.— - 0.— Aangevoerd wareu ongeieer heet. Tarweheet. Rogge; heet. Boek weit; heet. Appeleuheet. Peren. heet. Kleiaaiiiappelen30 heet. Zand- aardappelen; 1700 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Boter; Vette varkens - 0.— - 0.kilo. kilo Margarinekilo Kaas40 «tuks vee. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN22 Jan., Diliana Elsina, d. van Joseph Koene en Aartje Bottenburg. Elisabeth Helena, d. van Josephns Francis- eus Maria Weijers en Anna Catbarina Mul ler. 23 Jan., Arnoldus Wilhelmus, z. van Johannes Smeenk en Klaasje van Wegen. 24 Jan., Johanna Hendrika, d. van Jan Brude en Hendrika Cornelia de Jeger. 25 Jan., Johanna Geertruida, d. van Mattheus van den Berg en Johanna Arlar. 26 Jan., Petrus Johannes, z. van Jacob Fortuiu en Jaantje Fitskie. Lambertus Antonius, z. van Hendrik Bekker Maria van Bekkum. 27 Jan., Wilhelmina Cornelia, d. van Hen drik van Beek en Hermijntje Heilijgers. 25 Jan., Willem Louis, z. van Antouia Hen drika de Metter. ONDERTROUWD: 29 Jan., Jau Kraan en Alijda van Meeteren. Hendrik Kor- tes en Teuntje van den Brink. Jacob Hendriks en Jannetje Helena Peeman. Tennis van Pluren en Geertje van Es. GEHUWD: 23 Jan., Christiaan Oorschot en Dorothea Hendrika van Diermeu. Steven van de A is en Jannetje van den Borg. 29 Jan., Johannes Agema en Geertruida Henrietta Müller. OVERLEDEN: 21 Jan., Arie Veis Heijn, 5 j. 22 Jan., Petrus van Schoonhorst, 17 m. Nicolaas Voorn, 11 m. 23 Jan., Johanna Christina Gouw, 5 m. Antonia van Eek, 5 7 j. echtg. van Arie van Lcijenhorst. 24 Jan., Willem Lam mert Visser, 7 j. Alijda Everarda Jacoba Rooke, 2 j. 25 Jan., Agnes Elschot, 66 j. echtg, van Antonius Ssaats. Willem Addicks, 26 d. 26 Jan. Wilhelmus Wou- terse, 23 d. Maike Hofstra, 18j.ongeh. 27 Jan., Gerrit van de Bijl, 2 j. Aartje Bouwman, 84 j. echtg. van Barend de Wilde. 2S Jan., Een levenl. aang. kd. vr. gesl. van Johannes Christiaan Kreuzer en Janna Wil- lemina van Minnen. Een levenl. aang. kd. manl. gesl. van Dirk van Zijl en Rut- terra Hendrika Schoonderbeek. 29 Jan., Margaretha Woudenberg, 74 j. wed. van Johannes Helmerhorst. Buuschoten. GEBOREN: 22 Jan., Hendrikje, dochter van Douwe Nagel en Geertje Malestein. 23 Jan., Hendrikje, dochter van Rutger de Graaf en Geertje Koelewijn. 24 Jan., Arendina, dochter van Hendrikus Eistié en Engeltje Koops. 25 Jan., Aalbertje, doch ter van Lammert Ruizendaal en Jannetje Heinen. OA'ERLEDEN27 Jan., Gijsbert Nagel laatst weduwr. van Teuntje Kroon, vroeger van Grietje Maassen oud 82 jaren.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2