Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. dan in tegenwoordigheid van de commissie van toezicht, binnen de gevangenis toe laat. «Herhaaldelijk en dagen achtereen kon men in de maanden November en December gestraften, op liet Gouverne mentplein werkzaam, telkens zien afran selen, als ze maar niet hard genoeg lie pen of werkten, altijd naar het oordee- van den overgestelden opzichter. Men waarschuwde om daarmede op te houden, doch 't schijnt in deze kolonie juist eene aanmoediging bij het bestuur te zijn om dan zulke wenken niet op te volgen. Al thans men ging voort met hel ranselen der gestraften, waarvan de meesten B.I. koelies waren, totdat op een goeden morgen voor de woning van den Engelschen consul een tal van koelies zoodanig wer den afgebeuld, dat de heer W. 't zijn plicht achtte om zich daarover bij den gouverneur te beklagen. Ongelukkig was 't niet deze grief alleen die den heer W. op het harte lag. De consul had reeds vroeger bij den gouver neur aangedrongen om de benoemingen van directeurs en plantage-opzichters tot buitengewoon-politieagent in te trekken, doch zonder gevolg. In het belang der planters had de heer Kalff eenige maanden geleden, door lus- schenkomst der verschillende districts commissarissen, dezen uilgenoodigd zich tot buitengewoon politieagent te doen benoemen. Het doel, met deze benoeming te bereiken, was, naar 's heeren Kalfl's meening, dat voortaan geen koelies, die hun patroons op een eenzaam plekje zonder getuigen zouden slaan, daarvan zooals een paar malen al plaats had, vrij zouden komen. De rechter zou dan voorl aan op den ambts-eed van denbuitenge- gewonen agent van politie kunnen recht doen. De heer Kalff had ontegenzeglijk iets goeds voor met deze circulaire doch zag daarbij over het hoofd het misbruik, dat van eene dergelijke bevoegdheid niet- conscientieuse menschen zouden kunnen maken. Gelukkig wilden slechts vijf plan ters zich tot politie-beambten doen be noemen. Niettemin stond de Eng. consul er op, dat de benoemingen moesten wor den ingetrokken. De gouverneur weigeide en toen hij den consul telkens belet gaf, wanneer deze hem om audiëntie vroeg om de za ken in der minne af te doen, besloot mr. W. eindelijk zijne regeering met deze zaken in kennis te stellen, en ook met de onverantwoordelijke benoemingen van den postdirecteur tot districts-commissaris van Saramacca en van die van den cipier op het fort New-Arnsterdam tot districts commissaris over Boven-Para en Suri name." Door den directeur-generaal der Staatsspoorwegen is aan den chef van de afdeeling controle der Nederlandsche spoor wegen te Utrecht order gegeven, dat het bureau-personeel niet langer dan tot 9 uur des avonds weikzaamheden mag ver richten. Hierdoor is dan een einde ge maakt aan het dagelijks wederkeerend ergerlijk feit, dat ambtenaren van 8'/2 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts, met twee uren rusttijd, in dienst werden ge houden, zonder de minste belooning bo ven de bezoldiging. Een jubileum. Waar in onze dagen zooveel gejubeld wordt; waar dik werf feiten van onbeleekend belang wor den opgehemeld, om de gelegenheid lot een feestdag te maken, daar mogen zeer zeker niet die dagen vergeten worden, die in werkelijkheid jubileum-dagen zijn, daar mag zeker geen merkwaardige dag wor den vergeten, waarbij geheel het volk belang heeft. Zulk een dag is het heden, 18 Februari. Heden toch is het 30 jaren geleden, dat Gerrit Jan ter Woord, te Winterswijk woonachtig, wegens zijn heldhaftig gedrag bij de expeditie in de Zuider- en Ooster- afdeeling van Borneo, benoemd werd tot riddder der Militaire Willemsorde 3e klasse de orde 4e klasse had hij reeds voor zijn heldenmoed in de Wester-afdee- ling van Borneo verworven in 1857. di oogjes. «Wilt gij mij volgen, of wacht gij lie ver tot ik licht aangestoken heb?" nik zal wachten tot dat gij mij op den trap kunt bijlichten." «Vertrouwt gij mij niet?" zeide hij. «Met uw verlof zal ik eerst mijne si gaar uitrooken," antwoordde Delancy. «Gij vertrouwt mij niet. Waarom zegt gij het niet zoo als gij het meent." «Wel, om u de waaiheid te zeggen, meen ik, dat na de geschiedenis met uw roeispaan en dan de aardige manier van mij bij Prospect Terrace aan wal te zet ten, mij niet veel reden geeft om u thans te vertrouwen." «Zijt gij bang voor mij?" «Goede vriend, ik zou nog niet bang zijn voor twee als gij, ten minste in een eerlijk gevecht. Ik mag immers veilig vertrouwen dat Mr. Hugh Aynards, van Thirby Cross, door stand en afkomst een aanzienlijk man, geen lage bedoelingen hebben kan?" De aanzienlijke man door stand en af komst stak, volgens zijne oude gewoonte, de beide tianden in zijne zakken, terwijl zijn gelaat een nog somberder tint aan nam. «Neen, ik heb geene lage bedoelingen, Delancy. Ik ben hier gastheer en gij zijl mjjn gast; maar ik heb zeer veel met u Sedert de instelling der orde op 30 April 1815 was het den 18en Februari 1861 voor het eerst dat een militair be neden den rang van officierter Woord was sergeant der artilierie tot ridder der 3e klasse bevorderd werd. Deze buitengewone onderscheiding heeft nog eenmaal na dien tijd plaats gehad, doch die dappere heeft die bevordering met zijn dood gekocht; bij kon. besluit dl 12 Januari 1889, No. 16, werd nl. bepaald: «Dat in de registers van de kanselarij der beide orden zal worden ingeschreven de aan zijn op het slagveld bekomen wonden overleden korporaal der infanterie van het leger in Oost-Indië F. H. W. Schordell, als ridder 3e klasse der Militaire Willemsorde. Sedert het bestaan der orde hebben bijna 2900 militairen te water en te land heneden den rang van officier zich het ridderkruis 4e klasse weten te verwerven, van dezen is Ter Woord de eenige in de 3e klasse bevorderd. Slechts twee Neder landers zijn in ,een hoogere (2e klasse) nl. de luits.-gen. K. van der Heijden en jlir. G. M. Verspeijck, beiden ridder 2e klasse of kommandeurs der Militaire Wil lemsorde; terwijl er niet meer dan een 15-tal officieren en oud-officieren zijn die met Ter Woord het ridderkruis der 3e klasse mogen dragen. Voor de eer van dezen dapperen man zal het heden dan ook zeker een feestdag wezen, en wij twijfelen niet of velen, die iets voelen voor degenen, die in onzen Archipel den roem van oud-Holland kra nig ophielden, zullen het den ridder heden niet aan bewijzen van belangstelling doen ontbreken. Het Pruisisch Huis van Afgevaardigden heeft, in het ontwerp inkomsten belasting, dat op het oogenblik in behandeling is, de bepaling opgenomen, dat restitutie kan gevraagd worden van de belasting waar deze een dubbele wordt, met name waar het inkomsten geld uit dividenten en vennootschappen. Het eerste deel van Bismarck's gedenk schriften zal eerlang het licht zien. Het beval zijn herinneringen uit de diploma tieke loopbaan. Aan dr. Chrysander komt de eer toe der bearbeiding van de hem verstrekte bouwstoffen. Vooral omtrent Napoleon IJl komen belangrijke mede- deelingen in het boek voor. De vorst is thans bezig aan het bearbeiden der jongste geschiedenis, vooial met betrekking tot Oostenrijk en Rusland, maar dit werk zou niet voor openbaarmaking bestemd zijn. De Fransrhe republiek heeft weer een barer oude voorvechters verloren dooi den dood van den bekenden landbouw kundige Antoine Richard. DeheerRichaid, in 1802 geboren, behoorde sedert '1832 tot de republikeinsche leiders, maar na het optreden van Keizer Napoleon trok hij zich terug van het politiek tooneel en wijdde in Avergue zijn overige levensjaren aan de studie van den landbouw. De vijfde afdeeling der Kanier van Volksvertegenwoordigers in België heeft met 11 tegen 8 stemmen het voorstel tot grondwetsherziening verworpen. Het aftreden van Generaal Pontus als Minister van Oorlog schijnt aanstaande te wezen Ernstig verschil van gevoelen met den Koning over zekere leger-inrichtingen, gevoegd bij eenige noodlottige verzuimen, dezer dagen op militair gebied voorgeko men, zouden aanleiding hebben gegeven lot het heengaan van dezen Minister, voor wien het uiterst moeilijk zal zijn een opvolger te vinden. De Iersche leden van het Britsche La gerhuis, die Parnell's leiderschap niet meer willen erkennen, hebben besloten een «Iersch nationaal bondgenootschap" te vestigen en eene commissie benoemd om eene dergelijke beweging in Ierland op gang te brengen en te leiden. Met de te bespreken, en waarschijnlijk zullen wij in vele punten het niet eens zijn. Wat moet er onder zulke omstandigheden ge schieden «Mij dunkt dat het dan nog tijd genoeg is, als zoo iets plaats heeft." «Dat is waar," zeide Aynard. «Wacht hier een weinig." «Met genoegen." Hugh Aynard liet zijn gezelschap alleen en naderde eene zijdeur in het groote houten huis eene oude deur met ijzer beslagen en van een aantal hangsloten voorzien. Ned zag dat de sluitingen met moeite losgemaakt werden; een groote ketting viel rammelend neder en het ge luid werd akelig door de echo over het water herhaald en de deur werd krakende op hare hengsels opengestooten. «Ik zal u niet lang laten wachten," zeide Aynard. Hij verdween in de donkere opening en Delancy zag hem snel een houten trap, die onder zijn gewicht kraakte en schudde, opklimmen. Toen Aynard verdween zag Ned naar de boot om en kwam op de gedachte het Back water naar het lage land over te steken, dat zich op eenigen afstand voor hem uit strekte. Er zou wel moed toe noodig zijn," sprak hij in zich zeiven«maar het zou misschien niet aan het doel beantwoor- «Nationale Liga" zal dit bondgenootschap niets gemeen hebben. De nog ontbrekende som van 100.000 kronen voor den Noordpooltocht vin den Noorschen reiziger Fritjof Nansen is nu volteekend. Koning Oscar van Noorwegen gaf 20.000 kronen. Dr. Nansen zal waarschijnlijk zijn reeds vroeger gemeld plan uitvoeren en op dien tocht een luchtballon, een «ballon captif," meenemen, welke hem, naar hij verwacht goede diensten zal bewijzen. De czaar moet twee geneeslieeren naar Athene hebben gezonden voor de behan deling van zijn zoon George, zoodra hij met het oorlogsschip aldaar aankomt. Naar men zegt, zal de czarine ook naar Athene gaan, om baar zoon optewachten en zoo noodig te verplegen. Zondag, 22 Febr. e. k., zal de gods dienstoefening in de Remonstrantsche Keik alhier geleid wordendoorden Heer P. H. Hugenhollz Jr., voorganger der Vrije Gemeente te Amsterdam. Bij Kon. Besl. zijn: gedetacheerd voor 5 jaren bij het leger in Ned. Indië, de le luit. H. I. von San ten, van het 5e reg. infanterie; bij het leger hier te lande, bij het 5e reg. inf., de le luit. der infanterie van het leger in Ned. Indië, Jhr. A. W. van Holthe; bij het Depot-escadron van het le reg. Huzaren alhier, benoemd tot ritmeester instructeur, de onlangs tot ritmeester be vorderde le luit. J. C. Camerling Hel- molt, van het le regt. Huzaren uit Zutfer,. De serie tableaux uit Egypte en het Heilige land, die deze dagen te zien is in het Panorama, Langestraat F '12, trekt veel bezoek. Hoogst interressant voor een ieder zijn dan ook de gezichten uit Palestina, waaronder Betlehem, der. Olijfberg, het graf van Maria enz. Maar dood en dor is er de natuur. De vuile landbewoners met hunne galgentroniën, de vervallen huizen, het eenmaal zoo schoone Jerusalem, alles maakt een treu- rigen, hoogst treurigen indruk. Doch bij dat al is deze serie een der meest be langwekkende. Indien liet schilderstukken waren, met motieven, ontleend aan de phantasie van den schilder dan zou men er van kunnen getuigen: grootsch door soberheid. Thans zijn zij grootsch door de historische en godsdienstige herinne ringen, welke er zich aan vastknoopen. Deze afdeeling is heden nog te bezichti gen, Donderdag wordt zij vervangen door een reis door het oosteljjk Zwitserland, die tot en met Zaterdag wordt tentoon gesteld van de gezichten welke men daar te zien krijgt, moeten volgens genomen inlichting uitmunten, Andermatt, Aken- straat, Schalïhausen, het station te Göschenen, de rotspoort op de Rigi en de brug met den Rigi-spoorweg, ook de brug met de St. Gothardspoor over de Reuss, verder ziet men een trein den groolen tunnel inrijden bij het station te Göschenen en zeer schoone gezichten bij Wasen, Hospenthal, Via Mala, Appenzell. Deze serie zal zeker niet minder bezocht worden dan de vorige, daar vele er zeer goed bekend zijn, hetzij door een per soonlijk bezoek, hetzij door het lezen van reisbeschrijvingen. Gisteren is door den keurmeester van het vleesch eene uit Woudenberg in gevoerde en in nood geslachte koe ten huize van de Wed. B. alhier voor de comsumptie afgekeurd en onder politie toezicht door stadswerkers vernietigd. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort over de 2. helft der maand Januari 1891. 1. Mevr. J. B. v. Pelt Amersfoort. 2. H. Heisterberg Amsterdam. 3. T. Jansen 4. J. Parres den, dus is het de beste partij het einde voorzichtig af te wachten, ofschoon het begin mij niet zeer aanstaat." Het groene glazen venster in het ge bouw werd eensklaps verlicht en een paar minuten later kwam Aynard met eene lamp in de hand de Happen af en plaatste zich aan den ingang der deur met de flikkerende vlam boven zijn hoofd. «Ik ben tot uw dienst, Mr. Delancy. Volg rnij, zoo gij wilt, en pas op de tiende trede, die licht onder uwe voeten zou bezwijken en met u naar beneden gaan." «Dan zal ik vooral oppassen," zeide Delancy. «Zal ik de deur achter mij slui ten, of wilt gij liever de frissche lucht er eens door laten waaien?" «Sluit ze, als ik u verzoeken mag, en schuif de grendels er op." Ned deed zoo als hem verzocht werd en volgde toen Hugh Aynard op de ver vallen trappen nnar de bovenverdieping, bestaande uit een groot vertrek met kale binten, die het ondersteunden en gedekt met pannen, door welker leten hier en daar een ster te voorschijn kwam. In het midden der kamer stond een tafel met boeken en papieren bedekt, twee of drie leuningstoelen, eene kleine piano, in den eenen hoek, eene slaapbank onder het raam en eene groote eikenhouten kist 5. Evenlly Haarlem. 6. J. Verweij Nieuweramstel. 7. G. van Brink Briefkaaiten. 1. Th. Bakker Amsterdam. 2. Mevr. J. D. Klaassen Haarlem. ii—i.w"Ui i '-g 9 JVijlterk. Heden wordt in de Ned. Herv. Kerk eene Zendingsrede gehouden door Prof. Valeton van Amersfoort. Na afloop daarvan zal omtrent deze zaak eene openbare vergadering plaats hebben in de Bewaarschool. Buuaclioten. De Minister vau Justi tie heeft den Rijksveldwachter der 3e klasse W. Orbau van Bunschoten naar den Helder en de Rijksveldwachter (Brig, tit J. H. Kelderman van den Helder naar Bunschoten verplaatst, en zulks met in gang van 7 Maart a. s. Een knaapje, dat brievenbestellertje speelde, nam een pakje oude minnebrie ven van zijn moeder en bezorgde die bij de buren aan huis. Daargelaten of dit jongetje al of niet beslaan heeft, zegt de Arnh. Cl., in elk geval is het een geesti ge persiflage op het uitgeven van nagela ten intieme brieven van een beroemd man. Dynamiet en geldmannen. Uit New- York seint men eene gebeurtenis, die, wanneer ze waar mocht zijn, eene afschu welijke illustratie is van de macht van het geld in onzen tijd. Eenigen tijd geleden, meldt, men, heeft zich te Chicago een syndicaat gevormd onder den naam «Whisky Trust", en dat ten doel had den alléénhandel in whiskey machtig te worden. Men kon dan de prijzen opdrijven, het geld stroomde de maatschappij toe en binnen enkele ja ren zouden de aandeelhouders rijk zijn. Men kreeg het benoodigde geld, doch had eenigszins buiten den waard gerekend, toen men had geloofd, dat alle eigenaars van distilleerderijen met beide handen deze gelegenheid zouden aangrijpen, om ten koste van het publiek binnen enkele jaren ongehoorde winsten te maken. Het monopolie, waarvan men eens gedroomd had, bleek dus vooralsnog eene hersen schim te zijn. De politie heeft thans ont dekt, dat hel syndicaat, om zijn doel te bereiken, misdadige middelen heeft aan gegrepen en de hulp is gaan inroepen van het dynamiet. Dit was vooral het werk van den eersten secretaris Gibson, die door de politie in hechtenis is geno men. Gibson was van plan zijne dynamiet- aanslagen te beginnen met de disteleer- derij van Schuflëldt le Chicago. Hij had 62,000 gulden aangeboden aan zekeren Dewar, dien hij duidelijk had gemaakt, dat 't hem zeer gemakkelijk zou vallen te vluchten wanneer hij de helsche ma chine had doen werken. Er zou riiet het minste gevaar bestaan, dat hij ondei het puin zou worden bedolven. In werkelijk heid echter zou Dewar, evenals de hon derd vijftig werklieden, in de lucht zijn gevlogen Dewar maakte zich zoo beangst, dat hij de zaak heeft verklapt. Het Whiskey-syndicaat, waarvan Gib son secretaris was, is opgericht met een kapitaal van 75 millioen gulden. De tiende moord van Jack (ke Ripper. De schrik van het Oost-einde van Lon den, de gevreesde Jack te Ripper, van wien men sedert 10 September 1889 niets meer had vernomen, zoodat men dacht, dat hij voor goed verdwenen zou zijn, heeft opnieuw zijn onvei klaarbaren bloed dorst bot gevierd en in de buurt van Whitechapel, waar hij al zijn vorige gru welstukken pleegde, opnieuw een viouw vermoord: dat is No. 10 op zijn vreese- van een hangslot voorzien, daar waar het afhellende dak den grond raakte. «Ik zal dadelijk vuur aanmaken," zeide Aynard. «Misschien zijt gij na uwe reis koud geworden." «Een vuur zou nu goed te pas komen, dunkt mij." «En een weinig brandewijn," zeide Aynard, omziende, terwijl hij voor den roestigen vuurhaard, die reeds van de noodige brandstof voorzien was, geknield lag. «Ik heb hier eten en drinken voor al den tijd dien dien wij hier gevangen zullen blijven, zoo ten minste het water morgen even hard valt als ik verwacht," «Brandewijn is na het eten nog al kras, zeide Delancy, terwijl hij aan de gevolgen dacht, die zulk een drank voor zijn zonderlingen lotgenoot hebben konde. Hebt gij ook rooden wijn in voorraad?" «Neen. Deze brandewijn zal u zeer goed bevallen hij is ooispronkelijk van Thirby Cross, waar de kelders nog niet ledig zijn en sommige van de door mijn grootvader gesmokkelde dranken nogvoor- handen zijn, die door hun ouderdom in deugd en kracht en kracht zijn toegeno men. Deze is eerst goed als hij vijftig jaar oud is." Mr. Aynard zijn vuur aangestoken heb bende noodigde zijn vriend, er bij plaats te nemen, terwjjl hjj den brandewijn uit lijke lijst hoevelen zullen nog volgen Moord No. 1 werd gepleegd in de week van Kerstmis 1887 op een onbekende vrouw bij YVentworth-street. No. 2, 7 Augustus 1888 op Martha Turner in Commercial-stieet. No. 3, 31 Augustus 1888 op Mrs. Ni chols in Buck'srow. No. 4. 7 September 188» op Mrs. Chapnau in Hambuiy-street. No. 5, 30 September 1888 op Mrs. Ed- dowes in Mitre Square. No. 6, 30 September 1888 op Elisabeth Stride Berner-street. No. 7, 9 November 1888 op Mary Jane Kelly in Dorset-street. No. 8, 17 Juli 1889 op Alice Macken- sie in Castlealley. No. 9, 10 September 1889 op een on bekende vrouw in Backchurch-lane, en eindelijk No. 10, op 13 Februari 1891 op Car- rotty Nell. Het was in den ochtend van 14 Febru ari jl., dat de agent 240 H om kwart over twee de boog van de Great Eastern spoorweg, die leidt van Swallow-gardens naar Orman-slreet passeerende, in Cham- berstreet, het lichaam eener vrouw vond liggen op den rug. Hij was 15 minuten vroeger die plek gepasseerd, zonder iets te hebben gezien. Zijn lantaarn naar de vrouw keerende, zag hij tot zijn ontstel tenis, dat zij lag in een plas bloed, vloeiende uit een vreeselijke wonde in de keel, letterlijk loopende van het eene oor naar het andere. Hij blies het noodsignaal en bij hem voegde zich agent 327 H. De vrouw gaf geen teeken van leven meer, doch het lichaam was nog warm en de polsen klopten nog zwak. Spoedig kwam meerdere hulp en een man werd gezon den naar dr. Philip, terwijl de politie onderwjjl nauwkeurig de plaats van het drnma opnam. De vrouw scheen tusschen de 25 en 27 jaar oudzij was bloots hoofds, een arm lag langs het lichaam, de andere over de borst. Naast haar lag een zwarte vrouwenhoed en in den zak van haar japon vond men verscheidene stukken zwarte kanten een oorbel. Vreemd genoeg was een tweede zwarte vrouwen- hoed gedeeltelijk verborgen in de plooien van haar kleed. Nog vond men in haar zak een oude gestreepte kous en een kaïn. Toen de dokter kwam, constateerde hij, dat er nog leven in de vrouw was, doch voor men haar op een draagbaar kon leggen, was het leven gevloden. De boog waaronder de moord plaats vond, is slechts schaars verlicht en zelden komt ei 's nachts iemand langs. Langs deze buurt, zwerven dikwijls vrouweD van het minste allooi; dien nacht waren er nog twee door de politie gearresteerd en naar het nabijzijnde politie bureau in Le man-street gebracht. De vermoorde was bij de politie bekend en den avond te voren in Leman-street gezien, zij kan on mogelijk lang met haar moordenaar sa men zijn geweest. De politie gelooft, dat de moordenaar haar naar deze plek wist te lokken, haar dadelijk vermoordde en door naderende voetstappen verhinderd is geweldadigheden aan het lijk te ple gen, zooals bij vorige slachtoffers plaats had. Er wordt dan ook geen oogenblik ge twijfeld of de moord is het werk van Jack the Ripper, daar hij geheel overeen komt met de andere moorden, op vrouwen in die buurt van Whitechapel gepleegd. Een spoorwegarbeider Jumbo heeft de petitie een volledige beschrijving van de vrouw gegeven en van den man, in wiens gezelschap zij was. Hij geleek op een scheepssloker, waarom de politie dadelijk alle stoomschepen in de Theems liggende is gaan onderzoeken. Zaterdagochtend om negen uur werd een man van verdacht voorkomen gearresteerd en naar Leman- street gebracht, om daar in het politie bureau een verhoor te ondergaan. In verband met het feil, dat men bij het lijk een vt ouwenhoed vond herinnert de Pall Mali aan hetgeen een bekwaam dokter, de heer Lawson Tait, in Septem ber 1889 schreef. Deze beweerde toen, dat de moorden in WLitechapel werden de eiken kist ging halen. De kist ontslo ten, de brandewijn gevonden en twee glaasjes op de boeken gezet hebbende, waarmede de tafel bedekt was, nam Hugh Aynard zijne plaats tegenover zijne gast, «Gij zijt de eerste, die ooit met mij Aynards hol bezoekt," zeide hij, onzen held strak in de oogen ziende, terwijl hij de glazen vulde; «en ik verzeker u dat gij ook de laatste zijt, want ik ben hier niet gesteld op bezoek." «Zoo gij mij maar aan den havendam hadt afgezet, Aynard, dan «Dan zou ik geen gelegenheid gehad hebben u te spreken over zaken, die mij geducht hinderen, ja, mij krankzinnig zouden doen worden; en ik heb u her waarts gebracht om hier ernstig over die zaken te spreken, waar niemand ons kon beluisteren of ons ffi den weg staan, als het zoo ver komen moet." Bij deze laatste woorden wees hij op een vlak mahoniehouten kistje, dat onder de boeken half verborgen was, en dat Delancy niet eerder had opgemerkt, en nu aanstonds vermoedde pistolen te be vatten. «Het zal waarschijnlijk zoo hoog niet loopen." «Dat weet ik niet," antwoordde Aynard op somberen toon. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2