II Gemengd Nieuws. Offlciëele Publicatie. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. o.-„- ADVERTEIMTIËIM. Op last van H. M. de Koningin-We- duwe, Regentes, brengt de directeur van het Kabinet des Konings ter algemeene kennis, dat gedurende HDr. verblijf in het buiten land alle aan II. M. gerichte brieven moe ten bezorgd worden aan het Kabinet des Konings, alwaar voor eene geregelde door zending der stukken aan het adres van H. M. zal worden zorg gedragen. De beide Koninginnen zijn Donder dag 9 uur 32 m. met een extratrein van de Staatsspoor van 's Hage naar Arolsen ver trokken. Aan het statiou werden HH. MM. uitgeleid door verschillende leden van het Koninklijk huis, de ministers, den vice-pre sident van den Raad van State, den voor zitter der Tweede Kamer, den secretaris van den Raad van Voogdij, Jhr. Roëll, en den burgemeester der residentie. Bij het vertrek van den trein stonden beide koninginnen op het buiteDbalcon vriendelijk te groeten. Langs den weg van het paleis naar het sta tion was eene talrijke menigte geschaard. Hare Majesteiten de Koningin en de Koningin-Regentes zijn, na eene voorspoedige reis, in goeden welstand Donderdagnamiddag te 6.40 te Arolsen aangekomen. Aan het sta tion werden de Vorstinnen ontvangen door den regeerenden vorst van Waldeck-Pyr- mont, den erfprins Frcderik en de prinses Elisabeth, terwijl eene groote menigte de vorstinnen bij hare komst met blijkbare in genomenheid begroette. In de Legerplaats bij Oldebroek zijn aangekomen de detachementen welke moeten dienen om de legerplaats enz. in gereedheid te brengen voor de oefeningen, welke ge durende dezen zomer zullen gehouden wor den, en wel: een detachement van het vaste personeel der artillerie-schietschool, ouder de bevelen van le luit. J. S. Tromp en waarbij de le luit. V. Noest, beiden van gonoemde inrichting. Voorts een detachement trein met de noodige paarden van het 3e reg. veldartillerie, welk laatste detachement den 3en dezer wordt versterkt met de noo dige manschappen en paarden van het le reg. veldartillerie. Het zal dan komen te staan onder de bevelen van den le luit. T. A. de Nede, van het Oost-Indische leger, gedetacheerd bij het 3e reg. veldartillerie. Volgens den regenmeter der Rijksland bouwschool te Wageningen bedraagt de ge vallen regen over de maand Maart 52 mM., tegen 5 2 mM. over dezelde maand van het vorige jaar. Te Utrecht is Dinsdag de 13e jaarver gadering gehouden van de Unie, een School met den Bijbel, bijgewoond door 54 afge vaardigden. Volgens het jaarverslag is het aantal cor respondenten met 3 vermeerderd sedert Ja nuari. Het aantal scholen is geklommen tot 509: 15 ziju er in aanbouw. Van de 509 scholen zijn er slechts vier zonder hoofdon derwijzer. Het volgende telegram werd aan den mi nister de Savornin Lobman, te 's-Gravenhage gezonden „De Unie, „Een school met den Bijbel", voor de dertiende maal te Utrecht vergaderd, haren voormaligen voorzitter in liefde geden kende, brengt Uwer Excellentie hierbij ha ren eerbiedigen groet. „In en met U dankt zij de Regeering voor hetgeen deze reeds deed ten nutte van het Vrije Christelijk Onderwijs in Nederland, met de bede dat het Uwer Excellentie en het tegenwoordig ministerie gegeven zij nog lang eu telkens krachtiger, onder des Hee- ren zegen, bevorderlijk te zijn aan de voor 's lands heil noodzakelijke verbreiding der kennis van Gods woord eu de zegepraal, ook in het Staatsbestuur van de leus: Tegen de Revolutie, het Evangelie!" De secretaris der Unie, de heer Derksen, werd bij acclamatie herbenoemd, terwijl tot bestuursleden werden gekozen de heerenjbr. Mr. W. H. de Savornin Lobman eu Ds. T. Bos van Bedum. Wij vernemen, dat het Nederlandsch taal- en letterkundig congres dit jaar w aar schijnlijk te Gent zal gehouden worden en dat de hoogleeraar Paul Frédéricq secretaris van het bestuur zal zijn. Utr. Dagbl. Naar gemeld wordt, heeft het uitvoe rend comité voor de internationale sportten- toonstelling te Scheveningen, iu 1892 te houden, besloten daaraan te verbinden een tijdelijke internationale paardententoonstelling en voorts de groep visscherij tot eene zelf standige afdeeling te hervormen, zoodat deze tot bevordering der Nederlandsche visscherij veel zal kunnen bijdragen. Voor beide nieuwe afdeelingen worden commissiën van bijstand gevormd, waarin zitting hebben eenige leden van het uitvoe rend comité eu verder vakmannen of belang stellenden in die takkeu der expositie. Zondag 5 April, e. k., zal de gods dienstoefening in de Remonstrantsckc kerk alhier geleid worden door Ds. van Witzen- burg, predikant te Zaandam. In verschillende bladen werd een be richt opgenomen, als zoude onze burgemees ter Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck eerlang naar de Transvaal vertrekken en ZEd. daar eene belangrijke betrekking worden opgedragen. Naar wij van offlciëele zijde verne men, is bij ZEd. van een dergelijk ver trek niets bekend en kunnen wij dus bovenbedoeld bericht beslist tegen spreken. Bij de wedrennen op den 2en Paasch- dag te Breda gehouden, is in den wedren over hindernissen (Breda-prijs) afstand 3200 meter, den leu prijs behaald door Buveuse van luit. Metelerkamp alhier. Op de Donderdag gehouden paasch- /?aardenraarkt waren 88 paarden. 12 hitten en 8 veulens aangevoerd. Men besteedde voor le soort f250 tot f400; voor glad- tands f 140 tot f200; voor oude paarden f 60 tot f140, en voor veulens f 50 tot f 120. Er werd weinig handel gedreven, en geen buitenlandsche kooplieden bezochten de markt. Afdeelingsverslag van de afdeeling: Amersfoort van den Nederl. Militairen Bond over het jaar iS90 overgenomenuit nde Nederlandsche krijgsman." „Het jaar 1890 is ten einde gespoed, en op den laatsten avoud van ons jaar van werkzaamheden, slaan wij nog een blik te rug, en niet anders dan een danktoon kan het hart vervullen, bij de opsomming van de voorrechten, die het Tehuis voor Militairen alhier ondervoud. Een vermeerderd aantal bezoekers, bij het voorgaand jaar vergeleken, kwam des avonds Samen, om gezellig eu vroolijk hun tijd daar doortebrengen, en van de vermoeienissen van den dag uitterusten, verblijd hun trouwen raadsman, den concierge weder te ontmoe ten. Door het groote aantal bezoekers, ten ge volge van het met 1 Mei in garnizoen ge komen bataljon Infauterie, kon een schiet- vereeniging tot stand komen, die zonder hulp van het bestuur zich finantieel staande kon houden, en een schietconcours hield, dat met een aangenaam slot eindigde. Een woord van dauk komt in de eerste plaats toe aan Z.Ex. den Minister van Oorlog, die de middelen, geweren en patronen, daarvoor deed verstrek ken, op gunstig advies van den heer Luit. Kolonel, garuizoens-commaudant. Eenige liederenboekjes door een vriend der militairen present gedaan, gaven bet seiu tot eeu reeds lang gevoelde behoefte, tot het oprichten eener zangvereeniging, die hoe wel nog jong, goede verwachtingen geeft eu meermalen blijken gaf, dat dc leden met ernst de zaak aanpakten, en de boekjes geen doode letteren meer doen blijven, maar een levendigen geest van zicb doen uitgaan. Met onverdroten ijver cn met vuur, voor menig jongen beschamend, ging de oud-hoog- leeraar Valeton, alsmede Ds. Wartena des Zondagsavonds voor, het evangelie verkondi gende aan vele belaugstellendeu, waarvan de zegon zeker niet zal uitblijven. De Generaal Joubert vereerde het Tehuis met een bezoek, eu gevoelde zich gedrongen den militairen toetesprekeu, hen er op wij zende, dai de edelste en beste krachten, die een land groot maken, goede soldaten ziju, waarvan hij bij ondervinding kon spreken. Als herinnering aan dien avond verzocht hij een liederenboekje, opdat ook in Afrika, die schooue liederen mochten gezongen wor den. Het bestuur meeude niet als voorgaande jaren ter gelegenheid van de kermis, bepaald eenige avonden een feest te moeten organi sceren, maar wel door vriendelijke tusschen- komst hun te doen zien, dat men met een kleinigheid ook iu huiselijken kring, even veel vreugde kan hebben. De finautieele toestand bleef dezelfde en ernstig wordt er aan gedacht, middelen te beramen tot uitbreiding, daar het zich laat aanzien, dat het gebouw te klein zal worden, met het vermeerderd garnizoen. Het ontbrak niet aan belangstelling van verschillende kauieu, zoowel wat versiering, de bibliotheek, enz. betrof en met een open lijken dank aan onzen huisvader, die met onverdroten ijver zijn taak vervulde, hoewel van een zwaar krankbed hersteld, met jeug dig vuur, gesterkt door de trouw en liefde der bezoekers, waarvan hij meermalen be wij zen ondervond, sluiten wij het verslag. Evenwel eeu woord van dank uit naam der militairen, mag niet achterwege blijven aan twee bestuursleden, die wij noode za gen vertrekken, namelijk Ds. Wartena, die een beroep aannam naar Gouda, en den tot kapitein bevorderden 1 e Luit.-Adjudaut Brants vertrokken naar Willemstad. Onze allerbeste wenschen vergezellen hen. Hoewel het laatst, zij bovenal aan God voor alles den dank gebracht, die in ruime mate de pogingen zegeude, die in Zijn naam en kracht, aangewend werden voor het gees telijk en stoffelijk belang voor onze mili tairen." De gemeenteraad hield Woensdagnamiddag eene vergadering. Daarin kwam het eerst aan de orde een verzoek van eigenaren en huurders van pei ceelen langs den Arnhemschen Straatweg en de Beekstraat strekkende tot het aanleggen van een riool, en een voorstel van burg. en weth. om, met afwijzing van dat verzoek, hen te machtigen tot het doen aanleggen van eene open goot langs den straatweg. Deze zaak heeft bij de commissie van fabricage, daartoe door burg. en weth. uitgenoodigd, een punt van overweging uitgemaakt, en volgens haar advies is zij van oordeel, dat het in het algemeen niet aangaat, van gemeentewege op te treden om wegen te rioleeren, die niet door haar of met hare medewerking en goedkeuring zijn aangelegd. Al hoewel burg. en weth. met deze meening volko men instemmen, verklaren zij toch niet te mogen ontkennen, dat, aangezien bedoelde weg door de gemeente in eigendom is overgenomen, zij ook, wanneer zulks noodig en niet te kostbaar is, voor het onderhoud en de afwatering behoort te zorgen. De vraag echter doet zich huns inziens voor, of de verlangde rioleering noodzakelijk is, en in dat opzicht deelen zij geheel het gevoelen der commis sie van fabricage, dat dnor liet aanleggen van eene open goot langs den weg voldoende in de afwa tering kan worden voorzien. Volgens den begroo ting van den gemeente-architect zou het aanleg gen van een riool eene uitgaaf van f 1349 vorde ren, een bedrag, met het oog op de gemeente- fmanciën, te hoog om een niet noodzakelijken, doch slechts gewenschten aanleg van een riool te rechtvaardigen. De door den heer De Koningh gestelde vraag, of de rioleering al dan niet nood zakelijk was en binnen korten tijd toch zou moeten geschieden in welk geval hij het geld, voor den aanleg van de open goot uit te geven als wegge worpen geld beschouwde werd door den heer Croockewit en den voorzitter, den burgemeester jhr. mr. van Asch van Wijck, ontkennend beant woord, waarbij zij deden uitkomen, dat eene open goot voldoende in den afvoer van hemel- en me nage-water zou voorzien, het niet aanging ten be hoeve van den afvoer van rnenage-water uit de enkele perceelen aan den Arnhemschen straatweg de Beekstraat te rioleeren. en dat voorts het ver der gedeelte van den Arnhemschen weg daar toch niet op kon uitloozen. Daarvoor moet de spoorsloot als natuurlijk afwateringskanaal worden annge- merkt, ter verkrijging van welke uitloozingsgele- genheid het in de bedoeling ligt pogingen aan te wenden. Nadat de heer v. d. Wall Bake had ver klaard zijne stem aan het voorstel niet te zullen onthouden, doch zich met de argumentatie van de commissie van fabricage niet te kunnen vereeni gen, waarachter men zich alleen dan mocht ver schuilen wanneer de wegen zonder medewerking of goedkeuring van het gemeentebestuur waren aangelegd, ter bereiking van nieuwe terreinen, doch niet wanneer de onderwerpelijke rioleering of die van de Bergstraat of Wolfersteeg noodzakelijk bleek, en verder had gewezen op mogelijke stank- verspreiding door afvoer van menage-water langs eene open goot, werd het voorstel met 14 stem men tegen 1die van den heer De Koningh, aan genomen. De heer Do Koningh verklaarde, nu hij gehoord had, dat het in de bedoeling lag later toch den Arnhemschen straatweg te rioleeren, daartoe thans geen voorstel te willen doen, en merkte op tegen het vooistel te stemmen, omdat hij tegen den aanleg van eene open goot was. Een voorstel van burg. en weth, tot verlichting door middel van gas der omgeving van de wonin gen voor gehuwde militairen achter de kazerne® voor cavallerie en infanterie, werd daarna in be handeling gebracht. In hun schrijven aan den raad geven burg. en weth. te kennen, dat herhaaldelijk door opvolgende garnizoens-commandanten en nu laatstelijk door den tegenwoordigen luitenant-kolo nel garnizoens-commandant, hunne aandacht is gevestigd op de gebrekkige verlichting in de om geving der woningen van gehuwde militairen ach ter de kazerne voor bereden wapens en die der infantcrie-kazerne. De moeielijkheid om aan het verlangen te voldoen, gelegen in de omstandigheid dat de bedoelde woningen staan op njksgrond, was er de oorzaak van, dat tot dusver bij eerstgemelde woningen slechts gedeeltelijk en bij de laatstge noemde geene verlichting werd aangebracht. Die toestand komt hun echter onhoudbaar voor en eischt derhalve voorziening. Aan de woningen van de cavallerie-kazerne stellen zij daarom voor drie en aan die der infanterie-kanerne vijf caudelabres aan te brengen, waartoe eene uitgaaf voor de ge meente van f 382.15 wordt gevorderd Zonder hoof delijke stemming vereenigde de raad zich met die voordracht. Een voorstel van het dagelijksch bestuur, om aan de directie der Nederlandsche Bell-Telefoon- maatschappij ten behoeve van de intercommunale telefoon-verbinding Amsterdam—Groningen, ver gunning te verleenen om de in deze gemeente daartoe noodige palen te plaatsen langs het Smalle pad, de Koppelpoort, het plantsoen, tot de Cen- traalspoorwegbaan op den Liendertschen weg, werd zonder hoofdelijke omvraag nadat een amend, van den heer Visser, om de vergunning met het oog op eene ontsiering van de monumentale, ge restaureerde koppelpoort, te beperken van af den Soesterstraatweg tot de spoorwegbrug over de Eem, met 14 stemmen tegen 1 stem was ver worpen. Na eene, bij de discussie door, den heer v. d. Wall Bake gemaakte en door burg. en weth. overgenomen opmerking, dat het meer gewenscht is het recht te verzekeren, dat eene spreek plaats in de gemeente te verkrijgen is, dan te dien opzichte zich te verbinden, luiden de aan de vergunning verbonden voorwaarden: 1. dat burg en weth. zullen bobben goed te keuren de te ge bruiken palen; 2. dat eene publieke spreekplaats zal moeten gemaakt worden, met aanleg der dra den door de kom der gemeente, zooals door burg. en weth in overleg met de commissie van fabri cage, wordt wenschelijk geacht, zoodra de ge meente dit verlangt en ter beschikking stelt eene ruimte waar de gelegenheid om te spreken kan gemaakt worden, en eene opbrengst van f300 waarborgt gedurende vijf jaar, met opdracht aan burg. en weth., om te overleggen op welke wijze en onder welke voorwaarden eene regeling kan gemaakt worden omtrent aansluiting van bijzon dere personen aan eene spreekplaats alhier. Een ontwerp-besluit tot het verleenen van af schrijving op aanslagen in den hoofdelijken om slag, dienst 1890, wegens vertrek en overlijden, tot een bedrag van f 1585,36, werd zonder hoofde lijke omvraag aangenomen. Het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1801, werd vastgesteld op f 41 513.01Met 14 van de 15 geldige stemmen werd de heer N. van Veen alhier benoemd tot hoofd der openbare school aan de Koningstraat. De heer T. J. Boks, te Eist (U.) verwierf 1 stem. Het tractement van den benoemde werd z. h. o. op f1000 'sjaars vastgesteld, plus vergoeding voor gemis van vrije woning. Ten slotte werd zonder hoofdelijke omvraag in beginsel besloten, aan het bestuur van de Buiten- societeit «Amicitia" ter uitbreiding van het terras een gedeelte van de openbare wandelplaats, tus- schen de Utrechtsche en Arnhemsche straten, te gen betaling van f2 'sjaars, in erfpacht af te staan. Daartoe werd in beginsel besloten, omdat de grond vooraf aan den openbaren dienst moet worden onttrokken, waaraan formaliteiten behoo- ren vooraf te gaan. Het thans bestaande wandelpad zal worden ver legd langs de beek, terwijl door het bestuur der sociëteit, voor afstand van boomen. het in orde brengen ven een pad en plaatsing van een hek werk, zoo daartoe overgegaan wordt, f150 moet worden betaald. Bij de behandeling ontving de heer de Koningh van den voorzitter eenige inlichtingen waarom de erfpachtscanon zijns inziens zoo laag is gesteld. Daartoe ligt ten grondslag de omstandigheid, dat vroeger grootere stukken tweemaal, telkens tegen f5 in erfpacht werden uitgegeven, en de uitgifte in erfpacht en de aanleg van een breeder pad, zoowel aan het openbaar verkeer als aan de on gestoorde uitvoering der concerten ten goede zal komen. Volgende trekkingen geschiedpn 1316 27-30 April, 11 14, 19—22, 26-29 Mei eo 26 Juni. Loten zijn nog verkrijgbaar. »3«ste STAATSLOTERIJ. Tweede klasse. Trekking van 1 en 2 April. (850 loten.j Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beul t gevallen Prijs van flOO op No. 6981. Prijzen van f 30 883 901 903 2152 2190 6802 6855 6967 6974 10576 10616 148G6 14928 14942 14954 14959 15262 15292 18665 en 18679. Te zamen 21 prijzen. Sclierpenzeel. De spaarbauk alhier verkeert iu een bloeieuden toestand. Den 11. Januari 1890 was er aan de aandeel- deelhonders verschuldigd f93053.24. Sedert dien datum tot 11 Januari 1891 ingelegd f 12824.33. bijgeschreven renten f 3736.83 Sedert 11 Januari 189U tot 11 Januari 1891 terug betaald f 1097 1.88 Op 10 Januari aan de aandeelhebbers verschuldigd f 98642.52. Het reservefonds bedraagt ruim 1 14000. Het aantal deelhebbers bedroeg op 11 Jaunari 1890 578. In 1890 hebben 812 inlagen plaats ge had, waaronder 71 nieuwe inleggers. Het getal deelnemers bedroeg 649. Iu 1890 is aan 209 deelhebbers uitbetaald, waaronder 39 hun geheel te goed. Het tal deelnemers bedraagt dus 610. Door het stukslaan van. één steen zal te Oosterwolde 100 meier kunstweg wordeu be dekt met mac-adam. Die kolossale keisteen is gevonden in Wepenehl onder Oosterwol de. Men heeft er thans reeds 212 HL. ge klopte steen (mac-adam) van verkregen nog zit een deel iu den grond. Nu Londen met Parijs in telephonische gemeenschap staat, komt eene verbinding van Londen met Nieuw-York aan de beurt. Reeds vroeger heeft men verschillende proe ven in dit opzicht genomen, en is het reeds gelukt geluiden aan gene zijde van den Oceaan over te brengeu, hoewel men er nog niet iu is geslaagd, zicli op dien groo- ten afstand verstaanbaar te maken. Men moest zich hiertoe echter van den bestaan- den telegraafkabel bedienen en daarom ver trouwt men bij een aan alle eischen beant woordende telephoonkabel gunstiger uitkom sten te zuHen verkrijgen. Verleden week, aldus schrijft De Karn pioen, zagen wij te Utrecht een aardig troepje wielrijders. Voorop reed een kapitein van het Nederl. leger, in uniform, gezeten op oen safety, ge volgd door een viertal luitenauts eveneens in uniform en op safeties, terwijl de stoet werd gesloten door een soldaat, wiens safety met oorlogstoerusting beladen was: een ge weer langs zijde, verder ransel, soepketel, sabel, revolvers, patroontasch en bajonet. 't Zag er kranig en netjes uit, en 't ging vlug en geregeld langs de Singels, waar deze rijders veel bekijks hadden. liet wielrijdcn is in den laatsten tijd onder de officieren le Utrecht zeer populair geworden: jl. Dinsdag werd een vergadering gehouden, om de oprichting van een „Officie ren-wielrijdersclub" in 't leveu te roepen. Ook mindere militairen, onderofficieren en korporaals, zagen wij zich in het rijden op safeties oefenen. Volgens hetzelfde blad bestaat dan ook bij het legerbestuur het voornemen te Utrecht een korps militaire wielrijders onder de sol daten op te richten. Koningin Christina te Madrid eu Keizer Frans Jozef te Weeuen waschten Vrijdag, vol gens oud gebruik, weder de voeten van 12 arme mannen en vrouwen en bediendenhen aan tafel. Te Weeuen werden de 12 oude vrouwtjes dit jaar niet door de Keizerin be diend, omdat H. M. op reis is naar het Heilige Land. Zij werden echter even goed bedacht als anders. Te Weeuen werd de plechtigheid door het corps diplomatique, de ministers en 6U0 genoodigden bijgewoond, te Madrid waren er 1500 toeschouwers te genwoordig. Heden vertrok de Colombia uit Hamburg met de eerste Duitsch-Amerikaansche zeepost een behoorlijk ingericht pnstkantoor, waaraan Duitsche en Amcrikaansche postbeambten verbonden zijn. die aan boord de brieven en andere zendingen sorleeren. Eene Aprilgrap van keizer Nikolaas I van Rusland. Op zekeren morgen ver scheen in hot palcis van den keizer, de toenmalige hoofdconiinandant der politie Bu- terlin, om zijn gewoon dagelijks rapport te brengen. „Alles in de stad is in volmaakte orde, sire," zeide Buturliu. De keizer zag hem strak aan en ant woordde „Bij u is alles altijd in goede orde; maar dezen morgeu hebt ge niet bemerkt, dat het Ruiterstandbeeld van het Peter-monument gestolen is." Buturliu was als door den donder getrof fen. „Ik heb er niets vau gehoord," mompelde hij „vergeef me, majesteitik zal onmiddellijk een onderzoek gaan instellen." „Doe dat, en zorg dat de dief binnen 24 uur gevangen is, begrepen." „Zooals u beveelt, majesteit," en Butur- lin giug heen zoo gauw als zijn beenen hem dragen konden. Na een uur kwam hij buiten adem terug om den keizer te rapporteren, dat het gerucht valscli was eu het standbeeld nog op dezelfde plaats stond. De keizer lachte hartelijk en zei: „'tis vandaag 1 April, beste Buturliu." De BURGEMEESTER ea WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot be teugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennis, dat een ver- zoekschrift oiu vergunning tot verkoop van sterken drank in bet klein bij ben is inge komen van C. A. SCHALK, in het perceel wijk D, nomnier 7. Amersfoort, den 2. April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, t a. j. van asch van wijck. De Secret ar es, W. L. SCHELTUS. ItlIRCIERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN 26 Maart, Maria Antonia, d. van Hendrik Florijn en Jacoba van Eijkelen- burg. Wilhelmus Antonius, z. van Mijn den Pijpers en Beatrix Hol. 27 Maart, Catrina Adriua Cornelia, d. van Hendrikus Korndewal en Alijda van der Veer. 28 Maart, Willem Jacobus Marie, z. vau Her manns Kroes en Anna Blankwater. 29 Maart, Elberta, d. van Melis vau Dijk en Fijtje van de Langemeen. Christina Jo anna, d. van Jan den Ouden eu Rijkje Schuur. 30 Maart, Cornelis Antonius Jo- sephus, z. van Cornelis Wilhelmus Frederikus Reijckers eu Wilhelmina Vink. 31 Maart, Johanna Maria, d. van Bart van Brakel en Barendina Kemper. Hermina Berdina, d. van Johaunes Hendrikus vau Oudenniel en Aaltje Mulder. l April, Gerritje, d. van Jan Kraan en Geertruida Hageman. Ja cobus Johannes, z. van Cornelis van der Veer en Sophia Bernardina Hoogland. Wilhel mus, z. van Wilhelmus Wakelkamp en Fran- cisca de Gooijer. 2 April, Aartje, d. van Arie Kamphorst en Gerritje Wallet. Her- manus l'ranciskus, z. vau Leonardus Fran- ciskus Yoiss en Johanna Jonker. GEHUWD: 1 April, Leonardus Francis- kus Zeiss en Johanna Jonker. 2 April, Cornelis Wijckerheld Bisdom en Wilhelmina Albarta Maria Bothof. OVERLEDEN 26 Maart, Een lev. aang. kd. vr. gcsl. van Hermanns Gouw en Mar- tijna Manué. 27 Maart, Rijutje de Vries, 2 j. Jan van de Craats, 23 j., ongeh. 29 Maart, Jannetje van de Veer, 77 j., wed. van Herbert Holtmau. 31 Maart, Hen- drika Catharina Elisabeth de Jager, 2j. 1 April, Lambertus Donselaar, 70 j. Bunschoten. OVERLEDEN28 Maart, Willem Koele- wijn, 5 j. 1 April, Frederik Beekhuis, 22 j., ongeh. Iloogland. ONDERTROUWD: 27 Maart, Peter Bot- terblom en Dirkje van Dijk. OVERLEDEN: 26 Maart, Frans Adelaar, 35 j., ongeh. 1 April, C. v. d. Heuvel, 13 m. A. Brouwer, 2 j. Woudenberg. GEBOREN 23 Maart, Jannetje, d. van Gerrit van de Meent en Gijsbertha van Donselaar. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 3 April 1891, Tarwe Rogge Uien Appolei i f 0.— a f 6.— 4— - 0.— 6.40 0— 6— Peren - 0.— - o— Kleiaardapp. - 0— - o— Zand - 2.— - 2.40 Hoendureieren - 3.30 - 4— Boter - 1— - 1-20 Margarine - 0— - o— Zoetem. kaas - 0— - 0— „- 1.15 Kippen - 0.70 Kuikens - 0. - „- 0— Piepkuikens - 0.— - 0.— Ganzen - 0— - 0— Eenden - 0— - o— Jonge - 0.— - o— Hazen - 0— - 0— Wilde konijnen - i). - 0— Tamme - 0.30 - 1 Duiven - 0.30 - 0.70 Biggen - 4— - 6.50 Schrammen - 10.— - 16— Vette koeien - 0— - 0— Guste -110.— -160— Kalf -130— -170 Kalfeaurzen -100. -140— Pinken - 0.— °-— Pinkstieren - 0— i, - o.— Guste vaarzen - 0— - 0.— per i hecto liter. kilo. per. stuk per stuk. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe j heet. Roggeheet. Boek weit; 10 heet. Appelen; heet. Peren. heet. Kleiaardappelen80 heet. Zand- aardappelen; 8000 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Boter; Vette varkens - 0.- 0.kilo. kilo Margarine; kilo Kaas; 18 stuks vee; 160 biggen30 schrammen. V Ondertrouwt}!: J. C. j. Böé SULPKE 2e Luitenantrode Reg. Infanterie J A EN M qL J. W. H. NIENHyïS RUYS. Amersfoort, on, St. Anna, 2" APnl 189!'

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2