AANBESTEDING. Planten, Bloemen, enz., BINNENLAND. BUITENLAND. Plaatselijke berichten^ APVERTENTIÉN. La rd^.^f e ij e r j. bonnier bonnier— Kampschreur. amersfoortt*T"mëT~'if§5l Het kantoor van Notaris A^N. J. VOS is tjjdeljjk geplaatst in het huis aan d^LANGE^. STRAAT naby devAü STRAAT wijk B. No. 40. AANBESTEED: Publiek oi contant leid le verkoop: bruikbaar worden. Het kader zal er niet door verbeteren. Plaats vervangers zijn dikwijls de beste soldaten. Spr. mag naar zijn ge weten niet voor deze wet stem men. Een voorstel van den Voorzit ter om ook Maandags en Zater dags te vergaderen en op de an dere dagen nog avondzitting te houden werd met 64 tegen 12 stemmen verworpen. Het voorstel van den heer A. Van Dedem om de beraadslagingen voortaan te 10 uren te beginnen en tot 5 uur voort te zetten, werd aangenomen met 65 tegen 21 stemmen. Hare Majesteiten de Koningin-Re gentes en de Koningin zullen den 5en Mei Gersau verlaten en den 6en Mei 's morgens, om 10 uren, op Het Loo aan komen. Het huwelijk van den Vorst van Waldeck, den vader van H. M. de Ko ningin-Regentes, met Prinses Louise van Sleeswijk-Holstein is Woensdag te Lui- senlund gesloten. De predikant Nissen verrichtte den dienst. Prins en Prinses Heinrich van Pruisen alsmede verschil lende andere vorstelijke personen, woon den de plechtigheid bij. -De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, voor het in de maanden Augustus en Septem ber e.k. te houden examen voor toelating tot den hoofdcursus, ter opleiding van onderofficieren voor den rang van "2. luit. der inf. en van 2. luil.-kwartm., respec tievelijk voor den dienst hier te lande en dien in Nederl.-Indië, do navolgende aantallen plaatsen worden opengesteld: inf.' hier te lande 17, inf. in Oost-Indië 17, te zamen 34, administratie hier te lande 8, administratie in Oost-Indië 8, te zamen 16, totaal 50. Ingevolge koninklijk besluit van 20 April 1891 No. 33 is bepaald dat den diensttijd der lichting 1884 van de militie te land en der lichting 1886 van de zeemilitie op den 30. April geëindigd is, terwijl bij koninklijk besluit van dien- zelfden datum No. 45 omtrent den dienst tijd der militie 1885 en 1886 van de landmacht en der lichting 1887 van de zeemilitie is bepaald dat aan hen voor alsnog niet het bewijs van ontslag zal worden verstrekt. Naar wij vernemen, zal de leger plaats bij Oldenbroek op den 11. Mei a.s. betrokken worden door het geheele personeel van de artillerie-schietschool zijnde de staf van de9. en 10. compagnie en de compagnieën van het 1. regiment vesting-artillerie in garnizoen te Zwolle. Tot voorbereidende werkzaamheden, t. w. het opwerpen van doelbatlerijen oefenbatterijen en het maken van waar nemingsposten, zoomede het in gereed heid brengen van het geheele kampement tot het ontvangen van troepen, die prac- tische oefeningen komen houden, waren reeds sedert 1 April in die legerplaats werkzaam, de 1. luitenant Tromp Noets en ongeveer 60 onderofficieren en min deren, op 6 April versterkt door een af- deeling van 1 officier en 86 onderofficie ren en minderen, van de eerste drie regimenten vesting-artillerie. Het personeel dat op 11 Mei in die legerplaats zal aankomen, bestaat uit den majoor Alma, directeur, 2 kapiteins, 5 luitenants en 16 onderofficieren en min deren der artillerie-schietschool. Een gemeentelijke gasfabriek. Ofschoon de gasprijs te Leiden niet meer bedraagt dan 5 cent de stère, maakte de gemeente uit deze instelling in de jaren 1848—1890 eene winst voor de gemeen tekas van f 1,607,453! De Amsterdamsche Vereeniging tot bevordering van Jacht- en Terreinrijden zal bij voldoende deelneming Zondag 24 Mei op een terrein tegenover het Post huis te Heemstede, de volgende onder linge wedstrijden houden: concours voor het mooiste rijpaard, Tally ho voor paar den van alle landen en rassen, afstaDd pl. m. 3000 M., waarvan 2000 M. in draf en 1000 M. eindwedloop in galop; Con cours voor het beste springpaard; Con cours voor het mooiste rijtuigpaard, in gespannen voor twee of vierwillig rijtuig. Jachtrijden over hindernissen, afstand pl. m. 3800 meter, waarvan 3000 M. achter een jagermeester, eindigende met een flat-race over 800 meter, voorgaar den van alle landen en rassen, en een flat-race over 600 meter voor niet-vol- bloed-paarden. Koningin Victoria heeft Woensdag te 3 uren Grasse verlaten, om zich rechtstreeks over Cherbourg naar Lopden te begeven. Het koninklijk rijtuig werd voorafgegaan en gevolgd door vier brigades gendarmen te paard het 23e bataljon jagers te voet stond langs de boulevards geschaard, waar Engelsche en Fransche vlaggen uit gestoken waren. De geheele bevolking was op de been, en waar de Koningin voorbijkwam, werd met hoeden en zak gewuifd. Aan het station werd Hare Majesteit opgewacht door den prefect van het departement der Zee-Alpen, den Engelschen concul en andere hoogge plaatste personen. Toen de koningin de binnenplaats van het station opreed, pre senteerden de daar opgestelde troepen het geweer en speelde de muziek het God save the Queen. Uit naam der stad Grasse en uit dien der Engelsche kolonie werden Haar ruikers en mandjes met bloemen aangeboden. De Koningin nam zichtbaar getroffen deze souvenirs aan. Voor haar vertrek drukte de Koningin aan den Maire van Grassa haar dank baarheid uit over het sympathieke en eerbiedige onthaal, haar in dat bekoor lijk land van de zijde der bevolking ie beurt gevallen. De trein vertrok onder het gejuich van een groote menigte. De Koningin hield aan het station der liocca stil, waar zij zich met den groothertog van Mecklenburg en den prins en prin ses Czartoriski eenige oogenblikken on derhield. In de zitting der arrond rechtbank te Utrecht, kamer van Burgelijke zaken, van Woensdag heeft mr. J. P. T. Duquesne van Bruchem den eed afgelegd als kan- tonrechter-paatsvervanger in het kanton Amersfoort en de heer A. N. J. Vos dien als notaris te Amersfoort. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur kwam de Regimentsstaf en het 2. Bat. van het 5. Reg. Inf. uit Nijmegen per exlratrein alhier aan. Bijna alle hier in garnizoen zijnde officieren bevonden zich ter hunner ont vangst aan het station. Bij monde van den Luitenant-Kolonel Wellan werden de nieuw aangekomen officieren welkom geheeten, en werden vervolgens de officieren van het garni zoen en de schutterij aan den nieuwen garnizoens-commandarit, kolonel Bannier, voorgesteld. Na afloop hiervan stelde zich de troep, met het Regiments-muziekcorps aan het hoofd, onder commando van den Luit.- Kolonel Putman Cramer, in beweging, om, na het Regimentsvaandel naar het voorloopig verblijf van den Kolonel, in het Hotel Schimmel op de Varkensmarkt te hebben gebracht, zich naar de nieuwe kazerne te begeven. Niettegenstaande de hevige regen, was er een menigte meuschen bij tegenwoor dig. Door de officieren van het le Bat. werd aan die van het 2e Bat. 's middags een diner aangeboden, opgeluisteid door het muziek van het 5e Regiment. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag, den 5 Mei 1891, des namiddags ten 7'/a ure. Punten van behandeling: 1. Ontwerp-besluit tot het onttrekken van een gedeelte grond van de wandel plaats tusschen de Utrechtsche-en Arn- hemsche straat. 2. Ontwerp-besluit tot het geven in erf pacht van een gedeelte grond aan het bestuui der sociëteit Amicitia. 3. Ontwerp-besluiten tot het doen van af-en overschrijvingen, op de gemeente- begrooting voor 1890. 4. Ontwerp-besluiten tot het doen van af-en overschrijvingen op de begrooting der dienstdoende schutterij voor 1890. 5. Advies op het request van Mejuf frouw de weduwe J. Radersma om onder steuning. 6. Voorstel tot het verstrekken van eene gratificatie aan Mejuffrouw de we duwe D. F. van Slooten en aan den on derwijzer C. A. Heunks. 7. Advies op de requesten van A. en L. Maas om eene gratificatie. 8. Voorstel van Burg. en Wetb. tot uitbreiding van het personeel der brand weer voor de bediening der brandkra- nen. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot in trekking der vergunning aan de firma Hamers en van Beek tot het daarstellen van een spoelsteiger aan het Bloemendal. 10. Verzoek van den Heer C. deMooij om eervol ontslag uit de betrekking van lid der openbare gezondheidscommissie. 11. Benoeming van een Regent van het burger-weeshuis. 12. Benoeming van leden der commis sie bedoeld bij artt. 11 en 15 der wet op de schutterij. 13. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden der stembureaux voorde verkiezingen in 1891. 336ste STAATSLOTERIJ. Vierde klasse. Trekking van 29 en 30 April. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f «5 2187 6795 6808 6824 6836 6847 6963 6983 10599 10607 10624 14923 15285 en 15287. Te zamen 14 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 1114, 1922, 2629 Mei en 26 Juni. De vijfde of laatste klasse bevat behalve de premië van f30.000 voor den laatst uit komende der 65 hoogste prijzen, en van f3000 voor bet laatste uitgetrokken lot de navolgende 4100 prijzen: 1 van f 100.000, 1 van f50.000, 1 van f25.000, 1 van f15.000, 1 van f 10.000, 1 van f5.000, 1 van f2.000, 3 van f1500, 55 van f 1000, 65 van f400, 70 van f200, 170 van f 100 en 3730 van f70, te zamen f617.600. Loten zijn nog verkrijgbaar' De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga deren. op Dinsdag, den 5. Mei aanstaan de, des namiddags halfacht. Amersfoort, den 1. Mei 1891. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT Gezien art. 1. der wet op de schutte rijen van den 11 April 1827 (Staatsblad No. 17), bepalende dat ieder ingezeten van het Rijk die op den 1. Januari van elk jaar zijn 25ste jaar is ingetreden en zijn 34ste niet heeft voleindigd, tot hel uitoefenen van den schutterlijken dienst ingeval hij daartoe door het lot geroepen wordt, verplicht is. Gelet op de nadere reglementaire be palingen, zoo bij Zijner Majesteits besluit van den 21. Maart 1828 (Staatsblad No. 6), als anderszins, tot invoering van voor zegde wet gemaakt, benevens het konink lijk besluit van den 7. September 1828 (Staatsblad No. 55); Brengen ter kennis van de belangheb benden, dat ter aangifte tot inschrijving voor de Schutterij verplicht zijn ingeze tenen, zonder onderscheid, geboren in het jaar 1866, waaronder niet alleen alle Nederlanders, binnen dit Rijk hun gewon verblijf houdende, zijn begrepen, maar ook alle vreemdelingen welke, het zij door eene uitdrukkelijke verklaring ot wel door het werkelijk overbrengen van den zetel huns vermogens en de hoofd middelen van hun bestaan, het voorne men om zich binnen deze gemeente te vestigen, aan den dag hebben gelegd Dat wijders alle vreemdelingen, alsook ulle Nederlanders, mitsgaders de gepas- porteerde militairen, geboren in de jaren 1858 tot en met 1865, welke sedeit de in het vorig jaar gedane inschrijving hunne vaste woonplaats alhier hebben geiestigd, of uithoofde van het door hen alhier uitgeoefend beroep of bedrijf, be schouwd moeten worden hier te wonen, tot deze aangifte gehouden zijn, al ware het ook dat zij in hunne voormalige woonplaats zich reeds ter inschrijving aangegeven, aan de loting voldaan of ook een nummerveiwisselaar gesteld hebben; Dat diegenen, welke in meer dan eene gemeente hun gewoon verblijf houden, gehouden zijn zich ter inschrijving aari- temelden, détar waar eene dienstdoende Schutterij bestaat, of daar waar zij voor de belasting op het personeel zijn aan geslagen, terwijl de studenten, geëmploi- eorden in huizen van negotie, klerken van notarissen, advocaten, enz-, bedien den en werkboden moeten worden inge schreven in de gemeente, alwaar zij hunne studie houden, werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn, de ambte naren en geëmployeerden aan het pro vinciaal Gouvernement, en alle anderen, al wonen zij ook elders, in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetiel.king moe ten uitoefenen; die builen 's lands slu- deeren of werkzaam zijn, in de gemeente hunner vorige woonplaats, de buitenlands zeevarenden in de plaats, waar zij hun wettig domicilie, en de aan boord wo nende schippers, in de gemeente alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats gehad hebben, of wel wegens personeel, mobilair of hun vaartuig belasting beta len, daar waar zij voor de belasting zijn aangeslagen Dat door ieder, die zich tot die in schrijving aanmeldt, eene gebooi te-acte, of bij ontstentenis van die eene acte van bekendheid, of een ander wettig bewijs waaruit zijn juiste ouderdom kan blijken, behoort te worden overgelegd, terwijl diegenen, welke van hunnen oudeidom geen voldoend bewijs kunnen overleggen, door het Gemeentebestuur naai eigen oordeel worden ingeschreven, onvermin derd het recht van den ingeschrevene om van zijn juisten ouderdom nader te doen blijken. Dat de registers ter inschrijving op Vrijdag, den 15. Mei aanstaande geopend, en op Zaterdag, den 30. dier maand ge sloten wordenterwijl zij, die bevonden worden zich niet vóór den 1. Juni aan staande te hebben doen inschrijven, ambtshalve door het Bestuur worden ingeschi even, door den Schuttersraad lot eene geldboete verwezen, en bijaldien blijkt dut er tijdens de verzuimde in schrijving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling van den dienst te hunnen aanzien bestonden, zondei loting bij de Schutterij worden ingelijfd. Tot deze inschrijving wordt zitting gehouden ten raadhuize op Wiieiisdug, den 30. en Zaterdag, den 33. Mei ISOl, telkens van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd vermanen alle belanghebbenden, den tot deze aangifte vastgestelden tijd zich ten nutte te maken, en daaidoor le voor komen dat op hen de straffen wegens Let verzuim van inschrijving, bij art. 9 der wet op de Schutterijen vermeld wor den toegepast. Ten slotte worden alle personen welke als gehuwd of als weduwnaar met kind of kinderen in het afgeloopen jaar uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemcene rol der schutterij zijn gebracht, doch sedert dien lijd door het overlijden van hunne vrouw of kinderen de bevoegd heid hebben verloren om in die klasse te verblijven, en alzoo in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene rol moeten gerangschikt worden, bij deze opgeroepen om van dusdanige verande ring van omstandigheden kennis te geven aan het Gemeentebestuur, of wel zich daartoe ter Secretarie aantemelden vóór de aantevar.gen inschrijving, van 's voor middags 10 tot 1 uur des namiddags, en dus vóór den 13. Mei aanstaande, zullende bij verzuim dezer aangifte de belanghebbende, ingeval hij dientengevolge niet op de bijzondere rol mocht zijn overgenomen, dadelijk volgens art. 1 van het koninklijk besluit van 7 September 1828 (Staatsblad No. 55) bij de Schuttel ij worden ingelijfd, tegen ontslag van hem die in zijne plaats is opgeroepen; alles onverminderd de toepassing van de straf bepaling bij art. 1 der wet van 6 Maart 1818 (Staatsblad No. 12), bedreigende eene geldboete van hoogstens f50 en eene hechtenis van hoogstens 3 dagen, hetzij afzonderlijk of samen genomen. En opdat niemand hiervan onwetend heid voorwende, zal deze worden gedrukt en aar-geplakt op de daarvoor gebruike lijke plaatsen. Amersfoort, den 1. Mei 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. 1I6RGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN 23 April, Geert EduardEmile, z. van Johannes Kuijntjes en Mechelina Jo hanna Janssen. Geertruida Hendrina, d. van Jan Blom en Trijntje van Beek. 24 April Reguelda Clasina Maria, d van Alber- tus Theodores Hogeuboom en Catliarina Maria Kraayvanger. Jansje, d. van Johannes van de Ven en Petronella Verheuvel. Johan nes Ilenricus, 7. van Lucia van Demen. 25 April, Karei, z. van Johannes Rosier en Regina Vink. Elisabeth Cornelia, d. van Beter Leinen en Gerarda Kuijer 26 April, Johanna Elisabeth, d. van Dirk van Dors- scn en Elisabeth van Straten. Gerardus, z. van Jacobus van Wijland en Debora Groe- neivoud. 27 April, Elisabeth, d. van Ja cobus Tolboom en H illemina Groenestijn. Aalberta, d. van Aalbertus van Diermen, en Jannetje van do Hee. Maria Mathilda, d. van Peter Hochstenbach en Maria Renes. 29 April, Elisabeth, d. vau Elisa van Essen en Willemijntje van Spanjen. ONDERTROUWD: 26 April, Uoudewijn Heilijgers eu Jacoba Hendrina van Arnhem. 30 April, Michiel TJbbink en Dirkje Hooft. Johannes van der Hidde en Alijda Stelten berg. GETROUWD29 April, Carel Frederik van Kamp en Antje Johanna Kroes Dirk Antoon Jansen eu Hendrika van Doorn. OVERLEDEN 22 April, Margaretha At- zema Krniger, 72 j. wed. van Willem Karei Leinivebor. 24 April, een levenl. aang. kd. m. gesl. van Christiaan Maas en Dirkje Pertou. 27 April, Jannetje van Domse- laar, S2 j. ougoh. Lecndert Hagenbenk, 21 d, Theodoras Joseph Tommei 1 m. 27 April, Theodora Maria Johanna Agatha van Kalleveen, G j. 28 April, een levenl. aang. kd. v. gesl. van Gerardus Dieges en Johanna Maria Sprenkcler. Splinter van de Klashorst, 2 j. Lambcrtus Joannes van den Bosch, 65 j. ongeh. Antonius Joan nes van Doorn, 4 in. 30 April, Gerrit Veenendaal, 4 j. Bunschoten. GEBOREN23 April, Klaasje, d. van Jan van den Hoogen en Albertje de Graaf. £6 April, Jacob, z. van Hendrik van de Groep en Albertje de Graaf. 26 April, Reintje, d. van Willem Koelewijn en Maria van Woudenberg. 28 April, Grietje, d. lau Teler Frans van Diermen en Geerlje Korlaar. GEHUWD: 25 April, Teunis Pruijs en Hendrina Schaap. Harmen Schaap en Jannetje van Twillert. Hoogland. ONDERTROUWD: 24 April, Karei Jan van Dijk met Reinira Rijnders. Anthonie Guliker met Hendrika Blooi. OVERLEDEN24 April, Gerrit van 't Klooster ongeh. oud 66 j. 26 April, Pe ter Oudhuizen ongeh. oud 70 j. Leusden. GEBOREN1 Mei, Evert, z. van Wouter van Kampen en Neeltje Heij. Woudenberg. GEBOREN22 April, Albert, z. van Jakob Schimmel en Oetje van de Wetering. 23 April, Cornelis, z. van Jan van den Berg en Jannetje van der Wiel. 29 April, Jan Willem, z. van Gerritje Koudijs. OVERLEDEN; 23 April, Twee levenl. aang. kdr. in. g. van Hermanus Schimmel en Gijsje Floor. 24 April, Jacob van Ede, 75 j., eelitg. van Aaltje van Dijk. 29 April, Barend van Ginkel, 87 j., wedr. van Petronella Bebbers. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 1 Mei 1891 per I hecto liter. per. stuk Tarwe f 0.a f 0.—- Rogge - 6.- 6.50 Uien - 0.- 0. Appelen 0.- 0. Peren - 0.- 0. Kleiaardapp. - 0.- 0. Zand - 2.40 - 2.70 Hoendereiereu - 2.60 ,,- 3.20 p. lOOst. Boter - 0.85 - 1.p kilo. Margarine - 0.— - 0.p. Zoetem. kaas - 0.„- 0.— p.60„ Kippen - 0.70,,- 1.20 Kuikens - 0.-— „- 0. Piepkuikens - - 1.20 Ganzeu - 0.- 0. Eenden - 0.- 0. Jonge - 0.- 0. Ilazeu - 0.- 0. Wi'de konijnon - 0.- 0. Tamme - 0.30 - 0.80 Duiven - 0.30 ,,- 0.70 pei paar Zeugen - 0.- 0. Biggen - 3.- 6. Schrammen - 10.- 14. Vette koeien - 0.- 0. Guste -110.-140. Kalf -120.—„-180.— Kalfvaarzen -110.,,-130. Pinken - 30.- 70. Pinkstieren - 40.- 70. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; heet. Appelen; beet. Peren. heet. Kleiaardappelen120 heet. Zand- aardappelen; 12000 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1400 kilo Boter; Vette varkens - 0.- 0.kilo. kilo Margarine; kilo Kaas; 80 stuks vee; 240 biggou30 schrammen. per stuk. iertronwd H.IKOEKKOEK en Breda, pril 1801 Algemeene Kennisgeving. Gevo stelling or de groote belang- Wng ondervonden bij liet overlijifén van onz^n innig geliefden oudsten zóón, betuigen \|jij onzen hartelij- ken dank. tl. J. A. M. s fo o rt t" mef i's! De ondergeteekende^ maakt bekend, dat van af lied^n'aes ZONDAGS niet meer bij herrf^verkoebt wordt. >fcUl*SÏ>ELD. Op Zaterdag den O. Mei 1891 des avonds 8 nre zal dooc den Heer D. SCHIMMEL in zjjn hotel nan de Varkens- markt alhier bij enkehy/scbrijving worden Het ÏERBOl'WES van een ge deelte van zijn Hotel niet daarbij beboorende werk zaamheden. Het bestek en^d^rieekening ligt in zijn hotel ter inzage. Aanwijzing zal worden"*«ehouden op Donderdag 7 Mei des namiddags ten 3 nre. De Deurwaarder J. C. KLEBER, te Amersfoort, is voornemens qp Vrijdag den 8en Mei 1891, des'namiddags ten ure, in den min Van den HoogWelGeboren Heer G A.jBaton BENTINCK buiten de Utreelilscha' poort te Amersfoort, eene Verzameling als: Yucca's, Palmen, Aga- panthus, Alalia's, Aspidistra's, Clivia Miniata's in kuipen, Came lia's, AgavenVasoorten, Arancaria's, Stam Fnchsiftto, Pelargonium Zonale, nog eene verzameling verschil lende Planten, Tuingereedschap pen en wat verder te Khftp zal worden aangeboden. Een uur vóór den verkoop tfevgien. Zegt het voort I

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2