BUITEMDSCH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. provinciën verdeeld: Friesland 77, Gro ningen 20, Drenthe 2-4, Overijsel 20, Gelderland 8, Noordholland 2, Zuidhol land 7, Zeeland 53, Noordbrabant 1. In Utrecht en Limburg heeft de bond nog geen leden. Aan den loswal te Rhenen, vlak voor het veerhuis, liggen nu, schrijft men dd. 26 Juli uit Rhenen aan het Utr. Dgbl-, 63 vaten noten gereed, om morgen te worden verzonden naar Londen. Deze eigenaardige handel wordt alhier uitge oefend door den heer P. Baars, die, naar hij ons mededeelde, reeds 38 jaren met dezen tak van industrie bezig is. Dat de noten schaarsch zijn, blijkt hieruit, dat genoemde heer andere jaren gewoonlijk meer dan 400 vaten verzond, terwijl hij nu met veel moeite slechts 63 vaten heeft bijeen kunnen krijgen. Dat de prijzen der noten dit jaar veel hooger dan andere jaren zijn, zal ieder uit het bovenstaande begrijpen anders betaalde de heer Baars 5 gulden per mud, terwijl hij nu f8.40 voor een mud bij inkoop heeft moeten geven. Deze noteu moeten geplukt wor den als ze nog zacht zijn; zoodra de houtachtige bast er zich ingezet heeft, kunnen ze voor 't doel, dat de Engelschen er mee beoogen, niet meer gebruikt wor den. De nog zachte noten worden alhier door den afzender in vaten gedaan, dan ingezouten en zoo verzonden naar Enge land, waar ze dan verder in azijn worden gelegd, en zoodoende een smakelijk pikant zuur opleveren, dat door onze overzeesche buren met graagte bij hunne vleeschspij- zen wordt genuttigd. Naar ons werd medegedeeld, zijn er slechts 3 handelaars in ons land, die de noten op genoemde wijze opkoopen en verzenden. -— Door den machinist Koop Mast te Gorredijk is naar eene teekening van den heer G. Halbertsma, te Beesterzwaag, een toestel vervaardigd, dat voor wielrij ders van veel belang is te achten. Het dient om den zuiveren afstand te weten op het rijwiel afgelegd, beter dan tot nu toe moet geschieden door den zoogenaam- den staiïenteller, die door den rijder in een zijner vestzakken wordt geborgen en die, door middel van een koord, het getal omwentelingen der trappers aangeeft, het geen niet zelden met veel onnauwkeurig heden gepaard gaat. Het toestel wordt geplaatst lusschen de spaken en aan de as van het voorwiel, waardoor het voor vuil wordt bewaard, en dat het rader werk zoodanig is samengesteld, dat de wrijving tot een minimum werdt gebracht, en wel zoo, dat zij niet door den wiel rijder wordt waargenomen. Het inwendige is door een koperen cylinder afgesloten, om het binnendringen van stof te belet ten. Binnenkort kan de uitgifte van bil jetten voor goedkoope uitstapjes langs de lijnen der Hollandscbe IJzeren Spoorweg maatschappij en eenige tramwegen tege moet gezien worden, en zal van kracht blijven tot begin van October aanst. De te volgen route is niet verplichtend en kan naar keuze van den reiziger zelf geschieden, zoodat het dus onverschillig is of men een rondreis maakt, of geheel of gedeeltelijk langs den eenmaal afge- legden weg terugkeert. Echter moet in beide gevallen het station van vertrek ook dat van aankomst zijn. De vrachtprijs wordt berekend naar den te doorloopen afstand, terwijl voor minder dan 70 KM. geen biljetten gege ven worden. Kinderen beneden de 3 jaar zijn vrij. Kinderen boven 3 en beneden 10 jaar betalen den halven vrachtprijs. De biljetten zijn persoonlijk en mogen alleen gebiuikt worden door de personen die er de reis mede hebben aangevangen. Ze zijn geldig voor afstanden tot 100 KM. 1 dag. i d 200 2 dagen. 300 s 3 i boven 600 6 De reizigers hebben het recht op alle tusschenstations te vertoeven, zoolang zij wenschen, mits beperkt binnen den gel digheidsduur van het biljet. wat er dien nacht gebeurd was; de overige dienstboden waren naar hare kamers gegaan, behalve die, welke den ehirnrgeiu en diens assistent moest vergezellen, die dan ook ein delijk gekomen waren en zich onmiddellijk naar hunnen post begeven hadden; Mrs. Delancy had op zulk eene zachte en tevens hartelijke wijze de treurige tijding vernomen, dat Anna Judge reeds daardoor alleen van eene eerste plaats in hare herinnering en haar hart kon verzekerd zijn, en Anna, Lady Burlinson, Mrs. Aynard zaten in gespannen verwachting iu de zijkamer bijeen, om de uitspraak te hooren van de mannen der kunst. Hugh Aynard verhaalde met vuur en on der de hevigste bewegingen de bijzonderhe den van hetgeen hij gezien had geen rust en de gebeurtenissen van dien nacht hiel den zijn geest voortdurend in een staat van hovige opgewondenheid. Hij had, bij zijn te- rugkeeren naar het dorp, Edmund niet in gehaald, hem in het dorp niet gevonden, en de ware reden, waarom zijn vriend voor hem vertrokken was, was als een lichtstraal in zijne ziel gevallen. Hij was onmiddellijk naar huis teruggereden en het park doorge gaan zijnde, als de kortste weg om zijn vriend op te sporen, was hij aan de plaats geko men, waar de booten lagen en miste er een. Het water was nog hoog en zonder aarzelen yas hij naar het Boothuis geroeid, de trap pen opgevlogen en had daar Edmund Delancy Aan de troepen van de I. en 2. divisie infanterie, welke van 25 Augustus tot 3 September a.s. in de Legerplaats bij Zeist zullen kampeeren, zal het voor de menages benoodigde vleesch worden geleverd door de militaire slachterij op Damlust te Utrecht, terwijl het garni zoensmagazijn van levensmiddelen te Amersfoort zal voorzien in verschillende andere benoodigdheden. Het noodige brood wordt op de meest voordeelige wijze aangeschaft, doch de garnizoenshakkerijen te Utrecht en te Naarden moeten, bij eventueele noodza kelijkheid, in de behoefte aan brood voorzien. De Franschen zijn bijzonder ingenomen met de ontvangst, aan het eskader van het Noorden ten deel gevallen. Zoodra het Vrijdag in zicht kwam, stoomden honderden pleizierbooten versierd met Fransche en Russische vlaggen, met groen en bloemen, de gasten te gemoet. Bii de ontmoeting deden tal van muziek corpsen de Marseillaise hooren, die over stemd werd door een donderend vVive la France," waaraan geen eind scheen te komen. Het Fransch eskader trok lang zaam verder; om halftwaalf werd op het admiraalschip de Russische vlag geheschen, waarop dadelijk hel eere-saluut uit de kanonnen van de forten begon. De Rus sische bemanningen gingen in het want en begroetten de Fransche gasten met een geestdriftvol gejuich. Te één uur had de Fransche vloot tegenover de Rus sische het anker laten vallen. De Fransche gezant, De Laboulaye, gaf het eerste diner ter eere van het eskader. Met den admiraal grootvorst Alexis en vele Ministers en marine-auto riteiten zaten aan de admiraal Gervais en de commandanten der Fransche sche pen. De gezant dronk op den Czaar, waarop de Grootvorst antwoordde met een toast op Carnot. Zaterdag hield de Czaar, vergezeld door de Czarine, de koningin van Grie kenland en vele grootvorsten een revue over het eskader en bracht een bezoek aan het admiraalschip «Marengo." Daarna volgde een dejeuner op het keizer lijk jacht «Derschava" ter eere van den Fran schen admiraal en de commandanten der schepen. De keizer bracht een dronk uit op Carnot en Frankrijk, waarop de ge zant Laboulaye antwoordde met een toast op den Czaar en de Russische vloot. Na het bezoek aan Rusland zal het eskader, volgens mededeeling van den Franschen Minister van Marine aan de Kamer, eenige havens van Engeland aandoen en te Portsmouth door de koningin van Groot-Britlannië ontvangen worden. DeFranscheMinistervan Binnenlandsche Zaken Constans, en de heeren Treille en Etienne, hoofdambtenaren aan het Minis terie van Koloniën, ontvingen elk over de post een boek, dat er verdacht uitzag en nader bleek een helsche machine te be vatten. Een ontploffing werd voorkomen, door dien Constans, toen hij het pak opende, witte korrels uit het boek zag vallen en argwaan kreeg. Men vermoedt dat de dader een ontslagen scheepsdokter te Toulon is, die reeds te voren aan Etienne en aan den Minister van Marine Barbey dreigbrieven had geschreven. Het boek was, op een twintigtal blad zijden na, hol, en in het holle gedeelte bevond zich een sardinedoos; deze be vatte 420 a 200 gram fulminaat van kwikzilver vermengd met korrels lood; door twee gaten in de doos was een lont gestoken, die van boven aan den band van het boek was vastgemaakt. Op een der eerste bladzijden van het boek was met inkt geschreven nik heb u ge waarschuwd dat ik mij wreken zou." De directeur van het postkantoor te Toulon heeft geen inlichtingen kunnen geven. Aan het arsenaal aldaar wordt gevonden, voor dood op den grond lig gende, terwijl het bloed uit éen zijner sla pen vloeide. Hij lag voor het venster en blijkbaar had hij zijDe laatste krachten inge spannen om de groene ruit open te zetten en alzoo nog het noodseiu te kunnen geven voor hij geheel bewusteloos op de plaats was nedergevallen, waar Hugh Aynard hem ge vonden had. De eigenaar van Thirby Cross droeg hem in zijne armen naar zijne boot, die op den terugweg aan den grond raakte, toen hij nog vijftig el van den kant was, en zonder zich te bedenken had hij dien afstand doorwaad met zijn vriend in zijne armeu en hem zoo aan wal gebracht. „De daders zullen wij ontdekken, niets zullen wij onbeproefd laten, het koste wat het wil!" zeide Hugh. „Mijn arme jongen 1" zuchtte Mrs. Delan cy. „O, zoo de dokter mij maar bij hem toe wilde laten." „Geduld, mevrouw, hij is nog altijd be wusteloos," zeide Anna Judge, die naast haar zat. „Ik zal naar zijne kamer gaan en luiste- reu," zeide Anna Judge, en vertrok om weinige minuten later met de tijding terug te keeren, dat alles zeer stil in de kamer was. Zoo zaten zij bijeen tot de morgenzon hen reeds hegou te beschijnen, doch die met haar licht, geen licht in de ziel uitstor- te, waut Edmund Delancy leefde nog, oven onderzocht of de stoffen, in het boek ge vonden, er zijn bereid. Keizer Wilhelm heeft op zijn reis naar het Noorden de Noordkaap bezocht: ter herinnering zal daar een gedenksteen worden geplaatst. Volgens mededeeling van den «Reichs- anzeiger" is de keizer den avond van den 23. aan boord van den «Hohenzol- lern" uitgegleden op het door den regen glibberig geworden dek, en heeft zich licht aan de rechterknie bezeerd. Daar het noodig is gebleken aan hel gekneusde deel eenigen tijd rust te gunnen, is af gezien van de beraamde berg- en land- tochtjes voor de eerstvolgende dagen. De algemeene toestand van den keizer is goed hij nam Zaterdag deel aan het gemeenschappelijk diner op het dek. De bijna vijftienjarige Koning van Servië heeft, vergezeld door ded heer Ristitch, zijn reis naar Rusland aangevangen, en kwam Zondag te Kiëff aan, waar hij zijn intrek nam in het keizerlijk paleis. Om de kosten van dit uitstapje te dekken hebben de ontvangers in Servië van de Regeering een aanschrijving gekregen dat zij zorgen moeten de nog achterstallige belastingen zoo spoedig mogelijk te innen. Met prijzenswaardigen ijver zet de Rus sische Regeering het beschavingswerk voort. Ter afwisseling van het verbannen der Joden en het onderdrukken der Lu- therschen in Finland, heeft zij nu goed gevonden ook den Doopsgezinden haar macht te doen gevoelen. Te Kiëff zijn vele hunner, onder beschuldiging van deelneming aan verboden godsdienstoe feningen, gevat en veroordeeld tot vijf jarige deportatie naar Kaukasië. Niet eens mochten zij bij hun vertrek der waarts afscheid demen van hun huisge zinnen. Maandag jl. om 10.56 passeerden H.H. M.M. de Koningin en de Koningin- Regentes het station alhier, om zich over Baarn naar Soestdijk te begeven, terwijl dat wederom 's avonds te 6.13 op Hare terugreis naar Apeldoorn plaats had. Met 1 November worden de le Luits. J. Staats Boonen en J. M. H. van Lelyveld van het 2e Reg. Huzaren uit 's Hertogenbosch gedetacheerd bij de Rij school alhier. De le Luit. Jhr. E. W. van Wran- gel auf Lindenberg en dele Luit. A. Mos beiden gedetacheerd aan de Rijschool al hier worden met 1 Nov. a. s. overge plaatst naar Haarlem en 's Hertogen bosch. De 2. Luitenant van het 3. regi ment Huzaren Ta'unay wordt met 1 No vember overgeplaatst naar alhier. Bij de j.l. gehouden toelatingsexa mens aan de Kon. Militaire Academie te Bredo zijn o. m. geslaagd onze stadge- nooten de H.H. Celosse voor Infanterie h. 1.1. Baron van Hardenbroek van Look horst voor Cavalerie h. 1.1. en Hubers voor Infanterie in Indië. Hedenmorgen vertrokken de 5e en 6e Batterij Van het le Reg. Veld- Artillerie alhier onder bevel van den Luit.-Kol. F. H. Boogaard naar de Leger plaats bij Oldebroek tot het houden van tactische schietoefeningen. De eindexamens der H. B. Scholen in de provincie Utrecht, alhier gehouden, zijn afgeloopen. 27 Candidaten hadden zich aan de examens onderworpen, nl. 5 leerlingen der H. B. S. te Amersfoort, 21 van die der R. H. B. S. te Utrecht, benevens nog één toehoorder van de H. B. S. te Amersfoort. Het diploma van weivolbracht eind examen is toegekend aan de 5 Amers- foortsche en aan 19 der Utrechtsche leerlingen, te weten aan: bewegeuloos als ware, de dood, dien zijne vrienden verwachten, reeds gekomen. Ten vijl' uren ia den morgen, werd er een bode naar Wolchester gezonden, om daar aan dokter Day te Londen te telegrapheeren en te verzoeken onmiddellijk naar Thirby Cross te komen." „Hij is een geleerd en bekwaam man," zeide Aynard, toen hij mij aan de dames zijn besluit mededeelde; „en zijne eigene zaken veel minder de mijnen moge hem niet weerhouden, ten spoedigste over te komen om zijn vriend te redden. Zoo wij Ned maar konden behouden zoo hij ons maar kouden behouden zoo hij ons maar zeggen kon, wien hij op Aynard's Hol gezien heeft. „Gelooft gij dan nu dat het een mensche- lijk wezen geweest is, Hugh?" vraagde Lady Burlinson. „Ik weet het niet," zeide hij zacht. Toen het zes uren sloeg, kwam Mrs. Hol mes met dat ernstig en deftig gelaat, dat reeds zoo lang hare medebedienden en haar meester had misleid, beneden. Zij vernam de treurige tijding voor zij reeds geheel be neden was. „Waarom heeft men mij niet geroepen?" vraagde zij op bitsen toon. „Lady Burlinson is zelve bij u geweest om u te wekken, mejufvronw." „Inderdaad?" zeide zij, „ik herinner mij C. Horsman, P. J. A. A. Cremer, J. F. A. Pool, W. Wagenaar, A. W. K. de Jong, R. Das, A. de Zwaan, W. J. v. d. Eist, A. J. H. Eijken, W. v. d. Tak, J. S. v. Braam, E. H. Kol, B. J. W. van Panlhaleon Baron van Eek, W. C. Klaas- sen, G. H. Cramer, W. v. d. Vlerk, IJ. G. J. Coers, G. H. J. Gijsberti Hoden- pijl, A. C. Schaly, R. L. R. de Muralt, G Filet, N. H. v. d. Lee, L. Berkhout en L. J. Vervooren. Er heeft zich ook alhier eene com missie gevormd ten einde gelden bijeen te brengen ter ondersteuning der uit Rusland verdreven Israëlieten. Per cir culaire, onderteekend door den burge meester, mr. F. D. graaf Schimmelpen- ninck, de wethouders, de Protestantsche geestelijkheid, die der Oud-Bisschoppelijke Clerezy en tal van leden van verschillende gezindten, wendt zij zich tot hare stad- genooten, hopende, dat zij door het schenken van milde bijdragen wederom een bewijs zullen geven van hun dikwerf gebleken weldadigheidszin. Maandag 27 Juli j.l. hadden op de Biltsche heide de korpswedstrijden plaats van den Nederlandschen Schutterijkader- Bond. In deze kampstrijden behaalde de Vereeniging «Broederschap," afdeeling van genoemden Bond te Amersfoort, in korpswedstrijd B', Salvo-vuur op 150 meters den lsten prijs: Groote verg. zil veren medaille met diploma, aangeboden door den Eere-Voorzitter van den Bond, A. M. Tromp van Holst, met 20 geldige treffers en 132 punten De Amersfoortsche afdeeling schoot onder commando van den lsten Luit.adj. J. Busquet; Z.E.Gestr. en zijne vijf schut ters: de adj. onderofficier H. v. Gelder, de serg.-majoor J. W. v. Achterbergh, de serg. G. Muys, de serg. Vis en de serg. W. F. A. Groenhuizen ontvingen ieder een klein zilveren afdruk van de groote medaille. Bovendien behaalde de afd. Amersfoort in korpswedstrijd Ah individueel juist heidsschot op 150 meters, den 2den prijs Groote zilveren medaille met diploma, met 50 treffers en 305 punten, terwijl de serg. majoor J. W. v. Achterbergh in dezen wedstrijd met 73 punten het hoogst aantal punten van alle schutters behield en als zoodanig winner werd van de kleine zilveren draagmedaille aangeboden door de afd. Utrecht. Men ziet hoe schitterend de Amers foortsche schutterij uit het worstelperk te voorschijn is getreden en het zal daar om zeker ieder burger van Amersfoort goed gedaan hebben,dat de overwinnaars met muziek van den trein gehaald en aan het station begroet werden door de H. H. officieren en andere kadeileden. Daarna werd een optocht met fakkellicht door de voornaamste straten van de stad gehouden en ten slotte werd den Kader leden door den commandant der schut terij een recht genoegelijk uur van sa menzijn aangeboden. Leve de Amersfoortsche schutterij, aan welks hoofd zich bevindt de Eere-Voor zitter van den Nederl. Schuttel ijkader- Bond I Programma van het op heden in Amicitia te goven concert door het stafmu ziekcorps van 't 5 e. reg. Inf. kapelmeester G. K. G. van Aken I. Kriegsmarsch der Priester aus „Atbalia," Mendeltthon. 2. Ouverture „Mignon," Am.br. Thomas. 3. „Sirenenzauber" Walzer, Waldteufel. 4. Souvenir de 1 'Opéra „La Juive," Hal ér ij. Pauze. 5. Ouverture „Maximilian Robespierre," Litolff. 6. „Elégie" mit Iutroduction von L. Spohr, Ernst. 7. a. „Albumblatt," Richard Wagner. I. „Souvenir de Vienue." Sérénade Espag- nole, Granado. 8. Grande Fantaisie de l'Opéra „Hamlet," d'Ambr. Thomas, Joh. M. Coenen. daarvan niets. Ik werd niet gewekt," en zij ging naar hare kamer, om over deze nieuwe verrassing na te denken, en bokommerde zich meer over het nachtelijk bezoek dat haar gebracht was, dan over Ned Delancy. Ten zeven uur kwam de dokter beneden en allen verdrongen zich om hem in gespan nen verwachting. Nog altijd was de zieke in denzelfden toestand, zeide de dokter, en zou zoo nog uren en dagen kunnen liggen; het was onmogelijk te bepalen wanneer hij tot zijn bewustzijn zou terug keeren. „Hij zal dus herstellen?" zeide Mrs. De lancy, verlangend, „Ik zou niet gaarne zien, dat gij mij iu iets zocht te misleiden. Lie ver zou ik het ergste vernemen, om op het ergste voorbereid te zijn." „Mevrouw, zijn leven is in de hand van een ander dan in de mijne." „Ach, mijnheer, gij gelooft dus dat hij sterven zal „Het spijt mij, mevrouw, u niet veel hoop te kunnen geven ik vrees dat hij sterven zal." Deze laatste woorden veroorzaakten eene langdurige stilte, een diepe droefheid was op aller gelaat te lezen. Zij allen haddeu hem, die (laar boven in zulk een doodsge vaar lag, als een oprecht en edel mensch leeren kennen en liefhebben. „Ik laat hem niet langer alleen," zeide Mrs. Delancy„de zoon mag vrij aan zijne moeder worden toevertrouwd." Door den Eerstaanwezend Ingenieur alhier is Zaterdag jl. aanbesteed het doen van voorzieningen aan de Barak voor besmettelijke ziekten aldaar, raming f880. Hiervoor is ingeschreven door de alhier gevestigde heeren J. van Keulen voor 938. W. van Achterberg. - 944. N. van 't Hof- 960. G. Wassing- 975. P. Boks- 1044. Het werk is, onder gewoon voorbe houd, den minsten inschrijver gegund. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Donderdag, den 30. Juli 1891, des namiddags ten i'/t ure. Punten van behandeling: 1. Voorstel tot onderhandsche verhu ring van het torentje aan de Zuidzijde van de Kamperbinnenpoort. 2. Verzoek van H. van Esveld Rz. tot ruiling van grond, met advies van Burg. en Weth. 3. Reclame tegen een aanslag inzake de plaatselijke directe belasting, dienst 1891. 4. Staat van oninbare posten inzake de plaatselijke directe belasting dienst 1889. 5. Benoeming van eenen onderwijzer aan de openbare school 3e soort, Koning straat. 6. Ontwerp-besluit tot vaststelling der jaarwedde van den benoemden onderwij zer. 7. Benoeming eener Commissie tot onderzoek van de gemeente-rekening over 1890. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort over de le helft der maand Juli 1891. 1. A. Blauw, Amsterdam. 2. J. v. d. Linden 's Hage. 3. M. de Borst, Varseveld. Van Soesterberg: R. Janssen, 's Hage. 4. 5. H. v. Elten, Helmond. 6. J. Helsdingen, Briefkaarten Utrecht. 1. M. Cornelisse, Duitschland Vlissingen. 1. B. Knuttel, Heidelberg. Frankrijk Van Soesterberg: 2. Liberty Co., Paris. Het bericht, dat j. 1. Dinsdag de rei zigers te Zuidbroek door de activiteit van den machinist de spoorwegbrug stond open en het sein toch op «veilig" aan een groot gevaar ontsnapt zijn, wordt tegengesproken. Te 9.35 's v. m. wisselen de treinen- Groningen eu Winschoten te Zuidbroek, maar mogen nimmer gelijk tijdig arriveeren, en daarom remde de machinist van den van Groningen komen den trein: op 200 meter kon hij al zien, dat het signaal op onveilig stond. De brug was gesloten. Een buitengewonen val deed verleden week iemand in den Cloydon-schouw burg, te Londen. Boven van het schellinkje tui melend, kwam hij ongedeerd veertig voet lager op een ledige plaats in het parterre te zitten, en eer men hem nog om sup pletie kon vragen, had hij de zaal reeds weer verlaten. Het publiek schrikte een oogenblik geweldig, maar de voorstelling ging kalm door. He Amerikaansche «kampioen-worste laar" Tom Cannon, een man van buiten gewone vermaardheid in zijn vak, moet in Berlijn eindelijk zijn man gevonden hebben. In een worsteling met den Ham burger restauranthouder Abs, bleef deze na twee «gangen" overwinnaar. De duizenden toeschouwers van den strijd bekommerden zich blijkbaar niet over de vraag of 't hier bij uitzondering eens eerlijk en zonder voorafspraak toe gegaan was, en gaven op de luidruch- „Hij heeft eene bedaarde en verstandige verzorgster noodig,"zeide de geneesheer eenigs- zins aarzelende; „echter geloof ik dat hij aan uwe handen mag worden toevertrouwd." „Aan geen andere zoolang hij leeft, mijn heer," zeide de moeder, terwijl zij ijlings de kamer verliet. Toen Mrs. Delancy voor het bed kwam waar de verslagene lag, was het haar als had de ziel reeds het lichaam van den dier baren zoon ontvloden, zoo strak eu stijf stond dat gelaat. Zijne oogen waren nu half ge opend, doch verrieden niet de minste ken nis toen zijne moeder hem aanzag. Die blik van dat oog was zoo afgetrokken, een blik wellicht op den ellendeling gevestigd, die hem had getroffen en welken hij van dezen niet kon afwenden. Zijn voorhoofd was zorg vuldig verhouden, en zijne oogen kwamen van onder de zwachtels te voorschijn en niets was in staat die strakheid er uit te doen verdwijnen. Zoo de ongelukkige nog denken kon, dan was het aan het Backwater en aan hem, dien hij daar ontmoet had hij leef de thans niet bij het tegenwoordig oogenblik en sloeg ook geen acht op hen of haar die hem omringden. Den geheelen dag bleef hij daar beweeg- loos liggen, zweefde hij in de nabijheid van de valei der schaduwen des doods, een doode gelijk. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2