Gemengd Nieuws. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. HH. MM. de Koningin en de Koningin- Regentes zullen a. s. Maandag met gevolg des middags ten 4 ure per extra trein naar Den Haag vertrekken en waarschijn lijk Donderdags weder op het Paleis Het Loo terugkeeren. De Tweede Kamer is bijeengeroe pen Dinsdag te 3 uur ter benoeming der commissiën voor het onderzoek der ge loofsbrieven. Ook de Eerste Kamer zal Dinsdag 3 uur een vergadering houden. De nieuwbenoemde leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zul len Dinsdag a.s. des voormiddags ten 10 ure, door H. M. de koningin-regentes ten paleize in het Noordeinde worden ont vangen tot het afleggen der vereischte eeden (beloften en verklaringen). Wegens het groot aantal der te be- eedigen leden van de Staten-Generaal, zal het, naar de minister van binnenland- sche zaken vermoedt, H. M. aangenaam zijn, indien de heeren leden eenigen tijd vóór het bepaalde uur ten paleize aanwezig zijn. De generaal-majoor Van Helden, leider der jongste manoeuvres in Gelder land, is benoemd tot adjudant in b. d. bij H. M. de Koningin. De uitslag van de Donderdag in het hoofdkiesdistrict Amsterdam gehouden verkiezing van een lid der Tweede Kamer, noooig geworden doordal de heer Tak van Poortvliet werd benoemd tot Minis ter van Binnenlandsche Zaken, was als volgt: Uitgebracht werden 6103 stemmen, waarbij van onwaarde 13. Hiervan verkregen: W. K. M. Vrolik 3322; Paul Strater 1020; Mr. Th. Heems kerk 977; H. Tindal 745 stemmen, zoodat gekozen is de heer W. K. M. Vrolik. Hoorn. Herstemming tusschen de heer P. B. J. Ferf (lib.) die 968 en Mr. M. W. F. Treub (rad.) die 860 steromen verkreeg. In het hoofdkiesdistrict Emmen zijn uitgebracht 1024 geldige stemmen. Gekozen is de heer Roessingh met 599 stemmen. Verder verkregen de heeren Tijmes 107, Scholten 136 en Havelaar 177 stem men. 1 - Volgens de Nieuwe IJselbode is er geen woord van aan, dat van roomsche zijde in het district Kampen de candida- tuu'r-Bér'gankius' zou Worden gesteld. Van de ruim 2600 kiezers in dat dis trict zijn er dan ook slechts een 200 r.-k. Het Kamerlid dr. Schaepman heeft in Almelo, de hoofdplaats van het district, dat hem afvaardigde, een bezoek gebracht om met zijn kiezers kennis te maken. Tijdens zijn verblijf won hij inlichtin gen in omtrent den watertoestand en de waterschapskwestie. Ook heeft hij te kennen gegeven eerstdaags te Almelo een politieke lezing te zullen houden. Naar men verzekert, zou de mi nister van justitie onderscheiden wetsont werpen, door zijn voorganger aanhangig gemaakt, hebben ingetrokken. Is het Dgbl. wel onderricht, dan houdt men zich aan 't Departement van Oorlog onledig met de samenstelling eener zoogenaamde noodwet, welke er op moet zijn ingericht om de definitieve legerwet voor lang overbodig te maken. Naar men wil, zou de Minister van Oorlog het voornemen koesteren om de schutterijen onder het Departement van Oorlog te brengen. Ten behoeve van den bouw eener Protestantsche kerk te Valkenburg (L.) heeft Nicolaas Beets welwillend eene welk een leven ik geleid hebneen, ik ben niet zoo slecbt als zij denken als zij u gezegd hebben maar ik ben geheel ver laten, terwijl het moederlijk verlaDgen steeds levendiger wordt in mij naar het kind dat ik dwaselijk heb verlaten. Ga niet met hen mede, die zoo koud, zoo hard zijn en u niet kunnen begrijpen wier liefdeloosheid en stugheid mij dwong hun te ontvluchten. Blijf bij mij, bij uwe berouwvolle moeder, die zon der u zal moeten sterven, Aunal" „Sedert hoe lang weet g(j het reeds dat deze vrouw uwe moeder was?" vraagde Mary. „Ik heb het niet geweten ik vermoedde het zelfs niet. Eens vreesde ik dat het zoo was, tot zij mij haar woord verpandde zulks niet te zijn," antwoordde Anna. „Omdat gij beangst voor mij waart," kermde Mrs. Holmes, of Mrs. Judge, zooals wij haar in het vervolg zullen noemen, „en zij u geleerd hadden mii te haten. Noen, ga niet heen verlaat mij niet voor gij van mij alles, mijne geheele geschiedenis dienaan gaande gehoord hebt; tracht te gelooveu dat gij mijn eigeu kind zijt, dat ik meer beuiin dat de geheele wereld het kind dat zich van mij keert, het eenige dat mij in mijn verlatenheid troosten kan I" „Wie keerde zich af van hem en mij toen wij beiden aan liefde en vertrouwen be hoefte hadden"?, zeidb Anna treurig. „Hoe zou het verhaal uwer geschiedenis iets aan pennevrucht afgestaan, onder den titel van «Brokkelvloer van Rijmspreuken oud en jong, ontleend en eigen," door Nico laas Beets (Hildebrand). Naar de Utr. Ct. meldt, zal de Stichtsche Tramwaymaatschappij haar dienst op Zeist tijdens den aanstaanden winter belangrijk inkrimpen. Dientengevolge heeft de Directie zich genoodzaakt gezien, verschillende harer beambten met ingang van 15 October eervol te ontslaan. De inkwartiering heeft, volgens de Arnh. Ct., aan velen te Arnhem groote teleurstelling en schade berokkend. Een aantal manschappen is niet verschenen bij hen, die zich met hunne herberging en voeding hadden belast. Dezen, meestal kleine burgers, hadden voor de gasten, die zij wachtten, nogal in goede hoeveel heid levensmiddelen aangekocht, en nu de mannen niet bij hen zijn gekomen, lijden zij daardoor groot nadeel. Aar. sommigen zal dit voor een gedeelte wel worden vergoed door hen, van wien zij de soldaten overnamen, maar het rijk zal zeker de 60 cent per man hun niet uit- keeren. "Wie de schuld heeft valt moeielijk te zeggen, maar al wordt dit uitgemaakt, daarmede is de schade voor menig inge zeten dier stad niet vergoed. Er is spanning onder de socialisti sche partij in ons land. Op eene verga dering van de vorige week is reeds ge bleken, dat velen niet gediend zijn van de «revolutie-schreeuwers," die in Recht voor Allen het hooge woord voeren. Nu wordt ook in het Rad. Weekblad aange- diongen op eene hervorming in de soci aal-democratische partij, of de stichting van een nieuwe arbeiders-pai tij op den grondslag van het nieuwe Duitsche partij program, door de gematigde elementen, die moeten optreden «tegen het opwekken van de bloeddorstige hartstochten van den mensch door eenige karakterlooze wezens." De Volksbanier schrijft Toen in October van het vorige jaar de Nederlandsche Rhijnspoorweg-Maat- schappij in exploitatie overging aan de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen, verkeerde een gedeelte van het materieel in zoo slechten staat, dat vernieuwing allernoodzakelijkst bleek. Te dien einde werd door genoemde Maatschappij de levering aanbesteed van personen- en bagagewagens, enz. een en ander ten getale van 494 wagens en 25 locomotieven. Nu had men toch het recht te ver wachten, dat bij een dergelijke aanbeste ding de Maatschappij de levering zou heb-, ben opgedragen aan Nederlandsche fit ma's. Niets minder dan dat is geschied. Aan 3 Belgische, 1 Fransche, 2 Duit sche en 1 Engelsche fabriek is het wetk gegund. Aan niet één firma in ons land. Wist de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen niet, dat te Am sterdam bestaat een Nederlandsche fa briek van spoorwegmaterieelte Haar lem de bekende firma J. J. Beynes, die op het gebied van waggon-fabricatie nog kortelings het bewijs leverde van haar kunstvaardigheid (bij de aflevering van het salonrijtuig voor de goeverneur-ge- neraal in Nederlandsch-Indie) en andere De maatschappij van Staatsspoorwegen werkt grootendeels met Hollandsch kapi taal, de inkomsten der Maatschappij (van personen-en goederenvervoer) worden voor een groot gedeelte door Hollanders ge fourneerd, en nu de Maatschappij mate rieel noodig heeft, btengt zij het Holland- sche geld naar het buitenland. En dat noemt men: bescherming der Nedeiland- sche industrie. Zelfs al waren de inschrijvingssommen der Hollanders iets hooger geweest dan die van het buitenland, dan hadde de Maatschappij loyaal gehandeld, ten min ste een gedeelte der leverantie in het land te gunnen. die waarheid kunnen veranderen, moeder?" „O, de verleider blies mij logentaal in en ik meende de stem der liefde te hooren, en die twee waren zoo onverbiddelijk wreed, en begrepen mij niet of wilden mij niet begrij pen. Blijf bij mij, of vergun mij ten minste u nu en aan te zien. Vraagt gij hun dat zelve kan ik het hun niet vragen." „Neen, en nogmaals neen," stamelde Mr. Judge, terwijl hij stuipachtig zijn stok bewoog. „Neen, gij moet dat kind niet tegen mij op zetten en bederven door uwe redeneeriugen uwe leugenachtige verhalen van al het onrecht, dat wij u hebben aangedaan. Uit eigen vrijen wil hebt gij ons verlatenik was een oud man en gij eene jonge valsche, ijdele en meedoogenlooze vrouw. Voor zulk eene vrouw ken ik geen vergeving zij behoort mij noch den mijnen." „Zij zij alleen," riep de moeder, op springende en op Tante Judge wijzende, „zij alleen heeft u zoo meedoogenloos gemaakt, zij was altijd eene ijverzuchtige vrouw en is dat nog." „Ik heb slechts tweemaal van u gespro ken sedert gij ons verliet," zeide Marv Judge, tot verdediging geroepen. „Ik heb mijn best gedaan niet aan u te denken, noch aan al het leed dat gij over hem gebracht hebten eveneens om hem af te leiden van u, en dat was billijk on recht." (VVordf vervolgd. 'tls te hopen, dat "bij de verdere aar bestedingen door deze Spoorweg-maat schappij wat meer rekening worde ge houden met het belang van de Holland- sche industrie, die in haar werkstukken waarlijk niet beneden liet buitenland staat. De Rijkswerkinrichtingen (bedelaarsge stichten) zijn tegenwoordig zóó bevolkt, dat in den laatsten tijd van geen opzen ding sprake kon zijn. De minister van justitie zal ongetwijfeld maatregelen ne men om hierin te voorzien en de spoe dige uitvoering der rechtelijke vonnissen in zake landloopen en bedelarij mogelijk te maken. Men zal zich herinneren, dat er on langs sprake is geweest van liet vertrek van dr. Merger uit Wiesbader, nu zijne betrekkingen vei broken zijn met de di rectie van het hotel, waar hij zijne praktijk uitoefende. Op het oogenblik vertoeft dr. Mezger te Domburg. Naar wij vernemen, is dr. Mezger niet voornemens vooreerst Wiesbaden te verlaten, maar zal hij voor- loopig aldaar zijne praktijk blijven uit oefenen. Het moge voor het nageslacht wor den geboekstaafd, schrijft de Tijd, dat in het jaar 1891 de zomer niet 21 Juni, zooals volgens den almanak zijn plicht zou zijn geweest, doch den 9en Sept. een aanvang genomen heeft dus ongeveer op een tijdstip, dat hij gewoon is afscheid te nemen. Dinsdagnamiddag ten 5'/2 uur steeg de heer Leon Mary in den tuin van Con cordia te Breda met zijn grooten ballon Koningin Wilhelmina op, vergezeld van den heer Schellekene aldaar. Het weder was prachtig, een effen blauwen hemel, met geheele windstilte, en te midden van duizenden toeschouwers steeg het trotsche gevaarte statig en langzaam boven de stad en dreef vervolgens al verder en verder, totdat de reizigers op ruim drie vierde uur afstand op een land in de Vught onder Teteringen behouden neder daalden. Er zijn in de laatste dagen onder de militairen te 's Hertogenbosch weer een paar gevallen van typhus voorgeko men. In Aug. kwamen 15 en in Juni 13 gevallen voor. Op 2 na, waren alle aan getaste militairen gehuisvest in de thans afgekeurde Tolbrugkazerne. Men meldt aan de N. R. Ct. het volgende: «Onlangs werd uit Nunspeet een staaltje van verregaande bijgeloovigheid vermeld, waarbij een man; die een ziek kind had, de hulp van eene «duivelbanster" in riep, en toen tot tweemalen toe een zwarte kip levend in den pot stopte en kookte. Als vervolg hierop! diene.- De dominé, wien dit gev.il tér qdre kwam, onderhield hem daarover in de kerk: een geloovig christen mocht aan hekserij geen geloof hechten enz. De man, die «bekeerd" is, heeft zich een en ander zóó aangetrokken, dat hjj beproefd heeft door ophanging een einde aan zijn leven te maken. Ge lukkig werd de toeleg verijdeld. De leeraar kwam hem opzoeken, en na dat bezoek is onze ongelukkige huisvader vrijwat be daarder geworden. Het kind is, naar men zegt, herstellende; maar het was reeds acht weken ziek geweest, toen de be- toovering plaats had, en het zal nog wel een paar weken duren, alvorens de arme kleine weer geheel beter is. De man, een arme landbouwer, die elf monden open te Jiouden heeft, terwijl deze zieke zijn negende kind is, is ge dagvaard, omdat hij vrouw E. D. met geweld gedwongen heeft, over zijn ziek kind de woorden «God zegen je" drie maal uit te spreken, terwijl hij haar dreigde met eene blaaspijp te zullen doodslaan. De officier van justitie te Zwolle, die aannam dat beklaagde eenigszins opge wonden was door de ziekte van zijn kind, eischte daarom eene boete van f25 of 14 dagen gevangenisstraf. De vrouw, die den bekenden raad met de zwarte kip had gegeven, «dikke Miele" uit Zwolle, verklaarde voor de rechtbank, op eene vraag van den voorzitter, zelve niets van hare kunsten te gelooven, maar, zei ze, «de wereld wil gediend wezen, en ik ben een arme weduwvrouw." De rustige rust, die in onze goede stad tijdens de manoeuvres heerschte is sedert j.l. Woensdag weder voorbij. Dien dag toch des middags te half vijf kwa men de beide bataillons van het 5e reg. infanterie hier wederom in garnizoen terug. Al was het vermoeiende der marsch zij kwamen rechtstreeks van Lunteren gemarcheerd de soldaten wel aan te zien, toch zagen zij er ovei het algemeen flink en opgeruimd uit. Ook het detachement ordonnancen on der bevel van den le luit. van Lilaar kwam dienzeifden middag per centraal- spoor alhier aan. Den volgendenmorgen keerde het detachement infanterie onder bevel van den luit. Rijswijck de Jongb, die tijdelijk alhier in den garnizoensdienst hadden voorzien, per centraalspoor naar hun garnizoensplaats Utrecht terug. De vergadering van het classikaal bestuur van Amersfoort der Ned. herv. gem. zal gehouden worden op Woensdag 30 September e. k., des voormiddags ten 10 ure, in de consistoriekamer van de St. Joriskerk tc Amersfoort. Bij Kon. besluit is de 2e Luit. G. K, Muller van het 5e. Regt. Inf. voor den tijd van 3 jaren gedetacheerd bij de landmacht in West-Indië. Gisteren is door de politie een vrouw gearresteerd die op den Hof van eene uit stalling een stuk geborduurde kant had ontvreemd. Eernnes. Men is hier druk bezig met de tweede snede van het gras, en het weder begunstigt deze werkzaamheid in hooge mate. Er wordt veel en voortref felijk hooi gewonnen. De hoedanigheid is veel beter dan hetgeen vroeger gewon nen werd. De landbouwers, die door het gewonnen nahooi in staat zijn een deel van hun hooi te missen, verkoopen daar om liefst het hooi, dat reeds in de ber gen is. Scherpeiizeel. Ter schapenmarkt werden Woensdag 130 stuks aangevoerd. Handel niet levendig. Prijzen laag. 1,1 1 I 1 "I P1 X Geheel onverwachts is het bericht geko men van den dood van Jules Grévy, den oud-president van de Fiansche Republiek. Te Parijs werd men 't eerst met 't over lijden bekend, door een telegram van Grévy's broeder aan de Frevcinet, presi dent van 't ministerie. De oud-president, overleden op zijn buitenverblijf te Mont-Sous-Vaudrey, heeft den leeftijd van 84 jaren bereikt. Geboren in 1807 te Mont-Sous-Vaudrey studeerde hij in de rechten te Parijs, waar hij zich na afloop zijner studiën als advocaat ves tigde. Republikein in zijn hart, heeft hij zelfs onder 't keizerrijk zijn beginselen niet verloochend, ofschoon zijn oppositie tegen de Regeering, sedert hij in 1868 een Regeeringsgezind afgevaardigde in de Jura had verslagen, steeds gematigd is geweest. In 1871 als voorzitter der Kamer ge kozen, werd hij na der, dood van Thiers de leider der gematigde Republikeinsche partij; in 1879 president der Republiek, opvolger van Mac Mahon. Zijn president schap is zijn politieke dood geweest. Men verweet hem, dat hij zijn betrekking ge bruikte om zijn eigen zak te vullen, dal hij te zuinig was, dat hij ging «potteu". En toen ook nog aan 't licht kwam, hoe zijn schoonzoon Wilson geld sloeg met den schandelijken handel in ridderorden toen Wilson viel als afgevaardigde, nam hij schoonpapa in zijn val mede. Jules Grévy moest heengaan. Hij ging heen en sedert leefde hij als een vergeten man, zonder omgang bijna met de buitenwe reld. Grévy heelt 't grootkruis van 'l Legioen van Eer. Derhalve moet hij be graven worden met militaire eer. Men schrijft uit Rotterdam, dd. 10 Sept. «Hoe men ook over Sequah denken moge, een ding is zeker, de man heeft zich populair gemaakt, zao populair zelfs, dat men dagelijks langs 's heeren straten liedjes hoort zingen, die geheel ten doel hebben Sequah en zijne middelen te ver heerlijken. Gelijk 't meermalen met straatliedjes gaat, wordt slechts in het algemeen het refrein gezongen. Zoo hier, en het is daarom als het meest kenschetsend wat ik hier afschrijf: Wilt gij dus lijders spoedig zijn ge- (nezen, Gaat naar Sequah toe die heeft het (reeds bewezen, Kreupel of mank, al spring je op een (kruk, Ja voor ge er aan denkt, is stok of kruk (aan stuk, In rr.inder nog dan een kwartier, Wrijft hij gewricht en spier, En onder 't spelen der muziek Verdwijnt je Rheumatiek, Is dat niet kwiek? Ja kwiek is het om in zulk een kor ten tijd zooveel populariteit te verwer ven, als Sequah zich hier verworven heeft. Heden wederom ondervond men hoe groot zijn populariteit is. Nog altijd lo geert hij in het hotel Cooman. Ter zake van zijn vonnis van het kantongerecht te Bergen op Zoom waartegen hij in appèl komt begaf hij zich naar een bekend rechtsgeleerde op de Blaak woon achtig. Hij reed in een open rijtuig met twee paaiden bespannen. Overal waar hij zich vertoonde, werd hij, als ware hij een vorstelijk persoon, toegejuicht en werd het Sequah-liedje, waarvan het re frein hierboven is aangehaald, gezongen, en zoo algemeen, dat men erkennen moet, dat dit liedje reeds veel opgang maakte. Als het dan ook waar is. hetgeen er op gedrukt staat, dan moet het exemplaar waarvan ik het refrein afschreef, behoor den tot het 9 duizendtal. Maar naast den uitgever der liedjes, maakt ook de fotograaf, die de Sequah- portretten verkoopt, goede zaken. Deze heeft, als ware het een vorstelijk per soon, van Seqhuah het uitsluitende recht tot verkoop zijner portretten. Op gelijke wijze is door Sequah gehan deld met een sigarenfabrikant, die het recht heeft verkregea om met uitsluiting van elk ander Sequah-sigaren te mogen verkoopen. Of nu Sequah al deze gunsten be langloos heeft verleend of niet, doet niets ter zake, maar en de drukker der lied jes, èn de fotograaf en de sigarenfabri kant maken alle drie reclame voor den «wonderdoder" en dat is hetgeen deze verlangd. Hij erkent zulks dan ook ruiter lijk. Nog op de seance van Maandag deed hij dat. Toen stelde hij de vraag of zijne middelen wel bekend waren geworden als hij niet op buitengewone wijze reclame had gemaakt. Door honger gedreven. Aan het sta tion Orel, van de lijn Kursktzow, had voor eenige dagen een spoorwegongeluk plaats. Een personentrein, reed tegen een goedertrein, waarbij elf met koren gela den wagens vernield en de machinist en hoofdconductesr van de goederentrein ge wond werden. Bij het onderzoek is ge bleken, dat de botsing veroorzaakt is door kwaadwilligheid. Een groep landlieden uit streken waar hongersnood heerscht, hadden een complot gesmeed, om door 't bewerkstellen van spoorwegongelukken en 't daardoor te loor gaan van koren, den graanu'tvoer te beletten. Eenige boe ren werden gevangen genomen en zetten onomwonden hun plan uiteen. In de Transvaal is bepaalddat voor taan alle ambtenaren der republiek, die r.iet reeds burger zijn, zich als zoodanig zullen moeten naturaliseeren. Dit is zegt de Volksstem een goede maat regel; want het is wenschelijk dat de dienaren van den Staat in den waren zin behooren tot de staatsgemeenschap welke zij heeten te dienen, en niet tot eene andere, welke zij misschien geroe pen kunnen worden te bestrijden. Maar één ding wenschen we in deze op te mer ken de regeering heeft volgens de nieuw ste kieswet de bevoegdheid bekomen om, in gevallen te harer beoordeeling, de be- betalidg der vijf ponden sterling door den te naturaliseeren persoon achterwege te doen blijven. Welnu, als er ooit een geval zich voordeed waar die betaling on- noodig en ongewenscht is, dan is het bij de naturalisatie van ambtenaren. Wij kennen ambtenaren, die met hard wer ken hun tien pond of twaalf pond tien verdienen en misschien nog eene vrouw en vele kinders rijk en nog meer son- vereigns arm zijn. Die inenschen zullen nu, als ze hun levensonderhoud niet wil len verliezen, vijf pond moeten betalen.... altijd als de regeering niet van hare be voegdheid gebruik maakt en hare amb tenaren gratis laat naturaliseeren. Dit laatste zou harentwege veel waardiger wezen en zul bovendien talrijke lieden dankbaar stemmen. Te Chaum bij Breda hebben de rijks ambtenaren eene bende zontsmokkelaars betrapt, die op hunne verschijning hun vracht afwierpen en liet hazenpad kozen, doch een hunner viel in handen. Het in beslag genomen zout bedroeg niet min der dan 762 kilogrammen. Eene nieuwe geneeswijze van maagziek ten maakt tegenwoordig in San-Francisco veel opgang. De ontdekker dezer kuur, dr. ICuddelmuddel, een jong dokter, heeft met de toepassing hiervan bij patiënten, die door andere doktoren waren opgege ven, de meest verrassende resultaten ge kregen. Volgens zijne opvatting moet men een koppige maag, die niet meer wil, behandelen, zooals men in Brazilië een wild paard temt, door het op den rug te springen en het voort te jagen, tot het van vermoeienis neerzinkt en zich in de macht van den ruiter overgeeft. Men moet de maag door de dolste gerechten tot woede brengen, en daarmede niet ophou den voor zij zich strijdensmoe overgeeft. De uitslag schijnt verrassend, doch de patiënten schilderen de eerste veertien da gen als een verschrikkelijke tijd af. Ze hadden een gevoel als werden ontelbare ratten, links en rechts bijtende, voortdu rend door hnnne ingewanden gejaagd, of als draaiden voortdurend stalen borstels in hun maag rond, of ook als werden voortdurend in hun ingewanden para- pluies opgezet. Daarna kwam een tijd van heerlijke rust en grooten honger en na vier weken was de genezing volkomen. De volgende spijzen moeten gedurende de kuur worden gegeten, le ontbijt melk pap met augurkensla en pruimen; 2e ontbijtgemarineerde haring met gesla gen room. Biefstuk in violenstroop. Mid dagmaal boschbessensoep met radijsjes en gepeperde augurken; zeelt in anijs gekookt; reine-claudes in azijn en olie; leevleesch met bieslook, suiker en kaneel chocoladepudding met remouladesaus stroop met oude kaas. Avondetenaard appelen met aardbeiensla; gehakt met vanillesaus. It ERGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN3 Sept., Joannes Tbeodorus Wilhelmus Josephus, z. zan Albertus Theo doras Reinier Vermolen en Maria Marga- retha Hendrica Josepha Damen. 5 Sept., Adriana Everarda, d. van Everardus Johannes

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2