Gemengd Nieuws. f \HUN*f F%r 25-jajipf* BINNENLAND. Plaatselijke berichten. ADVERTENTIËN. klaart de Mac-Kinley-wet te beschouwen als de grootste fout van handelspolitiek welke de Vereenigde Staten ooit be gingen. Ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin-Regentes werd door haren par- ticulieien secretaris aan hh. commandan ten van corpsen, namens Hare Majestei ten de Koningin en de Koningin-Regen tes een portret van wijlen Z. M. den Ko ning Willem III toegezonden, met een begeleidend schrijven dat het verlangen van H. M. de Koningin-Regentes is, dat dit portret door de coinmandeerende offi cieren worde aanvaard als eene herinne ring voor het corps aan den overleden Koning, opperbevelhebber van zee- en landmacht. Het portret van wijlen Z. M., in gene raalsuniform, is groot 21 bij 31 cM. en gevat in een breede lijst, zwaar met cuivre poli opgewerkt. De grootte van het geheel is 50 bij 64 cM. Het is vervaardigd door H. W. Wollrabe, hofphotograaf van H. M. de Koningin-Weduwe, Noordeinde 96 te 's Gravenhage, die zich zeer verdienste lijk van deze opdracht heeft gekweten. Zaterdag is door eene commissie uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan H. M. de Koningin-Regentes aange boden het adres van antwoord dier Ka mer op de Troonrede, waarmede H. M. de zitting der Staten-Generaal heeft ge opend. Het heeft H. M. behaagd aan de com missie het volgende te antwoorden: ïMijne Heeren! Ik verzoek U aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal mijnen dank te wil len overbrengen voor haar Adres van Antwoord. De betuiging van haar ernstig voorne men om te beantwoorden aan het ver trouwen, waarmede haar medewerking werd ingeroepen tot verzeke/ing van de welvaart van het Nederlandsche volk, stel ik op hoogen prijs. Het is mijn innige wensch, dat de be raadslagingen van de Tweede Kamer, on der Gods zegen, bevordelijk zullen zijn aan het heil van ons Vaderland." St.-Ct. Te Groningen bevindt zich, volgens de JV. Gr. Ct., een Zweedsche journalist uit Gothenburg, die eene reis maakt, zijne afkomst uil het land der zeekonin gen, der Vikingen, waardig. De heer Üddgren is een jong man van zesentwin tig jaar, blond, lang, gespierd, en blijk baar een man van ijzeren volharding. Met eene roeiboot De Guy, ongeveer vijf el lang en eene el breed, met geteerd zeil doek overtrokken, doet hjj tochten over zeeën en stroomen. Hij vertrok voor twee maanden uit zijne woonplaats en gaat naar Londen. Van Gothenburg roeide hij naar Kopenhagen, van Kopenhagen de kust houdende langs Seeland, Falster en Laland naar Kielvan daar door het Eider- kanaal naar Tonningen, opnieuw langs de kust naar Cuxhaven en eindelijk langs de Duitsche wadden-eilanden naar Nor- derney, vanwaar hij koers zette naar Delfzijl en eergisteren te Groningen aan kwam. Van hier gaat hij langs de Gro ninger en Friesche kanalen naar Stavoren, dan over de Zuiderzee naar Amsterdam, vervolgens naar Rotterdam, naar Ostende, naar Calais en ovet het kanaal naar Engeland, om een vroeger bezoek aan Londen te herhalen. De Guy is eene sterke boot, en de heer Uddgren een krachtig, volhardend roeier. Intusschen heeft hij op zijne reis vele wederwaatdigheden beleefd. Als hij den nacht niet kan doorbrengen in eene plaats aan de kust, of in een schip dat hij ontmoet, slaapt hij in de boot, in een soort van kemelsharen zak. In de boot, die in Amerika werd gebouwd, zijn berg plaatsen voor levensmiddelen en arlike- dat zal u zeker genoegen doen het te hoo ien, en alles liep goed af. Ik zou zoo ook nel willen begraven worden, maar daar is weinig kans open wijl ik dat weet, zal ik er maar niet over pruileu, want het armbe stuur zal wel hier of daar een plaatsje vin den, zooals de wet hun voorschrijft, waar ze mij kunnen stoppen. Ik zou daarom morgen liever bij haar gaau, mijnheer, en van daag niet." „Ja, misschien is het beter," zeide Aynard, na eenige oogenblikkeu den praatzieken man te hebben beschouwd, waarna het rijtuig ver der reed, eu oen veel kleurige hond, die hier of daar in een hinderlaag gelegen had, het rijtuig al blaffende navloog eu zich bijna heesch had geblaffeu, eer zijn meester hem teruggeroepen en tot kalmte aangeuaamd had." Aau de groote poort van zijn landgoed was Hugh Aynard verwonderd zijue huishoud ster te vindon, in zwaren rouw gekleed en blijkbaar het rijtuig opwachtende. „Ik dacht dat gij uwe kamer hicldt, Mrs. Holmes," zeido Aynard, toen het rijtuig stil hield. „Neen, Mr. Aynard." „Gij zijt ziek geweest?" „Neen, mijnheer; ik vcrlaugde slechts aan honderd, misschien honderdduizend vragen te ontsnappen, van menschen, die het recht niet hebben mij te ondervragen. Zoudt gij Ier, die de reiziger kan noodig hebben Maar bet blijft eene bezwaarlijke reis. Eens uitgeput na in storm en regen uren lang op zee geroeid te hebben, was de heer Uddgren, door rheumatische koorts aangetast, genoodzaakt tien dagen lang het bed te houden. Maar zijne energie is niet verminderd en hij wil met zijne boot Londen bereiken. De beschrijving van zijne reis, die hij in de Engelsche taal denkt uit te geven, zal zeker belang wekkend zijn. Maar altijd minder belang wekkend dan de man zelf. Zaterdagmiddag is de Staatscom missie voor het ontwerpen der grondsla gen van een administratieve rechtspraak geïnstalleerd in een der lokalen van het gebouw van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, alwaar het college haar ver gaderingen zal houden. Dr. H. M. Duparc, van wien gezegd was, dat hij als een soort handlanger van Davenport, alias Sequah, te Amsterdam optrad, schiijft naar aanleiding hiervan, aan de A'. D. Ct. hel volgende: «Met geen ander doel dan mij door eigen overtuiging zekerheid te verschaf fen omtrent de meerdere of mindere deug delijkheid van Sequah's geneesmiddel, be sloot ik eenige dezer séances bij te wo nen, doch trok mij na de qualificatie, door uwen verslaggever aan mijn aan wezig zijn daar ter plaatse gegeven, ter stond terug. nik zag mij daartoe genoopt, hoe gaarne ik het onderzoek zou hebben voortgezet, want ondanks mijnen hoogen leeftijd voel ik nog lust en kracht genoeg daar waar der wetenschap nieuwe uitzichten zouden kunnen worden geopend de proef op de som te nemen." Herhaaldelijk kwamen in den laatsten tijd berichten voor omtrent werkzaam heden aan 's Rijks Munt, in verband met een eerlang te verwachten bezoek van HH. MM. de Koninginnen aan die instel ling. Het Ulr. Dgbl. deelt daaromtrent uit goede bron het volgende mede «Men houdt zich aan de Munt bezi met het vervaardigen van nieuwe stem pels (beeldzijde) van het gouden 10-gul- denstuk en van de zilveren 25, 10 en 5 centstukken; rijksdaalders, guldens en halve guldens mogen, zouals bekend is, ten gevolge van de schorsing der zilver aanmunting, niet worden geslagen. De stempels van het 10-guldenstuk zul len in het begin van October gereed ko men een proefafslag daarvan zal aan de Regeering ter beroordeeling en goedkeu ring ingezonden worden. Men verwacht, dat de stempels der overige muntstukken nog in dit najaar zullen afgewerkt zijn, hoewel het voor alsnog niet mogelijk is, om met juistheid te bepalen, wanneer dat het geval zal zijn. Met de nieuwe stempels voor het goud zal gemunt worden, zoodra de Ned. Bank of private bankiers bet oogenblik geschikt achten om een zeker bedrag van 10 gul denstukken te doen aanmakenhetgeen evenwel nu niet wel uitvoerbaar wezen u. Indertijd reeds heeft H. M. de Koningin- Regentes den wensch te kennen gegeven, om haar dochter de Munt in werking te laten zien. In verband met dit verlan gen, zou het Muntcollege een bezoek van 1111. MM. het liefst wenschen op een tijd stip, dat de munt zich onledig hield met het slaan van nieuwe tientjes, prijkende met de beeltenis van onze jeugdige Koningin." Voor eene slechts tamelijk bezette zaal, gaf de heer Joh. Schmier met mede werking van Mejuffr. Charlotte Jaspers j.l. Maandagavond in sAmicitia" zijne aan- ekondigde soireé musicale. Was onze verwachting ook al hoog gespannen, wij zijn ten volle bevredigd. Naast de klankvolle, diepe en tevens omvangrijke stem van den heer Schmier met mij mede naar het huis willen wandeleu Mr. Aynard Ik heb eenige ophelderingen te geven aan u, omdat gij altijd goed jegens mij geweest zijt." ,,Kan dat morgen ook niet geschieden?" „Neen, mijnbeer." Hugh Aynard verliet zijn rijtuig, groette Mr. Griffin, die reeds lang aan den ingang zijner woning had staan buigen, en wandelde toen met Mrs. Holmes de lange laan op, die naar liet huis leidde. „Gij moet welen, dat ik naar uwe op helderingen niet nieuwsgierig ben," zeide hij, daar hij aan zijne huishoudster een smarte lijk verhaal besparen wilde, „en dat ik ook geen recht heb ze van u te ontvangen. Uw verleden gaat mij niet aan, den tijd dien gij bij mij hebt doorgebracht, waart gij getrouw in de vervulling uwer plichten eu hebt gij mij alle reden van tevredenheid gegeven." „Gij weet misschien dat mijn naam Judge is, en dat ik eene zondige vrouw geweest ben, dat ik mijn echtgenoot en eene dochter verlaten heb, die mij zoo dierbaar was. Zulk eene vrouw kunt gij niet langer iu uw huis verlangen mijnheer." „Watdenkt Ladv Burlinson, daarvan?" „Ik heb Ladv Burlinson niet naar hare meeuing daaromtrent gevraagd," zeide de huishoudster, „want die zou mij toch iu mijn besluit niet hebben doon wankelen. Zij zal recht verheugd zijn mij deze plaats te kwam de mezzo sopraan van mejuffr Jas pers goed tot haar recht. Bijzonder goed klonken de duetten sEs weiss ünd rath es doch Keiner" en het duetto uit de opera sMignon", terwijl zij met de liederen »Ku- kukwie alt" en Wiegelied, doch vooral met het laatste het pnbliek geheel voor zich innam en een welverdiend applaus verwierf. Het meeste succes hadden echter de origineele geestige muzikale voordrachten van den heer Schmier in de tweede af- deeling. Het waren voornamelijk de num- meis: de pruimenboom; de zelfmoor denaar en het gebroken glas, die de toe hoorders een gullen lach afdwongen. Men moest trouwens deze compositiën door den auteur zelve zien en hooren voordra gen om er het fijne uit te kunnen proe ven. Moge ue heer Schmier ons nog menigmaal daartoe in de gelegenheid stellen. Door den kapitein G. J. Blaauw, eerstaanw. Ingenieur te Amersfoort, is Zaterdag jl. herbesteed het bouwen van een magazijn voor de munitie van twee batterijen veld-artillerie te Amersfoort, onder hel beheer der genie aldaar, ra ming f1680. Hiervoor is ingeschreven door de heeien: W. van Achterbergh te Amersfoort f2094. J. H. Boks s i 2075. W. J. van Berkel Amsterdam 2060. Het werk is den minsten inschrijver onder gewoon voorbehoud, gegund. In verschillende steden van ons land is door den Minister van Oorlog de le vering van de fourages, ten dienste der troepen te paard, aan de minste inschrij vers niet gegund, zoodat er herbestedin gen in negen steden zullen geschieden. Ook Amersfoort behoort onder dit aan tal, zullende de herbesteding aldaar Don derdag 8 October e. k. plaats hebben. Zondagmorgen te ruim elf uur had op den straatweg Amersfoort -Ede, de aangekondigde wedstrijd plaats om het kampioenschap van Nederland op den tweewieler. Telken jare wordt door het bestuur van den Algemeenen Nederlandsche Wiel- rijdersbond een dergelijke wedstrijd voor zijne leden uitgeschreven. Verleden jaar had die wedstrijd plaats in het Noorden des lands en wel in Groningen, en was winner de heer Del Baere te Amsterdam, die 50 K. M. aflegde in 1 uur 46 min. 20 sec. Later werd die «beste tijdmrecord) door hem zelf verbeterd en gebracht op 1 uur 38 min. 57 sec. Daar echter toen niet werd gereden volgens de vereischten, gesteld door het bestuur van den Alg. Ned. Wielrijdersbond, werd dit record niet erkend en aangenomen, dat de 50 K. M. door dea besten wielrijder in Nederland weid afgelegd in 1 uur 46 min. 20 sec. Zondag nu werd beslist wie de beste wielrijder zou zijn van het jaar 1891 op den weg. Aan dien wedstrijd werd deel genomen door de heeren Del Baere, Roos dorp en Holst uit Amsterdam, Koning uit Rotterdam, Witteveen uit Haarlem, Sieuwe en Smits uit Arnhem, Meursing uit Amersfoort en Ott Bultman uit Haar lemmermeer. De wedstrijd nam een aanvang bij «de Hertekopii, nabij Amersfoort, te ruim kwart over elf. De deelnemers moesten rijden tot aan Ede en dan terug, afstand 50 K. M. De eerst terugkomende was de heer Koning uit Rotterdam, die de 50 K. M. aflegde in 1 uur 39 min. 17% sec. Hij was dus kampioen van Nederland en won de gouden medaille. Daarna kwam de heer Witteveen aan die den weg aflegde in 1 uur 44 min. 16% sec., en alzoo een zilveren medaille won. Derde aankomende was de heer Smits in 1 uur 45 min. 16% sec. Hij won de bronzen medaille. Deze drie prijswinners hadden dus den weg in korter tijd afgelegd dan de kam pioen op den tweewieler van Nederland van het vorige jaar, die thans een der laatst aankomenden was. zien verlaten, daar ik weet dat zij mij van den eersten dag af aan heeft gehaat." „Dat is een vrij hard oordeel, Xlrs. Hol mes." „Noem mij Judge, als het u belieft, dat is van hedeu af mijn ware naam de naam eeuer vrouw die sedert eenige jaren berouw gevoelt en thans vergeving ontvangen heeft van haren echtgenoot. Ik was heden bij zijne begrafenis tegenwoordig het was zoowel het verlangen mijner dochter als het mijne en zelfs mijne hardvochtige schoonzuster keerde zich niet van mij af." „Waarom zou dan eene vrouw, dio op recht berouw gevoelt miju dienst verlaten?" zeide Aynard. „Zoo gij meent dat Lady Bur linson een afkeer van u heeft, dau heb ik nog een huis iu de stad, dat in hot vervolg toezicht vereischt." „Ik vertrek van hier, mijuheer. Ik ga heeu en gij zult van mij niet meer hooren. Maar voor mijn vertrek heb ik nog een plicht jegens u te vervuUen. Misschien zal zij den ken dat het eene soort van wraak van mij is voor alle vroegere beleedigingen mij door haar aangedaan, maar zij vergist zich." „Wat wilt gij daarmede zeggen?" zeide Aynard, een vreesachtigeu blik op haar slaande. „Ik keer niet weder in uw huis terug," zeide zij, op eens stil staande, toen zij het huis in het gezicht hadden gekregen. „Ik Hoe snel in dezen wedstrijd werd ge reden blijkt uit het feit, dat de eerste pryswinner den kilometer aflegde in 1 min. 59 sec., terwijl een wandelaar daar voor noodig heeft ruim 11 min. Tegelijkertijd met dezen wedstrijd bad een wedstrijd plaats, uitgeschreven door de Amerf velocipede club sde postduifs open voor de leden van den A. N. W. B. Het aantal wielrijders in dezen wed strijd was niet groot. Er was slechts in geschreven door de heeren Grauert, van Berkel, Tijssen, YVolters en Meursing. De heeren van Berkel en Tijssen reden op een rover-tandem, de anderen op een rover. Prijswinner was de heer Meursing, die de 50 K. M. aflegde in 2 uur 1 min. 19% sec. Na deze wedstrijden vereenigden zich de meeste leden van den A. N. W. B., hierbij tegenwoordig, aan een gezamen lijk ontbijt bij den heer Schimmel, te Amersfoort. Daar werden ook de prijzen uitgereikt door den heer B. G. J. Blancke te Amsterdam, officieel tijdwaarnemer van den A. N. W. B., met een toespraak, waarin hij. na hulde gebracht te hebben aan HH. MM. de Koningin en de Koningin- Regentes. een dionk instelde op het be stuur van den A. N. W. B. In zijne toe spraak deelde de heer Blancke ook mede hoe in Engeland, het land waar liet wiel- rijden het meest beoefend wordt, Neder landsche wielrijders als zeer geduchte mededingers worden aangemerkt. Dit was hem, toen hij een paar jaren aldaar ver toefde, gebleken. Vele wielrijders uit Amersfoort waren bij dezen wedstrijd tegenwoordig. De gisteren gehouden collecte voor het fonds der Vereeniging «Trouw aan Koning en Vaderland" heeft, met nog eenige nagekomen giften, het niet onbe langrijke bedrag van f348,57 opgebracht. De directeur v/h. Postkantoor maakt bekend dat van af 1 October e. k. de bus lichtingen voor de verzendingen met de verschillende spoortreinen zullen geschie den als volgt: Richting Utrecht. 7.45,10.40,2.15 's m., 4.55, 8.25, 9 's av. Richting Kampen. 8.10, 9, 11.30 'sm., 4.25, 7, 9.5, 's av. Richting Amsterdam. 8, 8.15, 11.55, 'sm.. 2.5, 2.15, 5.30, 7.25, 8.50. 9, 's av. Richting Winterswijk. 8.10, 11.20, 's m., 3.15, 6.55, 9.10,'sav. Richting Nijmegen. 6.30, 12.35 's m.. 6.10, 9.5, 's av. De lichtingen der bijbussen aan de St. Janstraat, Slijkpoort, en 't Zand zullen geschieden ten 6, 9.30 's m., 1.15, 4.15, (alleen op Werkdagen) 8.15 's av. De uitgifte der tijdsbepalingen zal spoe dig worden aangekondigd. De Directeur, C. SMITT. Amersfoort, 30 Sept. 1891. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van liet Postkan toor te Amersfoort over de 2e helft der maand Augustus. 1. M. van 't Wel, Amsterdam. 2. J. H. Wal Ie, 3. K. Feliks, 4. J. v. Engelenburg, Amersfoort. 5. Mevr. Bordes, Apeldoorn. 6. H. v. Kuik, Beek. 7. Van de Berg, Bussum. 8. B. J. Buntman, Diepenveen. 9. M. v. d. Heide, Haarlemmermeer. 10. E. Hilhorst Mz., Hoogland. 11. C. Verbeeten, Kuik. 12. Schluter, Maasland. 13. M. v. Doeveren, Nijmegen. 14. A. Geurtse, 15. A. Renes, Nunspeet. 16. Van Doorne, Utrecht. 17. J. Vonk, Valkenburg. 18. A. Taartman, 9 19. L. Jims, 9 heb uiv dienst verlaten, en wachtte alleen uwe tehuiskomst af want ik kan niet, o I ik kan niet heengaan eu u ongewaar- schuwd in hunne handen overgeven. Wat bekommer ik mij om dien broeder en die zuster, dun dat ik, hunne listig beraamde plannen doorziende, zou zwijgen?" „Ik kan geen kwaad van Lady Burlinson hooren," zeide Aynard. „Gij weet dat zij eerlang mijne vrouw worden zal." „Ik heb van haar zeer weinig te zeggen," hernam de huishoudster. „Zij is alleen schul dig aan dezelfde fout die ik iu mijne jeugd begaan heb." „Gij zult mij hiervan wel eene ophelde ring willou geven," zeide Aynard, die door dezo woorden een weinig opgewonden werd, eu in zijue nieuwsgierige spanning vergat, wat hij haar kort te voren bevolen had, be treffende zijne verloofde. „Ik sta gereed, Mr. Aynard. u eene op heldering te geven en daarbij de achting te verliezen, die gij eene oude getrouwe dienst bode toedraagt. Doch dat is zoo mijn lot; ik moet iedereen van mij afstooteudat is eene soort van vergeldiug. Doch ik spreek de waarheid en beb geen verkeerde bedoelin gen met hetgeen ik u ga openbaren." „Welke fout kan dat zijn van Lady Bur linson, die gelijk aan de uwe wezen zoude?" „Zij is voornemens een man te huwen, alleen om zijn stand en vermogen een Soesterberg. 20. Morlijn, 's-Hage. Engeland. 1. Mr. Harvey, Plymouth. <v ■■■■■■ii ii inwin riiavtrartrriiWiMtiMTMMKMMuaMib 337ste STAATSLOTEKIJ. Vijfde klasse, Derde week. Trekking van 29, Sept. (975 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f 200 op No. 844 Prijzen Tan 170 5S86 10511 17852 18908 18912 18917 18974 19000 en 20373. Te zamen 10 prijzen. Zonder prijs zyn uitgetrokken: 837 7848 8950 10538 10544 1054917805 17810 17822 17829 18928 18934 18976 18998 20368 20389 en 20391. Volgende trekkingen geschieden 30 Sept. 1, 2 en 6—10 Oct. Te Chalons sur Marne is dezer dagen een man overleden, die den leeftijd van 114 jaar bereikte. Te meer mag deze hooge ouderdom bevreemden, daar de man in den Krimoorlog zóó ernstig werd gewond, dat men algemeen aan zijn be houd twijfelde. Toch leefde hij met een drietal kogels in het lichaam nog 36 jaar. Waar onze groenten en vruchten van daan komen. De kool is oorspronke lijk uit Siberië gekomen, de selderij uit Duitschland, de appelen uit Perzië, de uien uit Egypte, de tabak uit Amerika, de gerst is uit Indië overgebracht, de citroen uit Azië, de haver uit Noord- Afrika, de rogge uit Siberië, de peterseli uit Sardinië, de spinazie komt uit Arabië, de kastanje uit Thibet, de kweeperen komen uil Creta, de peren uit Egypte en de radijs en de rammenas uit zuidelijk Europa. (S. V.) Gevonden op den openbaren weg: Een schaartje. Een bloedkoralen collier met goud tonnetje. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. ©<i©©é®et>©@>©©o®®<i©;©é®®o®®c@ Zaterdag 3 October hopen i onze geliefde ouders WILLEM (RIKSEN ALEIDA WARIA DE WILDE I TE rttRDE^KB Hugne da^kliire hinderen, beh&iud- elk. kleinkinderen. (^©^©0®(^©0®©0®©C>®©e®©0®" in den verlee n or.ze behuwdzuster en rouw ouderd, geliefde zus Meju OEMER. Uit aller naam, H. VAN DE ROEMER. ersfoort 21 Sept. '91. Wegenb^Juutenlandsche betrek kingen c^H^Ji£_den geplaatst. man die in geen enkel opzicht haar past, en dien zij niet bemindt." „Mrs. Judge dat is eene beleediging, die gij mij aandoet, en ik wil niets meer hoo ren," riep hij. „Hoe durft gij, mijne huis houdster, zoo tot mij spreken'?" „Ik ben uwe huishoudster niet meer, Mr. Aynard. Ik heb uw dienst verlaten en spreek nu tot u als eene vriendin." „Schoone vrieudschap, inderdaad, dooreen angel in mijne ziel te willen werpen tegen de beste aller vrouwen I" „Om u te waarschuwen tegen den snood- stcn aller mannen, die zijue zuster tot een huwelijk met u gedwongen heeft." „Weet gij wel dat gij van iemand spreekt, die met uwe leugenachtige geschiedenis, toen gij voorgaaft eene weduwe te zijn, bewogen, bij mij voor eene betrekking voor u gevraagd heeft. Is dat uwe dankbaarheid?" „Ik spreek van den man, die mijn echt- geuoot de kroon van het hoofd heeft ge rukt, mij heeft verleid en mij mijn echtge noot deed ontloopen ik spreek van George Day." „Hij was hij uw verleider?" riep Aynard. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2