Gemengd Nieuws. Officiëele Publicatie. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Dezer dagen zijn H. M. de Koningin- regentes een tweetal proefslagen aange boden in zilver en koper van het nieuwe gouden-tienguldenstuk met den beeldenaar van H. M. Koningin Wilhelminn. De Kroonprins van Italië heeft aan II. M. de Koningin-Regentes een telegram gezonden, waarin hij bij het verlaten van ons- grondgebied zijn welgemeenden dank betuigt aan H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Regentes voor de voor treffelijke ontvangst in Nederland, hem zoowel van Hare Majesteiten als van de bevolking ten deel gevallen. De anti-revolutionaire kamerleden hebben zich, naar de Stand, meldt, op nieuw tot eene club geconstitueerd, en gekozen tot voorzitter A. baron van Dedem, tot 2en voorzitter den heer H. Seret, tot secretaris mr. T. P. baron Mackay en tot 2en secretaris mr. H. A. v. d. Velde. De nieuwe postwet zal waarschijn lijk tegen 1 December in werking treden. Bij betrokken gemeentebesturen is een ontwerp ingekomen van een locaal- spoorweg Meppel IlavclteFredcriks- oordNoordwoldeAppelscha—Beetster- zwaagDrachtenBuitenpost, met een begeleidend schrijver van den heer A. J. Krieger, ingenieur te Amersfoort, hou dende eene uitnoodiging tot bijwoning van eene vergadering op 20 October te Heerenveen. De arr.-rechtbank te Breda, heeft Donderdag Chailes Davenport, alias Sequah, in hooger beroep, wegens het onwettig uitoefenen der geneeskunst en het vejioopen van geneesmiddelen zonder Apotheker of Dokter te zijn, veroordeeld tot 2 geldboeten ieder van f75.sub sidiair eene maand hechtenis voor iedere boete. De eisch was f200.en f150. Tegen Zondag 11 October is door den Centralen Raad van den Sociaal-De- mocratischen Bond in Nedeiland eene vergadering te Heerenveen uitgeschreven, rnet afgevaardigden van de afdeeling van dien Bond in Friesland, aten einde te bespreken of verdere voordurende samen werking met de Friesche afdeelingen van den Sociaal-Democratischen Bond mogelijk is, of dat zij de Volkspartij zullen ver laten." Een zigeunerleven. Waar eeni- gen tijd geleden de grond van het kamp te Zeist dreunde van den hoefslag der nonnen zlcti" vobrtplariltê ver, ver over de witte, heuvels; de genie groef als mollen in den grond; en waar het vroo lijk geroffel en getrompetter aan degansche vlakte iets schilderachtigs, iets vroolijks gaf, daar is 't thans stil. De militairen trokken af en doodsch werd het op de groote heide. Geen gewoel, geen gezellige drukte, geen door elkaar woelen der troepen. Slechts één détachement mineurs is gedoemd geweest achter te blijven. Ongeveer dertig man, onder bevel van den onder-officier Brinck, slijten daar hun zigeunerleven. Hun gewone tenten hebben ze opgepakt, en een goed heen komen gezocht in een houten tent. Van de menschen verlaten doorkruisen ze des daags de heide om de laatste herinneringen aan^ de manoeuvres, loopgraven enz. te doen verdwijnen. En 's avonds hurken ze bij elkaar, als weleer Tollen's zeelie den op Nova Zembla. elkaar den tijd veikorter.de met verhaaltjes, of een be roep doende op de vrijgevigheid van den waschbaas, die een cantine heeft geor ganiseerd. Of ze staren naar den helderen hemel, om ter afwisseling een treuiigen blik te werpen naar de op en neer gaande lijn van witte heuvels. En zoo leven daar onze dertig dapperen, afgezondeid van de wereld, reikhalzend uitziende naar den dag, waarop zij weer Hij zette het vergif aan de eene zijde ooi een oogenblik over zijne eerste liefde na (e deuken, on toen kwamen een voor een allen voor den geest, die hij gekend had en ein delijk begon li ij vol wroeging bitter te wee- neu als eou vrouw over al de achting, dio hij door zijne verkoerdhedeu en kuiperijen verbeurd had. „Ik zal Delancy een briefschrijven, waarin ik hem een paar zaken nader uiteenzet, en hij en zijne geheelo omgeving mij minder hard zullen beoordeclen," sprak hij in zich zeiven. „Laat hem ten minste van mij een juist denkbeeld vormen. Niet gelijk aan den schurk uit een tooneelspel, noch aan den schelm cener novelle, maar aan den man dio nog niet geheel bedorven is, en meermalen een hovigen strijd gevoerd heeft, om het kwade dat in hem was ten onder te bren gen." Hij opende zijn lessenaar en zocht onder eene menigte brieven en verschillende papie ren naar schrijfbehoeften, waarvan zijn lesse- uadr 'schanrscli voorzien was, tot hij eindelijk een bankiers wisselboek te voorschijn bracht, dat hij sedert lang niet noodig gehad had ecu bock dat hij in zijne hand hield, het oplettend beschouwde, daarna weder neder- )egdo-_en, to.eh zijn oog niet van af kon wenden. „Aynard opende een rekening met dit buis, want ik heb het hem zelf aanbevolen." terug mogen keeren naar hun garnizoen, waar ze toch nog hun soldaten tracte- ment op 'n fatsoenlijke wijze aan den man kunnen brengen. Doch 't zal wel ongeveer November worden voor onze dapperen zoo ver zijn. Toen dezer dagen, lezen wij in de A7. Br. Cl. hel bijgebouw, dienende voor arrestkamers, stalling van 50 paarden, wagenmakerij en hooizolder van de ar senaalkazerne te Breda, eene prooi der vlammen werd, deed het gerucht de ronde, dat boos opzef de oorzaak was. De per soon, die men voor den dader hield, was iemand, die, als arrestant opgesloten, zich een half jaar min of meer als zwak van geestvermogens had voorgedaan en op wien reeds vroeger het vermoeden rustte van brandstichting. Na een nauwgezet onderzoek is geble ken, dat bedoelde persoon bij het begin van den brand lag te slapen, en, men weet niet hoe, in het bezit gekomen van lucifers, den brand niet boven zijne cel, maar wel boven die van eene andere arrestantenkamer, waar drie soldaten waren opgesloten, veroorzaakte. Dezen nu verklaren duidelijk gehoord te hebben, dat de sliakselmajoor" (soldaat belast met het stroo) op den gewonen tijd op zolder was geweest, doch na hem tot driemaal toe een vreemde stap werd ver nomen, wat hun den uitroep ontlokte: »Wat is er aan de hand" waarop alles stil werd. Een kwartier later stond alles in lichtelaaie. In de Remonstrantsche Kerk zal Zondag 11 October, des vaormiddags om half elf, als voorganger optreden Ds. W. J. Mansen, predikant te Zaandam. A.s. Dinsdag, 13 October, zal in het gebouw Volksheil" weder de Zen dingsbidstond gehouden worden. De 'le luil. C. E. M. de Bruijn, van het le reg. huzaren te Deventer, wordt op I November gedetacheerd bij de rij school alhier. De le luit. Jhr. E. J. M. Wittert, van het 2e reg. v eld-artillerie te 's-Gra- verihage, wordt met 1 November a. s. voor een jaar gedetacheerd bij de rij school alhier. De le luit. C. E. Baud, van het le reg. veld-artillerie, wordt met 1 Novem ber a. s. gedetacheerd bij hel 3e reg. veld-artillerie te Breda. Lioor oen xoionei garnizoens-com- mandant alhier is Donderdag I. 1. herbe steed, de levering van fourages voor de paarden der troepen in garnizoen alhier, van 1 November 1891 tot ultimo October 1892. Hiervoor zijn ingeleverd 5 inschrij vingen, en was de minste inschrijver de heer G. J. van Erp te 's Bosch voor 53 ct. de 10 Kgr. hooi, de 10 kilogr. stroo voor 30 ct. en de 10 kilo haver voor S2 ets. De levering is hem onder gewoon vooibehoud gegund. Onze stadgenoot de heer J. Schulman is door het Friesch Genootschap voor Ge schied-, Oudheid- en Taalkunde, in de laatste algemeene vergadering, op 4 Oc tober I. I. benoemd tot gewoon lid. Bjj zijn laatste bezoek aan het Loo bracht Z. K. H. de kroonprins van Italië tevens eeu bezoek aan den heer Soulier te Stoutenburg die in Rome posessies heeft. Eenige boerderijen werden bezich tigd en eene korte wandeling gemaakt door de sehoone bosschen om liet kas- steel. De Onderl. Brand waarborgmaat schappij onder directie der heeren De Jong Co. te Amsterdam heeft aan de spuit No. 3, der brandweer alhier, toe gekend en aan deze door hare corres pondenten voor Amersfoort en Omstreken de heeren G. D. Hubers alhier doen uitreiken eene premie van f25.ter zake van de diensten, door deze spuit bewezen, bij gelegenheid van den brand op 18 Sept. jl. in de boerenhofstede van den heer P. van den Tweel, aan den Hoogenweg, nabij de grensscheiding tus- schen Amersfoort en Hoevelaken. zeide hij,,hij is een rijk man en heeft zoo wol bohoefte aan een bankier to Londen als te Wolchesler. Ik zon wel eens willen we ten hoeveel hij bij dezen heeft uitslaan I" Hij nam den rommel van zijn scbrijftafol weg om dit nieuwe vraagstuk te overwegen en wierp daarbij bijna het vergiffleschje op den grond. „Als ik het gebroken had," zeide hij, ter wijl hij het fleschje in de bevende hand hield waarmede hij het had opgevangen, „en ook dezen vriend had verloren!" Hij bracht dien eenigen vriend in veil heid in zijn lessenaar, nam daarop hot ban kiers wisselboek andermaal iu handen en dacht na over bet vermoedelijk kapitaal dat Aynard bij dien bankier kon hebben uitstaan, nu Felix Aynard alle kosten aan zijn neef betaald had. ,,lk sta nu met oen zwarte kool getee- kend, zoodat ik hem niet meer onder dc oogen durf komen. Mij blijven dus slechts twee wegen over, de dood of dit." Hij vorkoos ten slotte „dit," want liet overige van den nacht bracht hij door iu het nabootsen van Hugh Aynards handteekening van verschillende brieven, die hij in zijn les senaar vond, en den volgenden morgen had hij een zeer juist fac-simile onder eene assig natie van een aanzienlijk bedrag wel niet zoo hoog als hij had gewenscht, of had kun nen wagen, maar echter aanzienlijk genoeg 337ste ST.4ATSEOTEK1.3 Vijfde klasse, Vierde of laatste week. Trekking van 7, 8 en 9 Oct. (3000 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f200 op No. 813. Prijs van flOO op No. 18951. Prijzen van fTO 5884 7832 7837 7861 7876 8942 10530 10531 10543 17839 18916 18926 18938 18941 18981 18982 20362 en 20387. Te zamen 20 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 802 804 805 807 818 5842 5863 5868 5869 5879 5897 7850 7853 7871 7875 7879 7893 7913 8943 8946 8947 8958 8959 8965 8967 8981 8990 1050410520 10527 10528 10535 10536 10541 10562 10594 10595 17804 17819 17838 17843 17848 17850 17854 17866 18901 18904 18910 18913 1S920 18940 18950 18954 18964 18972 en 20365. Trekking van de laatste 100 nummers op 10 October. Selierpenzeel. Woensdag is hier een cursus voor bouwkundig teekenen ge opend, waartoe door het gemeentebestuur welwillend een der schoollokalen met vuur en licht is toegezegd. Het onderwijs, dat door den heer Salomons, van Amersfoort, wordt gegeven zal plaats hebben des Woensdags en Zateidagsavonds van 5% tot 7''«. Reeds hebben zich 16 leerlingen aangemeld. Een Engelschman op reis door Neder land. »Er bestaat geen onverdraag zamer volk dan de Nederlanders," zoo vertelde een Engelschman, die ons land heeft doorreisd. »Ver,beeld u, ik kom op zekeren avond vrij laat in een dorp nabij een fogëment. Ik vêrfang"nïets'ïievër"Jan onmiddellijk me tér ruste te begeven maar toen ik den herbergier duidelijk in 't Engelsch een taal, welke toch wel door iedereen, zelfs door de domme Neder landers, wordt verstaan mijn wensch heb te kennen gegeven, vraagt deze naar mijn geloof: What believe you.9" (wat gelooft gij?) [Onze lezers zullen begrij pen, dat de vraag, welke den Engelsch man zooveel ergernis gaf, eenvóudig was: Wal belieft u?" opz'n Noord-Brabantsch uitgesproken als: rrWa blieft oe?"] Ver baasd wend ik me tot de vrouw, welke inmiddels was verschenen, met de vraag waarom haar man er prijs op stelde, te weten welken godsdienst ik beleed. Tot eenig antwoord haalde zij de schouders op en herhaalde zij de vraag: What be lieve you? Nadat nog een derde huisge noot zich bij ons had gevoegd en ook deze niets anders zeide dan: What be lieve you? gaf ik, over zoo'n verregaande onverdraagzaamheid geërgerd, ten ant woord: I believe one God (Ik geloof in één God). Ik pakte haastig mijn valies weer op en spoedde me naar Bergen-op- Zoom. Gelukkig kon ik daar nachtverblijf bekomen, zonder dat de logementhouder vooraf een onderzoek naar mijn geloof instelde. Intusschen is mij op mijn verdere reis zeer dikwijls de vraag What believe you? gesteld" om hem in de gelegenheid te stellen Enge land en al degenen te ontvluchten, wier leven bij bad verontrust van Clara in het bij zonder af, die zonder hem gelukkiger en be ter zijn zou! Met deze assignatie in den eenen en zijn vergiffleschje iu den anderen zak want dit redmiddel moest hem dienen als zijn laatste poging om zich van den be delstaf te redden mislukte verliet hij des morgens zijne kamer om met zijne zuster te ontbijten. Hij hoopte dat zij het onderwerp van het gesprek van den vorigen avond niet weder opvatten, en hem niet door zinspe ling op hare teleurstelling ontmoedigon zou. Zij mocht nu nog het beste van hem den ken, later, als zij door geruchten bet ergsto vernemen en gelooven mocht, dan zon zij op de vele verzoekiugen, die hij had moeten be strijden en niet had kunnen overwinnen, tot zijne verschooning achtgeven. Hij kuste haar hartelijk voor hij heenging, beloofde haar te gen etenstijd terug te zullen zijn en vertrok toen in zijn rijtuig naar zijn bankier, waar hij kwartier voor twaalven aankwam, op het druktso gedeelte van den dag, wanneer er zich vele klauten tot innen van gelden aanbo den. Zijne eerste gedaebto was om zieh voor het geheele bedrag te laten crediteeren, en er dan in den loop van den dag over te dispo- neerenmaar in de laatste oogenblikken werd hij zenuwachtig, en hij begon te be- De volgende advertentie, in een der buitenlandsche bladen, trok dezer dagen de algemeene aandacht: sEen medisch student, wiens middelen uitgeput zijn, zou gaarne met iemand in kennis willen komen, die hein tegeneen middelmatigen interest het noodige geld wil verschaffen om zijne studiën te vol tooien. Als garantie wil hij, desverkie- zend, wel eene van de dochters zijns schuldenaars huwen, of dezen een onder pand geven, dat hij dit doen zal, zoodra hij met goed gevolg zijn examen heeft afgelegd. Zijdie eene fabriek van naaimachines bezaten, hebben daarmede zeer veel geld verdiend. Howe, de uitvinder, ontving 1000,000 p. sterl. per jaar voor zijne uitvinding; men beweert, dat Wheeler en Wilson een inkomen hadden van 200,000 p. sterl. jaarlijks, terwijl de uit vinder van de Singernaaimachines zijnen erfgenamen een kapitaal van 3,000,000 p. sterl. naliet. Van de wereldtentoonstellingte Chicago, Tot de groote aantrekkelijkheden de zer wereldtentoonstelling zal o. a. behoo- ren de schommeltoren van Oberlin-Smilh. Hij bestaat uit een pijler van 183 M. hoog en bekroond door een fraai stand beeld van Columbus. Door de kap loopt als bij ccn windmolen een groote tap, die aan een 375 M. langen balk tot as dient. Aan beide einden van dien balk zijn kogels aangebracht van 30 M. door snede, die tengevolge van ballastverplaat- sing steeds hun oorspronkelijken stand blijven behouden. Nadat de liefhebbers in den eenen bal, die naar beneden ge laten wordt, hebben plaats genomen, wordt de machine in werking gesteld, en langzaam een halven cirkel beschrijvende, wordt de bal 330 M. opgeheven om den bezoekers een prachtig vergezicht te ver schaffen. Na een bepaalden tijd wordt een tweede sein gegeven en langzaam daalt de bovenhal met het eene wiek, terwijl de andere met nieuwe bezoekers de hoogte ingaat. Op dezelfde tentoonstelling zal men ook iets kunnen zien, wat zeer zeker op oorspionkelijkheid kan aanspraak maken. Deze nieuwigheid zal bestaan in eene pyramide van 400 piano's, die alle, door eene vernuftig aangebrachte electrische inrichting, tegelijk zullen kunnen bespeeld worden door een pianist. Politieke wielrijders. Naar men uit Manchester aan de Globe meldt, heeft een conservatieve club aldaar een korps van wielrijders opgericht, wier taak het is kiezers, die afgelegen wonen, op te snoren en te bewerken. Samengestelde rekening. »Nu moet ik eens gauw 25 gulden ter leen zien te krijgen om het geld te kunnen terug geven, dat ik voor veertien dagen leende om het voorschot af te lossen, dat ik opgenomen had om mijn belasting te be talen, waaraan ik tot nu toe nog niet gedacht heb." Wederom is er een poging aangewend een spoortrein aan te randen in de na bijheid van Erenkoei (Turkije). De rails werden opgebroken, ten einde den trein te doen deiailleeren. De machinist be merkte echter in tijds het gevaar en daar de reizigers gewapend waren, moes ten de bandieten den aftocht blazen. voor den tijd des dienstjaar die dan nog over is, verschuldigd. Aan den belastingschuldige die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijnen dienst achtertelaten, wordt ontheffing verleend van zijn aan slag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars die dan nog over is, indien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand, volgende op die waarin hij het perceel verliet, tegen be wijs, schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore van den Ontvanger, op een al daar kosteloos verkrijgbaar biljet. De ontheffing wordt ook verleend over het driemaandelijks tijdvak waarin het perceel werd verlaten, indien de belas tingplichtige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceel waarvoor hij belastingplichtige is, in ge bruik neemt. Bij overlijden van den belastingplich tige treden zijne erfgenamen in dezelfde rechten en verplichtingen. Het ingebruikstellen van dienst-of werk- boden en paarden, of van die welke, aanvankelijk gebezigd tot onbelastbare of minder belastbare einden, overgaan tot belastbaar of hooger belastbaar ge bruik, wordt met aanschaffing gelijkge steld. Aangifte daarvan wordt gedaan op een biljet ter invulling bij den Ontvanger verkrijgbaar. Amersfoort, den 7. October 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Brengen den ingezetenen in herinnering de navolgende bepalingen van de artt. 27 en 42 der wet van den 29. Maart 1833 (Staatsblad no 4), houdende de BELAS TING OP HET PERSONEEL, gewijzigd bij de wet van den 9 April 1869, (Staats blad no 59): Die na den 15 Mei een perceel in ge bruik neemt, is voor dit perceel de be lasting naar de vier eerste grondslagen, denken dat Aynard elk oogenblik op de bank zou kunnen komen, of dat men zich den tusschentijd zou kunnen ten nutte maken, om naar Wolchester te telegrafeeren met ver zoek om onmiddellijk antuoord; eu hij baande zich een weg tot vooraan bij den klerk, die met de uitbetalingen belast was. Deze be antwoordde den groet met een „goeden mor- geu," daar de nieuw binnengekomene aan de bauk zeer bekend en gezien was en zelfs bij do principalen dikwijls dineerde. „Ik heb hier een vrij aanzienlijke assig natie van mijn vriend. Ik hoop dat hij er goed voor is," zeide hij lachende; en de klerk, die nooit bij geldzaken lachte, onder welk voorwendsel ook, nam de assignatie, en bezag ze zonder een glimlach op zijn gelaat. „Zal ik er u voor „Ik wensch het in banknoten te ontvan gen," viel hij hem in de reden, en zag den klerk vrijmoedig onder de oogen, om te too- nen, dat hij zeker van zijne zaak was. Hij was oen geneesheer, eu kwam meermalen aan de bank iemand die goed ter naam stond en dan geen achterdocht kon wekkenen toen het geld hem was uitbetaald, werd het fleschje dat in zijn borstzak zat buiten dienst gesteld. Met fieren tred verliet hij de bank, en ontmoette boven aan den trap een vriend, die den geheelen dag zou gepraat hebben, en wiens gesprek voor hem eene marteling RCRGERI.IJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN2 Oct. Antoon, z. van Abraham Muijs en Geertruida Bonsel. Dirkje, d. van Hendrik van Veluw en Ger- ritje van Loenen. 5 Oct. Dirkje Hendrika, d. vau Gerrit Jan Jacob Nienburg en Dirkje Hendrika Kamperman. Francina, d. van Jan van de Brug en Willemijntje Stikvoort. 6 Oct. Hendrikus Johannes, z. van Teu- nis Willigenburg on Catrina Barbara van der Heijden. Karei Herman, z. van Hendrik Herman Enkelaar en Johauna Geertruida liensen. 8 Oct. Bernardus Theodoras, z. van Hermanus Leonardus Hubertus Jansson en Mina van den Heuvel. ONDERTROUWD: 8 Oct. Gijsbert van de Grilt eu Rutgera van Laar. Andreas Heudrikus Worffel en Louise Stoll. GETROUWD: 7 Oct. Theodoras Oosten- vaa aij-l. „«Aew -«vu A^jjoloix. Qörrit Kommer en Gerritje Rones. Johannes Kammeijeren Agatha Bliekendaal. 8 Oct. Jacobus Heesters en Geertruida Jacoba van den Heuvel. OVERLEDENI Oct. Geertje van Dijk, 92 j. wed. van Geurt van Beek. Johan nes Lambertus van Hamersveld, 3 m. 3 Oct. Albertus Maas. 20 m. Orika Stittc- Iaar, -16 j. echtg. vau Dirk Vredenberg. 3 Oct. Karei Petras Joseph Waterkoort, 2 m- 8 Oct. Louisa Margaretha Antonia Paulina Muller, 45 j. ongeh. Wilhelmina Blom, 41 j. ongeh. 6 Oct. Pieter Lub bers, 73 j. echtg. van Hendrika Voortman. 7 Oct. Willem van Velzen, 7 m. 8 Oct. Geertruida Johanna Arler, 11 m. Hoogland. GEBOREN: 4 October Cliristiaan Corne lls zoon van Willem van Gulik en Anna ten Hoven. Oornelis zoon van Willem van de Kleedersteeg en Jacoba Sas. Elbert, zoon van Hermanus van den Berg eu El- bertje Walet, Geurt, zoon van Antonius Huurdeman en Jannetje van de Heuvel. ONDERTROUWD 28 Sept., H. Epskamp en G. Kraan. Rnuschoten. GEBOREN7 Oct. Jan, z. van Jan-Koe- lewijn en Hendrikje Heuveling. ONDERRTROUWD3 Oct. Jacob de Graaf en Mengsje ter Haar. werd, toen hij een zijdelingschen blik in het kantoor wierp en bemerkte dat dezelfde klerk, die hem de som had uitbetaald over eeu groot boek gebukt stond en de handteekening der assignatie met eene andero vergeleek, als of er eenige twijfel bij hem ontstaan was na hot vertrek van Dokter Day. „Ik heb een ernstigen patient, verschoon mij dus, wanneer ik mij uiet langer kan op houden," zeide hij stamelende en haastte zich toen do trappen af en in zijn rijtuig, den koetsier bevelende snel naar Temple Bar te rijden. Toen hij buiten het gezicht der bank was, beval hij den koetsier op te houden, waarna hij uit het rijtuig sprong en het naar huis liet rijden, zeggende dat hij het dien dag niet meer zou noodig hebben. Toen sloeg hij een nauwe steeg in die naar den waterkant voerde, en liep daar een weinig rond tot hij een kleinen barbierswin kel bemerkte, welken hij biunentrad en na eenigen tijd weder zonder baard en met een jeugdig voorkomen verliet. Daarop begaf hij zich naar het Strand, stapte daar in een huur rijtuig en liet zich naar het Station van de South Eastern Railway Company brengen, waar hij plaats nam naar Parijs, en in ze nuwachtige spanning en angst den eersten trein naar Dover afwachtte. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2