BIJVOEGSEL Nieuwe Amersfoortsche Courant BUITEMDSCH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. bohoorende bij de van WOENSDAG 21 OCTOBER 1891. Als dat zoo inoet gaan, zal men waar lijk niet weten hoe de couranten vol te krijgen. De Parlementen openen gaan deweg hun zittingen, maar incidenten blijven uitalles gaat zoo rustig, dat het de moeite niet waard is er over te praten. En van de duurzaamheid van den Europeeschen vrede is iedereen zoo stel lig verzekerd, dat vorsten of staatslieden er zelfs geen speeches meer over houden, 't Is nog erger dan in den komkommer tijd. Geen wonder dus, dat de bladen da genlang hebben gebabbeld over de bijeen komsten van Giers en Rudini te Ulonza en te Milaaiigeen orgaan van betee- kenis, of het h3d zijn eigen lezing over het daar verhandelde, natuurlijk op in lichtingen van wèl-onderrichte zijde. Dewijl geen sterveling er eigenlijk iets van weet, en de heele zaak misschien niets meer is geweest dan een beleefd heidsbezoek, zullen wij ons licht maar onder de korenmaat houden. De Franscbe Kamers kwamen Donderdag weer bijeener viel niets voor. Maandag werd de begrooting in behandeling genomen. De afgevaardigde Lesenne was van plan geweest, dadelijk een interpellatie af te steken over het verlof tot opvoering van de Lohengrin maar hij is tot bezinning gekomen en zal er mee wachten tot bij de behande ling der begrooling voor fraaie kunsten. In den Senaat heeft Jules Feirie ont slag genomen als president der commis sie voor het nieuwe toltarief; men weet niet goed waarom, maar de reden schijnt een beuzeling te zijn. Hij is er dan ook weer op teruggekomen. Laur wil te Parijs een standbeeld op richten voor Boulanger te paard mis schien? en zamelt daarvoor geld in. Dat moest er nog bijkomen. Te Parijs is de Russische leeuing geslaagd: de Franschen hebben dus wat over de nieuwe vrienden. Maar nu ver- toonen zich nu en dan ook sporen van overmoed, opgewekt door het bouwen op die vriendschap, met name in Egypte. Te Cairo wilden de autoriteiten, volgens de wet, een Fransche apotheek inspec- teeren de Fransche zaakgelastigde kwam daar zoo kranig tegen in verzet, en dreigde zelfs de schennis van het domi- cilium der eigenaars met geweld te kee- ren, dat men er van afzag I Nu hebben 182 der voornaamste inwoners van Alex- andrië een heftig] adres gericht aan de Fransche Regeeiing, waarin zij allerlei grieven opnoemen tegen de toepassing van verschillende reglementen betreffende den burgerlijken stand, inspecties van openbare inrichtingen, enz., hetgeen vol gens hen meermalen geschiedt met in breuk op de bepalingen der onder Turksche sanctie gesloten verdragen. Ook een blad te Cairo drukt zich kras uit over de houding van het Engelsch gouvernement in Egypte, en zegt, dat er schandelijk mishruik wordt gemaakt van de aan de gemengde rechtbanken verleende bevoegdheid tol goedkeuring en uitvoering der nieuwere bepalingen. Gelukkig heeft het OoHtem-ijksclic Ruis van Afgevaardigden een kleine afwisseling gebracht in de eentoonigheid daar viel Donderdag een standje voor. Er werd gestemd voor een lid eener commissie voor den wijnbouw. De heeren schreven een naam op hun briefje en gingen toen de zaal uit; de gewoonte is, dat een bode die biljetten dan gaat ver zamelen. Zekere heer Schneider, een Vervolg van het eerste blad. goed was. En die goede ziel was recht blijde geweest, toen zij haren commensaal had zien terugkeeren, blijder dan zoo zij hem de huur van een kwartaal tegen hooger prijs had vooruit zien betalen. „Gij zult u toch niet andermaal in gevaar gaan begeven, Mr. Delancy riep Mrs. Sim- monds. „O, lieve Hemel, ik dacht dat gij van die ellendige plaats al genoeg gehad hadt." „Dat heb ik ook, Mrs. Simmonds; maar ik ga trachten een mijner vrienden over te halen het Hol voor altijd vaarwel to zeggen. Hij zal dezen avond bij mij soupeeren en in de kamer naast de mijne slapen." „Mr. Aynard, mijnheer?" „Ja." „Gij zult hem nooit uit dat Hol kunnen verdrijven, zoo hij weder een dier oude aan vallen van zwaarmoedigheid heeft, die hij daar krijgt en hein daar weken blijven doen." „Ik zal zien, wat ik op hem vermag." „Verschoon mij, Mr. Delancy, maar gij komt mij voor nog niet sterk genoeg te zijn, om u zoo laat nog op het water te wa gen." „Ik ben zoo sterk als een huis als Aynards Boothnis," voegde hij er in zijne gedachte bij." Hij twijfelde zelf aan zijne krachten, want toen hij in de boot zat, die in de nabijheid van de vroegere woning van Tante Judge ijverig anti-semiet, maakte van de gele genheid gebruik om eenige namen door te balen en door dien van een geest verwant te vervangen. De bode bemerkte het. en gaf er den piesident kennis van. Deze liet den heer Schneider roepen hij ontkende, doch de president stelde oen onderzoek in waardoor de zaak aan hel licht kwam. Schneider zei toen dal de heeren hem verlof hadden gegeven de briefjes te veranderen. Den volgenden dag verklaarden de be doelde heeren dat zulks een leugen was. De president gaf zijn leedwezen te ken nen dat het reglement van orde in dit geval niet voorzag en hij zich dus tot een berisping moest bepalen. Toen deze woor den warm werden toegejuicht, werd Schneider kwaad en hij schold de Kamer voor een kliek. Er ontstond een groot lawaai; enkele leden kozen partij voor Schneider en hielpen dapper mee schel den op de Kamers, op den president, de verkiezingen, de pers, op alles en nog wat. 't Was een allervermakelijkste ver gadering. Te Reicliensberg is onder een viaduct weer een hoeveelheid dynamiet gevonden, tot groote ontsteltenis der be volking. Het blijkt evenwel, dat het een oud zoodje was, daar eenvoudig wegge borgen ten einde er zich van te ontdoen, en met geen andere bedoeling dan zich buiten gevaar te houden bij de drukke huiszoekingen, naar aanleiding van den jongsten aanslag ingesteld. In elk ge val schijnt het in dien hoek niet heele- maal pluis te zijn; wat doet men anders met zulk tuig? Op het socialisten-congres te Erfurt wordt door de geavanceerden druk ge kibbeld met de gematigden. De voornaam ste woordvoerder der laatsten is Vollmar; hij hield Zaterdag een rede van twee uren ter bestrijding van Bebel.die wenscht dat de socialisten sneller zullen voorwaarts gaan. Vollmar is voorstander van hel verkrijgen van Staatkundige macht dooi bevordering van het parlementarisme, op dat de steun van het laatste eenmaal de partij ten deel valle. Hij waarschuwde gelijk hij reeds vroeger te MUnchen had gedaan, tegen verstoorders van den vrede Van Ruslands zijde dreigt, bij een zege praal, groot gevaar voor de Duilsche so cialisten, en daarom moet de gansche kracht der partij tegen Rusland worden aangewend. De socialisten moeten ijveren voor het behoud van den vrede, want dooreen ooi log zouden de begrippen van nationaliteit worden versterkt. De heeren Singer en Liebknecht zagen in de rede van Vollmar een gevaar en een element van verontrusting. Daarom zou de tegen woordige pai tytactiek, die goede uitkom sten oplevert gehandhaafd worden. Zondag is in Zwitserland bij volks stemming beslist over twee wetsontwer pen, die beide met groote meeiderheid zijn aangenomen. Het eene is een her ziening van het grondwetsai tikel dat het Bondsbestuur machtigt tot de uitgifte van schatkistbiljetten; het andere, het nieuwe toltarief waarbij de invoerrechten op vele artikelen belangrijk zijn verhoogd. Ter vervanging van den onlangs over leden Britschen Minister Smith is thans de heer Baltour, tot dusver Minister voor Ierland, opgetreden als Eerste Lord van de Schatkist en leider van de conserva tieve partij in het Lagerhuis. Balfour .eefi voor Ierland, door zijn krachtig handelen maar het meest, door verzoe nende maatregelen waar hij kon, veel verbeterd. Het wekt gioote belangstel- ing, wie in zijn plaats zal worden be noemd. De publieke opinie in Ierlaud blijft beslist tegen de anti-Parnellisten Healy, Michael Davitt, Dillon, de voorheen zeer geachte voorgangers in den strijd voor home-rule, kunnen zich te Dublin niet op straat vertoonen zonder door politie vergezeld te zijn. Het Iersch gepeupel is voor zelfregeering bij uitnemendheid ge schikt! Omtrent de werkstaking aan de Theems- kade te Foiiden deelt de Times mede, afstak, daar deze weg Delancy geschitter voorkwam, dan dien Hugh Aynard hem vroe ger na het diner bij Dokter Day geroeid had zeide hij tot zich zeiven op de wijze, waarop wij hem reeds meermalen tot zich zeiven hebben hooren spreken „Het is wel een zware taak, Edmund, die wij op ons genomen hebben, maar wij moeten haar volbrengen zoo wij kunnen." Hij had het Boothuis behouden en spoedig bereikt, want het water was hoog, on de schipper verlangde zijn loon spoedig te ver dienen. Delancy zag bij zijne aankomst dat de boot met de riemen behoorlijk was weg geborgen, als was de eigeuaar voornemens hier lang te vertoeven. Op zijue eigeue vei ligheid had Aynard geen acht gegeven, want de deur van het Boothuis stond open, en w erd door den wind heen en weder geslagon tegen de posten, waardoor het geheele ge bouw schudde. „Dit is de laatste maal, hoop ik, dat ik hier kom," zeide Delancy, terwijl hij den trap opging, na den schipper gezegd te heb ben op hem te wachten, en hem te waarschu wen, als het noodig was, wanneer hot ge tijde begon te verloopen. Alles was zeer stil in de kamer, waarvan de deur aanstond, en op eene viel het Delancy in, welk een nieuw verlies en smart het voor hem zijn zou, den man hier dood te vinden, die hem het leven gered had en tot wien hij zich zoo zonder dat de eigenaars der landingsteigers hun besluit handhaven, een voor het vervolg geregelden toestand te verkrijgen, ondanks het verzet des ontevredenen. Voor al het werk nemen zij vaste werklieden, die ook een vast weekloon bekomen, onver schillig of er wat te doen is ot niet, n.I. f 14.40 per week van 6 dagen van 8 uren, het geheele jaar door. Voor overwerk wordt extra betaald; bij ziekte half loon verstrekt, terwijl de werkgevers ook een pensioenkas slichten, op eigen kosten. Jaarlijks krijgen de werklieden drie ver lofdagen met behoud van loon. Het be stuur der Unie van dokwerkers vei werpt wel deze voorwaarden, maar het is zeer waarschijnlijk dat voortaan geen andere gecontracteerd zullen wordenwie er voor bedankt moet eenvoudig een goed heenkomen zoeken. In elk geval zijn de werkzaamheden weer nagenoeg algemeen hervat. Smokkelaars vinden altijd nieuwe prac- tijken uit, om hunne waar op ongeoor loofde wijze binnen te loodsen. Zoo is thans in Amerika een eigenaardig geval ontdekt. Een dame in rouw, wier zilver witte haren een treffende tegenstelling vormden met haar somber gewaad, kwam dikwijls uit Engeland te New-York aari, en stak dan kort daarna weer den At- lantischen Oceaan over. Steeds was zij vergezeld van een mongoolschen knecht, die aan een gouden ketting een pelikaan geleidde. Daar pelikanen niet in de ta rieven van de douane zijn opgenomen, liet rnen de durno ongemoeid. Het is thans uitgekomen, dat de deftige dame diaman ten smokkelde en die verborg in den grooten snavel van den vogel. Onlangs moet zij op deze wijze een bedrag van 30,000 dollar aan diamanten naar Chicago bracht hebben, voor rekening van eene firma te New- York, welke evenwel be weert, niet geweten te hebben hoe de diamanten verhandeld werden. De politie zoekt thans ijverig naar de dame en naar den pelikaan. AJadlle. Louise de Beaulieu heeft van de Parijsche autoriteiten vergunning ge kregen lucifeis op straat te verkoopen, omdat zij in 1870 haar arm in een slag verloor en de medaille voor heldenmoed ontving. De Daily iVeics-correspondent te Parijs meldt dat deze thans gebrekkige vrouw sedert jaren een armoedig stuk brood verdiende als porster. Toch was zij in 1870 een jong meisje van deftigen huize en gefortuneerd. Z^j woonde acht veldslagen bij en waagde zich honderden malen om gewonden te redden. Door een vergissing werd zij als spion opgepakt en door den krijgsraad ter dood veroordeeld, maar door een officier, die haar bewon derde, gered. Op het slagveld van Cham- pigny kreeg zij een kogel in den arm, terwijl zij een gewonde droeg. Ondanks haar hevig lijden bleef het jonge meisje onvermoeid in haar zorgen voor de ge wonden. Bij het beleg van Parijs gaf zij ook f 10,000 uit om het lijden der ge wonden te verzachten. De Duitsche bladen bevatten thans wederom het bericht van een vreeselijk spoorwegongeluk, dat in den nacht van Zondag op Maandag heeft plaats gehad bij het station Kohlfurt in Silezië. De sneltrein van Breslau naar Berlijn werd te 12 uur 50 minuten, op't oogen- blik dat hij het station Kohlfort zou bin- nenloopen, door eene rangeermachir.e in de flank gereden met dit gevolg, dat de aansnellende trein derailleerde en de wagens tegen en over elkaar geworpen werden. Een vreeselijk paniek volgde: kreten om hulp klonken akelig door de duistere ruimte, en het gekerm der ver minkte reizigers gaf eenig denkbeeld van de grootte der ramp. De rangeermachine was met volle kracht op een tweede-klas wagen geloopen, waarin zich verschei- ling en sterk voelde aangetrokken. Hij klopte zacht aan de deur, en geen ant woord ontvangende, trad hij de flauwverlichte kamer binnen. Hugh Aynard sliep, zoo als hij hem dien nacht had zien slapen, nadat zij met het ge tijde van de open zee waren aangekomen, cn elkander nog wantrouwden. Het was hetzelfde gelaat, waarop weder als voor twee. maanden diepe smart stond uitgedrukt. „Aynard," zeide Delancy aan zijn oor, en do slapende bewoog zich op het hooren dier stem rusteloos, opende, toen hij voor de tweede niual zijne stem boorde, zijne oogen, en zag den bezoeker strak aan Aynard seheen niet verwonderd iemand in zijne nabijheid te zien. „Kent gij mij, Aynard?" „Ja, wat zoekt gij hier?" „Ik ben hier gekomen, om u met mij te nemen, Hugh," zeide Delancy; dit is geen plaats, waar ik u gaarne zie." „Ik ben hier gekomen om te sterven, De lancy," antwoordde Aynard„ik ben elk tot last, zelfs mij zelveu; en daarom is het be ter, dat ik hier geduldig het einde afwacht, opdat zij, die na mij komen, gelukkiger zijn mogen dan ik geweest ben." „Er bestaat voor u nog eene toekomst, Aynard, waarin gij gelukkig kun t zijn," zeide Delancy. „Zal ik dat geluk hier vinden? vraagde dene reizigers bevonden. Hiei werden dan ook de meeste slachtoffers gemaakt. Volgens ambtelijke mededeeling werden vijf personen gedood, drie ernstig en vele anderen licht gekwetst. De materiëele schade is zeer groot; behalve de ran geermachine werden de beide locomotie ven van den sneltrein zeer beschadigd, een goederenwagen en drie waggons be nevens een slaapwagen werden verbrijzeld. Als een bijzonderheid kan nog gem- ld worden, dat een der passagiers van den sneltrein, zekere Arthur Maijer, geheel ongedeerd, ook behoord heeft tot de passagiers van den trein, «lie voor cenige maanden te Mönchenstein verongelukte, en waarbij hij ook niet het minste letsel bekwam. Te Budapest wordt een maatschappij op aandeelen gesticht, welke zich belas ten zal met het arrangeeren van brui loften, doopmalen en andere feesten. Vervolg der Plaatselijke Berichten. j.l. Maandag hield de gemeenteraad eene vergadering gepresideei d dooi- de«i burgemeester Mr. F. D. Graaf Schimmel- penninrk. Tegenwoordig waren 10 leden. Afwezig de heeren: Van Beek, Van Har- denbroek, Van der Want, Croockewii, Groeneboom en Kleber, waarvan de 3 laatstgenoemden met kennisgeving. Na onderzoek van den geloofsbrief van den heer M. F. W. J. de Jong, door eene commissie bestaande uit de heeren Celosse, Visser en Van Zijst, werd zonder hoofde lijke omvraag tot toelating van den be noemde besloten. Het ontwerpbesluit tot verhooging der jaarwedde van den onder wijzer J. II. Fortuin, door wien onlangs de hoofdacte is behaald, met f75.werd aangenomen, evenals een voorstel van Burg. en Weth. tot verevening der vor deringen van leveranciers over 1890 aan de inrichtingen voor middelbaar onderwijs. Een ontwerp-verorderjing tol aanvulling der verordening houdende bepalingen omtrent openhare orde, waarbij strafbaar wordt gesteld, liet zich begeven tusschen marcheerende of onder de wapenen staande troepen of tusschen een lijkstoet of op tocht, werd daar de stemmen over een amendement staakten, aangehouden tot eene volgende vergadering. De reclame van den heer H. Hattink tegen zijn aanslag in den hoofdelijke» om slag, dienst 1891, werd ongegrond ver klaard en gewezen van de hand. De mededeeling dat waren ingekomen proces-verbaal van kas-opneming (ter secret.) en goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het 2e aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag over 1891 en op het raadsbesluit tot vaststelling der jaarwedde van Mej. S. E Muller, onder wijzeres aan de Meisjesschool, op f 600. werd voor informatie aangenomen. Eenige dooi den heer van den Wall Bake, over verhooging van den Slaagschen dijk en de veislagen van den gemeente- teraad, gedane interpellatiën werden door den voorzitter beantwoord. (Hierover later meer.) De eclrtgenoote van den heer G. R. trof voor eenige dagen een ernstig onge luk. Voor hare woning staande, terwijl een baal meel naar boven werd gehe- sdien, viel een luik van den bergzolder naar beneden, en trof haar zoodanig op het hoofd, dat zij bewusteloos ineenzeeg en nog, tengevolge van een gapende wond, zich in zorgvollen toestand bevindt, Het schijnt, dat het hijschtouw het luik van achteren heeft gepakt en het alzoo uit de scharnieren heeft gelicht. Gevonden op den openbaren weg: 1 roodkralen halsketting. Rechthebbende vervoege zich ter te- lugbekoming aan het bureau van politie. li ij driftig en op woesten toon. „Dat geloof ik niet." „Dau kan ik het nergens vinden want ik verlaat deze plaats nooit weder." „Dat verwachtte ik, Hugh," zeide Delan cy, „daar ik zeer wel begrijpen kan uit het geen gij geweest zijt, wat gij nu zijt; maar ik hoop u van gedachten te doen verande ren." Op deze woordeu barstle Aynard uit in een bitteren lach. „Ik begrijp het niet, Hugh, waarom gij het u zoo zoudt moeten aantrekken, dat eene vrouw u misleid heeft." „Geen enkele beschuldiging tegen haar," zeide Aynard; „zij werd geheel door haren broeder geleid, en zijne schuld alleen is het dat zij voorgaf mij te beminnen." „Eene vrouw in welke wij beiden bedro gen zijn, en die toch vele deugden bezit," vervolgde Delancy„geheel en al eene vrouw, zwak, grillig en zelve niet wetende wie zij bemint. Zoudt gij om haar willen sterveu „En is er niet een tijd geweest, dat gij ook oui haar zoudt hebben willen sterven?" „Neenik wilde blijven leven om te lee- ren haar geheel te vergeten, en hierin ben ik geslaagd. Ik was trotscher dan gij, Ay nard, en wilde niet dat de wereld mij zou uitlachen." „Zij moge mij vrij uitlachen," antwoordde Aynard; „en gij er bij, daar gij bet spel BEURSBERICHTEN Perc. 20 Oct. Nederland Sch. Ct. W. dito dito dito dito dito Oblig. Hong. Obiig.-L. 1867. dito Papier dito goudleening dito dito 1881-88 Oostenrijk. Obl. in pap. Oblig. dito Febr./Aug. dito Zilver Jan./Juli dito dito April/Oct. Polen Obl. Schk. 44. Port. Obl. Btl. 53'84 Rusland. Obl. Hope Co. 1798/1815 Cert. Hamburg 1820 Ct. Insch. 5e S. 1854. o dito 6e S. 1855. dito 1864 f1000 dito dito 'C 100 dito 1866 f 1000 dito dito 100 dito 1877 20—100 dito le Oosters. Leen. dito Tweede dito dito Derde dito dito 1872 gec. 50 100 p. st, dito 1873 gec. 50 100 p. st. dito 1860 2e 100 p. st. dito 75 gec. 50-100 p. st. dito 1880 gecons. Oblig. Leen. 1867 69 Russischo Goudl. 1883 Spanje. O. Perp. Sch. Turkije. Geconvert. ser. D. dito dito dito ser. C. Egypte. Obl. 1876. Spoorweg-Leening 1876 Vereen. Staten. Obl. 1876 Mexico. Gec. dito Obl. JBraz. Oblig. Lond. '65 dito Leening 1875 dito dito 1883 Peru. Obl.-Leening. 1870 Obl.-Leening 1872 Venezuela Leen. 1881 21/s 3 31/, 5 5 5 4 5 5 5 5 4 3 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4i/B 61/, 4 4 4 5 4<.V 2 6 5 4Vt 6 5 78 V/a 947/a 102 1021/s 86 i/a 94 89 77ft 781/, 78 781/2 87-V4 335/4 051/g 99 645/8 177/KJ 177/ia 95//t» Stedelijke Iieeningen. Amsterdam. Oblig. 1861 dito dito 1886 Rotterdam Oblig. 1886 31/2 45V8 993/8 99,4 99 Indu8tr. en ünano. onder nemingen. 41/9 4 2 4/8 3 41/9 Ned. Afr. Handels-Vennootschap Amsterd. Hyp.-Bank P. br. dito dito dito Ainsterd. Kan. Maatsch. A Gvuneente-Crediet dito dito Nederl. Bank Aandeelen. Nederl. Handels-Maats, dito Duitschland. Aand. Rijksb. dito. Cert. adm. Arnst. Hongarije. Pandbrieven B. Oostenr.-Hong. Bk. A. Pbr. (Boden) Cr.-An. Rusland. Pdbr. Hyp.-bk. o Dito Centraal Bank 5 Spooi wog-Heeningen. Holl. IJz. Spw. Aand. Holl. lJz. Sp. Oblig. 3 Expl. Staats-spoorw. Aand. dito Obl. 1887 31/j Ned. Centr.-Sp. Aand. Obl. dito dito gest. dito. Ned.-Ind. Sp. Aandeelen. Rijn-sp. volgef. Aandeelen dito 1870 Obl. 6 N.-Brab. Boxtel 1875/80 gest. Hongarije. Theiss-Spw. Aand. 5 Theiss-Spoorweg Obl. 5 Italië. O. V. Emm. 3 Zuid-ltalië. Spoorweg Oblig. 3 Oostenrijk. Fr. O. Spw. Obl. 3 Gisela Spw.-Afg. O. 5 Polen. Wars. Br. A. 4 Wars. Weenen dito Portugal. Eon. Tr.-Afr. le II. 5 Rusland. Gr Sp.-Mts. A. 5 O. 4 i/f Baltische Spw.-Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Jel.-Orel Obl. f 1000 5 Kursk-Ch. Az. Ob. 100 p. st. 5 Los. Se wast. Ob. f 1000 5 Morsch-Sysran Aand. 5 Orel-Vitebsk Aand. 5 dito dito Aand. 5 Poti-Tiflis dito f 1000 5 Riasclik-Wiasrna. A. 5 Zuid-W.-Spoorw. Obl. Amer. Central Pacific. Obl. 6 dito Calif.-Oreg. dito 6 Chic. Cert. Pref. st. Obl. Denv. Rio-Gr. le Hypt. 7 Aand. Miss. K. Texas Obl. St. Paul Min. en Manitoba Spw. dito 2e Hyp. Schuld 6 U. Pac. Obl. 6 Brazilië. Spw.-Leening 5 Premiën-IiGomiigeii. Nederl. Stad Amsterdam f 100. 3 Amst. Kan. C. v. Aand. dito Rotterdam Gemeente-Crediet België. Stad Antw. '87 Stad Brussel, fr. 100 '86 Hongarije. Hong. Hyp.-Bank Theisloten Oostenrijk. Stsl. 1854. dito dito I860, dito dito 1864. Credict-Anst. 1858. Obl. K. K. Pr. B. Cr. Anst. Stad Weenen 1874. Pruisen. Keulen-Minden Sp. Rusland St.l. 1864 dito dito 1866 Spanje. Stad Madrid 1868 Turkije. Spoorweg-L. 3 3 2«/a 2/s 4 4 4 3*/a 5 3 3 128 1015/4 IU1M4 51i/4 lui.b 93 ;i 23 128 4 142 1461/5 83 132 941/4 129 99 313/4 871/4 1551/2 631/9 58 501ja 785/J 91 123l(4 59,2 1 2 l *14 977/8 63,4 927/8 1001/2 IOI8/4 1021/4 70I/4 105,8 1025/8 1131/4 1115/4 II2I/1 105 l/y 66 113 109 1UÜ:>9 103 9311/16 927/8 98 112 115 1161/4 157 158 129,4 1491/2 139 431/4 141/4 gewonnen hebt, en vrij zijt om haar weder te beminnen. Delaucy ik hoop dat gij baar huwen zult; zij moet om uwentwil haar ge heele leven niet ongelukkig zijn." „Of om uwentwil; want zoo gij hier sterft, zal zij nimmer weder een gerust oogen blik hebben." „Zij zal zich om mij niet zeer bekomme ren," zeide hij, met een korten lach, na een ocgenblik nagedacht te hebben over hetgeen Delancy het laatst gezegd had, „ofschoon zij mij in den grootsten kommer doet verkeeren, al tracht ik haar uit mijne gedachten te ver bannen." „Ik dank u, maar ik zal een ander trou wen." Aynard was verwonderd, zelfs werd zijne belangstelling gaande gemaakt; en dit was het eerste goede teekeu, waarop Delancy ge wacht had „Zult gij een ander huwen," herhaalde hij langzaam. „Wanneer?" (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 5