BIMÜLANDSCH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. TIEN. De heer Levysson-Norman drong aan op afkoopbaarstelling van heeren- en dcssadien- sten bij gewestelijke regeling, eu op instel ling ook daartoe van gewestelijke Radenop bevordering vau Conversie vau Communaal in individueol grondbezit; op beteugelin] van den invloed der Chineezen, en bestreed vervolgens eenige denkbeelden van den heer Cremer omtrent de koffiecultuur on bestuurs- decentralisatie, voorkomende in twee rede voeringen van dien Afgevaardigde, welke door de Liberale Unie zijn verspreid. De heer Geertsema acht een euqucte om noodig; ook zonder deze kan men een einde maken aan geldverspilling in ludië. Ook deze spr. wenscht de decentralisatie te doen aanvangen met de instelling van gewestelijke Raden. De heer Land besprak de zware diensten bij onvoldoende verzorging, van de marine door de blokkade van Aljeh, en de door dien toestand veroorzaakte groote sterfte bij de zeemacht; met genoegen constateerde spr, dat men thans op den weg vau verbeterin« is. De heer Van Vlijmen waarschuwde even eens tegen den toencmenden invloed der Chinezen. Ala in de Frausche Kamer van Afgevaardigden niet van tijd tot tijd een „scène" voorvalt, is de courantenschrijvende eu -lezende wereld niet tevreden; zij vraagt dan, of de heeren in slaap zijn gevallen en acht zich bijna te kort gedaan. l)e Boulan- gist Laur is een van de vaderlandslievende mannen, die zorgen dat de goede traditie van spektakelmaken niet verloreu gaat. Hij hield Donderdag een interpellatie over den tegenwoordigen critieken toestand aan de Beurs, en wenschte te vernemen welke plan nen de Regeering heeft om daarin verbete ring te brengen ofschoon bij, Laur, daarvan weinig verwachting koestert, dewijl de Ministers persoonlijk belang bij dien toestand hebben en de heer Bouvier zelfs ondershands Fran sche rente doet ophoopen. De daling der Fransche waarden weet hij don Minister, in samenwerking met Rotschild en de Joden. Bouvier bleef zeer kalm en bepaalde zich tot een nadrukkelijk protest; de voorzitter der Kamer, Floquet, bracht even in herin nering dat men wel wist aan Laur's woorden geen gewicht te moeten hechten, daarna liet hij den geachten spreker voortgaan. Het slot der interpellatie was een voorstel, om alle Joden het land uit te zetten en den handel in vreemde effecten te verbieden. De Minister antwoordde dat er beschul digingen zijn. die geen ernstig autwoord verdienen, en zette vervolgens met eenige uitvoerigheid zijn financiëel beheer uiteen. De Kamer ging met 431 tegen 32 stemmen over tot de orde van den dag. Ook tegen de begrooling voor Schoone Kunsten werd oppositie gevoerd een amen dement stelde vermindering voor van de subsidie aan de Opéra. Dc Minister Bour geois, het amendement bestrijdende, stelde de quaestie vau vertrouwen, waarop het met 326 tegen 159 stemmen werd verworpen. De interparlementaire vredes-conIe ren lie te Rome, aan welker resultaten door niemand eenige waarde wordt gehecht, is thans gevolgd door een congres van vredebonden uit onderscheidene landen president is de heer Bonghi, de Italiaausche oud-Minister wiens uitlating omtrent het wenschelijke eener teruggave van Elzass- Lotbaringen aan Frankrijk onlangs zooveel sensatie veroorzaakte In haar eerste zitting nam de vergadering een resolutie aan van den Italiaanschen kapitein Siccardi, waarin op afschaffing der staande legers werd aan gedrongen. Bij latere besluiten verklaarde zij zich voor internationale scheidsgerechten, betere kapitaalsverdeeling, verlagiug vanin- en uitvoerrechten. Woensdag (11 Nov.) ontving de Keizer van Oostenrijk de Oostenrijksche en Hongaarsche delegation bij zich. In het ant woord van den Keizer op de toespraak van deu Voorzitter der laatste, Graaf Zichy, komt een zinsnede voor, die ongerustheid heeft verwekt, omdat men er een sombere betee- „Hij is even als wij naar Llandudno ge komen voor zijne gezondheidmaar met een gelaat zoo strak en somber als giudsche rots," zeide zij, toen zij de straat ingingen, waar zij woonden. „Hij is nog niet hersteld van den trek, welke die hatelijke vrouw hem gespeeld heeft, en die ik voor hem ontmas kerd heb," voegde zij er bij met een min achtenden lach, „cn baar daardoor de kans benam meesteres van Thirby Cross te wor den* „Waarom spreekt gij ook van haar met zulk een minachting, moeder? Zoo zij haar eigen hart beter gekend bad, dan zou zij nimmer de verloofde van Mr. Aynard ge weest zijn?" „O, in uw oog is zij eene heldin, dat zie ik wel," zeide Mrs. Judge. „Gij ziet alleen gebreken in uwe moeder en voor het overige is iedereen uitstekend en braaf. Zij had uwe vriendschap spoedig verworven, en ik heb eens gedacht, voor zij mij van zich wilde ver wijderen, dat er voor u een schoone toe komst aanstaande was. Lieve hemelwelk eene toekomst! gij waart niet meer dan haar ka menier." „Stil, moeder, bid ik u." „Zij was eene sirene, zoo als men ze wel in de boeken beschreven vindt, die elk aan zicli wist te kluisteren. Zoo heeft zij ook nu weder al uwe droomen in het niet doen verdwijneu, wat uwen organist aangaat." I kenis aan hechtte. Z. M. zeide o.a.„De staatkundige toestand blijft gevaren opleveren en allerwege wapent men zich, maar de be hoefte aan vrede openbaart zich zoo alge meen en eenstemmig, dat de hoop gewet tigd is, dat het ten slotte zal gelukken er het behoud van te verzekeren, eu het den Keizer nog eens gegeven zal zijn aan zijn volkeren te kunnen verklaren, dat de tegen woordige zorgen en lasten en gevaren, die den vrede bedreigden, voor goed een einde hebben genomen." Om nu de onrust, door deze woorden ontstaan, en die zich zelfs in een daling ter Beurze openbaarde, weg te nemen, heeft Zaterdag de Minister-presidenl Kalnoky in de Commissie voor buitenlandsche zaken van de Hongaarsche delegatie verklaard dat ondanks zeker voorbehoud, de tegenwoordige toestand op het oogenblik bij hem geen ernstige bezorgdheid wekt; het beste bewijs, dat geeu moeielijkheden venvacht worden, is wel het geringe militaire crediet, door de Regeoring aangevraagd. Als ik den vrede bedreigd achtte, zei Kalnoky, zou ik een veel boogere oorlogsbegrooting hebben inge diend De toestand is dezelfde als die van het vorige jaar, dat wil zeggen: nog steeds onzeker, maar zonder gevaar voor den vrede. In dien toestand verwacht hij, evenals Salis bury en Di Rudini, geen verandering. Oos tenrijk zal voortgaan een verstandige en voorzichtige staatkunde te volgen en zich beijveren met zijn boudgenooten den vrede te handhaven en te bevestigen. Vervolgens besprak de Minister het vredelievend doel van den Driebond, de verhouding tot de naburen, de bcteekenis van de reis van Keizer Wilhelm naar Engeland, het bezoek van het Frausch eskader aan Kroonstadt. Van het Russisch-Turkscb Dardanellen-ver- drag duchtte hij geen gevaar, evenmin van het bezoek van Vou Giers aan Italië. Over Boelgarije sprak bij met waardeering, daar het, in plaats van zich als Servië bezig te houden met „hoogo politiek," zich toelegde op binnenlandsche ontwikkeling. De quaes tie vau de erkenning van het Vorstendom achtte hij beter voorshands te laten rusten. De woorden des Ministers werden luide toegejuicht; alleen de leider der oppositie, Graaf Apponye voerde het woord ter betoo ging dat de staatkunde der Regeering tegen over Rusland niet krachtig genoeg is. De commissie gaf van haar gevoelen blijk door do gevraagde credieten ongewijzigd toe te staan. Ook op het publiek heeft Kaluoky's speech een voortreffelijken indruk gemaakt. De Oosteurijksclic Minister van Onderwijs, Vor Gautscb, beeft het bij de slaven en slavonen verkorven, door in het Huis vau Afgevaardigden met nadruk en tot tweemaal toe te verklaren, dat elk ont wikkeld man in de monarchie Duitsch moet kennen. Dc kennis der Duitsche taal, sprak hij, is het eenig middel om in Oostenrijk hot openbaar onderwijs te bewaren voor geestelijke afzondering; de kennis dier taal is voor de volkeren der monarchie onmis baar wegens redenen van economisch belang. De Duitsche Linkerzijde juichte die woorden met levendigheid toe, maar de andere par tijen zijn er zeer ontevreden over. Te Berlijn is het financieel onweer uiet an de lucht. De voorname bankier Eduard Maas, in het nabij gelegen Charlotteuburg gevestigd, is zich in de hoofdstad in arrest komen begeven, onder mededeeling, dat zijn zaken in do war waren; hij voegde er bij, dat hij zich schaamde zich in zijn eigen woonplaats aan te melden. Nu, daar was reden voor. Dat heer heeft jarenlang een zeer verkwistende levenswijze geleid, en maakte de groote en kleiue kapi talen, die hem werden toevertrouwd, een voudig op daaronder zijn ook do fondsen van liefdadige stichtingen op naam van wij len Keizerin Augusta on van Prins Fried- rich Karl, en van een weeshuis. In de laatste vijf jaren hield hij zelfs geen boek meer. Het gemeentebestuur van Charlotteuburg, benevens een groot aantal particulieren, ook onder den weinig bemiddelden burgerstand, lijdeu schade. Uit Uiia, in Westfaleu, is de bankier Herbrecbt gevlucht, na voor 100,000 mark a.tn valsehe wissels iu omloop gebracht te hebben. Zijn boekhouder pleegde zelfmoord. Anna, die den sleutel der deur reeds in de hand had om deze te openen, bleef op eens stil staau en zag om naar bare moe der. „Wat wilt gij zeggen, moeder?" „Dat Mr. Delancy weldra met Lady Bur- linson gehuwd zijn zal." „Heeft Mr. Aynard u dat heden avond p» Ja, hij verwacht eiken dag de tijding van hunne vereeniging te vernemen. „Ik geloof het niet ik kan het niet gelooven." Zij gingen behoedzaam in huis uit vrees van de overige bewoners te wekken entraden de zijkamer binnen. Eene lamp brandde op de tafel en het vuur glom nog in den haard, bij welken moeder en dochter beiden plaats namen. Anna begon met de linten van haar hoed los te maken, terwijl zij strak in het vuur staarde, Haar doek gleed van hare schou ders, krampachtig vouwde zij hare handen en eene koude rilling beving haar. „En welbeschouwd, was ik nog maar een kind," zeide zij zacht. Begiut gij er dan nu gelooof aan te slaan, Anna?" vraagde Miss Judge, terwijl zij de handeu barer dochter iu de haren sloot. „Zoo gij het voor eenige maauden geloofd hadt, dat bij even als alle jongelieden ijdel, lichtzinnig en ougevoelig was, zou het beter Van Varzin naar Friedriclisrnhe terugkeerende, passeerde Von Bismarck Zaterdagnamiddag Berlijn, vergezeld van zijn echtgenoote. Aan de stations het Scottiner en het Lehrter Bahnhof, wachtte daar, in weerwil dat hot stortregende een talrijke menigte, waarin de aanzienlijkste klassen ruim waren vertegenwoordigd, ten einde den grooten man een hartelijken groet te bren gen spoorwegpersoneel noch politie waren bij machte den toevloed te keeren. De lucht daverde van toejuichingen; uit volle borst werd hem .,Deutscbland, Deutschland über alles" toegezongen. „Tot weerzien in den Rijksdag!" klouk het hem toe, terwijl een massa bloemruikers door dames werden aan geboden en ieder zich beijverde, hem de hand te drukken. Zeer aangedaan sprak de Vorst uit zijn coupé eenige woorden. „Het ver heugt mij", zeide hij, dat ik hier nog zoo veel vrienden heb. Maar wat moet ik met zooveel bloemen doen? Doet me nu plei- zier en gaat van de rails, wrant we gaan dadelijk verder en ik zou niet graag wrillen dat eeu mijner goede vrienden ouder de wielen kwam!" Aan het Lehrter station was de opgewondenheid niet minder groot, en onder een donderend „Leve Bismarck, leve onze heldzette de trein zich in beweging. In België is thans besloten de zaak der grondwetsherziening met ernst ter hand te nemen. De Kamer van Afge vaardigden vereenigde zich met het voorstel van den President-Minister Beernaert, om terstond na de winter-vacantie, dus in Ja nuari, de beraadslaging over het ontwerp aan te vangen. De onlangs als secretaris der schatkist in het Britscli Kabinet getreden Sir John Gorst heeft te Halifax een rede gehouden over deu toestand der werklieden. Over het algemeen noemde hij dien in Engeland gun stiger dan op het vastelaud; de loonen zijn hooger, de arbeidstijd is korter en het resul taat vau het werk is grooter. Wat^het pen sioen voor den ouden dag betréft meende hij, dat de Staat wel een bijdrage mocht verleenen doch een algemeene verplichte verzekering acht hij niet raadzaam. Ook hij van oordeel, dat het Staatsgezag nauw- kenrig behoort te letten op de soliditeit der bestaande particuliere verzekerings - maat schappijen. De Kegeering der Vereenigde Staten schijnt nu begrepen te hebben dat er een zonderlinge tegenstelling is tusschen haar houding in hel vroegere geschil met Italië over de moorden te New-Orleans, en den toon dien zij aanueemt tegenover Chili met betrekking tot de aanvallen op Araeri- kaansche matrozen te "Valparaiso. Zij heeft thans te kennen gegeven, de verantwoorde lijkheid voor het gebeurde te New-Orleans te aanvaarden en bereid te zijn tot bet ver- leeneu van schadeloosstelling aau de familiën der slachtoffers. De nieuwbenoemde Cliileeiisclie ge zant te Wasbingtou, de heer Mondt, is Zaterdag door President Harrison ontvangen. Er werden vriendschappelijke toespraken ge wisseld, van weerszijden de verwachting uit drukkende eener spoedige schikking in de bestaande geschillen. De berichten uit Brazilië, uit parti culiere bron afkomstig, luidon niet gunstig voor de dictatuur van Delia Eonsecahet verzet neemt too. In de Zuidelijke en meest welvarende provincie Rio-Grande zegevierde de separatistische beweging; de gouverneur werd afgezet, en een voorloopige Junta met de regeeringszaken belast; de generaal Isi- doro Gonzalez w as verplicht met zijn troepen terug te trokken, terwijl vijfduizend man uit llio-Grande noordwaarts zijn gegaaD om den strijd tegen Fonseca en zijn aanhang aan te wakkeren. Maandagavond had alhier in Amicitia het aangekondigde concert plaats van de Dames Heymann. Door de vele gunstige recensiën, uit andere plaatsen over hun optreden tot ons gekomen, was onze verwachting natuurlijk hoog gespan nen. We durven gerust zeggen dat deze ten volle bevredigd is. voor u geweest zijn. Ik heb gezien, hoe gij over hem uiijmerdet, boe hij, als het ware, eeu hiuderpaal was tusschen u en mij; en zoo zijne liefde iets meer geweest was dau een gewoon gevoel, dan zou ik, als de ge schikte tijd daar was, n aan hem hebben af- gestaau, en zonder morren alleen zijngeble- ven." „Ik weet niet of ik van hem verlangd heb dat hij niet te veel aan mij moest denken zoo ik dit deed was het niet goed van mij, daar ik wist dat mijn leven u toebehoorde, en dat gij jaren lang eene ongelukkige vrouw geweest waart, van alle vriendschap eu liefde uiigesloteu. Doch ik dacht dat hij mij uiet gemakkelijk vergoten zou, want hij was ge heel anders als andere menschen, cn zeide nooit iets dat hij niet meende." „Dat hebt gij van hem verlangd en hij heeft u aan uw woord gehouden," zeide Mrs. Judge; en otschoon er in haar looa wel eenig medelijden met hare dochter doorstraal de. toch lag er iets spottends in, dat het meisje onaangenaam in de ooren klonk. ,ja, en indien hij Lady Burlinson huwt, dan heeft hij zich aan mijn woord gehou den," zeide Anna, terwijl zich op haar ge laat een straal vau vreugde vertoonde „want voor een jaar zeide ik het hem, hoe innig zij hem nog altijd beminde. Ik verzocht hem zelfs dat hij haar huwen zoude, want ik wist dat het eeue dw aasheid was over mij te den- Mejuffrouw Louise Heymann heeft ons met haar schoon gezang een waar kunst genot verschaft. Haar coloratuur is bui tengewoon ontwikkeld. We weten niet welke der liederen, het meest te moeten roemen, alles klonk zoo schoon en liefe lijk. Vooral hel aVogel im Walde" van Taubert werd voorgedragen alsof men een vogel in plaats van eene menschlijke stem hoorde. Niet minder groote lof komt hare jon gere zuster Mej. Johinna Heymann toe. Technische moeielijkheid schijnt voor haar niet te bestaan. De door haar ten gehoore gebrachte stukken van Schubprl, Wagner, Chopin en Liszt werden op een wijze vertolkt, als men niet van een zoo jeug dige pianiste zou verwachten. Het dave rend applaus bewees dan ook hoezeer haar spel bij het publiek in den smaak viel. We zijn zeker de tolk van velen wanneer we de Gezusters Heymann een hartelijk »tot wederzien" toeroepen. In de Vrijdagavond gehouden alge- ineene vergadering der Vereeniging tot bevoidering van 's lands weerbaarheid «Eendracht maakt Macht» is besloten, de winterseliietoefeningen Vrijdagsavonds ten 8 ure in het locaal «de Arend» te houden. Door de directie der Maatschappij van brandverzekering voor het koninkrijk der Nederlanden te 's Hertogenbosch is aan het personeel der brandweer eene premie van f20 toegekend, voor de be veiliging tegen bi andgevaar van bij haar verzekerde eigendommen tijdens den brand op 18 September II. aan den Hoogenweg. Doorden Heer Kapitein G. J. Blaauw, Eerstaunwezend-Ingenieur te Amersfoort, is Zaterdag jl. aanbesteed: Het bouwen van een Magazijn voor de munitie van 2 Batterijen Veld-Artillerie alhier. Er werd ingeschreven door: I. van Wamel te Wijk bij Duurstede f 2049 K. A. van den Berg te Zwolle1955 D. L. von Munching Harderwijk 1930 J. Kok 1921 W. van Achterbergt! Amersfoort1837 Er is voorgesteld aan den Ministei van Oorlog om den laugsLen inschrijver, onzen stadgenoot, het werk te gunnen. Lijst van Brieven geadresseerd aan onbekenden verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de 2e helft der maand Oct. 1891. 1. C. EngelsAmsterdam. 2. W. v. Esveld 3. W. v. Gelder 4. Mevr. Dumaich'ie Servaas Gouda. 5. H. v. d. KetnpOosterbeek. v. Woudenberg. 6. E. Peelers's Uage. JiSSste HTt4T.<iM»ri<;Kl.l. Eerste klasse, Trekking van 16 en 17 Nov. (1000 loten) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen ran f 20 7185 2338 2360 2375 2381 6846 6860 6861 6890 8818 8821 16616 16627 16650 16663 16670 17677 17688 1771"S 17739 17773 18868 18869 en 18900. Te zamen 25 prijzen. Door gebrek aan voedsel en de noo- dige oppassing is te Worksop, in Enge land, een vrek gestoiven, die gezegd wordt tusschen de 30,000 en 40,000 pond sterling na te laten. In de laatste twin tig jaren had hij alleen geleefd en zelf al zijn huiswerk gedaan. In de veertien dagen voor zijnen dood ging hij niet meer uit, maar aan bloedverwanten, die hem kwamen opzoeken, vertelde hij, dat hem ken, of te wachten tot ik vau besluit zoude veranderd zijn. Zoo hij mij aau mijn woord gehouden heeft, dan weet ik ook dat hij ge lukkig zijn zal, en ik in alle oprechtheid mag zeggende hemel zegene zijn huwelijks leven." „En zoo hij hier gekomen waro, zoudtgij dau niet gewaukeld hebben?" „Neon." „Gij zijt nog niet met mij tevreden ge weest," zeide de moeder somber. „Omdat gij met u zeiven niet tevreden waart; omdat ik u niet altijd genoegen gaf, en gij op mijne liefde vertrouw det en vrees- det dat zij niet duurzaam zou zijnomdat gij jaloersch, licht geraakt en niet altijd vrien delijk zijt." „Vergeef mij, Anna; ik weet het, ik ben een ongelukkig inenseb," antwoordde zij; doch in weerwil dier gebreken denk ik toch veel aan u. Ik doof alle licht en leven iu uw jeugdig hart uit, en gij klaagt niet eens. Van heden af zal ik eene hetere moeder voor u zijn." „Zoo gij slechts iets meer voorkomend waart," zeide Anna met gedwougen opge- mimheid. „Wij beginnen elkander eiken dag heter te verstaan." „Maar gij verdenkt mij, Anna, anders zoudt gij mij dezen avond niet achtervolgd zijn," zeide de moeder op hare beurt, een berispenden toon aannemende. niets scheelde. Een neef, die gewoon was op een iadder te klimmen, oin zoo door een venster rnet hein te spreken, kreeg de laatste maal geen antwoord, waarop hij in huis brak en den vrek in stervenden toestand vond. De uitspraak van een docter en de lijkschouwers-jury was zooals bovengemeld. Spoorwegongeluk in Italië. Zater dag heeft te Ponte-Cadere bij Rome eene hevige botsing plaats gehad tusschen den sneltrein van Rome naar Turijn, en een trein van Genua naar Rome. Volgens geruchten zou dit ongeluk, dat aan vier personen het leven kostte, te wijten zijn aan de nalatigheid van den machinist, die niet op de seinen lette. Gedood wer den een soldaat en drie treinbeambten. Behalve deze werden nog zeven personen gekwetst, waarbij vijf zeer ernstig. Deze tamp heeft eene vreeselijke ont roering teweeggebracht in Rome en om liggende plaatsen. Dadelijk werd van alle zijden hnlp geboden en bracht men de gewonden zoo goed mogelijk onder dak ter verpleging. Zaterdag en Zondag was de dienst op de bedoelde spoorweglijn gestremd. De Alkmaarsche correspondent van het Hdbl. schrijft: «Heden (Maandag)gaat Sequah Alkmaar verlaten en Haarlem een bezoek brengen. Over zijn optreden wordt hier natuur lijk veel gesproken, en ik moet erkennen dat afgescheiden van het opzichtig op treden over liet algemeen het oordeel gunstig was. Menigeen zal door zijn vertrek een avond van genot minder hebben. Wer kelijk, men amuseerde zich bij hem, vooral over de wijze waarop hij zijn tegenstan ders besprak, en men bewondert zijn handigheid om de gunst van het groote publiek te verwerven. Een som van f920, de opbrengst der enlrée's, werd onder de armen verdeeld op eene wijze die de algemeene goedkeuring wegdroeg, en daarbij gaf hij nog wel eens uit eigen middelen. Gaat men op dit oogenblik de resul taten na van zijne behandeling, dan moet Uien, om eerlijk te zijn, getuigen dat de behandelden nog flink en ferm zijn, zelfs zij, ilie in den aar,vang van zijn optreden onder zijn handen zijn geweest. Zijn succes bij liet publiek was dan ook volkomen, toen hij eene te Alkmaar woon achtige, zeer geachte dame van 73 jaar, die ('l is algemeen bekend) de helft van haar leven in een wagentje werd gereden of aan den arm van haren man voort strompelde, op een avond zoo ver bracht dat zij nu ferm langs de stralen wandelt. Zulke feiten teekenen I zegt het publiek." Gevonden op den openbaren weg Een zilveren oorknopje, Een gouden dames remontoir met oxydé ketting, Een nickelhorloge met dito ketting, Een zwart wollen vrouwenkapje. Rechthebbenden vervoegen zich ter le- rugbekoming aan het bureau van politie. Ter behoeve der noodlijdende ver volgde Israëlieten in Rusland, is sedert de vorige opgave, bedragende f532,37, nog ingekomen bij de heeren: E. L Visser A. f 10,H. f 2 50 N. H. f3,N. N. f0.50 N. T. f 10,N. L. f5,tezamen f31.D. Heijmans N. A. f2.50 L. v. A. f2.50 werklieden van L. v. A. f2.50 N. N. f2.25 N. v. V. f 2.50 te zarnen f 12.25 A. Visser Ds. H. W. K. f 10,P. M. f2.50 N. N. f 1te zamen f 13.50 terwijl tevens nog bij den Heer D. Heijmans, door "foei wil lende tusschenkomst van den Heer S. O. L. Calisch te Baam is ontvangen van T. flO,— L. f 10,E. 2,— N. N. f2,— W. F. f2,te zamen f26,en door welwillende tusschenkomst van den Heer Elias Levi te Ede f145, Samen een totaal makende van f760,12. Onder dankbetuiging aan de milde gevers houdt de Commissie zich steeds nog voor verdere welwillende bijdragen bijzonder aanbevolen. Amersfoort, 18 November 1891. „Ik wist niet waar gij geblëven waart; toen het later werd, vreesde ik dat u een ongeluk was overkomen." „'t Is waar, ik ben iu de laatste dagen wel wat zonderling geweest," zeide Mrs. Judee, om zich te verdedigen, „en meer dan eens heb ik gemeend dat Thirby Cross, vereenigd met al mijn kommer, mij meer dau eens bijna waanzinnig maakte." Dit zeggende streek zij hare haren met hare handen achterwaarts en zag wild rond om zichen deze daad deed Anna aan dien tijd denken, toen hare moeder in het holst van den nacht haar kwam sineeken een goed woord voor haar bij hare meesteres te doen. „Die woning te Aber was te somber voor ons," zeide Anna; „gij hadt er wel gelijk aan, ofschoon ik de bergen en die stille val lei zoo lief had gekregen, waar niemand ons kwam storen, en waar gij mij meer, of op eene andere wijze lief hadt." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2