F. DE B Een partij STUDIEBOEKEN, AFBRAAK van een labaksschuur illlMKÖ Officiëele Publicatie. RLING Staten-Gerxeraal. Plaatselijke berichten. Provinciale berichteu. Gemengd Nieuws. - - ADVERTENTIËN, 1891. TE KOOP AANGEBODEN: régie haar doel, beperking van het gebruik door onthouding van aan moediging en door handhaving van de hooge prijzen, mag berei ken. Men mag aannemen, dat in vele streken het gebruik zoozeer zal verminderen, dat ook deze op haar beurt voor opneming in de verboden kringen in aanmerking komen. Dat is de schoone taak, naar welker verwezenlijking de régie moedig en eerlijk moet stre ven. Dan kan zij, met deze woorden eindigt het verslag, ,,de grondslag zijn eener gezonde, heil zame opium- politiek, die ten slotte aller achting verwerven zal." Wij hebben ons gehaast de hoofdstrekking van het rapport onzen lezers mede te deelenop sommige bijzonderheden hopen we later terug te komen. In de vergadering der Tweede Kamer van Dinsdag was" de Minister van Koloniën het eerst aan liet woord. Dank betuigende voor de onder vonden welwillendheid, stelde hij op den voor grond het financieel beginsel: geen directe baten meer voor Nederland uit Indië, wegneming van de belemmeringen voor den vooruitgang, tot versterking van middelen. De voorgenomen enquête bedoelt de uitzending van een man, die den Gouv.-Generaal voorlicht omtrent in te voe ren bezuinigingen. De druk der heeren- en dessadiensten moet verminderd worden; het hoofdgeld, dat de diensten vervangt, moet meer gelijkmatig drukken. Ofschoon de Ghineezen vaak te hard worden beoordeeld, is het toch noodig hun invloed te beperken. De blokkade van Atjeh zal streng gehandhaafd wordenvoor wantrouwen jegens den Gouverneur bestaat geen grond. De twee schepen, waarvoor gelden zijn aangevraagd, moeten dienen als reserve. De heer Gremer betuigde symphatie met het streven van den Minister, en repliceerde op hetgeen door den heer Levyssohn Norman te zijnen opzichte is gezegd. Het koffiecultuur- stelsel van dien Spr. moet hij ernstig ontraden vrije teelt rnet voorschot aan den Javaan zou onmogelijk zijn voor de schatkist. Hij ontkent de Indische ambtenaren te hebben beleedigd; alleen was hij opgekomen tegen fouten in de organisatie, tegen een centraliseerend ambte- naarsgezag. De leden, die hier de belangen van Indië voorslaan, moeten elkander niet verdacht maken, maar zich scharen om den Minister, ten einde voor de koloniën iets goeds tot stand te brengen. De heer Rutgers keurde het af dat men voor buitengewone werken, die menschenlevens zul len duren, een Indische leening zou willen sluiten. Indië is een deel van den Staat, die moet bijspringen als er te kort komt. Van de uitzending van een dwarskijker verwacht hij voor bezuiniging wel groote pakken rapporten, maar geen succes. Dekking van tekorten door ze te vergrooten zal niet gaan, ofschoon spr. zeer is vóór openbare werken. Óp nauwgezette handhaving der blokkade dringt spr. teil sterkste aan. Omtrent den spoorwegaanleg beveelt hij, nu de hoofdlijn er is, voor de zijlijnen concessie aan particulieren aan. Vergadering van Woensdag. De heer Van de Velde verklaarde dat het pogram van actie der antirevolutionaire partij zijn waarde op ko loniaal gebied niet heeft verloren door het op treden van dit Kabinet. De liberalen richten te uitsluitend betoog op uiterlijke hervormingen; de Staat moet ook streven naar Christelijke in werking. De heer Guyot hoopte dat ten aanzien der blokkade niet te veel licentiën zullen worden uitgereikt en blijft de vestiging van meer troe pen ter Oostkust wenschehjk achten. De heer Levyssohn Norman vreest, dat de regeling der heerendiensten in verband met de draagkracht der bevolking tot misverstand zal leiden, en drong nogmaals aan op conversie van grondbezit. Tegenover den heer Gremer bestreed Spr. opheffing of reorganisatie van den Raad van Indië. Gaarne wil Spr. zich met den heer Cremer om den Minister scharen, maar men mag toch wel met open vizier een robbertje over de vraagstukken vechten. De heer Bool verdedigde tegenover den heer Rutgers de splitsing der uitgaven in gewone en buitengewone, en vroeg des Min. opinie aan gaande de leening. De Minister acht financiëele aanmoediging in 't belang van het Christendom onder de inlan ders niet goed; het mooie ware er dan af. De zaak der enquête is nog in overleg met den Gouv. Generaal, en evenzoo die der leening; de Min. ziet niet in welk kwaad er is in afschei ding der twee leeningen. Voor buitengewone uitgaven, zooals zullen worden voorgesteld voor irrigatie der Solovallei, acht de Min. een lee ning alleszins gewettigd. Na eenige replieken werd de algemeene be raadslaging gesloten. Aan de orde kwam Hoofd stuk II (uitgaven in N. Indië.) Bij art. 9 (Dep. v. Justitie) besprak de heer Hartogh een nadere regeling van het faillietrecht, waaromtrent de Min. verklaarde gaarne de Ind. Reg. te zullen raadplegen. Art. 23 (verpachte middelen). De heer Le vyssohn Norman besprak een conflict tusschen den heer Te Mechelen, belast met het toezicht op liet opium smokkelen, en den resident van Rembang, die een groote aanhaling van opium had laten doen Spr. drong aan op verlaten van het pachtstelsel. De Min. zal naar de medege deelde feiten onderzoek doen. Art. 28a (Verlofstractementen). De heer Kielstra wees op het misbruik dat ambtenaren, met hun gezin van verlof naar Indië terugkee- ben die ougeloovige niet meer, dank zij Delancy, die zoo lang gestreden heeft tot hij mijne bijgeloo\ige vrees heeft doen zwichten. Herinnert gij u dien tijd nog wel? „Ja, ik herinnei mij dien zorg zeer goed," zeide Anna in gedachten. Zij herinnerde het zich en hem te gelijk, en zij vond het vreemd dat de naam van hem van wien zij iets verlangde te vernemen reeds bij den 'aanvang hunner bijeenkomst genoemd werd. Dit was juist wat zij dien morgen .gewensch't had, en nu zij dien naam hoorde 'iëhrikte zij terug. Wordt vervolgd ceude, vryen overtocht bekomen zonder zich nog eenigen tijd voor 's lands dienst te ver binden. Art. 33 (binnenl. bestuur). De heer Levyssohn Norman verlangt wettelijke bepalingen omtrent het werkcontract, met strafbedreiging tegen ver breking. De heer Veegens bestreed dien aandrang als een terugkeer tot vroegere toestanden, waar uit vele onbillijkheden voortvloeiden. De Minis ter blijft een regeling van het contract wen schelijk achten, blijkt de noodzakelijkheid uit een ingesteld onderzoek, dan zullen strafbepa lingen, die voor den werknemer gelden, ook voor den werkgever ingevoerd moeten worden. Art. 5-4 (Dep. V. Onderwijs. Eeredienst en Nijverheid). De heer Donner drong aan op een organisatie der Ind. Kerk ter versterking van den invloed der gemeenten op de keuze van predikanten en op meer vrijheid voor de zen ding. De Min. ziet daaromtrent adviezen tege moet ook hij acht het gewenscht, de gemeenten zelfstandig te maken en de zending zoo min mogelijk te belemmeren. Vergadering van Donderdag. Bij art. 56 (inlandsch onderwijs) keurde de heer Zaaijer ae opheffing af van kweekscholen, inzonderheid die te Magelang en te Bandjermassin. De Min. zei dat wellicht tot herstel der eerste zal worden overgegaan; de laatste was bepaald overbodig. In 't algemeen had men de particuliere krachten meer moeten steunen. Art. 78 (spoorwegen enz.) De heer Pijnacker Hordijk betuigde ingenomenheid met 's Minis ters beginsel van staatsaanleg; hoeveel diensten particuliere maatschappijen ook hebben bewe zen, zij houden geen rekening genoeg met de belangen van het publiek. Art. 80. (aanleg van spoorwegen) werd door den Min. verhoogd met f70.000 voor de opne ming van nieuwe lijnen. De comm. van rap porteurs had geen bezwaar, en de Kamer nam de verhooging aan. Art. 84 (Depart, van Oorlog). De heer Van Vlijmen trad in eenige beschouwingen overliet plan van verdediging van Indië en speciaal van Java tegen een buitenlandschen vijanden vroeg den Min. naar den stand van dat plan. De Min. hoopt dat de reorganisatie van het Indische leger spoedig haar beslag zal krijgen; daarbij zal op dè wenken der deskundigen worden gelet. Art. 88. (tractementen infanterie). De heer Kielstra bestreed de vermeerdering van de be- zettiug van het fort van der Capellen op Su matra's westkust. De Min. zag, in verband met de voorgenomen reorganisatie, geen bezwaar de daartoe aangevraagde gelden (f8302) voorloopïg terug te nemen. Hoofdstuk II werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Hoofdstuk I, uitgaven in Nederland. Art. 4. (Depart, v. Justitie, rechtswezen). De heer Levy betoogde, dat de invoering van het nieuwe Strafwetboek voor Europeanen in Indië bij de wet. behoort te geschieden. De heer Roëll bestreed die zienswijze, van oordeel zijnde dat zij bij Beslnit kan plaats hebben. De Min. heeft deze zaak nog niet overwogen en zal, dankbaar voor de ontvangen adviezen, met zijn ambtge noot van Justitie in overleg treden. Art. 39 werd met f106.000 verhoogd wegens meerdere kosten van den telegraafkabel van Oleh-leh naar Deli. De heer Levyssohn Norman vroeg de oprichting van een postspaarbank in Indië. De Min. zou aan particuliere spaarbanken de voorkeur willen geven, doch zal nader over wegen. Art. 45 (werving). De heer Balilmann bestreed de uitgaven voor de reconvalescenten- compag nie; een belangrijke som wordt uitbetaald aan personen die hoegenaamd geen dienst doen. Spr. zou de voorkeur geven aan tweejarig verlof met detacheering bij een bepaald corps. De rnin. meende, dat daarvoor wijziging van de verband- acte noodig is. De heer Borgesius besprak de klachten over het gedrag der manschappen van de reserve te Zutfen en te Nijmegen. Art. 51 (materieel der Zeemacht). De heer Smit betoogde dat er geen reden is orn nieuwe schepen, ook niet de eersteling en van zeker type, in het buitenland te doen bouwen. De Min. van Marine oordeelde dit wenschelijk, om dat men dan zeker is de laatste verbeteringen te zullen krijgen. Ook dit Hoofdstuk, evenals dat voor de Mid delen in Nederland, werd zonder stemming aangenomen. Bij art. 9 van het Hoofdst. Middelen in Indië) gaf de heer Geertserna in overweging niet over te gaan tot verdere schorsing van het uitvoer recht op suiker. De Min. wil zich een nadere beslissing voorbehouden. Met aanneming van dit Hoofdst. was de be handeling der Indische Begrooting afgeloopen. BINNENBAN uT""* Door HH. MM. de Koningin en d Koningin-regentes is eene som van f 4000 bijgedragen in het fonds tot leniging van de ramp, verooizaakt door den hagelslag in Limburg. Gister hielden zes heeren van de hofhouding van H. M. de Koningin-re gentes, vergezeld van den intendant van het domein Soestdijk, eene drijfjacht in de bosschen onder LJaam en Eemnes. Geschoten werden 28 hazen, 6 konijnen en 1 eend. Door den minister van oorlog zijn de plaatselijke- en garnizoens-comman- danlen gemachtigd, om, met het aanst. St. Nicolaasfeest, alsmede op den ouden en den nieuwejaarsdag evenals in vorige jaren, militaire hulp te verleenen bij den postdienst. IJ. K. H. de Groothertogin van Saksen Weimar wordt Zaterdag a. s. op Het Loo verwacht, om gedurende eenige dagen de gast te zijn van H. M de Ko ningin-Regentes. In het vorige jaar is er vanwege het Departement van Koloniën niet min der dan i 90,000 uitgegeven, om, door aanplakbiljetten, brochures, advertentiën, enz., de vrijwillige dienstneming lij het Indische leger te bevorderen. Toch is het de Regeering niet mogen gelukken het voor 1890 vastgestelde con tingent van 2000 voltalig te maken. Bij kon. besluit van 10 Nov. 1891, No. 26 is pensioen verleend aan Teunis Zwep, postbode te Amersfooit, ten be drage van f208 's jaars. Dat men trotseh alle toezicht toch nog niet voorzichtig genoeg met den aan koop van boter kan zijn, ondervond de heer v. d. S. de vorige week tot zijn schade. Door een der boerinnetjes, die nog wel op de plaats der natuurboter-ver koopsters stond, werd hem ui. prachtige.. kunst boter vpf kocht. Gisteren weder ter markt weid zij door een slimmen zet van den knecht van den heer v. d. S. bij deze aan huis gedokt en viel zij door de mand. Op haar smeeken echter en ook omdat zij het voor de kunstboter betaalde be drag teruggaf werd haar beloofd de politie er niet van in kennis te stellen. Men zij dus op zijne hoede! 338ste rAATSLOTKitSJ. Eerste klasse, Trekking van 18 en 19 Nov. (600 loten) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f £0 2317 2325 6852 6896 16666 17720 18844 18847 en 18856. Te zamen 9 pi ijzen. Volgende trekkingen geschieden 30 Nov., 1-3,14-17,28-31 Dec., 11-14, 19 22. 26—29 Jan. en 26 Febr. Klassikale en doorgefoui neerde loten en gedeelten zijn nog veikrijgbaat ten kantore voormeld. Lensden. Voor de betrekking van hoofd aan eene der openbare scholen alhier hebben zich 13 sollicitanten aan gemeld. Schcrpciszecl. Dezer dagen werd ds. D. J. van Dilfsen alhier aangenaam verra-l door het ontvangen van een fraai seraphirie-org' I als blijk tan ingenomen heid voor tiet niet aannemen van het beroep naar Harderwijk. In ile plaats van den heer H. Horidius, naar elders vertrokken en J. van Wulfs winkel, tot ouderling benoemd, zijn tot leden van het kiescollege der Ned. hei v. kerk gekozen de h.h M. Veldhuijzen Mz. en W. de Jong, herkozen werden de h.h. O. Sterk, G. van Bennekom en 11. Be- re nd.se. Bij kon. besluit van 16 Nov. 1891, No. 24, is benoemd tol kantonrechter te Lemmer, Mr. A. Croockewit, thans grif fier bij het kantongerecht te Heerenveen. Ook uit het presidentschap Madras, in Britsch-Indië, wordt thans gemeld van' proefnemingen om regen te maken, die geslaagd zijn. Er werden dynamiet-ont- ploffjugen veroorzaakt op heuvels van vijf- tot zeshonderd voet hoogte, en deze brachten flinke regenbuien te weeg in eenen omtrek van vier of vijf Eng. mijlen. Men acht dien uitslag van veel belang, dewijl het op deze wijze mogelijk geacht wordt, wolken die in den drogen tijd vaak over de kuststreek trekken en zich in zee ontlasten, tot nederslag boven het land te noodzaken. Uit Batoum wordt aan de Standard gemeld, dat de Kurden weder begonnen zijn Armenische meisjes uit den omtrek van Sivas, te ontvosren. Verwanten en vrienden der geschaakten, die daaraan openbaarheid wilden geven, begaven zich naar Konstantinopel, doch werden daar gevangen genomen, onder beschuldiging van dreigbrieven te hebben geschreven aan den Armenischen patriarch. Hetzelfde blad verneemt uit Kustendje, dat hardnekkig aanhoudende oorlogsge ruchten een uittocht van de Muzelman nen uit Dobrutscha veroorzaken. Duizen den trekken heen, vooral naar Konstanti nopel, ofschoon Rumenië en Bulgarijen al het mogelijke doen om hen tegen te houden. De Burgemeester van Amersfoort. Gelet op eene missive van den heer Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht, van den 18 November 1891, No 2, N. M. Sc S. Gezien art. 144 der wet van den 19. Augus tus 1861 (staatsblad no 72), betrekkelijk de na tionale militie; Brengt ter kennis van de milicien- verlofgan gers ALBERTUS BEKBERGEN en JOHANNES CHRISTIAAN ALBERTUS OLTHUIS, beide op getreden voor de gemeente Amersfoort en be- hoorende respectievelijk tot de lichtingen van 1886 en 1888, dat het hun verleend verlof wordt ingetrokken en roept hun bij deze op om, voor zien van hunnen verlofpas en van al de voor werpen van kleeding en uitrusting, door hen hij hun vertrek met groot verlof medegenomen, wegens het niet- verschijnen voor den Militie commissaris overeenkomstig artikel 143 der militiewet, voor den tijd van DRIE MAAMDEN onder de wapenen te komen en daartoe zich op MAANDAG, den 7. DECEMBER aanstaande, vóór 4 uren des namiddags, aan te melden bij het detachement van het le regement vesting artillerie, te ZWOLLE in garnizoen. Amersfoort, den 20 November 1891. De Burgemeester voornoemd, F. D. SGHIMMELPENNINCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 11 Nov. Christina Hendrika, d. ran Samuel Gerliardus Caminha en Helena Margaretha van Staveren. 13 Nov. Gijs- berta, d. van Marinus Kraaikamp en Wil- lemijntje Yeenendaal. Comefis Christiaan, z. van Isaia Willem Froger en Elisabeth Kilian. Frans Joseph, z. vau Fraus Fre- derik Spieker ui ann en Maria Petronella van den Berg. 16 Nov. Jan, z. van Haije Graansma en Johanna Huberta Zegers. 17 Nov. Johannes, z van Hendrikus Collet en Geertje van Keulen. Alijdu. d van Harthger Hendrik Gerth en Alijda Dina Staal. Anna Sophia, d. van Maurits Salomon de Pool en Bertha Roos. 18 Nov. Adriaiius Joseph en Willem Antonius, twee z. van Willem Otto en Magtilda Maria Josephina Joosten. Maria Wilhelmina Helena, d. van Martinus Maas en Adriana Kuipers. Johannes Cornelis Josephus, z. van Johannes van Dijk eD Anna Maria Geertruida Meeuw- sen. ONDERTROUWD: 19 Nov. Lukas Dijk graaf en Aaltje Boshuizen. Jacob Wegen en "Wilhelmina Maria Bakker. GETRUOWD: 18 Nov. Aalt van Ginkel en Antonia Geertruida Pothoven. Her- manus Johannes Hendriks en Gijsberta Wouterse. OVERLEDEN: 12 Nov. Elberta van Dijk, 7 m. Egberd van Haselen, 7 m. 13 Nov. Cornelia Nieuwenhuizen. 73 j. ongeh. 14 Nov. Cornelis de Graaf, 21 d. 15 Nov. Wilhetmina Kaspers, 14 j. Dirk van Dorssen, 59 j. echig. van Jannetje, van Lozenoord. 17 Nov. Gijsberta Kraaikamp, 3 d. Bunschoten. GEBOREN: 14 Nov. Annetje, dochter van Jacob de Graaf en Willempje van Zoest. 15 Nov. Arian z. van Lammert de Graaf en Willempje Koelewijn. 15 Nov. Mag- teltje d. van Hillebrand de Graaf en Mengsje Yedder. 15 Nov. Maria d. van Willem Koelewijn en Wijmpje Blokhuis. GEHUWD 14 Nov. Lammert Hartog en Jannetje Ruizendaal. OVERLEDEN -. 7 Nov. Jannet:e Koops 5 m. Hoogland. GEBOREN 13 Nov. Hermanus z. van Aart Horst en Giptje Bitterling. 15 Nov. Hendrik z. van Christiaan de Ridder en Wilsje Mijn tje van den Heuvel. GEHUWD: 10 Nov. Rijk Voskuilen en Ger ritje Schoon derbeek. Lensden. GEBOREN: 13 Nov. Aalbertha, d. van Wouter van Veluw en Rikje Veldhuizen. GEHUWD: 19 Nov. Gerrit Brand Heij, wedr. van Trijntje Brink, met Johanna van Maanen. 19 Nov. Johannes vau Moorst met Grietje van der Geer, OVERLEDEN 14 Nov. Jacobus Voskui len oud 74 j. wedr. van Hendrika van den Berg. Stoutcnbiirg. GEBOREN: 13 Nov. Gerardus z. van Gerrit Groenestein en van Wilhelmina Smink. 14 Nov. Cornelia d. van Hendrik Lokhorst en Cornelia de Bruin. Woudenberg. GEBOREN: 16 Nov. WuHert z. van Evert Druijff en Neeltje Bloemendal. GEHUWD: 6 Nov. Jacob Vlaanderen, 29 j. en Jacomijntje van Harskamp, 22 j. OVERLEDEN 10 Nov. Casper Hopman, geh. met Hendnkje van de Lage maat, 66 j- 13 Nov. Hendrik van de Meent geh, met Jannigje van de Meent, 81. MARKTBERICUT. AMERSFOORT, 20 Nov. 1891. Tarwe f 0.— a f 0.— Rogge <1.— - 0.— Uien 0.— - 0.— per Appelen 3.— 5.— hecto Peren O 4.— )it«r. Kleiaardapp. 0. - 0.— Zand 2.60 - 3.25 Hoendereiereu - 6.50 J' 7.50 V lOOst. Moter 1.05 1 1.30 p kilo. Margarine 0.— n 0.— p- Zoetem. kaas 0.60 1.— p.50 Kippen 0.80 1.25 Kuikens 0.40 V li 0.80 Piepkuikens 0.— 0.— Ganzen 0.— - 0. per. stuk Eeudeu 0.60 0.90 Jonge 0.— ij 0. Hazen 1.50 - 2. Wilde konijnen - 0.40 - 0.50 Tamme 0.30 - 1.40 Duiven 0.40 - 0.70 per p.iar. Biggen 2.— - 4.— Zongen 0.— 0.— Schrammen 8.— 14.— per stuk. Gn-te koeien 0.— 0.— Kalt 0.— n 0. Kalfvaarzen 0.— 0.— Pinken 0.— V IJ 0.— Pmkstieren 0.— 0.— Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Roggeheet. Boek weit; 50 heet. Appeleu; 40 heet. Peren. heet. K. lei aardap pelen130 heet. Zand- aardappelen; 1500 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Boter; kilo Margarine; kilo Kaas; Vette varkeus - 0.- 0.kilo. stuks vee; Zeugen, 170 Biggen; 4 Schrammeu. Gevonden te Amersfoort: Een gouden dames-remontoir met nic kel ketting. Een nickel horloge met dito ketting. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekomiug aan het bureau van politie. BevalUm van den ZOON MevrouRA. JiOLFFMoens. Medan, 16 eden overieëlKzaclU en kalm jfnio geliefde eclBgenoot, vadef, belyiwd- en grootvader LOIJtWIJK GB^HARDUS VAN KAMP, in Ben ouderdom" van 73 jaren. Uit aller naam EVERTJE DEKKER. AMERglSwmv'19 'Muffgl. Met medewei kjjig-vfm^de CHR. ZANG- VEREENIGINJjF' ,,Loul'r den Heer" zal de chiT joXgell4gsvereeni- GING 119 :/V" D. Vj op Woens- ditg MoT^'niber a.s. des avonds te O neen, in liet gebcyfw VOLKSHEIL hareJ62ïte Jaarvergadering houden. Bij die gelegenbeioziillen als sprekers optrllende Heèïen Prof. Dr. J. J. P. VALB^'ON, Eere-Voorzitter. Ds. TER HAAR^MENIJ. Ds, P. J. VAN MELLE van Nijkerk^en TH. W. BOLDERDIJK, Voorzitter. TflKSTBOË|^J£$, tevens bewijs vau toegang, zijrtvk 10 cents verkrijg baar bij den Voorzitter, Zuidsingel; B. 234 en aan bel gebonvy VOLKSHEIL op Maandag eri Dinsdag 25tón 24 dezer. up b i 1 I ij k onder motto It van dit blad Leven fr. het bureau In den BoebJiaiidel van G. J. SLIKTHtRIHER kan een.jtmsoenlijke geplaatst worden. gebruikt a/d Militaire Academie te Bredazeer geschikt voor hen die zich voor het Officiers-examen voorbereiden. Te bevragen met fr. br. letter X. a/h Bureau dezer Courant. Uit de liaifd te koop a/d Lienderschëru-wêg. Te bevragen (>ij W. PAkSKER, lYSs^ioe-^ land (gemeeftlé Hoogland).' De ondergeteekenden heb ben de eer hurtne Clientèle bekend te maken, dat de iTmir Li door wijlen ^en 'Heer P. SCHIMMEL ge dreven, door hep wordt voortgezet onder de firma WEDUWE P. SCHIMMEL EN ZOON. Zij bevelen zich bij vooitduring min zaam tot de leverantie van prima kwa liteit STEENKOLEN, COKES en TURF, tegen billijken prijs, tenzeerste aan. WED. P, SCHIMMELi A. SCHIMMEL. Praklizijn p Canöiöaat-Notaris, KAMPSJRAAT C 35 r Inning ran schu^vorderya^en. Behandeling van Burgerlijke-, Handels- en Straf^ken bij de Kantongerechten, zoo te Anjfrsfuort als elders. Opmaken van onderhandsche akten, voor zooverrë._dnor de wet of het belang van partijen geene^authentieke akte ge- vorderd wordt. Adviezen in Burgei lijke-, Handels"- en Strafzaken tegen betaling van éér. Gulden.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2