Gemengd Nieuws. V adel' 11 iet meer tevreden met mij," *W8-il.s. Judge, het aangevangen punt wil- Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. voor onaangenaamheden van de zijde der juslitie. De handelsverdragen met Oosten rijk, Italië en België zijn Maandagmiddag bij den Duitschen Rijksdag ingekomen. Even na middennacht tusschen 4 en 5 December overleed te Parijs, in 66 jari gen ouderdom, de gewezen Keizer van Brazilië, Dow Pedro II. Den 7en April 1831 had zjjn vader, toegevende aan den drang der progressis- tische partij, de Regeering nedergelegd tot 1840 bestuurde een regentschap de zaken des lands. Op 15 jarigen leeftijd aanvaardde hij de regeering, en deed zich steeds kennen door zijn liefde voor zijn volk, zijn trouw aan de constitutie, en zijn geestdrift voor de wetenschappen, waarvan hij een verdienstelijk beoefenaar was. Hij laat een dochter na, Isabella, ge huwd met den graaf van Eu, uit het huis van Orleans, en zeven kleinzonen, waar van vier uit het huwelijk van zijn over leden dochter Leopoldine met prins August van Saksen-Koburg-Gotha-Kohai y. De Fransche Kamer heeft den nieuw- gekozen afgevaardigde Lafargue toegela ten. In een mijngang van de Steenkolen mijn-maatschappij van St. Etienne heeft een ontploffing van mijngas plaats gehad. Het aantal slachtoffers dier ramp wordt van 60 tot 80 geschat. De Engelsche «Standard'' verneemt uil Petersburg, dat het te Moscou verschij nend blad «Russkauya Vedomoste" een tweede waarschuwing heeft ontvangen wegens het openbaar maken van veront rustende berichten aangaande den hon gersnood. Ook zegt men dat de «Novosti" eerlang verboden zal worden. Te Petersburg zal ten behoeve der noodlijdende» een nationale loterij worden genouden; de prijs per lot is vijf roebels. In de provinciën Biazan en Kazan zijn eenige kooplieden veroordeeld, die scha delijke bestanddeelen onder het meel mengden, waardoor verscheiden verbrui kers ziek waren gewordeo. Andere ver- koopers deden fijn zand en aarde onder hun meel. Uit Odessa wordt aan «Daily News" bericht, dat de Russische Regeering de garnizoenen in het binnenland zal ver sterken, om tegen een mogelijke» opstand der hongerlijdende boeren gewapend te zijn. De berichten aangaande de ongere geldheden in China zijn in den laatsten tijd beter gewordenin een on derhoud met den Franschen Minister van Buitenlandsche Zaken, den heer Ribot, verklaarde de Chineesche zaakgelastigde te Parijs ze voor zeer overdreven; hij voegde er bij dat de vrees voor een aan val op Peking volkomen ongegrond is. De Times meldt dat bij het Britsch Ministerie van Buitenlandsche Zaken be richt is ontvangen van het uitbreken van een oproer in het westen der provincie Jeho. De bende, die zich van twee of drie belangryke steden meester maakte, bestond voor het grootste ge deelte uit bandieten en telde waarschijn lijk een aantal Chineesche Mahomedanen uit Mongolië. De beweging zou door ge heime vereenigingen gesteund worden. Eenige honderden tot het Christendom bekeerde inlanders werden vermoord. De regeering zond een legermacht van 6000 man op de oproerlingen af. Op het oogen- blik ligt te Tientsin een Britsche kanon neerboot voor anker, en een tweede is de Yangtse-rivier opgestoomd tot Ichang. Ichang is, als men het zich herin neren kan, de stad waarin eenigen tijd geleden de moordpartijen hebben plaats gehad, waaivan een aantal inland- sche Christenen de slachtoffers zijn ge worden. Van de zijde der regeeung is, zoo werd te San Francisco bericht, nog geen enkele poging gedaan om de be dt ijvers dier gruwelen te straffen. De «Chronicle" ontving uit Tientsin verdere tijdingen, welke melden dat weer onderscheiden dorpen geplunderd zijn, „Wat moest ik anders zeggen?" „Het zou beter geweest zijn de waarheid te zeggen en hem te doen begrijpen dat onze woning klein was en niet geschikt om hem te ontvangen en wij geen bezoek verlang den," zeide Anna driftig, „indien het waar is, hetgeen gij vermoedtdat echter niet zoo is dat niet zijn I" „Ik deed mijn best om hem een ontwij kend antwoord te geven ik antwoordde hem niet dadelijk," zeide Mrs. Judge. „Ik zeide dat de vallei het aangenaamste was in den zomer, en voegde er bij, als hij ons dorp passeerde. Wat hadt gij anders verlangd dat ik zeggen zou, indien ik mij niet lomp of belachelijk wilde aanstellen?" „Het was een moeielijke vraag, om ze te kunnen afkeeren," zeide Anna met een zucht; Ion ,,en ik weet ook niet dat wij reden zou- 'oordii hebben om Mr Aynard te beleedigeu. I r blijde dat wij te huis zijn." l*'g zult gij weder wenschen ergens V 5toni' zijn," hernam de moeder scherp, n er Z'J' ontevreden." lat zi SPÜ' mÜ dat g'i (!'t denkt," was v.. jau ge antwoord. 1'ol lC twerken. „Gij hebt altijd iets af te (fSl ik heb altijd verkeerd gadaun. Als (C-, te gelooven dat Mr. Aynard op u is, zijt gij ontsteld, verschrikt en waar alle daar aanwezige inlandsche Christenen vermoord zijn. Volgens offici- eele berichten werden vele aanvoerders der muiters onthoofd, waaruit de neder laag der opstandelingen zou blijken. Verder meldde generaal Nick, bevelheb ber der troepen in het district Kinchow, aan de regeering te Peking, dat hij met een sterke macht den 27. en 28. Novem ber de opstandelingen ten Oosten dier stad heeft aangevallen, en hun een ne derlaag toebracht, die hun 600 man, waaronder hun aanvoerder, aan gesneu velden deed verliezen. Depêches uit Tientsin naar Singapore geseind deelen mede, dat het cijfer der rebellen beneden twee duizend is. De opstand heeft alleen beteekenis door de vrees der regeering en de weerloosheid van Peking. De regeering kon van daar slechts kleine troepenafdeelingen naarde plaats van den opstand zenden, ten ge volge van geldgebrek. De onderkoning zond duizend soldaten, maar moest Takoe twee weken zonder proviand laten om nog duizend man te kunnen zenden. Vermoedelijk kan liet keizerlijk voetvolk de bereden oproerlingen, die het moeielijk en schaarsch bevolkt terrein kennen, kwalijk achterhalen. De buitenlandsche consuls te Tientsin hebben bescherming door de marine aangevraagd, daar de bevolking van Peking tegen de Europe anen steeds vijandiger wordt en hen reeds onder de stadsmuren met steenen wierp. In de streken, waar onlusten heerschten, blijven de Katholieke priesters op hun post. De Mongoolsche stammen van de noordelijke kusten zijn woedend wegens het vermoorden van een Mon- goolschen prins te Kinchow die tot het Christendom bekeerd was. De Britsche consul-generaal te Shangai seint: Ik heb bevredigende berichten ontvangen van de Britsche cousuls te Newchang èn Tientsin. Zij melden dat de troepen der opstandelingen volkomen zijn uiteengejaagd. Het bericht van den moord op Christenen is juist, maar de geruchten betreffende de mishandtding van vrouwen worden niet bevestigd. De Congrecatie te Biussel der Mon- gnolsche missiën heeft de volgende de pêche ontvangen uit Tientsin, van Zater dag 2 u. 50 m. des namiddags. De Belgen zijn gered, maar vele andere Christenen zijn vermoord. Vrijdag middag te 12 uren had te New- York de volgende gebeurtenis plaats: Op het bankierskantoor van Russel Sage. Broadway 71, kwamen twee personen, en eischten een millioen dollars. Op het weigerend antwoord dat zij van den heer Russell Sage zeiven ontvingen, wierp een van hen een dynaniietbom legen den tnuur, die oogeri bli k kei ijk ontplofte en een vreesefijke verwoesting te weeg- bracht. Vijf personen werden gedood en een tiental gewond; ook de bomwerper en zijn medeplichtige kwamen om het leven. Het gebouw is gedeeltelijk vernield. Men gelooft, dat de dader krankzinnig was. De heer Russell Sage, ook gewond, zal waaischijnlijk herstellen. tDaily News" heeft een telegram uit New-York, meldende dat ten gevolge der- M'c Kiuley-wet de invoerrechten se dert 1 Juli 36 millioen dollars minder hebben opgeleverd dan gedurende het zelfde tijdvak van het vorig jaar. Maandagavond trad in het gebouw «Volksheil" den Noord-Amerikaansche predikant de heer van Burk op, om te spreken over de Christelijke Jongelings- vereenigingen. In zijne toespraak wees hij er op hoe oneindig veel meer in Amerika dari in Holland voor deze vereenigingen wordt gedaan, om, zoodoende, den jongeling, die na tien jaren soms geroepen kan worden om staat of kerk mede te regee- ren, zedelijk te behouden. Eenige inili- senen dollars zijn daartoe in Amerika voor gebouwen, bibliotheken en gym- verlangt even onstuimig naar deze plaats te rug to keeren, als gij ze voor weinige we ken verlateu hebt, boos omdat ik u een om- bestemd en dwaas denkbeeld mededeelde daarna gelooft gij het zelf, en beknort mij, omdat ik iemand, die zoo wel uw vriend als de mijuo was, eeue burgerlijke beleefd heid bewees." „Ik ben een weinig wispelturig," zeide Anna met eenig leedgevoel, „maar mij dacht, dat Mr. Aynard te verstandig was om zijne zinnen op zulk eene jong meisje als ik ben te zetten bij is mij altijd een vriend ge weest hij was zoo gehecht aan Lady Bur- linson." „Zoudt gij dan meenen dat een man altijd pruilt over iemand die hem afgewezeu heeft, of eene vrouw over den man, die er beha gen in gehad heeft haar nu en dau oen woordje van liefde toe te fluisteren?" „De man of de vrouw, die zulks deed, zou zwak te noemen zijnmaar Mr. Aynard is zwak. Bovendien, moedor," zeide zij, en een glans van vergenoegen verspreidden zich over haar gelaat, „hij is er de man niet naar om de dochter zijner buishoudster ver liefd te worden." „Ik ben zijn huishoudster niet," zeide zij op toornigen toon„gij behoeft mij mijne vroegere dienstbaarheid niet in het aange zicht te verwijten." „Gij zijt van daag niet best gestemd moe- nastiek-inrichtingen uitgegeven, terwijl in ons land schoorvoetend soms en uit vooroordeel eenig geld voor de jongelings- vereenigingen worden verstrekt. Met eene opwekking daarin verandering ten goede aan te brengen, sloot spr. zijne vooidracht, die niet door velen, maar met onverdeelde aandacht werd aange duid. Sinds Zondag wordt een stoker, ingezetene dezer gemeente, vermist. Men vermoedt dat hij in de rivier de Eerr. is geraakt en verdronken. Zondag a. s. zal te Utrecht eene Voetbal welstrijd plaatshebben tusschen den Utrechtschen V. V. «Hercules" en de Amersfooitschen Voetbalvereeniging. Door burgemeester en wethouders is Maandag aanbesteed het onderhoud- werk van de openbare bestratingen ge durende de jaren 1892 en 1893. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren T. van Daal voor 16 cent, L. Ruitenberg voor 159/io cent, T. W. Bonte voor 15 cent en A. Maters voor 14'/, cent per vierkanten Meter. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Alle inschrijvers zijn alhier woonachtig. Bij Kon. besluit is benoemd bij het 5e reg. Int., tot kapitein de le luitenant D. I. Heinsius, van de hoofdcursuscom pagnie; is, op verzoek, pensioen verlpend aan den 2en luitenant H. W. Blokland, van het 5e reg. Inf., van f1200. aan den kapitein C. A. Wagner, van het 5e reg. Inf., van f 1560. Voor het eerste gedeelte van het arts-examen is te Utrecht geslaagd de heer J. M Croockewit. Soest. Arie Ravensloot de bekende gemeentebode, herdacht Dinsdag der. dag, waarop hij voor vijf en twintig ja ren in dienst der gemeente Soest kwant. Eerst als" veldwachter, later als bode, was hij steeds met ijver werkzaam. De raad der gemeente bood hent hij monde van den burgemeester eene gratificatie aan terwijl de leden van het dag. be stuur hem ieder een geschenk overhan digden. In de Indep. Beige is de opmerking gemaakt, dat in sommige Nederlandsche bladen werd overgenomen, dat Nederland zijne oud-ministers rijkelijk pensioneert. Als voorbeeld werd daarbij aangehaald hel pensioen van f2809 aan jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman toegekend, niet tegenstaande hij slechts 18 dier.stmaan- den had. Om onjuiste gevolgtrekkingen te voor komen, dient er op te worden gewezen, dat bij het pensioen van den heer Lohman ook in rekening komen de rechterlijke betrekkingen vroeger door hem bekleed. Zijn minister-pensioen kan nietmeerdan f1500 bedragen. Te Bosmolen is dezer dagen plotseling overleden de heer J. T. Anderegg, in Noord-Brabant algemeen bekend onder den naarn van «De Roosmaalsche dokter," en die zich tijdens zijn veeljarig praclijk een groote populariteit verwierf door de vele gelukkige genezingen, welke hij vol bracht. Dr. Anderegg was een dier specialitei ten, die bekend zijn onder den naam van urinedokter, en werd zoodoende be kend door het geheele land, waardoor hij zich een uitgebreide praktijk verwierf. Onder de vele genezingen, welke hij volbracht, behoorde die van den heer Oscar Carré, die, tijdens hij voor een twintigtal jaren te 's-Hertogenbosch met der; gij zijt een weinig gemelijk." „Ik ben onrustig, gejaagd." „Spijt het u, dat ik u herwaarts gebracht heb, omdat een vermoeden mij verschrikte?" vraagde zij verlangend. „Onderstel een oogen- blik dat uw vermoeden waar is, en dat de eigenaar van Thirby Cross op mij yerliefd is, spijt het u dan dat ik op deze wijze aan zijne oplettendheden tracht te ontkomen?" „Ja," zeide Mrs. Judge rondborstig. „Dus zijt gij mij moede! Het nieuwe is verdwenen; de toewijding der dochter aan hare moeder, en het betere leven der moe der is iets alledaagsch geworden, al die bui tensporige dankbetuigingen zijn niet veel meer geweest zijn dan eeue comedie?" „Neeu, Anna, geloof dat niet," riep Mrs. Judge ernstig. „Gij weet het zeer goed, dat ik u zeer dankbaar ben voor alles wat gij voor mij gedaan hebt voor de liefde welke gij mij betoond, en waarmede gij mijne on waardigheid vergolden hebt. Ik weet het hoe diep schuldig ik geweest ben, eu ik waar deer de vergeving en de liefde, die ik bij u gevonden heb!" Zij omhelsde hare dochter en kuste haar lang en hartstochtelijkzij weende bitter, brandende tranen en de armen, die de moe der hoe langer des te vaster omklemden. „Dau behoeven wij ook niet te scheiden," zeide Anna „voor altijd te zaaien tot aan het einde, zonder dat ons leven door eenig zijn circus voorstellingen gaf, een onge val kreeg. De «wonderdokter" ontving als belooriing voor de uitstekende behan deling van zijn patient als geschenk een span paarden. Uit Zuidlaren meldt men, dat voor een gesticht voor zenuwlijders aldaar door marktgenooten en eenige bijzondere personen ongeveer 50 hectaren grond, grootendeels dennenbosch en bouwland, aan de daarvoor overgekomen commissie afgestaan en verkocht is. Lijkverbranding. De Vereeniging tot bevordering van lijkverbranding heeft, zooals wij reeds mededeelden, besloten tot de stichting van een crematorium te Hilversum, op het terrein van den Trom penberg. Op advies van eene commissie, welke verscheiden stelsels voor lijkverbranding had onderzocht, is. het stelsel gekozen, dat in het crematorium te Zurich, en te Manchester wordt toegepast, en waarbij liet lijk niet in aanraking komt met hel vuur of verbrandingsproducten van een vuurhaard, maar waarbij de omzetting van het lijk in koolzuur, waterdamp en stikstof geschiedt door verhitte lucht in een vooraf op zeer hooge temperatuur gebrachte ruimte. De commissie had dat stelsel gekozen, omdat, naar zij in haar rapport vermeldt, dit door aesthetiek en piëteit verlangd wordt, al zijn de kosten aanzienlijk hooger dan bij andere stelsels „Zal", zoo luidt het verder in het ver slag, «ons beginsel allengs bij de meer ontwikkelden steun vinden, dan moet het geheele proces, van het begin tot het einde, een zoodanig karakter van piëteit dragen, dat de diepst-treurende nabestaan den geen enkel oogenklik aansloot kun nen vinden. In het gebouw moet gelegen heid zijn plechtigheden te verrichten, laatste eerbewijzen te brengen en toe spraken te houden, die bij gewone be grafenissen dikwerf onder hoogst ongun stige omstandigheden in de open lucht plaats hebben; en die gelegenheid moet verschaft worden in eene indrukwekkende, overdekte en afsluitbare ruimte, evenals eertijds, toen bet begraven nog onder de gewijde gewelven der bedehuizen plaats had." De oven zal beantwoorden aar, de eischen, die op het eerste Europeesch congres gesteld zijn; daaronder behoort deze, dat geen voor de omgeving hinder lijke gassen of dampen ontsnappen kun nen. Omtrent de keuze van Hilversum, en meer in 't bijzonder den Trompenberg, als de plaats der vestiging, zegt het ver slag: „Voor hen, die met uwe commis sie wenschen, dat de natuur en de om geving van het crematorium tot het ge moed der bezoekers zullen spreken is de natuur in dit gedeelte van Hilver sum zóó aantrekkelijk, dat een oponthoud aldaar voor hen, wie een droeve laak daar roept, zoowel in den zomei als in den winter, eene wezenlijke verademing aanbiedt. De bedoelde grond maakt wel geen deel uit van eene begraafplaats, maar is zoo mogelijk nog rustiger en zeker vriendelijker." Hel rechtsgeding over de vraag, of de Gooische heiden en weiden tot de mar ken behooren, en of alzoo de gerechtigden deeling kunnen vragen niet alleen, maar ook of die deehng op hunne vordering plaats moet hebben, zal welhaast begin nen. Voor ruim drie maanden is het be stuur van Stad en Lande van Gooiland bij deurwaardersexploit aangezegd, tot verdeeling over te gaan. De vergadering van Stad en Lande van Gooiland, het recht der erfgooiers of van anderen tot zoodanige vordering niet erkennende, heeft aan die vordering eenvoudig geen gehoor gegeven. Ten gevolge daarvan is door den eischer de rechterlijke macht te hulp geroepen om de vergadering van Stad en Lande van Gooiland tot de ge vorderde verdeeling te noodzaken, en is, berouw verstoord wordt." „Toen gij op Thirby Cross waart, dacht ik dat zulk eeu geluk voor mij niet te be reiken was, en moest mij tevreden stellen met uwe gezindheid jegens mij, die dienst baar was, in een huis, waar gij als gast waart. Op zekeren nacht, in uw slaap, sneed ik een haarlok van u af als den grootsten prijs, dien ik hier kon verwerven. Vurig bad ik den hemel voor u, Anna; en nu bcb ik vrede gevonden, ofschoon gij het niet ge looft, maar toch ben ik onrustig en gejaagd toch gevoel ik dat het mijn plicht is op mijne beurt een otter te brengen en ik zou mij verheugen zoo gij de echtgenoot van Mr. Aynard werdt." „Waarom?" „In de eerste plaats om zijuentwil; en ton tweede om uwentwil. Gij zoudt don man leeren beminnen, dien gij reeds hoog acht en voor wien gij medelijden gevoelt, en uwe po-itie in de wereld was voor altijd verze kerd." „En niet om uwentwil, noeder „Nu ja, om mijnentwil ook," zeide Mr. Judge, „uant ik ben beangst verschrik kelijk beangst. Ik weet niet wat er van ons worden moet, als ons geld verteerd zal zijn." „Is het wel waarschijnlijk dat zulks ge beuren zal?" „Anna, vergeef mij, het is bijna geheel verdwenen," riep hare moeder, op hare knieën in overeenstemming daarmeede, deze week aan ongeveer 30 personen, be- hoorende tot de besturen der Gooische Meenten, eene dagvaarding gezonden om op 29 Dec. e. k. te dier zake te verschij nen voor de Eerste Kamer der arrondis- sements-rechtbank te Amsterdam. Paardenvleesch. Het gebruik van paar- denvleesch neemt op verbazende wijze toe. In Brussel worden thans in ééne maand 110 paarden geslacht, tweemaal zooveel dus als in 1886. In Charleroi ge bruikt men wekelijks het vleesch van 50 tot 60 paarden en dat getal wordt zelfs in Verviers en Luik nog overschreden. Aangaande het peetschap van Koning Lodewijk van Holland over den nu over leden Graaf van Randwijck deelt men de volgende bijzonderheden mede. Bij het springen van het kruitschip te Leiden, in 1807, werd de vader van den nu ont slapen Graaf gedood en weinige dagen daarna werd de zoon geboren. Koning Lodewijk gaf toen het verlangen te ken nen om als peet op te treden over dat kind en naar men meent te weten over nog twee andere kinderen, die onder gelijke omstandigheden geboren werden. Een Japansch middel tegen ontrouw. Op de Loo-Choo-eilanden bestaat een eigenaardig gebruik. De man, die zich verlooft, moet bij al zijn vrienden rond gaan, die hem zoo potsierlijk mogelijk uitdossen. Met een masker voor, een rooden hoed op en met belletjes behan gen, moet de gelukkige minnaar door de straten wandelen, natuurlijk gevolgd en uitgejouwd door een menigte menschen en kinderen vooral. De bedoeling van deze zotte vertooning is het huwelijk voor de mannen tot zulk een beproeving te maken, dat zij er niet spoedig toe over gaan, opdat scheiding en ontrouw miDder zullen toekomen. Of het aantal huwelij ken op de Loo-Choo's niet bedenkelijk verminderd. Als een middel tegen influenza wordt door dr. Lorenz, te Metz, Ichthyol aan bevolen. Hij nam in 110 gevallen van influenza proeven met inhalatiën van een 2-percents oplossing van ichthyol. Dertig patiënten waren na verloop van 2 dagen al vdlkomen genezen en zij zouden dat misschien ook wel zonder ichthyol zijn geweest. Maar in de 80 andere gevallen ondervonden de lijders zeer gunstige ge volgen van het inademen van de ichthyol- oplossing, en als men ophield met dat middel, kwamen de ziekteverschijnselen: hoesten, opgeven enz., terug. Aan lijders, die over gebrek aan eetlust klaagden, werd ichthyol ook rnet goed gevolg voor inwendig gebruik gegeven, en in de ziekenkamer liet men voortdu rend eene oplossing van ichthyol op de kachel verdampen. Bij de op deze wijze behandelde pa- tienten duurde de ziekte korter; zij stortten niet weder in en zij waren veel spoediger weer geheel op krachten ge komen. Te Washington overweegt de post-admi- nistratie een plan, volgens hetwelk en- veloppes met postzegels verkocht zouden worden voor de waarde van het zegel en niet meer, met het doel het publiek te bewegen enveloppes van uniforme afme ting te gebruiken, waardoor het afstem pelen en sorteeren zeer zou vergemak kelijkt worden. Ofschoon deze wijziging der Regeering jaarlijks zeer veel zou kosten, zou zij een belangrijke tijdsbe sparing tengevolge hebben. Een bedelares van 75 jaar, op kruk ken, is Maandag te Parijs op straat, ter wijl zij hare wekelijksche gaven verza melde, plotseling overleden. In hare wo ning heeft men in hare stroomatras 50.000 francs in solide effecten en een paar duizend francs aan goud in een oude schoen verstopt gevonden. vallende, en haar gelaat in den schoot harer dochter verbergende. „Ik moet het u zeggen ik mag het u niet langer verzwijgen ik heb het geld, dat gij mij op uw naam liet uitzetten, bijna geheel uitgegeven." „Waarom?" vraagde Anna in hare ver bazing. „Ik ontmoette hem die rijk geweest is en in de grootste verlegenheid verkeerde hem, dien ik eens bemind beb," zeide zij aarzelende, terwijl Anna, die reeds dadelijk achterdocht begon te koesteren ontsteld in eenkromp. „Boetvaardig en arin, als hij was, leende ik hem een gedeelte van het geld, eu daarna nog een gedeelte, om hem in zijn vorigen stand te herstellen, doch het mocht hem niet baten." „Dien snoodaard do Hemel helpe ons beiden dien ellendigen schurk," zeide Anna Judge met verontwaardiging. „Moest hij het geld van mijn vader krijgen moest gij, mijne moeder, het geld, dat mijn eigen dom is, hem geven? Hoe durfde hij, hoe durfdet gij dat doen O, moeder, ik zal naar mijne tante terugkeeren, het eenige trouwe hart dat ik ken; hier kan ik niet blijven, nu ik weel wie gij zijt." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1891 | | pagina 2