iz) BINNENLAND. ,üten. Provinciale berichteu. ADVERTENTIËN. geld te ontvangen. Op die manier doen de meer gegoeden dan ook iets ten bate van hen, die in on gunstiger omstandigheden verkee- ren. Het een en ander achten wij van genoegzaam gewicht, om er een onderwerp van bespreking in onze courant van te maken, en ter overweging aan te bevelen. De Sultan van Turkije heeft het groot kruis in brillanten van (1e orde Ghefakat aan H. M. Koningin Wilhelmina toegekend. Prins Karadja-Pacha, gezant van Turkije te 's-Hage, zal deze decoratie aan H. M. overhan digen. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Maandag, den 25sten Januari 1892, des avonds te halt negen uur. Er worden weder plannen beraamd voor de drooglegging van het Suameerder meer (Fr.). Een groote uitgestrektheid goed land zou daar- door gewonnen worden, welker bearbeiding aan tal van lieden werk zou verschatten. Het getal werkeloozen is in geheel Friesland groot. Men heeft te Rotterdam Dinsdag bij een winkelier aldaar in betaling gegeven een lü gul denstuk, dat men langs mechanischen weg een gedeelte van zijn gewicht had ontnomen. Het geldstuk woog een gram minder dan het nor maalgewicht. Bij een ingesteld onderzoek is ge bleken dat er nog meer gouden tientjes in om loop zijn, die aan gewicht iets ontbreken. Het schijnt, dat de geldsnoeierij weer in zwang komt. Aan de internationale hardrijderij op schaat sen voor beroepsrijders, te Amsterdam, baan- lengte 200 meter, vanwege de Amsterdamsche IJsclub, namen li Nederlanders deel. Den eer sten prijs (f200) behaalde Klaas Hanje, van Ak- -ie. den tweeden prijs t,f75) Geert Entjes van ïgen, den derden prijs (f25) Rense, van I r-Eernewouden, den vierden prijs (f 10) De Vries van Leeuwarden. lOe wedstrijden op de lange baan, van wege ^kmdscho- .welke K p p >>ans Andere ongelukken hadden niet plaats. De schade is, nog al aanzienlijk, daar 2 lo comotieven beschadigd zijn en 3 of 4 wagens in elkander liepen. Zij werden als eene lade in elkander geschoven. De lijn was gedurende eenigen tijd versperd, doch door het krachtig optreden van den stationschef was spoedig de gemeenschap her steld. Het ongeluk is te wijten aan verkeerden wis selstand. Er wordt beweerd, dat de wisselwach ter, toen de trein binnen kwam, den wissel nog omgooide, waardoor de trein op een verkeerd spoor reed. Bij 't zien der botsing moet de man flauw gevallen zijn. De Afdeeling Amersfoort van het Neder- landsch Werkliedenverbond ^Patrimonium" hield Dinsdagavond j. 1. op de bovenzaal van het gebouw Volksheil haar 4e jaarvergadering. De ruime zaal was geheel gevuld door leden met hunne vrouwen of andere huisgenooten ter wijl van de Utrechtsche afdeeling 2 afgevaardig den en 1 belangstellende, en uit Leusbroek 3 personen waren opgekomen. De vroegere Voorzitter F. Boerwinkel droeg het voorzitterschap over aan Jan v. d. Brink, die nu als zoodanig deze vergadering opende met het lezen van Maliachi 3e en de twee eerste ver zen van het 4e hoofdst. en gebed, nadat de ver gadering gezongen had Psalm 95, vers 2 en 3. In zijn openingswoord wees de Voorzitter er op, dat, indien niet de gezondheidstoestand van Boerwinkel, oorzaak ware geweest om zijn func tie neder te leggen, hij die zeker niet op zich zou hebben genomen daar deafd. aan goede han den was toevertrouwdSpr. bracht dan ook den dank der vergadering aan Boerwinkel over, voor zijne toewijding en zorg de afdeeling bewezen. Op voorstel van den Voorzitter werd, onder luide bijval besloten, het buitengewoon lid, de vroegere burgemeester, Jhr. van Asch van Wijck, schriftelijk de gelukwensch der Afd. over te brengen. Uit het verslag van den Secretaris L. v.d. Biezen- bos bleek dat het ledental 82 bedroeg dat er 20 vergaderingen waren gehouden, waarin verschillende vraagstukken zijn besproken en dat de afgetreden bestuursleden J. T. Bremer en L. van de Biezenbos, weder waren herkozen. In plaats van de heeren Bijtelaar en Wijnands, die hadden bedankt waren gekozen als commis sarissen van Advies de heeren J. Koppen en G. van de Burg terwijl L. van de Biezenbos aan de beurt van aftreding als commissaris van het Ondersteuningsfonds weder herkozen was. Het verslag van den Penningmeester J. G. van Es sloot met een tekort van ongeveer f 14 ten gevolge van het aanschaffen van een boekenkast en eenige boeken. Uit de mededeeling van den bibliothecaris Jac v. d. Brink bleek dat hij slechts 89 boeken pnde^ zijne beheer had, en hield zich voortoe- .ie cc /kV,r>£ van boeken dringend aanbevolen. 1 j Riders was het gesteld met de Kas van het '//J ZJ idersteuningsfonds (Penningmeester de heer hij zich ca koppen) niettegenstaande eene uitgave van huis." s3,59 aan zieke of verwonde leden sloot de v'(ling met een saldo van f 189,25. h de Bcrline'Sti] heer Grondijs afgev. van Utrecht hield ottenburCT dree' li i a eene voordracht over Iz. Da Costa, die d .v Mnül l onverdeelde aandacht werd aangehoord, Spr. oertnae ^acfigde met het welbekende lied van Da Costa 'en. lak in zullen het niet hebben, ons oude Neder- Steipx-py" enz. Jt i heer Herders van Utrecht deed hierna jf if eenige mededeelingen over de in Utrecht n* richte vereeniging van Christelijke patroons jra^spoorde de Amersfoortsche afdeeling aan, .ajflBPngen aan te wenden om in hare plaats een •'dergelijke vereeniging op te richten. Nadat nog eenige leden voordrachten van ver schillenden aard hadden gehouden, en de heer N. Broers gesproken had over den grondslag van «Patrimonium," werden de verschillende com mission door J. T. Breemer bedankt voor hunne toewijding gedurende het afgeloopen jaar en de vergadering gesloten met dankzegging door den Heer N. Broers. De heer P. N. Koppen begeleidde bereidwil lig het gezang met orgelspel, terwijl de leden op chocolade en sigaren werden onthaald. nizno ?legenhei k-»ieuwrr ^ÜQknd- **3enten- -zal wor- ïgeveer tien iterie-korpsen commando van "**d worden e „bij het ;iszoe uleekv noncur ond zal Nomp&inbosch Zij r Jaar" araan te <*nt eg' 'e Graaf, van len wapen- a, van het ~4.i met 1 "*18, <5 ""schote vinde^ Lunter.n Sedert et n uw ue rd- -'ieenuü 'baan trekfen van cfcJ leden e.rbij wij 'bewon- ^•uereK. /ien heer W. \V7ci -n;Ze, de 3e door den neer. «lfe door den heer J. Ileinen, d ix, -oor clen heer H. G. Bosselaar, de 6e door den heer G. Dettmeijer, de 7e door den heer H. Frijlinck en de 8e door den heer T. T. J. Zwaaga. Na afloop van dezen wedstrijd had er een voor jongelui van 13—16 jarigen leeftijd plaats, waar aan een dertigtal knapen deelnamen. Den len prijs verwierf de jongenheer J. J. de Kroes, den 2en de jongenheerPutman Cramer, den 3en de jongenheer Deelken, den 4en de jongenheer D. H. Eijsink en den consolatieprijs de jongenheer M. Eijsink. Deze bij uitstek goedgeslaagde hard rijderij werd opgeluisterd door muziek, terwijl eene groote manschenmassa van het schouwspel genoot, waarvan het schoone van den aanblik door het prachtige winterweer nog werd ver hoogd. Een extratrein, van Haarlem naar Amers foort, groot 50 wagens, kwam Donderdag ten 42,35 langs Hilversum en is daar, tegen een stilstaande locomotief geloopen. De machinist nam de noodige maatregelen om den trein tot stilstand te brengen, maar toen hij daarin niet slaagde, sprong hij, evenals de hooldconducteur, van den trein. Zij kregen "(?en letsel. De stoker bekwam een hoofdwonde, -^nals de remmer Kuit, die uit de remkast De, door de beide afdeelingen van Patri monium, Utrecht en Amersfoort, op de eerste provinciale samenkomst, 2e Kerstdag gehouden, benoemde commissie, kwam Dinsdag alhier sa men, om met elkander te bespreken de wijze waarop en de middelen waardoor uitvoering zal worden gegeven aan het besluit der Vergade ring, om in die plaatsen van de Prov. Utrecht, afdeelingen van Patrimonium op te richten, waar deze nog niet bestaan. Besloten werd, om aanknoopingspunten te verkrijgen, den heeren Burgemeesters, Predi kanten, Onderwijzers en andere min of meer invloedrijke personen in de voornaamste gemeen ten dezer provincie, eene circulaire, samen te stellen door de heeren K. A. Grondijs en G. J. G. Herdes, te doen toekomen, waarin om medewerking of steun wordt verzocht voor het streven der commissie. Deze circulaire zal door de zes commissieleden worden onderteekend, terwijl voor Amersfoort de heer F. Boerwinkel en voor Utrecht de heer G. J. G. Herdes zijn aangewezen als adresplaatsen, waai' belangheb benden de noodige inlichtingen kunnen beko men. Tot Secretaris voor de Provinciale Vergade ringen werd benoemd de heer G. J. C. Herdes, Weerdsingel 0. z. te Utrecht. 33S8te STAATSLOTEfiSy. Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 20, 21 en 22 Jan. (2850 loten) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f200 op No. 2336. Prijzen van f70 52 79 2367 2376 2377 2398 6858 6882 8802 11420 11424 11445 16608 16609 16614 16636 16642 16644 16645 16650 16679 16684 17676 17722 18867 en 18877. Te zamen 27 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 84 88 90 2305 2322 23342346 2347 2356 2371 2385 2387 2404 6844 6856 6862 6867 6869 6874 6885 6892 6897 6898 8804 8815 8827 8832 8834 8839 11413 11415 11418 11426 11443 16621 16637 16660 16675 16703 16704 16705 17685 17695 17699 17714 17727 17738 17741 17742 17746 17760 17775 18830 18836 18841 18848 18849 18851 18858 18885 18886 18890 en 18894. Volgende trekkingen geschieden26—29 Jan. en 26 Febr. Behalve 2219 prijzen van f400, f200, f 100 en f70 zyn nevens de premie van f30,000 voor den laatst uitkomenden prijs van f1000 ofhoo- ger, en de premie van f3000 voor het laatst uitgetrokken lot ingebleven: de hoofdprijzen van f 100,000, f50,000, t 10,000 f2,000 f1500 en 30 van f1000. Scherpenzeel. 20 Jan. 1892. In de raadsver gadering van heden, is tot onderwijzer aan de openbare school alhier benoemd de Heer G. M. van Tuijl, thans als zoodanig werkzaam te Ernst gemeente. Epe. Leusden. Ook in deze gemeente waart de alom heerschende influenza rond. In meer dan één huisgezin zijn allen door de ziekte aangetast. In den laatsten tijd is er echter beterschap in den algemeenen toestand te bespeuren. Ook hier blijkt, dat de ziekte op zich zelve niet doodelijk is, maar bestaande ziektekiemen tot ontwikke ling brengt en daardoor indirect hare slachtof fers maakt. De begrafenis van den hertog van Clarence. Gansch Londen was eergisteren in rouw gehuld. Van alle openbare gebouwen hingen de vlaggen halfstok; alle regeeringsgebouwen hadden de blinden gesloten en particuliere gebouwen hadden dit voorbeeld gevolgd. Wie op straat kwam droeg een rouwfloers om den hoedzelfs de koetsiers van huurrijtuigen en omnibussen maakten hierop geen uitzondering. Alle gesprekken hadden het zelfde onderwerp; elk gesprek getuigde van de achting voor de koninklijke familie, van de deernis die men had met den prins en de prin ses van Wales en vooral met prinses Victoria May van Teek. Te Sandringham rangschikte zich de begrafe nisstoet om half tien voor de kerk. De lijkkist werd geplaatst of het affuit van een kanon, ge trokken door zes zwarte paarden. Na een korten lijkdienst, waaraan deel werd genomen door de prinsen, prinsessen en het personeel van het huis van den prins van Wales, richtte de stoet zich naar het station van Wolfexton. Het station werd te kwart voor twaalven verlaten. In den trein hadden plaats genomen de prins en de prinses van Wales, prins Georg, de hertog en de her togin van Fife, prinses May van Teek en de prinsessen Victoria en Maud. Aan het station te Windsor wachtten de hertogen van Edin burgh en Gonnaught, prins Hendrik van Bat- tenberg, prins Christiaan, de kroonprins van Denemarken en hertog Albert van Wurtenberg den trein op, terwijl Salisbury, de ministers, ge zanten en genoodïgden zich direct naar de kapel van Windsor begaven. Te Parijs is een gewezen bediende van de waterleiding in hechtenis genomen, die de volgende winstgevende „industrie" had uitgedacht. Zich uitgevende voor een inspec teur der Maatschappij meldde bij zich aan verschil jende hui/en aan en verzocht den concierge de laatste quitautie te mogen zien, verklaarde dat men te veel betaald had en nam de quitautie mee om de zaak zoo het heette in orde te brengen. De aldus ver meesterde papieren wist bij schoon te was- schen en ging daD, thans als kassierabediende naar andere concierges, vergeleek de meters, vulde de quit antics in en liet zich het bedrag daarop betalen. Zoo had hij bij den hertog Van Nemours 1800 fres., bij anderen som men van 600 en 300 fres. bemachtigd, toen hij Zaterdag betrapt werd. Spoedige leger opruiming. Naar het heet, heeft Edison nu eene uitvinding van bijzonder belang gedaan. Een door hem uit gedachte. machine zou namelijk geplaatst op een door 25 man bezet fort, de. middelen leveren om een geheel legercorps op te rui men. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Vlug. Acht jaar geleden werd te Am sterdam een briefkaart gezonden naar iemand in de Spinoza-straat. Den 2len van de maand Januari 1892 komt men tot de ontdekking dut de briefkaart, die voor ruim acht jaar in de bus is gedaau. nog uiet was besteld: thans komt de briefkaart den 21eu Januari 1892 terug bij de familie van den afzender, met de opmerking: „Vertrokken zonder adres De afzender der briefkaart is reeds meer dan acht jaar overleden. In het jaar van afzending bad men blijk baar vergeten de kaart af te stempelen, /.oo- dat de postadministratie, haar gisteren vin dende. waarschijnlijk dacht dat de kaart pas was afgezonden. Had de schrijver er van acht jaar geleden gestorven haar niet voluit met zijn naam geteekend, dan zou niet te bewijzen zijn geweest, dat de kaart reeds voor acht jaar geposteerd werd. Een millionair zonder inkomen. De nieuwe inkomstenbelasting in Duitschland be paalt, dat als belastbaar inkomen geldt het gemiddelde der verdiensten in de jaren 1S90 en 1891. Te Stuttgart nu woont een bankier met een vermogen van 40 millioen mark. In zijn bankierszaak verdiende hij in 1890 een som van 1,200,000 mark. Door achteruit gang van de koers zijner papieren verloor hij in 1891 twee raillioon mark, zoodat hij uiets verdiend heeft. Integendeel, hij heeft verloren. In de inkomstenbelasting kan bij dus niet worden aangeslageo. E11 toch bezit hij een vermogen van 40 millioen! Terwijl Succi te Londen weer aan het vasten is, zal in het Grand Hotel te Parijs eene dergelijke proef worden vertoond door eene Amerikaansche kunstenares, mej. Nelson. Ook zij zal dagelijks slechts een glas van zekeren drank gebruiken en tijdeus den duur der proefneming zal zij vier liefdadigheids concerten geven. Zij beweert dat armen zich met haar drank zonder eenig nadeel van voed sel zullen kunnen onthouden. Aanstaauden Zaterdag begint zijzij zal natuurlijk dag en nacht worden bewaakt. Twee brave buiteninenschen kwamen deze week te Brussel bij een effectenhandelaar out- een Brtisselseh lot te verkoopen, daar de tijden zoo slecht waren en hun zoon, hun broodwinner, zich voor het oogeublik in Frankrijk bevond. Hoe groot was hunne verwondering, toen de wisselaar hun bekend maakte dat hun lot verleden jaar in Juli uitgekomen was met 26000 frs. De vrouw viel in onmacht en de raau weende van blijdschap, toen de wisselaar hun dit ver belde en bun lot tegen een pakje bankbil- jeiten inwisselde. Keukenmeid (tegen haar nieuwen vrijer) Neen, Kees, je houdt niet zooveel van me als m'n vorige vrijer; want die at altijd zes balletjes gehakt van me op en jij hebt er aan drie al genoeg. Eene vrouw trad een winkel binnen en verzocht een halve kan wijn-azijn. Dit werd afgemeten en zij liet ze in een groote kruik gieten Ze vroeg daarop een tweede halve kan, die ze in dezelfde kruik liet gieten. „Waarom neemt ge niet dadelijk eeü hesle kan vroeg de winkelier. „Wel, kan je niet begrijpen?" gaf de vrouw ten antwoord, „de azijn is voor twee verschillende personen." Dame (een oorlogst el cgram lezend, han denwringend, ïuet tranen in de oogen): O, wat die arme soldalen in den oorlog moeten uitstaan, is verschrikkelijk. Men moest hen voor iedereu slag één voor één chloroformi- seeren. dat zij de pijn niet gevoelen, als ze verwond werden. Oude vrijer. En je bent zoo geëngageerd, hé? Dom, jongmensch! Ik z g je er gaat niets boven een vrijgezel. De ander. O, maar u weet niet, wat voor geluk bet is, in de armen eener teer beminde zalig te zijn Oude vrijer. Jawel 1 dat is een arm zalig geluk! Koopman (treedt een boerenwoniug bin nen, waar hij niemand vindt dan de vrouw): Is de baas thuis? VrouwBaas? baas? Wat praat je van baas! Ik ben hier de baas; begrepen? ItllRGEBUJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 13 Jan., Maria Paulina, d. van Cornells Staver en Christina Adriana Elisabeth Knol. 15 Jan., Alijda Cornelia, d. van Aalt van Ginkel en Antonia Geertruida Pothoven. Barnerdus, z. van Barnerdus Bakker en Helena Kluver. 16 Jan., Johan en Hermanus, twee zoons van Hendrik van Baarn en Adriana Valk. Theodora, d. van Cornelis de Graaf en Theo dora Rievers. 17 Jan., Hendrik Jacobus, z. van Johannes Edelkoort en Reijertje van Dijk. 18 Jan., Wilhelmina Jacoba, d. van Ëibert Luigjes en Jacoba Buijs. 20 Jan., Sophia Henriïetta Maria, d. van August Wilhelm Hugo Eijmann en 4Vilhelrnina Ehren. Cornelia, d. van Frederik Kleijer en Ariètta Cornelia van Nieuwenhuizen. Albertus Carolus, z. van Carolus Lorijn en Hendrika Maria Zonneveld. ONDERTROUWD20 Jan., Bernardus Jacobus Windsant en Johanna Gerarda Mater. GEHUWD: 20 Jan., Gijsbertus van Dijk en Maria van de Wetering. Piöter van Zoorn en Rijkje Wijnands. Ilarmen Cornelis Onderstal en Johanna Zeitsen. OVERLEDEN: 13 Jan., Louisa Hendrika Bos man, 11 m. Seger Verschuur, 81 j., cchtg. van Wilhelmina Smal. Wilhelmiva Smal, 83 j., wed. van Seger Verschuur. 14 Jan. Elisa beth van Santbrink, 79 j., ongeh. 15 Jan., Jacoba Wilhelmina den Broeder, 58 j., echtg. van Cornelis Heesters. Gerardus Ilolslag, 55 j., echtg. van Agatha van Karnebeek. 16 Jan., Corneiis van Doorn, 92 j., wedr. van Steintje van Leeuwen. Wilhelmina Esseling, 83 j., wed. van Harmanus Kaal. Johannes Hoefsloot. 53 j., ongeh. Teunis van Laar, 82 j., wedr. van Cornelia Batenburg. Cornelia Kolfschoten, 87 j. ongeh. Maria Helena Catharina Tiedeken, 87 j., wed. van Barnard Joseph Grafwinkel. 18 Jan., Loeewijk Cornelis Corton, 61 j., wedr. van Willernijntje van Doorn. Willernijntje van de Meent, 66 j., echtg. van Johannes Staats. Lubbert Luitjes. 67 j., echtg. van Margreta Dashorst. Johan Willem Markus, 3 m. Aalbertje Sraink, 77 i., ongeh. 19 Jan., Elisabeth Tommei, 76 j., wed. van Johannes Kraan. 20 Jan., Sophia Steenmeijer, 72 j., wed. van Leonardus Dreuning. Een levenl. aang. kd. m. g. van Gerhardus Matheus Maten en Barbara Wilhelmina van Veen. 20 Jan., Barteld Meijer, 49 j., echtg. van Heintje van Komen. 21 Jan., Gezina van Benthem, 71 j-, ongeh. Buusehoten. GEBOREN11 Jan. Jacobus, z. van Klaas Poort en Aalbertje van Halteren. 11 Jan. Peter, z. van Willem: Koelewijn en Elisabeth Heek. 12 Jan. Maria Petronella, d. van Jo hannes van Rossum en Teunisje Grootveld. 14 Jannetje, d. van Klaas Koelewijn en Hen- drikje van de Groep. OVERLEDEN8 Jan. Steven Roos, geh. met Anna Bast oud 54 jaren. 8 Jan. Hendrikje Heijman geh. met Tijmen Koelewijn oud 45 ja ren. 10 Jan. Trijntje van Twillert geh. met Jan van do Vuurst oud 50 jaren. 14 Jan. Gerritje Huijgen Wed. Evert van de Pol oud 73 jaren. 14 Jan. Gerrit Koelewijn geh. met Geertje Oudsten oud 74 jaren. 17 Jan. Pe ter Varenkamp Weduwn. van Jannetje Vedder oud 67 jaren. 19 Jan. Eibersje Hartog wed. van Tijmen Koelewijn oud 72 jaren. 20 Jan. Aalbertje van Halteren wed. Jacob van de Groep oud 79 jaren. Hoogland. ONDERTROUWD: 15 Jan. Peter Rijnders en Jannetje Krol. GEBOREN: 20 Jan. Johannes, z. van Reijer van der Sande en Wilhelmina van Schoonhorst. Ijeusden. Boers- GEHUWD: 21 Jan. Antonie Andries sen en Francisca van Dummelen. OVERLEDEN: 16 Jan. Gerrit van Dijk, oud 54 j. 20 Jan. Frans Bakkenes, oud 47 j. echtg. van Jannigje van Ginkel. Stout en burg. GEBOREN: 19 Jan. Antonia dochter van Gerbert Schothorst en Ernesta van Eijden. W oudenberg. GEBOREN: 17 Jan. Jan Philip z. van Rijk Dorrestein en Willernijntje van Altena 21 Jan. Hendrik z. van Jan van Ginkel en Adriana van Vlastuin. ONDERTROUWD14 Jan. Hendrik Lagerweij, 37 j. en Jannetje van de Wetering, wed. van Cornelis van de Wetering, 52 j. GEHUWD21 Jan. Tijmen Lagerwij 36 j. en Fransje Apeldoorn, 29 j. OVERLEDEN :15 Jan. Christina van Egdom, wed. van Wouter van de Lagemaat, 58 j. 17 Jan. Gerrit Jan van Donkelaar, 4j. 17 Jan. Geertrui Vlastuin, 5 m. 18 Jan. Maria Meerveld, geh. met Frank Druijff, 42 j. per l hecto liter. 00 st. kilo. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 23 Jan. 1892. 0.-- 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— 3.50 7.—P. 1.65 0.— 0.- 1.25 0.— 0.— 0.— 0.90 0.- 1.40 0.80 per puar. P p. P 50 per stuk. 0.a f 0.— - 0.-,.- 0— - 0— - 0.— - 3.— - 6.— - 1.40 - 0.- - 0.- - 0.80 - 0.— - 0.— - 0.- 0.60 - 0.— - 0.— - - 0.90 - 0.50 - •L— - 0.— - 0.— 12.— - 14 0.— - 0.— 0.—„- 0 0.— - 0.— 0— - 0.- 0.— - 0.— Aangevoerd wareu ongeveer heet. far we heet. Rogge; heet. Boek weit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Klciarirdappelen30 heet. Zand- aardappelen; 1500 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 700 kilo Boter kilo Margarine; kilo Kaas; Vette varkens - 0.- 0.kilo. stuks vee; Zeugen, 70 Biggeu; 12 Schrammen. Tarwe Rogge Uien Appelen Peren Kleiaardapp. Zand Hoendereiereu Boter Margjuine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Picpkuikeus (lunzen Eenden Jonge I lazen Wilde konijnen Tamme Duiven Biggen Zeugen Schrammen Guste koeien Kalf Kalfv aarzen Pinken Piukstieren per stuk. Oiidrriroiiud B. J. WINDSANT J. G. MA^ÉR. Amersfoort, 20 .lanuari 1892. Receptie Zondag 24 Januari, Arnhtm^chestraSl 73, Amersfoort. Oveiledeii in den ouderdom van I i uim 10 jaar JOHANNA, eenigst dochtertje van A. M TROMP VAN HOLST en J. F. H. O. HARTOGH HEUS. Amersfoort, 21 Januari 1892.1 I na een smar- lijden in de vigeri|Levens onze er en Zuster flELMINA FN A leeftijd van 19 en 3 maanden. Uit aller naam, VAN HASELEN A. AV VAN HASELEN— Apeldoorn. Amersfoort. 21 Januari 1892. Allen die iets te vorde- ireii hebben van of ver schuldigd zijn aan den en de nalatenschap van n Beer H. EI.BERSEN, ge- hebbende te Amersfoort, in de at, aldaaF overleden den SI. her 1&9I, worden verzocht opgaaf of betaling te doen Februari 1892 ten kantore taris A. H. DRIJFHOUT VAN te Amersfoort. Wordt gevraagd voor eenige maan den voor 1 dajrie met 5 jonge kinderen en 1 dienstbode GEMEtTBIEEERDE KAMERS: fb. v. 2 Kamers en 1 Ka binetje, liefst in de nabijheid v/d Gr. Bergstraat. Otog. van prijs met en zon der bediening o»$}er letter R. a/d boekh. J. Valkhoff. Langestraat.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2