Gemengd Nieuws. Officiëele Publicatie. ADVERTENTIÈSM, inf Het Kafitoor c. im Gebekte Stadgeaootcn! SLACpMJ lieb geopend, Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. tJ - 1 C. DE HAAN. Nederlandsche vorstinnen ten deel gevallen zijn, niet denkbaar zijn. Ongetwijfeld moet het keizerspaar door de hartelijke en schitterende ontvangst, die het ten vorige jare in Nederland gevonden heeft bij de bevolking en het hof, bijzonder getroffen zijn geweest, en als warme kindervrienden zijn bei den met het aanminnig lieve kind, dat Koningin Wilhelmina heet, machtig ingenomen. Ten eenenmale dwaas is het, aan die bezoeken staatkundige bedoelingen toe te schrijven. Zij beteekenen alleen weder-aanknooping en kwee king van vriendschappelijke betrekkingen tus- schen vorstelijke farnilièn, die tot dusver min of meer van elkander vervreèmd waren. In zoover kunnen de wederzijdsche bezoeken eenige staatkundige beteekenis hebben, maar ook slechts in zooverre dat het voor elke vredelie vende regeering aangenaam is, als het hoofd des staats met dat van een naburig land op vriendschappelijken voet staat." Volgens de Köln. Zeitung is aan H. M. ko ningin Wilhelmina opgedragen het 15e infan- terie-regiment, waarvan vroeger onze Prins Frederik chef was. De opdracht van het 15e infanterie regiment is een aansluiting, zegt de Kölnische Zeitung aan oucte geschiedkundige herinneringen, die deze opdracht bijzonder gedenkwaardig maken. Meer dan 60 jaar heeft het regiment tot chef gehad, den in 1881 overleden prins Frederik der Nederlanden, een schoonzoon van koning Frederik Wilhelm III. Nog heden draagt het regiment diens naam. Voor het grootste gedeelte bestaat het uit bewoners van het landbouwge bied van het oude bisdom Minden. Rijk aan eervolle daden, heeft liet regiment zich in de krijgsgeschiedenis een geheel bijzonderen naam verworven, Bij de bekende vervolging, na den slag van Belle Alliance, was het bataillon fusiliers van het 15e regiment voortdurend in de voorste ge lederen. In Cenappe vermeesterde het den wagen van Napoleon, die kort te voren te paard gestegen was. Zijn hoed en zijne ridderorden worden nog heden, met een toepasselijk bijschrift, in het Ber- lijner tuighuis bewaard, de vermeesterde kost baarheden sieren de kroonschat, terwijl de degen zich in de hoofdkadcttcnschool bevindt. Koning Friederich Wilhelm III, die van het regiment den buit ten geschenke ontving schonk het, als dank, twee zilveren trompetten, met het inschrift «Cenappe, den 18 Juni 1815". Nog steeds wor den die gebruikt. Eerst drie jaar geleden, toen de infanteriebataillons met een nummer van elkaar werden onderscheiden, moesten de oude fusiliers hun naam, die in het leger zoo'n goeden naam had afleggen. De hoogvereerde Oranje prins Frederik, die het regiment rijke bewijzen van vriendschap gegeven had, is in zijn ouden mili tairen mantel gestorven en zijn laatsten wensch was, dat zijn zwager, vriend en strijdmakker, keizer Wilhelm I, met deze aanhankelijkheid zou worden in kennis gesteld. Het zijn dus trouw bewaarde banden, die nu weer aaneengeknoopt zijn. Bij het gala-diner dat Dinsdag werd gegeven hield de Keizer de volgende toast; «Uwe Majesteit en Uwer Majesteits dochter de dank der Keizerin en van mij dat Uwe Majesteiten hier gekomen zijn en de vermoeiende reis niet geschroomd hebben. Nog levendig her inneren wij ons de vriendschappelijke ontvangst, die wij in het vorig jaar Uwerzijds genoten heb ben en van het gezamelijke Nederlandsche volk, dat trouwe brave, arbeidzame volk, dat zoo vast en innig met het Koningshuis vereenigd is. Uwe Majesteiten zullen hier overal herinnerin gen aan verbintenissen uit vroeger tijd gevon den hebben. De naam, die ons geslacht met dien van Uwe Majesteit verbindt, heet Oranje. Met hooge achting, met diepen eerbied wordt de naam Oranje in mijn Huis genoemd. Van het groote geslacht der Oranjes hebben mijne voorvaderen geleerd. Wij staan nog heden ver baasd over hetgeen deze hooge personen eens vermocht en gewrocht hebben. Ik eindig met den wensch, dat God de zegenende hand moge uitstrekken over Uwe Majesteit, over Uw land en over die hooge spruit van den Oranjestam, waaraan het geheele Nederlandsche volk ver knocht is. Ik drink op het welzijn Uwer Majes teit en op Hare Majesteit Koningin Wilhel mina." H. M. de Koningin-Regentes beantwoordde deze woorden aldus: «Voor de hartelijke woor den, die Uwe Majesteit gesproken heeft, mijn oprechte dank. De vriendschappelijke ontvangst, die mijne dochter en mij hier ten deel gevallen is, vervult mij met groote vreugde. Met warme erkentelijkheid vervuld, gelieve Uwe Majesteit onzer allerhartelijkste wenschen voor uw wel zijn in ontvangst te nemen. Ik drink op het welzijn van Uwe Majesteit den Keizer en van Ilare Majesteit de Keizerin." De feestelijkheden zouden gisterenavond wor den besloten met een gala-ckner en een tooneel- voorstelling in het Neue Palast, waarbij de eer ste kunstenaars de rollen zouden vervullen. HH. MM. zouden heden (Donderdag) te half tien Berlijn verlaten en de keizer waarschijnlijk naar Kiehl gaan, om een ontmoeting te hebben met den Russischen Czaar. Volgens het Vaderland zijn o. a. de volgende wederzijdsche onderscheidingsteekenen uitge reikt «De Keizer verleende onzen gezant een on derscheiding, die nog onbekend is, verhief onze consul-generaal Georges tot ridder 3e klasse van de Kroonorde, schonk den eersten secretaris van legatie jhr. Van Eys van Lienden de Orde van den Pruisischen Rooden Adelaar derde klasse, den tweeden Secretaris van legatie jhr. Van Citters de Kroonorde derde klasse en den kanselier van het gezantschap Jansma van dei- Ploeg, de Kroonorde vierde klasse. Alle perso nen van 't gevolg onzer Koninginnen ontvingen ordes, zoo werd dr. Van Tienhoven comman deur in de Kroonorde en de heer de Ranitz ridder tweede klasse met de ster. Daartegen over nu verleende de Regentes ongeveer 150 orden, aan prins Frederik Leopold en den jon gen Kroonprins het grootkruis van den Neder- landschen Leeuw, evenzoo aan Gaprivi, den premier Eulenburg, von Loe Perponcher, den Minister van het Keizerlijke Huis, von Wedell Resdorff, en den kommandant dei- parade, Meere- scheidt Hullësem; aan verschillende personen verder het kommandeurskruis en voorts ver scheidene Oranje Nassau-ordenaan den opper stalmeester graaf von Wedell/den theater inten dant graaf Hochberg en den oppermaarschalk van Prins Friedrich Leopold het grootkruis en aan alle ceremoniemeester de orde van groot officier, behalve nog aan vele andere, in Neder land onbekende personen." Naar aanleiding van de bekende circulaire van de Kiesvereeniging «Burgerplicht" te Ams terdam over de droogmaking van de Zuiderzee werd in de op 8 Mei jl. te Sneek gehouden algemeene vergadering van den Katholieken Bond in Friesland eene motie aangenomen, waarbij werd besloten het bestuur van dien bond op te dragen aan den minister van water staat kennis te geven, dat een spoedig en uit voerig onderzoek van het nationale vraagstuk, «de droogmaking der Zuiderzee," liefst door de instelling van eene staatscommissie, mag worden geacht te zijn eene daad, voor geheel ons vader land van overwegend belang. Dit besluit is thans door het bestuur aan den minister medegedeeld, onder bijvoeging van den wensch, dat het den minister, wiens hoogst verdienstelijke werken der Zuiderzee-vereeni- ging zoozeer ten nutte zijn geweest, moge zijn gegeven, in eene niet ver verwijderde toekomst de vruchten van die werken te zien. Te Aalst bij Bommel ontlastte zich Dinsdag een kort maar hevig onweder, dat vergezeld ging van hagelslag. Gedurende bijna 10 minuten vielen hagelsteenen, waaronder vele ter groote van duiveneieren, die, behalve door hunne eigene zwaarte, door een hevigen storm voortgedreven, eene ontzaggelijke verwoesting aanrichtten. Tal van glasruiten zijn verbrijzeld, loof en bladeren zijn van de boomen gerukt en zeer groote schade is aan het fruit en al de boven den grond staande vruchten veroorzaakt. Paardenboonen, rogge en wat verder hoog boven den grond stond, is totaal verloren. Een aardige beleefdheid. In antwoord op de gebruikelijke feestdronken aan het gastmaal bij gelegenheid der opening van de sporttentoonstelling, ontving meu namens de Koninginneu van jhr. de Ranitz en van Z. K. H. den groothertog van Saksen ant woorden in de Fransche taal. Van den prins Von Wied echter, die in Karlsbad vertoeft, was het autwoord in het Ncderlandsch ge steld. Volgens het Nijm. Weekbl. zijn te Nijmegen van 8 Maart tot 31 Mei, op eene bevolking van 32.0U0 zielen, 78 personen door pokken aangetast, d. i. 0.2 pet. Van deze 78 lijders ziju overledeu, 4, nl. eene kraamvrouw met kind, een ongevaccineerd kind en een man, die geweigerd had zich te laten revaccineeren, en daarbij belast was met het verwijderen van de besmette voor werpen uit de huizen der pokkenlijders. In de afgeloopen week was het aanal lijders slechts 4. Het schijnt met de verwezenlijking der plannen tot verandering der uniformen bij ons leger toch niet zoo vlug te gaan als de eerste belichten deden vermoeden. Werd ons voor enkele dagen reeds het tijdstip medege deeld, waarop de nieuwe uniformen zouden moeten worden gedragen, thans wordt „\au goed ingelichte zijde" weder bericht, dat tot dusver nog geen bepaalde beslissing is ge nomen omtrent den aard der aanstaande uniform verandering voor het legei. Meer bepaaldelijk omtient liet tijdstip van invoering dier veranderingen moet uog-niets vast staan, aangezien vooraf enkele der voornaamste pun ten in bijzonderheden moeten ziju geregeld. Daarvoor zal nog eenigen tijd noodig zijn, terwijl overigens door don in de magazijnen aanwezigen voorraad de uitvoering nog niet dringt. Doordien de inschrijvingen in de lee ning der Maatschappij lot Exploitatie van Staalwaterbronnen, te vestigon te Haarlem, waaraan onlangs de eerste serie aaudeelen groot f200,0UU werd aangeboden, thans het cijfer van f 150,U00 'hebben bereikt, heefc de commissie, die zich met de voorbereiding dezer zaak heeft bezig gehouden, besloten haar door to zetton. Tot pastoor der gemeente van den H. Nicolaas te Krommenie is in de plaats van den zeer Eerw. Heer vun Schafk be noemd de zeer Eerw. Heer B. J. Jans, pre fect in het Seminarie der Oud Katholieken alhier. Oud Kath: Onze stadgeuoot, de heer B. E. Mater Jr., is na gehouden vergelijkend examen te 's Gravenhage, door den Minister van Wa terstaat, llande-l en Nijverheid benoemd tot bdam'ote dor telegrafie, standplaats Amsterdam. Onderstaand programma zal bij de matinee op morgen Zondagmiddag te 2 uur op het terras der sociëteit „Aiaicitiu" wor den uitgevoerd door het stafmuziekcorps van het 5e Reg. Inf. onder directie van den heer G. K. G. van Aken. I. «Einzug der Gaste" ausTann- hauserRich. Wagner. 2. Racoczij-Ouverture Kéler-Béla. 3. Der Kaiser und die Kaiserin, Concert-WalzerEilenberg. 4. Grande Fantaisie sur des mo tifs de l'opéra »La fille du ré giment" de Donizetti Fr. Blumentritt. 5. Einleitung zurn 3en Act und Brautchor aus «Lohengrin" Rich. Wagner. 6. (a Intermezzo aus Cavalleria (RusticanaMascagni. (b Ungarische Tanze n° 5 en 6 Joh. Brahms. 7. «Wilhelm's Krdnung" Caprice HéroïqueDe Kontskij. 8. Nederlandsche Schutterij- marschVan Aken. mAT^-LOTElülJ. Vijfde klasse. (Vierde of laatste week). Trekking van 13 Juni (30ÜÜ loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f1500 op No. 16936. Prijs van f400 op No. 16892. Prijzen van 1* 70 5634 5613 5649 5781 5790 5798 5S23 5851 5853 10708 10764 12397 16889 16898 16940 16944 18438 18446 18481 18485 18497 18503 18506 18515 en 18518. Te zamen 27 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1647 1648 1664 1671 1684 1695 5601 5606 5632 5778 5784 5785 5786 5797 5800 5809 5812 5815 5821 5866 9944 9955 9959 9975 9983 9988 10702 10711 10717 10721 10734 10737 10739 10746 10758 10760 10762 12383 12398 12399 12404 12405 12417 12421 16874 16900 16909 16915 16918 16932 16951 16955 18416 18421 18429 18450 18467 18468 18474 18475 18500 18504 18510 eu 18514. De laatste trekking van 100 nummers geschiedt Zaterdag 4 Juni. Nevens de premie van f 3.000 voorliet laatst uitgetrokken lot is er ern hoofdprijs van flOUO ingebleven, waarbij komt de premie van f30.000. «Jg-—c= Hoogland. Tot Onderwijzer aan de openbare school alhier is benoemd de Heer J. Van der Hart te Amerongen. Reeds 1 Juni heeft de benoemde zijne betrekking aanvaard. Er zijn hier, behalve het Hoofd, nu we der twee Onderwijzers werkzaam. Sinds 1 Januari had het Hoofd der school alleen ge staan Aangezien wij gaarne elk wat wils geven, nemen wij 't volgende op ten gevalle van hen, die voorslaüders zijn van de vervanging van den man in maatschappelijke betrekkingen door de vrouw. Mis Madge Rijskamp te New-York was ver loofd met mr. Charles Pulcher aldaar, en met blijde verwachting zagen zoowel zij zeiven als hunne-betrekkingen en vrienden den tijd tege moet, waarop het huwelijk zou voltrokken wor den. Plotseling echter werd de betrekking af gebroken, en op de vraag van een der vrien dinnen van de bruid, wat daarvan toch wel dc reden mocht zijn, ontstond het volgende ge sprek CarolinaIndertijd dacht ik, dat ge zeer dwaas waart om een cursus op de handelschool te doorloopen en al uw tijd te besteden aan het leeren van boekhouden, handelscorrespondentie en die soort van dingen, maar nu ik verneem, dat ge niet gaat trouwen, zie ik, dat het toch het beste voor u was. MadgeJawel, lievevader wordt oud en kan niet veel werk doen, en dus kan ik hem niet langer tot last zijn. Als het niet was dat ik Charlie mis, zou ik het gelukkigste meisje in de wereld zijn, want er is geen grooter genoe gen dan te weten dat iemand haar eigen brood verdient. Carolina: Maar wat is dat toch met Charlie? Hebt ge twist gehad? Madge: O, neen, wij houden nog veel van elkander. Maar ziet ge, hij verloor zijne betrek king en daar hij nu geene vrouw onderhouden kan, moest onze verloving wel worden verbro ken. Indien ik niet voor eene betrekking ge leerd had, dan zou ik niet weten wat te doen. Het is mij onbegrijpelijk, hoe meisjes in derge lijke omstandigheden konden leven in vroeger tijd, toen er niet zoo vele betrekkingen open waren voor vrouwen. Eene vrouw, die in dezen tijd leeft, heeft meer reden om dankbaar te zijn dan ze wel weet. CarolinaMaar ge hebt mij niet gezegd waarom Charlie zijne betrekking verloor. Madge: Wel, ziet ge, zijn patroon was een zeer zuinig man, en toen hij zag dat hij mij hetzelfde werk kon laten doen voor 't halve geld, wel, natuurlijk, toen liet hij Charlie gaan. Naar het Centrum uit goede bron verneemt, is van de instelling eener afdeeling Arbeid aan het departement van waterstaat, waarvan de A vondpost het bericht verspreidde, geen sprake. Een Zutfensche schutter, die, naar men zegt, hij eene vorige oefening te laat op zijn post was gekomen en hiervoor eene boete had op- geloopen, had, om deze nu te ontgaan, zich eergisteren te paard met het geweer over zijn rug, in gestrekten draf, naar de verzamelplaats op het 's Gravenhof begeven, waar hij vóór het front afsteeg en zijn paard aan een ander over gaf. Dat deze toer in den smaak van het talrijk aanwezige publiek en zijne wapenbroeders viel kan men nagaan. Uit Heerenveen schrijft men aan de Ass. Cl.: „Sequah heeft hier een concurreut gekre gen, die, mag men den patient gelooven, met succes masseert. Dadelijk dient gezegd, dat de Sequuholie ook door dezen masseur ge bruikt wordt. De fruitverkooper R. heeft sedert laugen tijd een ^tijf beenhij wensch te zich te Leeuwarden onder behandeling van Sequah te stellen, doch deze antwoordde, dat het getal aanvragen veel te groot was om nog aan de beurt to komen en ried hem aan zes fleschjes olio te koopeu en daarmede het been te wrijven. De buurmau vau R., een boer met stevige knuisten was bereid het been te massceren, mits, evenals bij de séances van Sequah, daarbij muziek gemaakt werd. Die voorwaar de werd aangenomen; als do boer wreef en R. van pijn gilde, werd er flink op twee harmonica's gespeeld, harder en zachter naar mate R. schreeuwde. R. beweert, dat 't been met den dag beter wordt; de boer-musseur acht de begeleidiug van muziek niet meer noodig, wijl R. tijdens de massagekuur niet meer gilt van pijn." Te Berlijn heerscht een hitte, grooter dan sinds 2 Juli 1865 werd waargenomen. Toeu steeg de termometer tot 98° terwijl het Zon dag j.l. den warmsten dag, „maar" 95° in de schaduw was. Een goede verstaander, enz. In een café zitten twree families aan twee tafeltjes, vrij dicht bij elkaar. Dat is reeds een paar malen 's avonds gebeurd en Mevrouw X. heeft opgemerkt dat uevrouw Y. iederen avond door haar man onthaald wordt op een lekkernij. Ze heeft wel gehoord dat mijn heer Y zoo iets bestelde vau een ommelet, maar er kwam nog een fransche uitdrukking achter, die zij echter niet duidelijk verstaan had. Mevrouw X. zegt aan haar man, dat zij gaarne wat wil eten. En meneer X. vraagt ziju vrouwtje waarin ze trek heeft. Ja, ze wilde gaarne zoo'n ommelet eten zooals mevrouw Y iederen avond atmaar hoe ze dat noemde was haar ontgaan. Manlief moest nog maar even wachten, dan zou meneer Y wel bestellen. En 't duurde ook niet lang of meneer Y riep aanueme, Jan, geef mij nog een grogje en ni'n vrouw een ommelet auxjhies herben." „Heb je 't gehoord man vroeg mevrouw X. „Ja 't is in orde, Annamie!" Meheer X. drinkt zijn bier leeg en zegt: „Jau geef mij nog „een schutter" en m'n vrouw eeu ommelet marche ftmèbre". Te Lochem. is eergisteravond een goedereutrein op een wissel ontspoord, waardoor groote schade is veroorzaakt. De locomotief ligt in de sloot en vele wagens zijn onderstboven gekeerd eu ineengedrukt. Een eonductenr was beklemd geraakt lusschen het houtwerk van zijn wagen en moest uitgezaagd worden, doch bleef ongedeerd. Alleen een remmer werd Jicht aan een hand gekwetst. De rei zigers uit Duitsland moesten gisteren, daar de weg nog versperd was, overstappen. De Heer D. Kommerte Hilversum, had ceno kip op 14 eieren te broeden gezet. Bijna 2 wekeu ging alles goed, toen de kip de eieren verliet. De heer K. bemerkte dit pas, toen de eieren reeds koud waren. Bij liet opeumaken van een ei bleek echter, dat er nog eenig leven in was. Spoedig werd nu eene broedmachine ver vaardigd van wollen lappen en eene kruik met kokend water. Twee keer per dag werd de kruik met kokend wrater gevuld, eu toen de 3 weken om waren kwamen 9 kuikens uit den dop. De heer K. wil deze goed gelukte proef herhalen, en beproeven 6 oicren op deze manier geheel uit te broeden. BIIKGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN 25 Mei. Adriana Cornelia, d. van Nicolaas Klee en Antonia Ruitenbeek, Berta Johanna, d. van Johannes van ber Veer en Johanna Nieuwenburg, Alijda Johanna Gerarda, d. van Gerard Antonie Elize Jagtenberg en Johanna Christina Pctronella Boerwinkel 26 Mei Lam- bertus Marinus Antonius Hendrikus, z. van Maria van der Linden. Ida Maria, d. van Hubertus Lablans en Wilhelmiua Hazelaar. 28 Mei Auke. z. van Joseph de Vries en Tjipken Mulder. Bernardus Hendrikus z. van Johannes de Groot en Cornelia Johanna Boomhouwer. 19 Mei Gatrina, d. van Barend Johan Stronkhorst en Gaharina Maria Hendrika Willemse. 30 Mei Johannes Hermanus Theodorus, z. van Cristanus Theodorus Jacobs en Jantien Ibershof. Hen drika, d. van Arnoldus Gijsbertus van Slooten en Hendrika van Seijl. Geertruida, d. van Hendrik Apeldoorn en Geertruida Anna van de Kielt 1 Juni Geertruida Gerarda, d. van Gerritje van Ouwerkerk. ONDERTROUWD27 Mei Hermanus Hendri kus de Reuver en Antonia Carolina Hamers Aart van Egdom en Johanna Willemijna Wiggeraad. 2 Juni Cornelis Kamer en Cornelia Wilhel mina van Nimwegen Theodorus Eller en Antonia Gouw Hendrik Jagtenberg en Johanna van 't Hof. GeTROUWD: 31 Mei Cornelis Johannes Kuntz en Wilhelmina Steenbeek. l Juni Jan van Keu len en Maria O verdijk. Elias Johannes van Nimwegen en Maria Magdalena Hendriks. OVERLEDEN25 Mei Alida Richarda van Beek, 23 j. ongeh. 26 Mei Johannes Collet, 6 m. Sophia de Ruiter, l j. 27 Mei Marritje Janmaat-, 64 j. wed. van Hendrik Omtzigt Elbert van den Hoek, 53 j. wedr. van Jansje Kraan. Johanna Maria Beerendonk. 43 j. echtg. van Gerard van Nieénburg. Een levenloos aangegeven kind vrouwelijk gesl. van Hendrik Johannes van der Geld en Wilhelmina Jacoba Kuipers. 28 Mei Alida Wopkes, 52 j. echtg. van Johannes Kerkhof. Antonie van Willigenburg, wedr. van Wouterte Vos. Jan Willem Maaierman, 65 j. echtg. van Hendrika Lablans, 29 Mei Sophia Kuijer, 68 j. wed, van Albertus Wakelkarnp. Pietronella van IJken, 19 d, Hendrik van Slooten, 87 j. wedr. van Franzijna van Iluntelaar. 31 Mei Johannes Zandijk, 86 j. wedr. van Cornelia Wil helmina van Beek. Biiuschoten. GEBOREN21 Mei Evertje, dochter van Moutenus de Graaf en Jannetje Koelewijn. OVERLEDEN: 26 Mei Reintje Hartogongeh. oud 29 jaar. Hoogland. GEBOREN29 Mei Geertruida dochter van G. van den Hoven en A. van de Raapkamp. OVERLEDEN27 Mei Hendrik Tolboom oud 57 jaren wedr. van Jannetje Dijkman. Leiimdeu. GEBOREN: 27 Mei Geertruida, dochter van Reineras Johannes Evers en Johanna Vonk. 2 Juni Albertus, zoon van Albertus Buitenhuis on Elisabeth Gerritsen. Stoiiteuburg. GEBOREN 1 Juni Antonia, dochter van Jan van Esveld en van Johanna van Daatselaar. GEHUWD: 2 Juni Wouter Voskuilen met Marta Tolboom. De Burgemeester van Amersfoort Gelet op het koninklijk besluit van den 17. October 1820 (Staatsblad No. 22); Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat tot het uitgeven van de Patent bladen aan hen die in het jongstverloopen kwar taal van liet dienstjaar 1891/92 (van den 1. Februari tot en met den 30. April 11.) aangifte voor patentrecht hebben gedaan, ten raadhuize zal worden zitting gehouden op Woensdag, den 8. Juni aanstaande, van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags, en dat de niet-afgehaalde patentbladen door den deurwaarder van 's rij lts belastingen zullen worden bezorgd, tegen beta ling van tien cents. A.MERSi-ooivr, den 1. Juni 1892. De Burgemeester voornoemd, F. D. SGHIMMELPENNINCK. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 3 Juai 1892. farw e f .IJ.— a f 0.-- Rogge - 0.— - 0. Uien - 0.— - 0.— f per Appelen 0. u 0.— kecto- Peran - 0.— «J 0.— f litvr. Pootaardapp. - 0.— 0.— Zaï'd - 2.50 - 3.50 Hoendureiereu - 3.— 3.35 P- lOOst. Boter - 1.— n 1.16 P- kilo. Margarine - 0.— j? 0.— P Zoetem. kaas - 0.— 0.— P 50„ Kippen - 0.80 V 1.25 Kuikens - 0.60 1.— 1 Piepkuikens - 0.30 0.70 1 Ganzeu - 0.— 0.— F Eenden - 0.— 0. per Jonge - 0.— 0.— stuk. Hazen - 0. 0.— l Wilde kouijnon - 0.— i» 0.— Tamme - 0.20 n 1.— Duiven - 0.40 0.70 pe r paar. Biggen - 7.— - 10.— Zongen - 25. - 40. j Schrammen - 14.— j 25 1 Guste koeien - 0.— 0. I per Kalf - 0.— 5) 0.— stuk. Kalfvuarzen - 0.— 0.— 1 Pinken - 0.— 0.— Pinkstieren - 0.— 0.— Aangevoerd uareu ongeveer 90 heet. aardappelen 16000 stuks Hoendereiereu stuks Eendeneieren1300 kilo Boter; kilo Margarine; kilo Kaas; Vette varkeus - 0.- 0.kilo. stuks; vee 240 Biggen; 10 Zeugen, 50 Schrammen. Gevondeu te Amersfoort. Een insigne. Eeu militair boekje. Een zilveren lepeltje. Rechthebbenden vervoegen zich aan het bureau van politie. Voqj^foedig bevallen van een ZOON, FS. pN DER/JEUT, geliefJe SCchtgenoole J. BERENDS. AmersfoorÏ 'V HedgfiHT^érïeed 1 onze hasfvljjk geliefde en L!.ynw^Mjioeder Mr. «CEXANDER Wl CÖSSTANTIJN THE0D0JJ» I e e FHkLjuMl^i 5 Itrecht oeder M GR0THE, jaren. Nfit Loten van Doelen Grothe. R/^Loten van Doelen Grothe— geb. van Weede. Soest van &OTARIS f te AMERSFOORT i« gevestigd aan de in het buis laatst bewoond geweest door wijlen Notaris Mr. J. M. RICHELLE. wordt lerifind legeTf-tnPJ^jfi o o n ge vraagd bir WAGENMAKER te 'sGraveland. Met deze heb jjt gte^eer UEd. te be richten, dat ikjièfch geheel ii^bijcht naar d^eischeu des lijds. A Tegen'ijle m'eesUoetrfrëurreereude prijzen §a! worden verkocht als volgt: a^tps eerste qualiteit. LAPJES en'fapHAKT 37'/, cent per 5 ons. SCHIJFJES ri»U3EEN 40 5 zopd^^j 42'/, d 5 BIEFSTUK Zich minzaam aanbevelende, UEd. dw. Dienaar, P.S. Het behoeft geen twijfel dat voor zindelijkheid en accurate bediening wordt ingestaan.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2