Staten-Generaal. BUITENLANDSCn OVERZICHT. Plaatselijke berichten. ongekookte melk mogen zij niet drinken omdat die dikwijls ongezond is. Wanneer men hun echter gekookte melk met Malzkoüie vermengd, verstrekt, dan vinden zij die ook op den duur lekkerder dan de beste chocolade, en zij worden er krachtiger en gezonder door. Voor onze kinderen mag daarom de uitvinding van pastoor Kneipp een ware zegen genoemd worden en de moeders zijn er hem dankbaar voor. In sommige streken van Noord- Brabant, en voornamelijk in de Princepeel is men begonnen tot ontginning der nog braak liggende heidegronden. Men maakt hierbij gebruik van een grooten, expres- selijk daartoe vervaardigden ploeg. Dit werktuig weegt p. m. 2500 KG. en wordt door 6 paarden voortbewogen en de grond ongeveer 1 M. diep omgezet. De op deze wijze bewerkte grond moet, blij kens de uitkomsten, meer en betere vruchten opleveren, dan wanneer deze op de gewone wijze wordt bewerkt. -Blijkens het Virchow's Archiv heett dr. Eijkman te Batavia bloedonderzoe- kingen gedaan, oin na te gaan of de bleekheid, welke veeltijds wordt waarge nomen bij de in tropische gewesten levende Europeanen aan bloedarmoede moet toegeschieven worden. Hij onder zoekt daarvoor het bloed van Europeanen, die kort en anderen die lang in Indië waren geweest en van Maleiers. Bij alle groepen vond hij het aantal bloedlichaam pjes en het amoglobin gehalte ongeveer hetzelfde als normaal. Vermoedelijk wordt de bleekheid niet door bloedarmoede, maar door abnormaal geringe vulling der huid vaten veroorzaakt. Het vertrek van HH. MM. uit Leeuwarden, had gisteren morgen op den bepaalden tijd, 10 uur, plaats. Des avonds te voren, op de afscheidsreceptie, was aun H. M. de regentes nog voor de ko ningin, die afwezig was, een album met eenige der fraaiste stadsgezichten aange boden als herinneringen aan het bezoek kwamen daaronder voor instantanées van Werkmanslust" en van de harddraverij. Aan het station deden de autoriteiten HH. MM. uitgeleide; op den weg, dien de rijtuigen van het paleis naar het sta tion hadden af te leggen, bracht de be volking van Leeuwarden hun nog een warme ovatie tot afscheid. De commis saris der Koningin ging mee in den ko ninklijken trein tot Buitenpost, het Friesche grensstation. Zijn ambtgenoot in de provincie Gro ningen wachtte HH. MM. op te Vlisvliet, het eerste station op Groninger gebied. Na een zeer kort vertoef, waarbij de schooljeugd van de gemeente Grootegast een welkomstlied liet hooren, spoedde de trein zich voort naar de hoofdstad der provincie. Daar heeft men, om de Koninginnen waardig te kunnen ontvangen bij hare intrede in de stad, eene eigenaardige moeielijkheid te overwinneo gehad. Het stationsgebouw is nog een overblijfsel uit den tijd, toen Groningen nog een vesting was. Die tijd is nu voorbij wallen, poorten en grachten zijn verdwe nen; op de plaats der vroegere vesting werken zijn nu bekoorlijke plantsoenen en parken aangelegd; de voormalige vesting is in eene vriendelijke open stad herschapen. Maar als eene herinnering aan dat verleden staat nog altijd het station dat in 1866 werd gebouwd in de verboden kring, waar geen steenen gebouw werd geduld; bij groote gratie stond het dep. van oorlog toe, dat tiet half van hout, half var, steen werd ge bouwd. Behalve zijn oncogelijk uiterlijk heeft dit station ook nog zijn bekiompen ruimte tegen zich. Een doorgang bezij den het gebouw moest daarom tot ont- vangsalon worden ingericht, omdat in het gebouw zelf de daarvoor benoodigde ruimte absoluut ontbrak. Aan de Haag- sclie firma's Muiters en van der Laan, die ook het Leeuwarder station voor de ontvangst van HH. MM. hadden ingericht, hoekje in het achterschip uit om zich daar neer te zetten. Nog was hij met het zoeken van eene oplossing niet gereed toen de jonge geneeskundige naar zijn hut terugkeerde, met oogmerk oiu de laatste hand ann zijn toilet te slaan. En ook toen de hofmeester een uur later verscheen, en de woorden sprak: „Het ontbijt is gereed, mijnheer I" was hij met die oplossing nog niet klaar. 't Gezelschap aan de ontbijttafel in de kajuit bestond uit vijf persouon. Vooreerst, Sir Joseph Graybrooke. Hij was de erfgenaam vati een aardig vermogen, door zijn vader en zijn grootvader in den handel verworven. Tot tweemalen toe, werd hij in eene welvarende provinciestad tot mayor ver kozen. In zijn nmbtstwaardiglieid was hij be voorrecht geweest, daar 't hem, gedurende den tijd waarin hij die vervulde, gegeven was een Vorstelijk persoon een zilveren truweel over to reiken bij het leggen van deu eersten steen van een gesticht van liefdadigheid Dienstvolgens was hij, om nog meer luister aan de gelegenheid bij te zetten, tot ridder benoemd. Wat meer zegt, hij was de eere en de gelegenheid waardig Immers mocht men hem een toonbeeld van zijn achtbaren stand hceten. Hij had eeu innemend, rozenverwig gelaat, en zijzacht zilvergrijs haar. Degelijk van beginselen; proper van kleediug; geze gend met gematigdheid iu zijne staatkundige gedragslijn en met een goede spijsvertering, was die taak opgedragen, en zij hebben zich daarvan, onder de bestaande ongunstige omstandigheden, verdienstelijk gekweten. Op hare tochten door de stad zullen HH. MM. vergezeld worden door twee eerewuchten; de Groninger burgerij heeft evenals bij vroegere vorstelijke be zoeken, niet aan de studenten der Gro ninger hoogeschool het voorrecht willen afstaan om aan HH. MM. een eeregeleide te geven, maar stond er op die eer te deelen met de academieburgers. De beide eerewachten hebben een verschillend tenue: die der studenten is gekleed in zwart fiuweelen attila, met oranjetressen, dito pet, gris-perle broek en rijlaarzen. De leden van de burger eerewacht dragen zwarte rok en vest, hooge zijden hoed, lichtgrijze broek, oranjesjerp, insigne met de kleuren van Waldeck-Pyrmont en eveneens rijlaarzen. De burger eerewacht is nog juist bij tijds in 't bezit gekomen van een vaandel; verleden Zondag werd dit haar aangeboden door een aantal Groninger dames Het is een ruiterij- vaandel (fanion); aan den eenen kant is op oranjezijde geborduurd bet wapen van het koninklijke huis, aan den anderen kant op witte zijde het stadswapen van Groningen; hei is met gouddraad om zoomd. De ontvangst der bevolking van Gro ningen was niet minder hartelijk als die in Leeuwaiden geweest was. Dicht bij liet station stonden langs den weg, dien de stoet nam, een aantal vereenigingen en haie geschaard, die zich na't voorbij gaan van de rijtuigen daar achter aan sloten, om straks, wanneer HH.MM.aan het gouvernemeulshotel in de Oude Bo- teringestraat waren afgestapt, voorbij de Koninginnen te defileeren. Terwijl de Koninklijke stoet zijn in tocht deed in de stad, liet hel caiillon van de Martinitoren zich hooren; bij 't gaan over de Groote markt klonk van den toren het Wilhelmus in de oude toonzetting. Voor hel gouvernements-hotel wachtte een depatatie van de Groninger visch- vrouwen H.H. M.M. op, netjes gekleed in bruin jak, wit voorschoot en blinkend oorijzer. Zij droegen een wijden, ver sierden hoepel, waaraan een van papier gevlochten kroon boven een visch hing. Een oud gebruik brengt mede, dat, wan neer leden van het koninklijke huis Gro ningen bezoeken, zij onder die kroon door het huis, waar zij afstappen, binnentre den. Ook onze koninginnen hielden zich aan dat gebruik. Dit verklaart de tegen woordigheid van de vischvrouwen op die plek. De intocht werd door bijzonder fraai weder begunstigd, wat wel vermeld mag worden na den tegenspoed der vorige dagen. Dat belooft iets goeds voor de algemeene illuminatie van heden avond. Men heeft zich overigens er op voorbe reid, om bij ongunstig weder de illumi natie uit te stellen. Men schrijft uit de Beneden-Betuwe In de kersen boomgaarden zal men wel dra banden te kort komen. Reeds een paar dagen heeft de verzending naar Engeland plaats, en de volgende week kan men met het plukken dei rijpe viuclit beginnen. Engeland besteedt niet zulke hooge prijzen als vorige jaren. Men spreekt van 5 en 6 cent het pond. In haar vergadering van Donderdag 16 Juni heeft de Eerste Kamer het wets ontwerp totsubsidiëering van noodlijdende gemeenten aangenomen met 34 tegen 8, de Billiton-overeenkornst met 35 tegen 2 stemmen; vervolgens is zij op reces gegaan. De Tweede Kamer hervatte Dinsdag haar zitting en besloot, met 44 tegen 37 stemmen, a.s. Donderdag over te gaan tot de openbare behandeling van de be lasting-ontwerpen. was hij een goedhartig, gezond, deftig, vlek keloos, zwakhoofdig oud man. Ten tweede, Miss Lavinia Graybrooke, Sir Joseph's ongehuwde zusier; wat haar persoon betreft, Sir Jozeph iu vrouwengewaad: kendet gij den een, gij kendet de andere. Ten derde, Miss Nathalie Graybrooke, Sir Jozeph's eeuig kind. Zij had het uiterlijk en tevens den aard van hare moeder geërfd, die reeds voor vele jaren overleden was. Er had eene vermenging van Neger- Franschen bloed m wijlen Lady Gray brooke's geslacht plaats gegrepen, dat oorsproukelijk op Martinique was gevestigd geweest. Nathalie had haar moeders prachtig zwart haar, en haar moeders liefderijke, maar ietwat smachtende en kwijnende bruine oogen. Ofschoon ze nog maar vijftien jaren telde (van haar jongsten geboortedag af gerekend) was zij lichaamlijk zoo ontwikkeld als in Enge land zelden voor twintigjarigen leeftijd 't ge val is. Alle vormen van dit meisje uitgezon derd hare rozenkleurige oortjes waren op een groote schaal, als die eener Amazone. Haar welgemaakte hand was lang en breed; haar buigzaam midden was dat van eene vrouw. De wel wat trage bevalligheid van al hare be wegingen vond hareu oorsprong iu een bijkans vrouwelijke vastheid eu handeling, en eene overvolheid van lichaamlijke vermogens, 't Was er echter verre af, dat die ongemeeue ontwik keling van vorm gepaard zou gaan met een Als 't zoo voortgaat zal weldra de we reldgeschiedenis uit weinig anders bestaan dan een reeks reisverhalen, die boven dien uitmunten door eentonigheid, inzon derheid wanneer zij Vorsten betieffen. In de eerste plaats hebben wij melding te maken van de reis van Koning Hum- bert en Koningin Margareta naar Berlijn, dat zij thans kon plaats hebben wordt aangemerkt als het bewijs, dat de poli tieke toestand van Italië wat minder zorgwekkend is geworden. Dit laatste echter wordt door velen betwist. Al hebben de Minister, door de toekenning van het thar.s ook door den Senaat be willigde zesmaandsch crediet, de handen ruimer gekregen, de staat der financiën verbetert daardoor niet; het land gaat gebukt onder de steeds toenemende mili taire uitgaven, en naarmate de welvaart vermindert neemt natuurlijk de ontevre denheid toe. Degenen, die aan der Ko- nings reis, op gioi.d dal de Minister van Buitenlandsche Zaken meegaat, een poli tiek karakter toekennen, meenen dat le Berlijn de gevolgen van den Driebond niet buiten bespreking zullen blijven. Die bond tocli is het, die aan Italië zulke zware verplichtingen oplegt, door het te noodzaken tot een legerorganisatie boven de nationale kracht. Indien echter quaes- liesvan hooge politiek ter sprake komen, zal het publiek er wel niets van verne men; de couranten vermelden alleen wat iedereen kan zien, de hartelijke ontvangst aan het station, omhelzingen, geestdrift van de Berlijners voor wie vorstenbe- zoeken alledaagsche kost worden, naar het overige inag men raden. Van eenige staatkundige beteekenis zijn, onder de tegenwoordige omstandig heden, ook de Zondag gehouden gemeen* teraads verkiezingen, inzonderheid te Rome, waar de partijen vrij scherp tegenover elkander staan. De linkerzijde, die de zijde van Crispi houdt, heeft daar een flinke overwinning behaald; toen na het bekend worden van den uitslag voor zijn huis een betooging van sympathie, met vlaggen en muziek werd gehouden, verscheen hij op het halcon hij bedankte voor de hem bewezen eer, en verklaarde dat hij de rest van zijn leven wilde wijden aan het welzijn van Iialië en van Rome. Een ander veel besproken reiziger is Von Bismarck, die naar Weenen is gegaan voor de viering van het huwelijk van zijn zoon graaf Herbert met de schat rijke gravin Hoyos. Verscheidene hoog geplaatste personen in Oostenrijks Hoofd stad moeten zich niet erg op hun gemak hebben gevoeld over de houding, die zij tegenover den grondlegger van Duitsch- lands eenheid hadden aan te nemen te veel eerbetoon moéht licht de gevoelig heid van Keizer Wilhelm wekken. Iets heel toevalligs mocht het heeten, dat de Duilsche gezant te Weenen, Prins Von Reuss ten einde den gewezen Rijkskan selier niet te ontmoeten, juist met verlof naar Karlsbad zou gaantoen de couranten hierop wezen, en het dus te zeer de aan dacht zou hebben getrokken, moet de gezant last. hebben ontvangen zijn ver trek uit te stellen wegens ziekte, znodat hij toch Von Bismatck niet zal zien. De Oostenrijitsche premier Von Knlnoky woont echter de huwelijks voltrekking bij. Bismarck's reis ging Zaterdag-namid dag langs Berlijn. Van de weinige minu ten oponthoud aan het Anhalt-station maakten een duizendtal personen, waar onder vele dames en studenten, gebruik om hem een ovatie te brengen. De vorst kwam aan bet pottier en begroette de menigte vriendelijk. Een reusachtige jachtopziener, met een klein gravinnetje Von Donnersntaick op den arm, slaagde er in door de menigte heen te dringen en de kleine een bouquel te laten over handigen. Met tranen in de oogen kuste Bismarck het kind onder het gejuich der omstanders. De vorstin Von Bismarck trad naast haar echtgenoot voor het daarmee overeenstemmende ontwikkeling van karakter, Nathalie's gedrugingeu tvareu die van een lieftallig, schuldeloos jeugdig meisje. Haar vaders zachtmoedigheid tvas in haar geënt op haar moeders wispelturigen zuide- Jijkon aaid. Haar bewegingen uaren die eener godin, haar lach die van een kind. Verschijn selen van te snellen wasdom, daar ze, zooals men gewoonlijk zegt, uit haar kracht was gegroeid, hadden zich tijdens de jongste leute bij Sir Joseph's dochter voorgedaan. De dokter der familie had een zeereisje aangeraden, als een verstandige wijs om de schoono zomer maanden door te brengen. Richard Turling- tons jacht was ter barer beschikking gesteld, daaronder begrepen Richard Turlington zelf, als een der „vaste goederen" aau dit vaartuig verboden. Met haar vader eu haar tante bij zich, ten einde haar nog zoo wat in den kring van ,,'t huis" te laten met neef Lanucelot (in de wandeling meer als „Launce" bekend) our, zoo uoodig, op de geneeskuudige behandeling 't oog te houden, welke door hooger gezag aan wal voorgesehreveu was scheepte de lieve halvo zioko zich voor haar zomertochtje in, en gevoelde zich als nieuw bezield door de levengevende frischheid der zee. Nadat zij t«ee maanden lang heel geluk kig eu tevreden rondom Engelands kusten gekruist had, werd al wat van Nathalie's onpasselijkheid overgebleven was, vertegen woordigd door iets bekoorlijk kwijnends in venster, en op dit oogenblik klonk een statig gezang: «Duitschland, Duitschland boven alles!" door de stationsruimte. «Stilte!" riepen vervolgens eenige stu denten, in afwachting dat Bismarck bet woord zou voeren. Hij glimlachte, en riep luid: «Mijn taak is zwijgen Onmid dellijk daarop werd het lied herhaald onder een algemeen gpjuich, terwijl men zich verdrong om hein de band te druk ken, reed de trein door. Tegen 9 uur kwam de trein te Dres den en de bevolking der Saksische hoofd stad had er zich op gespitst om den Vorst met hartelijkheid te ontvaDgen. Gedurende den korten tijd dat hij in zijn hotel vertoefde otn le overnachten, werd een luisterrijke fakkeloptocht gehouden en deden eenige zangvereenigirigen zich hooren. Eenige personen, de burge meester had hem reeds aan het station begroet, werden tot hem toegelaten; namens den Koning kwam de geheim raad Osterlich. In antwoord op diens toespraak zeide hij: ,,Ik ben u dank ver schuldigd voor de ontvangst, die mij hier bereid is. Ik vertegenwoordig een afge sloten tijdvak, en heb niet het plan we der in het openbaar leven op te treden. De band, die liet Duitsche volk verbindt, is van de hoogste waarde. In het ver langen naar een bestendigen vrede wordt Duitschland niet overtroffen door Frank rijk, Engeland en Rusland; in den oor log heeft het veol werk gedaan, waaraan ook de Koning van Saksen ijverig deel nam." Hij eindigde met een ,,Hoch" op den Koning. Zondagvoormiddag, bij het vertrek, was weer een talrijke menigte aanwezig, die het volkslied zong. Te Weenen was de ontvangst luid- rnchtig. Het station was door politie afgezet; buiten de wederzijdsche familie leden werden slechts een 200 tal per sonen, die permissie-biljetten hadden, toegelaten. Het paleis Palffy, waar Bis marck zijn intrek nam, 9taat in de Wallnerstrasse, die afgesloten was; een groote volksmenigte forceerde den toegang, onder het geroep van Leve Bismarck, leve Schönerer (een bekend anti-semi- tisch afgevaardigde), weg mei de Joden! Vergeefs trachtte de politie den troep, waaronder vele studenten, uiteen te doen gaan; de politie tiok den sabel, de studenten bezigden hun stokken, en er ontstond een algemeen gevecht. Twaalf personen werden gearresteerd, verschei dene gewond, een inspecteur van politie vrij ernstig. Op raad van zijn geneesheer Schwe- niger ontvangt Bismarck te Weenen geen enkele deputatie; Maandag bleef hij den geheelen moigen thuis, des namiddags begaf hij zich per rijtuig nanr de bloed verwanten der bruid, om zijn naamkaartje té brengen. Bij zijn terugkomst ontving hij bezoek van Graaf Iiainoky, dat twintig minuten duurde; de vorstin en Graaf Herbert waren daarbij tegenwoor dig, het gespiek liep over onbelangrijke onderwerpen. Des avonds was in bet paleis Palffy een groote soiiée. Von Bismarck ver scheen te kwart over tienen. Het stu denten-muziekgezelschap bracht hem een serenade. Von Bismarck bedankte en zeide met groote voldoening te zien, dat de jongelieden der beide keizerrijken vriendschapsbetrekkingen onderhouden. Dank zij der wijsheid van de beide kei zers, zeide hij, zal de toestand, die het begin dezer eeuw heeft gekenmerkt, nooit terugkeeren. Hij bracht een shoch" uit op de kunsten en wetenschappen, welke de Duitschers van het Noorden en het Zuiden vereenigen. Omtrent het overige nieuws slechts eenige korte mededeelingen. De Bel gische Regeeriug heeft besloten de Constituante reeds half Juli bijeen te roepen. In Portugal heeft de conservatieve partij in de Cortes besloten, baar goed keuring te hechten aan het besluit der Regeering tot verwerping van de vooi- loopige overeenkomst niet de schuld- de oogeu, en eene volslagen ongeschiktheid om zich aan eeae of andere bezigheid van ernstigeu aard overtegeven. Toen zij daar zoo dien morgen aan de ontbijttafel in de kajuit zat, iu haar aardig scheepstoilet van oudenvetsch nanking met een echt kin derlijke manieren, (lie op de aanvalligste wijs in tegenspraak waren de bloeiende leest der jonkvrouw, moest de man wel geducht met de hedendaagscbe wijsbegeerte gewapend zijn geweest, die had kuanen ontkennen, dat bet eerste recht eener vrouw wel dat is, dat zij schoon zijen het uitblinkendste van alle voorrechten eener vrouw dat zij jong zij. De beide anderen personen, die aan deze tafel aanzaten, waren de beide heeren, die reeds op 't dek van 't jacht verschenen waren. „Geen koeltje!" sprak Richard Turlington, ,,'t weder is korzelig tegen ons geworden. Wij zijn in de laatste acht-en-veertig uren maar een vier of vijf maal drijvende geble ven. Gij zult nimmer een kruistocht met mij willen ondernemen, gij moet wel naar land reikhalzen Hij richtte 't woord tot Nathalieduide lijk met do zucht zich bij de jonge dame aangenaam te maken en duidelijk ook zonder dat hij eenigen den minsten indruk op haar teweegbracht. Zij gaf geen antwoord, en tuurde naar haar theekopje, in stede dat zij den blik op Richard Turlington vestigde. eischers van den Staal om voorloopig de helft der rente uit te betalen en in plaats daarvan slechts een derde uit le keeren, welk beslpit de liberalen gelijk stellen met een staatsbankroet. Het Grieksche Ministerie heeft ontslag gevraagd; de heer Tricoupis is belast met de samen stelling van een Kabinet, welks optieden spoedig wordt verwacht. Uit Kopen hagen heeft de Czaar het besluit ge zonden tot intrekking van het verbod van graanaanvoeralleen op rogge blijft het vooreerst van toepassing. In Veneznela hebben na een langdurige worsteling de opstandelingen onder generaal Crespo gezegevierdde President Palacio heeft zich naar Trinidad begeven. Voorloopig belastte zich de vice-president met het bewind. Bij het dezer dager, gehouden Eindexamen aan het Gymnasium alhier zijn geslaagd: S. L. Schouten, P. Groene- boom, C. Kok, J. H Ledeboer, B. v. d. Steen, J. R. Vtrheij, C. Wijker, S. J. van Zijst, W. Prange, en J. A. Broers; 4 candidaten werden afgewezen. De heer J. C. F. Prikken, leoraar in wisk., staats- en handels-wetenschappen aan de Hoogere Burgerschool alhier, is benoemd tot lid van de commissie, be last met het afnemen van het examen voor de betrekking van surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen Ie gedeelte. Aan den schietwedstrijd te Hoorn neemt ook onze-schutterij deel. Daarheen vertrekken morgen, 23 dezer, de adju dant-onderofficier-titulair H. van Gelder, de sergeant-majoor J. W. van Achter- bergh Jr. en de sergeanten G. Muijs, C. Okhuisen en G. J. Boode, onder bevel van den I. luitenant-adjudant J. Busquet. Bij den gister te Hoorn gehouden korpsschietwedstrijd (100 Meter) in salvo- vuur, opengesteld voor de korpsen Marine en Leger, waaraan door 13 korpsen werd deelgenomen, en waarin 5 prijzen waren uitgeloofd, is de 4e prijs, een bronzen medaille, behaald door het 5e regement Infanterie, niet 20 treffers en 47 punten. De majoor-commandant der dienst doende schutterij, de heer A. M. Tromp van Holst, is naar de legerplaats bij Oldebroek vertrokken, ter bijwoning der oefeningen in den Vestingoorlog. In de Maandagavond gehouden algemeene vergadering van de vereeniging «Amersfoortsche Vrijwillige Brandweer" zijn de voorstellen tot feestelijke her denking van haar tienjarig bestaan ver worpen, en is opnieuw eene commissie benoemd tot het ontwerpen van andere plannen. Die commissie bestaat uit dezelfde heeren als de vorige, met deze uitzon dering dat de heer Smolders, naar elders vertrokken, is vervangen door den heer C. T. Kamp. Tot lid van den schuttersraad is benoemd de sergeant C. J. Boode en tot plaatsvervangend lid de sergeant C. M. van Beek. Tot onderwijzer aan de school voor christelijk nationaal onderwijs alhier is benoemd de heer A. H. Kooijker. „Ge zoudt u haast verbeelden, dat ge aan wal waart," sprak Launce. ,,'t Schip staat zoo stevig als een huis; en de anders zoo schommelende tafel, waar we aan ontbijton, staat zoo vast als uw tafel bij 't diner in uw huiskamer." Hij richtte ook 't woord tot Nathalie doch zonder dat hij die angstvalligheid aan den dag legde om haar te willen behagen, zooals bij den ander kon worden opgemerkt. Intussehen leidde hij de aandacht van 't jonge meisje van haar theekopje af; en zijn gedachte welke dadelijk in Nathalie's geest een wederantwoord op. ,,'t Zal mij wel vreemd aau land zijn," hernam ze, „als ik me in een kamer bevind die nooit naar écne zijde overhelt en aan een tafel zit die niet op 't eene oogenblik tegen mijue knieën aankomt en zich 't ander tot mijn kin opheft. Hoe zal ik dat gebruis van de golven in mijn oor missen; en 't klingelen van de klok op 't dek, wanneer ik bij nacht aau land ontwaken mocht. Daar stelt men er volstrekt geen belangen in, welke wind het is, of naar welken kant de zeilen moeten worden gekoerd. Daar vraagt gij niet, wanneer gij van koers zijt, om u naar de zon te richten, met een klein koper instru mentje en een stukje papier en eeu potlood. Daar kruist ge niet naarmate u de wind drijft, zor.der dat ge den la9t hebt vooraf een plan te beramen waarheen ge u begeven wilt. O, hoe zal ik die dierbare, wisselende, onbestendige zee ontberenen hoe spijt het me, dat ik geen man en geen matroos ben Dit werd gesproken tot den gast, die aan boord toegelaten, geduld was en geen enkel woord, als 't ware maar bij toeval, gericht tot den eigenaar van 't jacht. De zware wenkbrauwen van Richard Tur lington trokken met eene onmiskenbare uit drukking van wrevel te zamen. (Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2