Gemengd Nieuws. QMëele Publicatiën. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. - mige van een rijksdaalder, 'tmeerendeel van een gulden, enkele van een tienstuiver stuk. Allen zijn aan beide kanten gestem peld en de meeste hebben aan de eene zijde een Grieksch kruis en aan de keer zijde verschillende figureneen bisschop met mijter en staf, een schip met zeilen en roeiers of wel een geharnaste ridder, een wapen of afbeelding van een vorst of vorstin. Op sommige staat: Karolus Dei Gracia Frankorum Rex; op eenige andere: Be- nedictus. Daar byna alle van de Bour- bonsche leliën voorzien zijn, is 't waar schijnlijkst dat het Fransche munten zijn uit den tijd van Karei IX, het laatste gedeelte der 16e eeuw. De juiste waarde valt natuurlijk nog niet op te geven. Onderstaand werd ons door het feestcomiteit ter plaatsing gezonden Dit jaar zal te Antwerpen eene der schoonste Kunstbetoogingen plaats heb ben. De Belgische Akademie van Oudheid kunde, te Antwerpen gevestigd, richt met de medewerking der machtigste Maat schappijen dezer stad, eenen Historischen Stoet in, in den aard van degene van 1561. Ten jare 1561, had de Rederijkkamer »De Violiere," ter gelegenheid van een Landjuweel, hare Nederlandsche Zusters tot eenen prijskamp, waarvan den prijs uit eene Zilveren Vaas bestond, uitge- noodigd. Veertien Rederijkkamers hadden dezen opioep beantwoord en hadden eene zinne- beeldigen stoet gevormd, waarvan de pracht nooit te voren geëvenaard ge weest was. Ooggetuigen, wier getuigenissen geluk- kiglijk bewaard gebleven zijn, hebben van dezen stoet eene zoo juiste beschrijving opgemaakt, dat men dezen luisterrijken en eigenaardigen ommegang in 189'2 in gansch zijne historische echtheid zal kun nen nabootsen. Veertien der grootste Anlwerpsche Maatschappijen hebben het zich ten taak gesteld, elk eene der Rederijkkamers van 1561 voor te stellen. Eene hevige mededinging prikkelt hen en ieder hunner heeft den ijver aller harer leden ingeroepen. Men kan van nu af verzekeren, dat, dank zij de toewijding van allen, de uit slag, de beste \erwachtingen zal over treffen. De Burgers van Antwerpen zullen zelf de rijke kleedingen, welke hunne voor ouders droegen, aantrekken; en de lieve jonkvrouwen van 1561 2ullen, door hunne niet min bevallige afstammelingen, ver tegenwoordigd worden. De Meesters der Antwerpsche Schil derschool, en onze meest bevoegde Mu ziekmeesters besturen zelf de toebereid- sels der versiering en van het muzikale gedeelte. Het Legtr, de Burgerwacht, de Han delsnatiën, de bestuurlijke ambtenaars verleenen hunnen bijstand aan de po gingen der inrichters. Van nu af aan kunnen wij mededeelen dat de stoel zal bestaan uit: 45 zinne beeldige wagens, door de forsche paar den der Handelsnatiën getrokken, 40 rnuziekkoipsen, 500 ruiters en 2000 per- sonaadjes. De kosten van dit historisch feest zul len de 300,000 frank te bovengaan. De uitgangen van dezen, in zijnen aard eenigen ommegang, zijn bepaald op 14den, 16den en 21sten Augustus 1892. Langshenen den doortocht zullen groote tieden opgericht worden, om den vreem delingen toe te laten eene gunstige plaats, buiten het gedrang, te vinden. De Bestuursleden van den Bond ïAnt- weipen Vooruit" stellen zich nu reeds ter beschikking dergenen welke inlichtin gen zouden wenschen te bekomen nopens het verblijf der vreemdelingen te Ant werpen, of over inrichtings-bijzonderhe den. Ter gelegenheid van dezen stoet zullen er waarschijnlijk bijzondere treinen van Basel, Straatsburg, Parijs, Amsterdam, vraag, die aan boord nooit als eene kleinig heid geldt, de vraag namelijk over wind ea tij. Het jacht bevond zich toen juist in het Kanaal van Bristol, gereed de baai van Bi- deford binnen te loopen. Hetzelfde windje, dat aangewakkerd was, verliep ook meer en meer van streek. Hoogstens ou men nog drie uren van het gunstig tij kunnen gebruik maken. „De wind verandert," zei de stuurman. „Ik vrees, wij zullen met dit tij niet kunnen mede- loopen." Turlington schudde 't hoofd. „Te Bideford wachten mij brieven," sprak hij. „Wij hebben door de windstilte al twee dagen verloren. Ik moet aan wal naar het postkantoor zenden, of het tij verloope of niet." Het schip bleef denzelfden koers houden. In 't gezicht der haven van Bideford, werd de boot naar het postkantoor gezonden, terwijl het jacht bleef af- en aanhouden in afwach ting van de brieven. In deu kortst mogelijken tijd waren ze aan boord en in Turlington's handen. De manschappen waren al bezig met de boot binnen le halen, en het jacht wendde zich reeds van het land af, toen Turlington iedereen verschrikt opspringen door een alles afdoend woord „stoppen 1" Hij had op een na al zijne brieven in Rotterdam, Aken, enz. ingericht worden. Wij raden ieder liefhebber van een grootsch en indrukwekkend schouwspel, dringend aan, deze herleving van het ver leden te gaan bijwonen, in eene stad, welke met de meeste zorgen, de herinne ringen en de overleveringen ervan be waard heeft. De weezen in de weesinrichting te Neerbosch hebben weder het jaarlijksch keisenfeest mogen vieren en zich ver gast aan duizend halve kilogrammen Mei kersen met lekkere bro.djes. Het was waarlijk een feest. Er ging een algemeen gejuich op toen men de eetzalen binnen kwam en de volgeladen borden met de donkerroode, bijna zwaite Meikersen voor zich zag. Ook zijn de weezen een paar dagen te voren onthaald up 600 kilogram men kersen, die van de boomen waren geplukt, welke aan de inrichting behoo- ren. Zoo vinden deze kinderen niet al leen aldaar een vriendelijk tehuis, maar deelen zij ook in het genot, datdeiijke, vruchtbare bodem van Gelderland in zijn vele vruchten den bewoners aanbiedt. De commissie tot leniging der ar moede te Beets (Fr.) zal eerstdaags over gaan tot stichting van een lokaal voor werkverschaffing, waarin de mannen zul len mattenweven, touwpluizen enz., de vrouwen wolspinnen, naaien en breien. Bij dit lokaal zullen door de commissie 10 flinke arbeiderswoningen gebouwd worden, die betrokken worden door ge zinnen, welke tot nog toe in de ellen digste krotten vei bleven. Op het concert, dat den 16 Juli a s. door de Berlijner D»mkoorzangers in de Lutliersche kerk alhier zal w.irden ge geven, wacht het muziekminnend publiek een genot, niet alleen voortreffelijk, maar oek bepaald eenig in zijn soort. De zangers leveren in hunne koren, hetzij deze tot het wereldlijke of tot hel kerkelijke genre behooren iets zoo vol maakts, dat het moeilijk is op dit gebied iets te leveren, dat hunne voordrachten evenaart. Eene onberispelijkheid der techniek, ter nauwernood mogelijk geacht door hen, die hel niet reeds met eigen ooren hebben gehoord, eene wegslepende schoon heid van toon in alle stemhoogten, èn van de hooge tenoren én van de diepe bassen, in 't bijzonder van het betoove- rend piano en pianissimo, en eindelijk eene kunst van voordragen, eene beheer sing der organen, zooals men slechts zelden aantreft, dit alles vereenigt zich hier tot een zoo aangrijpend en wegsle pend geheel, dat men wat muzikale voor drachten betreft, zelden iets dergelijks te genieten krijgt. In elk geval biedt zulk een concert van werkelijke kunst onein dig veel meer aan, dan zoo menig conceit van vaardige zangeressen of andere vir- tuosen; wier aria's of halsbrekende stuk ken wel hel publiek aangenaam aandoen, of in bewondering brengen, nooit echter hart en gemoed zoodanig verwarmen, dermate verheffen als de uitvoeringen van bovengenoemde zangers. De beroemde Joachim schrijft„Ik was in de gelegenheid, de uitvoeringen van de Domkoorzangers op een kerkelijk con cert te hooren, en werd in hooge mate er door getroffen. Klank, zuiverheid van intonatie, vastheid in den rhytmus en, boven alles, eene ware uitdrukking geven aan dezen zang eene buitengewone kunst waarde, zoodat ik met het meeste ge noegen van de gelegenheid gebi uik maak genoemde zangers mijn dank te betuigen," Niemand verzuime dus het concert op 16 Juli e.k. bij te wonen. Entree-kaarten zijn a f 0.99 te bekomen bij denBoekhandelaar G. J. Slothouwer. Naar wij vernamen is het vertrek van Ds. Kalff naar Alkmaar een paar weken vervroegd, zoodat ZEw. behalve het houden zijner afscheidsrede, aanstaan den zak van zijn wambuis gestoken, zonder ze zelfs te lezen. Den ééuen brief dien l.ij geopend had, hield hij vastgeklemd in zijn band. Woede was te lezen in zijn strakken blik; verslagenheid op zijne bleeke lippen. „Laat de boot neêrzoo schreenwde hij. „Ik moet van avond nog te Londen ziju." Hij legde Sir Jozeph, die hem met open mond naderde, het stilzwijgen op. „Er is geen tijd tot vragen noch antwoorden. Ik moet terug 1" Met een sprong was hij van 't jacht in de boot, en riep van daar: kan je niet, wacht tot morgen en zet ze dau aan laud bij Minehead of Watchet waar ge wilt." Hij wenkte Sir Jozeph even over de ver schansing heen te leunen, duar hij hem iets in 't geheim had mede te deelen. „Herinner u wat ik u zeide nopens Laun- celot Linzie!" fluisterde hij haastig. En nu gaf hij nog een afscheidsgroet aan Nathalie. Hij sprak tot haar met groote zelfbeheersching, zoo vriendelijk als bij maar kon. „Wees niet bevreesd, ik zal u spoedig te Londen zien." Hij zette zich in de boot en vatte het roer in handen. De laatste woorden, die zij hem hoorde zeg gen, waren tot de roeiers, die hij aanspoorde, geen tijd to verliezen. Uitertst ruw was hij met die manschappeu„Roeit er op los, voor den duivel I Roeit er op los, dat je de ribben kraken I" den Zondag voor het laatst de gewone godsdienstoefening alhier zal leiden. De uitslag van liet toelatingsexamen aan het Gymnasium te Amersfoort. Toegelaten tot kl. 1 onvoorwaardelijk. H. L. de Beaufori. F J Duetz. J. E. Dijkstra. H. W. E. v. Esveld. C. B. Holland. J. E. W. Ihle. W. Nevens. H. J. SpTgt. N. P. C. van Wijck. G. J. G. de Bel. J. W. Kruyt. Voorwaardelijk: J. A. Hoek. C. H. Laboueliére. A. P. W. Noordink. Afgewezen: 10. Voor klasse II afgewezen, doch toe gelaten tot klasse I: J. C. Helders. G. M. E. Immink. Voor klasse V toegelatenJ. L. H. de Jong Schouwenburg. Voor klasse VI afgewezen één. Uitslag der toelatingsexamens aan de Hoogere Burgerschool alhier: Toegelaten tot de eerste klasse: van Gelder, J. van Helsdingen, W. van Hels- dingen, Heyligers, Schulman, Tromp van Holst, J. de Waal, Boeschoten, Harde man, v. d. Heyden en v. d. Nagel. Voorwaardelijk Burger, Busquet, Kee- tell, Scheltema, Calenbrander, Verloop en Bouvy. Tot de tweede Ttlasse Voorwaardelijk: Koopman. Tot de derde klasse: C. van Schot horst en YV. van Schothorst. Tot bestuurslid van de Nutsspaar- bank van het departement Amersfoort, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Mr. H. Croockewit Jr., is benoemd de lieer F. W. J. H. Tengbergen. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een pakhuis buiten de Groote Kop pelpoort, ten behoeve van den lieer J. van Vollenhoven, was laagste inschrijver de heer H. Heilijgers alhier voor f 16182, aan wien het werk is gegund. Een slaapwandelaar is op een zijner nachtelijke tochten die hij in den loop dezer week ondernam door de ruiten zijner woning gevallen, waarbij hij een arm zoodanig bezeerde, dat heelkundige hulpt direct moest worden ingeroepen. Het programma van het concert, s. Zondag 10 Juli, 'avonds om half acht, op het terras van Amicitia te geven door het Stafmuziekcorps van het 5e Reg. Infanterie, directeur de heer G. K. G. van Aken, luidt als volgt: 1. «Der Lustige Krieg" Marsch Joh. Strauss. 2. Ouverture «Tempelweihe" Kéler Béla. 3. «Geschichten aus dem Wie ner Wald" Walzer Joh. Strauss. 4. Souvenir de l'opëra «La Tra- viate"Verdi. 5. Ouverture Athalia" Mendelssohn. Ballet de Sylvia, Suite d'or- chestreLéo Délibes. 1. Prelude—Les Chasseresses. 2. Intermezzo et Valse lente. 3. Pizzicato. 4. Cortége de Bacchus. 7. (a «Aubade Printaniêre" La Comlie. (b «Rossignol" Picolo solo Steenebrugge 8. Grosse Fantasie nach Motive der Oper «Lohengrin" Rich. Wagner. Sclierpenzeel. Naar wij met genoe gen vernemen heeft onze vroegere dorps genoot De Heer D. Pool, (zoon van onze geachte Burgemeester) in den loop dezer week met gunstig gevolg, zijn candidaats examen, in de medicijnen, aan de univer siteit te AmsterJam afgelegd. De veldvruchten staan hier en in den omtrek bepaald gunstig, rogge, boek weit en aardappelen belooven een ruim beschot, de opbrengst van het gras ge was was minder gunstig ook de haver laat ook op vele akkers te wenschen over. Fan de Columbian-fair te Chicago. Er bestaat volgens de Nederlander ten nieuw plan om Cqljfornia op de wereld tentoonstelling te 'adverteeren en er be staat groote waarschijnlijkheid, dat het zal worden uitgevgterd. Het bestaat in niets meer en inyniets minder dan om te Chicago een d&r grootste aantrekke lijkheden van den staat ten toon te stel len, nl. een reusachtig exemplaar van de sequoia gigantea of dikken boom. Het is wel bekend, dal de staat en het gouvernement der Unie alle mcgelijke voorzorgen hebben genomen om deze boomen voor vernietiging te vrijwaren DERDE TAFEREEL. DE GELDMARKT. Laat ous ernstig zijn 't geldt hier „zaken." Dit nieuwe tafereel brengt ons te midden der levendigheid van een huis, handel drij vende op de Levant, 't is dat van Pizzituti, Turlington, en Branca. Wat iu 's Hemels naam hebben wij verstand van den handel op de Levant? Schep moed! Indien wij ooit in gelegenheid zijn geweest, zijn wij als van zeiven volkomen eigen met het onderwerp dat 't hier betreft. De Levautscbe handel wikkelt soms in moeielijkheden Tur'ington had geld noodig. (Wordt vervolgd en al de bosschen zijn gesloten voor ieder, die het plan heeft daar er een aan te koopen. Dus, er zou een besluit van het Congres noodig zijn om verlof te beko men een dezer reuzen om le hakken en naar Chicago te vervoeren. Gelukkig is er een strook gronds in Mariposa CounLry, juist bij de plaats waar die gouverne- ments-monsters staan, waar zekere Geo B. Sperry onderscheidene boomen bezit, bijna even geschikt voor het doel, als dat de gouvei nementsboomen zouden zijn. Hij heeft zijn toestemming gegeven om een dezer monsters om te houwen. Het veivoer naar San Francisco alleen zal doll. 3.000 kosten. De boom meet 300 voet in lengte en 30 voet in middellijn. Te Chicago zal hij geplaatst worden juist tegenover den hoofdingang van de Fair. Hij zal zoo geboord worden dat men in hem kan ingaan en rondom in zijn bin nenste zullen hutten zijn, waar alle Ca- liforuische vruchten kunnen bewonderd en genoten worden. Aanvrage is gedaan voor de oprichting van een spiralen toren door de nSpiral Tower and Observatory." Het kapitaal bedraagt 200,000 pist. Het doel is orn even builen de lentoonstellings-ierreinen in Jackson Park een permanenten spira len toren op te richten in den trant van Shaw's toren, nu op Coney Island N. Y. Een eigenaardig soort van spoorweg zal dienst doen bij het opgaan en neder dalen. De wagons gaan aan de buiten zijde van den toren op en af. Twee duizend personen zullen per uur vervoerd worden. De toren zal tusschen de 125 en 200 voeten hoog en 300 voeten in middellijn zijn. Aangeboden diensten zijn zelden aan genaam. Een timmerman in 't Russische plaatsje Niederschönweide bevond zich op weg naar huis en droeg zijn gereedschap op den schouder. Plotseling ziet hij op een paar schreden van zich een man aan een boom hangenna kort beraad grijpt hij zijn bijl en hakt den tak door, waar aan de vreemdeling hing. De laatste valt op den grond, zijn redder ontdoet hem van den strop en de levensmoede komt langzamerhand weer tot bezinning. Nauw kon hij weer goed ademhalen, of onder scheldwoorden valt hij op zijn redder aan, omdat deze hem in een leven had be houden, dal hij moede was. De timmer man werd nu ook woedend, er ontstond een vechtpartij, en na menigen flinken vuistslag van den levensredder koos de levensmoede het hazenpad. De timmerman bleef hein nastaren, peinzende over de ondankbaarheid des menschen. Hij wordt uit zijn gepeins opgeschrikt door de stem van den boschwachter, die een streng gezicht zet, den afgehouwen tak beschouwt met alle ernst, die in hem is en den timmerman om opheldering vraagt. Deze vertelt 't gebeurde, wordt echter niet geloofd, en medegevoerd als op Ireeter daad betrapte strooper De timmerman moet de belofte hebben afgelegd, dat hij in 't vervolg alle zelf moordenaars zal laten hangen. Aan den Uitgever der Nieuwe Amers- foortsclie Courant. Mijnheer! Voor een tweede en laatste maal vraag ik u eenige plaatsruimte, nu naar aanleiding van uw Hoofdartikel «Nog eens coöperatie." Het doel van mijn vorig schrijven was slechts Het in het licht stellen van eenige feiten en toe standen. Niet echter om in discussie te treden met den schrijver van coöperatie, hetgeen dan ook niet mogelijk zou zijn met iemand, zoo weinig ernstig, dat hij, gesommeerd om de waarheid aan te toonen der feiten waarop hij zijn betoog heeft gebouwd, verklaart, dat die feiten slechts beeld spraak waren. De feiten en toestanden door m ij genoemd waren dat nie t, en de schrijver van: «Nog eens coöperatie" heeft ze blijkbaar ook niet aangedurfd, en bepaalt er zich hoofdzakelijk toe om mij op beurtelings iet of wat vleiende, bestraflende, dreigende, vermanende, en vaderlijk welwillende manier eens onder handen te nemen. Alléén de theorie over de contante be taling wordt volgehouden. De onhoudbaarheid daarvan wil ik door feiten aantoonen, maar is de courant daar de geschikte plaats niet voor. Dat sommige gedeelten van mijn schrijven, op zijde worden gezet, door ze als bijkomende versiering te beschouwen, is begrijpelijk. De waarheid toch is niet altijd even aangenaam, en op zulk eene manier maakt men er zich het gemakkelijkst af. Daarbij, mijn vorige was wel wat oneerbiedig" vooral het slot! Toch geloof ik, dat het uwen Redacteur bepaald goed zoude doen om het nog eens over te lezen. Mocht het, wat ik hoop, werkelijk zijn doel zijn de belangen der neringdoenden, enz. te behartigen, dan zou ik hem raden zich eerst eens op de hoogte te stellen van zaken in 't algemeen, en vervolgens van die vennootschappen en inrichtingen, waar liij over schrijft om te zien hoeveel daarvan reclame is, juist bestemd voor die heele en halve voor standers van «eigen hulp," zie de interessante ge schiedenis der Bacteriën-vrije melk te Amsterdam. Blijft hij die belangen behartigen op zijne tegen woordige wijze, dan zullen zeer zeker de nering doenden uitroepenHeer bewaar ons voor zulke vrienden dan maar liever alleen vijanden Onder dankzegging enz. Uw dw. J. G. K. Arbeidswet, De Burgemeester van Amersfoort, Gezien eene aanschrijving van den heer com missaris der Koningin in de provincie Utrecht van den 13. Juni 1892, No. 2 Az, daarbij rnededeeling doende van eene circulaire van den Minister van Justitie d.d. 1 Juni 1892, no. 134, 2e afd. A, voor schriften bevattende omtrent de inrichting der arbeidslijst, bedoeld bij art. 11 der wet van 5 Mei 1889 (Staatsblad no. 48); Brengt ter kennis van de werkgevers in deze gemeente, dat het model dier lijst, zooals het thans door den Minister van Justitie is vastgesteld en waarnaar de arbeidslijsten voortaan behooren te worden ingericht, ter plaatselijke secretarie voor een ieder ter inzage nederligt op werkdagen van 's voonniddags tien tot een uur des namiddags dat de waarmerking der arbeidslijsten thans be treft de regeling van den arbeid voor de verschil lende groepen, waarin de arbeidende beschermde personen naar den werktijd verdeeld zijn, en het hoofd of de bestuurder van het bedrijf gehouden is onder de waarmerking de namen der arbeidende personen in te vullen, met vermelding van de groep waartoe ieder behoort, den aanvang en het einde van ieders werktijd, van de werk uren en van den wekelijkschen rustdag voor ieder in het bijzonder, welke opgaven dan in overeen stemming moeten zijn met die aan het hoofd der arbeidslijst voor iedere groep aangewezen; dat zóóvele groepen behooren te worden gemaakt als er klassen van beschermde personen zijn, wier werktijd, werkuren of rustdag afwijkt van die van andere beschermde arbeiders in dezelfde fabriek of werkplaats, en waar de regeling van arbeid voor allen dezelfde is, het gehoele beschermde per soneel in één groep moet worden samengevatdat verder voor sommigen van hen, voor wie de regeling van den arbeid op bepaalde dagen anders is dan op de overige dagen der week, van die afwijking in de werkuren moet worden melding gemaakt, zoowel achter de aanduiding van de groep waartoe zij behooren ais achter hunnen naam, voorkomende op den staat onder de gewaarmerkte lijst; dat de arbeidslijst, op deze wijze ingericht, al leen dan op nieuw behoort te worden gewaarmerkt wanneer men in de regeling van den arbeid voor zekere groep, zooals zij in de bovenste kolommen van de lijst is vermeld, eenige verandering wenscht te brengen, of indien een nieuwe groep moet worden bijgevoegden eindelijk dat de Inspecteur van den arbeid in de derde arbeidsinspectie, waar onder de gemeente Amersfoort ressorteert, is de heer H. W. E. STRUVE, wonende te H a a r 1 e m. Amersfoort, den 6. Juli 1892. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Burgemeester van Amersfoort doet te weten, dat door de vereeniging tot bevordering van's lands weerbaarheid «Eendracht maakt Macht" iederen Vrijdag aanvangende ten 4 uur 's namiddags, Schietoefeningen gehouden worden op het terrein genaamd de Vlasakkers, gelegen rechts van den straatweg tusschen Amersfoort en Utrecht, en dat daardoor de omtrek dier plaats onveilig zal zijn. Amersfoort, den 6. Juli 1892. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN1 Juli Leendert, z. van Wil lem de Voogd en Hendrika Bernarda Kok. 2 Juli Aart, z. van Aart van Meeteren en Wilhelmina Butselaar. 3 Juli Geertruida, d. van Gerardus Veenendaal en Au geniet Hagenbreuk. 4 Juli Johanna Frederika, d. van Jobauna Tnithof. 6 Juli Evertje, d. van Nikolaas Wolfswinkel en Geertrui van Eijken. GEHUWD: 6 Juli Jan van der Voorde en Geertje Kroes. 7 Juli Herman Roelof Siruve en Annetta Gerarda Knoppers. OVERLEDEN: 1 Juli Petrus Maria van Doorn, 4 m. 2 Juli Johanna Cornelia Maria vaD KalleveeDlm. AlijdaBakker, 20j. ongeh. 3 Juli Jacobus de Graaf, 4 m. Johannes Arnolt, 95 j. wedr. van Catrina Dorremaal. Alijda van Hens- bergen, 69 j. weduwe van Gerard Jagten- berg 4 Juli Hendrik Kuipers, 5 j. 6 Juli Annetje van de Stroet, 47 j. echtg. van Teunis van de Ridder. Bunschoten. GEBOREN: Bort en Zilvester (zoons) tweelingen van Peter Koolewiju en Coruelis Nieuwboer. 2 Juli Wouter z. van Abraham de Graaf en Aaltje de Graaf. Lensden. GEBOREN: 5 Juli Willem, z. van Gerrit Timmerman eu Klaasje Zeldenrijk. OVERLEDEN3 Juli Levenloos aang. kind van Geurt van de Berk en Wille mijntje Hofland. Stouteuburg. GEBOREN: 2 Juli Cornelis, z. van Ja cobus van Laar en Antonia van den Drif- akker 1 Juli Antonie, z. vau Frans Lokhorst en Jannetje van Ede. Woudcuberg. GEBOREN: 30 Juni Hermanus, z. van Marinus Velthuizen en Jaunigje van Hars kamp. GEHUWD: 4 July Willem van Dijk, 27j. en Gerrigje van Cappelleven, 22 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 8 Juli 1892. Tarwe 0.— a f 0.— Rogge 0. tl 0.— Uien 0.— H 0.— f Per Appelen 0. J) 0.— hecto Peren 0.— tl 0.— I liter. kleiaardapp. 0.— 0.— Zand 3.— 51 4.J Hoendereiereu - 0.— 0.— p. lOOst. Boter 1.10 1.30 p kilo. Margarine 0.— n 0.— p. M Zoeiem. kaas 0.— n 0.— p 50 Kippen 0.60 v 1.— 1 Kuikens 0.40 i» L— Piepkuikens 0.30 i» 0.60 Ganzen 0.— i Eendeu 0.— 0.— per Jonge - 0.— M 0.— stuk. Hazen 0.— 1 0.— Wil de konijnen - 0.— 0.— Tamme 0.20 n 1.— r Duiven 0.40 M 0.60 per paar. Biggen 7.— 10.— i Zeugen 30.— 50.— Schrammen 18.— '5 24.— Guste koeien 0.— 0.— per Kalf 0.— J) 0.- stuk. Kalfvuarzen 0.— 0.— Pinken 0.— n *3 0.— 1 Pinkstieren 0.— 0.— 1

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2