BU1TEMDSCB OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Staten-Generaal. Vergadering der Tweede Kamer van Dinsdag 12 Juli. Art. 8 van het wets ontwerp der vermogensbelasting regelt den aftrek wegens uitkeeringen. De heer Havelaar wenschte dien ook toe te laten voor de kosten van onderhoud en opvoe ding der kinderen van den belasting plichtige; de Min. betoogde, dat met deze kosten alleen bij de personeele belasting rekening gehouden kan worden. Een amendement-Havelaar, om niet tot het 20-, maar tot het 25-voud der uitkee ringen wegens lijfrenten enz. aftrek toe te laten, werd verworpen. Bij art. 9 werd door den Min. een amendement van de Commissie van Rap porteurs overgenomen, bepalende dat, indien noodig, bewijs kan worden ge vraagd dat de balans, waarmede door kooplieden hun vermogensaangifte wordt gestaafd, naar de regels der wet is op gemaakt. Art. 10 stelt de progressie in het per centage der belasting vast. Er waren drie amendementen, ten doel hebbende de groote fortuinen hooger te belasten dan is voorgesteld. Alle werden door den Min. bestreden en door de Kamer verworpen. Het art. werd met 68 tegen 21 stemmen aangenomen. Vergadering van Woensdag. Op art. 12, bepalende in welke gemeente de aanslag geschiedt, werd aangenomen een amendement van den beer van der Kaay, om geen hooger beroep toe te laten van de beslissing des Ministers in deze. Art. 13 draagt den aanslag op aan de inspecteurs der registratie. De heer Bahlmann achtte deze regeling verkeerd, en aangezien de Min. voornemens is den aanslag in de bedrijfsbelasting te doen geschieden door de ambtenaren der directe belastingen, stelde hij een motie van orde voor om den aanslag in beide belastingen aan hetzelfde corps ambte naren op te dragen. Na beraadslaging verwierp de Kamer deze motie met 63 tegen 21 stemmen. Het artikel werd aangenomen met 68 tegen 21 stemmen. Art. 15 regelt de uitreiking der for mulieren van aanslag. De Min. verklaarde die zoo eenvoudig mogelijk te zullen inrichten, met vermijding van onnoodige vragen en dat hij zelfs met het oog op de verschillende deelen des lands verschil lende formulieren zal doen samenstellen. Op art. 16, invulling der biljetten bin nen twintig dagen na de uitreiking, stelde de heer De Meijer namens de Commissie van Rappoiteurs voor, bij vestiging in het Rijk gedurende den loop van een be lastingjaar de invulling van hel formulier binnen twee maanden na die vestiging voor te schrijven. De heer Levy stelde een amendement voor om den aangesla gene, die de belastingplichtigheid betwist, deze zijn bewering op het biljet binnen twintig dagen te doen vermelden. Vergadering van Donderdag. Alvo rens tot een beslissing te komen over art. 16, en ook over art. 17, dat spreekt van de aangifte voor de goederen over welke de vrouw het beheer heeft, be raadslaagde de Kamer over hel aange houden art. 4, en het daarop door den heer Rutgers voorgestelde amendement, dat de belastingplichtigheid der vrouw bepaalt, zoowel in dat geval als bij schei ding van goederen. Het amendement werd aangenomen, en daarna ook art. 4. Vrijdag werd een amendement verwor pen van den heer Van de Velde, om geen aangifte te eisclien van de erfgenamen van een overleden belastingplichtige. De Min. nam een amendement over van de Commissie van rapporteurs, be palende dat een belastingplichtige, die zelf zijn vermogen schatte, niet hooger kan worden aangeslagen dan de wet toe laat. Op art. 25, ontheffing voor degenen die in den loop van het belastingjaar het Rijk metterwoon verlaten, werd aangenomen een amendement van de Commissie van Rapporteurs, om de bepa ling te doen vervallen dat geheele ont- gen, dat uw jonge vriend u binnen tien minuten, hier, op deze plek onder vier oogen spreken kan? Dit deed ik, ik, ik alleen! Alles in uw belang. Alles om te verhinderen, dut gij zult doen wat ik gedaan heb te trouwen om uwe familie genoegen te geven in plaats van naar uw zin. (Ik beklaag me daarom niet over Lord Winwood noch over zijne dochters. Hij is allerinnemendst, maar zijne dochters zal ik iu vervolg van tijd wel mak krijgen. Met u is 't heel wat anders. En mijnheer Turlington is, zooals ik u reeds zeide, een ruwe klant, een lompert!) Dit is alles goed en wel. Maar wat zijt ge inij daarvoor verschuldigd Gij zijt me ten minsto oovoel verschuldigd, dat ge mij uwe gevoelens trouw openlegt. Gij kent dio zelve niet. Gij betuigt me toch zoo koel weg dat ge, alles wel bezien, 't gevaar niet durft onder de oogen te zien en dat ge, bij nader indenken, de gevolgen daarvan niet beloopen moogt. Ik zal u eens wat zeggen! Gij verdient dien knappen, aardigen jongen niet, die zelfs den grond lief heeft, dien gij betreedt I Gij zijt een „karuemelks-pop." Ik geloof nooit dat ge van hem houdt I" „Niet van hem houden I" Nathalie bleef iu hare woorden steken eu sloeg de handeu in vertwijfeling ineen, daar ze geen woorden vinden kon sierk genoeg tot openbaring van hare gevoelons. In 't zelfde oogenblik be- bereikte het geluid vau een dichtslaande heffing wordt verleend aan den aange slagene, die tijdens zijn vertrek nog geen twaalf achtereenvolgende maanden in het Rijk heeft gewoond. Art. 28 regelt liet beroep van den aan geslagene bij een daartoe ingestelden Raad. Op voorstel van de Comm. van rapporteurs werd de bemoeiing van den beroepsraad beperkt tot het bedrag van den aanslag; waardoor is uitgemaakt dat alleen de rechter behoort te beslissen of iemand, wegens vertrek uit het land, ontheffing kan erlangen. Bij art. 33 kwam de eedsquaestie aan de orde. De heeren Schaepman, Kolk man en De Kanter stelden voor, den eed te vervangen door een verklaring, ook af te leggen door den gemachtigde van den aangeslagene, met bedreiging eener speciale straf tegen valsche verklaring. De heer Levy wenschte eenvoudig den eed door een verklaring te vervangen, met strafbedreiging volgens het gemeene recht. De Min., wenschende dat alle gods dienstige bezwaren zoowel als het recht van den Staat worden geërbiedigd, ver klaarde de wijziging te aanvaarden, en gaf de voorkeur aan het amendement- Levy. Bij het laatste sloot zich ook de heer Kolkman namens zijne Katholieke medeleden aan. De heer De Kanter trok mede ziju amendement in, maar behield zich een poging voor om de beëediging der gemachtigden afzonderlijk te regelen. In de vergadering van Dinsdag is art. 33, in dien zin gewijzigd, aangenomen; de facultieve eed is vervangen door een verklaring, met strafbedreiging volgens artikel 207 van het Wetboek van Straf recht, en met toelating, zoo noodig, krachtens speciale volmacht, van een gemachtigde, voor wiens valsche verkla ring de belastingschuldige aansprakelijk wordt gesteld. De verkiezingen in Engeland zijn nagenoeg afgeloopen: de uitslag was Dinsdagavond, op 12 na, hekend. Toen waren vei kozen 261 conservatieven, 50 unionisten, 271 Gladstoneanen, 9 Parnel- listen en 67 anti-Parnellisten, zoodat, die 12 huiten rekening gelaten, Gladstone in het gunstigste geval een meerder heid heeft van 36 stemmen, waardoor de Ieren voortdurend het lot van liet Kabinet in handen zullen hebben. Bovendien bestaat de partij, tbans door de parlementaire gebiuiken tot de regeering geroepen, uit zoo onderscheiden groepen en is zij zoo weinig samenhangend, dat de waar schijnlijkheid, om aanstonds voor »Home- rnle" een voldoende meerderheid te ver krijgen, zeer gering is. Dit zou oorzaak zijn, dat de Iersche quaestie vooiloopig niet tot oplossing gebracht kan worden de Iersche parlementsleden begrijpen zelf wel, dat het onder de tegenwoordige omstandigheden niet gaat. Eerst zullen wellicht eenige noodzakelijke wijzigingen in de kieswet worden gebracht, om ver volgens, bij een passende gelegenheid, het Lagerhuis opnieuw te ontbinden en zoo te trachten, tot een sterkere en tneer homogeene meerderheid te komen. Lord Salisbury, de premier, heeft Zondag een bezoek bij de Koningin gebracht en de gedragslijn voor de naaste toekomst besproken. Naar gemeld wordt heeft het Kabinet besloten niet onmiddelijk af te treden, doch als gewoonlijk in het nieuwe Parlement te verschijnen en af te wach ten, of het Lagerhuis een amendement op het adres van antwoord op de troon rede of een ander voorstel aanneemt, waarmede gemis van vertrouwen wordt uitgedrukt. Het voornaamste feit uit de Fr&n- sclie politieke geschiedenis der laatste week is de veroordeeling, door de rechtbank te Loches, van Wilson den bekenden schoonzoon van wijlen Presi dent Grévy, en van den heer Leroux, den president van het kiescomité, tot duizend francs boete wegens knoeierij deur hare ooren. Zij staarde iu 't rond Launce was al vroeger dan op den bepaaldeu tijd verschenen. Launce bevond zich in den tuin, en naderde haar in allerijl. „Wat nu die wet op 't geheime huwelijk betreft..." .sprak Lady Winivood, ,,muar mijnheer Linzie, we zulleu eerst plaats nemen om daarover te praten." Zij geleidde de beide nndorou naar een der tuinbanken, en deed Launce plaats nemen tusschen Nathalie en haar. „Wel hoofd-couspirateur, hebt gij de vergunning al gekregen? Nog niet? Kost dat papier soms te veel W il ik u 't geld ook leeuen?" ,,'t Zou mij een meineed kosten, Lady Winwood," zei Launke. „Nathalie is nog beneden de jaren. Ik kan geen vergunning krijgen dan ouder den eed, dat ik haar uiet baars vaders toestemming trouw." Hij ueudde zich met treurigen blik naar Nathalie. Dat kan ik toch niet best doen," sprak hij, op den toon van iemand die zich veront schuldigen moot. „Kan ik dat wel Nathalie huiverde; Lady Winwood haalde de schou ders op. „In uwe plaats zou eeu vrouw niet hebben geaarzeld," merkte Mylady op. „Maar de mannen zijn z.oo zelfzuchtigik meen dat er toch nog wel een andere uitweg te vinden ware?" „Zeker, daar is een andere uitweg," sprak Launce. „Maar er is een akelige voorwaarde bij de verkiezing, door welke eerstge noemde lid van den gemeenteraad van Loches werd. De beschuldigingen waren zeer gezocht: beide heeren hadden geld uitgegeven voor het drukken en aan plakken van biljetten, toezeggingen ge daan van openbare werken, en ter eere van de behaalde overwinning de kiezers feestelijk onthaald. Indien men aanneemt dat deze dingen niet geoorloofd zijn, dan zou minstens tachtig procent van de verkozenen in Frankrijk, voor welk col- legie ook, voor den rechter moeten ver schijnen, want de bedoelde overtredingen behooren er tot de meest alledaagsche gebiuiken. Het is dan ook vrij zeker dat Wilson en Leroux in hooger beroep zullen komen en dan vrijgesproken wor den, waarmee de ex-koopman in ridder orden dan een mooie reclame zal hebben gemaakt. Voor dat de Belgische Kamers haar zittingen openden, heeft de rechter zijde een bijeenkomst gehouden om de eendracht te herstellen, wat vrijwel ge lukt moet zijn; de lieer Woeste, wiens tegenkanting het meest was te duchten, heeft zich niet verzet tegen de motie van vertrouwen in de leiding van den heer Beernaert, die ten slotte met algemeene stemmen werd aangenomen. In de zit ting van de Kamer van Afgevaardigden verklaarde de premier, dat hij ten aanzien van de grondwetsherziening een dubbele commissie van 20 leden der beide Kamers benoemd wenschte te zien, waarin beide partijen, naar dezelfde verhouding als in de Kamers, vertegenwoordigd zouden zijn en die een rappoit zou indienen. Dit plan werd door de linkerzijde bestreden de heer Frère Orban beweerde dat de Regeering het initiatief tot een reeks her- zieningsvoorstellen had genomen, en dus moest zij zeggen wat zij verlangde, niet op het advies eener commissie wachten. De heer Bara zeide, dat de tactiek der Regeering, om zekere neutraliteit in acht te nemen en zich ackter een commissie te verschuilen, in strijd was met de Grond wet. De heer Jonson kondigde een voor stel aan tot invoering van het algemeen stemrecht; volgens de bepalingen van het reglement van orde moet zulk een voorstel op de gewone wijze iu de af- deelingen worden behandeld, waardoor toch de hoofdquaestie niet in een com missie, maar in de Kamers zelve zal wor den beslist. De Kaliaausclie Ministers hebben weder iets van zich doen hooren. De nieuwe Minister van Financiën, de heer Giiinaldi, schat het tekort voor het dienst jaar 1891/92 op 40 millioen lire; dat voor 1892/93 zal indien de inkomsten niet verminderen, niet meer dan 21 millioen bedragen. Onder de begrootings cijfers zijn niet begrepen de uilgaven voor spoor wegen, voor welke een afzonderlijk cre- diel zal worden aangevraagd. Door som mige hervormingen, welke zij moet uit voeren, zal de Regeering genoodzaakt zijn, dit tekort nog grooter te maken, zij zal echter eerst dan haai toevlucht nemen tot nieuwe belastingen, als de be sparingen onvoldoende blijken te zijn. In geen geval echter zullen deze belastingen op levensmiddelen diukken. De sommen, welke men zal verkrijgeu door de ont- murting der Bourbonsche piasters, on geveer 24 millioen, zullen niet dienen orn de uitgaven der begrooting te dek ken, maar als reserve aangewend wor den. De Minister-president Gioletti, bezocht met zijn ambtgenoot van Openbare Wer ken de stad Turijn, waar hun, in een feestelijke vergadering van den algemeenen werkliedenbond, een hartelijke ontvangst was bereid. De heer Gioletti hield bij deze gelegenheid een toespraak, waarin hij verklaarde dat bij de staatkunde der Regeering werd uitgegaan van beginselen, welker toepassing den toestand der werk lieden kan verbeteren. De buitenlandsclie politiek heeft geen ander doel dan behoud van den vrede en handhaving van vriend schappelijke betrekkingen met al de na buren. aan verbonden „Iets slimmer nog dan meineed, mijnheer Launce? moord?" „Ik zal u maar "zoggen wat er van is, Lady Winwood. Eerst heeft men 't huwelijk. Daarna komt de voorwaarde Er bestaat maar een kans voor ons; wij moeten bij huwelijks afkondigingen trouwen, bij geboden, als men 't noemt." Gebonden I" riep Nathalie uit. „Waarom moeten die afkondigingen toch openlijk iu de keik geschieden „De afkondigingen behoeven niet te ge schieden in uwe kerk, dwaze meid," sprak Lady Winwood. „En al zouden die ook al worden afgelezen, niemand zou er wijzer door worden. Gij kunt u veilig op de voor dracht van een Engelsch geestelijke verlaten „Juist 't zelfde zei mijn vriend!" riep Launce uit. „Huur kamers nabij een afge legen gedeelte van Londendat is de raad van mijn vriend. „Ga naar den klerk, zeg hem, dat gij met afkondigingen trouwen wilt, en dat gij tot 't kerspel be hoort. Wat de dame betreft, zon ik 't iu uwe plaats nog vereenvoudigen. Jk zou zeggen, dat ze ook tot het kerspel behoort. Geef een adres op, eu heb daar maar iemand, die antwoorden kan als men naar u komt vragen. Wat behoeft de klerk te weten? Daarover breekt hij zich zoo erg 't h„ofd niet als hem maar de achttien pence aan De groote werkstaking in de ijzer fabrieken van Homestead in Pennsylvanië zijn geëindigd, doordien de werklieden, die den arbeid wilden voortzetten, onder bescherming van militairen hun taak hebben hervat Een niet minder ernstige staking, waarbij het ruwste geweld werd gebruikt, had plaats onder de mijnwer kers van Coeur d'Alène, in Idaho; daar had men zelfs den brug doen springen om de militairen de nadering te beletten. Na een verwoed gevecht moesten de werklieden het onderspit delven; 6500 hunner werden ontwapend, en de aan voerders zullen terecht staan. Een troep van 1500 goed gewapenden zijn naar de bergen geweken en worden daar achter volgd. De gevluchte president van Vene zuela, Dr. Palacio, is te Parijs aange komen. Hij oordeelt, dat de opstand, die zeer noodlottig voor de republiek zal blijken, het werk der conservatieven is, die tweedracht gezaaid hebben onder de liberalen; ofschoon generaal Crespo had veiklaard dat alleen Palacio's tegenwoor digheid de vijandelijkheden had veroor zaakt, heeft hij na diens vertrek toch de wapenen niet nedergelegd, maar woedt de opstand steeds voort. it Men schrijft omtrent de verkiezing te Maastricht Nog nooit heeft wellicht in Nederland, zelfs niet in Limburg, eene verkiezing voor een lid de Kamer de hartstochten en opgewondenheid zoo ten top gevoerd. Om hiervan een staaltje te geven zij medegedeeld, dat ten behoeve van of tegen de verschillende candidaten niet minder dan p. m. 50 strooibiljetten, cir culaires, aanbevelingen en pamphletten, bijna allen op gekleurd papier gedrukt, het licht zagen. Daar van ieder dier stukken ongeveer 6000 exemplaren wer den verspreid, komt men tot het respec tabel getal van ongeveer 300.000 stuks. Op bijna alle huizen der stad, verkon digden veelkleurige aanplakbiljetten in reusachtige letters, de eigenschappen der verschillende candidaten. Sommige dezer biljetten waren te Brussel en Gent gedrukt. De caudidatuur van den heer Schreine- macher stond onder bescherming van machtige en zeer gefortuneerde familiën, die besloten hadden hem tot iederen prijs te doen zegevieren. Gedurende meer dar. 14 dagen werd in ieder koffiehuis in de stad en daarbuiten gratis aan Bavchus en Cambrinus gpofiferd. Naar matige schatting wordt het be drag aan drukwerk, advertentiën, brieven enz. ten behoeve der cacdidaturen be sleed, op ongeveer f10,000 geschat. Het bedrag aan wijn, bier en champagne is moeilijk op te geven, maar zooveel is zeker dat de eigenaars van koffiehuizen en herbergen ten zeerste spijt zullen heb ben dat de zaak baar beslag gekregen heeft. Een aantal kiesagenten ten be hoeve der candidatuur Schreinemarher, togen een paar dagen vóór de stemming aan het weik om hun bediijf met be hulp van klinkende munt te gaan uit oefenen, en dikwerf niet zonder succes. Toch deed de geheime politie (mare chaussees in burgerkleederen) een pnar gewichtige arrestatiën. Den dag der herstemming was er op de Groote Markt te Maastricht en aan liggende straten geen doorkomen aan. Des namiddags te 4 uren waren nog slechts 700 stemmen uitgebracht. Toen begon een ware klopjacht, uitgaande van de bureaux der beide partijen, die op de markt tegenover het stadhuis gevestigd waren, Naar alle zijden togen een 200 tal personen uit, om de kiezers die nog niet gestemd hadden ter stembus te brengen. Een 20tal rijtuigen deed daarbij dienst. Een uur later hadden ruim 1400 ingezetenen van hun stemrecht gebruik gemaakt. Toen de uitslag bekend was, werd aan het nieuw gekozen lid, de heer M. de Ras, rechten worden voldaan. Als ge maar eens getrouwd zijt, en hij ziju voordeel er bij heeft, 't Zelfde valt van den geestelijke te zeggen. Hij krijgt uwe narren op een strookje papier met andere namen bij dozijnen en hij zal ze alle achter elkaêr inet den zelfden eeutonigen klank iu de kerk aflezen. Op uw tijd zult gij aan het altaar staan met Brown, Nokes en Style, Jack en Gill. Al waarvoor gij te zorgen hebt, is maar, dat uwe jonge dame niet aan Jack en gij aan Gill teu deele valt en klaar zijt gij, bij afkondiging getrouwd." Dat is de meening mijns vriends met zijn eigen woorden." Nathalie zuchtte en wrong de handen in haar schoot. „Daar zullen we nimmer door komen," zei ze, op droevigen, moedeloozen toon. Lady Winwood zag de zaak gunstiger in. „Ik vind er tot dusver niets verschrikke lijks in, mijn lieve. Maar we moeten er nog het einde van vernemen. Gij spraakt nog van eone voorwaarde, mijnheer Linzie, waar 't juist nu op aankomen zou." „Ik kom tot de voorwaarde, Lady Win wood. Gij veronderstelt natuurlijk, zooals ik deed, dat ik Nathalie in een rijtuig doe stappen en met haar van de kerkdeur weg rijd „Zeker; en dat ik u dan, om u geluk aantebrengen, een ouden schoen achterna werp, en daarna huiswaarts keer." een serenade gebracht, begeleid door verscheidene muziekkorpsen. Namens het bestuur der ICiesvereeniging sprak de heer Ernest Hollman. De heer De Ras beantwoordde hem en vertoonde zich later met mevrouw De Ras herhaaldelijk op het balcon van de woning van den grillier De Ras, bij wien hij zijn intrek had genomen. Tot laat in den nacht was het buiten gewoon levendig in de straten van Maastricht. Bij de in Sandoivn park gehouden be langrijkste wedrennen van het Engelsche sportseizoen is de groote prijs van 40,000 pd. st. gewonnen door lOrme" het be kende paard van den hertog van West minster, waarover na de vermeende ver giftiging van het dier zooveel gesproken werd. De uitbarsting van den Etna neemt toe. Er hebben zich twee 250 M. hooge nieuwe bergen gevormd. De bewoners van Nicolosi zijn tot nog toe buiten ge vaar, de schade aan het land toegebiacht is echter aanmerkelijk. Een walvisch in de Noordzee, aan de kust van Noorwegen, heeft zich door keizer Wilhelm II van Duitschland dood laten schieten. Een ander stelde zich met dezelfde uit komst beschikbaar voor het gevolg van Zijne Majesteit. De cholera. Volgens officieële op gaven op 7 en 8 Juli, in Rusland, 495 nieuwe gevallen en 139 sterfgevallen. De sterfte was 't grootst te Baku (62), ter wijl te Astrakan de meeste nieuwe ge vallen (191 met 32 sterfgevallen) voor kwamen. Alle scholen in den Kaukasus zijn gesloten. In het kamp van Krasnoe Selo, bij Petersburg, moeten onder de troepen vele gevallen van zwarte pokken zijn voorge komen. Een officieële opgave van den 12n meldt: Astrakan 177 gevallen en 100 sterfgevallen, Samara 11, Saratow 24 en Zarizyn 46 sterfgevallen. De Czaar heeft den minister Wysehne- gradsky uit Stockholm naar Petersburg ontboden, naar verzekerd wordt om hem te raadplegen over maatregelen tot be strijding van de cholera. Uit Moscou wordt germ ld, dat ook daar de cholera uitgebroken is. In twee dagen kwamen er 59 sterfgevallen voor, waar van 42 onder het garnizoen. Te Nischni-Novgarod is met het oog op de groote jaarmarkt het garnizoen aanzienlijk versterkt. De reizigers zullen buiten de stad onderzocht worden. Twee toeristen, de heer en mevrouw Laumaillé die per velocipede een rondreis door Frankrijk, België, Nederland, Duitsch land, Oostenrijk en Zwitserland doen, kwamen Vrijdag over de Belgische gren zen ons land binnen. Zij waren in drie weken tijös van Nizza (hunne woonplaats) naar Breda gereden. Dezer dagen werd gemeld, dat een persoon was aangehouden, die zich met een valschen baard vermomd had, en die bij onderzoek in het bezit bleek te zijn van valschelijk ingevulde postwissels. Deze verdachte persoon was uit Rotterdam vertrokken zonder baard, en werd in Den Haag door iemand, die met hem gelijk tijdig per spoor vertrokken was, daar opgemerkt met het gebaarde gelaat. Aangezien de mede-reiziger dergelijken snellen haargroei ondenkbaar achtte, waarschuwde hij een politie-agent, die den man met den baard op zijn weg naar het postkantoor in het oog hield en hem op de Groenmarkt uitnoodigde, in het politiebureau mede te gaan. Toen de man zeer verbaasd naar de reden voor dit gedwongen bezoek vroeg, werd hem tot antwoord aar, den baard gelrok ken, die dadelijk losliet. Een personentrein op den Kansas en Texas-spoorweg werd dezer dagen door Launce schudde bedeokelijk 't hoofd en zei„Nathalie moet naar huis keeren, zoowel als gij Lady Winwood was verbaasd. „Is dat de voorwaarde welke gij zoo even bedoeldet?" Dat is de voorwaarde. Ik kan met haar trouwen, zonder dat dit eenig ernstig gevolg na zich sleept. Maar, indien ik daarna met haar wegvlied en gij er bij zijt, en mij bij staat eu aanspoort, dan zijn wij beide schuldig aan listige ontvoering, en wij kunnen uaast elkander op de bank der beschuldigden, in Old Bailley terechtstaan?" Nathalie sprong vol schrik op. Lady Win wood wenkte waarschuwend met haar vinger, ten eindo zij Launce zou laten voortgaan. „Nathalie is nog geen zestien jaren," zoo vervolgde hij. „Zij moet regelrecht uit de kerk naar haars vaders woning gaaD, en ik moet wachten tot haar volgende verjaardag om met haar te vluchten. Als ze boven de zestien is, is zij bij machte om weg te loopen geen uur vroeger. Zoo luidt de wet over de listige ontvoering. Geweldenarij in een vrj land zoo noem ik dat!" Nathalie ging, zoo 't scheen, eenigzins ge rustgesteld weder zitten. „Da's een heel vertroostende wet, geloof ik," zeide zij, „zij dwingt iemand niet zoo maar op eens dien geduchten stap te doen van uit de ouderlijke woning weg te loopen. Zij geeft iemand den tijd alles nog eens te'

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2