Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Gemengd Nieuws. legerplaats bij Zeist door het Ie regiment infanterie, Tan 24 Augustus tot 6 Sep tember. Aan deze oefeningen, te houden in de gemeenten Amersfoort, Driebergen, Hoog land, Leusden, Maarn. Soest, Wouden berg en Zeist, zullen deelnemen de staf en de 4 veldbataljons van het de regi ment infanterie alsmede een detachement der huzaren, van het eskadron ordonnan sen, genietroepen, hospitaalsoldaten en marechaussee. Voorts van 30 Augustus tot 6 Septem ber een eskadron van het 1. regiment hu zaren, van den Staf eener afdeeling en twee batterijen van het 1. regiment-artillerie. B. Oefeningen van het 5. regiment in fanterie in de omstreken van Amersfoort van 24 Augustus tot 6 September. Deze oefeningen zullen worden gehouden in de gemeenten Amersfoort, Driebergen, Hoogland, Leusden, Maarn. Soest, Wou denberg en Zeist, waaraan zullen deelne men de staf en de 4 bataljons van het 5. regiment infanterie, alsmede detache menten treinhuzaren, het eskadron ordon nansen en hospitaal soldaten; voorts van 30 Augustus tot 6 September een eska dron van het 3. regiment huzaren, de staf eener afdeeling en twee batterijen van het 1. reg. veld-artillerie. C. Oefeningen van het 8. regiment inf. in de omstreken van Arnhem, van 24 Augustus tot 6 September. Aan deze oefeningen, te houden in de gemeenten Angerlo, Apeldoorn, Arnhem, Duiven, Eist, Heteren, Huizen, Renkum Rheden, Rozendaal en Westervoorl, zullen deelnemen: de staf en de 4 veldbataljons van het 8. regiment infanterie, alsmede detachementen trein, huzaren van het eskadron ordonnansen en hospitaalsol daten. Voorts van 30 Augustus tot 6 Septem ber een eskadron van het le regiment hu zaren, en één batterij van het Corps rijdende-artillerie. De Minister van Oorlog heeft het voornemen de wachtdienst der militairen zooveel mogelijk te beperken. Reeds zijn eenige wachten aan gevangenissen afge schaft. Het plan bestaat om alle wach ten aan gevangenissen af te schallen. De wachten en posten aan de kazernes moeten tot een minumum worden terug gebracht. Napr men verneemt, zou het wetsont werp opdelegerorganisatie van den minister Seyffardt by den Raad van State zijn in gekomen. Naar uit Breda word gemeld, is de oud-minister van koloniën van Bloemen Waanders aldaar zoo ernstig ongesteld, dat ieder oogenblik het einde wordt ver wacht. Bij de Staatsspoorwegmaatschappij bestaat het voornemen, om, op grond van de in Rusland heerschende cholera, in overleg met de overige Nederlandsche spoorwegmaatschappijen, het a. s. te Pe tersburg te houden spoorweg-congres tot later te doen uitstellen. Uit Ede meldt men ons: «De pluk van boschbessen in hel Edesche bosch, waaraan vorige jaren door menigeen een aardig loon verdiend werd, valt erg tegen. Een der oorzaken, dat er weinig bessen gevonden worden is, dat uitgestrekte bosschen, waarin ze groeiden, voor mijn- hout zijn gehakt. De prijzen zijn laag en wel f0,30 per vaatje." In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer is de Vermogens belasting van den Minister Pierson met 62 tegen 33 stemmen aangenomen. De accijnsverlaging op zeep werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. De verhooging van den accijns op gedistilleerd met 51 tegen 44 stemmen aangenomen. Naar aanleiding eener vraag, die oorspronkelijk door het departement Utrecht der Nfd. Maatschappij tot be vordering van Nijverheid is aanhangig gemaakt, is, ingevolge besluit der alge- meene vergadering van de Maatschappij De geestelijke opent zijn boek. De formali teiten zijn in acbt genomenbij heeft een voudig zijn plicht te vervullen. Aandacht, Launce! Moed, Nathalie. De dienst begint. Laune werpt eeu laatsten steelswijzen blik door de kerk heen. Zal Sir Joseph Graybrooke te voorschijn dagen en den dienst uit een dier leêge banken komen stuiten 1 Ligt Ri chard Turlington achter het orgel op de loer, en wacht hij slechte op de woorden van den dienst, waar 't op aankomt, om 't huwelijk tegen te gaan, of zal hij anders later voor altijd zijn rust houden?" Neen. De geeste lijke gaat op vaston toon voort, en er gebeurt niets vreemds. Nathalie's aanvallig gelaat wordt bleek en bleeker, Nathalie's hart klopt snel en sneller, daar het oogenblik nadert waarop de woorden zullen uitgesproken wor den, die de gelieven voor't leven zullen ver eenigen. Lady Winwood zelve gevoelt haar hart op ongewone wijze trillen. Mylady's ge- deegten zweven, niet geheel op de aange naamste wijs, terug tot haar eigen huwelijk „Ach, waar dacht Ik aan, toen ik mij iu deze omstaudigheden bevond Aau het prach tige bruidstoilet, en aan de aanstaande voor stelling va» Lady ÏVinwood ten hove I" (W#rd< varvolgd). van Juli 1890, een comissie benoemd ter overweging van Staats- en particuliere bemoeiing bij de ontginning van woeste gronden. Die commissie, waarvan mr. N. G. Pierson, aanvankelijk voorzitter was, die na zijn optreden als minister van finan ciën werd vervangen door den heer P. W. A. Cort v. d. Linden, bestaat ver der uit de heeren J. H. Schober, W. H. de Beaufort, G. E. H. Tutein Noltenius en R. Dinger, secretaris. Zij heeft haar verslag uitgebracht, waarvan de slotsom aldus luidt: adat het wenschelijk is dat de Staat na intrekking der wet van 29 Augustus 1848 zelf zijn woeste gronden zooveel mogelijk tot bosch make, en het werk der ontginning voor eigen rekening voort zette op gronden, die hij door aankoop of onteigening mocht verkrijgen; adat hij voorts een technisch onderzoek instelle naar de zijdelingsche voordeelen der bosschen op Nederlandschen bodem en wake voor het behoud der bosschen, wier bestaan voor het algemeen welzijn dienstig mochten zijn, door ze van de eigenaren af te koopeu of door de ge meenten te laten afkoopen, hetzij bij minnelijke schikking, hezij door hel uit oefenen van voorkeur bij verkoop of des noods door onteigening; adat hij verder de bebossching der woeste gronden aanmoedige door het verspreiden van kennis, en door zijn te verkrijgen personeel ook werkzaam te laten zijn in het belang van de privaat ondernemingen adat hij, zoolang hij niet kan beschik ken over een voldoend aantal kundige mannen, zijn bemoeiingen met het par ticulier initiatief beperke tot het wegne men van alle belemmerende wetsbepa lingen en het verstrekken van ondersteu ning aan de Nederlandsche Heidemaat schappij." In het Tijdschrift voor Geneeskunde van Juli komt voor het rapport over den aard en den omgang dervervuiling van rivieren" en andere openbare wateren „door faecaliën, welk rapport op verzoek van het hoofdbestuur der Maatschappij van Geneeskunst is bewerkt door ar. H. P. Kapteyn. In kolommen vindt men voor verschil lende gemeenten in cijfers aangegeven op welke wijze de faecaliën worden ver zameld en hoeveel van deze meststof den landbouw ten goede komt. In een ver- zamelstaat zijn deze cijfers voor elke provincie afzonderlijk opgegeven en is tevens de percentage berekend van de inwoners, wier faecaliën te water gera ken. Deze percentages loopen zeer uit een. Zij zijn voor: Groningen 3, Gelderland 6.28, Friesland 17.94, Utrecht 12, Drenthe 4.71, Zeeland 13.62, Overijssel 4.74, Noord-Holland 38.72 Noord-Brabant 2.72, Zuid-Holland 76.52, Limburg 27.04. De conclusies, waartoe de schrijver komt, zijn de volgende: 1. hoe rijker en vetter de bodem is, hoe zorgeloozer de inwoners zijn omtrent hun meest kostbare mestspecie; 2. de tabellen bewijzen de groote waar de der faecaliën als meststof; 3. vele groote steden geven een zeer slecht voorbeeld, wat betreft het vervuilen van rivieren. Genoemd worden Dordrecht, Gouda, den Haag, Leiden, Rotterdam, en Maastricht; 4. afdoende verbetering is niet te ho pen, indien niet een rijkswet wordt uit gevaardigd, verbiedende het vervuilen van rivieren en andere wateren. De rapporteur komt tot de slotsom, dal de faecaliën van ongeveer 2 millioen Nederlanders voor den landbouw verloren gaan en dat dit een verlies is, dat, vol gens Liebig, op meer dan 10 millioen guldens jaarlijks moet geschat worden. Den 18en September zal te 's Gra- venhage een samenkomst worden gehou den door een aantal sociaal-democratische en daarmede verwante banden en ver- eenigingen uit alle deelen des lands. Deze demonstratie moet strekken ten gunste van algemeen kies- en stemrecht. Men zal aanvrage doen tot het houden van een optocht door den Haag en eene au diëntie vragen bij den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en vergadering houden in de open lucht of in zalen. Aan de spoorweg-directiën zal verzocht worden goedkoope treinen te laten rijden, die te half twaalf in Den Haag aankomen. Het stoffelijk overschot van den gene- raal-majoor J. H. R. Beijen, oud-minister van oorlog, lid van den raad van state en oud-adjudant van wijlen Koningin Willem III, werd heden op de begraaf plaats Eik-en Duinen, nabij den Haag ter aarde besteld in tegenwoordigheid van vele belangstellenden. De Koningin-regen tes liet zich vertegenwoordigen door den adjudant in buitengewonen dienst, baron Sirtema van Grovestins. Voorts waren er vele militaire autori teiten, de minister Smidt en vele oud- ministeis, de voorzitters en leden van de alg. rekenkamer, leden van den raad van State enz. De broeder van den over ledene, de gep. gen.-majoor A. F. Beijen, dankte voor de aan den oveiledene be wezen eer, in 't bijzonder den vertegen woordiger van de Koningin-regentes, wien hij verzocht den dank der familie aan de vorstin over te brengen. De alhier gehouden tweede algemeene vergadering der Vereeniging van gymnas- tiek-onderwijzers in de provincie Utrecht, werd door een betrekkelijk gering aan tal onderwijzers uit deze gemeente bij gewoond. Nadat de Voorzitter, de heer C. H. J. G. Miereniet, den aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, en de notulen der vorige vergadering waren gelezen en goedgekeuid, werd door den heer Wouters ingeleid «Welke mid delen staan ons ten dienste om propa ganda te maken voor de gymnastiek". In eene zeer doorwrochte lezing zetlede inleider zijne denkbeelden helder uiteen en verklaarde, dat naar zijne meening in hoofdzaak twee middelen als de geschikste moeten worden beschouwd, n.l. het geven van uitvoeringen en het verspreiden van eene brochure in aangenamen vorm ge schreven. De meeste lieden toch, meende Spr., vonden het gymnastiseeren wel goed, maar, wanneer het op zelfwerken aan kwam, dan bleek het maar al te dikwijls dat zij van gymnastiek zeer weinig be grepen. De Voorzitter, die verklaarde het in hoofdzaak met den inleider eens te zijn, gaf met dankbetuiging voor de voordracht, de verzekering, dat door het bestuur der vereeniging het behandelde ten zeerste ter harte zou worden geno men. Na de pauze verkreeg de heer H. Van Kreel het woord ter inleiding van het onderwei p «Orde-oefeningen." In eene zaakrijke en van groote vakkennis ge tuigende rede, zette Spr. zijne idëeen uiteen, en kwam tot de conclusie, dat orde-oefeningen die oefeningen zijn, waarbij de leerlingen leeren de richting en den afstand te bewaren. Ook naar aanlei ding der uitnoodiging van den Spr. aan het einde zijner rede gedaan, ontspon zich na deze lezing een levendig debat, hetwelk zooveel tijd in beslag nam, dat de heer Stumpf geen gevolg kon geven aan zijn voornemen om te spreken over «gymnastiek-muziek." Nadat Utrecht als plaats was aangewezen waar de volgende algemeene vergadering zal worden ge houden, werd deze vergadering gesloten. Woensdagavond is in de beek, nabij de Meisjesschool door gezichtszwakte te water geraakt de 64 jarige timmerman D. S. die daarbij jammerlijk om het leven kwam. In de gistermiddag gehouden ge- meenteraadsvergaderizig werd het eerste punt der agenda, een rekest van den heer H. Italië, leeraar in de He- breeuwsche taal aan het gymnasium om verhooging van jaarwedde, niet behandeld, doch tot eene volgende vergadering aan gehouden. In de tweede plaats kwam aan de orde een door B. en W. voorge steld ontwerp-besluit tot aankoop voor de som van f9862,50 van een terrein aan de Beekstraat, ten behoeve van den bouw eener school 3e soort voor 600 kinderen aldaar, van den heer Mr. H. J. L. Rutgers van Rozenburg, dat zonder hoofde lijke omvraag werd aangenomen. Daarna werd mede zonder hoofdelijke omvraag de staat van oninbare posten in zake den hoofdelijken omslag, dienst 1890, vastgesteld op een bedrag van f 1387.01 nadat door den heer Celosse aan den heer Tengbergen was medegedeeld, dat de niet-tijdige vervolging, waarover laatst genoemde klaagde, was toe te schrijven aan de niet voldoende activiteit van den vorigen ambtenaar met de vervolging be last, terwijl in het licht werd gesteld dat de gemeente-ontvanger deswege niet het minste verwijt was te maken. Een ver zoek van mejuffrouw J. B. Bruyn om eervol ontslag uil de bedekking van on derwijzeres aan de meisjesschool werd ingewilligd, terwijl ook aan den heer P. Molenbroek, op diens verzoek, een eervol ontslag werd verleend uit de betrekking van leeraar aan het gymnasium. Tot hoofd der school 'le soort voor meisjes, in de plaats van mejuffrouw F. J. Delincée, benoemde de gemeenteraad met 9 van de 13 stemmen, mejuffrouw M. Van Lessen te Delft. De 4 overige stemmen verwierf mejuffrouw Houwink Van Nes te Maas tricht. Ter benoeming van drie zetters voor 'sjrijks directe belastingen werd eene voordracht van zes personen samengesteld, waarop werden gebracht de heeren J. P. G. Kok, E. L. Visser, J. Sinnige, (aftre dende zetters) benevens I. Terschuur, T. Van Daal en A. Herschel Bz. Tot leden der commissie van onderzoek der nog intekomen gemeente-rekening over 1891, alsmede der rekening van het burger weeshuis en de overige nog intekomen rekeningen, werden de heeren J. Zandijk Jr., Mr. J. Heyligers en M. W. F. J. de Jong door den Voorzitter benoemd. Aan het einde der vergadering brachten B. en W. een voorstel ter tafel om bij den minister van biunenlandsche zaken po gingen aan te wenden die er toe leiden dat de gemeentelijke hoogere burgerschool door het Rijk wordt overgenomen. Nadat dit voorstel spoedeischend was verklaard, besloot de raad tot dadelijke behandeling en nam hij met algemeene stemmen een door het dagelijksch bestuur geformuleerd ontwerp-besluit aan om zich bij gemoti veerd rekest te wenden tot Zijne Excel lentie den minister van biunenlandsche zaken voornoemd, met het eerbiedig ver zoek hel daarheen te willen leiden dat de gemeentelijke hoogere burgerschool worde overgenomen door het Rijk op nader overeentekomen voorwaarden, met bepaling dat reeds bij het vorenbedoeld rekest onder die voorwaarden zal kunnen worden in uitzicht gesteld kostelooze ir.gebruikgeving aan het Rijk van het schoolgebouw en eene subsidie van ge meentewege in de kosten van het middel baar onderwijs. De vergadering besloot verder overigens de redactie van het rekest overtelaten aan B. en W. met eene commissie van twee leden uit zijn midden, door den burgemeester te benoemen. Daarna benoemde de Voorzitter als zoo danig de heeren H. W. A. v. d. Wall Bake en Mr. J. Heyligers. Bij de bespre king werd het verlangen kenbaar gemaakt, dat B. en W. dadelijk, bij de inzending van het rekest, het tegenwoordig der gemeente kostend bedrag den minister als gemeente-subsidie aan het Rijk zullen aanbieden. Ingekomen zijn het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten op het besluit van den raad tot af- en overschrijving van posten op de begrooting der Schut terij voor 1892 en eene dankbetuiging van mevr. de wed. J. H. van Mill Cz., voor de aan haar verleende gratificatie, die zij dankbaar aanvaardt als eene er kenning van de door wijlen haar echt genoot aan de gemeente bewezen dien sten. De stukrijder 2e kl. J. H. Verbrug- gen, der 6e batterij van het 1 regiment Veldartillerie, alhier in garnizoen, is heden Zaterdag, wegens voortdurend wangedrag, met een briefje van ontslag uit den mi litairen dienst verwijderd. Bij koninklijk besluit van 20 Juli jl., no 20, is de 2e luitenant bij de dienst doende schutterij alhier de heer Jhr. J. A. Sandberg bevorderd tot le luitenant en zijn benoemd tot 2e luitenant bij die schutterij de heeren J. S. J. de Jongh, H. C. A. de Jong en H. W. B. M. Ley- graaff. Tot sergeant-majoor bij de dienst doende schutterij is, in plaats van wijlen den heer H. Kroes, door den majoor commandant aangesteld de heer G. Muijs. Door «Krylaty," eigenaar de heer Coets de Bosson alhier, werden gisteren bij de wedrennen te Clingendaal wederom twee prijzen behaald. In de internationale harddraverij, af stand 3200 Meter was hij eerste en in de Heat-harddraverij kwam hij tweede aan. 340ste STA.VrS-LOTKltlJ. Eerste klasse. Trekking van 20 en 21 Juli (600 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van flOOO op No. 19546. Prijzen van f20 5942 5946 5986 6940 6941 6961 14600 14626 14633 14635 14649 14684 15495 15573 en 15600. Te zamen 16 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 14, 1518, 2931 Augustus, 1 Sept., 12—15, 20—23, 27—30 Sept. en 4—8 October. Uit Baarn schrijfs mcri De verjaardagen der Koninginnen zullen hier in Augustus a. s. feestelijk gevierd worden. Voor de viering van den verjaar dag der Koningin-Regentes heeft de Gemeenteraad f800 subsidie toegestaan. Op den Brink, het hoofdplein van Baarn, zal eene eerepoort verrijzen en zal matinée gegeven worden. Men verwacht H. M. op dien middag daar ter plaatse. Op den verjaardag van Koningin Wil- helmina zullen des morgens de school kinderen van Baarn, Soest en Eernr.es eene aubade aan H. M. brengen en vier liederen zingen, met hegeleiding door de muziek van het 5e regiment infanterie (kapelmeester de Heer Van Aken), o. a. een «Feestgroet", op woorden van den Heer F. Pluim, aldaar. Des namiddags zullen op den Brink volkspelen gegeven worden, terwijl draaimolens pofferkraam, enz., de Baarnsche jeugd verder zullen vermaken. Eene commissie, met den burgemeester aan het hoofd, heeft zich voor die gele genheid gevormd. Bunschoten. In de Woensdag gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, was o. a. ingekomen het Koninklijk besluitwaarbij nietontvankelijk verklaard wordt het beroep van Roos Wz. te Spakenburg tegen een besluit van B. en W. van Bunschoten, dd. 17 Februari 1892, tot het verleenen van vergunning aan C. Duyst Jzn., voor de oprichting eener bokkingrookerijappellant had verzuimd om van het ingestelde beroep kennis te geven aan den verkrijger der vergunning. Wegens het werpen van gloeiende van liefde getuigende blikken, stond onlangs te New-York terecht een jonkman, die gedurende den geheelen lit in een tram wagen onophoudelijk twee jonge dames had aangestaard, die tegenover hem za ten, en die zich daardoor Jierg getroffen" gevoelden. De fixeerende Adonis was niet zoo goed of hij moest een boete van 5 dollars be talen, om de eenvoudige reden, dat hij scheel was, waardoor hij de dames, hoe wel hij recht voor zich uit had gekeken, legen wil en dank had doen blozen. Naar aanleiding van het bericht, als zou tegen de eerstvolgende Fransche we reld-tentoonstelling een lens worden ge- geslepen, waarmee het volgens ae uitvoe- ders mogelijk zou zijn de maan tot op 10 meter afstand naar zich toe te halen, schrijft de «inaan-correspondent" van een onzer bladen het volgende: «Groote verslagenheid is op onze anders zoo rustige planeet teweeggebracht door het sensaliebericht als zou op de aan staande Parijsche tentoonstelling een verrekijker worden geplaatst, waarmede het mogelijk zou zijn, onze rustige maan bewoners tot op 10 meter afstand naar zich toe te halen. «Hoevelen toch, die hetzij zij «naar de maan" zijn „geloopen," «gevlogen" of per nog snellere gelegenheid die radicale reis hebben gemaakt, voelen zich het hart beklemd, wanneer zij zich in lu<n doen en laten door hun vroegere mede bewoners van den aardbol zullen zien be spied. Hier (och is het het leventje van Vroolijke Frans, want de duitjes en dub beltjes, die nog dagelijks naar de maan vliegen, maken het mogelijk dat er fi nancieel geen zorg behoeft te bestaan. Slechts in het gesticht van naar de maan verwenschte «kwade wijven" heerscht vreugde, daar deze zich reeds in het ge not verkneukelen haar respectie echtge- nooten, wanneer die in den verrekijker zullen staren, nog eens eenige vernielende blikken te kunnen toewerpen, Eene dame schrijft uit Scheveningen aan haren man: Ik verlang zeer iets van je te hooren. Geen antwoord. Tweede brief: Ik ben zeer bezorgd over je, schrijf toch een paar woorden. Nog geen antwoord. Derde brief: Heb ik morgen geen be richt van je, dan kom ik thuis. Daarop ontvangt zij het volgend expres telegram Wees gerust, ik ben gezond en wel. In de Rotterdamsche diergaarde zijn weder twee jonge leeuwen geboren, die evenals hunne voorgangers, door een hond worden gevoed. Ook deze zullen weldra ter bezichtiging gesteld worden. De beide andere jonge leeuwen groeien prachtig op. Hotelier: «Ik zou je wel voor portier nemen, maar ik moet een getrouwd mensch hebben." Aangemelde: Houd u de betrekking voor een uur of wat open asjeblieft. Dat zal ik wel opknappen. Het is tegenwoor dig gemakkelijker een vrouw dan een betrekking te krijgen. Een smid te Gasselternijveen had reeds eenige malen ontdekt' dat er machineolie uit een kannetje in de smidse verdween, en kon niet ontdekken wie ze ontvreemde; en zelfs verdacht hij reeds zijn knecht. Eenige dagen later moest er des avonds nog gewerkt worden. Na eerst het avond eten genoten te hebhen, wilde men nog een poos voortwerken. Toen men in de smidse kwam, vond men den dief. Een rat stak namelijk den staart door den hals der flesch en likte dien daarna af. In het arsenaal te Chatham is, bij de toebereidselen voor het affoopen van een par.tserschip, een kraan ornvergeloopen. Zes werklieden werden verpletterd. Men zendt aan Het Nieuws de vol gende woordspeling: Voorheen hadden de Engelschen reke ning te houden met onze vaderen, thans worden zij overvleugeld door onze Ooms De locomotief ontving uit Pading Si- dempoean op Sumatra het volgend schrij ven omtrent de aardbeving die daar in Mei j. I. plaats had. «Onbewust van eenig naderend gevaar zaten wij Dinsdag j. I. 17 Mei in den vooravond in de voorgalerij. Eensklaps betrok aller gelaat, een lichte trilling van den grond deed zich gevoelen. Aardbe ving! was 't eenige woord dat gespro ken werd en aller bleek gelaat deed groote onrust blijken. Toen de trillingen in hevigheid toenamen en onderaardsche geluiden als 't rollen van een spoortrein duidelijk vernomen werden, vlogen allen op en naar buiten. Mijn vrouw snelde naar de eene, ik naar de andere kamer en een oogwenk later vlogen we ieder met een kind op den arm 't huis uit. 't Huis bewoog zich nu reeds als een licht bootje op de golven en we lagen voor we het wisten op den grond, staande blijven was een onmogelijkheid, daar de bodem zich als een zee bewoog. Daar

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2