Gemengd Nieuws. BINNEN L AMD. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. gelegenheid zou gebruik gemaakt kunnen worden om in deze den juisten weg aan te wijzen. Wij herhalen, wat in den aan vang is gezegd, van dadelijk prac- tisch nut is de bespreking van dit onderwerp niet. Maar bij den omvang, dien gelukkigerwijze ook in ons land de levensverzekering verkrijgt, is het wenschelijk, dat men een gevestigde opinie hebbe omtrent de verhouding, waarin zij staat tot den fiscus. De commissie van officieren, door den voiigen minister vun oorlog benoemd tot vaststelling van een reglement op de voeding der militairen van rijkswege, docli eerst door den tegenwoordigen mi nister bijeengeroepen, is na het deswege door haar uitgebrachte zeer zaakkundig en uitgebreid verslag in de meest vleiende bewoordingen dank gezegd voor haar ge wichtig rapport. De omvangrijke taak, haar opgelegd, mag in zooverre tot een goed einde ge bracht genoemd worden, daar de minister heeft bepaald, dat in diie groote garni zoensplaatsen 's Hage Utrecht en Breda een proef op uitgebreide schaal zal worden genomen volgens het door de commissie aangegeven stelsel. Dezer dagen werd te Kolhorn (N.H.) het volgende aangeplaktBeleefd verzoek aan alle landbouwers," Daar de oogst nabij is, verzoeken wij (allen arbeiders) aan ons het welk te willen gunnen, wat andere jaren aan vreemdelingen wordt gegeven. Mannen, verzoekt allen aan uw patroons, dat ze ons hel geld laten ver dienen, dat andere jaren de gemeente uitgaat. Landbouwers, moge de Heere God uwe harten hiertoe bewegen. De barre winter is straks weer in aantocht, en o, er is tot heden nog zoo bitter weinig verdiend. Dat dit ons verzoek van hooger hand moge worden gesteund, is de wenscli van alle arbeiders alhier.' Jlir. Roosmalen Nepveu, te Doorn, adjudant van H. M. de koningin-regentes, bezoekt Beets en andere veenderijen, om op last van H. M. een onderzoek in te stellen naar den toestand der arbeiders in Friesland. Het aantal inschi ijvingen voor de groote wielerwedstrijden, te houden op 6 eu 7 Aug. Ie Arnhem, is gruoter dan ooii ie voren op een wedstrijd in Neder land Voor de 15 nummers zijn niet minder dan 263 inschrijvingen. Eén num mer telt ei 54. De oorzaak is hierin gelegen, dat de beste rijdeis uit Europa ingeschreven hebben om zich met de Nedei lundsche te meten. Hiertoe behoo- ren o. a. uit Engeland Adams, Jefferson, Good, Fowler, Merry, Knight. Sisley, Scanllebury, Horton, Lancaster, Chil s en Adcock uil Schotland Stroud en Koenen uil Huitschland Lelir, Verheijen, Beysclt- los, Kiihbacher, Schaaf, Olterbach en Li.derboig; uil België: Protiubenevens alle Nederlandsche rijders en onze land genoot P. W. Schellema Beduin uit Lon den. Het feestprogramma is het volgende a. Vrijdag 5. Aug. ontvangst der buiten- landsche rijders en jury-leden in het Geldeisch-Wielrijders-Clublokaal6. Za terdag, 's morgens gezamenlijke toer; 's avonds gezamenlijke boottocht naar de Westerbouwingc. Zondag, 'smoigens wielei tocht en 's avonds prijs-uitdeeling met concert in de Planten- en Vogelen- tuin. Alleen dit laatste is voor het pu bliek toegankelijk. Beide dagen des mid dags wedstrijden en na afloop gezamen lijk diner, terwijl de feeslelijkheden be- slotenzullen woiden meleengezamenlijken bondtocht naar Kleef. De conducteur van de H. IJ. S., werkzaam op de stoomtramlijn Den Haag Scheveningen, heeft Dinsdag II. een proeve van zelfopoffering gegeven, die openlijk vermeld dient te worden. Een ooggetuige schrijft daaromtrent aan het Fed. het volgende: Toen de stoomtram van 7.40 v.m. van Scheveningen het station Duinstraat vei- laten en .de trein reeds een vrij snelle beweging had, kwamen nog twee zeelie den met pak en zak aanloopen en tracht ten te vergeefs den trein in te halen. Een van deze mannen had daarbij het ongeluk te vallen, en wel tusschen de rails, waarover een van Den Haag ko mende trein binnen een paar seconden moest pnsseeren, zooals later bleek. De naast mij staande conducteur, Nan- ning geheeten, sprong terstond, zoodra hij den man zag vallen, van het balkon en sleepte hem met de grootste krachts inspanning van zijn gevaarlijke plaats. Geen seconde later of èn de zeeman én de conducteur zouden verpletterd ge weest zijn door den uit Den Haag ko menden trein. Toen de conducteur weer zijn plaats oji het balkon bereikt had, veiloor bij tengevolge van de inspanning vooreenige oogenblikken zijn bewustzijn, wat ria de volvoering van zulk een hoogst gevaar lijke daad niet te verwonderen was." Naar aan de N. R. Ct. gemeld wordt, heeft de Vereio Deutscher Eisenbahn- VerwaltuDgen, te Hamburg vergaderd, beslist, dat ingeval de Nederlandsche spoorwegbesturen, deel uitmakende van den Verein, met toestemming der Neder landsche regeering er toe mochten over gaan den Midden-Europeeschen tijd in plaats van den Greenwich-tijd op de lijnen onder hun beheer in te voeren, daartegen door den Verein geen bezwaar gemaakt zou worden. Het Merwede-kanaal is geopend. Onder begunstiging van goed weder heeft jl. Donderdag eene flottille het kanaal bevaren en daarmee het sein gegeven tot den openbaren dienst op het geheele vaaiwaler van Amsterdam tot Vreeswijk, dat bij voldoenden ondernemingsgeest, vooral in Amsterdam en in Utrecht, door handel en verkeer nieuwe bronnen van welvaart voor duizenden kan openen. De Kamer van Koophandel te Amster dam heeft terecht begrepen aan deze plechtigheid een feestelijk karakter te moeten geven en noodigde HH. MM. Ko ningin Wilhelmina en de Koningin-regen tes uil, den openingsiocht met Hdr. te genwoordigheid te vereeren. Met gtoote bereidwilligheid gaven HH. MM. aan die uitnoodiging gehoor en met vele autori teiten, waaronder de burgemeester van Utrecht en het bureau der Utrechtsche Kamer van Koophandel en vei tegenwoor- digers van buitenlandsch" Kamers van Koophandel, namen HH.MM. aan den tocht deel. De salonboot Ceres was voor HH. MM. fraai ingericht. Daarop nau.en met HDH. de voornaamste genoodigden plaats, terwijl op de Mercurivs en de Diana mede vele genoodigden zich bevonden. Eenige Javaansche bedienden, beschikbaar gesteld door de Stoomvaart-Maatschappij •Nederland," zorgden voor de bediening van de gasten. Op een havenstoomboot waren de muziekkorpsen van het 5e en van het 7e regiment infanterie geplaatst, alsmede een aantal vertegenwoordigers van de pers. Toen HH. MM. aan boord kwamen, speelde de inuziek het Wilhelmus naar de oude toonzetting. Gedurende den tocht lieten beide korp sen zich beurtelings gedurig hooren. Nauwelijks hadden HH. MM. met ge volg plaats genomen, of de tocht ving aan, langs de Handelskade, voorbij de Wassenaer en het wachtschip, die even als tal van op stroom liggende schepen en booten rnet vlaggen getooid waren. Op het wachtschip en de Wassenaer paradeerden de matrozen in het want. Evenzoo op de Castor en de Pollux, die aan de overzijde lagen en saluutschoten losten. Naar mate de tocht vorderde, klaarde de aanvankelijk buiige lucht op en be scheen een heldere zon het opwekkend schouwspel langs de boorden van liet ka riaal. Alom waren vlaggen geheschen. Alle schepen waren in vlaggentooi. Som migen op den Vaartsrhen Rijn hadden bovendien groen in top, en op een Keu lenaar was met groen en bloemen oLeve Wilhelmina" te lezen. Alom juichte het volk, waar het de Koninginnen zag voor bijkomen. Ook aan de sluis te Vreeswijk was het aan weerszijden vol met menschen. Daar was een eskadron huzaren aanwezig voor het afzetten van het terrein. Alleen de Ceres ging in de tweede schutkolk waar water ingelaten werd om de boot zoo hoog te doen rijzen, dat de brug gelegd kon worden, waarlangs HH.MM. zouden uilstappen. De sluis was versierd met nationale eu oranje vlaggen. De leuning, die was aangebracht aan de uitslapplaats, was bekleed met bruin fluweel met gouden franjes, terwijl ook het plat van den steiger was bekleed. De kamer van koophandel te Amster dam had daar ter plaatse een troonhemel doen plaatsen. Deze was van grenaat fluweel met zware gouden franjes, met holle oploopende kap, gedekt met de koninklijke kroon en het plafond van wit satijn. Zij was aan de voorzijde gedekt met een luifel, die werd opgehouden door 2 heraldieke speren en van achteren ge sloten door fraai, donker rood laken en evem ens mei bruin fluweel met gou den franje behangen. De troonhemel werd van af den steiger bereikt, over een daarvoor vervaardigde houten vloer, welke levens liep tot aan den straatweg en met roode loopers was belegd, terwijl de trap die naar den straat weg leidde, waar de hofrijtuigen vooi- kwainen, was afgezet met zwarte kolom men, onderling met kabels van rood flu weel aan elkander verbonden. De troonhemel was geplaatst tegenover de plaats waur zich de gedenksteen be vindt, welke H. M. de Koningin zou ont hullen. De steen zelf was verborgen achter een groot heraldisch wapenschild, waarvan het veld bekleed was met witte zijde en verder omhangen met rood fluweel met zware gouden franjes' terwijl de geheel gedekt was met de koningklijke kroon. Voor den gedenksteen was een goidijntje gehangen, dat kon worden opgehaald door te drukken op een knopje van een elecirische geleiding, die bij den zetel van H. M. aanwezig was. Op den steen staat het opschrift; IvONINGIS'NESLUIS, 4 Augustus 1892." Nadat de Burgemeester van Vreeswijk en de president van de Kamer van Koop handel, te Amsterdam, de heer Cordes, het woord hadden gevoerd deelde de Minister van Waterstaat mede dat H. M. de Koningin-regentes goedgunstig had toegestaan nan deze sluis deri naam van Koninginnesluis te geven. Hij noodigde Koningin Wilhelminia uil, door het drukken op den knop den steen te ont hullen, waarin die naam gebeiteld was. II. M. gaf hieraan gevolg en daar verdween het doek voor den steen en tezelijk rees een Oranjevlag in top, waarop evenals op den sieen in de sluis de naam »Ko- ninginnesluis" te lezen was. Onbeschrijfelijk was de geestdrift waar mede die naam werd begroet. Aan alle kanten daverden de hoezee's. Inmiddels waren de sluisdeuren aan de Lekzijde geopend en schoof de Ceres een eindje de Lek in. HH. MM. vertrokken onmiddelijk na het verrichten der plechtigheid. De genoodigden verwijderden zich in een reeks rijtuigen en vertrokken van Ulrechl met een extratrein. Ook de muziek korpsen verlieten allengs in rijtuigen het terrein en daarmede was het officiëele deel van deze plechtigheid ten einde. Op initiatief van den heer mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, burgemeester dezer gemeente, is weder eene commissie gevormd, met het doel den Koninginnedag alhier feestelijk te vieren. De Majoor-commandant der dienst doende schutter ij, de heer A. M. Tromp Vaii Holst, zal de manoeuvres bijwonen die van 24. Augustus tot 6. September door het 7e regement Infanterie in het Kamp bij Laren, zal worden gehouden. De commissie, uit de ingezetenen verkozen, aan wier oordeel een voorstel tot grensverandering tusschen Leusden en Amersfoort moet worden ondei wor pen, is ter vergadering bijeengeroepen ten raadhuize op Donderdag, den II. Augustus aanstaande, 's namiddags te 2 uren. Het programma van het concert, op morgen Zondag 7 Aug., 's avonds oni half acht, op het terras van Ainicilia te geven door het Stafmuziekcorps van het 5e Reg. Infanterie, directeur de heer G. K. G. van Aken, luidt als volgt 1. Turn-Marseh Van Dapperen. 2. Vorspiel zur oper „Die Sieben Raben" Rheinberger. 3. „Ich liebe Dich"Walzer Waldteufel. 4 Fantaisie de fopera „Le Pré aux Clerqs" Buijssens 5. Ouverture „Zaïopa oil la tïaucée de marbre" Hérold. 6. Andante aus „Septett" op20Van Beethoven. 7. Einleitung zum 3en Act und Brautchor aus „Lohengrin" RichWagner. 8. Grande Fantaisio Dra- matique de l'opcra Hamlet" d'Amb. Tomas JoliCoeuen. De Muziekuitvoering op Zondag 21 Augus tus zal in plaats van 's avonds des 's namiddags te 2 uur gegeven worden 340ste STAATS-LOTEKM. Tweede klasse. Trekking van 3 en 4 Aug. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prys van flOO op No 6970. Prijzen van fSO 4697 4701 4702 4714 4739 5965 5976 5984 7690 7697 7708 13528 13539 14614 14636 14654 14669 15496 15578 19521 19571 en 19576. Te zamen 23 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 3e klasse 1518, 4e klasse 2931 Aug. en 1 Sept. 5e klasse 1215, 20—23, 2730 Sept. en 48 Oct. De derde klasse bevat de navolgende prijzen: 1 van f25 000, 1 van f5.000, 1 van f2000, 2 van f 1500, 5 van f 1000, 5 van f400, 5 van f200, 15 van f 100 en 1565 van f 45. Loten zijn nog verkrijgbaar. Doorgefour neerde a f3.50 en klassikale a f2.05 per 1/20. Lensden, Verleden Maandag werd de Heer Mr. A. J. de Beaufort als Burgemeester dezer gemeente geïnstalleerd. Na afloop hiervan geschiedde hetzelfde in de ge meente te Sloutenburg. Langs den weg, dien ZEd. Acblb. passeerde sierden vlag gen bijna alle huizen der bewoners. Soest, Van 30 Aug. tot 6 September zal aan den Soesterberg ingekwartierd word n een gedeelte van een escadron huzaren van het 1. regiment. Er zullen geherbergd moeten worden 4 officieren en 75 onderofficieren en minderen en 83 paarden. Een geheime vrouwenbond. Voor ruim twee jaar richtten eenige Berlijnsclie dames, vrouwen van officieren en hoogc ambtenaren, een vereeniging op, die nu ongeveer twee honderd leden telt en koi t geleden haar jaarfeest vierde. Het doel der vereeniging is, het bespieden der echtgenooten, opdat deze niet op verkeerde wegen zullen komen en, voor het geval dat dit reeds gebeurd is, hem te dwin gen daarop niet verder voort te gaan. Om dit doel te kunnen bereiken, hebben de dames, hoe ongelooflijk dit ook moge klinken, zich georganiseerd, op de wijze als de particuliere detective- bureaux en houden er een volmaakt spionncnstelsel op na. Zij bespieden de gewoonten der mannen, sclnikken er niet voor terug orn verkleed de bierkneipen met kellnerinnenbediening te bezoeken, ja het is zelfs voorgekomen, dat een dame als modemaakster een kamer huurde in de Alvenslebenstrasse, om door een, in de deur aangrenzende kamer gehooide opening een verdachten echtgenoot te be spieden. Vergaderingen en besprekingen hebben, zoo dikwijls dit noodig blijkt, afwisselend bij een der bestuursleden plaats. Wordt een echtgenoot betrapt, dan wordt hij voor een uit de leden gekozen rechtbank gedaagd; verschijnt hij niet, dan wordt hij bij verstek veroordeeld. De straffen, die bijna altijd zonder het in aanmerking nemen van verzachtende omstandigheden worden opgelegd, zijn zeer verschillend. Zij bestaan in geldboeten, in bedreigingen met een aanvraag om echtscheiding en zelfs in lichamelijke straffen, die door de dames zelf worden uitgevoerd. Of door de maatregelen van dezen geheimen bond al goede uitkomsten zijn verkregen, weten wij niet. Keizer Wilhelm geklopt. In zijn vrije oogenblikken en die schijnen nog al rijkelijk vertegenwoordigd is de keizer van Duitschland dol op alles, wat water is en wat naar watei zweemt. Zijn laatste illusie is geweest deel te nemen aan een zeilwedstrijd. Dinsdag heeft hij daaraan kunnen voldoen. Hij is echter inet zijn jacht Meteor bij de zeilwedstrijden te Gowes geslagen. Woekenvinsten. Ongeveer acht dagen geleden stortte signor Martinelli, een jong Italiaan, uit de buurt van Livorno, van de rots te Monte Carlo in zee. Het vreeselijk verminkte lijk werd spoedig gevonden. De doode had niet het geringste stuk van waarde meer bij zich. Zijn bloeder, die uit Livorno was overgekomen, kwam te weten, dat de ongelukkige binnen vier-en-twintig uur aan de speel tafel 50.000 lire verloren had, maar kon zich niet verklaren waar een brillanten ring, het gouden hoiloge, benevens nog eenige voorwerpen van waarde gebleven waren. De politie vertelde hem, dat de zelfmoordenaar, die waarschijnlijk verpand en de opbrengst verspeeld had. Signor Mat tinelli deed hiernaar onderzoek en kwam tot de ontdekking van een schaam teloos woeker- en uitzuigingssysteem, dat daar in bijna alle cafés in het open baar in praktijk wordt gebracht. De kostbaarheden van de overledene waren bij een woekeraar, die zijn kantoor hield in de achterkamer van het Café de Paris, verpand geworden. Deze waardige heer had den ongelukkige op zijn gouden horloge met ketting, ringen enz., een gezamenlijke waarde van 2000 francs vertegenwoordigende, 400 francs geleend, en wel onder de volgende billijke voor waarde»Het geld mort binnen 12 uur met de provisie van 50 francs aan den leener terugbetaald zijn, of de verpande voorwerpen güan in diens bezit over." Signor Martinelli had de grootste moeite, om tegen een bijzonder hooge premie de zijn broeder toebehoord hebbende zaken terug te krijger.. Wat een schoon land, dat Monaco! Het weer in Juli Het spreek woord van de paaiden, die te hard van stal loopeD, schijnt ook door dezen zomer bewaarheid te worden, zegt het weer bericht van het Utr. Dgbl. Was de maand Mei te warm, Juni was alreeds eenigszins te koud. Het aantal zomerdagen (maxin.urn temperatuur boven 25 gr. C.) was in Juni slechts de helft van het gemiddelde aan tal. Nog treuriger was het in Juli. Slechts op één dag, den 29en, bereikte de tem peratuur den hoogslen stand van 25 gr. C., terwijl Juli recht heeft op 6 zomer dagen. De gemiddelde temperatuur in de afgeloopen maand, zoowel 's morgens, 's middags als 's avonds, bleef 1 a 2 gr. C. onder het veeljarig gemiddelde. Ondanks de te lage temperatuur was de maand droog en de overheerschende windrichting uit NO. De totale regen- hoeveelheid, 38 mM., bedraagt slechts de helft van de gemiddelde hoeveelheid 76 mM. De totale verdampingshoogte is 126 mM. tegen gemiddeld 130 mM. Het aan tal regendagen (10) en het aantal onweers- dagen (1) bleef aanzienlijk onder het veeljarig gemiddelde, achtereenvolgens 17 en 4.3 bedragende. De gemiddelde bewolking (5.2) was zeer normaal (5.4), eveneens het aantal bewolkte en heldere dagen, hetwelk beide 2 bedroeg. Zijn doorgaans in Juli WZW. winden met 13% overheer'schenrl, in de afgeloopen maand bleven de NNO. met 21 verreweg de overhand behouden, slecht 8°/oo was uit WZW. Het aantal windstilten (37%o) was eveneens aanzienlijk tegen gemiddeld 25%. vooral de laatste 20 dagen waren windstil. Daarentegen woei den 7 een ZW storm, waarbij oen windstoot van 74 KG. voorkwam. Hoewel het in 't geheel op 8 dagen hier te lande heeft geonweerd, is slechts op 2 datums, den 13 en 30 Juli, onweer van eenige uitgebreidheid voorgekomen. R. van S. schrijft aan de Java-Bode: „Dikwijls heb ik er schik in," zegt Geertruida Carelsen in Los en Vast, als een jong auteur op het thema der moderne kleur-klank-taal zijn aardige, levendige, desnoods een beetje grillige variatiën maakt." Misschien heeft zij dan ook schik in het volgende: Een verhaal van iemand, wien op een wandeling zijn schoeisel verradelijk begaf. (In kleureniaal uit de Gids nieuwer dan de Nieuwe Gids) Mijn log lichaam opte van zijn leger, en voelde zich lekker. Ik was in een malsche-weide-zachtgroene stemming. Met een middagzomerdag-helder-blauw gevoel schoof in rnijn schoenen, die mijn voeten warm omhelsden. De groene, rnet geel, rose en blauw gekladderde natuur bonsde het lichaam naar buiten, en door mijn voeten voortgetrokken, deed ik een goud gele wandeling. Hel blauw van mijn ge voel werd donkerder en donkerder tot de donkerste schakeering, en ging eindelijk over in zwart, omdat mijn schoeisel grauwachtig mij begaf. In een vies-kle- verig-zwarte stemming keerde ik terug en werd door de deur van mijn woning schrokkend binnengeslokt. Den schoen maker ontboden, smeet ik hem op hel- rooden toon pikzwarte woorden, nu en dan nis het donkere firmanent bij onweer door bliksemstralen verlicht, in het ge zicht, eri gelaste hem mijn elk beeld weerkaatsende verlakte schoenen wit te maken. De stommeling de moderne taal niet kennende, bracht mij in plaats van goede in orde gemaakte schoenen, werkelijk witte. Nu werd mijn gemoed karmozijnrood (echte Akkerman's verf, verkrijgbaar bii Smits, op Noordwijk). en botte uit. Ik gaf hem een klap, zwart als Oost-Indische inkt, waardoor de natuur hem groen en geel werd, en hij met nattig-vaal-grijs verdriet terugging. Het karmozijnrood van mijn gemoed verbleekte, en ik vlijde mij eindelijk neder in een stemming van roze pluche. Te Mallow in Engeland, waar het circus van Sanger tijdelijk vertoefde, brak Don derdag een groote mannetjes-baviaan uit zijn kooi en veroorzaakte niet weinig schrik en ontsteltenis. Hij liep een straat op en terwijl iedereen voor hein vluchtte, behalve een hond, greep hij den hond en doodde hem. Daarna liep hij een porselein-winkel in, waar hij een kind bij den nek beetpakte en het een krab gaf, zoodat het sterk bloede. Daarop weer de strant ingaande, vond hij een ander kind, een jongetje, dat bij met zijn klauwen een wang openscheurde. Eene menigte menschen met stokken, hooivorken en dergelijke wapenen volgde al spoedig den aap, maar hij liep van straat tot straat. Eindelijk kwamen eenige politieagenten van geweren voorzien en joegen den ba viaan op een gunstig oogenblik eenige kogels in het lijf. De heer Sanger eisclit nu 200 p. st. van de politie, voor het dooden van zijn nap, en de personen, wier kinderen werden mishandeld, eischen schadevergoeding van den eigenaar van hel circus. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN30 Juli Wilhelmina, d. van Albertus Waanders en Johanna Janssen. Klasina Anna, d. van Klaas Hoefman en Anna Maria Mulder. Sophia, d. van Leonardus Franeiscus Zeiss en Johanna Jonker. 2 Aug. Willem, z. van Albertus Petrus Franeiscus Reeders en Margaretba Hendriua Elisabeth Bijtelaar. 3 Aug. Dorothea Josiua, d. van Gerardus Johan Tismeer en Geertruida van Ruitenbeek. Jacob, z. van Izaiik Cohen ea Hanna Wins. Johanna Hendriks, d, van Jan Dirk Slruve eu Elisabeth de Groot. 4 Aug. Johanues, z. van Willem Vonk en Petronella van Sandbrink. OVERLEDEN30 Juli Johanna Meijer, lm. 3 Aug. Jau Baptist Singram, 6S j. echtg. van Dirkje van de Geest. 4 Aug. Lambertus Petrus Hageman, 17 d. Her- manus Donkervoort, 70 j. echtg. van Hendriks Gardina Luugcuberg. Hoogland. OV ERLEDEN31 Juli Maria van Smeediug 64 j. ongeh. Lensden. GEBOREN: 30 Juli Heudrika, d. van Jan Pol en van Fennetje Hogeweg. Woudenberg. GEBOREN 30 Juli Dirkje, d. van Cor nells van de Vliert en Teunisje Steenbeek. 31 Juli Antonia, d. van Adrianus Cornelia ter Burg en Cornelia Ederveen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2