Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. ter voorkoming van ongelukken bij de oefeningen van de troepen onder hun bevel. Ongeveer een half uur ten westen van 't station Wezep is eergisteren middag, vermoedelijk door vuur uit de locomotief, bosch- en heidebrand ontstaan in een dennenbosch, toebehoorende aan den heer Reuter te Amersfoort. Daar alles kraak- droog was, verspreidde zich het vuur snel, 't welk tengevolge had, dat ook andere perceelen schade bekwamen. Het was een wild fantastisch schouwspelnu eens kron kelden de vlammen laag bij den grond, totdat ze op eens als een razende futie door de takken stoven. Door vele rappe handen werd een wal van mos en heide ontdaan, zoodat de vlam zich niet verder kon verspieiden. Er zal zoo ongeveer 8 k 10 H.A. vernield zijn. Het zoude zeer wenschelijk zijn, dat er beter maattegelen genomen werden teger. brand langs den N. C. S., te weten, dat de in de droge sloot en langs den weg groeiende heide, jonge dennen en verdere benderij werden opgeruimd. Het werkvolk van de lijn toch had juist even te voren een brand in het begin kunnen stuiten, toen ze wat verderop bovenvermelde zagen woeden. Maandagnacht te 3 uuristeBieda en omstreken eene aardschudding waar genomen, welke slechts eenige seconden aanhield, doch nogal vrij hevig was; zij ging, volgens opgaven, van l.et oosten naar het westen. In sommige huizen werden deuren en ramen in schudding gebracht. Op de Sarphatikadp had zich eer gisteren in een kalm hoekje een man, die last had van de warmte, te slapen gelegd. Dal bekwam hem echter slecht want een paar straatdieven, die den slaper zagen liggen, dieven hun brutaliteit zoo ver, dat zij 's mans bottines, ja zelfs zijn pantalon, waaiin een beurs met f 12, uittrokken, en daarna op den loop gingen. Als die man geen gezonde, vaste slaap heeft, dan heeft niemand ze. Concurentie. Voor eenigen tijd hebben te Berlijn, Duitsche en Hollandsche gedele geerden op initiatief van den Duitschen postineester-generaal, onderhandeld over eenige veranderingen in het postverkeer tusschen Engeland en Duitschland over Vlissingen. Het doel daarvan was, om door een ver hoogde snelheid enz., nog aansluiting te krijgen met een nieuw ontworpen expressetrein tusschen Keulen en Berlijn, om zoodoende een snellere postverbinding tusschen Engeland en Duitschland te verkrijgen. Met het oog op de belangen der Hol landsche spoorwegen en stoomboollijnen opperden de Hollandsche gedelegeerden daartegen bezwaren. De Belgische belang hebbenden ijverden tegelijkertijd tot het verkrijgen van een Duitscb-Engelsclre post- vei binding over Ostende, wat, naar het heet, thans tot gevolg heeft gehad, dat nu de sedert het voorjaar hangende onder handelingen tusschen DuitscheenBelgische spoorwegmaatschappijen hebben geleid tul een piincipiëeleovereenkomst,om tusschen Berlijn en Ostende een bliksemtrein te laten loopen met een snelheid van 100 K.M. per uur. De eindbeslissing is echter eerst te wachten bij de nieuwe dienslreg-ling in het volgende jaar. Ouder het opschrift «Brand te Dus- sen" meldt de A'. li. Ct Midden in het land van Altena, pl. m. 2 uui' Z.Z.W. van Woudriclietn en onge veer 5 kwartier O.N.O. van Geertruiden- berg, ligt het landbouwdorp Dussen, in drie parochiën verdeeld, namelijk Dussen- Muilkerk, Dussen-Munster kerk en Dussen- Rolder. Het fraaiste daarvan, de eigenlijke kom der gemeente, wordt gevormd dcor Du-sen-Munsterkerk. Midden in die kom slaat of liever stond eene flinke boeren- slelling, met eene kapitale schuur daar tegenover, behoorende aan H. Verhoeven. Woensdag 2-1 Augustus 's namiddags on geveer 2 uur, was men bezig met het binnenhalen der tarwe en het optassen in de schuur. Alle man was in de weer, toen plotseling brand werd bespeurd deze vond in de droge granen en het hooi zooveel voedsel, dat de gansche schuur in een oogenblik in lichtelaaie vlam stond. Het huis van Verhoeven aan de over zijde vatte eveneens spoedig vlam, en nu was aan geen blusschen meer te denken, te meer, daar de gemeente slechts irr het brief van Launce. Nathalie las de volgende regelen „Ik zal bij u zijn, lieve, bijna tege lijkertijd, dat gij dezen brief ontvangt. Brouger dezes zal u vertellen, wat er ia bet dorp is voorgevallen uw briefje verspreidt een nieuw licht ovor de ge- heele zaak. Ik blijf alleen nog hier om naar den dorpspredikant te gaan (die hier tevens de betrekking van Mayor bekleed) en mij als uw echtgenoot be kend te maken. Thans moet aan alle vermomming een einde komen. Mijn plaats is bij u en de uwen. 't Is zelfs nog erger dan uwe ergste vermoedens. Turlington is de aanlegger van den aanslag op uw vader Oordeel nu of gij na dit alles geen behoefte hebt aan de bescherming van uw echtge noot! L." bezit is van eene kleine brandspuit, en alle schuren in den omtrek nog met riet gedekt zijn. Van het eene huis op het andere sloeg de brand over, tot het vuur ongeveer 80 M. verder de herberg van W. J. Hesels en het prachtige nieuwe woonhuis van de dames De Wilt had in vlam gezet. Daarop volgt namelijk de haven en aan de overzijde stond het nieuwe raadhuis en de prachtige katho lieke kerk met pl. m. 30 M. hoogen to ren. Iedereen dacht, dat hier het einde van den brand zou zijn, zoodat velen zelfs alle hunne goederen en kostbaarheden naar de kerk brachten, waarheen zelfs het lijkje van een kind uit een der bran dende huizen was vervoerd. Toch bleek hel vuur te machtig. Toen de beide groote schuren vol graan naast het huis der dames De Witt in vlammen opgin gen, en een kolenschip, dat in de haven, die op dat oogenblik door de eb zonder water was, eveneens in brand vloog, toen verhieven de vlammen zich zoo ontzet tend hoog, dat de klankborden boven in de galmgaten van den toren vlam vatten en de gansche toren weldra eveneens in vuur stond. De kerk volgde spoedig en bet raad huis eveneens. De vuurzee bood nu een prachtig schouwspel aan, vootal toen de toren omstreeks vier uur wankelde en instortte. Nog enkele schuren en woon huizen volgden, maar de wind, die eerst W. N. W. en daarna vlak W. was geweest, kromp tot Z. W., en dal was het behoud voor verscheidene belendende perceelen, onder andere voor hel fraaie klooster en de pastorie, die op korten afstand van de kerk gelegen zijn. In de andere rich ting stuitte het vuur op de met pannen gedekte herberg van Van Beurden, maar hier wisten een groot aantal (linke man nen, die een keten gevormd hadden en elkander het water met emmers aangaven, zich zoo krachtig te weren, dat dit huis, ofschoon het veel schade bekwam, toch behouden bleef. Het blusscben werd ten zeetste belet door de gesteldheid van het brandende gedeelte van het dorp, dat in twee rijen langs den dijk, die den eenigen rijweg vormt, is gebouwd. Die weg was door de hitte niet te genaken, zoodat men uit de tuinen aan den voet van de dijk achter de woningen hulp moest aanbren gen. Dat dit niet goed mogelijk was met de geringe hulpmiddelen, waarover men beschikte, is licht te begrepen, ofschoon ook de spuiten van Meeuwen en Almkei k waren aangerukt. Eerst ten 10 ure on geveer, toen het vuur geen voedsel meer vond, vooral door het draaien van den wind, en mede bestreden werd door eene flinke regenbui, was het gevaar voor het overige gedeelte van het dorp ge weken. Groot is de verwoesting in dien korten tijd aangericht; niet minder dan 27 per ceelen, waaronder ketk, toren, raadhuis, telephoonkantoor en vetscheiden heeren huizen, liggen in puin en vormen eene onafgebroken rookende en smeltende massa. Twintig huisgezinnen zijn van dak beroofd en hebben alleen door de hulp vaardigheid hunner dorpsgenooten tijdelijk een onderkomen gevonden. Het fraaie raadhuis was eerst 10 jaren geleden na de ramp van Nieuwkuik, waaronder ook Dussen zeer leed, gebouwd, terwijl de kerk en de toren, die ook in '1842 af- btandden, van 1843 dagteekenen. Ook daarin is alles, zelfs het goed, dat anderen erin gebracht hadden, totaal verbrand, wat vooral van den fiaaien preekstoel en het schoone orgel te betreuren is; liet lijkje, dat men erin gebracht had, werd nog tijdig weder verwijderd. De gansche ruimte met zijne rookende puinhoopen biedt een allertreurigst schouwspel aan; de schade is nog niet met zekerheid op te geven, maar is zeer groot. Wel waren meest alle gebouwen geassureerd, maar het graan, waarmede de schuren gevuld waren, meestal nog niet, ook niet van den eigenaar, bij wien de brand ontstond. Ook deze brand heeft weder bewezen, dat rieten daken en groote schuren in de kom van een dicht bevolkt dorp uiterst gevaarlijk zijn, vooral wanneer zoo wei nige en zeer gebrekkige bluschmiddelen aanwezig zijn alsook hier het geval was. Als voorzorgsmaatregel tegen het ge vaar van verspreiding der cholera, is, naar het Utr. Dgbl. meldt, door den directeur-generaal der Maatschappij tot Nathalie overhandigde den brief aan hare tante en wees naar den volzin, die Turling ton's misdadig voorweten van den aanslag op Sir Joseph's leven bevestigde. Zwijgend en met afgrijzen keken de beide vrouwen elkander aan. terwijl zij zich herinnerden, wat er in den vooravond was gebeurd, het geen haar nu niet langer raadselachtig voor kwam. De knecht bracht haar tot de werke lijk terug, door het verhaal van zijne ontdek king in het dorp. Toen hij daar aankwam, was de geheele plaats in rep en roer. Een oud man een vreemdeling in Baxdale was op den neg. dicht bij de kerk in zwijm liggend ge vonden; en de persoon, die hem had ontdekt was niemand anders dan Launce zelf ge weest. Hij was letterlijk in de duisternis over't lichaam van Thomas Wildfang gestrui keld, toen hij naar zijn logement in het dorp terugkeerde. (Slof volgt). exploitatie van Staatsspoorwegen last gegeven, om de voor het publiek bestemde privaten en urinoirs op de stations, de closets in de rijtuigen en de privaten en locomotiefdepöts, de groote werkplaat- enz. met de meeste Zorg te reinigen, rein te houden en voortdurend te ontsmetten met kalkmelk of een ander deugdelijk ontsmettingsmiddel. Te Nieuweschans wordt ijlings een barak gebouwd met privaten tot tijdelijk oponthoud van de Russische landverhui zers, die daar van Bremen worden aan gevoerd om verder naar Rotterdam en Amsterdam te worden vervoerd. Die lie den worden over het Nederlandsche ge bied vervoerd in bepaald daarvoor aan gewezen derde klasse-rijtuigen, die voor zien zijn van het opschrift «landverhui zers" en telkens ontsmet worden. Deze maatregelen geschieden in overleg met het geneeskundig Staatstoezicht. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat, zoolang de badplaats Scheveningen bestaat, nimmer het aantal zeebaden per dag zoo groot was als in de laatste da gen. Weid jaren geleden het maximum van 1237 bereikt, dat getal is in de laatste dagen herhaaldelijk overschreden en was Dinsdag II. 1316. Naar de Haarl. Ci. verneemt zullen HH. MM. de Koninginnen bij haar aan staand bezoek te Haarlem ook een rijtoer doen over Bloemendaal. Onder de inrichtingen, die de eer van een bezoek van HH. MM. zullen genieten, behoort ook de rijtuigfabriek van de heeren Beynes en de drukkerij van de heeren Joh. Enschedé zonen. Verder zal de eerewacht staan onder bevel van jhr. W. P. Teding van Berkhout. Omtrent het te Velzen plotseling overleden meisje deelt het Haarl. Dgbl. nog het volgende mede: «Het 19jarig meisje, dat er het slacht offer van werd, had een deel van den nacht doorgebracht op de kermis te Bever wijk. Nog niet lang was zij tehuis, of zij kreeg hevige krampen en andere verschijn selen en stierf binnen enkele uren. Het vermoeden ligt voor de hand, dat zij op de kermis een en ander heeft gebruikt, dat bij de groote hitte der laatste nachten niet anders dan zeer nadeelig kon wei ken, slecht bier, zuur en dergelijken. In elk geval ligt er niets in, waarover men zich ongerust behoeft te maken en is dan ook tot dusver het geval alleen gebleven." De burgemeeeter van Den Haag heeft het houden van een optocht door de sociaal-democratische en vakvereeni- gingen op den dag der groote bijeen komst voor algemeen stem- en kiesrecht, den 18 September a. s., geweigerd. Te Arnhem vertoeft een Deensch kapitein der artillerie, om de schietoefe ningen van hel korps rijdende artillerie bij te wonen. Het gisteren nacht van Hamburg in den Nieuwen Waterdag binnengekomen stoomschip Jason, had twee cholera-lij- ders aan boord, waarvan reeds één over leden was. Door den havenmeester zijn zeer strenge voorzorgsmaatregelen genomen tegen be smetting over zee. Een speciale dienst is ingericht om alle zich in de haven be vindende schepen, ook nadat zij in quaran taine gelegen hebben, steeds te onder zoeken, en bij ziekteverschijnselen te isoleeren en uit de gemeente te verwij deren. Uit Maassluis wordt gemeld, dat de Jason zes cholera-zieken aan boord had en dat er daarvan twee zijn overleden. Er waren uit Maassluis medicijnen en ontsmettingsmiddelen naar boord gezonden. Het schip was van Hamburg naar Keulen bestemd. Van 3 u. 40 gisteren namiddag meldt men ons uit Maassluis, dat ook volgens bericht van den qurantaine-dokler aldaar, aan boord van de Jason gevallen van Aziatische cholera zyn geconstateerd. Het stoomschip vertrok naar de quaran taine-plaats, onder de gemeente 's Graven- zande, waar de zieken in eene daarvoor ingerichte barak"zullen worden verpleegd. Toen de scherm- en gymnastiek- vereeniging «Ontwikkeling" de verblij dende tijding ontving, dat haar hoogge achte directeur, de heer W. J. van Rhee, met gunstig gevolg het examen voor middelbaar gyninastiek-onderwijs had afgelegd, besloot zij hem eene verrassing te bereiden. Met de muziekvereeniging «Caecdia" wachtte zij hem op aan het spoorwegstation om hem hare geluk- wenschen aantebieden, en vervolgens een feestelijken tocht met fakkellicht door de stad te maken. In het lokaal «de Arend," waar men zich daarna vereenigde, werd de heer van Rhee door den president en onderscheidene leden der vereeniging op hartelijke, van groote waardeering getuigende wijze toegesproken, waarbij het aan luide toejuichingen, ten blijke van instemming, niet ontbrak. Nadat de heer van Rhee daarvoor zijn dank had betuigd, bleef men tot laat in den nacht nog gezellig bijeen. De commissie, ingevolge art. 131 der gemeentewet uit ingezetenen van Amersfoort gekozen, heeft zich vereenigd met de door Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht voorgestelde grensver- andering tusschen Leusden en Arneisfoort, in dier voege, dat het terrein waarop de infanterie-kazernes staan met den omgelegden Dievenweg, thans onder Leus- Leusden gelegen, bij Amersfoort wordt gevoegd. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal alhier een groot kinderfeest worden bereid aan de leerlingen van de openbare en bijzondere scholen voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, op een terrein aan de Korte Bergstraat gelegen, daartoe wel willend en geheel belangloos door den eigenaar, den heer J. G. van der Geest, ten gebruike afgestaan, alwaar de feeste lijkheid zal worden opgeluisterd door de muziekvereeniging «Caecilia." Aan ver schillende spelen zullen de kleinen deel nemen, en het onmisbare zakloopen, mastklimmen, een driebeenige wedloop, tonkruien enz., zal niet ontbreken, terwijl op de tijdstippen dat de kinderen onder scheidene verveischingen gebruiken, een vijftiental miniatuur-luchtbalons zullen worden opgelaten. Het feest duurt van 25 uur 's namiddags. Ook den militai ren wordt een feest bereid, waarbij ver schillende wedstrijden om prijzen, op het terrein der infanterie-kazernes zullen worden gehouden. Voegen wij daaraan nog toe de mededecling, dat eene groote parade zal worden gehouden door de schutterij en het garnizoen, dan gelooven wij een zeer vreugdevollen dag te mogen voorspellen. Dein denlaatsten tijd, bekend gewor den Passiespelen te Stieldorf zullen up Zondag 28 dezer en Zondag 4 Sept. weer plaats hebben zij duren dagelijks 4 uren. Men kan Stieldorf bereiken: 1. van het station Oberkassei a. Rhein bij Bonn, hetzij te voet in 1 uur of per rijtuig; 2. van Köningswinter over Heisterbach per rijtuig in 1'/, uur. Het is den be- zoekeis geraden in Oberkassei te over nachten; wel is waar is daarvoor ook te Stieldorf gelegenheid, maar men is er daar niet zoo ruim op ingericht. De ontvangst op de Belgische spoor wegen gedurende de maand Juli bedraagt 200.000 fr. meer dan verleden jaar. Ge durende de drie dagen der feesten van Antwerpen bedroeg de ontvangt 170.000 fr. Eenige dagen geleden heeft de Russi sche politie in de voornaamste plaatsen van het district van den Don een cari- catuur-prent afgerukt, die door onbekende handen veelvuldig op de muren was aan geplakt. Het was een figuurlijke voor stelling van de cholera, zittend op eene kar, die door zwarte paarden werd ge trokken, voorafgegaan door priesters en gevolgd door dokters en ambtenaren met banieren. Onder deze teekening was een verzoek te lezen van hen, die aan den optocht deelnamen, dat de cholera ten minste nog een veertien dagen langer in het land zou blijven, opdat zij meer tijd zouden hebben om hunne zakken te spek ken. Nabij Béziers is een locomotief gedérail leerd op de brug over de rivier de Orb- en de wagons volgden toen en stootten tegen elkander, Vier personen zijn gedood en een veertigtal gekwetst, waaronder velen zwaar. Het ongeluk moet veroorzaakt zijn doordien de houten dwarsleggers op de brug meestal gespleten en verrot waren. De spaansclie onderwijzers der lagere scholen leiden een ellendig leven. In vele gemeenten worden zij hoegenaamd niet betaald. De gemeenten zijn aan het onderwijzerskorps verscheidene rnillioenen schuldig. Dat gaat zooverre, dat de onderwijzer van Banagalbon deze week verplicht was op de straat te bedelen. Te Deventer wilde Maandagavond een meisje eene petroleumlamp uitblazen. De vlam sloeg in de lamp, en het meisje kreeg zulke ernstige brandwonden, dat zij des nachts in het ziekenhuis is overleden. Tengevolge van bloedvergiftiging is een meisje van 6 maanden aan de Slaakkade te Rotterdam overleden. Het kindje krabde jl. Zaterdag haar beentje open, en de vergiftiging schijnt ontstaan door een roodgekleurd kousje, hetwelk men het kindje over het open beentje had aange trokken. Eenige zeemuizen, dieren, die weinig worden aangetroffen, zijn door N. Scliel- linger, van Tessel, in de Noordzee gevangen en naar het Aquarium te Amsterdam ge zonden. In levenden staat zijn zij daar aangekomen. Woensdagavond ontspoorde, in de nabijheid van het station te Stavoren, bij het rangeeren trein 595. Het verkeerd stellen van een wissel was daarvan de oorzaak. Ongelukken zijn er niet bij ge beurd, maar de laatste van daar vertrek kende treinen, waarvan de talrijke uit Holland komende pleizierrjeizigers moest vervoeren, hadden ten gevolge van dit ongeval nogal wat oponthoud. Een meisje uit Harlingen, dat een paar dagtn voor pleizier te Hilversum was gelogeerd, is daar uit de stoomvélocipède gevallen, met het gevolg, dat haar heen ernstig bezeerd werd. Bij den heer H. ingedragen, werd haar geneeskundige hulp verleend door 2 doctoren. Geduld. Een daklooze werd onlangs des nachts op een bank onder den Linden, in Berlijn, slapende gevonden,gearresteerd en voor den commissaris gebracht. «Wat deed je daar zoo laat op die bank?" vroeg deze. «Ik wachte op de opening van de wereldtentoonstelling." Voor Friedrich Krupp, den overleden skanonnenkoning," wordt den 28en dezer te Essen een gedenkteeken onthuld, waar voor de 26,000 arbeiders en bedienden der firma Krupp geld hebben bijgedragen. Men is te New-York bezig met het bouwen van een fabriek in den vorm van een olifant. Het gebouw wordt ruim 60 meter hoog. In het gedeelte, dat het lichaam van den olifant voorstelt, komen een aantal zaleninden snuit, de tanden en den staart worden trappen gebouwd. In de poolen komen de vier hoofdingan gen. Twee groote vensters worden de oogen er. om den olifant een echt Oostersch uitzicht te geven komt op zijn rug een huisje, een toren van 90 meter, van welks plat men een zeer fraai uit zicht op New-York en Brooklyn zal ge nieten. Electriciteit en plantengroei. On getwijfeld zal de electriciteit een der grootere factoren worden bij het kwee ken van vruchten, groenten en bloemen, en dat die tijd niet ver meer af is, kau men opmaken uit het feit, dat een kwee- ker in Engeland electrisch licht heeft aangebracht in een groote broeikas, be stemd tot het aankweeken van winter en voorjaarssalade. Hij gebruikte drie booglampen elk van 2000 kaarsen gedurende den geheelen winter. Deze lampen brandden des nachts alleen met het doel om het groeien der salada te bespoedigen. Hij heeft bevon den, dat de groei 10 pet. sneller gingen de winst van den oogst de onkosten der. lampen geheel goed maakt. Wanneer de oogst vijf dagen vroeger rijp is, verze kert hem dit een winst, gelijkstaande met 15 dagen gedurende den winter. Door de Horticultural Times is het bo vendien nog vastgesteld geworden, dat de groei flinker en de kwaliteit in elk opzicht beter is. Goed gevoerd. Modegek: Zeg eens, coupeur, deze jas maakt mij tot een vogel verschrikker. Zij is niet gevoerd. Kleermaker: Neen, mijnheer, aan de jas ligt het niet; u is niet gevoerd. Een nieuwe belasting. Dit jaar moet de militaire belasting in Frankrijk voor het eerst betaald worden. Men schat het aantal personen, die in de termen dezer belasting vallen op 80- a 100,000. De belasting bestaat uit een vaste som van 6 francs per jaar, vermeerderd met het bedrag der personeele belasting van den hoogstaangeslagen naasten bloedver want, gedeeld door een getal, overeen stemmende met het aantal kinderen dat deze heeft, benevens een bedrag van 5 centimes per franc voor het houden der rollen enz. en een bedrag van 3 centimes per franc voor kosten van inning. Wan neer dus een vader zes kinderen heeft, waarvan een kind vrij is van millitaire diensten, dan moet hij betalen 6 francs, dan 600 gedeeld door 6 is 100 francs, dan 105 X 5 centimes 5.3 francs, vervolgens 106 X 3centimes 3.48 francs. Met het stijgen van de belasting en een geringer aantal kinderen wordt de mili taire belasting hooger; wie 1000 francs belasting betaalt en slechts één zoon heeft, vrij van militairen dienst, moet voor dezen zoon 1086.48 francs betalen of in 19 jaar de aanzienlijke som van 20,643 francs. Een modderbad. Onder den indruk van het lezen over den heilzamen invloed, welke modderbaden op het gestel van den mensch kunnen uitoefenen, verkeerden waarschijnlijk eergisterenavond drie jon gens van circa zestien jaar door een bad te nemen in het heldere, verfrisschende(l) water van de welriekende Lijnbaansgracht te Amsterdam, een vierde vervulde de rol van schildwacht, en bewaker van hunne kleeding, om uit te zien of ook een der dienaren van den heiligen Hermandad, hun in hun onderzoekingskuur zou komen storen. Eenige oogenblikken ging alles goed, maar o noodlot, daar komt een burger, die wellicht haast had, hun schielijk voorbij loopen, de schildwacht, trouw zijn plicht vervullende, maakt alarm, door te roepen: «pas op jongens, die kerel roept een krauter." Werkelijk daagden dan ook van den kant, waar de man verdwenen was, twee agenten op. «Daar heb je ze al I" roept de schildwacht, en op lijfsbehoud bedacht, wordt hij ontrouw, werpt het pak kleeren, dat op de vlucht was berekend want alles was tot een bundel vereenigd neer, en zette het op een loopen. Uit de schildpadsoep te springen, de riem, die

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2