INBOEDEL, BU1TEMDSCH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. MEflU BELÈN. Ingezonden. ADVERTENTIËN. Vrijwillige Verkooping 1XT e r e n: Allerwege is men in de gemeente bezig; op last van burgemeester en wet houders, de mestbakken te ledigen en de mestvaalten opteruimen erj naar de lan derijen te vervoeren. Op grooten prijs stellende de mede werking die de ingezetenen in deze be- toonen, vermeenen wij nogmaals met ernst de wenken door het dagelijksch bestuur der gemeente, tot wering van de cholera gegeven, in herinnering te moeten bren gen. Bij het te Dordrecht gehouden kegel-concours is door t nzen stadgenoot, den heer G. F. Nijland, den eersten prijs, gouden medaille, gewonnen. Bij het dagelijksch bestuur, is, met het oog op de in het buitenland heer- schende cholera, het denkbeeld in over weging om de kermis dit jaar in onze gemeente niet te doen houden. De toestand te Hamburg, liet cen traalpunt der cholera-bcsiueMiug tot hetwelk al de gevallen in en om Duitsch- land zijn terug te brengen, is binds ons laatste overzicht weinig verbeterd; het cijfer der aangetasten en der overledenen bleef, met eenige schommelingen, onge veer dagelijksch op dezelfde hoogte. Zwaar boet de ongelukkige stad het ver zuim harer overheid, die, toen de eerste gevallen zich voordeden, uit bezorgdheid voor de handelsbelangen ze verzwegen heeft en ook naliet te doen wat het dreigend gevaar noodzakelijk maakte. Thans is liet stil en treurig in de sti aten er worden ieder etmaal vier-, vijfhonderd en meer Jyken grafwaarts gereden, voor een deel 's nachts, op groote transport wagens, met wel veertig kisten beladen. De gemeenteraad van de stad Hau- iiover richtte tot den Hamburgschen Senaat een depêche, waarin geviaagd werd, ter vermindering van de kans van verbreiding der ziekte, alle personen, die de stad verlaten, bij hun vertrek te ont smetten, zoomede hun bagage; andere steden sloten zich bij dien drang aan. Er is geantwoord, dat de desinfecpe voortaan aan het spoorwegstation op de vei trekkende passagiers zal woiden toe gepast; met de bagage achtte men het ondoenlijk. Alweer een halve maatregel dus. En hoe groot het gevaar voor over brenging der cholera-kiemen in gedragen lijfgoed is, bleek te Berlijn, waar een jonge man voor een uit Hamburg aan gekomen reiziger een p iar kledingstuk ken naar de ontsmeningsplaats bracht; onderweg werd hij aangetast, en, onmid dellijk naar het hospitaal gebracht, be zweek hij daar spoedig. De straat, die hij was doorgegaan, werd dadelijk afgezet en ontsmet. In andere Duitsche en ook Deensche steden blijven, dank zij het gestrenge toezicht, de gevallen sporadisch. In Rus land is weer verheffing van de ziekte waar te nemen: zij verscheen ook te Kiëflf, waar zij zich tot dusver niet had vertoond. In en om Parijs is ook de toestand minder gunstig dan eenige da gen geleden. De Keizer van Duitschland heeft voor- zijn reisplannen opgegeven onder tegenwoordige omstandigheden acht et nipt raadzaam, de residentie te ten. In Oostenrijk zijn de voorge- Uf, ,en groote manoeuvres afgekomman- erd. Dezer dagen werd te Mainz het jaar- ^ksche KulboliekeBi-coiigreH, door ^gedelegeerden uit geheel Duits'chland bij gewoond, gehouden. Resolutiëu weiden genomeu ten gnnste van het herstel van de wereldlijke macht des Pausen, en van de weder-toelating der Jezuïten. Ook be treurde men zeer de intrekking van het ontwerp der Pruisische schoolwet en de aftreding van den Minister van Ee/edienst Von Zedlitz. In niet beslist clericale krin gen hebben deze besluiten veel sensatie „Waar komt ze vandaan vraagde Paganini. „Van het bureau, mijnheer. Ik weet er niet anders van, dan dat ik heb hooren zeggen, dat zij van Orleans of van Lyon komt." „Dat is vreemd," zeide l'aganini; „Ik ken niemand in eene dezer steden. Wie kan mij die gezonden hebben?" „Wel, mijnheer ik zie niet, dat er dat op aankomt, vindt u ook met, mijn heer?" zeide Louisette zacht. „De doos is aan uw adres, dus is zij uw eigendom. Gij neemt haar dus, niet waar?" „Wel zeker, Louisette, en wij zullen zien wat zij bevat." Paganini betaalde den kruier eu deze ver trok. ,,Zal ik de doos naar uwe kamer brengen mijnheer?"vraagdeLouisette, blijkbaar nieuws gierig. ,,Neen, wij zullen ze hier openen," zeide Paganini, terwijl hij onmiddelijk een blik sloeg op de dames, die geheel ïu haar spel schenen verdiept, cn Paganioi en zijn doos geheel vergeteu te hebben. De doos te openen, was gemakkelijker ge zegd dau gedaan. Nadat Paganini het deksel met kwalijk verborgen toorn had afgerukt, was er nog heel wat te verrichteu, eer dat de inhoud zichtbaar werd. IJct scheen zorg vuldig gepakt in hooi en papier. Kik afzon derlijk bekleedsel van papier was met eeD verwekt. In de dagen, toen Von Windt- horst nog met zooveel talent de Katho lieke partij in Duitschland leidde,onthield men zich van zulke krasse uitlatingen, die toch tot geen practisch r esultaat kunnen voeren; zijn opvolger, de Rijksdag-afge vaardigde Ballestrem, is minder behoed zaam en zal ook in evenredigheid minder succes hebben bij verkiezingen. De stad Geuua is in feestdos, om de Italiaansche Koningsfamilie te ontvangen. Voor de viering der Colli ui bus-feesteii. Jammer dat juist nu onder de sjouwer- heden een beweging is ontstaan aan de haven tegen het in gebruik nemen van hydraulische loskianen, waardoor zij in hun loon worden benadeeld. Reeds besloten ze om ten getale van drieduizend en vergezeld van vrouwen en kinderen een manifestatie te houden, die licht ongeregeldheden kan veroorzaken. Ten einde hen tot bedaren te brengen, beloofde het gemeentebestuur dat de kranen drie maanden buiten gebruik zouden blijven en daarna slechts bij hooge noodzakelijk heid gebezigd zouden worden, De werk stakers zijn daarmee niet tevreden en eisclien uitstel van vijf jaar, wat niet ingewilligd kan worden. De President der Frausclie Repn bliek woonde de feesten bij, die te Cliarnbéry werden gevierd ter herden king van de honderdjarige vereeniging van Savoye met Frankrijk. Aan den feestmaaltijd, Zondag door den gemeen teraad gegeven, hield hij een toespraak. De Republiek, zeide hij o. a., heeft geen trouwer burgers dan die van Savoye, die altijd gewoon waren de belangen des vaderlands te stellen boven den strijd der partijen. Deze moeten de wa pens strijken tegenover den wil der natie, om Frankrijks levende krachten te vereenigen rondom het vaandel der- Republiek. Dat is de ware vaderlands liefde: Frankrijk voorspoedig en door allen geëerd te doen zijn wegens zijn kalmte en vreedzame bedoelingen; dat is tekens de weg, om de wereld ver trouwen te doen stellen in dc Republiek. Maandag ging President Carnot naar Aix-les-Bains, om een gewoon beleefd heidsbezoek te brengen aan den Koning van Griekenland. Dienzelfden dag ont ving de Russische Minister van Buiten- landsche Zaken, de heer Von Giers, die zich tot herstel van gezondheid ook daar bevindt, een bezoek van den Fransclien Minister van Oorlog de Freycinet, en had met hem een onderhoud dat een half uur duurde en waarbij ook de Rus sische gezant bij de Fransche Republiek, baron Von Mohrenheim, tegenwoordig was. De gezondheidstoestand van den heer Von Giers wordt beter en hij denkt zijn post in December weder te aan vaarden. De Fransche Regeering heeft in over leg met de Belgische eindelijk het noodige gedaan, om aan de voo/tdurende onlusten in de noordelijke departementen tusschen werklieden der beide natiën een einde te maken. In liet gehucht Bollons, bij Rou- baix, zijn een veertigtal gendarmen ge- stationneerdaan de andere zijde der giens houden veertien Belgische gendar mes de wacht, zoodat op de verschillende wegen in den omtrek behoorlijk toezicht gehouden wordt, om mogelijke vecht partijen onmiddellijk te onderdrukken. Men heeft voorts 8 personen, die 't meest tut de onlusten hebben bijgedragen, ge- anesteerd; onder hen bevonden zich twee vrouwen en verschillende oude bekenden der justitie. De afgevaardigde Basly con fereerde met den Minister Loubet over den toestand; volgens eerstgenoemde was de rust er reeds weder verzekerd, maar behoorde de Regeering te zorgen, dat de concurrentie der Belgische mijnwerkers werd gefnuikt. Hij heeft zijn voornemen aangekondigd om bij den terugkeer dei- Kamer in October daarover een inter pellatie te houden. Het veelbesproken Homestead, in Pennsylvanië, was dezer dagen het tooneel van ruw geweld van de zijde der mili tairen, onder wier bescherming het werk aantal zegels voorzien en met touw omwon den. ,,Nu, wat is het ten slotte na al die zorgvuldige emballage?" zeide eene der oude dames, die haar ongeduld niet langer kon verbergen. Er volgden nog meer omkleedsels, die van zegels moesten ontdaan worden, eer aan de nieuwsgierigheid kon worden voldaan. Eindelijk werd het laatste eu stevigste touw aau stuk gesneden en Paganini ver toonde aan het verbaasde gezelschap een houten klomp „Is dat alles?" zeideu de dames meteen blik van minachting. „Daarvoor hadden wij ons spel niet behoeven te staken." „Niets meer dan eene oude schoen," zuchte Louisette, met kwalijk verborgen teleur stelling „Niets meer dan een oude schoeu" hernam Paganini, met grooten nadruk, terwijl hij zijn blik van het viertal aan de speeltafel niet al'weuddo. „Inderdaad, een practische aardigheid, die de bestuurders of bestuursters zeker reeds veel vermaak gegeven heeft, het geschenk is mij toegezonden als eene reelit- strceksche zinspeling op en beschimping van mijne vermeeude gierigheid. Ik doorzie den geheelen toeleg. Een geschenk van een hou ten klomp op Kerstavond wordt aan Paganini gezonden, om hem roet kleine kinderen te vergelijken, die altijd geschenken vragen, en in de metaalfabrieken der Carnegie- inaatschnppij thans vrij geregeld plaats heeft. Op een voorbijvarende stoomboot met pleizierreizigers waren een paar lui onvoorzichtig genoeg, den werklieden eenige beleedigende woorden toe te roepen. De bevelhebber der troepen liet dadelijk een boot bemannen, en zette de stoomboot na; deze werd achterhaald en aangehouden; de soldaten gingen aan boord, stormden met de bajonet op de passagiers los, en veroorzaakten een vree- selijke verwarring, waai in een aantal personen, vooral vrouwen en kinderen, gekwetst werden. Van vijf waren de wonden ernstig. Vijf-en-twintig der op varenden namen zij als gevangenen mede. In een open brief, waarin President Harrison zich bereid verklaart, een her benoeming te aanvaarden geeft hij een overzicht van den algemeenen toestand. Hij roemt zeer de werking der bescher mende rechten, en zegt veel verwachting te hebben van de aanstaande internati onale muntconferentie. Een gezelschap Engelsche heeren en dames vermaken zich dagelijks op een prachtig jacht in de Friesche meren met visschen. Zij brengen ook den nacht op 'tjacht door. De juweelen van keizerin Elisabeth. Niet velen zullen weten, dat de keizerin Elisabeth van Oostenrijk een juweelenschat bezit, die nrsschien slechts in Europa wordt overtroffen doordien van de keizerin van Rusland. Daarmede wordt niet be doeld de Habsburger familie-tooi, die van de eene keizerin op de andere over gaat, en in de keizerlijke schatkamers wordt bewaard, doch de schatten, die eigendom der tegenwoordige keizerin zijn. Deze juweelen mag zij dragen als zij ver kiest, de i ijkssieraden slechts telkens op het afgeven van eene schriftelijke toe stemming des keizers. Dat privaateigen dom, hoofdzakelijk gevormd door ge schenken van den keizer en vreemde vorsten, werd voor 26 jaren door een juwelier geïnventariseerd op zes perka mentbladen en geschal. De juweelen wer den op een gangbare waarde van 2'/, millioen geschat, en wat de zetting, slij- pir.g enz. aangaat op 45 millioen. Vooral schoon is een pauriensnoer, bestaande uit drie rijen kostbare paarleu, welke de keizerin na de geboorte van den kroonprins Rudolf van haar gemaal ten geschenke kreeg en dat op f75,000 wordt geschat. Thans zijn deze paailen wel f3000,000 waard, daar de paarlvisscherijen bij Ceylon en de kust van Malabar van jaar tot jaar minder worden. Keizerin Elisabeth heeft echter in den loop der jaren vele voorwerpen uit de kostbare verzameling aan dochteis en andere verwanten ten geschenke gegeven. Hoe een dame een humoristisch blad leest. Het gebeurt niet dikwijls dat een dame een humoristisch blad koopt om in een trein te lezen, maar als zij het doet is het merkwaardig haar waar te nemen. Zij kijkt zoo plechtig of zij de begra fenis leest van een erg dierbaren bloed verwant. Zij kijkt naar de plaat op de eerste pagina om mee te beginnen, en na een flauwe poging om net te begrijpen slaat ze om en leest zeer oplettend op de laatste bladzijde een advertentie van een nieuw soort van corsettcn. Dan slaat ze open, onverschillig waar en kijkt naar een huinoiistische teekening zonder het bijschrift le lezen en leest dan het bij schrift van een andere plaat zonder een hhk op de plaat te slaan. Zij leest eene kleine spotternij over de schoone sekse en haar blik verraadt eenige verontwaardiging, terwijl haar zelden mild zij a in het geven. Er is zoo veel verstand niet toe noodig om de grap te doorzien. Maar de aanlegger ol do nan.cg- sler van dat plan moet niet gelooren, dat ik er zelfs een enkel oogenblik aan gedacht heb, dat deze doos een geschenk van waarde zoude bevatten. Hij of zij, wie. het ook zijn moge, zal zich niet .teleurgesteld zien. Ik verzeker u, Louisette, en allen, die hier tegen woordig zijn, dat binnen eenige dagen deze oude houten klomp eene waarde zal hebben als ziju gewicht aan goud bedraagt." Paganini sprak met vuur, en al de aan wezigen zagen hem verbaasd aan. Zij begre pen zijne bedoeling niet, maar zij gevoelden het, dat hij op de eene of audere wijze woord zou houden. Drie dagen gingen voorbij, en paganini verloondo zich gedurende den dag uiet, ook nam nij na het middagmaal zijn gewone hoekje in de gezelschapskamer niet in. Zelfs kende Louisette de ware oorzaak zijner afwe- zighoid niet. Wel had zij hem uren achter een met rees en beitel en andere scherpe werktuigen bezig gezien, en had ook wel ge hoord, dat de toonkunstenaar buitengewoon bedreven, ja, zelfs zijns gelijken niet had in het snijwerk; maar zij wist het uiet, dat hij door aanhoudenden ijver en uitstekend ver- nuit den ouden houten klomp, dien zij hem op Kerstavond uit de doos had zien halen, in een viool veranderde, die in toon en be werking zelfs een Amila waardig zoude ge weest zijn. Slot volgt. lippen bewegen of zij zegt: »Hij denkt zeker dat hij aardig is, niet waar?" Zij vergeet haar toorn echter doordat haar oog valt op een aankondiging om het teint te bewaren, bovenaan de kladzijde, wat zij aandachtig leest. Nadat ze tevergeefs gezocht heeft naar huwelijks- en overlijdensadverlentiën schijnt ze te aarzelen of zij het blad weg zal gooien of bewaren; eindelijk vouwt ze het zorgvuldig op en stopt het in haar taschje, terwijl zij denkt dat de amanlui" thuis het misschien eens in willen zien. De Berlijnsche correspondent der N. R. Ct. meldt, dat te Hamburg, volgens de vandaar ontvangen berichten tot nu 6124 ziekte-gevallen voorkwamen, waar van 2676 met doodelijken afloop. Men blijft echter hardnekkig vermeenen, dat dpze verschrikkelijke cijfers nog te laag zijn. Verscheidene zieken-en begrafenis fondsen zijn in moeilijkheden geraakt. Men spreekt van ernstige bedreigingen met niet-betaling. Ook in de eigenlijke handelswereld dreigen menigvuldige moei lijkheden. In een stedelijk verplegingshuis te Hamburg bevinden zich ongeveer hon derd kinderen, wier ouders krank liggen in het hospitaal of reeds overleden zijn. Hoewel er dagelijks bloedverwanten komen om eenige kinderen uit het huis te nemen, vermeerdert het aantal dezer arme weezen nog gestadig. Een oud recept, dat door de Fransche satirieke bladen in 1832 werd opgenomen, toen de cholera vreeselijk in Frankrijk heeft gewoed, luidt in 't Nederlandsch overgezet Een maatje onverschilligheid, Een dito vastberadenheid, Meng die twee zaken goed dooreen, Giet er geduld-saus overheen, Dan nog een ons gezelligheid En ook een lepel vrolijkheid. Lichaamsbeweging een flink stuk, Geen zorg voor geld of ongeluk. Giet bij dit mengsel roerend in Een druppel of wat vromen zin. En is het drankje goed bekoeld, Neem dan, als ge u niet prettig voelt, Een lepel van dit medicijn, In een kelkje goeden, ouden wijn. Er baat, ge ondervindt dit dra, Niets beters tegen cholera. De tentoonstelling te Chicago. De se cretaris van de tentoonstellingscommissie van Michigan begroot het aantal bezoe kers der tentoonstelling op 250.000. Als in evenredigheid de toevloed van be zoekers van eldets evengrool is, zal't een raadsel worden, hoe alle vreemdelingen te Chicago zijn te bergen, ondanks de kolossale uitgebreidheid, die de stad meer en meer krijgt. Chicago's bevolking bedraagt thans 1.500,000 zielen. Deze schatting berust op het onlangs uitgegeven stedelijk adres boek, waaruit blijkt, dat sedert 1890 de bevolking met 300,000 zielen is toege nomen. En alsof het nog noodig ware, bezoe kers aan te lokken, worden daartoe aller lei middelen aangewend. Ondernemende couranten-uitgevers in de onderscheiden deelen der Ver. Staten bieden reeds nu als premie voor nieuwe inteekenaren, retour-biljetten naar de Woi Id's Fair aan. Ook hebben vele school commissies dergelijke biljetten aan de beste leerlingen der scholen toegezegd. Daarenboven trekken allerlei congressen nog lallooze bezoekers aan. Het plan om een congres te houden, in hel belang der invoering van eenzelfde muntstelsel door geheel de wereld, vindt dagelijks meer en overal aanhangers. Er wordt bovendien nog steeds meer gear beid, om de tentoonstelling voor ieder een en op elk gebied zeldzame aanlrek- heid te geven. Kosten worden niet ge spaard. Tot hiertoe heeft het directorium reeds bijnaS millioen dollars uitgegeven. Onder de nieuwste opgaven van inzen dingen en afzonderlijk expedities worden de volgende gemeld De Californische wijnbouw zal in een groot panorama aanschouwelijk worden voorgesteldde staat Georgia zal door zijne katoen-industrie vertegenwoordigd worden curatoren van de Harvard-uni- versiteit hebben 7000 vierk. voeten be sproken voor eene tentoonstelling op het gebied der opvoedkunde. Doch niet alleen uit Amerika van alle oorden der wereld komen opgaven van nieuwe, belangrijke inzendingen. De tentoonstelling van den kanonnen- koning Krupp zal eene uitgave van 1.500,000 dollars vereischen. Men zal er het grootste tot dusver gefabriceerde stuk geschut kunnen zien, wegende 122 tonnen. Ook ander krijgsmateriaal, ver scheiden honderden tonnen zwaar, zal worden geëxposeerd. Denemarken zal o. a. eene prachtige colleclie porceleinen en belangrijke kunst producten, afgietsels o. a. van Thorwald- sen's beroemde beeldhouwwerken,zenden. Onder de onderscheiden curiositeiten, welke naar Chicago gebracht worden, be hoort ook de bark «Pugress," een oude walvischvaarder. De bark heeft 17 malen den tocht over kaap Hoorn gedaan en 40 maal de Noordpool-zee doorkruist. Al wat met het walvischvangen in be trekking staat, alsmede de toebereiding der verschillende deelen van den wal- visch, zullen door de bemanning van het schip vertoond worden. David Sifico, de vertegenwoordiger van Algiers, bezocht onlangs Chicago en be richtte. dat er 150.000 dollars was saam- gebracht om een Algiersch dorp te la ten komen. Hetzelfde dorp was vroeger te Parijs, en in 1876 te Philadelphia op de Centennial, de tentoonstelling, ter her denking van de onafhankelijkheid der Vereen. Staten, geweest. Een nDahomey dorp" met 60 a 70 inboorlingen zal een der aantrekkelijk heden van de tentoonstelling uitmaken. De komst van eenige der dappere vrouwe lijke soldaten (Amazonen) des konings wordt verwacht. WJlARSOHXIWING. CHOLERA. Landgenooten Nu een der vreeselijkste vijanden der volksgezondheid, de cholera, in aantocht is en zij onze landpalen reeds overschre den heeft, acht de Vereeniging tegen de Kwakzalverij zich geroepen U te waar schuwen 1°. in het algemeen tegen alle midde len, die als voorbehoed- of geneesmidde len tegen de cholera worden gead verteerd. Vertrouwt geen enkele daarvan, zonder uwen geneesheer geraad pleegd te hebben. 2°. in het bijzonder tegen twee dier middelen, wier namen in de laatste dagen met groote letters in de bladen prijkteD. Het zijn: ONMIDDELIJKE VERLICHTING, een der producten van de Engelsche Kwak zalversmaatschappij Sequah-limited, en FERNF.T BRANCA, een Italiaansch middel. De Vereeniging heeft beide middelen laten onderzoeken. De Onmiddelijke verlichting bestaat uit eene suikerachtige stof en verder uit pepermunlohe, kamfer, spiritus en chlo roform, terwijl reuk en smaak nog op gember wezen. Fernet Branca is een spiritueus aftrek sel van aloë, gearomatiseerd met peper muntolie. De meesten uwer zal het duidelijk zijn, dat deze middelen niet kunnen zijn een voorbehoedsel tegen, noch een genees middel van de cholera. Zelfs is het ge bruik van sterke purgeermiddelen, zooals aloë, in lijden van cholera zeer gevaar lijk. Het is den vervaardigers en verkoopers dezer middelen niet te doen om u een werkelijk betrouwbaar middel te leveren, want dat bestaat voor zoover bekend is niet, inaar alleen om van de treurige omstandigheden partij te trekken en al dus wat, of liever veel geld te verdienen. YVeest dus op uwe hoede, en slaat geen geloof aan kwakzalverstaal. Namens de Vereeniging tegen de Kwakzalverij Mr. L. ZEGERS VEECKENS, Voorz. G. B. SCHMIDT. Secret. Gevonden op den openbaren weg. Een nickelen potloodhouder. Een oranje wimpel. Een binocle iu étui. Twee liggende heeren-fronts. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. om ifontant geld dan De Deurwaarder J. C. KtEBER te Amersfoort, is voornemens ont op Don derdag, den IS. September 1893, de» mórgens (en 9 nre£ ten huize van dep Heer BJ. DE RDTCER, aan de Kampsfraat te Amersfoort, dt 32, publiek om contant geld te éea goed onderbonden bestaande inMahoniehouten en Eiken Linnenkaslen^Pén'aJótkastjes, ronde en vierkanïëïJ^ws, Capèpé's en Stoelen met trijp bekleed, Vouwstoelen, Pendules, een orgel (harmonium) nifet elf registers, trap- naaimachine, een Barnes-schrijfcassette, Fantasietafels, Spieg^s, Schilderijen, Gas- ornamer.ten, Gordijn, Kleeden, Karpet ten, Gang- en T^ploopers, Haarden, Kachels, Haardstel)®, drie Veeren- en twee Kapokbedden, jlatrassen, Ledikan ten, Waschtafols f|et garnituur, een Cilinder-Mangel. Vpforts Keukengereed schappen, een Fourimis, Doofpotten, Gla- zenspuit, Emmers téet koperen randen, een Vijzel met Stairfper, Blakers, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- eir'Aardewerk, Tafel serviezen, Weegschare&wjColferg." Kisten, Manden en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Daags vóór den verkoop op de gewone uren te zien. Zegt het voort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1892 | | pagina 2