BLNNENLAiNJD. BDITEMDSCH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruike lijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 4. Maart 1893. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De Burgemeester van Amersfoort, Gelet op hel koninklijk besluit van den 17. October 1820 (Staatsblad No. 22) Brer.gt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat tot hel uitgeven van de patentbladen aan hen die in het jongslverloopen kwartaal van het dienst jaar 1892/93 (van den 1. November 1892 tot en met den 31. Junuari 1893) aan gifte voor patentrecht hebben gedaan, ten raadhuize zal worden zitting gehouden op Woensdag, den 15. Maart aanstaande, van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags, en dat de met-afgehaalde patentbladen door den deurwaarder van 's rijks belastingen zullen worden bezorgd, tegen betaling van tien cents. Amersfoort, den 7. Maart 1893. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK. De heer Ooms zal, inplaats van als tot dusver liefhebber, voortaan als be< roepsioeier trachten naam te maken Reeds zijn de noodige stappen in die richting gedaan, en werden onderhande lingen geopend met Engelsche beroeps- roeiers, tol het aangaan van een match, terwijl het voorts vaststaat, dat Ooms naar Chicago vertrekt orn aan de scul- ling-matcbes, welke georganiseerd wor den, deel te nemen tijdens de wereldten toonstelling. De hooge prijzen, die voor professional sculling races in Amerika zullen worden uitgeloofd, bij gelegenheid van de te houden Worlds fair," men spreekt zelfs van een prijs van 20,000 doll, (f 50,OOÜ) schijnen aan het besluit van den heer Ooms niet geheel vreemd te wezen in verband met den grooten lust tot roeien, waarmede hij bezield is. Pastoor Brouwers, te Bovenkerk (Nieuwer-Amstel)isplotseling te Maastricht overleden. Pastoor Brouwers heeft zich iu ruimen kring bekend gemaakt als warm Neder lander en verdienstelijk letterkundige. Met nadruk placht hij steeds op te ko men voor wat hij waar en goed achtte. Zoo stond hij steed vooraan in de bres, zoo dikwijls de inlijving van het stede lijk gedeelte van Nieuwei-Amstel bij Amsterdam ter sprake kwam, om op te komen voor Nieuwer-Amstel één en on- veideeld. Er worden pogingen in het werk gesteld, dezen zomer op de heide tus- scben Hilversum en Bussum weder hard- draveujen te doen houden. Echter zal daarbij niet van het oude terrein gebruik worden gemaakt, maar een geheel nieuwe baan worden aangelegd. De firma Joh. Enschedé Zn., te Haarlem, viert den 9 dezer het 15U-jarig bestaan van hare afdeeling leltergieierij. Op dien dag zal aan het geheele personeel (pi. ui. 301) man) met vrouwen en dochters een leest worden aangeboden in de zaal der Sociëteit Vereeniging.'' Ue Haagsche politie heeft, naar de Haagsche kroinekschi ijver van de N. Gr. Cl. beric.it, de hand gelegd op een paar xflesschectrekkers," die zich eindelijk zoo bloot gaven, dat men hen wegens op lichting zal kunnen vei volgen. Maar levens heelt de politie een zg. «zwaite bende" ontdekt, bestaande uit vijf of zes recidi visten vau de gevaat lijksle sooi t, waai toe ook behooren twee eerst onlangs uit de gevangenis ontslagen personen, waarin zij eenige jaren doorbrachten wegens een diefstal met insluiping in een goudsinids- proefde mari, getroost door het wicht op zijn knieën, waarvoor hij te leven nog noodig had. Dankend zag zijne vrouw op die beiden en terwijl ze Adelheid de hand reikte, zeide ze: bij al onze droef heid hebben we toch dezen troost, dat dit kind ons toebehoort. Het zal zijn ouders nimmer kennen, maar ons zal het tot vreugde zijn in onzen ouderdom, en we zullen er wel voor zorgen dat hij tot een braaf man opgroeit." Adelheid bleef een oorenblik praten, inaar daar hel reeds donker werd stond ze welhaast, op, en ging. Haar weg ge leidde haar langs het keikhof, en on willekeurig zag ze naar die jonge graf zerken die pas door versch groen waren bedekt. Een paar schreden verder stond een bank onder een Imogen eikenboom, het was een uitlokkend, bekoorlijk plekje. Tegen den boom, de armen kruiselings over de borst geslagen stond een man; een oogenbhk schrikte Adelheid, want het was hier eenzaam in het volgend echter herkende ze hem en Had zonder aarzelen op hem toe. «Dotniné Hester." Hij Zag op, «Mevrouw Vernandel" Het was als kou hij niet vei der spre ken, en tochjuist haar had hij heden geweuscht te ontmoeten; zoo iemand, dan zou zjj, weldoende, helpende, red- winkel in de Prinsenstraat te 's Hage. Deze beide heeren en hun confrères schijnen de bedrijvers te zijn van een gansche reeks kleine en groote diefstal len, met insluiping en braak, sinds Novem ber gepleegd. Ze hebben een geheel magazijn van verschillende gestolen voor werpen, waarmede men in Indië een toko zou kunnen opzetten. Natuurlijk ontkennen zij alle schuldde een heeft eenvoudig van den ander gekocht Typisch is de arrestatie geschied. De polit e liet ze een voor een op het bureau komen, om ze te hooren als getuigen. De heeren. die schijnbaar altijd geneigd zjjn aan de politie een dienst te bewijzen kwamen allen maar geen hunner verliet het bureau weder. Terwijl in de Oude Wereld de politieke gebeurtenissen niet van buitengewonen aard waren, richtten oog en oor zich naar Washington, om te vernemen wat President Cleveland te zeggen had bij de aanvaarding zijner hooge waardigheid. Over twee gewichtige vraagstukken sprak hij een kort en voorzichtig woord, dat juist daarom een goeden indruk maakte vooreerst de muntquaestie, waaromtrent hij een groot belang deed uitkomen van een goeden en geregelden geldornloop; de geldmarkt wordt beheerscht door onverbiddelijke wetten, welke de Ver- eenigde Staten, ondanks hun kracht en hun hulpmiddelen, niet kunnen troisee- ren. Wegneming van ongunstige ver houdingen kan alleen geschieden door middel eener bedachtzame doch afdoende regeling. Iri afwachting dat deze zal wor den gevonden zal de Uitvoerende Macht zich beijveren om het crediet des lands te handhaven en een financiëele ramp te voorkomen. Ten aanzien van het stelsel van be scherming ter wille van haar alleen, ver klaarde hij dat de kiezers, zooals uit hun uitspraak is gebleken, het hebben ver oordeeldzij hebben hel systeem van premies en subsidies van staatswege afgekeurd, evenals de wei king der syn dicaten, (vereenigingen van voortbren gers tot opdrijving van de prijzen). Het werk van de herziening der tarieven moet met wijsheid ter hand worden genomen, zonder zucht naar wraak. Onze roeping, dus eindige hij, is niet te stiafTen, maar begaan onrecht te herstellen. Alleen de noodzakelijkheid, inkomsten ie verkrijgen tot instandhouding der Regee ring rechtvaardigt het heffen van belas tingen. Uit het eerste gedeelte dezer rede valt af te leiden, dat de poging, om door hei valling der muntconfei entie het groote vraagstuk te regelen, niet zal wol den opgegeven, hoe weinig aanmoediging de Amerikaansche Regeering daarbij ook van den kant der Engelsche ondervindt. Men vei neemt thans, dat de Italiaansche Minister van Builenlandsche Zaken, de heer Brin, lot het gouvernement dei Unie het verzoek heeft gericht, om, al vorens een voorstel tot hernieuwde bij eenroeping van de Brusselsche confe rentie te doen, eerst een ontwerp tot regeling van de muntquaestie op te stellen. Zondag hadden in Spanje, voor de tweede maal sedert de invoering van het algemeen stemrecht, de veikiezingen voor de Cortes plaats. Doorgaans gaat het daar zoo dat de Regeering, die aan het bewind is, de meerderheid krijgt, en ook ditmaal is de verwachting, dat het zoo zijn zou niet beschaamd, te meer omdatde leider van de talrijkste fractie der conservatieven, de heer Canovas, zijn aanhangers had uitgenoodigd geen eigen candidaten te stellen, maar de liberalen te steunen. Twee dingen zijn Iner echter opnieuw gebleken, namelijk dat een groot deel der kiezers niemendal geeft om zijn politieke rech ten, gemiddeld kozen 30 pet, in de groote steden was de opkomst veel tal ijker dan ten platten lande, vervol- dende vrouw in staat zijn hem eenig gezichtspunt te openen om helderder zijn eigen leven te beschouwen. Was zij niet voor zoo menigeen een troosteies in droefheid geweest, en was ook hij met bedroeld, bitter ellendig in eigen oog? Het was als gevoelde de edele vrouw als bij instinct wat hier van haar weid geëischt. Hier op deze plek waar twee schuldige harten rust hadden gevonden, waar door het hoog geboomte het avond windje ruischte, en van vrede en ver getelheid sprak, waar alles rondom zweeg, als was de wereld en het leven ver hier nabij liet rijk des doods wilde haar geen verwijt van de lippen. Ze zag hem aan, en ze zag in die diepliggende oogen, in dien erns ig saam- getrokken mond, in die gebogen houding de waaiheid. Neen, dat was geen comediespel deze man was in werke lijkheid wat hij scheen, ontrust en ge slingerd door zelfverwijt en schaamte. «Ik had niet gedacht u haar aan te treffen," zeide zij na een oogenblik. «En ik ik moest komen ik wilde weten waar die beiden rusten, die ik in den dood heb gevoerd. Want mevrouw, al zeggen sommigen, dat mijn schuld toch niet zoo groot was ik voel, ik weet, wat ik misdeed 1 helaas I gens, d 't de republikeinen zeer in macht toe nemen, hetgeen wel voornamelijk te wijten is aan de lakschheid hunner tegen standers, maar ook wel een weinig aan de omstandigheid dat de Koningin-regentes zich niet in een ruime mate van popu lariteit mag verheugen. Te Madrid zijn de bekende republikeinen Salmeron en Zoulla gekozen met bijna 26000 stem men, terwijl de beide daar gekozen regeerings-candidaten er niet meer dan 23000 hadden. De meeste der gekozen republikeinen behooren tot de gematigde groep van Castelar, die het liberale Kabinet-Sagasta steunen zal. In vele plaatsen hebben ernstige on geregeldheden plaats gehad, waarbij zelfs de gewapende macht te pas moest ko men. Te Valencia droegen de standjes een comisch karakter. Twee hon-lerd kiezers konden daar niet aan de stem ming deelnemen, omdat, toen zij bij de stembus kwamen, hun werd medegedeeld dat reeds anderen hun namen opgege ven en voor hen gestemd hadden. Nu werden zij kwaad en smeten eerst de inktkokers vervolgers de stembussen door de vensters heen. De rest lieten zij binnen. Woensdag begint te Parijs het tweede Panama-pioces, dal loopt over de be schuldiging van omkooping van eenige afgevaardigden, senatoren en een paar van de directeuren der Maatschappij. Inmiddels heeft dagen achtereen de openbare meening zich beziggehouden met de in „Figaro" afgedrukte getui genissen in het vorig proces, afgelegd door de heeren De Freycinet. Clémenceau en Floquet, en waaruit o.a. blijkt dat hqt eerstgenoemde toenmalige Minister was, die -an Charles De Lesseps den raad gaf Herz en De Reinach af te koo- pen, ten einde hen te beletten onthul lingen te doen die voor onderscheiden kamerleden zeer comproinitteerend wa ren. Publiceering van getuigenverhooren is echter bij de wet verboden, en daarom is tegen den redacteur van «de Figaro" een vervolging ingesteld, die hem na tuurlijk volmaakt onverschillig is. In de Kamer over deze zaak geïnterpelleerd door den boularigist Millevoye, heeft de Regeeiing uitstel verkregen totdat het hof van assises uitspraak zal hebben ge daan in het thans aangevangen proces. De Fransche Kamer heeft eenige be langrijke zaken afgedaan. De voordracht tut liquidatie der Panama-maatschappij werd aangenomen, zoomede het wets ontwerp, dat de dagbladen veiantwoor- delijk stelt voor hun mededeelingen op flnanciëel gebied. Daarna nog de wet, waai bij straf wordt bedreigd voor be- leedigiug, in de pers, van hoofden van staten en vertegenwoordigers van buiten- landsclie mogendheden. Het laatstgenoemd ontwerp verdedigende tegen de bestrij ding van eenige radicale heeren, zei de heer Develle, Minister van Buiterilandsche Zaken, dut de taak der Regeering zeer moeielijk zou worden, indien de Kamer het verwierp; tot dusver waren nog geen moeielijkheden voorgekomen, maar de toestand kan zoo niet blijven, daar de bladen, welke betaald worden, ernstige ongelegenheden zouden kunnen veroor zaken. Het verzoek, ingediend duor den heer Aarieux tot het instellen eener vervol ging tegen den afgevaardigde Arène, is door de Kamer afgewezen. Het is de Fransche politie gelukt, te Bucharest eenige brieven in beslag te ne men gericht tot den beruchten, onvind- baren Arton. Deze hield zich eenigen tijd daar op onder den naam van een Engel- schen ingenieur; toen de Fiansche poli- tie-beambten daar kwamen, was hij weg, maar aan het postkantoor waren die brieven aangekomen, die de Rumeen- sche politie op verzoek van den Fran- schen gezant aanhield. De inhoud moet zeer belangrijk zijn; de legatie-secretaris heeft ze zelf naar Parijs overgebiacht. Bij de behandeling der begrooting voor Marine in hel Britsch Lagerhuis stelde Sir John Gorst voor te bepalen, dat bij Mjjn leven is een verloren leven I Ik heb twist en tweedracht in de ge meente gezaaid; ik heb geleerd, wat ik niet doorleefde; ik heb «Stil," viel ze hern in de rede. „Wroet niet aldus in uw eigen boezem, in uw eigen schuld. Kent gij niet deze woor den waar ons de Rechter zou doen be ven, wacht de Vader op ons om onze tranen te drougen? Hierop dit graf durf ik u te spreken van die Vaderliefde, die ook tot u de armen uitbreidt, en smeekt: «geef mij uw hart. Wat uw leven was, wil ik niet gedenken, maar wordt waar toe ik u bestemd en geschapen heb." Een menschenleeftijd is een rijkdom van jaren niet oindat een twintig of der tig, misschien en vijftigtal verloren gin gen, is geheel het bestaan mislukt; laat het laatste tiental herstellen, wat verlo ren ging, door bovenmenschelijke kracht herwinnen wat bedorven werd, leef twee jaar voor één in ijver en werkzaamheid, eu de schuld dier verloren jaren wordt reeds hier beneden gedelgd door de reeks van goede dagen die den Hemel toebe- hooren. O, u wacht nog een levenstijd waarin vrede uw deel kan zijn. Ik zou de laatste zijn om te zeggen, anderen hebben als gij gezondigd en vonden heil neen, gij hebt uw schuld voor u zelf erkend, wend u tot Hem die u thans de de inrichtingen der koninklijke marine niemand in dienst zal genomen worden tegen lager loon dan hij uoodig heeft om in zijn eigen onderhoud te voorzien; verder verlangde hij dat de regeling van den arbeid, zoowel wat betreft het getal werkuren eu de loonen, als de verzeke ring tegen ongevallen en de zorg vooi gebrekkige werklieden van dien aard zij, dat zij tol voorbeeld kan dienen voorde particuliere werkgevers in alle landen. De Minister van Oorlog, Campbell Bannerman, verklaarde dat zijns inziens het voorstel-Gorst betrekking heeft op alle departementen van bestuur. Wat het algemeene beginsel betreft kan de Re geering zich wel met het voorstel ver eenigen, dat wil zeggen, zij zal er naar streven de beste patroon te zijn in het geheele land, zonder zich evenwel te wagen aan nieuwe proefnemingen en vooruit te loopen op de algemeene re geling der arbeidsquaestie. Het voorstel werd daarop aangenomen. —itmm Op 23 en 24 dezer is ter gemeen te-secretarievan Amersfoort de inschrijving opengesteld op een 3'/, pet. 's geldleeniug, groot f 40.00U, ten laste der gemeente Amersfoort. De stukken zijn f 500 groot, de rente is op 30 Juni en 31 December jaarlijks betaalbaar, terwijl de eerste coupon, 30 Juni e.k., vervallende, berekend wordt over het tijdvak van 130 Juni 1893. Van af 1894 wordt jaarlijks op 31 December, na voorafgaande uitloting in de maand November, minstens f1000 afgelost. Inschrijving beneden 98'/, pet. komen niet in aanmerking. De storting op de toegewezen bedragen is bepaald op 31 Mei a. s. ten kantore van den gemeente ontvanger van Amersfoort. De le luitenant F. J. van Bnrg- steeden van het wapen der genie alhier, wordt op 1 Juni geplaatst in de stelling van Amsterdam. De heer I. W. G. Sluyter, onder wijzer aan de R. Kath. School alhier is als zoodanig benoemd te Roerloo bij Deventer. Bij Kon. besluit is benoemdtot ontvanger der registratie, domeinen, zegel en successie-rechten alhier de heer B. C. van Berkel, bewaarder van de hypotheken enz. le Gorinchem. De Burgemeester heeft het be schermheerschap aanvaard van de afd. «Amersfoort" van de Nederlandsche Bond van oud-onderofficieren. Hedenmiddag te 2 uur heeft de ofliciëele opening plaats der tentoonstel ling, die door tusschenkomst van het De partement Ameisfoort van de Maatschappij tot Bevordering van Nijverheid, vanwege het Museum van Kunstnijverheid te Haar lem, alhier zal gehouden worden. Toe gangskaarten zijn op ruime schaal uit gedeeld, zoodal elk belangstellende de gelegenheid verschaft is haar een bezoek te brengen. Men verzuime dit dan ook niet, de tentoonstelling is voor ieder belangwek kend en bevat bovendien voor werklieden zeer veel lee.-rijks. In een volgend nummer hopen wij hierop nog eens meer in bizonderheden terug te komen. Naar wij reeds in een onzer vorige nummers mededeelden, werd in de «Pyra- rnide" van Austerlitz, op last van den burgemeester van Woudenberg, den heer De Beaufort, naar de kist of koker ge graven, die bij het opwerpen dier hoogte door de ontwerpers daarin was geplaatst. Volgens de volksoverlevering zouden er allerlei merkwaardigheden in verborgen zijn, eenigen spraken zelfs van niet meer en niet minder dan de krijgskas van Napoleon. armen toesteekt om u te redden." «O, mevrouw, als een vredebrengster slaat gij voor me welk een leven is het uwe?" «Het uwe kan nog voor velen tot een zegen zijn, herstel wat ge bedorven hebt." «Kan ik ook de dooden opwekken I" «Neen, maar voor de levenden kunt ij zorgenmen zegt, dat gij rijk zijt in aardsche goederen zij lieten een kind na, dat niets bezit dan de zorgvolle liefde der pleegouders. Ik weet, gij gaat dit dorp verlaten, gij neemt uwe vinuw met u. Zij leeft aan uwe zijde laat haar met u lever, in vrede, in zegen aanbren gende liefde. Laat van uit uw huis een ver rond zich werkende weelde van goed heid en menschenmin verspreid worden, en herstel aldus zooveel gij kunt." «O, mevrouw, gij zijt streng, maar waar." Hij zweeg peinzend stil, en streek met de volle hand over het voorhoofd. «Ik heb veel verkregen op aarde; mijn zucht naar eer bij de menschen werd bevre digd, mijn gelddorst vervuld, en nu is plotseling het voetstuk verbrtjzeld waarop ik me zoo gaarne geplaatst had, en ik sta ellendig ondanks mijn ver mogen, arm en bewust van schuld. Dat is wreeder lot dan den druk der omstan digheden." Na ongeveer 19 meter grond uitge graven te hebben, ontdekten de arbeiders werkelijk een looden bus, welke bij ope ning bleek te bevatten eene perkamenten oorkonde, waarvan het schrift, doordat er vocht in den koker was gedrongen, zoo goed als onleesbaar en het perkament niet heel te houden was de handtec- kening van Napoleon was echter nog zeer goed waar te nemen benevens eenige Fransche munt, waaronder een in goud, ter waarde van ongeveer f 20. Zooals bekend is, werd deze heuvel in het begin dezer eeuw, door den generaal de Marmont, onder Napoleon I door de in het kamp van Austrrlitz kampeerende troepen, in ledigen tijd opgeworpen, zoo dat ze ruim 90 jaar *ud is. Het gevondene is door den heer De Beaufort aangeboden aan het Rijksmuseum te Amsterdam. Er schijnt eveneens plan te bestaan op de pyramide eene zuil te plaatsen, zooals die er eertijds, blijkens bestaande teekeningen op moet gestaan hebben. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden verzonden van het Postkantoor te Amersfoort over de le helft van de maand Febr. 1893. 1. M. den Ruiter Amsterdam. 2. W. Moens 3. Wed. Ruuls Groningen. 4. F. B. Alkemade Leiden. 5. J. Tankaars Rotterdam. 6. Wed. v. Brummelen Woudenberg. Van Bunschoten. 7. J. Bakker Berkhout. Duilschland. 1. F. Honeel 2. J. Krabb Mulheim. De eigenaar van een Hotel in de RueThérèse No. 5 te Parijs zag tot zijn verwondering, dat een dame die 's avonds een kamer bij hem gehuurd had, 's mor gens zeer veel dikker was geworden. Daar hjj niet durfde vermoeden dat het ontbijt 't welk bij de kamer gegeven werd, daarvan de oorzaak was, deed hij onderzuek in de kamer waar de dame geslapen had. Daar bemerte hij dat de gordijnen, de dekens en het schoorsleen- garnituui verdwenen waren. De politie werd te hulp geroepen, de julfiouw werd gefouilleerd en nu vond men bij haar twee stel damasten gor dijnen met koorden, twee beddelakens, twee dekens, een voetendek, twee kussen- sloopen, een servet, een zwarthouten pendule, twee bronzen kandelaars en twee porseleinen vazen alles vrij netjes rond om haar lichaam verborgen. De deitigjarige vrouw werd natuurljjk gevangen genomen. Vliegen zijn dikwijls de overbren gers van besmettelijke ziekten. Daar Cholera-bacillen zeer gevoelig voor droogte zijn, gelooft men dat zij tjjdens het vlie gen opdroogden en hun doodelijke werking verloren. De door den Hamburger professor Simmands genomen proeven, hebben be wezen dat dit vermoeden ongegrond is en dat de kiemen, die vliegen met zich voeren, na anderhalf uur nog niets van hun kracht verloren hebben. In tijden van besmettelijke ziekten is het dus zaak de levensmiddelen met de meest moge lijke zorg toe te dekken, opdat vliegen, en met hen de bacillen, zich daarop niet neder zetten en daardoor de verspreiding der ziekte in de hand werken. Na Amsterdam, schijnt Budapest wederom de eei te moeten genieten van door Arton tot verblijfplaats te worden uitgekozen. De beide Fransche geheime agenten, die het spoor van den onvind- baren vluchteling bijster waren, zijn naar Budapest teruggekeerd in de hoop, dat Arton, die in genoemde stad een trek pleister heeft in de gedaante van Mile. Lili Meers, zangeres aan het «Oipheum," daar vroeg of laat zal terugkeeren. De verhouding tusschen deze jonge dame en Arton vormt een belangrijke schakel in deze geschiedenis. Tegenover den verslaggever van de Temps" heeft de juffer, die verklaarde nog steeds brieven van Arton te ont vangen, als volgt zich uitgelaten: «Arton heeft zulk een menigte bezwa rende stukken in zijn bezit, dat het velen te Parijs minder aangenaam zou zijn, als de politie hein aanhield. Maar het moet meer te doen zijn om deze stukken dan om de persoon van Arton zelf. Deze zal zich evenwel niet laten vangen, omdat hij uitstekend op de hoogte gehouden wordt van het heen- en weertrekken der politie. Luister maarl Hij komt in Boe- kaïest aan: Een uur later ontvangt hij een telegram uit Parjjs; hij vertrekt onmiddelijk en twee uur later verschijnen de detectives, maar de vogel is gevlogen. Zoo gaat het in Roemenie, in Bulgarije, in één woord, overal. «Mnar voor u gewis noodig doch ik moet huiswaartsmijn lieve dochter wacht me; indien ge me iets te schrij ven hebt of mijn raad begeert, zoo wend u vrijmoedig tot me." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2