BUTENLAMH OVERZICHT. Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hier te lande in de maanden Juli en Augustns e. k. een examen zal worden gehouden voor toelating van jongelieden als cadet bij de Cadettenschool te Alkmaar. Den 21sten dezer maand viert de rijdende artillerie te Arnhem haar hon derdjarig bestaan. Deze artillerie, zoo ge noemd, omdat ook de bedieningsmanscliap pen bereden zijn, dagteekent in Europa van 1759 en heelt haar ontstaan te dan ken aan Frederik den Grooten. In ons land werd zij in het leven geroepen dooi den Stadhouder Willem V, op wiens voor stel in 17.-3 besloten werd aan het leger van de Republiek der Vereenigde Neder landen ook dit wapen toe te voegen. De Nederlandsche rijdende artillerie mag op eene schitterende krijgsgeschie denis bogen, zoowel in de oorlogeD onder Napoleon als in den tiendaagschen veld tocht. Zij heeft recht met trots op een honderdjarig verleden te wijzen. De heer J. I. de Rochemont, gep. luit.-kolonel en de bekende schrijver van Rudolf van Meerkerke, deed ook een zeer verdienstelijk werk, door in een beknopt, maar boeiend boekske, onder den titelde Nederlandsche Rijdende Artillerie hare geschiedenis te verhalen. De smid L. B., te Spaarndam, ging met de Paaschdagen uit die gemeente en verborg zijn kapitaaltje in den kelder zij ner woning in een gegraven gat, waar- overheen zand gestrooid werd. Dit alles werd onder de keldertegels verborgen. Zaterdag II. kwam hij tot de ontdekking, dat de zeven bankbiljetten, ter gezamen lijke waarde van duizend gulden, verdwe nen waren. Een onderzoek leidde tot niets. Zondag werd door een substituut-officier van justitie een onderzoek te Spaarndam ingesteld, tengevolge waarvan J. S. smids knecht te Spaarnwoude, gevankelijk in een rijtuig naar Haarlem werd overge bracht, terwijl de zeven bankhiljetten gevonden en in beslag genomen werden. De heer Jules Van Hasselt, te Kam pen, contribueerend lid van de Zuider zee- Vereeniging, heeft ook zijn oordeel openbaar gemaakt omtrent de uitvoering van het plan tot afsluit.ng en droogma king der Zuiderzee. Hij geeft als zijn meening te kennen, dat de Staat der Nederlanden, en niemand anders, dit werk moet uivoeren, immei s, de Nederlandsche Staat heeft over groole krachten te beschikken: lo. over een heirleger van ingenieurs, volkomen ge schikt en berekend om dit werk te be ginnen en lot een goed einde te brengen; 2o. de Staat, dank zij het groote krediet, dat Nederland op de geldmarkt heeft, kan goedkooper dan iemand anders zich het noodige kapitaal, door middel van leeningen, verschaffen, om het nationale werk tot uitvoering te brengen. De na tionale welvaart kan niet anders dan er door bevorderd worden. Een getrouw verhaal van al hetgeen er in de laatste week in België is voor gevallen, zou een erg eentonige lectuur opleveren. Want eigenlijk is het nage noeg overal hetzelfde; na het bekend worden van de negatieve uitkomsten, waartoe tot dusver de herzieningsarbeid van de Kamer heeft geleid, hebben de socialistische voorgangers de werklieden in onderscheiden industriëele middenpun ten tot staking aangezet, en aan die op hitsing is met maar al te veel ijver ge volg gegeven. Men houdt vergaderingen en trekt in optochten rond, op zijn weg de politiek beoefenende door als straat jongens ruiten stuk te gooien. Te Brus sel, te Gent, in het Henegouwsche kolen- district heeft mende brand punten eener beweging, die zich over bijna het ge- heele land uitstrektde aanvoerders noe men haar een revolutie, ofschoon zij eigenlijk niets anders is dan een aaneen schakeling van ruwe baldadigheden. Po litie, gendarmerie en schutterij hebben een afmattenden dienst te verrichten bij het uiteenjagen der telkens zich weer verzamelende groepen rustverstoorders, en op onderscheiden plaatsen heeft de militaire macht moeten bijspringen om de eigste uitbarstingen tegen te gaan. Zonderling, waar de soldaten zich ver- toonen worden zij begroet met de kre ten: Leve het leger! terwijl al de wrok der menigte zich schijnt teconcentreeren tegen de dienaren der politie. Dat komt, omdat de socialistische leiders den lieden hebben wijsgemaakt, dat de militairen zich op een geschikt oogenblik aan hun zijde zullen scharen om de Homwente ling" te voltooien, een verwachting, die weinig kans heeft verwezenlijkt te worden. De Kamer vergaderde Dinsdag weer, ter behandeling van twee nieuwe voor stellen, waarvan één veel kans had om aangenomen te worden. Het eene is van den afgevaardigde Njjssens, en beoogt algemeen steiniecht, toe te kennen op 25-jarigen leeftijd, tetwijl twee en drie stemmen worden gegeven aan huisvaders, aan hen die een zekere som in de be lasting belaltn, aan eigenaars van on roerende goederen van bepaalde waarde, en aan gediplomeerden bij hooger en middelbaar onderwijs. Het tweede voor stel is van den afgevaardigde Van Put; het geeft stemrecht aar, alle 40-jorigen, en op 25-jarigen leeftijd aan bezittpis van otuoerend goed met een kadastrale jaarlijksche opbrengst van 70 francs, en aan lien die een universiteits-diploma hebben eeD diploma van einJ-examen middelbaar onderwijs, of het bewijs dat men met goeden uitslag een volledig examen heeft afgelegd in de vakken van het lager onderwjjs. Volgens de berichten, Maandagavond ontvangen, scheen de toestand iets min der ernstig te zijn. De aanval, waarvan Zondagnamiddag de burgemeester der hoofdstad, de heer Buis, het slachtoffer werd, was meer een op zichzelf staand feit. Hij wandelde met den heer Graux langs de Avenue Louise, en ontmoette toen een troep opgewonden mannen, die van een meeting terugkwamen. Buis is bij de levenmakers weinig gezien, en daar Is reden voor zijn krachtig optre den is wel iets dat zij hem kwalijk kun nen nemen. Een van de lui gaf hem met een stok met looden knop een slag in den nek, die een hevig bloedende wond veroorzaakte en hem een oogen blik het bewustzijn deed verliezentoch kon hij nog, door zijn vrienden onder steund, te voet zijn woning bereiken Gelukkig is de wond niet gevaarlijk; hij moet slechts eenige dagen zijn kamer houden. De kleine bende werd spoedig uiteengejaagd; twee er van werden ge arresteerd. In de mijnwerken van Henegouwen en Charleroi is de werkstaking algemeen wie aan den aibeid wilde blijven werd door de anderen gedwongen er uit te scheiden. In Luik daarentegen wordt in onderscheiden fabrieken geregeld gewerkt. Te Bergen in Henegouwen was Maandag de toestand hoogst ernstig; zesduizeud werkstakers uit de Borinage wilden d stad binnendringen en werden door de schutterij, die zij met steenen aanvielen, afgeweerd. De schutters waren genood zaakt te vuren op de werkstakers, die zes dooden en veertien zwaar gekwetsten bekwamen. De Staatsgreep van den jeugdigen Koning van Servië, in ons vorig nummer in hoofdzaak medegedeeld, blijkt met zorg te zijn voorbereid. De hoofdofficieren van het garnizoen van Belgrado waren van het plan verwittigd en hadden er zich bij aangesloten; merkwaardig is het dat de oude regent Ristics, anders zoo'n slimme vos, er hoegenaamd niets van heeft bespeurd. Donderdagavond waren de beide regenten en de ministers door Alexander ten paleize genoodigd. Na het diner stond d» Koning op en verzocht den regenten met hem in een andere kamer te gaan. Daar gezeten, zeide de jongeling kortaf: «Gij hebt het vertrouwen misbruikt dat mijn vader m u stelde toen hij afstand deedgij hebt het gezonde constitutioneele leven van Servië in gevaar gebracht. Daarom neem ik, ondanks mijn minderjarigheid, de teugels der regeering van heden af zelf in handen." Ristics antwoordde: »Kent u wel de beteekenis en de gevolgen van dezen stap?" De tweede regent, generaal Belimarkovitch, stoof op en zeide: «Wat, u spreekt van het schen den der grondwet, en wilt zelf juist de grootste schending begaan? Wij hebben nog wapens om ons te verdedigen." De generaal greep daarbij naar den degen. De jonge Koning riep echter zijn adju dant, majoor Ciritsch, toe: «Doe uw plicht," waai op deze met geladen revolver op Belimarkovitsch toesprong, dreigende hem aeder te zullen schieten. De generaal week, waarop de majoor zeide: «Verzet niet tegen de bevelen des Konings!" Tegelijkertijd gingen de deuren open en de daarachter geplaatste wachten traden binnen en namen de regenten gevangen. Hetzelfde was in een ander vertrek reeds geschied met de verblufte Ministers. Het is vrij zeker, dat Milan mede de hand heeft gehad in deze gebeurtenis, en niet onwaarschijnlijk, dat de Russische regeering er van heeft gewetenhet Journal de St. Pétersbourg verklaart zich zeer ingenomen met deze «daad van moed", waardoor Servië van den onder gang is gered. Erkend moet worden, dat de politieke toestand er onhoudbaar was. Toen de jonge Koning in de kazerne verscheen om den troepen den eed van trouw af te nemen, werd hij geestdrift vol toegejuicht, en avonden achtereen was Belgrado geïllumineerd. Bij al deze zaken is Engeland, waar de beslissing over het Home-rule-voorstel nu na ophanden is, een weinig op den achtergrond geraakt. Er loopt een gerucht dat zal worden beproefd het protestant- sche graafschap Ulster onder recht- streeksch bestuur van het Parlement te Westminster te laten, maar de Unionisten zijn daarmee niet tevreden, want dat zal niet beletten in het overige Ierland de minderheden te onderdrukken. De dokwerkers-strijd te Hull is nog lang niet aan een eind, en er bestaat groote kans dat ook in andere haven steden, met name te Londen, de arbeiders zullen staken teneinde de reeders te noodzaken, voortaan allen uit te sluiten, die niet tot liuu bond behooren. Het geldt dus hier een groot beginsel, en alle krachten worden door de reeders ingespannen om hun vrijheid te hand haven. De Fransche Regeer ing heeft, al is zij er nog niet in geslaagd ten opzichte de begrooting vo r 1893 overeenstemming te bewerken tusschen den Senaat en de Kamer, reeds mededeelingen gedaan over die voor 1894, en zij komt tot de con clusie, dat er een tekort zal zijn van honderd twintig milliocn francs; de Minister van Oorlog heeft op zijn lijstje al 67 millioen geschiapt, maar niettemin heeft hij 50 millioen meer noodig dan het vorige jaar. In dit aangename voor uitzicht overweegt de Regeering het plan, om door leening te dekken wat de ge wone middelen te kort schieten. zeker een bedenkelijke weg om den financiëe- len toestand te verbetaren. Zondag 23 April a. s. zal de Gods dienstoefening in de Rem. Kerk geleid worden door den Heer J. A. Böhringer, pred, bij de Luthersche gemeente te Maastricht. Bij de vaststelling van een tweetal voor de vacature van predikant bij de Remonstrantsche gemeente alhier ver kregen de meeste stemmen de heeren J. Hooijkaas Jr. proponent te Rotterdam en H. A. van Oorde, predikant te Zwam- merdam. Uit beide heeren moet nu een keuze worden gedaan. De verkiezing is vastgesteld op Maandag 24 April a.s. In eene j.l. Maandagavond gehouden vergadering der Kiesvereeniging vGeloof en Liefde" werden tot candidaten voor het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier gesteld de heeren: C. Bauer, J. J. Berends, E. S. Bjjtelaar, J. van Haselen, J. J. Kleber, W. Kraai- kamp Wz., C. Maas, Jhr. Mr. A. M. C. Sand- berg. H. W. Valewink, J. Zandijk, aftre dende leden en ter voorziening in de bestaande vacaturen de heeren: C. de Jongh, G. J. Slothouwer en P. van der Want J. Mz. De heer N. van Veen werd als be stuurslid der Vereeniging herkozen en in de vacature, door het overlijden van den heer A. J. Bos ontstaan, werd voorzien door het Kii zen als bestuurslid van den heer J. Zandijk. Maandag slaagde voor het onder wijzers-examen te Utrecht o.m. de Heer C. Tap, leerling der Rijks-Normaalschool alhier. Heden Woensdag 19 April, zal de heer Vosmaer, directeur der aardewerk fabriek «Rozenburg" te 's Gravenhage, daartoe uitgenoodigd door het afdeelings- bestuur der Neder'. Maatschappij tot bevordering van Nijverheid, eene voor dracht houden over aardewerk. Over dit onderwerp zullen, nu tegenwoordig dik werf zulke enorme sommen daarvoor besteed worden, velen zeker gaarne iets meer willen weten. Men make dus van de aangeboden gelegenheid tot introductie gebruik. Zaterdagavond had in het feestelijk versierde locaal in «de Arend" de instal latie plaats |van Mr. F. J. graaf Schirn- melpenninck als beschermheer der hier gevestigde afdeeling van den Nederl. bond van oud onder-officieren. Vele leden van den bond en ook vele actief dienende onderofficieren waren met hunne dames tegenwoordig. Na eene kranige openingsrede door den krassen 70-jarigen president den heer W. A. de Raadt werd door dezen het diploma als Beschermheer onzen burge meester overhandigd. Z. Ed. dankte daarna voor het schoone document, schetste zijn onverholen sym pathie met de vereeniging en sprak zijne beste wenschen uit voor den bloei der hier gevestigde afdeeling. De verschillende speeches werden af gewisseld door het zingen der bondslie deren. Na afloop der plechtigheid bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. Tot griffiier ter gemeente secretarie alhier is door Burgemeester en Wethou ders benoemd jhr. W. B. Th. Sand- berg. Bij de aanbesteding van een onder wijzers woning aan de Beekstraat alhier, op j.l. Maandag, bleek te zijn ingeschreven door J. Klarenbeek voor f 4932.90 H. Schouten f5330.G. Prins f5383. J. A. Boks f5445.W. |van Achterberg f 5484.G. Wassink f 5575.en F. de Bruin voor f 6077.50. Hel werk is de minste inschrijver gegund. De Majoor J. M Camphell, van het 7e reg. inf. te Hoorn, is op verzoek overgeplaatst bij het 5e reg. van dat wapen, en wordt belast met het bevel over het le bat. van dat korps hier in garnizoen. In de plaats van de heeren J. de Waal en F. J. van Burgsteeden, die van hier vertrekken, zijn tot bestuursleden van de afdeeling Amersfoort der Maatschappij tot bevordering der toonkunst gekozen de heeren P. Kleynhens kapitein eerst aanwezend ingenieur en J. C. J. Pels Rycker., inspecteur der registratie. Gedurende den a.s. zomer zullen door het muziekcorps van het 5e regiment infanterie onder directie van den heer G. K. G. van Aken op het terras van Amicilia concerten worden gegeven op de volgende data: Maandag 22 Mei; Zondag 4, Dinsdag 13, Zondag 18, en Dinsdag 27 JuniZondag 2, Woensdag 12, Zondag 16 en Dinsdag 25 Juli; Woensdag 2,Zondag 6, Zondag 13, Dinsdag 22, Zondag 27 en Donderdag 31 Augustus. Aanvang der muziekuitvoeringen op Pinkster-Maandag 22 Mei 's namiddags te 2 uren, op de overige dagen des namiddags te half acht. Bij ongunstig weder zullen de concer ten op bovenvermelde data niet plaats vinden, doch op een anderen dag, zoo mogelijk nog in deielfde week, gegeven worden. Twee witte vlaggetjes waarop de letter A, uiterlijk om vier uur van den St. Joris- kerktoren op den Hof geheschen, zullen het plaatshebben der Muziekuitvoeringen kenbaar maken. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort over de 2e. helft der maand Maart 1893. 1. A. J de Roemer Amsterdam 2. J. v. d. Bergh Hage. 3. J. P. Wijs 4. H. Schreefbergen Briefkaart. 1. V. d. Berg Amsterdam. Brief Zwitserland. 1. G. Dietscbi Zurich. Bijzonder vroeg in den tijd ver toonen zich dit jaar de meikevers. Op het jonge groen van heggen en boomen worden zij door de jongens reeds bij dozijnen gevangen. Niet onwaarschijnlijk is het, dat wij dit jaar eene meikeverplaag zul len hebben, gelijk verleden jaar eene rupsenplaag. In de Rijnvrovincie tenminste zijn in den afgeloopen herfst bij het omploegen van den grond bijzonder veel engerlingen (meikeverlarven) waargeno men. Daar zijn dan ook reeds door vele landbouwvereenigingen aan de bevoegde macht aanvragen gericht, om de kinde ren in den meikevertijd vrij te stellen van het bezoeken der school, ten einde met man en macht de gevreesde verdel gers van bladeren en knoppen te kunnen vangen. Men dwaalt met te meeoen,datde werkeloosheid uitsluitend een verschijnsel onzer dagen is. Reeds in Novembei 1686 werd bijv. te Zwolle aan zekeren Heken dorp de exploitatie van een spinnerij vergund, waarvoor de stad het lokaal verleende (een deel der tegenwoordige Broerenkazerne) en hij de verplichting op zich nam, dien winter minstens hon derd personen aan 't werk te houden. Ook het verschaffen van warme spijzen werd reeds in 1800 te dier stede door het Zwolsche departement der Maat schappij tot N. v. 't A. in praktijk ge brachtdriemaal 's weeks deelde men soep uit in het Fraterhuis (Goudsleeg) Dat het getal werkloozen sedert toege nomen is, laat zich voor een deel ver klaren uit de meer dan verdubbelde bevolking. Niet alleen te Zwolle hadden dergelijke uitdceliugen plaats. Ook andere steden trachtten op die wijze in den nood te voorzien. Zoo was le Utrecht de van ouds bekende St. Thomaskapel voor het koken en uitdeelen van soep ingericht en heette ze om die reden de soepkapel. En insgelijks te Groningen in het straatje tusschen Stoeldraaier- en Zwanestraat, dat nog altijd Soephuisstraatje genoemd wordt. (Pr. Z. en O. Ct.) Dezer dagen vonden een paar inge zetenen van Wapse, bij Diever, in Drente, de een een jonge geit, de andere een lam bijna geheel verscheurd in de hokken. De timmerman N., denkende dat een bunzing deze misdrijven gepleegd had, zette een bunzingval. Eenigen tijd daarna hoorde hij de val dichtslaan, ging er heen en zag de dader gevangen. Het was ech ter geen bunzing, maar een dikke kater. Dat het beest zijn welverdiende straf kreeg, is te begrijpen. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap; Brengen ter openbare kennis, dat een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingenomen van W. KLOK, weduwe van W. VAN 't KLOOSTER in het per ceel wijk G, No. 104. waarin dat bedrijf laatstelijk door haren echtgenoot werd uitgeoefend. Amersfoort, den 15. April 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester F. D. SCHIMMELPF.NNINCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Personeele Belasting en Pateutrecbt. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT Gezien het besluit van den Heer Com missaris der Koningin in de Piovincie Utrecht van den 6. April 1893, No. 3 Az. (Provinciaalblad No. 35) houdende bepa ling van den tijd en de wijze der be schrijving voor de personeele belasting en het patentrecht over hel dienstjaar 1893/94. Brengen ter kennis van dn ingezetenen dezer gemeente, dat de uitreiking der beschrijvingsbiljetten voor de personeele belasting en der gewone palent-declara- toren een aanvang zal nemen op Don- dei dag, den 4. Mei e. k. en de weder- inzameling der ingevulde verklaringen op Dinsdag, den 16. dier maand; ter wijl de patenl-declaraloren voor de slijters, tappers, kroeg- en koffiehuishouders af zondei lijk, zoodra mogelijk na den ingang van het dienstjaar, aan hunne huizen bezorgd en binnen drie dagen na de bezorging teruggehaald worden. Wordende wijders den ingezetenen herinnerd Dat het hun vrijstaat zich betrek kelijk de eerste drie grondslagen te ge dragen naar den aanslag van het vorig jaar, immers zoover in geen dier grond slagen eenige verandering is voorgevallen, en zonder dat zulks zal kunnen verhin deren het gelasten van eene herziening volgens ait. 32 der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4). Dat echter eenieder ten ernstigste aan gemaand wordt, om door een nauwkeu rige en juiste opgave van de huurwaarde, van het getal deuren, vensters, haard steden mitsgaders van dienst- en werk- boden en paarden, en de klasse waartoe zij werkelijk behooren, de kosten en beboetingen te voorkomen, waaraan men zich anderszins zal blootstellen. Dat eenieder gehouden is de vragen in de biljetten vermeld, onverwijld stel lig, duidelijk en zonder eenige voorbe houding te beantwoorden; zullen diens- lolgens geene latei e reclamatiën, gevolg van dubbelzinnige antwoorden, in aan- meiking komen en zelfs zoodanige be antwoording als niet gedaan kunnen aangemerkt worden. Indien de biljetten niet op het tijdstip der ophaling aanwezig of niet behoorlijk ingevuld zijn, vervallen de ingezetenen in de verplichting om deze zelve ten kantore te brengen, bij gebreke waarvan zij zich blootstellen aan de boete van achtmaal het bediag der belasting bij art. 35 4 der wet vastgesteld. c. Dat niemand zich op verzuim in de uitreiking of terughaling van het biljet kan beroepen, daar diegene, welke in zoodanig mogelijk doch hoogst onwaar schijnlijk geval mocht verkeeren, verplicht is zjjne opgave vóór of op den 31. Mei aanstaande, ten kantore van den ontvan ger intedienen, bij wien de beschrijvings- biljetten. ter invulling kosteloos verkrijg baar zijn. d. Dat. ingeval de bewoners van het huis niet kunnen schrijven, de Ontvan ger of zijn gemachtigde, desgevraagd de invulling zal doen in des bewoners naam, zonder daarvoor eenige betaling te kun nen eischen,, met vermelding van de re den waarom: zullende zoodanige aangifte door den Ontvanger of zijn gemachtigde in tegenwoordigheid van een derden per soon, met en benevens dezen worden ge- teekend, na voorafgaande voorlazing. e Dat van de teruglialing der biljet ten aan de ingezetenen een behoorlijk bewijs zal worden gelaten. Dat bij de wel van 9 April 1869 (Staatsblad No. 59) onder andere de na volgende bepalingen zijn gemaakt: «Wegens vrouwelijke dienstboden die «op den 1. Mei des jaars waarover de «belasting loopt, ouder dan 18 en jonger «dan 21 jaren zijn, dedraagt de belasting «f5 (voor iedere dienstbode) zonder toe- «passing van het opklimmend tarief." «Geene belasting is verschuldigd voor »de éénige vrouwelijke bediende, overi- «gens naar de 1ste 3de of 4de klasse be- «lastbaar, in dienst van den belasting- «schuldige, welke geen andere bedienden «houdt en vier ot meer eigen of aange- «huwde kinderen, kindskinderen of pu- apillen bij zich beeft inwonen, die op «1. Mei des jaars waarover de belasting «loopt, jonger daD 21 jaar zijn." «Die na den 15. Mei een perceel in «gebruik neemt, is voor dit perceel de «belasting naar de eerste vier grondsla- «gen voor den lijd des dienstjaars die «nog over is, verschuldigd." «Aan den belastingschuldige die in den «loop des dienstjaars een perceel verlaat, «zonder daarin eenige roerende goederen «of iemand in zijnen dienst achtertelaten, «wordt ontheffing verleend van zijnen «aanslag naar de eerste vier grondslagen «voor den lijd des dienstjaars die nog «over is, indien daarvan door hem bin- «ner den tijd van eene maand, volgende «op die waarin hij het perceel verliet, «tegen bewijs schriftelijk aangifte is ge- «daan ten kantore des Ontvangers op «eeD aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet." «De ontheffing wordt verleend over het «diiemaandelijksch tijdvak waarin het «perceel wordt verlaten, indien de belas- «tingschuldige daarna doch in den loop «van datzelfde tjjdvak, een ander perceel,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2