BU1TËMDSCH OVERZICHT. Plaatselijke berichten. is evenwel het doel, dat ook zij beweren te beoogen, die derge lijke stukken in hun bladen op nemen. BLNNENLAND. Aangaande het gedenkleeken voor Koning Willem UI, wordt in het Dagblad van Z. li. geschreven: »Dezer dagen was in de Haagsche bla den te lezen, dat eenige vaderlandslie vende mannen zjjn bijeengekomen om te trachten door een gedenkteeken hel aan denken levendig te houden aan Koning Willem III. Zeker zullen allen, die dat lazen, met instemming hebben kennis genomen van dit plan. Moge het ook in het algemeen, waar het de vereering zijner Vorsten geldt, raadzaam zijn niet te spoedig voor uit te loopen op het ooi deel der geschie denis; hier, waar het initiatief tot deze daad op spontane wijze van het volk is uitgegaan, verdient het denkbeeld aller ondersteuning. Maar, nu het denkbeeld eenmaal is uitgesproken en daaraan een begin van uitvoering is gegeven, zij men indachtig, dat het een volksuiting blijve. Daarom, als ik een raad zou mogen geven, zorge men niet, door een te kostbaar plan na te jageri, de zaak te doen mis lukken. Geen standbeeld, dat tienduizen den moet kosten dit blijve aan de toekomst voorbehouden maar een een voudig, smaakvol gedenkteeken, door de penningen des volks tot stand gebracht, zij het streven. Uit Flims wordt gemeld, dat de frissche, aangename temperatuur in dat schilderachtig gelegen oord onze Koning innen zeer goed doet. Tot dusver hield zich het weder uitmuntend, alleen jl. Woensdag 2-4 dezer heeft het er sterk geregend. De schoone en ruime villa Sylvana, waarin HH. MM. met HDr. gevolg ver blijf houden, ii gelegen aan den voet van een berg. De apprtementen van Hare Majesteiten op de eerste verdieping heb ben een allerbekoorlijkst uitzicht op een boschrijk landschap met Flims op den achtergrond. Daarachter strekt zich een dal uit, terwijl ter rechter- en linkerzijde dit fraai natuurtafereel verhoogd wordt door rotsen en met groen begroeide ber gen. In de verte, zoover het oog reikt, verheden zich sneeuwtoppen. Nog wordt vandaar gemeld, dat H. M. de Koningin-Regentes den dag der begra fenis van den vorst van W'aldeck-Pyr- mont in alle stilte doorbracht. In de maand Juni op de Zon- en Woensdagen zullen te Utrecht groote Nationale Flobert-Schietwedstrijden wor den gehouden. De Wedstrijd is verdeeld in 5 Afdee- lingen A. Corpswedstrijd: Kosteloos open gesteld voor alle uilgenoodigde corpsen of vereenigingen elk vertegenwoordigd door 5 afgevaardigden. Hiervoor zijn de volgende prijzen uit geloofd een groote zilveren medaille van H. M. de Koningin; een groote zilveren medaille van IJ. M. de Koningin-Regentes; twee groote zilveren medailles van de stad Utrecht ean groote zilveren medaille van de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer te Utrecht; een groote zilveren medaille van de Vereeni ging »de Eendracht"; een groote zilveren medaille van de schietvereeniging vWil- lem van Oranje"; een groote zilveren medaille van de Ned. Bond van Oud-On derofficieren Afdeeling Utrecht. B. Personeele Wedstrijd: Openge steld voor iedereen 5 schoten voor f 0.25. Als prijzen worden uitgeloofd kunstvoor werpen, aan te koopen uit de opbrengst der schietkaarten. Woensdags zullen zil veren draagmedailles te behalen zijn voor het hoogst aantal punten op de perso neele baan. tot tijd nog wat over, en als hij op zekeren avond te huis komt heeft hij zijne dochter een jakje ten geschenke medegebracht. Overigens gaf haar stiefva der haar slechts weinig geld, daar hij het grootste gedeelte van ziin loon aan den drank besteedde. Doch het jonge meisje had naaiwerk weten te krijgen en biermede was zij den ganschen dag, tot zelfs laat in den avond bezig, ten einde door eigen verdiensten naar haar beste krachten te kunnen bijdragen om de kosten van het huishouden te bestrij den. Slechts zelden ging zij uit, en dan nog alleen maar om haar klein* inkoopen te doen of haar naaiwerk te bezorgen. In de woning van haar stiefvader vond zij onder allerlei oude prullen, met stof be dekt en half vernield, een oude bijbel, die blijkbaar aan hare arme moeder had toebehoord, daar de man van deze op de eerste bladzijde geschreven stond. In dit boek las zij in haar vrije uren, en hierin was het, dat zjj op zekeren dag een saamgevouwen, geel geworden papier vond, waarop eene ouzekeren hand met grove trekken, de volgende woorden had geschieven: »Voor mijne dochter." Met sidderende hand opende het jonge meisje het papier en las hetgeen hare moeder geschreven had Wordt vervolgd). C. Eerewedstrijd(Kosteloos 10 scho ten); prijs: een verguld zilveren medaille, geschonken door de Vereeniging tot Be vordering van Vreemdelingenverkeer te Utrecht. Om in deze afdeeling deel te nemen, moet men in den personeelen wedstrijd op 4 kaarten elk minstena 55 punten erlangd hebben. Wie de medaille bekomt, behoudt de aanspraak die hij mocht verkregen hebben, op een perso neelen prijs. D. Donateursbaan. Alle Donateurs kunnen op deze baan kosteloos dingen (met 5 scboten) naar een kunstvoorwerp, uitgeloofd door »de Eendracht." E. Matador wedstrijd (10 schoten); prijs: een beker, uitgeloofd door «de Eendracht," kosteloos opengesteld voor ieder schutter, die 4 kaarten van de per soneele baan heeft, elk met minstens 55 punten. Wie 8 kaarten met minstens 55 punten heeft kan aan den eere- en den matadorwedstrijd deelnemen. Alle deelnemers hebben gedurende deze maand, toegang tot de matinées en avond-concerten in Tivoli, teiwjjl gezel schappen van 10 personen op de lijnen van alle Spoorweg-Maatschappijen tegen betaling van enkele reis retourbiljetten voor 4 dagen kunnen verkrijgen, op ver toon van een legitimaliekaart die de feest vierende Utrechtsche Schuttersvareeniging »de Eendracht" afgeeft. Met hel oog op de vele en zeldzame pryzen die kunnen worden behaald is het zeker, dat zeer velen aan deze wed strijden zullen deelnemen. Volledige gid sen worden kosteloos aan corpsen en tegen een geringe vergoeding verstrakt aan ieder die hiertoe zijne verlangen te kennen geeft aan den Secretaris van »de Eendracht." In Bohemen, en inzondeiheid te Praag, heerscht een onrustige stemming. De invloed der jong-Czechische partij, die naar autonomie des lands streeft, met de kroning van Keizer Frans Jozef al> koning van Bohemen gelijk hij hel ook is van Hongarije, neemt toe in alle maatschappelijke klassen, maar inzonder heid bij de werklieden. Hebben onlangs, in een vergadering van den Boheemschen Landdag, de jong-Czechische afgevaar digden zich aan giove ongeregeldheden schuldig gemaakt, hetgeen door den Kei zer is beantwoord met een bevel tot ontbinding, nu de nieuwe verkiezin gen aan den gang zijn kost het niet zelden groote moeite, ergerlijke toonee- len te verhinderen. Zoo gebeurde het dezer dagen, dat de agitator Schamanek, die zich ook candidaat heeft gesteld voor den Rijksraad, door een menigte Czechi- sche studenten werd omringd en toege juicht, men trok, vergezeld van een grooten volkstroep, fluitende voorbij het Duitsche theater, bracht een ovatie ten huize van den jong-Czechiichen leider Herold, en aan het bureau van het dag blad der partij; de politie maakte aan het rumoer een einde, terwijl ook des avonds, na een stormachtige kiesverga- dering, nieuwe oploopen plaats hadden, door eenige arrestatiën gevolgd. Bij de ontvangst der Oostenrijksche en Hongaarsche delegatiën deed de kei zer den Czechischen afgevaardigden zijn misnoegen blijken, door hen stilzwijgend voorbij te gaan en daarentegen den lei der der Duitsche partij, der. heer Plener, met bijzondere vriendelijkheid te I eje- genen. In zijn toespraak lot de delegatiën wees Z. M. op de voortdurend goede be trekkingen met de Mogendheden en de daaruit voortvloeiende waarschijnlijkheid van het behoud des vredes; niettemin blijft de Regeering een stelselmatige en onafgebroken ontwikkeling van Leger en Marine haar eereplicht achten. Dat is het oude liedje; hoe lang zal het nog gezongen worden? Het antwoord der Presidenten was in denzelfden geest; zij verklaarden, dat zij op de ontwikkeling der strijdkrachten bedacht zullen zijn, daar de Staat sterk moet wezen ten einde als vijand gevreesd, als vriend begeerd te worden. In de besluiten der Russische Regee ring begint waarlijk een straaltje van menschelijkheid te komen. Werd niet lang geleden een keizerlijke ukase uit gevaardigd, waarbij verboden werd aan vrouwelijke en aan gebrekkige banne lingen lichamelijke tuchtiging toe te die nen, thans meldt men, dat die goe dertierenheid zich ook zal uitstrekken tot mannelijke veroordeelden, zelfs als dezen niet gebrekkig zijn Zaterdag waren de Czaar en zijn ge malin te Moskou, waar niet plechtigheid in hun tegenwoordigheid de eerste steen is gelegd van een monument ter eere van Keizer Alexander II. Zijn kleine naamgenoot, de Koning van Servië, maakt hel best, en schijnt bij hem zeer in de gunst te staan, ten bewijze waarvan de eerste Minister Dokitsch de orde van den Witte Adelaar ontving. Veel minder in genomen zal d« Russchische heerscher wel zijn m.t den gang van zaken in Boelgarije, waar de groote Sobranje, heel lustig en zonder zich te storen aan den dreigend opgeheven vinger van den Czaar, in derde lezing de wijziging heeft aan genomen van de Grondwet die ten doe! heeft te veroorloven, d« eventueele kin deren van den Vorst in een anderen dan den Griekscb-orlhodoxen godsdienst op te voeden. De Ministerieële Crisis in Italië is met een sisser afgeloopen: voor den af getreden minister van Justitie heeft men nu twee ministers in de plaats gekregen, en wel twee senatoren, de heeren Eula en Gagliardi, waarvan de eerste, die te vens president was van het Hof van Cassatie, Justitie kreeg, terwijl de laatste is belast met de portefeuille van Finan ciën, die rog altijd door een der collega's werd waargenomen. De premier Giolitli deed in de Kamer van Afgevaardigden mededeeling van deze oplossing der cri sis, er bijvoegende dat in de politiek en het programma der Regeering geen ver anderingen zullen komen. Volgens gewoonte wilde de Minister zich van de medewerking der Kamer verzekeren door een motie van vertrou wen, over welke, nadat ean bevriend afgevaardigde haar had voorgesteld, nog al warm ward beraadslaagd. Op het verwijt van Di Rudini, dat te veel de steun der radicalen werd gezocht, ant woordde Giolitti zeer uitvoerig: de Re- gearing, zeide hij o. a., heeft noch het recht van vereeniging verkort, noch op de verkiezingen eenige pressie uitgeoefend; zij heeft een zware taak te vervullen, zoowel tegenover de eischen van het clericalisme als met betrekking tot de sociale he weging; laat de Kamer nu verklaren, of zij ons voor die taak be rekend acht. De motie van vertrouwen werd met groote meerderheid, 227 tegen 27 stem men, aangenomen; daarna is het voorstel goedgekeurd om den dienst der loopende begrooting tot 30 Juni te verlengen. Als 't zoo voortgaat zal het jaar om zijn zonder dat men met de behandeling van het budget zelfs een aanvang heeft gemaaktl Of de Fransche Kamer, die in den laatsten lijd nogal mak is, de Regeering een kleinen wenk heeft willen geven met het t og op haar stoutmoedige verklaring, dat het tegenwoordig Kabinet de nieuwe verkiezingen zal leiden? Een der afge vaardigden stelde voor te bepalen, dat een ambtenaar die zich candidaat wil stellen voor de wetgevende macht, eerst zijn ontslag moet nemen. De premier Dupuy kwam hiertegen op, beweerde, dat op die wijze ae Kamer beroofd wordt van de kans, verrijkt te worden met specialiteiten, die groote diensten kunnen bewijzen. Niettemin werd besloten, het voorstel in ovei weging te nemen, zoo mede dat van den heer Hubbard, om vast te stellen dat de kosten der ver kiezingen niet hooger mogen zijn dan 300 francs per duizend ingeschreven kie zers. De afgevaardigde Brincart wilde 't nu nog mooier maken, en stelde voor, dat ieder afgevaardigde, die niet wordt hei kozen, voor den tijd van twee jaren is uitgesloten van de benoeming tot eenige betrekking: dat scheen de Kamer wel wat kias toe, en zij verdaagde de verdere beraadslaging. Terwijl het Britsch Parlement een korte rust houdt, is de ijver van de leiders der oppositie ter bestrijding van de home-rule geenszins verflauwd. Aan 't eind der vorige week deed de gewezen premier, de markies van Salisbury, een rondreis in eenige Iersche steden; natuurlijk be zocht hij het eerst Belfast, de hoofdstad van het steik Orangislische Ulster. Daar nam hij allerlei adressen in ontvangst van verschillende godsdienstige en staat kundige vereenigingen; het groot aantal dier adressen, zeide hij in zijn toespraak, bewees hoe breed en diep in Ierland de strooming tegen den maatregel is. Die strooming zou dan ook wel het doel be reiken, vooral door de standvastigheid van het Hoogerhuis, overtuigd dat Ierland slechts voordeel kan verwachten van de Unie met Engeland. Dalzelfde thema werkte hij uit in een redevoering te Dei by, waarbij hy Ook trad in de bijzon derheden van hel aanhangig wetsontwerp, dat, zeide hij, omverwerpt wat eeuwen heeft bestaan, ('t laatste is minder juist; eerst in 't begin dezer eeuw is het eigen Parlement, dat Ierland tot dusver had, opgeheven.) Voornamelijk heeft hij be zwaar tegen het blijven der Iersche leden in het Rijks-Parlement, inderdaad het lastigste punt van heel deze lastige quaestie, en tegen de financieële regeling. Hij be sloot met een aansporing aan de man nen van Ulster, om zich het voorgeslacht waardig te toonen. Zondag 4 Juni a. s. zal de Gods dienstoefening in de Rem. Kerk worden geleid door den Heer H. A. van der Meulen, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Haastrecht. Het Kiescollege bij de Hervormde gemeente alhier zal op Vrijdag den 2e Juni vergaderen ter verkiezing van Ouderlingen en Diakenen. De le luitenants O. W. Gobius en H. J. Indewey van het 5e regiment in fanterie, hier in garnizoen, die bij Kon. besluit van I Apiil zijn overgeplaatst bij het regiment Grenadiers en Jagers, zul len 31 Juli bij dat korps ir. dienst treden. Op verzoek is aan den len luit. H. C. Tannay, van het escadron Ordon- nancen een verlof van vjjf maanden naar Indië toegestaan. De afdeeling Amersfoort der Maat schappij tot bevordering der Toonkunst, zal op Vrijdagavond 2 Juni 1893, te negen uren in de Muziekschool vergaderen lot overweging van de ingekomen Punten van Beschrijving voor de LXIVsle gewone Algemeene Vergadei ing, alhiei te houden op Zaterdag 10 Juni, en het verkiezen van twee afgevaardigden naai die ver gadering. Aanbevolen worden daaivooi de Heeren J. C. J. Pels Rijcken en de Secretaris Mr. J. Heyligers. Het militair hospitaal zal eerlang eene groote uitbieiding moeten onder gaan. Dagelijksch toch worden bij wijze van spreken zieken wegens plaatsgebiek naar Utrecht geëvacueerd. Het bezoek van den inspecteur van den geneeskun digen dienst Generaal-majoor C. J. van der Burcht van Lichtenbergh staat dan ook waarschijnlijk wel met bedoelde uitbreiding in verband. Op de lijst der hoogstaangeslagenen in 's Rijks directe belastingen in de provincie Utrecht, verkiesbaar als afge vaardigde ter Eerste Kamer der Stnten- Generaal, komen, voor zoover onze ge meente betreft voor, de navolgende heet en Mr. H. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout voor f 2262.07'Mr. J. Cock Blomhof! voor f 586.95sG. J. baron van Hardenbroek van Ammerstol vooi f 579.67A. M Tromp van Holst voor f 570.69'. Bij gelegenheid van de feestelijke viering van den honderdsten gedenkdag der oprichting van Rijdende-Artillerie hier te lande, is door een der meest be jaarde Oud-Officieren van het korps, een gedenkpenning of medaille aan het korps geschonken. Van deze medaille, geslagen van kanonbrons beslaan slechts een be perkt getal exemplaren. Namens de officieren van het korps Rijdende-Artillerie werd dezer dagen door den WelEd.Gestr. Heer J. W. P. van Hoogstraten Secretaris van de Fciest-com- missie bij die geleganheid, aan de Ver eeniging Flehité een exemplaar van die medaille ten geschenke aangeboden, met verzoek de medaille te willen opnemen in hel Museum der Vereeniging, als een herinnering aan het 40-jarig verblijf van het Regiment Rijdende-Artillerie te Amers foort. Aan de medaille is toegevoegd een kleine keurig net geschreven oorkonde, waarin het feit van oprichting van Rij dende-Artillerie hier te lande het hon derdjarig bestaan var, dit Wapen de ver vaardiging van de medaille en de schen king aan Flehité vermeld staan. Medaille en oorkonde in dezelfde fou- draal geplaatst, vormen een fiaai geheel, dat den schenkers tol eere strekt en sen sieraad uitmaakt van onze verzame ling. Zonder twijfel is de Vereeniging Flehité het prachtig geschenk voor een goed ge deelte verschuldigd, door de ijverige bemoeiingen van den WelEd.Gestr. Heer J. W. P. van Hoogstraten, oud lid van de Vereeniging Flehité, die, schoon van woonplaats veranderd, nog steeds voor de belangen van bovengenoemde Vereeniging werkzaam blijft. In een volgend nummer zullen wij een nadsre beschrijving van de medaille geven, en den letterlijken inhoud van de oorkonde mededeelen. Het navolgend adres is door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken alhier verzonden Aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Amersfoort. Dat zij zich bij adres dd. 27 Aug. 1891 wendde tot Uwe Excellentie inzake den bouw van het gecombineerd Spoorweg station te Amersfoort. Dat zij daarbij de eer had Uwe Excel lentie te wijzen op de algemeene wensch in deze Gemeente en in 't bijzonder van Handel en Nijverheid, dat dit station spoedig mocht tot stand komen, altijd wanneer dit te bouwen station niet zoo vei re van de stad geplaatst werd, als het plan scheen te zijn, naar de inlich tingen, die zij had ingewonnen. Dat zij tevens een afschrift van dit adres heeft gezonden aan het Dagelijksch Bestuur dezer Gemeente met verzoek om ondersteuning, en een dergelijk afschrift aan de Directie der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Dat zij echter als eenig antwoord ont ving de mededeeling van het Gemeente bestuur dat naar ingewonnen infor- matien er voor het oogenblik geen sprake was van het bouwen van een ge combineerd station weshalve het aan het Dagelijksch bestuur voorkwam dat een verzoek van wege de Gemeente ontijdig zoude zijn „hoewel het Dag. bestuur het met de strekking van het adres eens was." Daar evenwel de geruchten omtrent de plannen der H. IJ. Sp. Mij. en de plaats van het te bouwen station meer en meer een vasten vorm aannemen, en de Kamer meent, hoewel niet officieel, dan toch voldoende ingelicht te zijn om trent die plaats, neemt zij de vrijheid, nogmaals bij Uwe Excellentie tegen die plaatsing op te komen, vreezende dat, wanneer eenmaal den bouw op de be grooting is gebracht, het dan te laat zoude zijn. Volgens die inlichtingen toch zal door de Holl. IJzeren Spoorw. Maatij. een groot rangeerstation voor goederentreinen worden ingericht, waarbij Amersfoort geen het minste belang heeft. Dientengevolge zal het station voor het. plaatselijk verkeer ongeveer 600 M. dus circa 7 minuten gaans verder van de stad gebracht worden dan het station aan de lijn Kesteren en wel in de rich ting door eene roode lijn op nevensgaande platte grond aangegeven; De afstand zal "dan 17 a 18 minuten bedragen en zelfs in het gunstigste geval, bij aanleg van nieuwe toegangswegen, minstens 15 minuten. Bleven de beide Spoorweglijnen op zoo grooten afstand van de stad Amersfoort, dan ware het natuurlijk moeielijk om het station dichter bij te brengen, maar terwijl de stad aan de eene zijde op zeer korten afstand geheel door de spoor lijnen wordt omringd en zelfs de Cen traal en Oosterspoor een gedeelte der Oude Stad snijden en door hare brug de haven voor een deel hebben bedor ven, is het hard voor hare bewoners bij al het ongerief door de Spoorweg omsluiting veroorzaakt, het Station op 15 h 20 Minuten afstand van de Stad te moeten zoeken. Het zal niet noodig zijn Uwe Excel lentie op te merken hoe hoogst onbillijk eene dergelijke regeling zoude zijn tegen over eene plaats die een belangrijk aan deel levert zoowel aan het personen-, als aan het goederenverkeer. De Kamer verzoekt daarom nogmaals dringend aan Uwe Excellentie om eene dergelijke plaatsing van het gecombineerd station op zoo grooten afstand niet goed te keuren, maar geen verderen afstand van de stad toe te staan dan hoogstens die van het tegenwoordige station Amers foort der lijn Kesteren, met plaatsing van de goederenlosplaats aan de stads- zijde der spoorweglijn. Ter verduidelijking der zaak heeft de Kamer de eer Uwe Excellentie hierbij te voegen een platte grond der stad. 't Welk doende. Amersfoort, Mei 1893. Geteekend J. Ger<i. KLEBER, Voor2. H. v. HASELEN, Secr. Voor eensluidend afschrift, De Secretaris HERMs. VAN HASELEN. Van de 8 toegangswegen der stad Amersfoort worden in de onmiddelijke nabijheid der stad door de spoorwegen gekruist Straatweg naar Hoogland en Bunschoten. Groote en Kleine Koppel (de Haven). Straatweg naar Naarden (Soesterstraatw.) Utrecht. Grindweg Doorn (Leusdenscheweg). Zoodat slechts de straatweg naar Wou denberg, straatweg naar Hatnersveld en de straatweg naar Hoevelaken vrijblijven. Ter tilting van den gemeenteraad, gistermiddag gehouden en gepresideerd door den burgemeester, mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, waren alle 17 leden tegenwoordig. Het eerste punt der agenda, welks behandeling werd verwacht, had ook van de zijde ven het publiek belang stelling gewekt. Het betrof het rapport der commissie op de brieven en rekesten in zake het sanitair toezicht op de prosti tutie en nopens het verbod tot het houden van bordeelen, met de verslagen der gemeenteraads-afdeelingen. Voor dat de Voorzitter dit punt echter aan de orde stelde, deed hij het voorstel deze zaak tot eene volgende vergadering aantehou- den, welk voorstel zonder hoofdelijke omvraag werd aangenomen. De Voor zitter had tot het doen van dit voorstel aanleiding gevonden in de omstandigheid, dat hij, in vei band met de hem door de afdeelingeri gedane vraag welke bepalin gen op dit stuk worden wenschelijk en uitvoerbaar geacht, inlichtingen nog wachtende was die hij voor eene vrucht bare discussie noodig achtte. De reclame van den heer G. van Gheel Gildemeester tegen zijn aanslag in den hoofdeljken omslag, dienst 1893, werd gegrond verklaard en diensvolgens ge melde aanslag van f 304 op f 288.80 teruggebracht. Naar aanleiding eener missive van Ge deputeerde Staten der provincie Utrecht besloot de raad in zijn besluit tot aan neming der schenking vaa den weg die de Beekesteinsche laan met het plantsoen verbindt, ook opteoemen de clausule dat eveneens de schenking van de brug over de beek van de gezamenlijke eigenaars van den weg wordt aangenomen. Het aan mejuffrouw J. van Goor, on derwijzeres aan de school 3. soort (Ko ningstraat) tot herstel van gezondheid verleend verlof werd tot 15 Juni aan staande verlengd. Eene missive van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, betreffende eene verbetering van de rivier de Eern, met bijlageu, omtrent welk onderwerp B. en W. tot geene eenstemmigheid zjjn kun nen geraken en daardoor buiten staat zich achtten om den raad deswege een voorstel te doen, werd commissoriaal gemaakt en ter onderzoek in handen gesteld eener commissie van vijf leden, ■lie hierover rapport zal hebben uitte- brengen. Die commissie werd door den Voorzitter samengesteld uit de heeren Croockewit, Van den Wall Bake, Zandijk, Van Beek en Van Hardenbroek Van Ammerstol. De minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid heeft, in verband met de voorgenomen verbetering van de kleine rivieren, de zaak der var betering van de

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2