Gemengd Nieuws. BUITENLAND. toonzetting. De oudste der leerlingen hield een schoone rede over Chateaubriand., een keurige rede, mooi van vorm, rijk van inhoud. Spreker deelde interressante feiten mede uit het leven van den dichter en minister, van den door geheel Europa gevierdeo schrijver. Hij sprak over zijn voornaamste werken, vooral over zijn gedenkschriften, waarin men «achoon- heden van taal en slyl, van poëzie en verbeelding, rijkdom van treffende denk beelden en verheven gevoelens" bijna op iedere bladzijde aantreft. Na deze rede, die een halfuur duurde en blijkbaar met aandacht gevolgd werd, weiden tusschen de beide laatste zangstukken in de prij zen uitgereikt, ditmaal geschonken door den weleerw. heer G. C. van Schaik, pastoor te Hilversum. Daarop dankte een der oudere leerlingen namens allen. Had de eerste van een wedstrijd gesproken, dat behoefde men nu niet zoo heel ernstig op te vatten, als hadden zij dagelijks uren achtereen over hunne studieboeken ge bogen gezeten, gelijk een wielrijder over zijn wiel. ïln ieder geval zijn wij. als jonge menschen den arbeid en de inspan ning reeds vergeten en op het oogenblik denken wij vooral aan het bekoorlijke van het wederzien onzer geliefde betrek kingen en aan de genoegens van den vacantie-tijd." Na deze echt jongensach tige ontboezeming vergat hij niet harte lijk dank te zeggen, den Mecenas voor zijn keurige boekgeschenken, den geeste lijken en verdere aanwezigen voor hunne vereerende tegenwoordigheid en den heer Enderle voor zijn fraai orgelspel, waar mede hij de plechtigheid had opgeluis terd. Allen riep hij een hartelijk vaarwel toe. Hiermede was deze eigenaardige feestviering afgeloopen. De heer G. van der Zoo de Jong, oud bestuurslid der in 1854 opgerichte en door het afsterven barer leden in 1891 ontbonden vereeniging Metalen Kruis heeft dezer dagen het vaandel dier ver eeniging geschonken aan hel museum van Flehité. Het twistgeschrijf over Neerbosch heeft den heer J K. G. Muller, Hoofd der School te Oudeschild, aanleiding gegeven eens een lans te breken voor de Maat schappij ter verpleging van weezen in het huisgezin. Onder den titel «Hoe en waar?" geeft hij in een beknopt boekje (prijs 10 cent) geheel onbevooroordeeld zijne mee ning omtrent de opvoeding van weezen in groote gestichten. Bij de op 7, 8 en 10 Juli gehouden toelatingsexamens voor de Hoogere Bur gerschool te Amersfoort waren opgeko men voor de le klasse 22 candidaten, voor de 2e klasse 2, voor de 3e klasse 2, (waaronder eene voor enkele vakken) en voor de 4e klasse 4 candidaten. Tot de 1ste klasse zijn toegelaten: R. Dozy, E. Eyma ('s-Gravenland), E. Gaar- landt iBaarnj, D. Meyners, J. van Raams- donk (Weesp), J. J. Ramspek (Rhenen), L. Rieber, F. A. Schaly (Breukelen), H. Scheuileer (Baarn), E. E. Visser, F. Vos (Breukelen), ld» Wessehng;en voorwaar lijk: I. van Daal, Maria Gioeneboom, R. E. W. de Haas (Veenendaal) A. de Koningh, A. Mackintosh en L.R. Sinnige. Tot de 3de klasse zijn toegelaten Jaenette Miniken Hoff (Amsterdam) als toehoordere» voor de talen; en voor waardelijk M. A. C. Goester tWijk hij Duurstede) en Pos (Paramaribo). Tot de 4de klasse zjjn voorwaardelijk toegelaten G. J. Putman Crammer en J. J. de Kroes De 2 candidaten voor de 2de kl. zijn toegelaten voor de 1ste, terwijl 2 van de candidaten voor de 4de kl. voorwaar delijk toelating tot de 3de verkregen. De uitslag van het op 10 en 11 Juli gehouden toelatingsexamens voor het Gymnasium alhier, luidt als volgt: Toegelaten tot kasse I. Onvoorwaardelijk 11. W. L. de Beaufort, J. K. H. de Beaufort, W. E. J. Berg, W. Copper, lijk waarom het altijd bij het denkbeeld van trouwen gebleven is. Degene die ik wenschte tot vrouw te hebben, meende ik dat voor altijd verbonden was gij gist zeker wel dat ik mylady Clancartij bedoel en eene andere keus te doen, kon ik niet. Ik ben geen jonggezel meer, die meent van liefde te zullen sterven, als men slechts eens een lief gezichje heeft gezien; maar ik heb voor uwe zuster een gevoel van oprechte vereering en hartelijke toegenegenheid. Daarom zaagt gij mij verheugd, toen ik van de mogelijkheid hoorde, dat haar echt kon ontbonden worden, en daarom betreur ik het, dat gij het vertrouwen van uwe zuster niet bezit. Door u had ik lichtelijk kunnen vernemen, of haar hart nog vrij was en of ik nog hoop zou kunnen koes teren, het met der tijd voor mij te winnen." De >Bosschen van Statius" waren van verbazing uit Charles' handen gevallen, de wenkbrauwen hoog naar boven getrok ken en de onderkaak was gezakt. Op die wijs had hij naar Wharton geluisterd, en toen deze geëindigd had, op antwoord wachtte en Spencer aanzag, begon de lord van verlegenheid te hoesten. Whar ton het hem echter den tijd de hopsl- aanval te doorworstelen, zoodat Spencer het antwoord niet ontgaan kon. x>Altijd zou ik iets kunnen beproeven," E. E. G. Joakim, C. V Gerritsen, T. C. van der Heijden, A. J. Hoek, J. J. van Leeuwen, J. C. F. Scheffer, K. P. Tlaan- deren. Voorwaardelijk J. Frijda, J. W. van der Wal. Afgewezen werden 5 aspiranten. Toegelaten tot klasse II. Onvoorwaardelijk J. M. van Beijma. Afgewezen werden 2 aspiranten. Mejuffrouw B. Rauh, die bij het jongst geleden examen slaagde voor on derwijzeres, is als zoodanig benoemd te Beemster. De le luitenant A. F. K. Gras- winckel wordt den 1 October van zijne detacheering bij het 3e legiment huzaren te 's Gravenhage ontheven en weder ingedeeld by het 5e regiment infanterie te Amersfoort. Programma van hel Concert te geven door de Stafmuziek van het 5e rege- ment Infamere op heden Woensdag 12 Juli des avonds te half acht op het terras der sociëteit Amicitia. 1. Koningin Wilhelmina Marsch V. d. Hegge Zijnen; 2. Ouverture ®Der Haide- schachl" Von Holstein3. ïSeid um- schlungen Millionen" Walter Joh. Strauss 4. Souvenir de Topéra «Mignon" Amb. Thomas; 5. Racoczy-Ouverture,Kéler- -Béla6. L'Arlésierine Suite pour orchestre Prélude-Menuetto-Adagietto Carillon Bi- zet; 7. mPlapperinaulchen" Eilenberg; 8. Grande Fantaisie de l'opéra >LaJuive" Halévij. Wie, die niet geheel aan zwartgallig heid laboreert, is niet gesteld op wat genot, op genot vooral wanneer dat in gezelligen, vriendschappelijken kriüg wordt aangeboden? Niemand, dunkt ons, die deze vraag ontkennend zal beantwoorden. Welnu genot in bovenbedoelde zin werd ons en de velen die met ons waren gis teravond verschaft door de werkende leden van de rederijkerskamer ïOntwik- keling," die de gewone zomeruitvoering den kunstlievenden leden aanbood. Het programma dat we ontvingen veirastte ons. Doch de uitvoering van dat pro gramma verrastte oos nog meer. Gaf de openingsrede van den president, den heer Lammerts van Bueren, door de kordaatheid waarmede zij werd uitge sproken, en waarin hij, met herinnering aan vervlogen tijden die zouden kunnen getuigen van den meerderen bloei der karner, den steun verzocht van allen om dien bloei weder te bevorderen, ons recht om te vermoeden dat de werkende leden met gelijke kordaatheid zouden optreden dat vermoeden, die verwachting, is niet beschaamd, neenverre over troffen. Laat ons de beleefdheidsvormen in acht nemen en alzoo allereerst een woord van dank brengen aan den lieer Doode- weerd, den verdienstelijken president der Baarnsche rederijkerskamer, die, geheel belangeloos, zjjne zeer gewaardeerde medewerking wilde toezeggen om de uitvoering, die nOntwikkeling" zich voor stelde te geven, volkomen te doen slagen. De voordracht van een tweetal »Ovei- betuwsche novellen" ontlokte een applaus, dat daverend genoeg ons toescheen om den heer Doodeweerd het bewijs te leveren dat zijne medewerking op zeer hoogen prijs werd gesteld. En geen won der is die opprijsstelling. Een sympathieke persoonlijkheid, die op ongekunstelde wijze, zonder eenige moeite, het ïover- betuwsch" doet hooren, gelijk de heer Doodeweerd is en deed, zal overal met hooge ingenomenheid worden ontvangen en aangehoord. Zijne kunstbroeders en ook wij spra ken dan ook bij zijn vertrek hem een oprecht gemeend itot weerziens" toe. Dank wilde de praeses van «Ontwikkeling" hem brengen voor zijne medewerking, maar aanvaarden deed hij dien niet dan onder reserve, eene daad die, wist men stotterde hjj, lik zou mijne zuster kun nen zeggen, hoe lief gij over haar denkt, ik kon haar vragen »Dat was mijne bedoeling niet," viel Wharton hem in de rede, »eene derge lijke vraag zou te veel verraden van wat ik verzwijgen wilde, tot ik zekerheid had van le kunnen slagen." •O, daaraan twijfel ik niet," zeide Spencer lachende, nmijne znster weet toch zij is zeer eenvoudig en begiijpt niet gauw iets maar ik geloof, dat zij wel zal begrijpen, hoeveel gij haar, mylotd, kunt aanbieden." •Gelooft gij dat?" herman Whaiton, en nam eene prise uit zijn met juweelen bezette snuifdoos, «Ik vrees, dal gij overdrijft. Men zegt wel is waar van mij en men heeft dat zoo dikwerf gezegd, men zegt, dal ik eene voor treffelijke partij ben. Waarom? omdat ik rijk ben er. invloed bezit •Een buitengewonen invloed Dat kan men met recht zeggen. Ik zit om zoo te spreken, aan het roer der Whigpartij En daardoor aan het roer van den Slaat." Wellicht, dat men het zoo kon schip- peien, dat het huis van Sunderland met mij een verbond sloot om het stuurrad te zamen te hanteeren. Aan onze ver- het niet reeds dadelijk den gentleman in het volle hchi zou stellen. Thans tol bespreking van de andere zaken die 't programma vermeldde over gaande, is het plicht, maar ook een waar genoegen tevens, te releveeren, dar de heer A. Klein op zeer verdienstelijke wijze zich kweet van de opdiacht die hij aanvaardde, om achtereenvolgens »Het Jurkje" en »De boodschap naar de ijzer smelterij" voortedragen. Vooral in laatstgenoemde vocr- dracht wilde de heer Klein ons meer toeschijnen als artist dan als amateur. En wanneer we op deze wijze uiting ge ven aan ons voldaan kunstgevoel, dan mag zeker niet worden gezwegen van dat hetwelk de heer Henri Hendriks op muz;kaal gebied verschafte door de hoogst- verdienstelijke begeleiding van zijne hand in het zooeven genoemde declamatorium: De boodschap naar de ijzersmelterij." De vaardigheid, zoowel op pianino als op orgel, die Henri Hendriks te aanschou wen gaf en de heerlijke toonen die hij aan die instrumenten wist te ontlokken, zijn boven onzen lof verheven. Geen genotvollen muziek-avond dunkt ons zon der dat Henri Hendriks daarbij zijne medewerking verleent. Afwisselend als het programma was, kreeg men van alles wat prettig is te hooren en te zien. Wij behoeven slechts te denken aan de voordracht van den heer Busquet, getiteld sHannus de Nacht waker" om opnieuw te schateren van lachen, zooals allen gisteravond deden. De aardige, gevatte gezegden, zoowel in die voordracht door den heer Busquet ten beste gegeven, als de origineele «zet- ten" door deri heer Lammerts van Bueren in de «Politieke biljartjongen" ten op zichte van de onderscheidene regeeringen van verschillende landen aangehaald, ter wijl twee «excellenties" uan het biljarten waren, brachten de lachspieren op ont zettende wijze in beweging. En niet min der de duetten »De groote en de Kleine" en »De rommelkamer." 't Was in beiden kortswijl. Maar kortswijl waar menigeen, ernstig nadenkende over de zaken die behandeld w.rden, levenswijsheid kon putten en ook wel geput zal hebben. In een woorddeze uitvoering heeft weer ten volle bewezen dat «Ontwikke ling" krachten telt, zoowel op dramatisch als comisch gebied, die aanlokken om lid te worden of donateur van de eenigste in Amersfoort bestaande vereeniging, die, in burgerkring, groot genot verschaft en de banden van vriendschap en gehecht heid weet vasttesnoeren en vaster toe te halen, op eene wyze als waartoe eene andere vereeniging, ons erachtens, in staat is. Een zeer geanimeerd bal in de open lucht besloot deze gezellige partij. Ten slotte voor de invitatie aan •Ont wikkeling" onzen besten dank en den wensch dat ze allengs in bloei moge toenemen. Ter bevordering daarvan vindt ze ons, naar onze beperkte krachten, steeds gaarne bereid. In het laatst der vorige week werd in de burgersocieteit »de Vereeniging" een concert gegeven door de Stafmuziek van het 5e regiment Infanterie, den leden dier sociëteit aangeboden door den Ko lonel Kommandant namens de officieren van dat regiment. Het kan wel niet anders, of door dus danige beleefdheid moet de goede ver standhouding tusschen het militaire en burgerlijke element in onze gemeente worden versterkt. Hoogland. De weleerw. heer A. J. M. Pieck, pastoor dezer gemeente, her denkt op 10 Augustus a. s. zyn 40 jarig priesterschap. Verleden week is in de koninklijke kapel van het paleis St.-James het huwe- eende krachten weerstand te bieden, zou dan wel niemand vermogen." Spencer's wangen werden rood van ont roering. •Gij hebt gelijk, gy hebt gelijk I" riep hy uit en begon met groote schreden de kamer op en neer te loopen. »De invloed van mijn vader bij den kor.ing •En mijn invloed bij de Whigs," wierp Wharton hem tegen. •Zouden ons de heerschappij over Engeland voor altijd verzekeren," vulde Spencer aan. Ons," zeide de eerlijke Tom lachende. •Zeg liever mij! Mylord Sunderland is een krachtvolle grjjsaard God moge Zijne Heerlijkheid nog lang het leven besparen! maai hij is toch een grijsaard. En ik? Lieve hemel I Ik ben zoo ver moeid Slechts zoo lang blyf ik er bij, dat ik zie dal gij het roer in handen hebt. Dan laat ik met vreugde de leiding van alles alleen aan u over en dan zijt gij de opperste Minister van Groot Brittanje. Zoo als Pericles eens de eerste was te Athene," declameerde Spenser. Zoo als de groote Clarendon, onder de regeering van den lichtzinnigen Karei II, Engelands lot bestuurde," voegde Wharton den zin. Ha! het zou belachelijk zijn, indien lyk voltrokken tusschen dpn eenigen zoon van Engelarid's troonopvolger, den prins van Wales, n.l. den heitog van York en prinses Victoria Maiy van Teek. De hertog van York is steeds in tegen stelling met zijn overleden ouderen broe der, beschouwd als het zwijgende lid der koninklijke familie. Hij leeide vlug, be greep spoedig en verbaasde de wereld niet weinig door zijn welspiekendheid, toen hij in Februari van dit jaar een rede hield in de vereeniging tegen de mishandeling van kinderen. Maar in het dagelijksch leven is de prins zeer voor zichtig met zijn woorden. Reeds vroeg gevoelde hij grooten lust in het zeemansleven en meer dan eens zei hij tot zijn broeder: Ik ben blij dal ik geen koning behoef te worden. Ik wil matroos worden en avonturen beleven. Toen prins George twaalf jaar was, werd hij met zijn broeder gepl atst aan hr oid van het opleidingsschip Britanniawaar zij als gewone adelborsten werden be handeld; onderscheid werd niet gemaakt noch gevraagd. Toen volgde de beroemde reis om de wereld aan boord van de Bacchantezij duurde drie jaar en werd door de beide broeders in het dagboek de Cruise oj the Bacchante uitvoerig beschreven. Het zeemansleven van prins Albert Edward was hiermee ten einde; prins George echter bleef bij da marine en diende achtereenvolgens op de ver schillende stations. Hij heeft thans den rang van kapitein ter zee. Jammer dat de onverwachte dood van zijn broeder aan zijn zeemansdroomen een einde maakte; de weg die naar den troon voert, wijst andere plichten aan, maar hij voelt zich nog altijd als zeeman en tegen alle traditie in zal hij dan ook bij de huwe lijksplechtigheid in zijn zeeofficiersuniform verschijnen. Den hertogstitel van York moet hij zichzelf hebben uitgekozen en de witte roos, de bloem van het huis York, is ook zijn lievelingsbloem. Zijn bruid, prinses Victoria Mary van Teek, is twee jaren jonger dan hij; zij weid in 1869 in Kensingtonpallast ge boren. Prinses May, zooals zij in de plaats van het meer deftige Mary wordt genoemd, wordt beschouwd als de aardigste der Engelsche prinsessen, zij is groot, slank en heeft blauwe oogen. Van haar vader erfde zij de schoonheid, van haar moeder de goedheid. Hoeveel belangstelling de jeugdige prinses ook heeft voor kunsten litteratuur, met de grootste voorliefde beoefent zij de armenzorg. Al is zij evenmin als haar bruidegom zeer woordenrijk, zij weet toch overal tot de vroolijkheid bij te dragenin haar kleeding toont zij grooten smaak, zonder een al te slaafsche volgster der mode te zijn. Wat haar echter bij de Britten vooral bemind maakte, was de Engelsche stem pel die op haar uilerlijke verschijning i uslte, Van Engelsch bloed kan men bij haar niet sprekenhaar vader is een Wurtem berger, haar moeder een Welfische prinses; toch heeft zij zich hel Engelsche wezen geheel eigen gemaakt en zij heeft zelfs de spraakmoeielijkheid der ko ninklijke familie overwonnen, en spxeekt de r rollend, zooals John Buil dit wenscht. Zij is dus de Engelsche prinses bij uit nemendheid. Sedert Jacob II is het de eerste maal dat de tl oonsopvolger zich zijn bruid zocht onder de dochteren des lands. Het beste bewijs voor hare populariteit is wel de rijkdom der huwelijksgeschen ken, wier waarde op meer dan 300.000 p. st. wordt geschat, en wier kunstwaarde zoo groot is dat zij eenige dagen in het Imperial Institute zullen worden tentoon gesteld. De algemeene beraadslagingen over de legerwet in den Duitschen Rijksdag zijn reeds geëindigd. De kansen voor de aanneming der wet zijn nog meer verbeterd, nu de Poolsche mijne zuster zich tegen die plannen ver zette." Wharton lachtte en verschikte iets met zijne blanke, schoongevormde hand aan zijn allongepruik. •Een vrouwenhart is in tegenstrydig- heden niet na te sporen," zeide hij. Aan de taaiheid van eene vrouw is reeds menig fijn uitgedacht plan blijven hangen." De tegenstand mijner zuster zal ik weten te overwinnen, al is zij dan nog zoo taai. Zij moet willen, wat wij widen I" De eerlijke Tom stond onverschillig op, maar hoe onverschillig ook zijne houding was, des le ernstiger klonk het, wat hij zeide. Moeten, neen, dat behoeft mylady Clancortij boven alles niet. Versta mij niet verkeerd. Spencer, alleen als zij uit vrijen wil mijne liefde beantwoord, mag ik hopen, dat geluk in haar bezit te vinden, waarvan ik droom. Houdt dat in het oog! van dwang wil ik niets weten I Wat wij ten eerste moeten weten is, of de gravin over het algemeen niet afkeerig zou zijn, een echt, die eigenlijk geen echt is, te ontbinden om eene wezenlijke echtverbintenis te sluiten." Dat zal ik spoedig genoeg weten." Het tweede punt," vervolgde Wharton, •is dat, of er reeds iemand is, die gij begrijpt mij wel Wordt vervolgd.) staatsman Jagdzewsky de verklaring af legde, dat de Poolsche afgevaardigden voor het ontwerp zullen stemmen. Het zelfde woidt ook verwacht van de anti semieten. Wellicht zullen eenige leden dezer beide partijen, ondanks het besluit der pai lijvergadering, tegen hel ontwerp stemmen, of zich van stemming onthou den, maar nu de meerheid der Polen en anti-semieten de regeering zullen steu nen, achten de voorstanders der leger wet hun zaak gewonnen. Ik elk geval zal de meerderheid der regeering niet zeer groot zijn. Vandaar dat de leiders der verschillende partijen hun uiterste best doen om hunne partij- genooten voltallig te houden. Hun zorg gaat zelfs zoo ver, dat zij ook waken voor de gezondheid der afgevaaadigden. Heeren" zeide een der bekende partijleiders tot zijne vrienden, die aan het buffet zich kwamen verfrisschen •denkt aan uwe gezondheid: niet te veel drinken bij deze hitte." Tegelijkertijd kwam het bericht, dat een der leden van de vrijzinnige volks partij plotseling ziek was geworden. Ter stond werd gevraagd, of de afgevaardigde ernstig ziek was, en toen werd medege deeld, dat hij tenminste veertien dagen thuis moest blijven, verheugden de voor standers der legerwet zich over deze ver betering hunner kansen. De beslissing, die naar alle waarschijnlijkheid ten gunste van de regeering zal uitvallen, blijft ech ter steeds afhankelijk van een beperkt aantal steramen. De tweede lezing van het ontwerp is, met terzijde-lating der commissie-behan deling, bepaald op Donderdag a. s. De beslissing zal dus misschien reeds in het einde dezer week, of in elk geval in het begin der volgende week, genomen wor den. Het bestuur der Geldersche Hard draverij- en Renvereeniging heeft van het Loo bericht ontvangen, dat de Ko ningin en de Regentes de wedrennen, die vanwege die vereeniging op 24 Aug. a.s. le Arnhem gehouden zullen worden, met haie tegenwoordigheid zullen ver eeren. Het is niet onwaarschijnlijk, dal Hare Majesteiten dien dog tevens een bezoek aan Arnhem zullen brengen, Nabij Warmond heeft gisterenavond omstreeks halfzeven een spoorwegonge luk plaats gehad, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Juist op het oogen- blik, dat de stoomtram van de N. en Z. Hollandsche Stoomtram-Maatschappij den overweg tusschen Warmond en Voorhout passeerde, kwam de sntltrein van Parijs naar Amsterdam daar langs. De laatste wagen van de tram, waarin gelukkig geen passagiers zaten, werd door de locomotief aangereden en geheel verbrij zeld; de conducteur, die achter op het bordes stond, had nog juist den tijd er af te springen, maar bekwam daarbij een wond aan het hoofd. Een pleegzus ter, die in een der andere wagens van de ti am had gezeten, legde hem een ver band aan. De locomotief van den sneltrein was zwaar beschadigd, zoodat een andere machine moest ontboden worden, hetgeen een oponthoud van 1 uur 23 minuten veroorzaakte. Wat aanleiding heeft ge geven tot het ongeluk, is nog niet opge helderd. De machinist van den sneltrein verklaart, dat het signaal op veilig stond; op het zien van de tram remde hij wel uit alle macht, maar het was te laat om bet ongeluk te voorkomen. Uit Dordrecht wordt gemeld: Door advertentiën in de plaatselijke bladen reeds dagen van te voren voor bereid op de komst van Davenport, den vioegeren agent der Sequah-maatsehappij, had zich gisterenavond een vrij talryk publiek naar Alusis Sacrum begeven, om zijne eerste séance bij zijn tweede ver blijf alhier bij te wonen. Aan den ingang werd het gewone dubbeltje entrée ge vorderd voorts waren er eenige rijen gereserveerde plaatsen die betaald moes ten worden met een kwaï (je per zitplaats. Op deze plaatsen zaten een T0-tal per sonen. Tot groote teleurstelling van het publiek verscheen Davenport echter niet in per soon, maar trad in zijne plaats zekere rar. Stevens op (in rood en blauw uniform). Hij maakte door middel van den tolk bekend, dat Davenpoit zelf jwegens rechtzaken in Londen" tot Vrijdag a.s. verhinderd is op te treden. Evenwel zou toch reeds heden een begin gemaakt worden met het wrijven van patiënten. Daarvoor zou niet de gewone Sequah-olie aangewend worden, maar een olie van Davenport, eigen vinding, die nog beter is dan de echte Sequah-olie, «omdat deze laatste in sommige gevallen een te ster ken prikkel veroorzaakt." Davenport zelf werd bij monde van mr. Stevens ver heerlijkt als «den grootsten masseur der geheele wereld." Nadat nog eenige uitlegging was ge geven van de werkiDg der Sequah-olie No. 2, kon het publiek vertrekken. Eenige sjouwerlieden waren daarmede evenwel niet tevreden maar vorderden hun dub beltje terug. Een politiebeambte wist hun evenwel te beduiden, dat de séance

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2