BUITENLAND. Plaatselijke berichten. klemt), sehoten toen naar voren, en daar inmiddels de andere personen in hunne verbijstering insgelijks vooruit drongen, wipte daardoor nan dien kant de pont om en zonk. Eenige personen, naar men zegt vijf, het ongeluk ziende aankomen, waren reeds er uit gesprongen, om zich al zwemmende te redden. Daaronder be hoorde ook de veerman. Deze bereikte den wal. Al de overigen verdwenen ter stond in de diepte. Te midden van de duisternis hoorde men het geroep en gegil om hulp, en alle pogingen tot redding werden terstond in het werk gesteld. Evenwel eerst een geruimen tijd daarna mocht het gelukken, tien drenkelingen uit de diepte op te halen, die bijna allen zich aan elkaar hadden vastgeklemd. Vier geneeskundi gen, de doctoren Van Beek, Beekhuijs, Timmermans en Van Walsen, deden nog al bet mogelijke om de levensgeesten bij hen op te wekken, doch konden eindelijk slechts den dood constateeren. De Ijjken werden per brancards door de politie, waarbij ook met een brancard van het oorlogschip Du/a hulp werd verleend, naar het drenkelingenhuis op de begraaf plaats onder Crooswijk overgebracht. Eene talrijke menigte zag men gister voormiddag daarheen stroomen, doch natuurlijk had de politie alle maat regelen genomen om daar alleen dezul ken toe te laten, die onderzoek kwamen doen naar vermiste personen. De tien lijken lagen daar voor de familie-betrek kingen ter bezichtiging doch nu bleek, dat nog andere personen in het water moeten zijn geraakt en weggedreven, daar er onder de zich aanmeldenden ook iemand was, wiens schoonzoon nog werd vermist, dien hij bij de lijken niet vond, terwijl hij tevens sprak van nog een ander, die insgelijks nog scheen vermist te worden. Gisternamiddag waren door de fainiliëu herkend de lijken van Pieter en Cornelis Flipsen, oud 24 en 20 jaar, zoons van een politieagent hier; een van hen was coupeur te Amsterdam en dien dag naar hier overgekomen Pieter de Braai, oud 18 jaar, wonende Crooswijksche kade; Jacob Kooistra, agent van politie bij de 2e afdeeling, en zijne vrouw, nalatende een drietal kleine kinderen; Simon Gostenberg, oud 17 jaar, bak kersknecht Teuna Snel, 25 jaai, dienstbode bij iemand aan den Crooswijkschen weg", Mar. Adr. Bos, 33 jaar, tabakswerker, Zomerhofstraat; Bastiaan Velh, koekbakker, Rubroek- straat; Jan Nuyt, 20 jaar, schippersknecht uit Bleiswijk, zoon eener weduwe. Nadat de politie, onder leiding van den hoofdcommissaris, den geheelen nacht daar bezig was geweest om de noodige maatregelen te nemen en te doen hand haven, is de Burgemeester gisterochtend alles in oogenschouw komen nemen. De pont kon eerst 's morgens worden opge haald. Na eene breedvoerige redevoering van den aanvoerder der Unionisten, den heer Balfour, gevolgd door eene korte repliek van den minister voor Ierland, John Morley, werd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ten I ure het Home rule ontwerp door het Engelsche Lagerhuis met eene meerderheid van 34 stemmen aangenomen. In eerste instantie heeft dus de heer Gladstone dit geding gewonnen. Vroe ger is het ontwerp reeds in het Hoo- gerhuis ter tafel gebracht, waar het waarschijnlijk bij de derde lezing ver worpen zal worden. Voor den eersten minister was de eindstemming een groote triomf. Niet alleen in het Lagerhuis, maar ook daar buiten gaf zij aanleiding tot eene luid ruchtige manifestatie. Ondanks het nach telijk uur had zich eene ontzaglijke tegen de koele vensterruiten «Paul, paul, waar zjjt gjj?" fluisterde zij vol zielsver langen «arme Paul, wie weet waar ge eenzaam en verlaten begraven ligt!" Eensklaps keerde zjj om, stak het licht aan, trok de haarspelden uit haar vlech ten en mompelde: «Wie weet met welke zwartoogige fransche hij getrouwd is; mij, sentimenteele oude juffrouw, heeft hij natuurlijk al lang vergelen I" Dat was zeker heel verstandig gedacht, maar het hart sprak haar tegen en bleef viagen: «Paul, mijn aime Paul, waar zijt gij?" V. CHRISTOPHORUS. «Nu weet gij alles I" zeide de reusach tige man, wiens gelaat nog altijd met het zwarte masker bedekt was, tot Kurt, die op een ongemakkelijke houten stoel, tegenover hem aan de zware tafel gezeten was. Het vertrek, waarin zij zich bevon den was een klein rond torenkamertje uiterst eenvoudig gemeubeld, maar netjes en zindelijk; een helder vuurtje brandde in de kleine kachel, want hoewel de lente gekomen was, was het hier binnen nog kil en koud, en groote dioppels sypelden langs de vochtigen muren. De menigte, vooral uit Ieren bestaande, rondom het parlementsgebouw opgehoopt. Toen de heer Gladstone, met zijne ge malin aan den arm, en, volgens zijne gewoonte op gewichtige dagen, met een roos in het Knoopsgat, aan de uitgangs deur verscheen, kon er aan het dave rend gejuich geen einde komen. De menigte riep luidkeels: „leve Gladstone, weg met Balfour!" en hief toen het lied „God save Ireland!" aan. Een afdeeling bereden politie trachtte tevergeefs den weg voor Gladstones rij tuig vrjj te makentot aan zijne woning toe geleidde hem de geestdriftige menigte, en weinig had het gescheeld, of zjj had de paarden van zijn rijtuig gespannen. Ook aan zijn huis konden de betoogers niet tot rust komen: men eischte eene redevoering, en eerst nadat de heer Gladstone diep bewogen een woord van dank gesproken had, ging de menigte uiteen. De rechtstoestand van Ierland, zooals die nu door de wet geschapen is, is alzoo de volgende. Aan het hoofd van dit deel van het Britsche rijk komt een onder koning, die voor een termijn van 6 jaar benoemd wordt, en door de kroon afgezet kan worden. Hem staat een ministerie of Uitvoerende Raad ter zijde. De wet gevende macht wordt uitgeoefend door een Wetgevenden Raad en eene Wetge vende Vergadering, aan wie eene groote mate van zelfbestuur verleend is. Behalve deze zullen ook 80 Iersche afgevaardig den in het Rijksparlement zitting blijven nemen, alwaar zjj volgens eene wijziging, die tijdens de tweede lezing in het ont werp gebracht is, over alle aangelegen heden zullen kunnen medestemmen. Tevens behoudt het Rjjks-Parlement de bevoegdheid om ook voor Ierland geldige wetten aan te nemen. Eene menigte andere vraagstukken worden in de wet slechts voorloopig geregeld. De gewich tigste bepalingen te dien aanzien zyn, dat de rjjks-politie en de belasting-wet geving gedurende zes jaren tot groote ontstemming der Iersch-nationale party, op den bestaanden voet gehandhaafd blijven. De agrarische, quaestie, de kern, van het Iersche vraagstuk, is zelf geheel en al met stilzwijgen voorbijgegaan. Men kan hierom nog niet verwachten, dat de grieven der Ieren, wanneer dit ontwerp wet wordt, geheel uit den weg geruimd zullen zijn. Dit evenwel is de regeling, waarop tot verdere bevrediging samengewerkt zal kunnen worden. Wij hebben haar hier in hoofdtrekken medegedeeld, omdat, wanneer na de verwerping door het Hoogerhuis, tot eene Kamer ontbinding besloten wordt, zij als hoofdonderwerp van den daarop volgenden verkiezings strijd op den voorgrond zal treden. Zondag zyn keizer Wilhelm en de Italiaansche kroonprins aan het station Devant les-ponts aangekomen en daar ontvangen door den groothertog van Baden, prins Albrecht, prins Leopold van Beieren, rijkskanselier Caprivi en den stadhouder van den Elzas. Na dat een veld-godsdienstoefening was ge houden, reed de keizer aan de-spits der troepen by prachtig weder en onder het luiden der klokken de fraai versierde stad binnen. De schoolkinderen en de leden van verschillende vereenigingen waren geschaard langs de straten, welke de keizer doortrok. Eene bijzonder tal rijke volksmenigte was op de been en begroette den keizer met luide toejui chingen. Toen de keizer de stad binnentrok, hield de burgemeester eene redevoering om den gast welkom te heeten. De bur gemeester betuigde den keizer namens de bevolking zynen dank voor zijne komst en sprak den wensch uit, dat hjj spoedig weer zou komen, opdat hy dan zyn paleis te Urville zou kunnen bezich tigen. De keizer betuigde zyn dank voor dezen welkomstgroet. „Metz en het daar liggende legercorps zeide de keizer is een hoekpilaar van Duitschlands mi- kamer werd verlicht door een paar kaar sen, die in een grooten zilveren luchter op tafel stonden. Dit kostbaar stuk paste weinig bij de eenvoudige omgeving, ook de zilveren bekers, messen en vorken voimden een vreemd contrast met de houten schotelsen borden, die op tafel stonden. Het maal scheen reeds lang afgeloopen te zijn, maar in de steenen kruik was nog wijn overgebleven, en het was zeker aar, de uilwerking van het zoo even geëindigd maal toe te schrij ven dat de bekers nog niet weder ge vuld waren. Kurt droeg kleederen van zijn vreemdsoortigen gastheer die hem veel te lang en te wijd waren, terwijl de zijnen bij het vuur te drogen hingenhij zag er bleek en vermoeid uit, en dat kon slechts het gevolg zijn van het pas ge hoorde, want noch de aandoeningen van den verloopen avond, noch bet natte pak konden den jongen krachtigen man zoo aangegrepen hebben. »Dal heeft veel van eene sprookhistorie of van een benauwden droom," sprak hy en streek rnet de hand langs hel voorhoofd, daarna leunde hij met beide ellebogen op de tafel en staarde met onafgewenden blik naar het zwarte masker van den onbekende. «Voor u is het een benauwden droom," hernam deze, amaar voor mij is hel de litaire macht, welke bestemd is om den vrede te beschermen van Duitschland, ja, van geheel Europa, dien ik vast be sloten ben te handhaven." Als onderscheiding overhandigde de keizer den burgemeester een gouden ambtsketen. Later reed de keizer onder geleide van den stadhouder naar Urville. Dui zenden landlieden uit Lotharingen waren langs den weg geschaard De voorzitter- van den Lotharingschen districtsraad hield eene toespraak om den keizer te begroe ten. Vervolgens hield de 85-jarige bur gemeester van een der dorpen eene re devoering, waarin hy den keizer de ver zekering gaf van de trouw en toegene genheid der bevolking. De keizer betuigde zyn dank voor deze toespraken en werd met luide toe juichingen begroet. De gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1894, door burgemeester en wethouders opgemaakt en den gemeen teraad aangeboden, vermeldt onder meer de navolgende cijfers. Inkomstenbatig slot der rekening over 1892 f3656.40; opbrengst van belastingen en heffingen f31757.52; hoofdelijke omslag f47500; rechten en loonen voor het gebruik of genot van openbare gemeer.le-weiken of inrichtingen en dat van openbare door of van wege het gemeente-bestuur ver strekte diensten f24783; hondenbelasting f960; 4/t opbrengst personeele belasting f 27180.99 vergunnii gsrecht f 4500 ba ten en opkomsten, spruitende uit voor werpen. in eigendom aan de gemeente toebehoorende of door haar beheerd, f 15929.87s; ontvangsten vari verschillen den aard en toevallige baten f26259.36 Uitgaven: kosten v ;n het bestuur der gemeente f13530; kosten van inkomsten van het gemeente bestuur f5695; medi sche politie f 8204.58splaatselijke poli tie f 19790, waaronder f2700 voor brand- weer en f6300 voor de straatvei lichting tractement bouwmeesters en opzichters f3050; kosten van openbare werken, straten, wegen, enz, f 11758.30; onder houd van gebouwen en gronden f1340; giondbelasting en assurantiën f 1576; hooger ouderwijs f20125; middelbaar onderwijs f20075; lageronderwijs f34457 gemeeote-a'chieveii f 450; armwezen f17440 68; renten en aflossing van geld- leeningen f17810; pensioen en gratifica tiën f830; andere uitgaven f4218.75, waaionder f2428 75 kosten der schut terij; onvoorziene uitgaven f 1993.83. Totaal der inkomsten en uitgaven f182527.141/, De 1. luitenant-adjudant C. van 't Sant, van het 5. regiment infanterie, is vari zijne betrekking als adjudant eer vol ontheven en vertrokken naar Alk maar, ten einde als leeraar op te treden aan de cadettenschool aldaar. De le luit. C. Sandt van Nooten, van het 3e reg. huzaren, wordt 1 No vember gedetacheerd bij de rijschool alhier. De le luit. J. H. Crena Uiterwyk, van liet 5e leg. nif. alhier, is niet ingang van 1 Oct. benoemd tot leeraar aan den hoofdcursus te Kampen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 September, op nieuw voor vijf jaien benoemd, tol reserve-officier van gezond heid der 1ste klasse J. C. Rolaridus Ha- gedooin, eervol ontslagen officier vao ge zondheid der le klasse van het ieger hier te lande, arts alhier. Tot bestuurslid van de Roomscli Katholieke Kiesvereeniging «Recht en Orde" werd hei kozen de heer C. T. van Beek en gekozen de heer C. M. M. Ver molen. Tot agent van politie der 2. klasse is door den burgemeester benoemd J. J. J. M. Capitaine, te 's-Gravenhage. vreeselijkste werkelijkheid; ja, ja, dat èene kleine blanke handje heeft al de kracht van mijn ijzersterk lichaam gebroken en het geluk van twee menschenlevens ver woest." Kurt sprong op. «Een lachend en bloeiend jong meisje, en tegelijk zulk eene duivelin;" riep hij heftig; «en dal moet liefde heeten 1" «Vergeet niet dat het versmade liefde was," gaf de ander somber ten antwoord, «En nu is zij eene trotsche schoone vrouw, die gevleid en gehuldigd wordt door velen, eene aanzienlijke dame in de Louvre, en gij zit hier De jonge edelman liep met groote stappen het vertrek op en neder; maar de lange kleederen hinderden hein, en hij moest zich weer nedei zetten. «Hebt gij nooit getracht u te wreken?" vervolgde hij nog altijd hevig ontroerd. «Jaren lang," zei de onbekende; «maar wat zou de arme goudsmid tegen de aanzienlijk geworden dame vermogen? Denkt gij soms dat de gerechiigheid in de Louvre omgaat, open en vrij, zoodat een ieder haar vinden kan? Neen, vol strekt niet; zij wordt goed achter het slot gehouden, want wat zou er gebeuren indien de koning baar eens op een mooien dag ontmoette? Lodewijk is niet zoo blind dat by baar niet herkennen zou, Door burgemeester en wethouders is onder de ingezetenen een kennisgeving verspreid, waaiin wenken woiden gege ven ter voorbehoeding tegen besmetting door cholera-asiatica. De vereeniging «Broederschap" be slaande uit kadei van de dienstdoende Schutterij, vergadeide Maandagavond in «de Arend" ter behandeling van voor stellen tot reglementswijziging, die allen werden aangenomen. Voorts werd tot toelating van twee nieuwe leden, de hee- ren Lammerts van Bueren en Hekenkamp, beiden sergeant, besloten. Bij de j.l. Zaterdag 2 en Maandag 4 S 'ptember gehouden herexamens aan de Iloogere Burgerschool alhier zijn toe gelaten tol de le klasse J. van Daal, M. L. Groeneboom, R. E. W. de Haas, A. G. de Koningh, A. Ma ckintosh en L. R. Sinnige. Tot de He klasse: J. J. B. J. Bouvy, D. Buiger en B. Lan- geveld. Tut de Hle klasse M. J. Pos. Tot de IVe klasse: E. A. A. Gobée. Tot de Ve klasse G. van der Zoo de Jong. Voorts deden A. W. van Beek en G. van Beek admissie-examen voor de Ille klasse en werden beiden toegelaten. Bij het 2e toelalings-examen voor het Gymnasium alhiei hadden zich aan gemeld voor de 'le klasse 3 candidaten, die allen werden afgewezen de candidaal vooi de 2e klasse G. J. A. M. Batenburg weid eveneens afgewezen, doch toegelaten tot de le klasse; tot de 3e klasse werd toegelaten H. M. Roelofs,een candiduat slaagde niet. De eenige caodidaat die zich voor de 4e klasse bad aangegeven trok zich tijdens het examen terug. Dot r de recherche uit Amsterdam is eergisteren ter beschikking van de Commissaris van Politie alhier gesteld zekere A. W. v. A. die zich op 13 April aan verduistering van een gouden hor logeketting ten nadeele van den horloge maker P. alhier had schuldig gemaakt, eri deswege door den heer Commissaris van politie was gesignaleerd. Hij had zich van af April tot 2 September in Frank rijk op gehouden, doch is nu in de cel- luiaue gevangenis te Utrecht opgesloten. Eenmaal per jaar heeft, ingevolge het reglement van den Algemeenen Nedei- landschen Wielrijdersbond, een van wege die vereeniging uitgeschreven wegwed strijd plaats, om uit le maken wie kam pioen over dat jaar zal zijn op den twee- wieier over een afstand van 50 K. M. Aan dien wedstrijd nemen meestal alleen deel de beste en snelste wielrijders van ons land. Steeds heeft die wedstrijd plaats op den straatweg Amersfoort—Ede, den voor dergelijke wielerwedstrijden het meest geschikten weg. Ingeschi even had den dit jaar de heeren A. Eysink, Amers foort; G. Mai lens, Amsteidurn H. J. Goi ter, Zwolle; J. B. Rolaridus Hagendoorn, Delft; W. S Haas, Rhenen C. A. Koning, Rotterdam; C. Witteveen, Utrecht; P. de W'aaidt, Rotterdam; J. Siep, Arnhem; J. J. Eden, Haarlem H. W. van Harreveld, Rhenen. De heeren Marlens, Hagedoorn, Koning, kwamen niet uit. De anderen begaven zich op genoemden straatweg bij de Her- tenkop, eene uitspanning die bijna uitsluitend bestaat van de wielerwed strijden, die bijna elke week op dezen weg plaats hebben, op weg le ciica halt 12 uur. Jaap Eden, de bekende nieuweling en kampioen van Nederland, wiens naam ook in het buitenland bekend geworden is, was door de start achter, maar drong spoedig naar voren. Eijstnk en de Haas bleven iets achter. De eerste, Gorter en de Waardt moesten den stiyd opgeven, omdat hun band lek werd. De overigen zetten door. Het waren de pace-makers, die, vooral bij den terug weg, er een goed gangetje in gaven Er weid overigens niet hard gereden. De weg was prachtig door den regen, die de vorige dagen was gevallen. Geen enkel ongeval had plaats, dan dat Jaap Eden in een bocht op een hek liep. Hy verwisselde tweemaal van machine en kwam het eerste aan in 1.34.20 uur, onmiddellijk gevolgd door de Haas in 1.34.21 uur; 3. was 8iep in 1.34.48. Respectievelijk kwamen daarna nog teiug Witteveen en Haireveld. De prijzen werden na gezamenlyk en daarom verbergt men haar, en het is voor inij ook misschien veel beter om maar stil in nacht err duisternis te ver dwijnen." «Maar als zij nu eens kwam om wier wille u dat verschrikkelijke lot getroffen heeft?" vroeg Kurt. «Jonker," hernam de ander, «stel u eens in mijn geval, zoudtgijhet meisje, dat gij innig lief liadt, opgezocht en ge zegd hébben: Zie dat is er van mij geworden, oindat ik u trouw ben geble ven. Verbind nu uw jonge frissche leven met het mijne, en geef mij het loon voor mijne trouw. Zoudt gij dat gedaan hebben?" Wordt vervolgd). koffiedrinken bij Schimmel te Amersfoort uitgereikt door den heer D. Feckema, hoofd-consul van den A. N. W. B. De tijden, vergeleken bij die van het voiige jaar, toen v, d. Griendt kampioen werd in 1.36.54 uur, geven weinig ver betering aan. 't Is echter een bekend feit, dat bij de wegwedstrijden niet zoo liaid gereden woidt als wel mogelijk is. Het komt meestal alleen aan op de eind-spui t. Dit blijkt nog meer, indien men weet, dat het record over de 50 K.M. staat op 1.27.22 uur. De vergadeiing die gister door den gemeenteraad, onder presidium van den burgemeester mr. F. D. giaaf Schimmel- penninck, werd gehouden, was hoofd zakelijk aan benoemingen gewijd. Bij den aanvang der vergadering werden de nieuw-beroenrde raadsleden, de heeren VV. A. Croockewit, G. J. baron van Har- denbrcek van Ammerstol, Mr. J. G. A. van Zijsl, H. W. van Esveld en M. W. F. J. de Jong, geïnstaleerd. Nadat zij de bij de grondwet en de gemeentewet voor geschreven eeden hadden afgelegd, namen zij met eene gelukwer.sch van den Voor zitter met hel bij vernieuwing door hunne mede-ingezetenen in hun gesteld vertrou wen, zitting. De benoeming van twee wethouders was toen aan de orde. Ter- voorziening in de plaats opengevallen door aftreding van den heer W. A. Croocke wit, weiden bij eerste stemming var. de 14 geldige stemmen er 7 uitgebi acht op uen heer W'. A. Croockewit, 6 op den heer H. W. A. van den Wall Bake en 1 op den heer E. L. H. van Laoscbot Hubrecht. Bij de tweede vrije stemming die daarop plaats greep veiandeide de stemverhouding niet. Vei mits alzoo wpder door niemand de volstrekte meerderheid van stemmen was verkregen, weid over gegaan tot eene herstemming, bij welke de heer Croockewit werd verkozen met 7 stemmen tegen 6 op den heer Van den Wall Bake uitgebracht. De heer Croockewit was bij de stemmingen niet tegenwoordig, teiwijl de heer Van den Wall Bake zich bij de herstemming van medestemmen onthield. Bij de stemming ter benoeming van de wethouder in de plaats van den heer M. L. Celosse, die als zoodanig aan de beurt van aftreding was, werden van de 14 geldige stnnmen er 13 op genoemden heer Celosse uit- gebiacht en 1 op den heer Van den Wall Bake, weshalve eei stgenoemde heer is lier benoemd. Onder dankbetuiging voor het bij vernieuwing door den raad iri hem gesteld vertrouwen, verklaarde hij de benoeming aan te nemen. (Applaus.) De heer Celosse was lij de stemming niet tegenwooi dig. De heer W. A. Croockewit werd met algemeene stemmen benoemd tot Amb tenaar van den burgelijken stand en de heeren M. L. Celosse en Van Zijst lier - benoemd tot leden der commissie bedoeld bij ait. 166 der gemeentewet (voor de sli afverordeningen). Tot onderwijzeres aan de school 1. soort voor meisjes werd benoemd mejuffrouw N. Meinesz le Leeuwarden, en tot onderwijzer aan de school 3. soort in de Koestraat de heer D. de Vries te Lutkewierum. De raad bepaalde de jaarwedde van de benoemde onderwijzeres op f700 en die van den benoemden onder wijzer op f 500. Uit de deswege door den gemeente-ontvanger ingedi> nde voordracht benoemde de raad den heer J Fortuin om genoemden amb tenaar bij ziekte of afwezigheid te ver vangen. Te voren deelde de Voorzitter mede dat B. en W. de voordracht des ontvangers hadden beschouwd te bestaan uit één persoon, den benoemde, omdat zij meenden dat de tweede daarop voor komende, de heer J. H. Leinweber, niet benoembaar was, aangezien deze, hoewel meerderjarig verklaard, den by de wet voorge chreven leeftijd van 23 jaren niet had bereikt, eene meening die, volgens het antwoord dat de heer Tengbergen op eene deswege gedane vraag bekwam, door admin'Stratieve beslissingen werd gestaafd. Vervolgens had de loting plaats voor de samenstelling der afdeelirigen van den gemeenteraad. Het lot besliste dat tot de 1. afdee ling zullen behooren de heeren Kleber, Van der Want, Heyligers, Visser, Van Beek, de Jong, Van den Wall Bake, de Koningh met de wethouder Celosse en lot de 2- afdeeling de heeren Van Lan- schot Hubrecht, Zandijk, Van Esveld, Van Zijst, Groeneboom, Van Hardenhro'ek en Tengbergen, met den wethouder Croocke wit. Er worden ter tafel gebracht de gemeente-begrooting voor het jaar lb94, aan inkomsten en uitgaven een gelijk cijfer van fl82527.14Vi aanwijzende; de begrooting der dienstdoende schuttery ten bedrage van f2408.75 aan inkomsten en uitgaven; de begrooting van het bur ger-weeshuis aan ontvangsten een bedrag van f"12609.o8 en aan uitgaven f9525 vermeldende en de begrooting van het burgerlijk armbestuur,in ontvangsten uit gaaf een bedrag van f8000 aanwijzende. Deze begrootingen werden naar de af- deelingen ter onderzoek verzonden, zoo mede rekesten van de heeren J. B. Joris- sen, directeur der gemeente-reiniging, en L. Kames, keurmeester van de visch, om verhooging van jaarwedde, beneveqs een rekest van de muziekvereeniging «Cae- cilia" om eene jaarlijksche subsidie van f 300 uit de gemeentekas.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2