Gemengd Nieuws. De NotarisC.1 VAM BLARICÜW D|tWB| BUITENLAND. Provinciale berichten. Plaatselijke berichten. Ingezonden. ADVERTENTIËN. herstemming besloten. De uitslag daar van was, dat thans N°. 2 der voordracht met 8 van de 11 stemmen benoemd werd. Na deze beslissing verklaarde de burgemeester, dat hij bezwaar maakte het genomen besluit uit te voeren en, op de wijze van Art. 70 der Gemeentewet, vernietiging daarvan bij de Koningin-re gentes zal aanvragen. Naar men verneemt, zal H. M. de Koningin-regentes in de helft van Sep tember een bezoek brengen aan Soest- dijk, om de belangrijke herstellingen en veranderingen in oogenschouw te nemen De gemeenteraad van 's Hertogen bosch heeft besloten geen kweekschool voor onderwijzers te bouwen. In de Dinsdag-avond te Haarlem gehouden vergadering, bijgewoond door een 800-tal belangstellenden, werd een motie aangenomen, waarbij aan den Raad wordt verzocht de kermis weder te doen houden op de oude wijze en niet verkoit zooals dit jaar. Hel adres aan den gemeenteraad met dat verzoek telt reeds ruim drie-duizend handteekeningen. Gistermorgen is bij het binnenreden van het station Rozendaal de goederen trein 587 van Breda ontspoord. De schok was hevig. De machine werd uit het spoor gelicht en zit gekanteld in het zand. De vijf daarop volgende wagens zijn tot splinters geslagen. De lijn, die toegang geeft tot de loods van hel tlo11spoor is met stukken en brokken bezaaid, zoodal de locomotieven de loods niet kunnen verlaten. De treinen naar Breda rijden tot Etten over verkeerd spoor. De mate- rieele schade is aanzienlijk. De remmer Bak, die zich in een der verbrijzelde wagens bevond, is met ver wonding aan de zijde met moeite uit den chaos ven stukken gehaald. Men is met een groot aantal werklieden druk in de weer een en ander op te ruimen. De oorzaak is te wijten aan het niet in orde zijn van den weg. Engelands eerste minister is voor een tweetal wekeD een welverdiende rust gaan nemen. Nadat het groote werk: de ver dediging van het Home-Rule-ontwerp in het Lagerhuis, is afgeloopen met een zegepraal, waardig aan de onvermoeibare werkzaamheid en toewijding van den grijzen staatsman, heeft de heer Gladstone de gastvrije uitnoodiging van de eigenares van het kasteel Cargill, mrs. Armistead, aangenomen, om daar verpoozing te zoe ken van den verm- eienden parlementairen arbeid, dien hij achter den rug heeft. Het kasteel Cargill is gelegen in het Westen van het graafschap Perth, dus op niet grooten afstand van Balmoral, waar de koningin van Engeland vei toeft. Het is dus niet onwaarschijnlijk, dat Gladstones korte rust nog nu en dan dooreen bezoek aan de koningin zal worden afgebroken. Door den Minister van Buitenlandsche Zaken, lord Roseberry, werd medegedeeld, dat de Biitsche gezant te Paiys, lord Dufferin, naar zijn post is teruggekeerd met de meest volledige instructiën tot bescherming der Britsche belangen in Siam, voor zoover die zouden kunnen benadeeld worden door de tegenwoordige verwikkelingen. The Times hangt daarvan een zeer donker tafereel op. Engeland dus wordt aan dit blad uit Bangkok geschre ven heeft door de jongste gebeurte nissen veel van zijn aanzien in het Oos ten veiloren, gelijk duidelijk blijkt uit hier ontvangen correspondenliëri uil China en Japan. Groote ondernemingen, die in Siam van Britsche zijde op het getouw waren gezet, laat men loopen, zoolang de veiligheid in het land niet beter is gewaarborgd. In de correspondentie wordt verder mede gedeeld, dat de Chineezen zich gereed maken tot verdediging hunner belangen aan den linker Mekongoever en dat de Fransche commandant te Chantaboon de Siameesche havenplaats welk de Fran- schen als onderpand bezet houden naar Saigon om versterking heeft geschreven, wijl hij zijne tegenwoordige stelling niet als voldoende sterk beschouwt. Sir Henry Norman, gouverneur van Queensland is benoemd tot Onderkoning van Indië ter vervanging van lord Lans- downe. Het is bepaald, dat het Russische eska der den 13den October voor Toulon komen zal, om het bezoek van het Fransche eskader voor Kroonstad te beantwoorden. Het zal bestaan uit vijf of zes oorlogs schepen, onder bevel van den vlootvoogd Avelane. De Fransche gezant te Peters burg heeft hiervan het eerst mededeeling ontvangen van de Russische regeering, en de gezant heeft natuurlijk hiervan dadelijk kennis gegeven aan zijne regee ring, die zich gehaast heeft het bericht door Havas als eene blijde boodschap over te brengen aan het publiek. En hel blijft niet alleen bij een bezoek te Toulon. De officieren van den état-major van het eskader zullen te Parjjs komen. Men be grijpt nu wat eene opgetogenheid ginds en hier heerschen zal. Wat aan het be zoek in de oogen der Franschen nog te meer waarde bijzet, is, dat de mededee ling gekomen is op dit oogenblik, nu de Italiaansche kroonprins de militaire oefe ningen bjj Metz is komen^bijwonen waarover men zich in Frankrijk zoo zeer geërgerd heeft, omdat datzelfde Metz ont trokken is aan het Fransche vaderland om ingelijfd te worden bij Duitschland De IV.-Y. Herald ziet in de Fransch Russische vriendschap een grooten waar borg voor den vrede. Want, zegt zij, het eerste schot, dat gelost zou worden, zou van de Siberische tot aan de Afrikaansche kusten weerkaatsen, en voor zulk een schot durft niemand de verantwoordelijk heid op zich nemen. Kurt schudde het hoofd. «Er is van daag eene groote jachtpartij in Versailles, en daar moet ik bij zijn. Met uw laarzen kan ik echter onmogelijk loopen, en op mijn lage schoenen ook niet. Waarom moest ik toch het aanbod van de herto gin afslaan?" lOm twee arme menschenkinderen een grooten dienst te bewijzen," sprak de gemaskerde ernstig; «ik wil echter doen wat ik k8n; wacht nog een paar uur, dan is de weg wat droger geworden, en gij kunt zelf een rijtuig opzoeken; gij zijt nu toch wel genoeg bekend in Parijs om niet te verdwalen." «Zooals ik er nu uitzie, neemt geen enkele koetsier mg op," bromde Kurt, zijn gehavend pak en geheel bedorven baret bekijkend. »Voor geld krijgt men veel gedaan," gaf de ander kalm ten antwoord nik zou zelf wel een rijtuig voor u willen halen, maar als men nu mijne schuilplaats ont dekte of die booze vrouw mij eens tegen kwam en heikende, dan 2ag ik Rosa zeker nimmei terug." Zjjne stem klonk zoo klagend, dat Kurt er door aangedaan werd, al moest hij ook toegeven dat er iets krankzinnings was in die viees om zich bij dag te ver- toonen en terstond een vijand te ont moeten. Door den heer W. A. Croockewil is de benoeming tot wethouder dezer ge meente aangenomen. Bij gunstig weder zal heden- en morgenavond ten hallacht ure door de Stafmuziek van het 5e Regiment Infan terie alhier op het terras van de Sociëteit Amicitia een concert worden gegeven, ter eere van den bij de manoeuvres aan wezigen Franschen Kapitein. Woensdag j.l. werd een koe van den heer P. aan den Kruiskamp, bij den Bloemendalschen weg door den trein overreden. Tot onderwijzeres te Egmond aan Zee is benoemd Mej. A. E. M. Verkade, onderwijzeres aan de openbare school le soort voor meisjes alhier. In het begin dezer week ontving de muziekschool, waaronder wij bij deze het gebouw verstaan, een niet alledaagsch bezoek. Een beschonken Opperman, zekere P., klom, zoo goed en zoo kwaad als het ging, het bordes op, trad door de niet- gesloten deur het lokaal binnen en plaatste zich voor en de hem vergezellende flesch jenever op eene pianino. Aldra hadden op- perman's radde handen de pianino ge opend en in een volgend oogenblik tok kelden zijne vingers de toetsen, die aan het instrument zulke ongewone klanken ontlokken, dat binnen korten tijd een even ongewoon groot getal toehoorders en toehoorderessen zich voor het school gebouw ver.amelden. Dit trok de aan dacht van den concierge van het gebouw, die geholpen door den heer B., den man ondanks diens hevig verzet buiten de deur zette. Voor het toelatingsexamen aan de Rijks-landbouwschool te Wageningen slaagde o. m. de heer van Warmelo, alhier. «Maar gij hebt toch een vreemdeling in uwe woning toegelaten; hadt gij toen geen vrees voor verraad?" «Een vreemde zou ik wel geholpen, maar in een van de ledig staande huizen hier in de buurt gebracht bebbeu, tot dat de bui voorbjj en de weg weer be gaanbaar was. Mijn masker zou hem ze ker hebben doen vermoeden dat ik met mijn meester op het een of ander lief desavontuur uit was geweest. Toen ik echter uw gezicht gezien had, bracht ik u naar mijn toren, omdat ik u mijne ge schiedenis wilde mededeelen." «Wacht eens," riep Kurt plotseling, vals gij eens met mij mee gingt, in mijn huis zijt gij veilig." «Neen, jonker, hier in mijn toren blijf ik; hier wil ik sterven, hier of nergens mijn Rosa wederzien." «Dan zal ik op weg gaan, zoodra de dag aanbreekt," sprak de jonge man na eenig bedenken, «want de modder nog daar gelaten, in het donker kan ik den weg in Parijs niet vinden." «Maar wat praten wij toch I" riep de reus plotseling lachend, «waarom zou ik u niet meer op mijn schouders nemen en naar huis dragen?" Kurt wilde daar eerst niet van hooren, hij vond het vreemd dat een man, die zeide dat hij stervende was, iets voor- Buiigclioteit. In de vergadering van den Raad gehouden op 5 Sept. 1893 tot wethouder benoemd Rutger Beukeis Hoogland. Dinsdag II. vergaderde de gemeente-raad waalin aan de orde was 1. De installatie der benoemde leden hetwelk na de gebruikelijke eedsafleg ging geschiedde. 2. Benoeming van een Wethouder de plaats van A. van de Tweel welke herkozen weid met 4 stemmen, G. Schoon derwoerdt krpeg 2 en O. Schimmel 1 slem 3. Verzoek om ontslag van den Hulp onderwijzer K. van der Meulen, hetwelk tegen 1 October is verleend. 4. De begroolïng van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1894 werd geraamd op een bediag varifl2,38045'/a Toen Dinsdagmorgen de land bouwer H. Kuijer op de Hotstede Kou wen hoven in 2ijne weide kwam, bemerkte hij dat zijn paard was verdwenen. Dadelijk stelde hij de politie daarmede in kenuis Men kreeg vermoeden op een rond zwerver, die den vorigen dag met een kermiswagen de gemeente was dooige reden en welks voertuig niet met een paard was bespannen. Des avonds was genoemde rondzwervei in het buurtschap Coelhorst nabij de weide waaruit het paard was vermist, gezien en naar men verneemt des 's nachts met zijn voertuig de straatweg van Coelhoist over het buurtschap den Ham naar Amei> fo rt ingeslagen. Volgens gezegde van den zoon van den tolgaaider W. B. van de Amersfoortsche straatweg was zooda nige kermiswagen de tol omstreeks half een bespannen met een paard doorgere den, en naar alle waarschijnlijkheid dien zelfden persoon die des avonds op Coel horst was gezien. Een streng ondeizoek door onzeijveiige politie werd dadelijk ingesteld. Sckerpenzeel. In de jongste raads vergadering werd de heer J. Heinen met algemeene stemmen als weihouder en ambtenaar van de burgerlijke stand her kozen. Woudenberg, 7 September. In den raad weiden de herkozen raadsleden de hh. J. B. de Beaufort, A. van Maanen en H. van Ravenhorst beëedigd, en namen deze op nieuw zitting. De heer A. van Maanen werd herbenoemd als wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand. Daarop werd de begrooting voor 1894 in behandeling genomen, en de ontvangst en uitgaaf op f 15760.79 onveranderd vastgesteld. Aan het begin der zitting wijdde de voorzitter eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van het den 1 Juni II. overleden raadslid den heer J. ter Maaien. Op een der houtstapelplaatsen aan de Beneden-Theems te Londen zou on langs een stapel planken weggenomen worden, die daar sinds het voorjaar ge legen hadden. Toen de werklieden aan stalten maakten om met dit weik te beginnen, begonnen plotseling eenige mus- schen, op naburige stapels gezeten, een geweldig lawaai te maken en opgewon den te fladderen om de hoofden der werklieden. Hoe meer de stapel afnam, des te wilder werden de vogels. Spoedig ontdekte men de oorzaak hiervan. In een hoek tusschen twee planken vond in een oud nest, waarin zich een vrouwtjes-musch bevond, die indertijd bij het voederen van haar jongen in een aan de planken bevestigd touw verward was geraakt en thans door haar manne lijke nakomelingen gevoed werd. De dappere vogels lieten geen vijand in de nabijheid komen, en vlogen wild om de hoofden der werklieden, toen deze den vogel van het touw bevrjjden. De musch scheen evenwel zijn vleugels door de lange rust niet terstond tot haar beschik king te hebben, want herhaaldelijk viel zij naar beneden. Na nog een wijle rondgefladderd te hebben, ging het vliegen evenwel beter, en weldra verdween zij, in gezelschap der andere vogels, die een uitbundige vreugde aan den dag legden over de plotselinge verlossing. - Ten bewijze dat Vorst Bismaick Rus sisch spreekt, vertelt een der Peters- burgsche bladen de volgende geschiedenis, die stamt uit den tijd dat de voist nog stelde dat zulk eene geduchte krachtsin spanning vorderde; maar hij hud in de laatste uren zoo veel onbegrijpelijks en wonderlijks gehoord dat hij eindelijk toe zander zich in het hoe en hel waai om te verdiepen. Zijn gastheer ontstak een fakkel, die een spookachtig licht ver spreidde op de uitgesleten steenen trap pen en vochtige muren. Beueden op een soort van pleintje gekomen, wieip Steifensand den fakkel in een diepen put, zoodat hij sissend uitdoofde: vei volgens bevestigde hij het dievenlanlai entje aan zijn gordel, nam Kurt op zijn schouder en stapte daarop met zijn wonderlijken last door het slapende Parijs. Wordt vervolgd). gezant te St. Petersburg was. Hij moest eens midden in den zomei naar het hof, dat verblijf hield le Zarskose Selo, waar de gezanten der velschillende mogendheden tegenwoordig waren en waar hij niet ontbreken mocht. Door ditikke bezigheden opgehouden, misle hij den trein en kon hij Selo niet tijdig meer per rijtuig bereiken. Ras besloten wendde hij zich tot den stations-chef in zeer gebiekkig Russisch, met de woorden: «Poshaluisla dresinu" (kan ik een los krijgen?) Zijn verzoek werd ingewilligd en Bismarck, de chef en eenige arbeiders zetten zich op hel voertuig ei. vooi t ging het. Plotseling zag een der arbeiders tot hun groote schrik op het zelfde spoor, waarop de lorry liep, een tiein met groote snelheid naderen. Bismarck bleef kalm en liep «Nit chewo!' sprong er af en was de eerste om de lorry van de rails te trekken. Toen de trein voorbij was, werd de lony weder op het spoor gebracht en sneller dan ooit ging men verder, zoodat Bisinarck nog op tijd aan het hof vei- scheen. «Karescho" (in plaats van cho- roskó, uitstekend) zei Bismarck en gaf elk der arbeiders vijftig roebel, ter wijl de chef den volgenden dag duizend havanna's ontving. Voor eenige dagen is het Palezzo Caflaielli in Rome geheel uitgebiand. Volgens de Neue Zuricher Zeitung biachl men onder de verkoolde overblijfselen ongi'selionken te voorschijn een brand kast van den Poitugeesehcn gezant, graaf VeHianca, die de eerste verdieping van hel paleis bewoonde. Deze kast, die dus met lechtden naam «vuurvast" verdiende, bevatte het bagatelletje van, naar men zegt, bijna twee millioen aan geld en kostbaarheden, en daaiin bevonden zich ook zeer gewichtige documenten van het gezantschap en persoonlijke brieven van den graaf alsmede papieren, die hem door koningin Maria Pia in bewaring waren gegeven. De eigenares van het paleis, de hertogin Caflarelli, verlangt van de maatschappij, waarbij zij, eerst voor een jaar, haar meubilair had vei ze keid, eene schadeloosstelling van 180,000 Lire. De Commercial Advertiser in New- Yoik vermeldt een brutalen diefstal van juweelen aan boord van de Cunardliner Campania. Volgens dit orgaan werd, voor de aan komst te New-York van dit stoomschip door eene rijke weduwe uit Boston, mrs. Fiske, aan den administrateur medege deeld dat een zak, bevatter.de diamanten, ter waarde van 4000 dl. en een krediet brief voor een bedrag van 100,000 dl. uit haar hul waren gestolen. Alle po gingen door de officieren aan boord aan gewend om den biief te ontdekken, bleven zonder gevolg. De zaak werd bij de aankomst in handen der politie gesteld, die, hoewel bijgestaan door de douanen, al even weinig succes had. De plaatselijke recher cheurs, die de zaak sedert in handen hebben, zijn er tol lieden toe evenmin in geslaagd om een spoor tot de ont dekking van den dief te vinden. Mrs. Fiske verklaart, dat zij haar hut onge sloten had gelaten. Eene eigenaardige begrafenis, waar bij de overledene zelf, of althans zijne stem, in de phonograaf bewaaid, den dienst leidde, is onlangs op een plaatsje in den omtrek van New-York gevierd. De overledene, een oud predikant, Hoin genaamd, had zelf vooiuit in alle bizonderheden zijne begrafenis geregeld, en men hield zich stipt aan zijne voor schriften. Als inleiding zong ae slem van Horn's vrouw een stichtend lied. Toen volgde de phonographische lijk rede van den doode, welke rede, niet als de meeste toespraken bij zulk eene ge legenheid een lofrede was, maar veeleer eene boetedoening, eindigende met het gesnik van den redenaar. Daarna zongen de stemmen van den predikant en zijne vrouw weer een lied de aanwezigen waren uitgenoodigd mèe te zingen, maar zij konden niet van aan doening. Ten slotte leidde de doode de liturgie en sprak hy den zegen uit. BURGERLIJKE MANltlA. Amersfoort. GEBOREN1 Sept. Anna Lucia, d. van Johannes Steplianus Cornelisse en Gerarda van den Berg Maria Josephina Cornelia, d. van Cornelis Bruens en Hendrika Josephina Catharina Aarssee. Matthijs, z. van Mat- thijs Meijers en Alida Cecilia van der Leek. 2 Sept. Franz Theodor, z. van Friedrich Anton von Rupprecht en Johanna de Waal. Gerrit Johannes, z. van Hendrik Cornelis van Dam en Agatha Hendrika Lebbink. Olof, van Betras Huiberts en Marijtje Jonker. 3 Sept. Balthazer, z. van Johannes Burgman en Janueije van de Kamp. Hendrik Dirk, z. van Dirk vau Dorssen en Elisabeth van Straten. Gerrit, z. van Hendrik Snijders en Margeretha van Dijk. 4 Sept. Autonia Cornelia, d. van Jan van Velzen en Dorothea Margrietha Mark. 6 Sept. Lambertus Aloysius Antonius, z. van Johaunes van Hainersveld en Jannetje vau Agteveld. Sept. Martina Vetronella Geertruida, d. Johannes van Dijkhuizen en Susanna Maria Hillegonda Huisman. Lubbertus, z. van Hendrik van Achterbergh en Johanna van 't Hof. Jenneke Johanna, d. van Ger rit Wessels en Eleke Haar. ONDERTROUWD: 7 Sept. Wilhelmus Jacobus Sakkers en Rensje Wolgast Luber- tus Brink en Geertruida Johanna Hendrika Fliek. Jan Hendrik de Haas en Gerarda van Oven. GETROUWD: 6 Sept. John. HenryUrbaim de Wette en Aaltje Bollemau. Hendrikus van Bekkum en Johanna van de Lodijk. OVERLEDEN: 3D Augustus Asser Ema nuel Cohen, 73 j. wed. van Naatje Abraham- son. 3 Sept. Johannes Alfrink, 58 j. eehtg. vau Kesina Elberhorst. 4 Sept. Gerard van Wageningen, 4 m. Barnardus Walet, 40 ij. echtg. van Grietje Staats. 5 Sept. Tijmen Tolboom, 12 m. 6 Sept. Arietta van Nieuwenhuizen, 6 m. Bunschoten. GEBOREN 80 Aug. Wijmpje, d. van Jacobus Heinen en Evertje de Graaf. OVERLEDEN 2 Sept. Roelofje de Graaf 2 maanden. Hoogland. GEBOREN1 Sept. Hendrika Antonia, d. van P. van Ruitenbeek en J. M. Roor- dink. GEHUWD: 6 Sept. E. van den Brink en W. Walet. Leusdeu. GEBOREN 2 Sept. Anthonius Wilhelmns, z. van Louw Berg en Dientje Zieltjes. 3 Sept. Adriana, d van Johannes van Mooist en Grietje van der Geer. OVERLEDEN2 Sept. levenl. aang. kd. van Jan Brouwer en Johanna Petronella van Boom. 4 Sept. Geurtje Aardse, 89 j. wed. van Evert van Asch. Mouten burg. GEBOREN4 Sept. Jenneke, d. van Eibert de Vries, en Annetje van de Hoef. Woudenberg. GEBOREN 4 Sept. Elis en Frans, zoons van Hermanns Schimmel en Gijsje Floor. GEHUWD: 1 Sept. Klaas de Kruiff, 22 j. en Willemijntje van der Wiel, 27 j. MARKTBERICHT. Amersfoort, 8 Sept. 1893 A ppelen f 1,50 2,25 Peren f 2,50 a f 3,25 Zandaardap- pelen ft.80a f2.30 per Heet. Hoendereieren f4. a f 4.50, p. 100 st. Boter f 1.10 a f 1.30 p. Kilo. Kippen f 0.50 a f 0.80. Piepkuikens f 0.30 a f 0.60. Eenden f 60.a f90.Tamme konijnen f 0.20. a f 1.00 p. stuk. Duiven f 0.40 a f 0.60 p. paar. Zeugen f 30.— a f50..Biggen f7.a f 11. Schrammen f 12.a f24.p. st. Aangevoerd waren ongeveer: heet. Zand- aardappelen; 9000 stuks Hoendereieren; 1360 küo Boter; 200 heet. Appelen; 30 heet. Peren; 12 Zeugen, 10 Sclirammen. 200 Biggen. X vraagt, waarom consequent de vei- spreide vooischiiflen, behelzende leelregel voor gezondheid, niet de urinoirs, hier ter stede, van tijd tol tijd gedesinfecteerd worden. De walgelijke lucht der urinoirs weikt beslist reargeerend op de volksgezondheid. var-tfCAtT^r-AaMtwifWiviiaBattwi ra wi MectpaMBsga- tiet ouden op tien openbaren weg: Een kinderparapluieeen Ting met 2 sleuteltjes; een jonge haan. Rechthebbende vervoege zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. Getrouwd: HENDRIKUS GERARDUS AARTS £N MARIA WILLARD, die ook namens wederzijdscbe'betretkin- gen dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Laren™0111') 30 Au« 1893- te Amersfoort, is voornemens op Woens dag 13 September 1893, des mor gens ten 9 ure, aan dé Huizinge A 330, te Amersfoort aan de Scherbierstraat, op deD hoek der Rgiemarijnstra at om contant geld publiek te V R- KOOPEJV: en vei dei e OKROEREKBE GOE- DEKEN, waaronder 2 veeren bedden rnet toebehooien, 1 geit, kippen, eene party afbraak en eene partij aard appelen en boonen te velde, aan den Utrechlschen straatweg nabij de In- fanteriekazernes. bij filletten. De Notari, y*. TAK BLARICUM te Amersfgfirt, is voornemens op Trij- dag 15 September 1893, des voor middaguren 11 nre,>™ het koffiehuis «Het VAlkje" te Amersfoort publiek te VEBKOOl 3 "frÊctaren van 3 TTfciaren 61 Aren 30 Centiaren LAND, gelegen onder Baart% in den Polder Eemland, nabij WollVtenberg met de Katveide tot 1 Ko-^ember 1893, in twee perceelen. Breeder bij billettou.,,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1893 | | pagina 2