Gemengd Nieuws. BINNENLAND. Plaatselijke berichten. Om voor alle mogelijke bedriege rijen te vrijwaren is niet wel mo gelijk, want altijd zullen er lui zijn, die evenals de flesschentrek- kers kans zien buiten alle wetten om te gaan. Israels. De koningin-Regentes heeft gisteren Jozef Israels benoemd tot Commandeur der Oranje-Nassau orde. Reservekader. Het hoofdbestuur der Vereeniging van leeraren aan inrichtingen van middelbaar onderwijs geeft, in het dezer dagen ver schenen nummer van de berichten en mededeelingen dier Vereeniging, een over zicht van de opleiding bij bet reserveka der. Naar wij vernemen, is dat over zicht afzonderlijk verkrijgbaar. Daarbij is als bijlage, opgenomen het koninklijk be sluit betreffende liet leservekader. Aan het slot van het overzicht betuigt het hoofdbestuur zijne warme ingeno menheid met deze nieuwe instelling. Begraveii effecten. Volgens de meening der familie van zekeren S. S. te Wildervank overleden en die volgens zijn wensch met de klee- ren, waarin hij stierf, begraven is, zijn ook f 90U0 aan effecten met hem ter aarde besteld. Vóór zijn dood waren de effecten nog gezien, daarna bleken zij verdwenen. De erfgenamen verzoeken het lijk te mogen laten opgraven. Reisbelasting. De reisbelasting van Mevrouw Valeton, mevr. Wesselink en mej. Elink Schuur man te Utrecht heeft in het vorige sei zoen f 3169,43 opgebracht. Uitgegeven werd f2921. De dames houder, zich dit jaar weer aanbevolen. Een nieuwe industrie. Men schrijft aan de «Tel.": Door den heer Vermunt is bij Breda eene industrie geopend die tot heden nog niet in ons land bestond, nl. hel fabriceeren uit zand en cement van dak pannen in den vorm van een ruit Een dak met deze pannen gedekt, behoeft niet met kalk bestreken te worden om het doordringen van regen of sneeuw te voorkomen, aangezien de eene dakpan de andere dikt. De in andere landen er kende voordeelen zijn: duurzaam, licht net en goedkoop. Een vierkante meter dakpannen oud systeem weegt omstreeks 60 kilogram, bij liet nieuwe is dit gewicht slechts 38 kilogram. De beer Vermunt heeft zijn fabrikaat nog niet in den handel gebracht, doch de gelegenheid tot kennismaking daar mede opengesteld. Fotografie. Van 1429 Juli a. s. zal in Musis Sacrum te Arnhem een internationale fotografie-tentoonstelling worden gehou den vanwege de Geldersche amateur-fo- tografeu-vereeniging. Brandbrief. Zaterdag ontving een geacht ingezetene te Leiden per post een brief, die de bedrei ging bevatte dat zijn huis in brand zou worden gestoken, wanneer hij dien avond niet op eene aangewezen plaats aan een zich daar bevindend persoon een bedrag van f60 zoude ter hand stellen. De brief was niet onderteekend, maar door een weiklooze, zooals hij zich noemde, geschre ven. Hij werd dien avond door een poli tieagent in burgerkleeding aangehouden, en gaf op van Rotterdam geboortig te zijn, van daar gedurende 5 jaren op Amerika gevaren te hebben en nu sedert 2 jaren tengevolge van ongesteldheid niet in staat te zijn te werkenhij zou den brief ge schreven hebben om onder dak te komen. Hij is dan ook ter beschikking der Haag- sclie justitie gesteld. heeft, zoo straalt het ons ook heden een vriendelijk welkom toe, maar niet door storm en onweer. Zonder eeDig geluid valt de sneeuw in sterachtige vlokken, zacht en frisch is de lucht, die de een zame wandelaar inademt, die, alleen het eenzame, helder flikkerende licht in hel oog houdende, rustig door de voethooge sneeuw zich naar bet oude slot begeeft. Maar geen liefelijk meisjeshoofd ziel be spiedend uit het venster, en zoekt met den blik het pad te overzien, dat naar den «Dohlennest" voeit; ook in de groote huiskamer, waaruit het bewuste licht straalt is niets van Irma te bespeuren, noch hare stem te hoorenalleen tante Martha rangschikt met vaardige hand op de oude eikenhouten tafel, waarop reeds de lichluitstralende kerstboom staat, nog enkele kleinigheden, waarmede zg de kersttafel van hare bleeke lieveling ver sierd heeft en ook voor haar zwager heeft zij eenige kleide cadeaux bestemd. Vervolgens snelt zij naar de deur, opent deze en roep zoo helder, als betrof het eene verblijde, ongeduldige kinderschaar is en met een ernstigen man, een stil treurend mei-je, de namen van „Ger- hardtl Irmal" Van den trap af komen uit haar zwa gers studeerkamer de langzame voetstap pen der geroepenen. Beiden staan uit Het bestuur van den Nederlandschen politiebond heeft zich per adres gewend tot dm minister van binnenlandsche zaken om te verkrijgen, dat de thans veelal te lage tractementen van de dienaren der gemeentepolitie worden geregeld naar die der Rijkspolitie. De luitenant-generaal Alewijn, chef van den generalen staf, is vrij ernstig ongesteld. Donderdag a.s. ten 10'/» uur zal op het kerkhof buiten de Tolsteeg te Utrecht de begrafenis plaats hebben van het lijk van den 1. Luitenant A. v. d. Kas v/h. 5. Reg. Inf. Het lijk wordt om 7 uur v.m. van dien dag per lijkwagen naar Utrecht overgebracht. Met den trein van 8'/, uur v.m. ver trekken van hier, behalve vele belangstel lende officieren, een deputatie uit de offi cieren van het regiment alhier, bestaande uit 1 Hoofdofficier, 2 Kapiteins en 4 Lui tenants, om het corps officieren officieel bij de begrafenis te vertegenwoordigen. De muziek van het 5. regiment infanterie zal zich mede per spoor naar Utrecht begeven ten einde op bet kerkhof treur muziek uit te voeren. Maandag werd op de gebruikelijke wijze, door den Commandant van het Bataljon, de zilveren medalje voor 24 jaren trouwen dienst uitgereikt san den Sergeant, majoor G. C. Brak van het 3. Bataljon 5. Regiment Infanterie alhier in garnizoen. -- Aan den sergeant A. van der Heiden, van het 5e regiment infanterie alhier, is een voortdurend pensioen toegekend van f 432 's jaars. - Wederom is het getal der in deze gemeente aanwezige oud-strijders van 1830—31 met een verminderd. Thans is S. van Rouwendaal, oud 85 jaren, over leden, gerechtigd tot het dragen van het Metalen kruis. Dezer dagen is aan het Monnik- kenpad alhier een »vrek," zekere P., op treurige wgze aan zijn einde gekomen. Hij woonde alleen, en zijn eenig gezel schap bestond in twee koebeesten, ter wijl het ameublement uit een voorwerp bestoud dat tafel moest lieeten met een tweetal matlooze stoelen. De massa die hij zijn »bed" noemde, in eene bedstede gelegen, kwam vrijwel met het ameuble ment overeen. Door de «influenza" aan getast, moest hij het «leed" houden, en in enkele dagen was buurman P. dan ook door de omwonenden niet geiien. Een belangstellend buurman, ging hem op zekeren morgen bezoeken, en bood hem, wijl P. niemand had die ergens voor zorgde, een warme kop koffie aan. Maar in stede van dat aanbod dankbaar te aanvaarden, werd den aanbieder op alles behalve aangenamen toon de deur ge wezen, en deze vertrok met hel voor nemen niet weder te keeren. Doch 's mid dags brak er, door welke omstandigheid weet niemand, de buurvrouwen noemden het later een «voorteeken" een koe los, en de zieke verliet zijn „bed" om te trachten het dier te grijpen, waartoe hg lichamelijk te zwak was, en bij welke po ging hij in een haag terecht kwam, waarin hij hulpeloos bleef liggen. Eenigen tijd daarna ontdekte men hem; de bovenbe doelde buurman, geholpen door ande ren, namen P. op en hielpen hem op zijn «bed," waar hij weinige uren daarna, bezweek. Bij onderzoek bleek toen, dat tusschen eenige oude lappen, op de leger stede eene som van ruim f 400 verbor gen was, en dat alzoo het afwijzen van buurman's aanbod door P. geschiedde uit angst dat aan het geld, zou worden geraakt, waarvan hij zelf geen cent voor 't onderhoud van zgn lichaam durfde uitlegeven. Terwijl de nalatenschap werd verdeeld, vertelde men nog als bijzon derheid, dat P. indertijd zyn zoon als lid van eene» begrafenisbus" had doen afschrij ven, omdat hg, volgens zijn zeggen aan het duister komende, half verblind door den helderen lichtglans, die met een war men weerschijn op lrma's bleek gelaat terugkaatst. Daar gaat de huisschel over. Gerhardt von Dollen wordt door schrik bevangen hjj verandert van gelaatskleur en wendt zich haastig tot zijne doch ter. «Irma, neem een licht, open de deur en zie wie daar is," zegt hij kortaf en ruw. «Maar, beste Gerhardt, dat kan ik toch immers wel doen I" zegt tante Mar tha verwonderd, dat hij niet zelf op zulk een verdacht uur-den laten, onbekenden rustverstoorder van hare kerstverrassing de huisdeur opent. «Neen," verklaart hij gebiedend, «Irma zal gaan." De oude dame spreekt hem niet meer tegen, maar zij ziet ongerust haar zwa ger aan, wiens onverklaarbaren drift en op onvriendelijken toon gegeven bevel, waarmede hij de korte kerstmisvreugde van het arme kind afbreekt, even onbe grijpelijk zijn als zij zorgwekkend schij nen en haar nog verdere uitbarstingen van zijn drift doen verwachten. Doch wat zij zoozeer vreesde, blijft achterwege hij wendt zich alleen van haar af, zon der haar nog de kleine cadeaux verder den agent, reeds zoo lang had betaald en nog niet» «getrokken." In 1893 is aan het kantoor der Rijks postspaarbank alhier ingelegd: f108,804,14 en uitbetaald f86,131,12'. De inleg heeft de uitbetaling dus overtroffen met f 22,673.01'. Niet minder dan 434 nieuwe boekjes werden uitgegeven; het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 3460. Ter gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad, heeft het onlangs benoemd raadslid, de heer D. Gerritsen, na aflegging van de gevorderde eeden, met een gelukwensch des Voorzitters, zitting genomen. Het 3e aanvullings-ko- hier van den hoofdelijken omslag, dienst 1893, stelde de Raad vast op 176. JO'/i Hij vereenigde zich nog niet met hel vroeger door ons reeds in den breede vermeld advies der raadscommissie in zake het adres van de Kamer van Koop handel en Fabrieken, ten aanzien van de plaatsing van het nieuw te bouwen spoor wegstation, maar droeg B. en W. op, deze zaak met den Minister van Water staat te gaan bespreken. Op zijn verzoek, werd aan dr. J. W. Doyer J.z., ingaande 1 Maart 1894, ont slag verleend uit de betrekkingen van directeur-leeraar van en aan de hoogere burgerschool en burgeravondschool en van leeraar aan het gymnasium. De Raad besloot de jaarwedde van dea onderwijzer A. van der Linde met f25 te verhoogen, en die nader vasttestellen op f 600, zulks op grond van art. 26 der wet op het lager onderwijs, volgens het welk het minimum der jaarwedde voor de .onderwijzers met den rang van hoofd onderwijzer, die luidens art. 24 moeten aanwezig zijn in scholen met meer dan vier onderwijzers, bedraagt f600; en uit overweging dat, met inbegrip van het hoofd, 9 onderwijzers aanwezig zijn, van welke drie in het bezit der hoofdacte moeten wezen, en tot wie de heer Van der Linde behoort. Aangezien aan het terrein, tusschen de nieuw gebouwde onderwijzerswoning aan de Beekstraat en den Arnheroschenstraat- weg geleeen, door de gemeente geene bestemming kon worden gegeven, achten B. en W. veikoop daarvan wenschelijk en stellen diensvolgens den Raad voor hen te machtigen bedoeld terrein ten verkoop aan te bieden, uitsluitend tol hat daarstellen van een of meer wonin gen eener kadastrale huurwaarde van minstens f 200. Die machtiging is door den Raad verleend, die, uit den aard der zaak, bij aanvraag, de voorwaarden van verknop zal vaststellen. Wegens vertrek uit de gemeente en overlijden verleende de R iad op aansla gen in den hoofdelijken omslag, dienst 18j3, afschrijving, tot een totaal-bedrag van f1605.351/,. Thans kwam aan de orde het in de vergadering van 18. December j. I. aan gehouden voorstel van B. W. om over- tegaan lot de fenoeming, met ingang van 1 April a. s., van een tweeden ge meente-heelmeester, belast met de armen praktijk, en den heer H. H. E. Morren, (eerste heelmeester), die bij raadsbesluit van 13 Juli 1882 met de waarneming der betrekking van tweeden heelmeester werd belast, met bovengenoemde dag- teekening, daarvan te ontheffen, met dankbetuiging voor den ijver de nauw gezetheid bij de waarneming van die betrekking aan den dag gelegd. Dit voorstel werd aangenomen en alzoo tot de benoeming overgegaan. De heer Dr. H. W. Schreuder alhier werd benoemd tot tweeden heelmeester met 10 stemmen. Ingekomen is le een verzoek van het bestuur der Huisvlgtschool om voor zijne inrichting te mogen beschikken over «en der localen van de voormalige school 3e soort aan de Koestraat; aan B. en W. om advies; 2e eene missive van het centraal comité tot bevordering van de aansluiting van Nederland bij de midden- europeesche tijdregeling, om medewet king; ter secretarie gedeponeerd3e proces verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger; ter secretarie gedeponeerd; 4e goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de gemeente-begrooting voor 1894; 5e goedkeuring van dat collegie op de vaststelling der jaarwedde van de onder wijzeres C. A. Blok6e Rapport van de raadscommissie inzake de verbetering van de rivier de Eem. De raadscommissie komt, aan het slot van haar uitvoerig rapport tot de volgende conclusie, dat: zijne aandacht te wijden en neemt zijne gewone positie bij groote opgewonden heid in, dat is, hij plaatst zich met over de borst gekruiste armen, den rug naar de deur der kamer gekeerd bij het ven ster. Inmiddels gaat Irma langzaam aar zelend den bouwvallige» trap af. In het groote, donkere portaal zet zg het licht op de onderste trede en schuift met haar kleine, doch eenigzins angstig bevende vingers den zwaren, ijzeren grendel terug. De deur springt open. Een wolk vlok kige sneeuw dwarrelt naar binnen, eene dik besneeuwde mannengestalte staat voor haar, deze slaat den breeden man telkraag naar achter een langen, witten met sneeuwvlokjes bezaaiden baard wordt zichtbaar, en lrma's, tusschen vteugde en schrik zwevende, juichende uitroep (Slot volgt). a. afdoende verbetering van. het vaar water in de rivier de Eem voor onze gemeente van groot belang is en dus eene bijdrage uit-de gemeentekas, zoowel voor de uitvoering ais het ondei houd der geprojecteerde werken alleszins gewet tigd is; b. het echter gewenscht is terug te komen op vroeger gedane voorstellen voor zoover betreft het voor rekening en ritico der gemeente uitvoeren en on derhouden dier werken c. daarentegen bij eene eventueel later aan te gane overeenkomst met Rijk of Provincie, daaraan de voorwaarde ten grondslag moet leggen dat die uitvoering en dat onderhoud komen voor rekening 't zij van het Rijk, 't zij van de Provincie, en dat in beide gevallen door de gemeente een vast subsidie worde gegeven d. het bedrag der bijdrage in eens voor den aanleg zooals die vroeger werd aan geboden tot een bedrag van f 40000 ook nu niet te hoog kan geacht worden; e. de commissie van meening is, dat aan 't eventueel toestaan eener dergelijke bijdrage de beperkende bepaling moet verbonden worden dat, indien liet Rijk of de provincie le eeniger tijd de io zee aangelegd» werken tegen eene vergoeding aan particulieren afstaat, de gemeente het recht moet hebben in verhouding tot hare bijdrage in deze opbrengst te deelen; f. de meerderheid der commissie het wenschelijk acht om bij eene eventueele overeenkomst, wat 't onderhaud betreft, te bepalen, dat door de gemeente, zoolang zij haar recht tol heffing van vuur-, haven-, en tongeld behoudt, jaarlijks aan 'tRijk of de provincie, voor het op diepte houden van het vaarwater en het onderhoud der hoofden in zee, zal verstrekt worden eene bijdrage van ƒ2000, indien ten genoege van het gemeentebestuur blijkt, dat een en ander op voldoende wijze heeft plaats gehad; terwijl daarbij het onderhoud der nu bestaande werken, als jaagpad, lan taren, pont, enz., en de kosien van ver lichting blijveu in handen en voor reke ning der gemeente; de miuderheid daar entegen van oordeel is, dat het geheele onderhoud van alle met het vaarwater in verbinding staande werken voorzooveri e deze buiten de gemeente gelegen zijn, moet komen voor rekening van het Rijk of de Provincie, en daarentegen de ge meente moet overdragen haar recht tot heffing van vuur-, haven- en tongeld, onder bepaling dat dit nimmer tot hooger bedrag dan op dit oogenblik 't geval is, zal mogen geheven worlen en het vaarwater zal bevaarbaar moeten blijven voor schepen met een diepgang van 1 70 M. g. de commissie echter eenstemmig van oordeel is, dat met 't aangaan van een overeenkomst moet gewacht wordea totdat ruimer inkomsten het bestrijden der bovengenoemde uitgaven mogelijk maken en dus eerst alsdan de door den Raad vast te stellen voorwaarden tot grondslag eener overeenkomst kunnen strekken. Dit rapport zal in een volgende verga dering worden behandeld. Voorts kwam ter tafel een rapport van B. en W., uitgebracht naar aanleidiug van het rekest van de afdeeltng Amers foort van «Patrimonium", om in de be stekken voor gemeente-werken op te ne men een maximum-werkdag en een maxi mum-loon. B. en W. stellen voor adressante te kennen te geven, dat de Raad het verzoek in overweging wenscht te houden tot tijd en wijle de ondervinding o a in Amsterdam, Zutfen en Sneek, waar die bepaling bestaat, althans eenigszins in staat zal stellen de gevolgen van de door adressante voorgestane bepalingen na te gaan. Ook dit rapport zal in eene vol gende vergadering worden behandeld. Aan het einde der vergadering zeiden B. en W., naar aanleiding eener vraag van den heer Visser, overweging toe van het denkbeeld om eene verordening in het leven te roepen, die de gemeente-amb tenaren verplicht binnen Amersfoort te wonea. Daarna is de vergadering gesloten. 344ste STA ATS-LOTKKIJ Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 30 Jan. (1000 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 70. 805 3210 9101 12897 17213 18708 20830 en 20860. Te zamen 8 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 7392 9003 9007 9184 17233 18709 18719 18720 18722 18747 18753 18768 20764 20772 en 20864. Volgende trekkingen geschieden 31 Jan. en 13 Febr. Verkooping van vaste Goederen. Notaris A. N. J. VOS te Amersfoort 27 Januari 1894. No. 1. Een bouwplaats te Leusden, op gehouden. 2. Een heerenhuis met tuin aan hel Zand te Amersfoort, verkocht voor f2950. 3. Een huisin de Krankeleden- straat aldaar, verkocht voor 520. Samen f 3470. De Duitsche keizer heeft piins Bismarck tol chef van het regiment kuras siers van Seydlitz No 7. benoemd. Bismarck heeft tijdens zijn bezoek aan Berlijn slechts één persoon ontvangen, die noch tot het keizerlijk gezin, noch tot het hof behoort, nl. graaf LehndorfT, met wien hij reeds jaren bevriend is. Aan den maaltijd, die in de vertrekken van den prins plaats had, namen behalve de keizer slechts deel prins Heinrich, graaf Herbert Bismarck, de opperhof maarschalk graaf Von Eulenburg en de officieren der delegatie van het regiment van Seidlitz. De regeeringspresident graaf Wilhelm Bismarck, die 's avonds uit Hannover aankwam, werd na zijn aan komst ook aan tafel genoodigd. Vervallen grootheid. Het paard, dat in 1874 den «Derby" gewonnen heeft, Get rge Fredrick, is ver leden week voor 80 shilling verkocht. Te Londen bestaat het plan om een gesticht op te richten, ten einde aan dergelijke beroemde paarden ten minste een aan genamen ouden dag te bezorgen. Eene wind-geschiedenis. Een vreemde heer met zijne vermoedelijke levensgezellin stond Zondag op hel Dom plein te Utrecht vol bewondering met het hoofd in den nek naar de spits van den hoogen toren te kijken. Terwijl hij met zijne vrouw beraadslaagde over de moeielijkheden, op een wiuderigen dag als Zondag, om déh toren te beklimmen, werd de vrouw plotseling voor zijne oogen verborgen door een wolk van rokken, die tot dusver om hare heenen hadden gehangen, maar nu eensklaps door een rukwind om haar hoofd werden geslagen. De heer strekt zijne handen uit om zijne vrouw te helpen, maar op dat onzalig oogenblik laat hij den rand van zijn hoogen hoed los, die door een dwar relwind wordt weggevoerd en spoorloos verdwijnt. Des heeren echtgenootespartelt tegen hare rokken tot groot vermaak van eemge straatjongens, die echter in de hoop op een fooitje den verdwenen hoed «in alle richtingen narennen." De man en de vrouw, die voor hun plezier in Utrecht zijn, overwinnen einde lijk het ruw geweld van den wind en zoeken een schuilplaats in het Metalen Kiuis achter een glas Trappisten bier, wachtende op de jongens met den hoed. Zij hebben echter zeer lang gewacht, w ant de hoed kwam maar niet. In zekeren zin was echter hun wachten niet ver geefs geweest, want in den vroegen avond kon men het echtpaar reeds aan het station zien, zij met een boos gezicht en hij met een zakdoek over zijn bloote hoofd geknoopt endronken. De man had zijn tijd nuttig besleed De portier, die volgens zijne verklaring zielsmedelijden met den heer had, troostte hem met de verzekering dat «zoo iets" hier ieder oogenblik voorkwam en dat hij blij mocht zijn, dat hg er zoo afgekomen was, want dat er verleden week nog een lieer was geweest, wiens geheele vrouw was weggewaaid. «O gunst!" riep de juffiouw. En de heer maakte eene beweging alsof hij dadelijk nog eens met zijn vrouw naar het Domplein wou gaan. Volgens een Haagschen berichtge ver aan de Oprechte Haarlemsche moet iu de residentie een buitengewoon schit terende ster den kun»lhemel zijn opge gaan Samuel Sarluis, een negentien jarigen jongeling, in wien de oude kust van Rubens, Correggio, Rembrandt schijnt te herleven. Bij hem is, volgens den Haagschen berichtgever, geen enkele der levende Nederlandsche schilder te verge lijken. «In één woord", schrijft hij verder vol geestdrift, «de natuur heeft Sameul Sarluis begiftigd met hare heerlijkste gave, die van het genie. Meen niet dat ik overdrijf; iedereen kan zelf in het huis zgns vaders, in de Wilhelminastraat aaD het Bezuidenhout te 's-Gravenhage, den knaap aan het werk zien in het atelier, dat zijn ouders hem achtei hunne woning hebben gebouwd. Er staat daar op een schildersezel een vrouweporlret, dat in teekening en kleur niet onderdoet voor de portretten van de grootste mees ters. Een kunstkenner, die gisteren het atelier bezocht, kocht het terstond aan. Hij vreesde alleen, dat zija overige schil derijen er te veel door in de schaduw zouden komen te slaad, ofschoon ze na men dragen die klinken in de kunstwe reld. De jonge vrouw, aan wier gelaat het zachte coloriet der wangen bekoring bijzet, draagt een Rubenshoed met roode rand op het blonde haar, dat neergolft op het bruinroode gewaad met geel keurs lijf. Beeltenis, kleur, détails, alles ver- rradt een meesterhand." Na nog eenige andere voortbrengeelen van zijne kunstenaarshand te hebben besproken, vervolgt de schrijver: «Diezelfden knaap heeft gister of eer- gister voor het eeret van zijn leven in klei geboetseerd, een oude man, die ho- pelooze pogingen doet om tegen een boom op te klimmen. Hij is nog ter nauwer- nood begonnen en reeds frappeert de wanhopige uitdrukking op het gelaat van den man." Waar moet dat naar toe? Als het maar niet op de Genestets waarschuwing uitlooptVogeltjes die zoo vroeg zingen

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2