NIEUWE MEUBELEN, Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. ADVERTENTIËN- Verkooping MEUBELEN -JAPA1VSCH POKCELElil LAEWÉ11K ENZ. stenteois van een directeur, beheerd wordt, wierp in het afgeloopen jaar weder eene winst af van ongeveer f 1UOOO, en n aftrek van alle kosten en amortisatie nog een batig saldo van ruim f3000. De gas- verbruikers moeten nog altijd 9 cent per stère betalen en de gemeente berekent bovendien haar verbruik van gas niet, evenmin als de straatverlichting. Als opvolger van den heer de Savor- nin Lohmai. in de Eerste Kamer, waarvoor de verkiezing 28 Maart door de Prov. Staten van Gelderland moet plaats hebben wordt van anti-revolutionnaire zijde ge noemd mr. T. A. J van Asch van Wijck.die ontslag heeft gevraagd als gouverneur van Suriname. Donderdagavond heeft de geheele liberale Kamerclub een vergadering gehou den Zooals reeds is medegedeeld verga derden Woensdagavond de beide fracties der club ieder afzonderlijk. Volgens publicatie van den Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht zal de visscherij in de binnen wateren onzer provincie gesloten zijn van Zaterdag 10 Maart a. s. tot 3l Mei daaraanvolgende. Hiervan zijn uitgezonderd de visscherij met palingfuiken, aalkorven, aaldobbers en van die met het schepnet tot het vangen van kleine vischjes voor de aal dobbers, voorts de visscherij op spiering met het kruisnet, die geopend blijft tot 28 April a. s. doch slechts zal mogen worden uitgeoefend van de Koppelpoort, tot het gebouw genaamd de Spijker. De jacht op eenden wordt gesloten op 28 Februari er. die op ander waterwild op 14 April a. s. Door W. C. van Reek is aan het dageljjksch bestuur vergunning gevraagd tot verkoop van sterker drank in 't klein in het peiceel wijk G. No. 756. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 Mei 1894 benoemd tot commies 2e klasse de heer H. J. Letting, thans commies 3e klasseten poslkantore alhier. Men verzoekt ons mede te deelen, dat, in tegenstelling met het bericht in de Amersfooi tsche Courant als zoude het eerste Kegelconcours alhier deze week in Concordia zijn gehouden, door de burgersocieteit »de Vereeniging" reeds sedert een aantal jaren haren leden jaar lijks een kegelwedstrijd wor dt aangeboden Donderdagavond had in genoemde so- citeit een zeer geanimeerd Kaartconcours plaats, waarvoor het bestuur als altijd zeer fraaie prijzen had beschikbaar gesteld. Maandag en Dinsdag werd op de Kegelbaan der sociëteit Concordia een club- en personeele wedstrijd gehouden van de leden onderling om fraaie prijzen door het bestuur der sociëteit en enkele leden diarvoor beschikbaar gesteld. De openbare verhuring van lande rijen gelegen i nder Baarn, Bunschoten, Eemnes en Hoogland in eigendom behoo- rende aan de gemeente Amersfoort heeft ditmaal f 3U42 opgebracht. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende adver. tentie de Amersfoorlsche afdeelirig van Patrimonium, volgens welke de heer K. Kater, bondsvoorzitter a.s. maandagavond te half acht in Amicitia zal spreken over minimum loon en maximum weiktijd. De Amersfoorlsche broodfabriek heeft hare prijzen wederom verlaagd. Zie de in dit nummer voorkomende prijscou rant. De inlijving van de lotelingen der lichting van 1894 voor de nationale militie uit deze gemeente geschiedt op Woensdag, den 7 Maart aanslaande. In de roomsch katholieke jongens' en meisjes-weeshuizen zijn in den loop van 1&93 geene kinderen ter verpleging opgenomen. Uit ieder dier gestichten ver trok een wees, die in eene betiekking werd geplaatst. Aan de zedelijke en lichamelijke opvoeding der weezen wordt door de eerwaarde zusters en broeders de meest» zorg besteed. In het St. Elisabeths- gast- of zie kenhuis zijn in het laatstverloopen jaar 31 personen, 11 mannen en 20 vrouwen opgenomen, die te zamen gedurende 929 dagen werden verpleegd, 2 mannen en 2 vrouwen zijn er in overleden, terwijl de overige patiënten het gesticht verhe ten, zoodat er aan het einde des jaars geen in behandeling bleef. De Kerkeraad der Christelijke Ge reformeerde gemeente alhier heeft bij hoogachting, mijne toegenegenheid, mijne dankbaarheid en mijne kinderen bied ik u aan. Denk er eenige dagen over na of gjj de moeilijke taak van echlgenoote en moeder in de plaats van Anna op u wilt nemen. Kunt gij toe Desluiten, dar zal zij zegenend op u nederzien, ik u innig dankbaar zijn en mijn kinderen zullen u beminnen met een liefde die nooit zal ophouden." Slot volgd. adres aan Hare Majesteit de Koningin- Weduwe- Regentes medegedeeld, dat de Christelijke gereformeerde gemeente te Amersfoort ni«t als vernietigd is te be schouwen, maar gebleven is in het be staande voetspoor, volgens het reglement, in den jare 1869 koninklijk goedgekeurd. Naast de gereformeerde kerken A en B is dus alhier de christelijk gereformeerde gemeente, wier elementen zijn zij die zich niet voegden bij den ïdoleerenden" van vooiheen, blijven bestaan. Hedenavond wordt de Phoenix-bier- brouwerij gesloten. Het geheele personeel zoowel het fabrieks- als kantoorpersoneel, wordt ontslagen. De korporaals A. C. Dekker, H. A. Ephraim en H. A. Klem van het 5e regiment infanterie zie ons No. van Woensdag zijn op den 16 dezer aange steld tot Sergeant titulair, benevens de sergeant mililien F. A. Toonen tot ser geant majoor: en de korporaal H. K. Sijbel tot Sergeant. Door den Luit: Kol: Commandant der Koloniale reserve te Njjin»gen, is een schrijven aan verschillende Corps Com mandanten gericht, om met het oog op het incompleet van onderofficieren bij dat corps, den overgang van onderofficieren daarbij, te willen bevorderen. Ook kor- poiaals die met gunstig gevolg het exa men voor onderofficier hebben afgelegd, kunnen als sergeant overgaan. De lijdelijke maatregel van den M. v. O. om de kazernes op ongezette tijdstippen, dagelijks door een officier te doen inspecteeren, is thans na ongeveer 2 jaren in beproeving te zijn geweest, definitief vastgesteld. De sergeanten majoor-titulair dd. Luit. te velde zullen zich jaarlijks aan een examen moeten onderwerpen, en daaibij bewijzen geven dat zij nog voor hunne betrekking geschikt zijn. In den loop dezer week is alhier de 70jarige weduwe N., geb. M overle den, die tamelijk armoedig leefde, en wier nalatenschap thans 40 A 50 duizend gulden, uit Nederlandsch bankpapier be staande, blijkt te beloopen. De vrouw bewoonde een onaanzienlijk vertrek, dat zij had betrokken, omdat, naar zij zeide, de belastiug, ten bedrage van ongeveer f6 's jaars, die wegens hate voorlaatste woning verschuldigd was, met moeite door haar moest worden bijeengebracht Hare overige behoeften waren ook niet groot. Met wat aardappelen en een stukje spek van 4 cent deed zij gewoon lijk haar middagmaal. Opmerkelijk man lieeten, dat hsre na latenschap kiachtens testament wordt geërfd door bloedverwanten zij was kinderloos met wie zij zich nooit inliet, terwijl de bloedverwanten haars mans, met wie zij wel converseerde ge heel en al zijn uitgesloten. Het was dus wel eene zonderlinge vrouw. Er wordt hier wel «opruiming" onder de «gierig aards" gehouden. Vóór eenige dagen vermeldden wij hel ongelukkig afsterven van zekeren P., en nu is bovengenoemde vrouw overleden, die ook eenzaam de eeuwigheid inging. Dr S., die bij haar afsterven aanwezig was, maakte in tegen woordigheid van eeri der vermoedelijke erfgenamen een voorloopigen inventaris op, waarna de banknoten ten kantore van een der heeren notarissen alhier werder. overgebracht. Gister, Vrijdagmiddag, had er voor de heiberg «het Zwarte paard" op de Kampstraat een oploopje plaats, dat ver wekt werd door een paar dronken kerels, die elkaar de deur trachten uittewerpen. De minst beschonkene won het natuurlyk. De ander smoordronken ging zwaaier.de en tuimelende naai zijne woning achter de Kamp. Arme vrouw en kinderen die den man en vader moesten ontvangen I Uit Hoogland wordt ous geschreven- Dat handelingen, trrpleegd met het doel om enkeleu te bevoordeelen, somtijds a: u velen schade berokkenen, zullen thans de ingelanden van liet waterschap „de Drie Sluizen onder deze gemeente, ondervinden In deze ge meente wordt een ssliaatsenbaan geëxploiteerd, op een stuk land dat. gelegon aan de „Oude Eem" onder water dient te worden gezet door het van af Hoevelaken, langs verschil lende weteringen door de genoemde „Oude Eem" naar de rivier de Eem, siroomende bovenwater, dat wil zeggen door het van bovengenoemde streek afstroouiende hemel water. Doch dit kan dan nog alleen ge schieden, wanneer het waterwerk „de Drie Sluisjes" door opstuwend zeewater in de ri vier de Eem, bij Noordwestenwind, zich sluit, het bovenwater dus geen uil weg naar de Eem vindt, do „Oude Eembuiten hare oevers doet treden en de binnendijks gelegen landen, waaronder het hicrvorenbedoelde be hoort., onder water zet lu dezen winter kwam er echter geen voldoende hoeveelheid bovenwater om die lauden onder water te doen loopen, en toch word het stuk land voor schaaiseiibaau in gebruik overstroomd. Voor velen was dat een 'aadsel doch voor hem die gezien heeft, dut meermalen de den - ren van het genoemde waterwerk „de Drie Sluisjes" waren geforceerd door kot tusscben steken van ecu el/cn knuppel, om. zoodoeude het Eemwater, ter beveiliging waartegen het waterwerk is gebouw d, Rij cpstopponden w ind vrijelijk binnen te laten en door dat Eem water het land te doen overvloeien, was het duidelijk dat dit was geschied Door die „tour de force" nu, zijn de deuren defectgeraakt, en de kosten die rle herstelling zullen vor deren, zullen de ingelanden straks wel op hunne aanslagbiljetten terugvinden. Het behoeft geen betoog dat dit ontevredenen heeft ge maakt, en het wekt bevreemding, dat, terwijl velen herhaaldelijk zagen dat bovenbedoelde ongeoorloofde daad w as gepleegd, dit zoowel aan de aandacht van het waterschapsbestuur als aan die der politie schijnt ontsnapt te zijn De Hamburgsche boot »Normaoia" van New-York naar Hamburg, is door een storm op zee zeer beschadigd. Door een hooge stortzee weid de kajuit op het voordek geheel weggeslagen, het zee water stroomde de eerste klasse-kajuit en het salon binnen en vulde ook weldra het tusschendek. De geheele voorsteven werd vernield. De reizigers lagen voor het meerendeel te bed en kwamen met den schrik vrij. Eenige matrozen werden gewond; de tweede officier verkeert in levensgevaar. Het schip is naar New- York tei uggekeerd. De schade wordt op 100,000 dollars geschat, teiwijl boven dien een lading tabak ter waarde van 50.000 dollars gtheel bedorven is. De ontploffing te Kiel. Gisteren hbd eene ernstige ontplof fing plaats aan boord van het nieuwe pantserschip Brandenburg door het spiingen van de hoofdstoomhuis van de machine aan stuurboorzijde. Hoe dit onge luk is veioorzaakt, is tot dusver niet opge helderd. Met het nieuwe schip werd eene gefa seerde proefvaart gemaakt, waarbij de snelheid werd beproefd. Wellicht werd toen te veel van de machine gevergd. Het ongeluk gebeurde achter Stollengrund, ongeveer drie mijlen van Bulk Toen de lijding van het ongeluk te Kiel werd gebracht, ontving het wachtschip Pelikaan bevel om tot het verleenen van hulp de llrandenbuig op te zoe ken Pi in*« Hendrik van Prujsen(de broeder des keizers) bevond zich aan boord var» de Pelikaan Tevens werden vier anaere sttombooten van de werf ter hulp gezonden. Het aantal der opvarenden, die door dit ongeluk het leven verloien, bedraagt, voor zoover tot nu bekend, 39. Hun lijken zijn reeds naar KiH vervoerd. Tot de dooden behooren ook eenige werklie den van de rijkswerf, die den proeftocht meêmaakten. Het schijnt zeker, dat bovendien nog 9 personen zijn gewond. Twee der gekwetsten zijn aan de gevolgen hunner wonden overleden Een vreeselyk ongeluk. Een vreeselijk ongeluk had dezer dagén in een beestenspel te San Franciso plaats. Juist op het oogenblik, dat een leewen- temmer de kooi zijner beesten binnentrad, ging het elektrische licht uit, waarop drie der roofdieren zich op den man wierpen en hem deerlijk mishandelden. De eigen aar der menagerie betoonde den buiten - gemeenen moed om met een ijzeren slaaf in het hok te springen en slaagde er werkelijk in om de woedende beesten van hun slachtoffer af te houden enden leenwentemmer nog levend uit de kooi te halen. Deze had echter niet minder dan 43 wonden opgeloopen, zoodat men ernstige vrees voor het behoud van zijn leen koestert. Huwelijken oui adellijke titels. De dochters van schatiijke Yankees willen gaarne vorstenkronen op hun lin nen laten borduren en mevrouw de prin ses genoemd worden, maar wanneer zii dien titel eenmaal gekocht hebben, be kommeren zij zich weinig om haar ge maal. Dat bewees onlangs een dochter van den welbekenden naaimachinesfabri kant, Singer, wier moeder toen zij vooi den tweeden maal huwde op een tenor haar keus liet vallen, nadat deze laatste eerst voor een groote som gelds, het tot pauselijk hertog had gebracht. De doch ter wilde riog hooger, zij huwde een af stamrneling van een Fransch voistelijk huis en liet zich na een echt van 3 jaren van hem scheiden. Hetzelfde doet nu de stiefdochter van den rijken p»tioleumhandelaai Mackay. Zij had een Napolitaanschen vorst Colonna de hand gereikt en hem het noodige geld meegebracht om zijn verbleekt wa pen opnieuw te vergulden. Tegenwoor dig leeft z\j ergens met haar 3 kinderen verborgen en laat te Paiijs de aanvraag tot echtscheiding bepleiten. De rechtbank verklaarde zich incompetent omdat vorst Colonna nog altijd Italiaan is en in zijn vaderland op de lijst der juiy staat. Voorloopig moesten echter de kinderen onder toezicht van hun vader blijven. De moordeu van Wliitecliapel. Een inspecteur van de afdeeling voor crimineel ondeizoek der Londensche politie heeft een belargrijk rapport uitgebracht betreffende de moorden in Whitechape). In den tyd, dat zooveel v? ouwen op geheim- zinnigen wijze van het leven beroofd werden, was de inspecteur in de nabijheid in dienst. Hij besloot de zaak voor zich zelf te onderzoeken, en vond reeds spoedig een Oostersch mes van eigenaardig maak sel. Eenigen tijd later nam hij wegens een gering vergrijp een man gevangen, die verschijnselen van moordzucht ver toonde. In zijn rapport verklaart hij, dat deze man en niemand anders de zoo be ruchte Jack the Ripper is De man werd in de gevangenis te Lon den opgesloten en later naar Dartmoor vervoerd, waar hij volslagen krankzinnig werd. Hij praat maar steeds over White- chapel «n de vrouwen, welke daar vermoord werden. Valsclie bankbiljetten. Volgens het »Berliner Tugeblatt" is de voortvluchtige bierhuishouder Johan Geor- ce Frank in zekére kringen te Berlijn een bekende perzoonlijkheid. Hij was een tien tal jaren geleden oberkellner in een restau ratie in de Leipzigerstr^sse en verliok van daar naar Amsterdam. Te Berlijn liet hij vrouw eD kind hulpeloos achter. Te Am sterdam werd hij eerst kellner, later chef in een beruchte inrichting. Geregeld ging hij tweemaal per jaar naar Berlyn waar hij zijn vrieaden gewoonlijk groote som men Nederlandsch bankpapier, welke hij steeds bij zich had, liet zien. Men vermoedt nu. dat deze biljetten valsch waren en dat hij die trachtte te Berlijn te wisselen. To» n hij in Juni van het vorige jaar weer te Berlyn was, toonde hij zijn ken nissen 10 tot 12 biljetten van duizend guden. Op 1 en 2 Februari j.l. hield hij zich wederom te Berlijn op, vertrok van daar naar Keulen, onder voorwendsel car naval te houden en telegrafeerde aan zijn Berlijnsche vrienden, dat hij zich goed amuseerde. Zooals men weet, vermoedt ook de Nederlandsche politie, dat hij zich thans te Keulen of te Frankfort bevindt. Naar beroemde voorbeelden. In een huisgezin had langen tijd ver koeling geheerscht, de verhouding wa> zeer onaangenaam. Eindelijk kwam de verzoening. Zij zaïen weder, als vroeger, gezellig in de huiskamer, bij de prettig brandende lamp, en hij las haar voor uit de krant »De keizer heeft zich met Bismarck verzoend." »Hoe roerend," sprak zij, »juist als wij." Hij las verder; i>De keizer heeft hern een grijzen mantel gegeven." »Zie je, man," viel zij hem in de rede, teen grijzen mar.tel kon je mij nu eigenlijk ook we! ge^en voor onze verzoening; ik heb er net een noodtg." De aanslag te Parijs. De anarchist, die den aanslag in het café »Ter minus" pleegde en eerst ijen valsche n am had opgegeven, hoofl riu zijn waren naaru medegedeeld. Hij l.eet Emile Henry en is afkomstig uil Barce lona, waar hij is geboren. Zijne oudeis zijn Franschen. Aan een vertegenwoordiger van de aAgence Havas' deelde de prefect van politie het volgende mede: „De anarchist had vóór het vwrhoor reeds zelf zijn waren naam in hek zak boekje van een inspecteur, die hern aan het praten wist te krijgen, opgeschreven. Wij kenden hem van ouds, maar hadden hem een tijd lang uit het oog verloren; hij is ons vóór geweest. Het is een zeer stoutmoedig, zeer schrander man. Gedurende een jaar heeft hij te Lon den gewoond. Vroeger is hij bediende geweest bij een beeldhouwer te Parijs en later loopjongen bij een wijnkooper. alk bet; overtuigd dat hij den aanslag alleen gedaan heeft; dit heeft hij mijten stelligste verzekerd, en ik geloof bepaald dat hij op dit punt de waarheid zegt. Eerst had hij beweerd, dat de bom door een langen man was geworpenvandaag heeft hij bekend de eenige schuldige te zijn. Toen ik hein over Vailleni sprak, zeide hijDat was een kindmen doet geen schoenspijkers in een ketel om de bourgeois" in de lucht te doen vliegen dan is er wel wat beters." BCKGERL1JKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 8 Febr. YVilheluiina, d. van Rijkert van den Brink en Maria Elisabeth van Miunen. Cornells Marinus, z van Cornells Mulder en Maria Hauimer. 9 Febr. Hendrika Anion ia, d van Jan van Brink en Wijntje van de Hee Anna Eleonora, d van Jan vos en Wilhelmina Christina Elizabeth Fredrika Johanna Bijle veld. 1U Febr. Hippolyte Joh.mues, z van Edmond Hubert Neven en Francisea Gerarda Koning. Jacobus, z. van Jacobus van VA ijland en Debora Groenewoud. Johanna Theodora Christina, d. vau Johannes Yrij en hristina Geertruida Massa. Al- bertus, z van Jan van Bormoleu en Johanna Maria Muijs Philoinoua Maria, d. van Julius Josephus Visser en Anna Maria Mersch. 11 Febr. Teuntje, d van Lamb.«rtus de Kruiff en Teu nisje veldhuizen. Willem 7. van Jan Wouterse en Geertruida Totnmel Johannes W ilhelmus, z. vau Nicoluas Scheer der en Johanna Elisabeth van F.mpelen Catharina Maria, d. van Cornelis de Ruyter en Catharina Maria de Bie. Johannes Bcrnardus, z. van Johannes de Groot en Coruelia Johanna Boomhouwer. 12 Febr. Hendrik Johannes, z. van Gijsbertus van Nus en Margrieta van der Veen Cor nelis, z van Geiardus Pliilippus van Oven en Gerritje van Barreveld.13 Febr. Gerrit Johannes Bonman en Johanna de Bruijn 14 Febr Au tooit, z. van Teunis van den Hoek en E'isabeih Voortman Alijda, d. van Gerrit de Bree en Maria Mandersloot. 15 Febr. Arnoldus, z. van Aart van Doornik en Alberts van de Geld. ONDERTROUWD: 15 Febr. Hendrik Willem Michon en Agatha Hartogsveld. GETROUW7Di 1 Febr. Dirk Antonie Beyer en Geertruida Alberta Bijlelaar. Jan Post en Hendrika van Dijk. Fratu van Zanten en Hendrika Kreikamp. Wil lem Evr-rsen en Berdina de Wit. Barend van d<: Geest en Johanna Carolina Evcrsen. OVERLEDEN8 Febr. Arend Slendebroek, 24 j. ongeh 9 Febr. Hendrika Meijer, 70 j. wed. van Petius Andreas Nisters. Johan Jacob Langguth. 89 j. wedr. van Johanna Wilhelmina de Vassij 10 Febr. Johannes Bartholomeus Liesem, 73 j. wedr. van Pet'om-lla Lit: tv oer. 12 Febr. Anna Maria van Agthoveu, 5 t j echtge. van Jo hannes Ant'iiiius Krol Hendrik Geben- b.^ek, 86 j. wedr van Wijinpje van Bei k. Clementia van Bronswijk, 71 j. echtg n. van Jan de Goede 13 Febr. Roseite Arouson. 4 j. Adriaua Kam, 8 j 14 Febr. Karei van Oven, 5 m I2<»ogI;tiid. GEBOREN 1 I Febr. Cornelis z. van W. van de Kletersleeg en J. Sas OVEHLEDEN14 Febr. Adriana van Dobbe, 5 6 j. ongeh. Ecusdcii. OVERLEDEN: 13 Febr. Garina Hiene- kunip 68 j. echtg. van Gijsbert vau Bar- neveld. Woudenberg. GEBOREN: 8 Febr. Jannetje, z. van Jan Bloemendal en Aaltje Wallet. 10 Febr. Wilhelmus z. van Johanuis Albertus van der Bent. en Anna van Wocrkom. OVERLEDEN 8 Febr. Gerrit van Ra venhorst, wed. van Teunisje Meerveld, 78 j. 12 Febr Jan de Bruin, ongeh. 32 j. 14 Febr Errisje Vlastuiu. 4 j. MARKTBERICHT, AMERSFOORT; 16 Febr. 1894. Tarwe f0.Rogge f0Boekweit f0. Appelen f3a f6.Peren f.0k f0.—Klei- .tardapp. f0.a f 0 Zandaardapp. f 1.40 f 1.80 Hoendereieren f3.a f4.per 100 st. Eenden f0.a f0.Boter fl.30 k fl.50 per kilo Mar garine f0a f0Zoetem kaas f0.f0. Kippen f0.80 a f 1.Kuikens fl.f 1.25 Piep kuikens f0.a f0.— Ganzen f0.f0.Eend: i. 1 0.60 a f 0.90 p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.af 0.— Tamme f0.30 a f1.Duiven f 0.40 a f 0 70 p. paar Vette varkens f 0.f 0.Zeugen f 40.f 70 Biggen f8f 12.Schrammen f 14.af24.-- Aange^oerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge; heet. Boekweit; 40 he< Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardapp len; 150 heet. Zandaardappelen 8000 stuks Hoei. dereieren; stuks Eendeneieren; 1200 kilo Bo ter; kilo Margarine; kilo Kaas; 10 zeugen; 2 0 biggen40 schrammen. van r. De Notaris A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF; te Amersfoort, zal op Dinsdag en Wo'ênsdag 20 en:2l Frebruari 1894. telkens 'van 9'/2 tot 13, 3 tot 4 en tt'/2 tot 8'/, tuur, in de lokalen van liet Café «De Are^'d" aldaar, publiekacontant TERKOOPES: een groote Part ij als: Kabinet, dhifforn rêrei, Canapé's, ms!^. Stoelen, Tafels, Waschlafels, Stooverfj Boekenhangers, enz. enz., notenhouten. Schrijfbureau. Jnpanacli Porcelein, waaronder: groote en kleine Vazen, Pullen, Kast- stellen, Kopjes, enz. Cliineesch Lakwerk, als: Thee- en Koffiebladeu, Ombredoozen, Speel- bakj"S, Flesschenbakjes, Indische Matten, Wapens, etc., Kamer-, Vuur- en Haard schermen, ca 80 paar nieuwe PAN- TOFFELg,ca 400 gros KNOOPE V. Voorts: Huishoudelijke Artikelen en Keukengereedschappen en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigenZONDAG 18 Febr. a.s., van 134 uur particulier en MAAN DAG 19 Februari a. s. van 104 uur pnbliek.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2