Plaatselijke berichten het behandelen der zieken te Neerbosch belasten geneeskundige dr. De Blécourt. zouden de groote geldsommen, die aan gestadige uitbreiding der weesinrichting zijn besleed, ongetwijfeld met veel betei gevolg uitgegeven zijn. MeD zou dan geen gebouwen hebben zien verrijzen in den thans algemeen afgekeurden hoefijzer vorm de slaapzalen zouden betere venlilatie-middelen verkre gen hebben; de badinrichting zou, in plaats van een hoogst onvoldoende «n primitieve gelegenheid tot het reinigen van het lichaam, een nagenoeg volmaakte en toch in aanleg en gebruik zeer goed- koope geworden zijn. Het toezicht op den gezondheidstoe stand der verpleegden zou men opdragen hebben aan een deskundige, inplaats van aan den directeur der wees-inrichting; ongetwijfeld zou dan eea ernstig onderzoek ingesteld zijn naar de maatregelen, die tot eene aanzienlijke vermindering van de menigvuldigheid der besmetle'ijke huidziekten te Neerbosch zouden kunnen leidende aan deze ziekten en evenzeer de aan enuresis lijdenden zouden afzon derlijke slaap-, leer- en eetzalen verkregen hebben. Men zou de vraag ernstig over wogen hebben, of en in hoeverre de menigvuldigheid der tuberculosis onder de verpleegden aan gebreken der inrichting geweten zou kunnen worden, en zoo ja, wat daartegen dan het best kon worden gedaan. Reeds vddr vele jaren zou eene min kostbare, doch voldoende gelegenheid tot het afzonderen van lijders aan heete uitslagziekten en andere besmet telijke ziektevormen te Neerbosch verre zen zijo. Deze groote terugkomingen mogen echter niet alleen aan den directeur der wees-inrichting geweten woiden; ook de leden van het bestuur der vereeniging zijn daardoor verantwoordelijk bunnen invloed op den gang van zaken hebben dezen, althans wat de behartiging der gezondheidsbelangen betreft, niet weten te gebruiken. Eene reorganisatie van dat bestuur is daarom dringend noodzakelijk. Hij blijft voorts ten stelligste meaoen, dat het toepassen van lijfstraffen, in den vorm van slagen met een slok of touw, in de weesinrichting te Neerbosch geheel afgeschaft moet worden; de onderwijzer of opzichter, die tot het handhaven van orde en tucht geen andere middelen kent en weet te gebruiken, dan het toedienen van lichamelijke kastijding, behoort uit de inrichting verwijderd te worden." Bjj deze zienswijze van den voorzitter sluit dr. Laurillard zich aan. De eind-conclusie van het rapport luidt: >De commissie verklaart, dat haar bij haar onderzoek geen enkel bewjjs is voor gekomen dat de directeur van Neer bosch hel oogmerk zou hebben gehad om zich- zelven of zijn gezin ten koste der instelling te verrijken en evenmin, dat door hem eenige onzedelijke handelingen zouden zijn gepleegd. Zij spreekt ten slotte als hare meening uit, dat in het belang van Neerbosch niet langer vedraald mag worden met eene wijziging van destatuten der Vereeni ging, waardoor deze op veel breeder grond slag gevestigd woidt en een bestuur optreed, dat als zaad van toezicht voort durend controle uitoefent op de hande lingen der directie." Zaak- de Jong. Naar door enkele bladen wordt mede- gededeeld, ral het onderzoek in zuke de vei miste vrouwen weder heropend wor den, naar aanleidiag van gewichtige mee- dedeelingpn, die der politie uit Engeland geworden zijn Het onderzoek naar De Jong's geestver mogens schijnt dus vrij bevredigend te zjjn afgeloopen. Een goed voorbeeld. Het gemeentebestuur van Naarden heeft thans alle vaste werklieden, met inbegrip der agenten van politie, tegen ongelukken verzekerd. de ontvluchtten op hunne bergen weder gekeerd, of zy verhaalden wat er met hunne broeders gekeurd was. De oude baat tegen Rome ontwaakte weder plot seling, evenals een bijna uitgedoofd vuur waarin eensklaps de wind speelt en hon derden verwisselden den herderstaf met het zwaard en stelden zich onder de bevelen van Arminius. Wel waren zij weinig beschaafd, die bewoners der ber gen, maar ontembaar was hun moed en sterk hun arm en daarom voort naar de grenzen van het land Het was op het midden van een schoo- nen lentedag van het zevende jaar na onze jaartelling, dat eene afdeeling pedi- tes, (Romeinsche infanterie) ongeveer vijftig man sterk, zich op weg bevond naar Muttium; zij droegen een wollen mantel, sagum genaamd, die tot over de knieën reikte en een lederen broek en laarzen. Hunne hoofden waren be dekt door metalen helmen (Gltlëa) met drie roode of cwarte vederen. Hun rechterbeen werd beschut door een scheen- beenpiaat (Ocrëa)- Zij war er. gewapend met het Iberische zwaard en een lans, van ongeveer drie ellen lengte hasta ge naamd. Eenigen hunner hadden staken op hunne schouders, aan welke eene groots houtea kist hing, die blijkbaar Het onderstaand bericht treffen wij aan in de Amersfoortsche Courant van Donderdag 22 dezer „Met loffelijken spoed gaf De Telegraaf heden in zijn ochtendblad het NEERBOSCH- RAPPORT. Hoewel een goede tweehonderd exem plaren van dit belangrijke nummer reeds hedenochtend gratis door ons verspreid zijn, zullen we gaarne kosteloos exemplaren afstaan aan hen, die het verlangen." Eerst waren we geheel en al bewondering voor de activiteit van De Telegraafmaar die bewondering maakte plaats voor walging. toen de dagbladen on9 gister het navolgende onder de oogen brachten, welke walging ieder die te goeder trouw is, naar ons oor deel met ons zal moeten deelen, vooral na de nog walgelijker toon door de redactie van De Telegraaf aangeslagen toen haar op hare hoogst laakbare handelwijze was ge wezen. Wij lezen toch in het Utrechtsch Dagblad van gisteren het volgeude: „Hoe het gekomen is, dat De Telegraaf in haar ochtendblad van gister reeds een overzicht bevatte van het verslag der Neer- bosoli-commissie, wordt opgehelderd in het hier volgend bericht waarvan de firma M. Wijt en Zonen ons de opuaine verzocht, ou der bijvoeging, dat zij, waar De Telegraaf gemeend heeft haar gegeven woord te mogen breken, het noodig achtte, tegenover de cou ranten, die daarvau de dupe zijn geworden, het publiek van dit misbruik van vertrouwen kennis te geven. „De uitgevers van het verslag der Com missie van Onderzoek in zake de Weesin richting te Neerbosch zijn tot hun leedw ezen genoodzaakt, openlijk op te komen tegen het schromelijk misbruik van vertrouwen, waaraan het dagblad nde Telegraaf' zich heeft schuldig gemaakt Aan eenige groote bladen is op hun ver/oek dit verslag eenige dagen voor de verschijning toegezonden om hun de gelegenheid te geven, daarvan een overzicht in hunne kolommen te kunnen gereed maken. Allen en daar onder het dagblad de Telegraafhebben zich verbonden, en dit niet hunne haüdtee- kening bekrachtigd, dat overzicht niet op te nemen voor zij daartoe door de uitgevers zouden zijn gemachtigd. Woensdagochtend 21 dezer werd hun per brief medegedeeld, dat dit overzicht Donder dag 22 Februari des namidd;ig9 na 12 ure mocht worden gepubliceerd. Alleen de Telegraaf beeft gemeend het in hare redactie gestelde vertrouweu te mogen schenden, en een overzicht in het ochtend blad afgedrukt, in strijd met hare hieronder volgende verklaring. Directie. Amsterdam, 16 Feb. '94. WelEdtle Heeren! Wij namen kennis van uw schrijven en maken gaarne gebruik van het voorrecht om het rapport eenige dagen vroeger te moeren ontvangen, teneinde dit te kunnen inzien, terwijl wij ou9 daarentegen gaarne verbinden, dit niet te publiceeren alvorens het door u zal worden gepubliceerd. Hoogachtend, De Directie L. VAN DAM Pzn. Secretaris De Telegraaf heeft zich hierdoor weder rechtelijk een brevet van activiteit willen toeëigenen, dat alleen berust op schending van het gegeven woord. Verdere qualificatie van de handelwijze van de 'telegraaf laten wij gerust aan het publiek over. Rotterdam, 22 Februari 1894. M. WYT ZONEN." De Telegraaf verklaart „niet zonder innige zelfvoldoening" van de verwijten, die wegens het gebeurde lot haar gericht zijn, te hebbeü kennis genomen. Nu, de zelfvol doening over dit feit zij haar gegund Waar de opvatting van de Telegraaf over 't geen de goede trouw in deze meebracht zoo he melsbreed verschilt met die, welke overigens de geheele Nederlandsche pers toonde te huldigen, zou het doelloos zijn het debat voort te zeiten. Alleen zij ons nog de opmerking vergund, dat het suoeven van de Telegraaf over de „groote hulpmiddelen," waarover zij beschikt, zeer zwaar was. Zonder twijfel was het doel hunner reis die kist naar Muttium te brengen. De Bacenische bergengte hadden zij voor zich en zy sloten hunr.e gelederen om dien smalien weg in te gaan. Nauwelijks waren de laaststen er ingegaan of met krakend geweld viel een ontzaglijke boom van de hooge lood rechte rotsen neder, die met zijn takken den nauwen ingang versperde. Verschrikt zagen allen om; Cherusken! riep de cen- turio (kapitein) onsteld, Cherusken! her haalden de krijgers angstig en wierpen hun wollen mantel af. Een uit lederen riemen bestaand panter, Lorica genaamd, werd hierdoor zichtbaar, de centurio droeg een maliënkolder var. schubben. Terstond hielden allen hunne schilden (Scuta) boven hunne hoofden. Voorwaarts I" gebood de aanvoerder, doch een menigte pijlen die vóór hen in den grond boorden, brachten hen tot staan. Terstond schoot een groot aan tal der zoo gevreesde Cherusken uit huDne schuilplaatsen te voorschijn. Welk een verschil tusschen die slecht geklee- de bergbewoners en den geharnasten Romein I •In naam Tan Arminius, onzer, veldheer eischen wij dat ge u overgeeft," sprak hun forsch gebouwde aanvoerder. in dit geval toch waarlijk al te dwaas is. Immers, de directie van de Telegraaf erkent zelve, dat zij gebruik gemaakt heeft van het welwillend aanbod der uitgevers om het rapport een paar dagen vroeger te ontvan gen. Op doodgewone wijze, d i. over de post, is dit rapport aan de '1 elegraaf gezon den, en men mag dus aannemen, dat, pre cies als bij eene gewone couraut, bij de Tele graaf het uittreksel van het rapport op het bureau der redactie is gereed gemaakt. De •groote hulpmiddeleu" zijn ditmaal ongebruikt gebleven. Wat wij gister als onderstelling uitspraken, blijkt werkelijk de juiste toedracht der zaak te zijnmeu heeft zich op die „groote hulpmiddelen beroepen om als eeu bewijs van buitengewone activiteit te laten doorgaan eene handeling, waarvoor men zich toch eigenlijk zou moeten schamen. Men ziet 't: w at de een noemt een loffe lijk streven, wordt d> or den ander en in deze naar ons inzien door dien ander terecht „schending van een gegeveD woord" genoemd, en door nog een ander en mede terecht gequalificeerd als eene han deling „waarvoor men zich toch eigenlijk zou moeten schamen." Wij willen hoopen dat de redactie van de Amersfoortsche Courantdie tevens verspreidster blijkt te zijn van De Telegraaf, bij het redigeereu van haar bericht van de toedracht der zaak niets zal hebben geweten, in welk geval zij wel zoo wijs zal zijn al datgene, te doen wat vereischt wordt, om te vermijden dat het ook maar eenigen schijn heeft alsof zij met de voorwaarden waaronder De Telegraaf het Neerbosch-rapport ter inzage ontving, vóór de plaatsing van boven bedoeld loftoezwaaiend bericht, bekend was. Tot onze niet geringe verbazing troffen wij in de Amersfoortsche Courant van laatstleden Donderdag, onder de rubriek Stadsnieuws het volgende bericht aan „Naar wij vernemen zal volgens het nieuwe plan, in den Gemeenteraad besprokeu, het gezamelijk station komen aan de zijde van den nieuwen Vlasakkerweg schuin tegenover het station aan de liju Resteren en van die zijde een brug over het spoorwegterrein toe gang vcrleenen en dus het oorspronkelijk plan van de H. IJ S. M. op 600 Meter niet tot uitvoering komen. De ijver waarmede de Kamer van Koop handel zich in deze zaak voor de belang hebbenden in de bres heeft gesteld, is dus niet geheel zonder succes gebleven." Wij zouden friet gaarne der Kamer van koophandel en fabrieken d- n lof onthouden die zij voorwaar in deze verdient en die wij haar dan ook te rechter tijd, naar wij vermeenen, hebben gebracht, maar om nu met lof als het ware uit. de lucht te komen vallen, in verband met en voorafge gaan door oud nieuws, dat is, dunkt ous, de wijze niet waarop aan een lichaam als de Kamer van kóóphandel er een is, lof moet worden toegezwaaid. De twijfelaar omtrent bet al of niet oudbakken van dat nieuws, heeft slechts het officiéél verslag der zitting van den gemeenteraad van 30 Jnnuari 1.1. ter hand te nemen, om zich te overtuigen dut in bedoeld bericht vau de A. Ct. geen nieuws wordt verhaald. In be doeld officieel verslag zal men namelijk lezen, dat de beer Celossetoen de onderwerpelijke zaak aan de orde was, geciteerd heeft het geen door den afgevaardigde van Amersfoort, baron Schimmelpenninck van der Oye, in de Tweede Kamer gezegd is, hetgeen als volgt luidt: „Ik heb met waardeering kennis genomen van de wijze, waarop voldaan is aan don wensch in het Yoorloopig Verslag te kennen gegeven, namelijk dat dc Kamer vooraf in de gelegenheid zou worden gesteld een oor deel te vellen over de plaatsing van het gemeenschappelijk station te Amersfoort. „Volgens de overgelegde teekeuing zon het hoofdgebouw komen op ongeveer 125 meter van het bestaande station aan de lijn Amers foort—Kesteren. „Het wil mij voorkomen, dat daardoor op redelijke wijze is voldaan aan den wensch, geuit in het desbet i effende adres door de kamer van Koophandel met bovenbedoelde, teekeuing bij den Minister ingediend, na melijk dat eene dergelijke plaatsing op geen •Wij kennen uwen veldheer niet," zeide de centurio, •maak plaats of ik zal u verplaatsen." Waar en wanneer weken d© Che rusken voor den Romein?. Ik herhaal mijn bevel en eisch in naam van Arminius uwe overgaaf." •Nooit," hernam de centurio, die moed vatte, toen hij begreep dat Arminius niet tegenwoordig was. Welaan, kiest ge overgave of den dood?" •Een Romein geeft zich niet overmoed gevat mannen, toont dat gij Romeinen zijt; voorwaarts!" Doch nauwelijks had hij het woord ge sproken of een welgerichte pijl belette hem voor altijd het spreken verscheidene Romeinen vielen met hem. Onsteld traden allen terug: jwij geven ons over," riepen eenigen. •Te laat, gij hebt den dood verdiend en een nieuwe wolk van pijlen deed velen vallen. Hoe?" riep een der Romeinen; »gy wilt u overgeven? ge zoudt den naam dien ge draagt onwaardig zijn, voor waarts!" en wederom volgden allen, doch hunne onzekere lansen troffen slechts enkelen en steeds nieuw gezondene pijlen beukten hunne lederen harnassen. (Wordt 9 ér volg d). vorderen afstand van de stad zou worden toegestaan dan hoogstens de afstand van bel tegenwoordige station van de lijn Amster damKesteren, mits natuurlijk de vrije toe gang over den spoorweg naar en van het station ten alle tijden verzekerd blijft. „Iu tusschen werd door de Kamer van Koophandel in bedoeld adres, en mijns in ziens terecht, er buitendien op aangedrongen, dat de goederenlosplaats aan de siadszijde der spoorlijn zou mogen worden geplaatst. „Over die quaestie geeft de overgelegde teekeuing geeu uitsluitsel, en daarom ver oorloof ik mij aan den Minister beleefdelijk te vragen: bestaat het voornemen in dit op zicht aan den wensch van de Kamer van Koop handel te Amersfoort te voldoen? In het algemeenop welke wijze zal de vrije toe gang, zoowel naar het hoofdgebouw, als naar de goederenlosplaats verzekerd worden, zon der dat eenerzijds de dienst vau deu spoor weg, en anderzijds de communicatie met de stationsgebouwen gestremd, of met name voor vrachtgoederen, door opritten, hellingen enz. bezwaarlijk wordt?" Daarop is door den minister het volgende geantwoord „Ik kan den geachten afgevaardigde mededeelen dat, volgens het plan, de toe gang naar het station zal blijven verzekerd, door een geheel vrijen weg met eene viaduct over de lijn AmersfoortKesteren, zoodat er eene vrije gemeenschap zal bestaan tus schen het nieuwe station en de gem enie Amersfoort, terwijl ook de afstand tnss en beide niet grooter zal zijn dan door den geachten afgevaardigde is bedoeld. „Overigens geef ik hem de verzekering, dat zijne opmerking omtrent de los- en laad plaats, bij het vaststellen van het plan in overweging zal worden genomen. Ee heer Celosse zeide verder te gelooven dat, waar op de vraag, door den afgevaar digde. gedaan, dit antwoord door den minis ter gegeven is er geweest, is eeue overeen stemming van wilsverklaring omtrent dezelfde zaak, die raoeielijk aanleiding kan geven om daarvan af te wijken. Men ziet hettoen is reeds geconstateerd dat het nieuwe slation niet verder zal komen dan 125 M. voorbij het tegenwoordige hulp- station van de lijn Amersfoort Kesteren. Toen stond al vast dat van 600 M afstand geeu sprake ineer zou zijn. En de heer van den Wall Bake, wiens voorstel om B. en W. uittenoodigen, nog nader met den Minister te dezer zake in overleg te treden teneinde de plannen ter inzage en ter detail beoor deeling te ontvangen, werd aangenomen, ver klaarde, volgens datzelfde verslag, de boven vermelde verklaring van den Minister te wantrouwen, en overtuigd te zijn dat de mededeeling, die is gedaan omtrent den af stand van 125 Meters, juist zal zijn. Wij hebben ons dan ook tevergeefs ver diept, in gissiugen van allerlei aard, om de oorzaak voor het bericht van de A. Ct. op- tesporen Door het burgerlijk armbestuur is in het vorig jaar bedeeiiug verstrekt aan 257 gezinnen en 106 eenloopende personen, te zamen 1124 leden tellende, die f 7783,-73 aan onderstand genoten, met inbegrip van f 279,03 voor kosten van brood, eenmaal aan alle bedeelden uitgereikt, en voor die van handelsartikelen, kleedings- en liggings- stukkeu, waarin eenigen hunner ondersteu ning vonden. Onder dat aantal bedeelden zijn opgenomen 84 vrouwelijke gezinshoofden en 5 5 eenloopende vrouwen, respectievelijk met doorloopenden onderstaud van f 1834,20 en van f 1384,80, alsmede 12 vrouwelijke gezinshoofden en S eenloopende vrouwen, respectievelijk met tijdelijki-n onderstand van f 1 63 en van f 79,80. Ten getale van 1012 werden briefjes af gegeven waarop genees-, heel- of verlos kun d;ge hulp en geneesmiddelen kosteloos worden verkregen, alzoo 43 minder dan in bet jaar 1892. Op den 4 December 11. zijn de doorloopende bedeeliugeu vastgesteld op een gezamenlijk bedrag van f 128,15 per week, tegenover f 118,95 in het vorige jaar. De ontvangsten hebben bedragen f 8196,85, waaronder f 7790,64 subsidie uit de ge meentekas, eu de uitgaven mede f 8196,85, onder welke f 250 salaris voor den secreta ris-penningmeester en f 100 voor den bode, benevens f63,12 voor schoonmaak- en bu reaubehoeften zijn begrepeu. Door de gift van een ongenoemden weldoener werd de secretaris-penningmeester weder in de gele genheid gesteld aan eiken bedeelde in den winter van 1892/93 tweemalen, om de veer tien dagen, kosteloos een brood uit te reiken, waardoor eeuigermate is tegemoet gekomen aau de behoeften van ongeveer 750 hoofden van eeu gezin of eenloopende persouen, ondersteund door het burgerlijk armbestuur of een der kerkelijke armbestnreu. Door den Commandant der 2 divisie Infanterie is een schrijven gericht san de Commandant der Corpsen van die divisie, inhoudende, dal het kwijtschel den van disciplinnie stiaffen aan militai ren bij verjaardagen der Koninginnen en andere hooge feestdagen, zoodanig moet worden opgevat, dat die kwijtschelding alleen de straf zelve betreft en niet de gevolgen dier straffen en dat steeds, straffen opgelegd voor dronkenschap daar- Y&n uitgesloten zijn. Onze stadgenoot de heer Krieger heeft thans het voornemen een stoomtram aan te leggen van Jutfaas of IJselstein over Montfoort en Linschoter. naar Woer den. Montfoort heeft hem dezer dagen zijn steun verleend. Aan den weg van Linschoten naar Woerden zijn groote bezwaren verbonden, vooral van techni- schen aard, welken intusichcn door den bekwamen ingenieur wel spoedig over wonnen zullen zijn. Ten voordeele van de algemeene armen zijn hier twee tooneelvoorstellingen in Amicitia gegeven, de eerste op 27 Januari door •Koporaals van het escadron ordonnancen" en de andere op 1 Fe bruari vanwege de sociëteit •Harmonie", van welke de zuivere opbrengst ter hand gesteld is aan het algemeen Burgerlijk armbestuur. Dientengevolge heeft dat armbestuur gisteren een buitengewone gift aan alle bedeelden uitgereikt, en wel 25 cent aan ieder huisgezin en 10 cent aan eenloo pende personen. Gelijke gift zal hun deel zijn op Woensdag 6 Maart. Teneinde de dezer dagen alhier gevonden munten te examineeren en die er van, welker bezit voor het koninklijk kabinet van penningen, munten en ge graveerde steenen van belang konden zijn, aaotekoapen, bezochten Dooderdag twee heeren deze gemeente, onder wie de heer J. H. Coronel, amanuensis van genoemd kabinet. De vinders van den schat, de metse laars Elzenaar en van de Wetering, wa ren echter niet bereid de munten ter bezichtiging aftestaan, doch daarentegen gaven de eigenares van den grond, me juffrouw A. E. van der Heijden, en haar broeder de heer M. van der Heyden, gehoor aan 't verzoek, en stonden, naar men ons mededeelde hunne collectie tot bovenvermeld doel, tijdelyk af. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden verzonden van het postkan toor Amersfoort en arrondissement ge durende de tweede helft der maand Januari 1894. 1 L. de Wit, Amsterdam. 2 Mevr. de wed. Jansen, 3 C. F. Bos, 4 Wed. C. Bossard, 5 J. Dijkstra, Arnhem. 6 A. van Hamersveld, Blaricum 7 Men. A- J. Eindhoven, Den Haag. 8 Ve.nstra, Nijkerk. 6 Wed. P. van Katwijk, Rotterdam. 10 Huzzenbtrg, Utrecht. Van Hoevelaken. 11 A. Hooijer. Velp. Van Leusden. 12 W. de WitBruinsm, Amsterdam. Briefkaarten. 1 C. de Jong, Amersfoort. 2 A. C. Merkeliji), Amsterdam. 3 P. Maas. 4 Wed. A. van Beem, Den Haag. Rechthebbenden vervoegen zich aan het Postkantoor. Gemengd nieuws, ingezonden stukken enz., zie verder liet bij voegsel. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN: 15 Febr. Johannes Pieter, z. van Steplianus van den Uithoorn od Cornelia van Goor. 16 Febr. Elisabeth, d. van Wil lem de Gans en Clasina Pallaud. 17 Febr. Frans Herman us, z. van Leentje van de Pijpekamp. Catrina d. van Jan Visser en Meike Rensema. Johanna, d. van Gerrit Dekker en Heintje van den Bosch. 18 Febr. Dirk Antonie, z. van Pieter van Lith en Alijda Wijnands. 19 Febr. Catrina, d. van Luca9 van de Wakker en Maria Catrina van Koot. Everardus Qiuriuus, z. van Johannes Hellevoort en Maria van Doom. 20 Febr. Hendrika d. van Steven Har- togsveld en Alijda de Wijs. Joannes Nico- laas Antonius, z. vau Daniël Hendrikus Pieck en Antonia Maria Maas. 21 Febr Willem, z. van Gerrit Brom en Maria van Loveren. Henri Louis, z. van Frederik Jacob Mat- thijssen en Johanna Ofctolina Hanrath. Gerrit, z. van Jacob Mol en Derkje Beren- dina Iddink. GETROUWD: 21 Febr. Gijsbert Kamp- horst en Hendrika van Veen. Christiaan Mark en Johanna Eversen. OVERLEDEN 16 Febr. Wilhelm de Groot, 24 j. ongeh. 17 Febr. Maurits Snijders, 39 j. wedr. van Gerharda Hendrika Honders. 19 Febr. Maria Evertse. 77 j. echtg. van Pieter Steenbeek. 20 Febr. Annetta Catha- rina Vermolen, lm. 21 Febr. Joannes Nicolaas Antonius Pieck 36 uren. Bnnschoten. GEBOREN: 16 Febr. Woutertje, d. van Wouter Koele wijn en Reintje Koele wijn. 20 Febr. Roelofje d. van Roelof Hopman en Willempje de Graaf. Hoogland. GEBOREN: 16 Feb. Pieterz. van G. van de Kooij en H. H. de Vente. Leasden. GEBOREN: 21 Febr. Geertruida, d. van Cornelis van Nieuwenhuizen en Lubberta van Elten. Woudenberg. GEBOREN20 Febr. Hendrikus Alber- tus, z. van Hendrik van de Wetering en Aaltje Griffioen. ONDERTROUWD: 22 Febr. Teunis IJff, 19 j. en Cornelia Louisa Valkenburg, 19 j. GEHUWD: 15 Febr. Jan Hendrik Kra mer, 29 j. en Wil helmin» Maria Vlas- tuin, 27 j,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2