Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. sterk vertegeBwoordigd zijn. Toch geloof ik dat de meerderheid, die denkelijk meer dan vroeger conservatief getint zal zijn, niet met den minister Tak zal meegaan. «Onze leuze moet, dunkt mij, zijn voor eene eerlijke uitlegging dier grondwet, waaraan wij trouw hebben gezworen." Bezoek der Koninginnen aan Haarlem's omstreken. HH. MM. de Koninginnen zijn voorne mens a. s. Zaterdag een rijtoer te maken door de omstreken van Haailem, teneinde de bloembollen te bezichtigen. Da vorstinnen vertrekken daartoe per Hollandsche spoortrein naar Vogelenzang, om van daar den tocht per rijtuig naar de bloemvelden te ondernemen. Men schrijft ons uit Harlingen. Dat de aangifte voor den in Mei 1894 te houden Wedstrijd voor Handwerks lieden in Nederland, met daaraan verbon den Kunstnijverheidtentoonstelling naar aanleiding der vele aanvragen die nog dagelijks inkomen tot 15 April e. k. opengesteld is, doch na dien datum or.herroeppelijk gesloten wordt. Tevens kuDnein wij melden dat de Burgemeester der Gemeente Harlingen tot Eerevoorzitter benoemd, deze functie bereidwillig op zich genomen heeft. Hendrik de Jong, tegen wien de justitie nog geen aanklacht wegens het verdwijnen der beide vrouwen Smits en Juett schijnt te kunnen indienen, zal op 12 April voor de 4e kamer der rechtbank te Amsterdam terechtstaan ter zake van oplichting, tot een bedrag van f100 ten nadeele van den logementhouder Kramer, op de Martelaarsgracht. In deze zaak worden 11 getuigen ge hoord, onder wie drie geneesheeren, die zullen verklaren, of naar hun inzicht De Jong in deze toerekenbaar moet worden geacht. De justitie begint te betwijfelen, dat er bij den moord diefstal in het spel zou zijn geweest, en wel omdat in de meer gemelde kist 2 bankbiljetten van f25 zijn teruggevonden, welke men eerst had vermist. Het hoofdbestuur der maatschappij «Tot nut van 't Algemeen" deelt mede, dat, ter vervanging van de heeren mr. W. H. K. Mouihaan te Amsterdam en dr. W. Pleyte te Leiden, die op 1 Juli a. s. als hoofdbestuurders moeten aftre den, zijn opgemaakt de volgende dubbel tallen: voor de vacature Mouthaan, de heeren P. H. Hugenholtz Jr., voorganger de Vrije Gemeente te Amsterdam en dr. C. W. Janssen, lid van het bestuur van «Ons Huis" te Amsterdam voor de vaca ture Pleyte, de heeren mr. E. Fokker, lid van de Eerste Kamer der Staten Gene raal te Middelburg en mr. H. J. van Leeu wen, advokaat te 's Hertogenbosch. Voorts is, ter vervanging van den heer dr W. Koster, die wegens redenen van gezondheid als hoofdbestuur heeft bedankt, en wel voor diens nog niet geëindigden diensttijd, het volgende dubbeltal opge maakt: de heeren J. A. Böhringer, predi kant bij de Evang.-Luthersche gemeente te Maastricht en prof. mr. J. M.Telders, hoogleeraar te Delft. Bij den heer B. te Hilversum heb ben zich thans pokken voorgedaan. Een jongeling is reeds bezweken. Eenige leden van het hoofdbestuur van de Bond van Orde door Hervorming en eenige belangstellenden uit Wester- wolde en het Oldampt, hebben in eene te Winschoten gehouden vergadering be sproken, of door ontginning van gronden kleine boerdeiijen kunnen worden ver schaft aan flinke veldarbeiders, Algemeen was men van meening, dat zulk een onderneming niet alleen mogelijk, maar ook zeer rentegevend zou zijn. Herinneringsdag 5 April. Den 5en April a.s. zal het 62 jaar ge leden zijn, dat het bij besluit van Z. M. mijne." Hierop nam Bettoli zijn hoed en liep driftig de deur uit. Signora Virginia zat in haar keurig boudoir, dat geheel, naar den Italiaan- schen smaak, tegelijkertijd gemakkelijk en artistiek ingericht en versierd was. Het plafond en de muren van deze kleine kamer waren met prachtige fresco's Ita- liaansche landschappen voorstellende, versierd. Op den marmeren schoorsteen mantel stonden afbeeldingen van Venus van Milo, van Hercules van Farneze, van Apollo van het Belvédère, van Venus van Medicis en de groep van Laocoon, van albast, waardoor het Everzwijn van Florenco in brons, tegen het schitterende wit een prachtig effect maakte. De meu belen waren vervaardigd in rococostijl, van wit hout, rijk verguld en met don kerrood fluweel overtrokken; een ver blindend wit, dik tapijt, en waarin eiken voetstap wegstierf, bedekte als sneeuw den grond. Aan beide zijden van den schoorsteen brandden lusters, door ba- chanten gedragen. De signora zat hui verend bjj het haardvuur iu haar rose zijden, met bont gevoerden kamerjapon met een warm zilver kruikje in haar Koning Willem I, dd. 12 September 1831 ingesteld Metalen Kruis werd uitgereikt. Voor die plechtige uitreiking werd juist bestemd de geboortedag van s' Konings gemalin, der hooggeëerde Koningin Fre- derika Louisa Wilhelmina van Pruisen. Mochten reeds duizenden Metalen Kruis ridders de tol der natuur betaald hebben, de weinige nog overgeblevenen, die dezen plechtigen dag nog beleven mogen, zullen zeker niet nalaten in eigen kring dien veelbewogen tijd feestelijk te herdenken. Moge er ook in het hutje of hofje van de armsten, al is het misschien wel wat laat, toch nog eens een lichtstraal vallen op dezen dag, die voor hen dubbel treu rig is bij de gedachte, dat het vaderland waarvoor zij hun leven waagden-zoo ka rig was in de belooning voor de bewezen trouw aan Koning en Vaderland, Men verzoekt ons het onderstaande te plaatsen Het is ons gebleken, dat over de be- teekenis der Donderdag a. s. in Amicitia te houden meeting bij velen eene on juiste meening heerscht. Zij is niet bestemd om candidaten te stellen. Zij bedoelt alleen aan sprekers van verschillende richting de gelegenheid te geven hunne gevoelens over het zoo ge wichtig vraagstuk der kiesreebtnit- breidiug in het openbaar te verkon digen. Het comité als zoodanig noodigt geen enkelen spreker uit: het laat dit over aan hen, die zich daartoe geroepen ge voelen, in 't bijzonder aan de activiteit der kiesvereenigingen. Het leidt alleen de debatten, doch stelt zich geene partij. Deelname aan een verboden vereeuiging. Woensdag 18 April zullen voor de arrondissements-rechtbank, te Groningen, terechtstaanA. Rot, S. Coltof en C. Cornelissen, ter zake deelname aan een verboden vereeniging. Zooals men weet, werd het vorige jaar reeds rechtsingang verleend tegen de leden van den Centralen Raad van den „Sociaal-democratischen Bond," naar aanleiding van de aanneming der «Zwol- sche motie." De zaak is toen echter niet naar de openbare terechtzitting ver wezen. Thans schijnt echter het O. M. bij de rechtbank, te Groningen, eene uil- spraak te willen uitlokken, of de «Soci- aal-democratische Bond," door de aanne ming van de «Zwolsche motie" al dan niet eene «verboden vereeniging" is ge worden. Prins Bismarck herdacht den lsten April zijn 79sten verjaardag met talrijker bewijzen van belangstelling, dan in vorige jaren het geval was, waarschijnlijk ten gevolge vari de verzoening tusschen kei zer Wilhelm en den oud-kanselier, welke in geheel Duitschland met zoo groote instemming is begroet. De eersten, die den prins kwamen gelukwenschen, waren 14 dames uit Zuid-Duitschland, die Bismarck een adres overhandigden, onderteekend door dui zenden Zuid Duitsche vrouwen, waarin den oud-kanselier hulde wordt gebracht voor hetgeen hij ten behoeve van Duitsch land deed. Behalve dit adres bracht deze deputatie van vrouwen voor den kluize naar van Friedrichsruhe een reeks van geschenken mede, waaronder een groote voorraad fijne wijn. Op deze deputatie volgden tal van andere deputatiën uit alle oorden des rijks, die den jubilaris adres sen en geschenken kwamen brengen. Het feest werd besloten met een reus- achtigen fakkeloptocht, dien de Hambur gers, ouder gewoonte, prins Bismarck brachten. Aan den optocht namen 3500 personen deel, terwijl bovendien nog een paar duizend belangstellenden uit Ham burg waren overgekomen om de ovatie handen. Zij stond niet op toen Bettoli binnen kwam, maar stak hem hare kleine hand toe. Bij het zien van zulk eene betooverend schoone vrouw, met den rijken zwarten haardos, groote fluweelachtige oogen, voorzieD van de lange wimpers, en het grieksche profiel, vergat de jonge dichter voor een oogenblik zijne smart en zijn drift. Hij knielde voor de tooneelspeelster neder, om eerst haar rose zijden pantoffel en daarna hare hand aan zijn lippen te drukken. «Wat zijt ge bleek," begon Virginia, «nog veel bleeker dan straks, en boos zijl ge ook I Ik beb het al geraden. Belloti-Bon heeft uw nieuw stuk we der geweigerd. Is het zoo niet? En al uw schoone verwachtingen zijn weder in rook vervlogen?" «Dat vraagt ge nog?" riep Bettoli, terwijl hij opsprong en de kamer op en neer ging. «Die belachlijke gek, die oude Goldoni vereerder kent in de geheele wereld niets anders dan zijn tooneeldichter, die al lang tot stof ver gaan is; al het andere heeft bij hem volstrekt geene waarde. Scribe is voor hem nog niets meer dan een talentvol eerstbeginnende. Sardou noemt hij een grappenmaker. Hoe ia het mogelijk met bij te wonen. De heer Woerman hield eene toespraak, welke door Bismarck werd beantwoord. Bismarcks zonen, graaf Herbert en graaf Wilhelm, waren natuur lijk bij het feest aanwezig. Van alle kanten, ook van Duitschers, die in andere landen zijn gevestigd, ont ving de oud-kanselier vele bewijzen van belangstelling. Ook zonden alle leden der conservatieve partijen in den Rijks dag prins Bismarck een telegram, waarin zij hem met zijn feestdag gelukwensch- ten. De gezondheidstoestand van prins Bismarck is voortieffelijk, zoodat deze verjaardag van den ouden staatsman onder bijzonder gunstige omstandigheden werd gevierd. Het stoffelijk overschot van den beroem den Hongaarschen patriot Kossuth is van Turijn, waar hij zijne laatste levensjaren doorbracht, en voor eenige dagen over leden is aan het station te Pest met groot eerbetoon ontvangen. Zoodra de trein het station was binnen- geloopen, werd de lijkkist door een depu tatie uit den gemeenteraad uit den wag gon geheven en op een tot dat doel opgerichte stellage geplaatst. De onder burgemeester Marcus, die mede naar Turijn was geweest, hield toen een toe spraak welke werd beantwoord doorzijn ambtgenoot Gerloczy, die namens de hoofdstad Kossuths Ijjk in ontvangst nam en zijn zonen dank betuigde voor hun bereidwilligheid, om de teraardebestelling dezer «voor alle Hongaren zoo dierbare reliquie" te Pest toe te staan. Vevolgens sprak een van Kossuths zonen en daarna begaf de lijkstoet zich de stad in. De slippen werden gedragen door de leiders der politieke partijen in het Huis van Afgevaardigden. Aan weerszijden van de straten, die de lijkstoet moest volgen, stond een talrijke menigte belangstellenden, die, bij het voorbijgaan, eerbiedig het hoofd ontbloot te. Voor het nationale museum, waar Kossuths lijk voorloopig ten toon zal worden gesteld, stonden de studenten in rijen geschaard, om het stoffelijk overschot van den patriot met de gebruikelijke eerbewijzen te begroeten. Van af het vertrek van het station tot de aankomst in het museum werden in alle kerken de klokken geluid. Alleen Kossuths Ijjk werd n:iar het museum vervoerd. De lijk kisten, welke het stoffelijk overschot be vatten van zijne echtgenoote en zuster, bleven voorloopig in het station en wer den 's avonds naar de Theresia kerk over gebracht. De overbrenging van Kossuths lijk was een waardig rouwbetoon, dat door geen enkele hinderlijke betooging werd ge stoord. Trouwens, detgelijke hetoogingen zijn nu niet meer te verwachten, nu de leiders der nationale partij zeiven het nuttelooze van vijandige demonstraties tegen de regeering hebben ingezien. Ver moedelijk zal het kabinet-Weckerlé de aanvallen in de Kamer, welke de oppositie betreffende de Kossulh-quaestie nog in den zin heeft, ook wel met goed gevolg weerstaan. Het kabinet en de kerkelijke hervormingen, welke aan de orde zijn zullen daarom tengevolge van den twist over Kossuth wel geen gevaar loopen. Het Geneeskundig Congres te Rome is Donderdag in tegenwoordigheid van het Koninklijk echtpaar plechtiglijk ge opend. Minister-President Crispi hield eene welkomstrede, wa-rin hij den vrede eene noodzakelijkheid en de hoop der moderne maatschappij noemde. Daarna hielden de vertegenwoordigers der verschillende Staten toespraken. Zeer toegejuichd werd vooral de groote Virchow en naar aan het «Handelsblad" werd geseind ook de Amsterdamsche Hoog leeraar Stokvis, wien koning Humbert door een handdruk zijne ingenomenheid betuigde. Volgens de opgaven van den secretaris der congres-commissie hebben zich 7612 geneeskundigen als deelnemers aan het congres laten inschrijven. Italië, gelijk natuurlijk is, levert daarvan het grootste gedeelte, nl. 1200 en dan volgen Duitsch land met 900, Engeland met 700, Oos- zoo iemand ooit goeds tot stand te bren gen! Maar dat is nu nog het minste, gaarne zou ik van den dichterroem afstand doen, wanneer ik daaraan niet geheel andere verwachtingen verbonden had, die ik nu weer voor eenigen tijd moet laten varen." «Welke verwachtingen, mijn vriend?" begon de tooneelspeelster met eeD teede- ren blik. «Ik dacht u te veroveren, Virginia! Doch zoolang ik geen naam heb ge maakt, zal mij altijd de moed ontbre ken, u mijne hand aan te bieden," sprak Bettoli, «gij kent geheel Italië, gij zijt eene gevierde kunstenares, en ik de onbekende dichter uit den achterhoek, die door Beloti-Bon met minachting be handeld wordt, zou het wagen «Laten wij verstandig zijn," Sprak Vir ginia, «kom, ga hier bij mij zitten, en dan zullen wij die zaak eens bepraten." Bettoli ging op het voetbankje aan haar voeten zitten, en zeide: «spreek nu 1" «Wat zal ik u zeggen 1" mompelde Virginia. «Wij vrouwen spreken het verstandigste als wij liefhebben. Ik bemin u, is dat niet genoeg? Goldoni bemin ik niet. Wat kan u een naam schelen. Ik ben beroemd, ik ben rijk, en wil uwe vrouw worden. Ik neem u zooals gjj zjjt, zonder uw stukken en tenrijk met 700 en Frankrjjk met 600 congres-leden. Uit Rusland kwamen 200 en zelfs uit de Ver. Staten 150 genees heeren, ten einde dit conares bij te wonen. De deelneming is aanmerkelijk grooter dan bij het voiige congres, dat te Berlijn werd gehouden. Toen bedroeg het aan tal der congres-leden 5700, terwijl bij het eerste congres, dat in Italië werd gehouden, n I. te Florence in 1869, slechts 8u0 geneeskundigen aanwezig waren. De Braziliaansche admiraal Da Gama en zijne officieren bevinden zich nog steeds aan boord van de Portugeesche oorlogschepen in de haven van Buenos- Ayres. De admiraal heeft der Portugee sche regeering verlof gevraagd om met zijne officieren op het grondgebied der Argentijnsche republiek aan wal te wordPD gezet, maar de Portugeesche regeering heeft dit verzoek geweigerd. De regeering heeft Da Gama doen weten, dat zij alleen bereid is hem en zijne officieren op Portugeesch grondgebied aan wal te zetten. Den 21en dezer des ochtends te 7 uur (stadstijd) zullen hier de paarden, die «in de loting" gevallen zjjn, gekeurd worden. De gemeente Amersfoort moet leveren 1 rijpaard en 5 trekpaarden, van welke minstens 2 geschikt moeten zijn om als batterijpaard te dienen. Op denzelfden dag worden hier ge keurd te 8 uur de paarden uit Wouden berg, te 9 uur die uit Leusden en Stou- burg, te 10 uur die uit Hoogland en te l'l uur die uit Soest. Het contingent, door ieder dezer ge meenten eventueel te leveren is bepaald op 5 trekpaarden waarvan 2 geschikt voor batterijpaard. Door de directie der H. IJ. S. M. is aanbesteed het uitvoeren van onder houdswerken op de lijnen Amsterdam- Winterswijk en Hilversum-Utrecht, in 7 perceelen Raming f37 3000. Minste inschrijvers waren voor perceel 1. H. Swep, fb95U; 2 W. van der Kooy, f4420; 3. dezelfde, f7190; 4. J. G. van der Geest, f312ü, allen alhier. Voor per ceel 5. W. F. Geurde, te Apeldoorn, f4040; voor 6 en 7 te samen G. Wolffs, te Winterswijk, f4675. Alhier is opgericht de Gymnastiek- en Schei mvereeniging «Olympia." Het Be stuur bestaat uit de heerenW. Bais, President; G. C. Schellinger, Secretaris; K. v. Heuvelen, Penningmeester; F. W. A. J. Vaaizon Morel, Commissaris van Orde en Wapenen en D. Klerk, adsis- teerend Bestuurslid. Zij, die als lid wil len toetreden, kunnen zich tot nadere inlichtingen tot genoemde heeren wenden. In eene Maandagavond gehouden vergadering der Kiesvereeniging «Amers foort" werd tot candidaat voor het lid maatschap der Tweede Kamer gesteld de heer Mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, buigemeestei onzer gemeente. Namens vele anti-revolutionnaire kiezers in het district Amersfoort, die zich niet kunnen vereenigen met den candidaat door de anti-revolutionaire kiesvereeniging gesteld, bevelen de heeren Godin de Beaufort en Jacob van Zanten aan mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, burgemeester van Amersfoort en lid dei Prov. Staten. Zij verzoeken alle tegenstan ders van de thans ingetrokken kieswet- Tak zich bij deze candidatuur aan te sluiten. Bij de gisteren gehouden schietwed strijd met de revolver, afstand 25 passen werden de prijzen behaald doorSergt. maj. Brak le prijs, 63 punten. Seigt. maj. Harthoorn 2e prijs, 60 punten. Sergt- maj. Ozinga 3e prijs, 5/ punten, allen van het 3e Bat. 5e Regt. Inf. Aan den estafettenril Maastricht 's Gravenhage op den 21en April a. s. zal zonder dichterroem; zijt ge nu te vreden." «Neen, Virginia, gjj wilt mij troosten terwijl gij mij vernedert." «Laten wij eens zien, waarom zendt ge uw blijspelen niet naar een anderen direkteur?" «Omdat de anderen bijna uitsluitend drama's verkiezen, en, Virginia, omdat ik mijn beste rollen voor u geschreven heb, en het voor mij bepaald een onver- dragelijke gedachte is, die door eene andere kunstenares gespeeld te zien. Zend uw nieuw stuk naar Ristori, die schittert evenzeer in het blij- als in het treurspel. Ik heb haar als madame Tar- tuffe, de vrouw van Girardin zien spelen en ik moet u bekennen, dat ik er niet minder ontroerd door was, dan door hare lady Macbeth of Maria Stuart." «Ik herhaal het, dat ik die heldinnen van mijn tooneelstukken niet voor Ris tori, maar voor u geschapen heb," riep Bettoli. «Het is juist het ergste, dat gij mij evenzeer vergoodt als Beloti-Bon zijn ouden, klassieken eenigen Goldoni," merkte de kunstenares op «misschien heeft hij zelfs gelijk." «Hoe meent ge dat?" viel Bettoli uit, terwijl hij zijn fraai hoofd met flikkerende oogen ophief. voor den post tot postdienst o. a. ook worden deelgenomen door den militairen wielrijder G. van Ede alhier. Ter gelegenheid van den wedstrijd in het zaalrijden, uitgeschreven door den Algemeenen Nederlandschen Wielrjjders- bond, op Zaterdag 7 April a. s in het Concertgebouw te Amsterdam te houden, zal de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij een extra nachttrein laten loopen van Amsterdam naar Amersfoort stoppende aan de tussclienstations. Ver trek van Amsterdam des avonds te 11,40. Hedenavond te 8 uur heeft in Ami citia eene bijzondere bijeenkomst plaats van het Leger des Heils geleid door Kolo nel Oliphant en zijne echtgenoote, bijge staan door verschillende staf- hoofd- en veldufficieren en het muziekcorps van Utrecht. Bunschoten. Op 29 Maart jl. had alhier de aanbe steding plaats van het bouwen eener Christelijke school. Ingekomen waren 2 inschrjjvingen en wel van F. de Bruin te Hoogland, voor f4993en van H. Dekkers te Bunschoten voor f4864. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Lensden. 4 April. Van den heer G. Boeschoten, gewezen ambtenaar aan het Centraal station te Amersfoort en van daar be noemd tot ambtenaar bij de N. Z. A. Spoorweg-Maatschappij in Transvaal, is heden bericht ontvangen, dat hij is be vorderd tot Stationchef te Kaalfootein. Scherpen zeel. Ds. A. van Apeldoorn, Pred. bij de Ger. Gem. alhier, maakte Zondag aan de gemeente bekend voor het beroep naar Lopik te hebben bedankt. Spakenburg. In het belang van den vischhandel zal het Rijks-telegraafkantoor met telephoon- dienst alhier, tot nadere mededeeling, op weikdagen open zijn van 8% tot 10'/3 uur vdoi- en van l'/j tot 2% en 5 lot 8'/2 uur namiddags (spoortijd). De rege ling van den dienst op Zon- en feestda gen blijft onveranderd. Het lied van Saidjah of de schipbreuk der Medusa. Zondagmiddag bevonden zich in een roeibootje op den Amstel bij Amster dam, de heeren L. S., tooneelspeler, en J. M. schilder. De heer S. stuurde, ter- wjjl M. geweldige slagen met de roei spanen deed. S. werd gëinspireerd door de mooie natuur en begon met pathos het lied van Saidjah voor te dragen. «Ik weet niet waar ik sterven zal."... «Let liever op het roer," zei de meer practische M. Maar de ander was zoo bezield door Adinda's beeld, dat hij met nog meer extase «Ik weet niet waar ik sterven zal."... declameerde. Krak I Daar gebeurde het wonderbaarlijke. Een voorbijvarende stoomboot kwam met kracht tegen het bootje aan. Saidjah bleef met een brokstuk van een volzin in zijn keel. De heer M. schepte verbluft met de roeispanen in de lucht. Door de vaart vloog bet bootje tegen den oever aan. De sportliefhebbers spron gen er met snelheid uit en voor hun oogen zonk het vaartuig. S. heeft beloofd nooit meer voor te dragen in een roeibootje. Een tapster te Utrecht is op de vol gende wijze de dupe geworden van een paar slimme bedriegers: Donderdagmiddag traden tweepersonen hare tapperij binnen, die het naar het scheen niet eens konden worden over den prijs van een stuk japonstof, dat een hun ner, blijkbaar een vreemdeling bij zich droeg. Reeds geruimen tijd hadden beiden hoewel te vergeefs, getracht tot een ver gelijk te komen, totdat de koopman op- «Wees niet boos, ben ik niet de eenige ware vriendin die gij hebt, moet ik niet oprecht jegens u zijn? Uw stuk ken vallen in mijn smaak, ik was kin derlijk blij, als ik uw rollen mocht spelen en geloofde aan uw talent, misschien vergiste ik mij, wellicht verkeert gij in eene noodlottige dwaling. Mij verblindt de liefde, u de eerzucht. Ja zie mij maar aan, ik begin uw stukken te haten, de stukken, die zich als een spook tusschen ons en onze liefde stellen, geef om mijnent wille die illusies op. Laat dit stuk uw laatste zijn, ik houd zooveel van u. Word mijn echtgenoot, is u dat niet genoeg?" Bettoli sprong op. „Gij spreekt van illusies, van nootlottige dwalingen 1 dus ook gij, Virginia, twijfelt aan mijn ta lent? Gij gelooft, dat die dwaze, verblinde Belloti-Bon, werkelijk recht heeft afleste verwerpen, wat sedert Goldoni voor de komedie geschreven is." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2