Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Onderstaande circulaire, ons ter plaatsing gezonden, willen wij. daar het verzoek van dames uitgaat een plaatsje niet weigeren, ofschoon wij met den inhoud volstrekt niet medegaan. Vrouwen van Nederland! Velen onder U hebben gevoeld, dat de postie der vrouw niet is, zooals ze moet zijn. Velen hebben geleden en lijden onder de onbillijke wijze, waarop de vrouw wordt behandeld door de wet; en velen, die er niet onder lijden gevoelen toch, dat ook zij zouden kunnen veikeeren in het hetzelfde geval; terwijl het bovendien voor velen klaar begint te worden, dal ze niet tevreden mogen zijn, als ze zelf niet lijden, maar dat ze ook belang be- hooren te stellen in 't lot van 't Algemeen. Totnogtoe echter ontbrak U bet vereeni- gingspunt, waarom ge U allen kondt scharen. Het is aan eenige ondernemende vrou wen te Amsterdam gelukt op te richten; De Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. Zij menen en met haar de vrouwen, die hei. besluui dei Veieeniging hebben oj» zich genomen, dat het eerste wat de vrouw moet vragen om te komen tot verbetering van hare positie is: Het kiesrecht. Waarschijnlijk znllen velen onder U denken, dat dit niet het noodigste is; voor de eene zal dit, voor de andere weer iets anders het belangrijkste schijnen. Stelt nu echter persoonlijke gevoelens ter zydebedenkt, dat deze Vereeniging naar haar beste weten wil werken voor alle vrouwen en dat het van belang is de krachten niet te versnipperen. Wordt als het U mogelijk is lid van de genoemde Vereeniging. De contribu tie is gesteld op minstens 50 ets per jaar, om allen zonder onderscheid in staat te stellen zich aan te sluiten. Bedenkt, dat slechts het groole aantal ons kan baten, opdat ons niet ten ant woord kan gegeven worden, als de tijd van handelen gekomen is: De vrouw verlangt het kiesrecht niet. Wij roepen U allen toe: Won toen van NederlandZorgt voor uwe belangenVereenigt UI A. W. VERSLUYS—Doelman, Pres.-Penningm. Amsterdam, ie Parkslia t 398. A. Th. A. v. CAMPENDoesburg, Vice-Pres. Amsterdam, Haarl. Houttuinen 44. P. C. MEULEMANvan Ginkel, Secr. Nieuwer-Amstel. Amsteldijk 34. M. RUTGERS—Hoitsema. Rotterdam, Haringvliet 52. H. COHEN. Amsterdam, Utrechlschedwarsstraat 95. Ieder, die lid wenscht te worden, kan zich aanmelden bij een der bestuursle den. Bij alle bestuursleden zijn ook de statuten te verkrijgen. Uit Haarlem meldt men het over lijden vau den heer A. C. Kruseman, die in 75-jarigen ouderdom na eene lang durige ziekte Zondagmiddag is bezweken Als uitgever zal zijn naam in den Neder- landschen boekhandel steeds met eere herdacht worden. De heer ICruseman was ridder der orde van de Eikekroon en die van den Ned. Leeuw. Naar de Arnh. Ct. verneemt wordt door den «Nederlandschen Schutlerijka- der-Bond" in dit jaar geen algemeene schietwedstrijd uitgeschreven. De groote financieele offers, welke de laatste bijeenkomst te Zutphen heeft ge vorderd en die vooral toe te schrijven waien aan het minder gnnstige terrein aldaar, dwingen ditmaal tot groote zuinig heid, ten einde in 18U5 weder met kracht op te kunnen treden. Gedurende den aanstaanden zomer wor den dan ook, alleen plaatselijk te houden korps-, personeele, en recordwedstrijden gehouden, terwijl de 9e algemeene jaar- lijksche vergadering, vermoedelijk op Zoo dag 19 Augustus e.k., te Arnhem zal plaats vinden. kelijk groot lichaam, was ineen gekrom pen, als had de jicht het aangegrepen Dit was evenwel niet de oorzaak, de foltering had hare ledematen uit elkaar gerekt en de pezen ten deele verscheurd, zoodat zij zich alleen met behulp van een stok of een kruk staande houden en bewegen kon. Het lage voorhoofd werd door grijze haren overschaduwd, die door een bont lint vlak bij den slaap bijeen gehouden werden doch geen enkel spoor vertoonde, dat zij ze onderhield. De dikke neus, de breede, tandelooze mond, tot voortdurend lachen gedwongen, de spitse kin, de grijze oogen, die uil hun kassen puilden, gaven haar wezen lijk de grootst mogelijke overeenkomst met die schepselen der verbeelding, wien men het booze toeschreef, en die, zoo als fabelen en sprookjes ons leeren, een verbond met den satan gesloten zouden hebben. Haie kleeding was wanordelijk en bont, en verried hare liefde voor harde kleuren. John Hume trad haastig en driftig het laboratorium binnen. Op dat oogenblik richtte de heks van Eye zich snel op, terwijl Roger hem te gemoet trad. Bei der gebaren noodigdeu hem uit tot zwijgen en badaard te wezen. «Bah," deed de kapelaan zich hooren, «wilt ge me evenals het domme volk bij Wanneer het hoofdbestuur van den bond den onmisbaren steun en medewer king kan verkrijgen van de mililare en burgelijke autoriteiten te Arnhem, en niet het minst van den majoor-commandant pn verdere officieren der d.d. schuttel ij, stelt het zich voor, in 1895 te Arnhem een grooten schietwedstrijd te organisee- ren, waaraan dan door 31 afdeelingen of korpsen met ruim 1000 leden en dona- ters zal worden deelgenomen. In het Vlaamsche plaatsje Boom heerscht reeds sedert eenigen tijd onder de steen bakkers eene werkstaking, die hoe lan ger hoe meer een vrij ernstig karakter en tevens een grooteren omvang begint aan te nemen. Te Boom zelf, waar de werkstaking het eerst uitbrak en van waar zij zich uitbreidde naar de omge legen dorpen en gehuchten, is het aantal werkstakers reeds tot 3000 gestegen. De burgemeester heeft zich gerechtigd ge acht om samenscholingen van meer dan 15 personen te verbieden. Desniettemin hadden twee openbare vergaderingen plaats, waar nagenoeg alle weikstakers opkwamen. Hunne houding bleef zeer ordelijk, zoodat bijzondere veiligheids maatregelen oogenschijnlijk overbodig waren. Toch heeft de burgemeester aan den gouverneur der provincie Antwer pen om de toezending van troepen ver zocht, waaraan door de expeditie van e»r,ige bataillons infanterie voldaan is. De aanleiding der strike ligt in eene onlangs ingevoerde loonsvermindering van 75 centimes op iedere 13.000 afgeleverde steenen, waarbij de arbeiders zich niet willen neerleggen. Verder koesteren zij overwegende bezwaren tegen het aan- koopen hunner dagelijksche behoeften in de winkels, die hunne patroons openen en waar zij voor duur geld minder goede waar bekomen. Vooral in de buitenge meenten bij Boom moet dit misbruik tamelijk sterk heerschen. In eenige dier plaatsjes zijn de patroons wel geneigd om de eischen der arbeiders in te willi gen, maar in de meeste en te Boom zelf betoonen de heeren zeer weinig gezind heid tot toenadering. Intusschen staan de steenbakkerijen geheel stil en kunnen de patroons bijna niet meer aan hunne bestellingen voldoen, vooral niet, sedert lie arbeiders de lossing van verschillende met steenen geladen schuiten, waarmede de patroons hun voorraad hoopten aan te vullen, hebben weten te verhinderen. Woensdagavond heeft de vereeniging van stokers, conducteurs en machinisten, onder voorzitting van den minister van openbare werken, Jouart, te Parijs een feestmaal van ongeveer 150 couverts ge geven ter eere van den machinist Jolly, onlangs wegens den moed en de koel bloedigheid, waarmede hij een ramp voor komen had, tot ridder van het Legioen van Eer benoemd. De genoemde minis ter hield eene rede, waarin hij o. a. uit weidde over de roeping der republiek om te zorgen voor het welzijn en den ouden dag des werkmans, waartoe wij, zeide hij, niet rekenen op het alvermo gen van den staat, niet willende, dat de staat de persoonlijkheid verzwelge, onder nemingszucht en veerkracht uitdoove. Toch kan, vervolgde de heer Jouart, de staat de maatschappelijke ellende en on- gci echtigheden niet lijdelijk aanzien. Hij moet tot handelen opwekken en aan moedigen, overal waar het individu zijne krachten inspant, steunen en sterken, zoodat spaar en voorzorgskassen haar heilzame werking doen gevoelen. «Gij behoort niet tot hen," zeide spreker, «die zich laten aantasten door de treurige wanhoop, waarmede sommige tijdgenoo- ten zich looien. Gij gelooft in de toekomst onzer democratie. Gij ziel kloekmoedig vooruit. Gij minacht uwen tijd niet, dewijl gij inspanning niet vreest Bij zijn vertrek stelde de minister Jolly een ridderkruis met brillanten ter hand. De conservatieven hebben Zaterdag in den neus leiden, ik ben ingewijd in 't geen gij doet, en ken uw geheimen en uwe macht, die slechts voor dwazen als zoodanig geldt." «Denkt gij dat, master John?" ant woordde Rolinbroke, terwijl het oude wijf iets mompelde. «Ik mag u niet raden, om onze kracht te willen beproeven." Hume maakte eene beweging Jie zijne verachting te kennen gaf. Hierbij liet hij zijn oog door het Gotische vertrek dwa len, aan welks eene zijde een haard stond. Hierop brandde een eigenaardig vuur, dat in alle kleuren gloeide en zijn scherp licht wierp op een wassen figuur, die een kioon op het hoofd en een schepter in de hand had. «De koning is zwaar ziek," sprak hij lot beiden. «Wij weten het," antwoordde de heks op doffen, heeschen toon, «nog eer er drie dagen verloopen zijn, zal hij opge houden hebben te ademen. Bericht dit aan hare genade de hertogin." Hume staarde haar ongeloovig aan. «En gij lieden zijt van meening, dat de ziekte het gevolg uwer tooverij is?" Roger Rolinbroke wees op het wassen beeld, dat den jongen koning moest voor stellen. «Wanneer het door den toover- gloed verteerd is zal de zesde Hendrik niet meer totde levenden behooren." luidde in den Rijksdag van Duitschland heel wal moeten verduren. De rijkskanselier noem de hun voorstel, den graanhandel tot een staatsmonopolie te maken, een daad van kwade trouw tegenover de lan den. met welke handelstractaten waren gesloten. Zeer scherp lieten Bennigsen en Richter zich uit over het socialistisch en revolutionair streven der conservatieven, die het algemeen belang en hunne begin selen opofferden aan hun eigen voordeel De afgevaardigde Schippel zette uiteen, welke geduchte offers de paar duizend nakomelingen der vroegere roofriddeis van het algemeen verlangen en riep hun toe; «Weg met dat gezelschap, wanneer het door de allerarmsten moet worden onderhouden I Weg er mede; hoe eer hoe beterI" Door het Muziekcorps van het 5e regiment infanterie onder directie van den Heer G. K. G. van Aken zullen gedu rende den a. s. zomer op het terras der sociëteit Amicitia concerten worJen ge geven op Maandag 14 Mei (matinee), Zondag '27 Mei (matinee), Zondag 3 Juni, Dins dag 12 Juni, Zondag 17 Juni, Dinsdag 26 Juni, Zondag 8 Juli, Woensdag 18 Juli, Zondag 22 Juli, Woensdag 25 Juli, Donderdag 2 Augustus, Zondag 5 Augus tus, Dinsdag 14 Augustus, Zondag 19 Augustus, Zondag 26 Augustus, Vrijdag 31 Augustus. Aanvang der Muziekuitvoeringen op Pinkster Maandag 14 Mei en Zondag 27 Mei 's middags 2 uur, op de overige dagen 's namiddags half acht. Bij ongunstig weder zullen de Concer ten op bovenvermelde data niet plaats vinden, doch deze zullen dan op een anderen dag, zoo mogelijk nog in dezelfde week gegeven worden. Gisteren slaagden alsnog de dames A. P. M. van Maarle en L. M Ros. Het examen in de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek werd met goed gevolg afge legd door mejuffrouw A. D. Pronk. In de Donderdagavond gehouden ledenvergadering van het plaatselijk Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zijn herbenoemd tot commissarissen van het Ziekenfonds dr. A. H. C. van Driel en de heer M. L. Celosse, tot commissarissen van de Volks bibliotheek de heeren B. A. Siddré en J. van der Horst. In de plaats van dr. H. J. Reijnders en den heer H. W. de Heus, die aan de beurt van aftreding waren, en dr. J. W. Doyer Jz. die het Departement metter woon verlaat, werden benoemd de hee ren F. W. J. H. Tengbergen en E. L. H. van Lanschot Hubrecht, terwijl de heer H. W. de Heus werd herbenoemd tot Secretaris, welke functie hij zich bereid verklaarde voorshands nog te willen waarnemen, ofschoon het aanvankelijk ernstig zijn voornemen was het secreta riaat neer te leggen. Tot afgevaardigde ter algemeene ver gadering werd benoemd de heer M. L. Celosse; lot diens plaatsvervangers de heeren H. W. de Heus en ritmeester L. Bolle. Ingekomen van den Heer L. Bolle de vraag of het niet ligt op den weg van de Maatschappij: le Om door lezingen of op andere wijze de kookkunst te bevorderen? 2e. Om leiding le verschaffen aan haar, die zich in naaien en knippen willen bekwamen? 3e. Om eenige bekendheid met onze staatsinstellingen te brengen onder het bereik des volks? 4e. Om onbewoonbare krotten aan te koopen en er liever boomen voor in de plaats te zetten, indien herbouw onmo gelijk blijkt? 5e. Om arbeiderswoningen te helpen bouwen 6e. Om bij de keuze der Nutssprekers vooral rekening te houden met den wensch der dames. zijn antwoord. De kapelaan beving een huivering. «Ge zijt ook verantwoordelijk voorden moord," riep eene stem in zijn binnenste hem toe. «Wezenlijk, aldus was mijn bedoeling niet." Luide voegde hij er bij «En gij kunt ook geesten doen ver schijnen, die de toekomst der hertogin voorspellen?" Rolinbroke beantwoordde deze vraag bevestigend, zonder zich een oogenblik te bedenken-John Hume deed eerie schie- de achteruit. «Hoe, wat gij doet, zou dan geen spiegelvechterij zijn Gij weet dan werkelijk meer dan anderen en gebiedt over de geesten der hel?" «Breng morgen, tegen het vallen van den avond, onze gebiedster hierheen en zij zal tevreden gesteld worden," hernam de heks van Eye. «En wanneer sterft koning Hendrik?" vroeg de kapelaan. «Overmorgen avond stort gindsch beeld ineen," krijschte Rolinbroke. Hume was blijde, toen hij het labo ratorium achter den rug had en niet meer tegenover de beide wezens stond, die door de hel schenen voortgebracht le zijn. «Wat heb ik gedaan?" sprak hij tot zich zeiven, toen hij zich alleen in zijne kamer bevond. «Ik heb mij tot mede- Vrijdagavond vergadert de kiesver- eeniging «Geloof en Liefde" ter behande ling van de navolgende punten Rekeningen verantwoording, verkiezing van 10 candidaten voor het kiescollege en benoeming van een bestuurslid. Bij het maandag te Utrecht gehou den examen voor onderwijzeres slaagden o a. onze stadgenooten de dames A. D. Pronk en A. M. Verkroost. Onder de werken van Alexander Dumas, die ofschoon reeds vijftig jaar oud, toch immer nog door het lees- giage publiek worden verslonden, be kleed «de drie musketiers" zeer zeker de eerste plaats. Het is eene boeiende aaneenschakeling van riddeilijke daden, galante avonturen en hof-intriges, ge schreven met een talent, dat mede- sleept en in vervoering brengt. Het is daarom niet slecht gezien van de firma C. Misset te Doetincbem daarvan een nieuwe editie te geven met tal van platen keurig gëillustreerd. Door deze nieuwe editie in afleveringen (22) te doen verschijnen A 10 cents per stuk, brengt zij dit boek onder het bereik van eenieder en zal het dan ook lal van koopers vinden. Men abonneert zich o.a. bij den uitgever dezer courant. Aan het examen voor sergeant majoor tit. d.d. officier te velde hebben bij het 5e Regiment Infanterie deelge nomen 20 onderofficieren, hiervan slaag den 10 n.l. sergeant majoor J. H. Ubl, sergeant Verschoor, fourier G. Castein, fourier W. F. Brinkman, sergeant C. Bruens, sergeant G. P. Piersma, fourier C. A. van der Horst, sergeant J. van Dor- molen, sergeant-majoor W. P. Schicken- dantz en fourier J. C. Bruns. Hoevelaken. Jl. Dinsdagavond kreeg de alhier ge stationeerde Rijksveldwachter W. Krij- k >mp, aangifte van den landbouwer S. wonende onder Barneveld, dat ten zijne nadeele van een haag waschgoederen ontvreemd waren, die aldaar ter droo ging waren opgehangen en deze diefstal door een landlooper was geschied. De Rijksveldwachter, die onmiddelijk een onderzoek instelde, gelukie het den verdachte die intusschen den weg geko zen had naar Apeldoorn, in den vroegen morgen van Woensdag te Voorthuizen aan te houden. Deze persoon zekere V 38 jaren oud en vroeger metselaar van beroep was thans rondreizend koopman, die zijne schuld bekende, is hierop ter beschikking gesteld van den heer burgemeester van Barneveld, en procesverbaal tegen hem opgemaakt. Eenigen tijd geleden kwam de 19- jarige dienstbode van de heer Jolink te Doesburg op den zolder, waar zakken te drogen hingen, en bevond, dat die ge deeltelijk in brand stonden. Spoedig werd de brand gebluscht, en men verdiepte zich in gissingen naar de oTzaak. Ver leden Zondagavond werd men opnieuw veiontrust door een vreemdsoortig geklop, soms gevolgd door een gestommel alsof er vreemde lieden in huis waren. Een onderzoek bracht gten opheldering. Den volgenden dag overhandigde de dienst bode aan de vrouw des huizes een briefje, gevonden, naar zij zeide, onderde wasch- kuip en dat de grofste bedreigingen be vatte, om vrouw en kinderen te ver moorden en het huis in brand te steken. Toen des avonds het leven opnieuw be gon, waarschuwde men de politie, die eveneens na een nauwkeurig onderzoek niets verdachts ontdekte. De brigadier van de rijksveldwacht verborg zich nu Dinsdagnacht en be trapte de dienstbode, die weldra door de mand viel en bekende, dat zij door het geschrijf en geklop de huisvrouw had willen verontrusten, omdat deze een plichtige oer hel gemaakt ik ben een moordenaar geworden." Eene vreeselijke ontzetting en angst maakten zich van hem meester. «Neen, neen, het mag niet wezen, nog kan ik redden, nog, nog Nog aar zelde hij een verrader te worden, want de hertogin van Gloucester had hem met weldaden overladen. Dit riep hij uit zijn geheugen terug en een harden strijd had hij te strijden, eer hij zich tot den her tog van York begaf. Richard Plantagenet ontving hein met vriendelijke voorkomenheid en wist hem zijne bekentenis minder zwaar te maken, door hem aan zijn plicht als onderdaan en als priester te herinneren. Toen hij alles bekend had meende de hertog van York, dat het beste was, wanneer men de schuldigen bij hundui- velsch werk op heeterdaad betrapte. Van daar dat hij Eleonore dadelijk met het plan van Rolinbroke en van de heks van Eye, om baar door een geest de toekomst te voorspellen, in kennis stelde en haar den volgenden avond naar het laboratorium geleiden moest. «Wat is uw plan?" vroeg John Hume ontsteld, wiens geweten een weinig begon te spreken. «Ik heb mijne gebiedster niet in het verderf willen storten." Richard Plantagenet stelde hem gerust, vroegere belofte niet had vervuld. Zy werd aangehouden en zal zich nu voor de justitie te verantwoorden hebben. Ook een sport. James Rymer, barbier te Londen, ge voelt zich zeer groot met den trotschen titel van «Champioen Snelscheerder der Wereld" Hoe heeft de wakkere James, de held van scheerzeep en bekken, zich dien titel verworven? In 1887 ging hij een weddenschap aan, dat hij het record v^n den toenmaligen kampioen. Teddy Wicks, die 79 man in 59 min. 53 sec. zonder ongelukken geschoren had, zou slaan. Hij won glansrijk en volbracht het eenige feit, met gulden letters geboek staafd in de annalen der scheersport, van 100 man in 48 min. 40 sec. glad als een aal te baadschrappen, zonder een enkelen droppel bloed te vergieten. Sinds dien tijd heeft niemand het gewaagd zich met James te meten en smacht hij tevergeefs naar een match. De Athl.ï) Te Sylvania in den Staat Ohio (Ver-Stat.) is de lyuchwet weer toege past. Een neger, die eene blanke vrouw had vermoord zou worden terechtgesteld, m iar de volksmenigte overrompelde de gevangenis en schoot de moordenaar dood voordat de rechter zijn vonnis kon uit spreken. Toen de gevangenis door de menigte werd belegerd, riep de Sheriff de militie te wapen, maar deze bleef weg, zoodat hem niets overbleef dan het veld te ruimen en den gevangen neger aan de woede van het volk over te geven. Een onverwacht geluk is den zoon van een Russischeu Israëliet te beurt ge vallen, die met zijn moeder en zijn stief vader, welke hem slecht behandelden, in het Russische dorpje Vakhnofky woonde. Zijn vader was zeven jaren geleden naar Amerika veihuisd, omdat bij in Rusland den kost niet verdienen kon. Vooraf liet bij ziel. van zijne vrouw, die hij met haar zoontje achterliet, scheiden om haar in staal te stellen een ander huwelijk aan te gaan, hetgeen zij ook spoedig deed In den beginne schreef de vader vry geregeld, leeds lang echter had men niets meei van hem gehoord, tot nu de jongeling door bemiddeling der politie medegedeeld werd, dal zijn vader over leden is en hem een fortuin van l,20l>,000 roebels nagelaten heeft. Te Coburg, waar groote toebereid selen worden gemaakt voor het aan staande huwelijk tusschen Melitia Victo ria en den groot-hertog van Hessen, is gisteren plotseling brand ontstaan in het paleis van den groothertog Alfred. Aan vankelijk scheen het, dat de brand groo ten omvang zou aannemen, maar spoe dig gelukte het der brandweer het vuur meester te worden. Orerlirngging vau liet Kanaal. Men heeft al dikwijls de mogelijkheid besproken een brug te slaan over het Kanaal tusschen Frankrijk en Engeland. De heeren Schneider en Hersent, die het nieuwste plan hiervoor gemaakt bebben, vei klaren dat de 3345 K.M. lange linie van Kaap Blanc Nez tot South Foreland hiervoor de beste is. in afstanden vau 400500 M. zullen 72 palen van 65 M. hoogte geplaatst worden, die nog 14 M. boven den waterspiegel zullen uitsteken. De brug zal zoo gemaakt worden, dat de giootste schepen er onder door kun nen. Ue bouwkosten worden op 820 inillioen francs geschat. De Philippe Stanhope, medelid van het Eng. parlement en vicepresidenl van de maatschappij welke den bouw van de brug over hel Kanaal in studie beeft genomen, bevindt, zich te Parijs. Het bestuur dezer maatschappij heeft de leden saamgeroepen tot een buitengewone al gemeene vergadering, te houden op 24 April te Londen, ten einde machtiging te vragen tot het doen van stappen ter verkrijging van concessie voor de onder neming. door hem te verzekeren, dat hij de her togin van Gloucester van het eeuwig verderf redde, door haar voor konings moord te vrijwaren. Zijn woorden waren zoo dringend en overtuigend, dat John Hume beloofde in alles zijn wil op te volgen en zich door hem te laten leiden. Toen keerde hij naar het paleis van her tog Humfried terug. Eleonore kon nauwelijks het uur af wachten, waarop de geest verschijnen en haar de toekomst onthullen zou. Op haar aandringen moest haar gemaal den zieken koning opzoeken en in diens nabijheid blijven, want op die wijze dacht zij on gestoord te zullen zijn. De uren vervlo gen te langzaam voor haar en haar on geduld. Eindelijk viel de duisternis in en de trotsche dame begaf zich in gezelschap van Hume naar de Gothische kamer, die herschapen was in het laboratorium van de heks en van Rolinbroke. Had zij niet in onrust verkeerd, dan zou de schuwe houding van den kapelaan haar voorzeker niet ontgaan zijn; in haie tegenwoordige gemoedsstemming sloeg zij echter geen acht op zijn bleek gelaat en zijn beven. Slechts eene zaak hield haar geest bezig, namelijk de voorspelling. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2