Gemengd Nieuws. Officieele Publicatiën. Plaatselijke berichten. Cohen. Voor 1000 inteekenaren op de 1001 Nacht bestemden zij als «cadeau" 100 origineele premieloten van groote waarde. Rijk worden door 1001 Nacht die mogelijkheid bestond. Waarom voor die premieloten nu geen lieve meisjes gekozen? De mogelijkheid, om alsdan een vrouw te krijgen door de 1001 Nacht, had wis het aantal inteekeriaien nog doen Stijgen. Het geval is minder ongerijmd dan gij denkt. In hel jaar 1803 vatte een lief, onbesproken meisje het voornemen op, een loterij te organiseeren en stelde zij zich zelve beschikbaar als de hoogste prijs. Het lot kostte een gulden en in het geheel waren er 24,000 loten. Trok een vrouw hel hoogste lot dan rntving deze f4000, viel het op een reeds gehuwden of oii- huwbaren man, dan kreeg dezen f60ü0. En mocht de huwelijkscaudidate den tot huwen bekwamen winner niet bevallen, dan werd hij schadeloos gesteld met f6000." Terwijl de onderhandelingen nog hangende waren tusscheu het bestuur van het «Jacksonpark" te Chicago, waar binnen zooals men weet de tentoonslel- lings-terreinen lagen en de fiima Bloo ker te Amsterdam betreffende het ter opluistering van het park laten staan van den Hollandschen windcacaomolen, die zoo algemeen in den smaak viel, heb ben handige dieven deze kwestie kort betlecht door den geheelen molen met woonhuis erbij, af te breken en per as van de terreinen te verwijderen. Daaraan moet dagen lang zijn gewerkt, zoodat het verdwijnen van zulk een ko lossaal gebouw, bij aanwezigheid der tentoonstellings-polilie en der commiezen van de belastingen, gerust een stout Amerikaansch stukje mag heeten. De bierbrouwerij »De Phoenix" al hier is het pigendom van den beer W. H. Meursing te Baarn voor f 64350 geworden. De brouwerij blijft in stand, terwijl bet personeel daaraan verbonden blijft. De le-luit F. L. de Voogt, van het 2e reg. huzaren, thans gedetacheerd bij de rijschool alhier wordt 1 November van die detacheering ontheven en keert alsdan naar zijn korps terug. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat aan jongelieden tusschen de 16 en 24 jaar, die eene verbintenis bij het reservekader wenschen aan te gaan, gedurende de maanden April, Mei en Juni, alsnog in de garnizoensplaatsen, gelegen heid zal worden gegeven kosteloos, twee a drie malen per week, onderricht te ontvangen in den wapenhandel, onder de leiding van een officier met de noo- dige instructeurs. Den 19e dezer werd op de gebrui kelijke wijze de bronzen medalje voor 12-jarigen dienst uitgereikt aan den Sergeantmajoor-titulair W. Drenthen van het 4e Bat. 5e Reg. Inf. en heden bedoeld eereteeken aan den Fourier J. B. Poslhouwer van het 2. Bat. 5. Reg, Inf. Bij de door de afdeeling Amers foort van het Utrechtsch genootschap voor landbouw en kruidkunde te Amers foort op gister, Viijdag, gehouden keu ring van stieren en varkensberen, waren aangevoerd 11 stieren met kalvertanden, 2 stieren met twee breede tanden en 7 varkens beren. Voor slieren met kalvertanden werd de Je prijs, f40, toegekend aan Dirk van de Grift te Baarn; de 2e prijs, f30, aan W. van de Glind te Maarsbergen; de 3e prys, f20, aan jhr. Rutgers van Rosen- burg te Soest; de 4e prijs, f 10, aan H. van Beek te Hoogland, en een be- stuursprijs ad f5, aan S. Bloemendaal fe Woudenberg. Voor stieren met twee breede tanden, de le prijs, f 15, aan S. van Maanen te Woudenberg; de 2e prijs, flO, aan H. van Beek te Hoog land. Voor beervarkens verwierf de weduwe Meerveld te Woudenberg den len prijs, f 15, den 2en f lO, J. Renes te Scherpenzeel, en den 3en prijs, 17.50, Rijk Rjjksen te Woudenberg. Als keur meesters traden op de heeren J. Ooster- woudt Wijdenes te Lambertschaag, L. Vis ser te Beemster en T. de Boer te Mij drecht, die het ter keuring aangeboden vee zeer roemden en verklaarden dat het best met het in Noord- en Zuid-Holland gefokte vee kon concurreeren. A. s. Vrijdag 27 April zal wederom eene bijzondere samenkomst van het leger des heils te dezer stede plaats vinden. Deze bijeenkomst, geleid door kolonel en mevrouw Oliphant, zal gehou den worden in de groote zaal van «Ami- citia" en ten doel hebben het bevestigen van het korps hier ter plaatse. Een vaan del zal aan de plaatselijke afdeeling wor den uitgereikt en onder deze legervaan nog dienzelfden avond weder een aantal persoren als heilsoldaat worden aange- gewaad getooid had, behoorde Eleonore Cobham, hertogin van Gloucester, niet meer tot de gevangenende engel des doods had haar boeien verbroken, haar kerker geopend In alle stilte begroef men haar stoffelijk overschot, doch de herinnering aan haar bleef niettemin voortleven tot aan latere geslachten. EINDE. nomen. Het muziekcorps der afdeeling- 's-Gravenhage zal zich gedurende de bij eer.komst doen hooren. De 32e uitvoering der Zangvereeni- ging ;Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, Afdeeling «Amersfoort") had j.l. Donderdag onder de meest gunstige omstandigheden plaats. Voor deze uit voering was Mendelsshon's vPaulus" ge kozen, waarlijk een werk wat alle uit voerenden hooge eischen stelt en met groot genoegen kunnen wij constateercn, dat de uilvoering van dien aaid is ge weest, dat wij haar onder een van de best geslaagde kunnen rangschikken Als solisten had men zich de mede werking van de dames Klijn de Jongh (sopraan), L. S. (alt) en van de heeren Philippeau (tenor) en van Duinen (bas) verzekerd, terwijl ditmaal voor het eerst het symphonieorkest van den heer van Aken de begeleiding zoude bezo gen. Van de solisten heeft het meeste aan spraak en voor de hoogst muzikale ver tolking, genoemd te worden de heer van Duinen. Waarlijk zelden hoorde men deze partij beter tot zijn recht komen. Aan een hoogst sympathiek or.aan paart hij een beschaafde voordracht. Men denke slechts aan zijn aria: vGott sei mir gnadig", zoo zielvol weergegeven. In deze aria komen ook fagot en hobo toe ge noemd te worden voor de soli-begeleiding. Verder zou men nog meerdere gedeelten kunnen opnoemen, doch bepalen wy ons met een algemeen genomen uitstekende vertolking dezer partij on hiermede ver- meenen wij omtrent den has- (bariton) solist genoeg gezegd te hebben. Hierna volgt de tenor-solist. Deze party is zeer belangrijk, hoofdzakelijk door de vele recitatieven, die zeer schoon werden voorgedragen. Wij noemen als voorbeeld «Und als er das gesagt" u. s. w. wat ook door het dubbel piano van de kwar tetbegeleiding zoo heerlijk tot zijn recht kwam. Zijn aria »Sei getreu bis in den Tod" maakte een hoogst stemmenden indruk. De heer Philippeau is in het bezit van een helder tenorgeluid, wat aan kracht ook niets te wenschen over laat; door een goede school gevormd, weet hij van alles partij te trekken. De duetten van bas en tenor waren door de uitnemende samenwerking der beide so listen in een woord prachtvol. De sopraansolis'.e scheen ons toe dezen avond minder goed gedisponeerd tpzijn; er lag over haar geheele voordracht een soort van matheid. Het kwam ons voor, dat óf verkoudheid óf niet genoeg ver trouwd zijn met de partij haar belette de ware uitdrukking aan een en ander te geven, wat vooral ook, zelfs eenigs- zins storend, uitkwam in het solo-kwar tet. Enkele gedeelten weder waren be vredigend zoodat wij liever hier den wensch uitspreken deze soliste later nog eens onder zoo mogelijk betere omstandigheden te mogen hooren. Ten slotte der vier solisten haar, die zoo bescheiden onder initialen optrad, een woord van warme waardeering voor hetgeen zij te genieten gaf. Deze soliste beschikt over e'en krachtig altgeluid en heeft met de aria «Doch der Herr vergisst der Seinen nicht" ten volle ver diend hel groot succes wat zij van het publiek ondervond. Ook hare medewer king in de solo-kwartetten valt zeer te roemen. Het leeuwenaandeel van den avond had het koor. Wie herkenden daaruit het koor van het vorige concert. Als er ooit kwestre is van schitterend revanche nemen dan is zulks hier ge schied. De koralen a capello gezongen, waren schoon van klank en er werd, waar het noodig was, een kracht ont wikkeld, die men van zulk een niet talrijke bezetting niet had durven ver wachten. Menigmaal was een «bravo sopranen" niet onverdiend geweest. Het geheel getuigde van een uitnemende voor bereiding, wat toch ook voor deze uit voering bepaald noodzakelijk is. Dat het orkest van den heer van Aken begeleiden kan, heeft het gedurende drie achtereen volgende winters bij de gegeven concer ten bewezen, dus behoeven wij daarover niet verder uit te wijden. Het kwam ons zelfs voor, dat de klank van het geheel beter was, dan bij de uitvoering van het «Lobgesang", Misschien heeft daaraan ook wel schuld de andere plaat sing van het orkest. De sopranen en alten zaten nu rechts en links van het kwartet, wat toenmaals niet het geval was. Toen zaten de dames er voor en scheen het alsof dat de algeheele klank van het orkest dempte. Nu is dan ook het bewijs geleverd dat wanneer samenwerking in den vollen zin van het woord, hier op muzikaal gebied plaats viud, men iets ten gehoore kan brengen, waar wij trotsch op kunnen zijn. Ten slotte zij den leider van het ge heel, den heer H. W. Petri, hulde en dank gebracht voor al hetgeen wat hij gedaan heeft, en dal is veel, om deze uitvoering zoo schitterend le doen sla gen. Het is te bejammeren, dat niet meerderen opgekomen waren, om het schoone, dien avond gegeven, te genieten. Moge de taekomst ook hierin een merk bare verandering ten goede breneen. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Woensdag, den 25 April 1894, des namiddags ten half- twee ure. Punten van behandeling: 1. Reclame tegen den aanslag in den hoofdelijken om-lag, dienst 1&94, van den Luitenant-Kwartiermeester Hille en den Luitenant der Infanterie ten Brugge Cate. 2. Voorstel van Burg. en Weth. lot onttrekking van het schoolgebouw in de Koestraat aan den openbaren dienst. 3. Voorstel van Burg. en Weth. lot rege ling van het toezicht op voornoemd ge bouw, in verband met een voorstel tot het niet gunnen der inschrijvingen voor de huur van de voormalige onderwijzerswo- ning in de Koestraat. 4. Praeadvies van Burg. en Weth. op het rekest van de afdeeling «Amersfoort" van de typografenbond ten aanzien der levering van örtikwerk. 5. Praradvi. s op het request P. J. Raaij- makers re Nieuwer-Amsrel, om subsidie voor den aanleg van een paardentram naar Baarn. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van een crediet aan de Commissie inzake het overnemen der gasfabriek. 7. Verzoek van Mej. E. Laan, om eer vol ontslag als onderwijzeres aan de school le soort, voor meisjes. 8. Verzoek Van den heer O. Tissing om eervol ontslag als onderwijzer aan de school le soort, voor jongens. 9. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden der commissie, bedoeld bij artt. rl en 15 der wet op de schut terijen. Steeds komen te Coburg meer vorstelijke personen aan tot hijwoning van de bruiloft van prinses Melita Victoiia met den groothertog van Hessen. Behalve koningin Victoria, bevinden zich nu ook reeds haar dochter, keizerin Frederik en de prins van Wales te Coburg. Ook zijn reeds de erfprins van Meiningen, de zwa ger van den Duitschen keizer en prins Hendrik van Pruisen, 's keizers bioeder, te Coburg, aangekomen. Volgens een bericht uit Grandenz begint zich in Polen de cholera weer te vertoonen Naar men beweert, hebben zich te Warschau van 10 rot 15 April reeds 4 ziekte-gevallen voorgedaan, waar van 3 met doodelijken afloop. Onschuldig verdacht. Toen een in Altona wonende bakker voor eenige dagen aan het ontbijt ver scheen, merkte zijn vrouw op, dat hij zijn verlovingsring niet aan den vinger had. De bakker trachtte zijn vrouw aan het verstand te brengen, dat hij steeds ge woon was bij het deegkneden zijn ring af te doen en ging direct naar de bak kerij om te zien of hij hem ook ergens Deergelegd had. Hij keerde echter zonder ring in de echtelijke woning terug. Daar hij den vorigen avond naar een bakkers tentoonstelling geweest was en la A thuis gekomen was, verdacht, zijn vrouw hem den ring verkocht en voor de op brengst met zijn vrienden geboemeld te hebben. Zij wond zich bij die ge dachte zóó op, dat zij in een zenuwach tig snikken uitbarstte en haar man ver weet haar ontrouw te zijn geworden, terwijl zij hem allerlei liefelijkheden naar het hoofd slingerde. Den volgenden dag kwim een schamel gekleede vrouw den winkel binnen en den ring op de tafel leggende zeide zij hem in het brood ge vonden te hebben. De vrouw werd goed beloond en de ru-t keerde in het huis van den bakker weer. Horloge-diefstal. Te Hamburg heeft dezer dagen een brutale dielstul plaats gehad. Ongeveer zeven personen, welke de diefstal deels als daders, deels als helers volbracht heb ben, zijn den wiokel van een horloge maker binnengeslopen en hebben den horlogemaker in zjjn kamer opgesloten, terwijl zij den eleclrischen beldraad af gesneden hebben. Toen zijn zij aan het snuffelen gegaan, en hebben alle werken van waarde meegenomen, zoodat er slechts een paar nultelooze voorwerpen achter bleven. Zy hebben de uurwerken uit de horloges gebroken en de gouden en zil veren kasten medegenomen. De innerlijke werken zijn echter allen stuk. De politie doet een zeer streng onderzoek naar de dieven, doch het is haar tot nog toe Diet gelukt dezen in handen te krijgen. Jammerlijk verdronken. Gister-namiddag waren drie jongens van 18 en 20 jaar met een bootje aan het roeien in de Zuid Willemsvaart te Veghel. Plotseling sloeg het ranke vaar tuigje om. Slechts een der knapen heeft men kunnen redden, de twee anderen zijn jammerlijk verdronken. De druk des tijds. Het rijke Frankrijk ervaart thans ook den byzonderen druk des tijds. Sommigen vakbladen herinneren daarbij dat de mode alle uiterlijke versierselen ter zijde stelt. Het goud en zilver, klaagt men, wordt weggeborgen, voor echt verkocht, af an ders beleend. De Parijsche industrie lijdt de grootste schade en zij meent nu met algeheelen ondergang zich bedreigd te mogen zien. Als er geen verandering komt^ gaan, beweert men ernstig, er 7000 win keliers, horlogemakers en goudsmeden ten onder. Mer. beschouwt het als een hoogst ongunstig teeken, dat zelfs dainesarlisten en anderen, die invloed uitoefenen, hunne juweelen thuis laten. Zoo iets ongewoons doet aan spoedig herstel bijna wanhopen. Wanneer een bekende en gevierde kunstenares van den eersten rang, of als eene dame van gevierde schoonheid iets voorstaat, of draagt, dan is of wordt dat weldra mode, want velen begeeren het dan na te volgen. Onder dezen stand van zaken vormden zich comités, men vergaderde, vers chillende vei eeningingen werden in het teven ge roepen, alles stelde er zich toe aan ver betering aan te brengen. Tot een bepaald resultaat wist men het echter niet te brengen. Eindelijk trad een vrouw, ma- dama Berthe Presilly, op, schrijfster van verschillende kunst- en modejournalen. Zij gaf een denkbeeld aan, dat terstond ingang vond en sedeit is er meer samen werking ontstaan. Een bijzonder comité werd gevormd en dat tiacht onder 3000 fabiikauten en i2,000 winkeliers, bovendien nog 100,000 werklieden en geëmployeerden, allen levende van de industrie in gouden en zilveren wei ken, in aller belang weik- zaam te zijn. Het rondschrijven van dit comité aan de patroons luidt: «Uwe zaken kwijnen, gij gaat, blijft het zóó voortduren, te gronde. Gij moet daarom medewerken tot herstel. Zuinigt per dag een stuiver (2'/j cent) uit en laat ons beproeven daarmede de schoone dagen van weleer terug te roepen." Tot de werklieden zegt zij«De ellende klopt bij ii aan. Bespaar een stuiver per week. De stuivers aldus verkregen, worden door een raadstoezicht beheerd en die nen om den handel te doen herleven, door alle onder het bereik staande midde len, zooals het maken van reclame, het oprichten van tentoonstellingen, het uil geven van brochures, opvoeringen, aan kondigingen iri bladen, prijsuitdeelingen, feesten, prijsuitloving voor nieuwigheden onder het publiek enz." De stuivers brengen 's jaarlijks, als allen meedoen, 530.000 francs op. Rekent men op dan zal het nog 200.000 francs bedragen. Dit voornemen schijnt in goede aarde le zijn gevallen en reeds zijn lijsten voor inschrijving alom verzonden. Men heeft tevens een nieuw blad opgericht in klei nen vorm, met gravuies en beschrijvin gen op 6jn papier gedrukt Dit zal kos teloos verspreid worden. Het is 4 bladz. groot. Hetzelfde op ordinair papier ge drukt, zal aan de winkeliers mede gratis verschaft worden voor inwikkelbiljetten. Te Londen is op 78-jarigen leeftijd overleden de bekende «spoorwegkonine" sir Edwald Watkin, de ontwerper van het plan tot het graven van een tunnel tusschen Engeland en het vasteland. Walkin, die in 1821 te Manchester werd geboren, werd opgeleid voor den handel, doch werd later benoemd tot secretaris eener spoorwegmaatschappij. Bij de uitbreiding van het spoorwegnet in Engeland en Canada en de invoering van vele verbeteringen op dit gebied, heeft men veel aan hem te danken, ter wijl bij levens als lid van het Lagerhuis den stoot gaf tot menige nuttige hervor ming. Zoo o. a. hebben de Engelsclie steden de fraaie paiken, welke zij be zitten, hoofdzakelijk te danken aan dezen onvermoeiden man, die het denkbeeld tot het aanleggen van paiken in de groote steden het eerst opperde en in tal van geschriften verdedigde. Voor twee jaren trad sir Edward Wal kin nog voor de tweede maal in het huwe lijk, en wel met de weduwe van der: eigenaar der «Illustrated London News," lady Ingiam, die nog eenige ja>en ouder was dan hij. Als curiositeit zij vermeld een be richt der «Petit Parisien," dot te Peters burg onderhandelingen zijn gevoerd over eene algemeene ontwapening, die even wel mislukt zijn. Niet de koning van Denemarken, zooals vroeger werd ver teld, maar de Duitsche keizer had het initiatief genomen. Doch Rusland had te Berlijn laten weten, dat eene uitnoodiging tot een onlwapeningscongres door Rus land en Frankrijk met een «non possumus" zou worden beantwoord. Emigratie naar Noord-Amerika. De Nederlandsche consul te St. Louis geeft in zijn juist verschenen jaarlijksch verslag de volgende wenken Er schijnt vooral onder de Amerikanen eene toenemende immigiatie te zijn naai de viuchtbare Zuidelijke Staten, vooral naar Arkansas, Texas. Louisiana enz. waar vanwega de onafhankelijkheid der vroegere slaven gebrek is aan geschikte landbouwers, en waar onder een tame lijk warm doch gezond klimaat, vooral op hooge streken, de resultaten hoogst bevredigend zijn. Ik betreur het immer, dat de onder nemende Hollanders volkplantingen stich ten óf in 't zeer koude Dakota, óf inde droge streken van Colorado, óf in de te hoog gekleurde landen van Californië, terwijl 1000 maal 1000 hectaren land daar in t Zuiden liggen, waarvan veel bovenmate vruchtbaar en gedeeltelijk bedekt met zware en beste boomsoorten. Ook betreur ik het, dat de Hollanders hoofdzakelijk speculeeren in spoorweg- aan leelen en trusts, waar men gewoon lijk blootgesteld is aan de geheime knoeie rijen der directeuren. De rijke burger klasse hier laat ze alleen en beleggen hun geld in bankaandeelen en industrieele ondei nemingen, die gemiddeld een schoon resultaat opleveren. bdkgeklijke standen. Amersfoort. GEBOREN: 11 April. JohaD, z. van Rijk van Bennckom en Johanna van der Velden. 13 April Albertus Joseph, en Herniina Maria, d. van Johannes Groenhuijsen en Jo hanna van der Veer. Anna Margaretha. d. van Hendrik Schouten en Maria Wilhel- mina Schouten. Henri Alexander Louis, z. van Josephus Franciscus Maria Weijers en Anna Catharina Muller. 15 April. Wil li ei mi na Hendrika, d. van Michael Gijsbertus Broekhuisen en Margrietha van Nijkerk Aaltje C'ristina, d. van Frederik Berendse en Aaltje Schuurman. 18 April. Aartje, d. van Jan de Jong en Mijntje vau de Vlasakker. Cornelia Cecilia, d. van Cornells Kamer en Co nelia Wüheluiina van Nimwegen. ONDERTROUWD: 12 April. Petrus Jo- sophus de Eruijn en Magaretha Bosselaar. Wilhelmus Hendrikus Cornelis Meus en Catharina Ida Wiedenbrugge. Albertus Buddingh en Woutera Geertruida Jekel. Abraham de Vrij en Antonia Cornelia Wieten. Jan Bosma en Antonia Aartsen. GETROUWD17 April. Arie Vennis en Margrietha Rouwendal. 18 April Alexan der de Graaf en Lubbartba Woutera Roozen- dal. Aart Bliekendaal en Alijda Priem. Pieter Meijer en Catrina van Eldert. OVERLEDEN12 April. Jan Karei Louis Kreuzer, 2 m. Jacob Rensenbrink, 16 j. 13 April, Willemina van Zeilen, 72 j. echtg. van Cornelis de Gans. Hendrik van Rui tenbeek, 78 j echtg. van Aartje van de Hoef. 14 April. Berta Gerarda Bosman, 12 m. 15 April. Maria van Essen, 7 5 j. wed van Franciscus van der Heijden. Aart Veer, 2. j. Peter Hagenbeuk, 1 m. 16 April. Johanna Boxmeer, 14 j. 17 April. Ar- noldus van Doornik, 2 m. Arie Weer- liorst, 2 m. Bunschoten. GEBOREN18 April. Grietje d. van Bart Koelewijn en Marretje de Graaf. 19 April. Zacharias z. van Jan Beekhuis en Deliaantje Veldhuizen. ONDERTROUWD: 13 April Klaas Duist en Meijntje yan Vellert 17 April. JanKats en Gerritje Kok. GEHUWD: 14 April Lammert Koelewijn en Willempje Duijst 14 April. Hendrik van de Vuurst en Reintje Vermeer. OVERLEDEN: 18 April. Peter Nagel wed. van Gijsbertje Huijgen. Hoogland. GEBOREM 16 April. Antonia d. van A. van den Hoven en A. van 't Klooster. OVERLEDEN: 16 April. W. van de Brug oud 60 jaren wed. van A van den Tweel. Lensden. GEBOREN: 19 April Gerardus, z. van Antonie van Kooten en Teunisje Brink. GEHUWD: 19 April. Hendrik Schoon- derbeek met Maria Voskuilen, wed. Evert Kok. Stoutenbnrg. GEBOREN: 15 April Alijda, d. van Cornelisvan Esveld en Ruthera van Ruiten beek. Wondenberg. GEBOREN7 April. Jacob Gijsbert z. van Brcunis Wanner en Christina Middel dorp. - 13 April Catharina, d. van Barend van Ginkel en Jannetje van Veldhuizen 15 April Wijntje, d. van Frank Blaawen- draat en Maria Ravenhorst. ONDERTROUWD: 19 April Cornelis van Giuhel, 31 j. en Gijsbertje Haanschoten, 28 j GEHUWD: 19 April Hendrik van Kolf schoten, 45 j. en Elisabeth van Lunteren, 31 j. OVERLEDEN: 10 April Heudrikje de Bree. 79 j. ongeh. 13 April Neoltje Mar garetha Halm, geh. met Dirk van Ruler, 35 j. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van de belanghebben den, dat de blanco verzoekschriften tot het bekomen van jachtacten, vischacten en kostelooze vergunningen om te vis- schen, benevens voor de registratie var. eendenkooien en duiventillen, alle werk dagen van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags, ter secretarie verkrygbaar zijn, en maakt hen opmerkzaam op het belang dat er voor hen in gelegen is de bedoelde verzoekschriften, behoorlijk in- gavuld, vóór den 15. Mei aanstaande ter veermelde ploatse inteleveren, opdat men tijdig voorzien zij van eene acte of ver gunning vóór het seizoen 1894/95. Amersfoort den 21 April 1894. De Burgemeester voornoemd, F. D. SCHIMMELPENNINCK.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2