aanbesteden Reisbelaétiog. WIJMD WOLFF &C°. Gemengd Nieuws. erwonmg Be Notaris k. N. J. VOS Een HLS mei SCHUUR Voor Dames en B. Ritomani, Rotterdam. Commissiooaairs in Effecten. houten tuinspeelgoed. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. BELANGRIJK ADVERTENTIÈN. openbaar verfeoopen: Ontvangen een prachtige zending H. J. BONNIER Met groote onverschilligheid, nu en dan hoofdschuddend, hoorde beklaagde de voorlezing van het vonnis aan. Toen de uitspraak was gedaan, haalde hij de schou ders op en keek lachend zijn verdediger aan. Het gevolg, dat H H M. M. ge durende Haar verblijf te Soestdijk verge zellen zal, bestaat uit: jkv. V. d. Poll surintendante der opvoeding van de Ko ningin, baronesse Van Ittersum en ba ronesse Rengers, hofdames, Miss Saxton Winter, gouvernante van H. M„ kapitein ter zee baron Van Hogendorp, adjudant jhr. De Ranitz, particulier secretaris van H. M., E. L. graaf van Limburg Stirum, kameiheer, luitenant graaf Schimmelpen ninck, ordonnance-officier en jhr mr Ge vers Deynoot. waarnemend directeur van het kabinet der Koningin. De werkstaking in de Drentsche venen heeft grooter omvang dan reeds gemeld is. lu het geheel zijo er onge veer een paar duizend arbeiders, die het werk hebben gestaakt. Op sommige plaatsen namen zij eene dreigende hou ding aan, doch noemenswaaidige onge regeldheden hebben niet plaats gehjuR De oorzaak moet gezocht worden in de omstandigheid, dat de werkgevers het loon van het vciige jaar hebben verlaagd. Loor-S.VSfhooging is dan ook de eisch, De marechaussees houden zich flink. Men meldt uit Amsterdam, dat de zaak tegen de vervaardigers en uitgevers der valsche bankbiljetten den 15- Mei voor de rechtbank aldaar dienen zal. Reeds nu meldt men uit den omtrek van Heusden Blijft het weder dienende, dan hopen de landlieden in het laatst var Mei te beginneD met het rooien van aardappelen. Op die wijze krijgen wij buitengewoon vroeg nieuwe aardappels. Bij J. H. de Bussy te Amsterdam is verschenen De wet op hel faillissement en de surséance van betaling, practische handleiding met tekst der wet en alpha- betisch register, door mr. G. Vissering, advocaat en procureur te Amsterdam. De schrijver heeft eene bevattelijke uiteenzetting gegeven van de bepalingen der nieuwe weten van de beginselen waarop zij berust Wij twijfelen dan ook niet, of het handige boekje, waarvan de prijs bovendien laag is gesteld, zal weldra in handen zijn van alle categorien van per sonen en dit zijn velen die op eenigerlei wijze met een faillissement in aanraking kunnen komen. Het uiterlijk van het werkje van mr. Vissering is zooals men dit van den heer De Bussy mag verwachten; de druk is fraai en het pnpier goed, terwijl de linnen band, waarin het is verval, het geschikt maakt om herhaaldelijk te worden geraad pleegd, zonder dat het daardoor aan te groote slijtage onderhevig zal zijn. De gewone maandelijksche Zendings bidstond zal Dinsdag den lsten Mei e. k. 's avonds te 8 uren in het Gebouw Volks heil gehouden worden. Door den Minister van Oorlog is een schrijven gericht tot de verschillende autoriteiten van het leger, waarin wordt kennis gegeven van, en de aandacht ge vestigd op. de aanbieding aan Zijne Excellentie den Minister, van H. A. van Bekkum alhier, omtrent de levering van Naphtaline en Vaseline, aar. het leger, tegen den prjjs van respectivelijk f 0.25 en 0.325 per K.G., bij levering te Amers foort, en van f 0.26 en f 0.34 per K.G., bij levering aan corpsen buiten Amers foort. Bij het gehouden examen voor Seigeant-majoor-administrateur bij het 5e Regiment Infanterie voldeden aan de eischen de Sergeant onderwijzer H. P. Schickendantz, Sergeant-majoor-titulair J. Th. N. D. C. van Schouwenburg, J. Ozinga, Sergeant-onderwijzer J. Kuijnljes, Fouriers F. W. Mosterd, G. Castein, Sergeant-majoor-titulair R. Meijer, F. H. de Bruijn, Sergeant J. H. P. Verschoor en Sergeant-rnajoor-titulair B. J. v. Aken en J. C. van Aken. Woensdagavond gaf de garanten- vereeniging haren leden de vierde en laatste uilvoering in dit seizoen. Voor ditmaal waren geëngageerd de Rotter- damsche tooneelisten onder directie der heeren le Gras en Haspels. Reeds de bloote vermelding, dat Willem van Zuy- len zoude optreden was voldoende om, zoo al niet een geheel uitverkochte, dan toch volle zaal te verkrijgen. «De erfenis van mijnheer Plumet" een door en door Fransclie vaudeville werd door allen met opgewektheid gespeeld, terwijl bovenal de heeren Willem van Zuylen in den titelrol door zijn geestig spel en Henri de Vries door zijn kosle- lijke grime vuortduiend de lachspieren van het publiek in beweging hielden. Het nastukje «Vertroeteld" werd door de heer en mevrouw van Eysden uit nemend gespeeld en vormden alzoo een jeugdig loover de takken van struiken en heesters, thans nog dor, versierden. Wordt vervolgd waardig slot van het vele goede en schoone, dat de garanten-vereeniging ons dezen winter te genieten gaf. Moge het aantal harer leden daarom voortdurend toenemen en daardoor het wakkere be stuur de gelegenheid schenken uit het goede steeds het beste te kunnen kiezen en ons doen genieten. Het leger des heils hield gisteren avond eene tweede bijzondere bijeen komst in de groote zaal van «Amicitia" waarin een 20tal stadgenooten, voor de helfi militairen, als soldaat bij het groote leger werden ingelijfd, en aan kapitein Wijkhuizen belast met de leiding der plaatselijke afdeeling, de korpsvlag werd overhandigd. De zaal was eivol, doch naar onze meening niet met dat publiek waaronder het heilsleger zijn soldaten recruteert, maar voor het meerendeel met nieuwsgierigen van verschillende gezindten. Onzes inziens dienen dergelijke groote bijeenkomsten dan ook tol niets anders dan tot verbittering opwekken bij kwaadwilligen en tot het geven ran aan leiding voor opstoo'" en zal het leger verder kom»:. met in stilte in eigen lo kaal Are arbeiden, waar het, dit geven uW| gaarne toe, dan ook veel nut stich ten kan. Door het uitschieten van een kor- teling uit den steiger is Woensdagmiddag de metselaar J, E., werkzaam aar. den bouw van een heeienhuis aan de Nieuw- straat, van den steiger gevallen, waarbij hij zijn arm ontwrichtte. De man heeft dus geen onverdeeld genot van zijn werk zaam zijn aan dit gebouw. Voor cenige weken terug toch was hij een der geluk kige vinders van den muntenschat en thans breekt hij een arm. Maar welk genot op aarde is onverdeeld, onver mengd met leed? Het is wel een schrale troost, maar hiermede trachtte hij zich althans zooveel mogelijk te troosten. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat van af f Mei k. de beslichtingen aan het kantoor voor de verzending per spool treinen zul len geschieden als volgt: Spoortijd (20 minuten achter bij den plaatselijken tijd). Richting Amsterdam. 7.40, 7.50, 10.20, 11.35,1.25,1.50,5.20, 7.—, 8.45, J.15. Richting Zutphen 7.10, 11.—, 2.45, 6.30, 8.50. Richting Utrecht. 7.40, 10.20, 11.40, 1.50, -1.35, 7.30, 9.15. Richting Zwolle. 7.30, 9.—, 11.—, 5.— 6.30, 9.15. Richting Nijmegen. 7.45, 12.20, 8.45. Lichting der Buitenbussen. 6.45, 9.—, 12.55, 4.—. en 8.15 (beide laatsten op Zon- en Feestdagen niet). Op Zon- en Feestdagen is hel Kantoor o. a. gerpend van 7.458 u. 's avonds uitsluitend tot afhalen van blieven enz. De uitgifte der tijdsbepalingen zal spoedig worden aangekondigd. De Directeur, C. SMITT. Amersfoort, 28 April '94. Ramschapen, gekr. Ras le en 2e prijs toegekend aan Baron Taets van Ameron gen van Renswoude. Inlandsch Ras le en 2e prijs A. Veld huizen f5 en f2.50. Beeren, gekruist Ras 1e prijs f10 Tijmen Ploeg, 2e prijs f5 Baron Taets van Amerongeri v. Renswoude. Beeren, Inl. Ras le prijs f10 Wed. Bruis, 2e prijs f5 J. Vlastuin. 345ste NTAATS-JLOTEIUJ. Vierde klasse. Trekking van 25 en 26 April. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 65. 6713 6754 7047 70791839818411 18429 18473 18488 18493 19802 19836 19849 en 20343. Te zamen 14 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 7—10, 15—18, 23—26, 29—31 Mei, 1 en 2 juni. De vijfde of laatste klasse bevat r.evens de premie van f30,000 voor den laatste uitkomenden prijs van f 1000 of hooger, en de premie van f 5,000 voor het laatst uitgetrokken lot, de navolgende prijzen: 1 van f 100,000, 1 van f50,000, 1 van f25,000, 1 van f15,000, 1 van f 10,000, 1 van f5000, 1 van f2000, 3 van f1500, 55 van f 1000 65 van f400, 70 van f200, 170 van f 100 en 3730 van f70. Loten zijn ten vermelden kantore (Bree- destraat, wijk E. no. 350) nog verkrpg- baar f3,50 per o- Het sanatorium te Baarn zal 1 Mei in handen van den heer Gaarlaadt over gaan en verder geëxploiteerd worden onder den naam van Hotel Badhuis. Van goed ingelichte zijde vernemen wij, dat er dezen zomer een 12-tal concerten zul len gegeven worden. De afdeeling van Landbouw en Kruidkunde te Renswoude hield Woensdag 25 April eene keuring van Stieren, Ram men en Beervarkens voor de leden der afdeeling. Voor de stieren werd de le prijs f2u toegekend aan W. van Maanen, 2e prijs f 15 Wed. Bruis, 3e prijs f5 Wed. J. Veldhuizen. Een bankier. Voor de rechtbanken komen somtijds vreemde sinjeurs. De arrondissements rechtbank teBredaontvingookzoo'n vreem den gast op het bankje der beschuldig den. Zeer net gekleed met zorgvuldig opgestreken snor, sprak hij met zeer beweeglijke tong, benijdenswaardig voor velen, die zulk een radheid behoeven. Dit heerschap was beticht, dat hij als speler was opgetreden en f 1 had opge streken van een man, die hiervan kennis gaf aan de politie. De president van de rechtbank vroeg zijn beroep. Antwoord: «kaartspe ler." Niets anders voor de kost?" „Neen mijnheer, ik ga in een k< ffiehuis en bied mijn kaarten aan. Een spel één dubbeltje, tien voor een gulden." «Met drie azen, hé Juist mijnheer;" ziet u (de man haalt een spel kaarten voor den dag) denk je nu eens een kaart en..." «Neen, neen, houd d.e kaarten maar voor je, eigenlijk ben je een..." «Bankier, mijnheer!" De ambtenaar van het O. M. eischte voor dezen kaanspeler 12 dagen hechte nis en opzending naar een rijkswerkin richting voor den tijd van twee jaren. Blijkens een telegram uit Buenos- Ayres blijven de opstandelingen in Rio Grande bij hun vei zet tegen de regeering volharden. Hun strijdkrachten zijn sa mengetrokken bij Bage aan den Rio Grande, waar zij den spoorweg hebben opgebroken. Waar de admiraals Da Gama en De Mello zich bevinden, is nog niet bekend. Wel wordt door een der te Buenos-Ayres vei schijnende bladen een schiijven open baar gemaakt van een der Braziliaansche officieren, die zich aan boord van de Portugeesche oorlogsschepen bevinden. In dit stuk wordt zeer geklaagd over de behandeling, welke de vluchtelingen van de Portugeeze ondervinden. Drie der officieren werden door de Portugeeschen mariniers door sabelhouwen ernstig ge wond. Het huwelijk van den Russischen kroonprins met prinses Alix van Hessen zal volgens de Kölnische Zeitung eerst in October worden voltrokken. Naar men beweert, zal de broeder van Keizer Wil hem, prins Hendrik, den Duitschen keizer bij dit feest vertegenwoordigen. Op het laastelijk te Rome gehouden internationaal geneeskundig congres is de volgende motie aangenomen: Het congres verklaart, dat de besluiten der internationale sanitaire conferentie van Dresden gegrondvest zijn op de ge neeskundige en hygiënische wetenschap, en dat de landquarantaine en quarante- naire maatregelen op het spoorwegver keer toegepast onnut en schadelijk zijn. Het congres acht het noodzakelijk dat in het belang der geheele menschheid, alle regeeringen zich aansluiten bij de hesluiten der sanitaire conventie van Dresden. Een brutale aanslag is gepleegd te gen een der treinen tusschen Rome en Genua, en wol in den tunnel bij Zoagli, tusschen Chiavari en Rapallo. De man, die den aanslag pleegde, had zich verbor gen in een goederenwagen, waarin zich naar hij scheen te weten, een aangetee- kend pakket ter waarde van 15 000 lire bevond. De conducteur, die in den wag gon was, werd ernstig gewond, maar niettemin kon hij nog het alarmsignaal geven. De toestond van den cpnducteur is hopeloos. De dief sprong uit den wag gon, evenwel, zonder dat hem gelukt was zijn doel te bereiken. BURGERLIJKE STAKDEX. Amersfoort. Geboren: 21 April. Johanna Gerarda, d. van Bernardus Jacobus Wiudsant en Johanna Gerarda Mater. Rosina Christina, d. van Gijsbert Ruitenberg en Gecrtruida Aleida Geitenbeek. 22 April. Antonius Willem Jan, z. van Wilhelmus Franciscus Autonius Groenhuizen en Anna Theodora Bovelander. Hendrik, z. van Gerrit Wolfswinkel en Elisabeth van Karsbergen. Gerrit, z. van Dirk Vos en Evertje van der Horst. 24 April. Johannes Julius Fritz z. vau Au gust Wilhelm Hugo Eymann en Wilhelmina Ehren. Gerarda, d van Hendrik Hasper en Cornelia Jacoba Schouten. Ondertrouwd: 19 April. Dirk de Roer eu Martje Dekker. Cornelis van Drieen Engelina de Goede. Teunis Wijnands en Dirkje Bosch. Karei Eijkelenburg en Antje van der Veen. Hendrik Priem en Catrina Meijer. Adrianus van der Schaft en Sophia Maria de Wit. Getrouwd: 24 April. Louis Guillaume Mohrmann en Maria Cornelia Jakobs. Overleden: 18 April Gouke Boutv 67 j cchtg. van Johanna de Bruin. 2(J April Een levenl aang. kd. m. g. van Reyer Zwanenburg en Grietje Kamer. Jan Hendrik Boersen 48 j. eehtg. van Maria Louisa van Rijen 25 April. Johanna Lavoor 70 j. echtg. van Jan van Empelen. Bunschoten. OndertrouwdWillem van Twillert en Lutje Beukers. Karei Huigen en Aaltje Noezen. Gehuwd: 21 April Dirk Jacob Blokhuis en Stijutje Hopman. - Rikkert de Jong en Fijtje Hartog. Lensden. Geboren: 22 April. Rijkje en Albertus, d. en z. van Hendrik Keij/er en Feitje Ossendrijver 23 April. Cecilia Cornelia d. van Adrianus de Lange en Geertje Ter Maaten. 26 April. Marrigje, d. van Jau Hofland en Cornelia van Doorn. Ondertrouwd27 April. Heudricus Plomp met Jansje van Hartskamp. Stouten burg. Geboren: 23 April. Gerardus, zoon van Jan van Esveld en van Johanna van Daat- selaar. 23 April. Antoon, zoon van Gerrit Groenesteiu en van Wilhelmina Smink. 25 April. Cecilia, d. van Johannes van 't Klooster en Petronella Tolboom. 26 April. Margaretha d. van Johannes van 't Klooster en Petronella Tolboom. Wondenberg. Geboren20 April. Aaltje, d. van Cor nelis van Domselaar en Grietje van de Haar. 25 April. Teunis, z. van Klaas de Kruijff en Willemijntje van der Wiel. Overleden: 19 April. Jannetje Steenbeek, geh. met Hendrikus van Brummelen 48 jr 22 April. Cornelis Sukkel, geh. met Lijsje Geerestein, 79 jr. 23 April. Adrianus Floor, 13 jaar. es—mtmamm m tm s» MARKTBERICHT, AMERSFOORT; 27 April 1894. Tarwe f0.Rogge f0.Boekweit f0.— Appelen f 0.a f 0.Peren f 0.a Of. Klei- aardapp. f0.afOZandaardapp.fi.af 1.50 Hoendereieren f2.50a f3.00 per 100 st. Eenden f0.a f 0.Boter f 0.95 a f 1.15 per kilo Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas f0.f0.— Kippen f0.80 a fl.25 Kuikens f0.f0. Piep kuikens f0.a f 0. Ganzen f0.f0.Eenden f0.a f 0.p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamrae f 0.20 a f 1 Duiven f 0.40 a f 0.70 p. paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f40. f60 Biggen f 8.f 12.Schrammen f 14. a f25. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boekweit; 10 heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 240 heet. Zand aardappelen14000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter; kilo Margarine; kilo Kaas; 20 zeugen; 230 biggen 30 schrammen. is de geluksaankondiging van JOSEPH HECKSCHER in Hamburg, welke zich in het huidige nommer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidige advertentie acht te geven. Gevoudeu op den openbaren weg: Een witte zakdoek. Drie sleutels. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekorning aan het bureau van politie. Cieironwd 24 April L. G. MORHMANN JACOBS, die namens wederzijdsche famifiëwhun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Heden overleed te Nij- mijn geliefde Bioeder de kerk heer C. VAJV ÈSVELD in den ouderdom van 73jaien. W. VAN ESVELD. Amersfoort, 27 April 1894. Volstrekf-eentqe kennisgeving. Rouwbezoek''kan niet worden afgewacht. De firma II. GERRIT SEN, zal op Dinsdag S Mei 1894, 's voormiddags te 11 uren in het koffiehuis «den Arend" van den Heer A. MATERS te Amersfoortpu bliek Het bouwen van een PAK HUIS aan de Kleine Koppel le Amersfoort. Teekening en Bestek liggen in genoemd Koffiehuis ter inzage. Aanwijzing door den architect W. H. KAM, op Zaterdag 5 Mei 1894, 's voor middags te 11 uren aan liet bouwterrein. Fr. dit blad!" te Amersfo it zal op Zaterdag 19 Mei 1894, iles avonds ten 6'/, ure in het koffiehuis «de Keizerskroon" aan den Hof te Amersfoort in liet In de gemeente AMERSFOORT, waarin (W mqtselairsaffaiie wordt uitge oefend, ïiiet TUIbA in de Koningstraat wijk C(: No. 2§3 gijpot 5 aren, 30 cen tiaren. f In gebruik bij dén Heer H. LENSING. Aanvaarding bij de hetaling der koop penningen op 20 Augtfstus 1394. Nadere informatiën fcavmire van voornoen^den Notari^yfOS alsmede ten kantore Oka dea^tiakdlnar C. RQODE- STEIN te Amersfoort. Breedéi bij biljettéii. Er zjjn onder de minvermogenden velen, voor wie een verblijf van eenige weken in de buitenlucht t/it herstel van gezondheid eene onschatbare weldaad zou zijn. Welnu, evenals vorige jaren richten ondergeieekenden aan., allen, die, hetzij voor genoegen op refé gaan, het vrien delijk maar dringend verzoek haar van hun reisgeld één gulden of meer te willen afstaan, tèn etnde aan minder bevoorrechten, (en'daaronder in de eerste plaats aan kost Winnaar!) dit vooi hen zoo gewen«chte geneesmiddel te kunnen bezorgen. Eén'gulden of meer. op het reisgeld behoeft hit geen verschil te maken, eiy vele kleintjes maken een groote Ten vorige jare werden op deze wijze 70 personen geholpenen voor dit jaar hebben zich reeds weder velen aan gemeld. Iedere gift onder het motto «Reisbe- lusting" wordt dankbaar aangenomen en in het jaarverslag verantwoord. Het hulpcomité voor Amersfoort. Mejuffrouw J. M. VEDER. Mejuffrouw M. H. C. VALETON. Mejuffrouw D. A. SIDDRË. Jonkvrouwe C. M. SANDBERG. zal ondergeteekende DINSDAG 1 MEI a. s. 's ochtends ÏO nnr een cursus openen in het van COSTUMES en MANTELS, PELLE- RINS en atl'e KINDER- en ONDERKLEE DEREN. Het odderwfjs is grondig, zoodat men niet .behoeft te passen. Veertien- daagsche iursusprijs f 10. Ook gelegen heid om léf aan huis te nemen. Tevens alle patronen naar de nienwste mode te verkrijgen. Het ouderwijs wordt gegeven ten huije van deb l.eer H. SMID, Kromméstraat 276, alwaar de Dames zich gelieven spoedig aan te melden. Dinsdag a. .s van 19 tot 12 nnr gratis les. Vraagt attesten. Aanbevelend KORTEGRACHT, 368 AMERSFOORT." Teleplioonuammer ÏO. Koopen en verkoopen Effecten, Cou pons, buitenlandsch Bankpapier en Muntspeciën tot derf' meest vobrtRe- ligen koers, f Sluiten Brolongatiën en Belee ningen, Disëonteeren en verschaffen wissels op alle bankplaatsenzoowel Binnen- als Bnitenland, enz, enz. Het Kantoor is geopend van 93 nnr. met Eikgelsobe Ijzeren wielen «n gummibanden, 50 ctfn. hoog A 4,75 en een uitgeljSMde-flOrteering Verkoophuis op den Hof te Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2