Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. haar ingediend in 1893. Verscheidene H.A. duin werden daar beplant en een kweekerij aangelegd, welke beplantingen naar wij vernemen, uitstekend staan. Door de vele aanvragen daartoe aan gemoedigd, deed zij dit jaar wederom stekken van den Canadesche populier (populus monolifera) direct uit Amerika komen, waarvan een gedeelte in eigen kweekerij werd geplaatst, om daarvan ook een volgend jaar stekken aan hare leden te kunnen verschaffen. Door hare bemiddeling werd dit voor jaar circa 150U Kg. Grove Denzaad en pl, m. 55U Kg. andere boomzaden aan hare leden verstrekt, terwijl zoowel voor beplanting onder eigen toezicht als om te voldoen aan de aanvragen liarer leden werden betrokken 3.344000 1-jarige den nen pl. m. 905.750 andere naald- en loofhoutsoorten. De met subsidie van hel Rijk naar het buitenland uitgezonden persoon, bleek daar met succes te zijn werkzaam ge weest, zoodat binnenkort de maatschappij ook in staat zal zijn, dahr waar dit ge werischt wordt, hare voorlichting te ver strekken bij het aanleggen van vloeiwei- den. Reeds werd onder haar toezicht een aanvang gemaakt met het maken van een vloeiweide en wel in Noord-Brabant. Onderscheidene heeren traden dit voor jaar tot de maatschappij toe als begun stiger en lid, zoodat het ledental voor uitgaand is. Toch blijft het noodzakelijk, dat zjj die daartoe in staat zijn, zich bij de maatschappij aansluiten om haar meer en meer in staat te stellen aan het doel harer oprichting te doen beantwoorden. Neerboscb, De Groningsche commissie, die zich ten doel stelt om f2000 a f3000 bijeen te krijgen om daardoor den heer Van Deth, naar deze zegt, gelegenheid te geven den heer Van 't Lindenhout aan de Justitie over te leveren, is er nog lang niet. Blij kens een opgave van dr. Louis A. Bahler heeft zij f450.09'/, ontvangen, terwijl nog f200 is toegezegd. Hendrik de Jong, door de rechtbank veroordeeld tot vier jaar gevangenis, m e t aftrek van de voorloopige hechtenis, we gens oplichting, is gisteren in hooger beroep deswege door het hof veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf zonder aftrek van de voorloopige hechtenis. De thans met verlof alhier te lande aanwezige gouverneur van Suriname, jhr. mr. Van Asch van Wijk, heeft Maandag middag zijne opwachting gemaakt bij den minister van Koloniën, met wien hij een vrij langdurig onderhoud had. Ingevolge beschikking van den minister van oorlog zal de kolonel van den generalen staf W. Rouseboom, toe gevoegd aan den chef van dien staf, bij de eerst komende vacature met het bevel over een regiment infanterie worden be last. „Kuelpp" le Haarlem. De «Kneippsche Koudwatergeneesin- richting" op Klein Paviljoen in de Kam perlaan te Haarlem, is thans geopend en de eerste patiënten zijn in behandeling genomen. Geneeskundige en eigenaar der inrichting is dr. Oudeschans, die deze geneeswijze te Worishofen zelf, onder toezicht van pastoor Kneipp, bestudeerd en practisch toegepast heeft. Naar men meldt, zou mr. 11. G. Römer, lid van Gedep. Staten van Utrecht wonende te Jutfaas, wegens hoogen leef tijd besloten hebben zjjn ontslag als lid van dat college te nemen, waarin hij sinds 1876 zitting heeft. De toestand in het Zuid-Oosten van Europa begint inderdaad zeer ernstig te worden. Tot dusver gaf alleen Servië reden tot ongerustheid, maar nu begint het in ving, groot genoeg was om haar hart bij de bewustheid dat zij hare toekomst in handen had, met irotsche vreugde te vervullen. Haar zusjes lachten en jubelden bij het zien van de met goud gevulde beurs, hare jonge vriendin Ginerra Cantafoli fluisterde haar in het oor, hoeveel schoone sieraden zij er wel voor koopen kon, maar Elisabetta begaf zich onmiddelijk naar de kamer haars vaders en legde de eerste vruchten van haar genie en haar vlijt op het bed neer, aan hetwelk de lijdende kunstenaar reeds langen tijd gekluisterd was. «Zie, vader," zeide zij met een zedig blosje, zooveel hebben wij met onze schilderij verdiend." «Je zegt wij, Elisabetta," antwoordde Sirani «waarom niet, »ik." «Al het geld is immers van u." «Neen, vader I" hernam het jonge meisje. Alles wat ik door de schilderkunst verdiende, heb ik aan u te danken. Ik ben slechts de hand, die in uwe plaats werkt tot tijd en wijle het de heilige maagd behagen zal, om u uw vroegere krachten terug te schenken. Daarom zal alles, evenals wat gij verdiende, lieve vader, tot algemeen welzijn voor de huishouding besteed worden." Twee dikke tranen welden in de oogen Bulgarjje ook ernst te worden, nadat de minister-president Stambuloff zijn ontslag heeft genomen. Te Sofia zijn de vecht partijen tusschen de aanhangers en de tegenstanders van den afgetreden minis ter-president aan de orde van den dag Vrijdag hielden de aanhangers van beide partijen weer groote vergaderingen. De bijeenkomst, welke Stambulffs tegenstan ders hielden, was volgens een bericht uit Sofia door meer dan 4000 personen be zocht. Na afloop trokken de deelnemers aan deze bijeenkomst naar het paleis en hielden daar eene betooging tegen Stam buloff. De soldaten, die het paleis bewaakten dachten, dat men vorst Ferdinand wilde aanvallen en gaven vuur, evenwel met losse patronen. Onder Stambuloffs aan hangers ontstond door het schieten groote ontsteltenis. Onder algemeene paniek gingen de betoogers op de vlucht en in het gedrang werden velen ernstig ge wond. Een der betoogers, die onder den voet geraakte, werd doodgetrapt. Onmid delijk werden toen de troepen te hulp geroepen, die de menigte uiteen joeg. Daarbij vielen ook in andere gedeelten der stad ernstige ongeregeldheden voor. Een troep studenten hield eene vjjandige demonstratie voor Stambuloffs woning. Osk daar kwam het tot een ernstig ge vecht. De afgevaardigde Stoïnoff een zwa ger van Stambuloff en de burgemeester der stad schoten met hun revolvers op de studenten. Vier dei betoogers werden ernstig gewond, terwijl zij bij hun verzet een officier der politie van zijn paard haalden en ernstig mishandelden. Eindelijk verscheen de minister van oorlog, kolonel Petroff, ter plaatse en eerst op zijn aan dringen ging de menigte uiteen. Overal waar men Stambuloffs beeltenis vond zoo in koffiehuizen als in andere lokalen werden deze afbeeldingen van den gewe zen minister president vernield, kortom Stambuloffs tegenstanders behielden overal de overhand. Trouwens het ministerie, dat nu tot stand is gekomen, bestaat geheel uit lei ders der oppositie. Als minister-presi dent treedt op de voormalige gezant te Weenen, Sto'iloff, die tevens het depar tement van binnenlandsche zaken zal beheeren. Minister van buitenlandsch zaken is Natschewitsch, die dit ambt reeds vroeger bekleedde, minister van oor log blijft kolonel Petioff, die eerst on langs als zoodanig werd benoemd plaats van kolonel Pauloff, Stambiilofls ijand; en al9 minister van financiën treedt op Geschoff, insgelijks een der toongevende oppositie-leiders. Verder be- hooren tot het nieuwe Kabinet Tontscheff voorheen voorzitter der Sobranje en Radoslavoff, die ook reeds voorheen deel uitmaakte van bet ministerie. Het optreden van het kabinel-Stoïloff, dat geheel uit tegenstanders van Stam buloff bestaat, zal wellicht de opgewon denheid, welke nu te Sofia heerscht, doen bedaren. In elk geval heeft de nieuwe minister-president de verzekering afgelegd, dat hij instaat voor de hand having der orde. In de eerste plaats zal het nu zijne taak zijn den afgetreden minister-president tegen de aanvallen zijner tegenstanders te beschermen, en verder zal hij, evenals Stsmbloff zoo vele jaren deed, de openbare orde in het vorstendom moeten handhaven ondanks de aanhoudende woeligen der Russisch- gezinde partij. Het ontslag van het Hongaarsche Mi nisterie is door keizer Frans Jozef aan genomen, maar tegen de verwachting is aan dr. Weckerlé niet de vorming van een nieuw opgedragen. Dit mandaat is toevertrouwd aan Graaf Khün Heder- vary, niet volkomen een geestverwant van Weckerlé. De Graaf is lid der Magnaten-tafel en heeft daar wel is waar voor de invoering van het burgerlijk huwelijk gestemd een tegenstander van den maatregel is hij dus niet maar hij zal waarschijn lijk geneigd worden bevonden tot het aanbrengen van enkele wijzigingen of van den armen kunstenaar op. Wellicht deed de liefelijke misleiding, gepaard aan de aangeboren ijdelheid des menschen, hem gelooven, dat de onbaatzuchtige gift zijner dochter, slechts het verschut digde loon voor zijn onderricht in het schilderen was. In elk geval, hij maakte geen tegenwerping, en 8l haar latere verdiensten werden besteed om in het onderhoud te voorzien der familie, waar aan Elisabetta in hare kinderlijke liefde alles opofferde. Dag en nacht zat Elisabetta vlijtig aan haar schilderezel. Doch het was een werk der liefde, want zij ondervond die geestdrift vooi de kunst, die de ware rijkdom en het loon van het genie vormt, geheel onafhankelijk van wereldsche ge volgen. Maar ook deze bleven niet uit. Als de aanvalligste zelfs onder de schoonen van Italië, trok zij de opmerkzaamheid der kunstbeoordeelaars harer vaderstad tot zicb, die met verbazing zagen, met welk een gemak een meisje van nauwelijks twintig jaar werken uitvoerde, die haar den voorrang schonken boven verschei den levende kunstenaars van naan. Zij arbeidde met eene buitengewone vlugheid, haar slanke vingers schenen als het ware met het penseel te spelen. Verbazend was het, welk een aantal schilderijen er jaarlijks uit haar atelier kwamen verzachtingen, die Weckerlé altijd onmo gelijk en met het beginsel der voordracht in strijd noemde. Deze plotselinge wending in 's Keizer: houding, die de eerste vermoedens van vroeger omtrent Z. M.'s innerlijken af keer der invoering van het verplicht bur gerlijk huwelijk schijnt te bevestigen heeft eenen grooten en diepen indruk gemaakt. Aan die gevoelens is door de volksme nigte le Pesth op treffende wijze uitdruk king gegeven door de wijze waarop Weckerlé Vrijdag bij zijn terugkeer uit Weenen aan het station werd ontvangen De geestdrift der menigte kende geen palen. Men wierp hem met bloemen, spande de paarden van zijn rijtuig en was niet tevreden voor hij een paar woor den gesproken had. Het waren een paar woorden van dank in de eerste plaats, waarna de afgetre den of juister de in den steek gelaten Minister, bljjkbaar onder den indruk der ondervonden bejegening, als zijne mee ning te kennen gaf, dat hij genoeg ver trouwen stelde in den constitutioneelen zin des Keizers om te gelooven dal vroeg of laat de invoering van het verplicht huwelijk zal worden bewilligd, Zooals men weet, heeft de heer A. J. Kiieger, ingenieur alhier, tot de gemeentebesturen van Nijkerk, Ede en Barneveld de vraag gericht, of zij gene gen zouden zijn, ieder voor een derde deel bij te dragen in eene som van f25'J0, die de heer Krieger verlangt voor het opmakeu van een nieuw plan voor een stoomtram op eigen baan, tusschen deze drie gemeenten. Door den rasd van Barneveld is op dit verzoek, niettegenstaande het door den voorzitter ten krachtigste gesteund werd, afwijzend beschikt, zoodat nu vooreerst van eene betere gemeenschap tusschen deze plaat sen wel niets zal komen. De officier van gezondheid I. klasse Dr. J. J. Rinkel van het 2. Regiment Infanterie w rdt op 2 Juli a.s. ovorge plaatst bij het 1 Bat. 5 Reg. Inf. alhier in garnizoen. Aar, het "-samen voor den hoofd cursus, waarbij 39 plaatsen zijn beschik baar gesteld, zullen 150 onderofficieren deelnemen. Door de Regeering is o.a. bij de Tweede Kamer opnieuw ingediend het Wetsontwerp tot verandering van den grens tusschen de gemeenten Amersfoort en Leusden. Den 2en Juli wordt bij het Militair hospitaal alhier gedetacheerd de officier van gezondheid der 2e klasse dr. J. J. Rinkel, van het 2e regiment infanterie uit 's-Hertogenbosch. Maandagavond 18 Juni en de daar opvolgende twee Maandagavonden zal in de Muziekschool alhier aan ouders en voogden van leerlingen dier school gele genheid gegeven worden om de resulta ten van het onderwijs in de cursus 1892/93 te hooren. In de plaats van wijlen den heer J. H. Boerssen is door burgemeester en wethouders benoemd tot commandeur bij spuit no. 2 de heer C. A. van Kalveen en in diens plaats tot commandeur bij den brandkraanwagen B. de heer J. Groen- huijsen. Door burgemeester en wethouders de heer H. C. den Hartog benoemd tot lid van den Schuttersraad en de heeren A. de Neeling en G. Dekker tot plaatsvervangende leden, terwijl den heeren J. J. Blok eo S. H. Massa respec tievelijk als lid en plaatsvervangend lid een eervol ontslag is verleend. Zondag werd op den weg Amers foortEde de beker verreden, aangebo- maar Elisabetta bezat den sterkstee prikkel tot vlijt zij werkte voor het dagelijksch biood. Wanneer men na eeuwen terugziet op het leven van dit jonge begaafde meisje, dan bewondert men de standvastige vastberadenheid, die haar in het begin barer loopbaan steunde, alsook de aanvallige vrouwelijke natuur, die haar deemoedig rein er. onverdorven doed blijven. Edellieden en kunstenaars bezochten haar ateiler, heinde en ver werden kerken en galerijen met haar portretten versierd, koningen en vorsten gaven haar hunne goedkeuring te kennen voor haar werk en niettemin bleef de jonge kunstenares haar vreedzaam ouderlijk huis steeds de eenvoudige, zorgzame Elisabetta. Over eenkomstig de gewoonte der Italiaansche schilders had Andrea Sirani eene school van jonge kunstenaars gevormd, die partij trokken van zijne kunst en zijn regels opvolgden. Onder hen bevond zich Elisabetta's geliefkoosde vriendin Ginerra Cantafoli. Van af de vroegste jeugd had tusschen beide meisjes een vriendschappelyken wedijver bestaan. Naarmate Elisabetta meer eerbehaalde met haar werken, werd Ginerra ernstiger, hoewel zij trachtte dat te verbergen. boden door de «Amst. Vélocipède-Cluh aan den «Alg. Ned. Wielr. Bond." Deze moest tweemaal achter elkander, of drie maal in 't geheel, door denzelfden rijder gewonnen worden om zijn eigendom te zijn. Uitslag: H. v. d. Griendt, Haarlem in 1 uur 32 min. 58 sec. (1)H. J. Wolter Amersfoort, in 1 uur 35 min. 34 sec. (2) A. G. Immink in 1 uur 35 min. 52 sec. De afstand bedroeg 50 K.M. Het 25 K.M. record van Jaap Eden werd door Gorter uit Zwolle geslagen en gebracht op 42 min. 6 sec. Na afloop had er een kameraadschap pelijke maaltijd in Baarn plaats. A.s. Vrjjdag des nam. om 7'/, uur zal door de revolver schietvereeniging van Heeren officieren een onderlinge wedstrijd worden gehouden op de schiet baan van den Heer majoor Tromp van Holst (Arnhemsche weg). Alle leden met hunne dames zijn tot bijwoning hiervan uitgenoodigd, terwijl de muziek van het 5e R. I. zich hierbij zal doen hooren. Maandag is door burgemeester en wethouders ten raadhuize aanbesteed: 1. het verven van den buiten-omtrek van het gymnasium gebouw; 2. de uit voering var. verf-, stukadoor- en schoon maakwerken aan het gebouw der Hoogere burgerschool; 3. de uitvoering van verf- en schoonmaakwerken aan vier openbare lagere scholen. Perc.1. Perc.II. Perc.III. f 28.— f 242.— f 248.- 38.— «340.— 29.49 247.88 253.90 .32— «249.70 «251. G. Woudenberg J. van Eeden H. van 't Hof R. van 't Hof IJ. A. Stöver J. van Dorsen 52. N. van 't Hof H. Voortman 57.50 A. van der Muts 45. J. H. van 't Hof 38.90 Ph. Smit 57. J. W. K. v. Wandelen 46. De werken zijn der. minsten inscluij ver, den heer G. Woudenberg gegund «267.— .298.— 258.50 «354.— 278.90 298.99 333.— 354.— 345ste STAATS-I.OTEItlJ Vijfde klasse. (Vierde of laatste week.) Trekking van 2 Juni. (100 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f70. 5561 en 18431. Zonder prijs zijn uitgetrokken 19790 en 20355. Dooi een fout in den aanleg van het eleclrische licht, in het nieuwe ge bouw van de «Algemeene maatschappij vr.n levensverzekering en lijfrente,op bet Damrak en door een kahelbrand in den grond in de Lazerussteeg waai schijn lijk door slechte isolatie, is gisterenavond een groot deel van Amsterdam vooreen poos in donker gezet. Door het defect waren de massen in het gebouw gaan rooken. De bewoners vreesden voor brand en toen moest de geheele aanvoer van het hoofdstation eenigen tijd gestaakt worden. Eerst een gedans van al die gloeilich- ten in de Kalverslraat, in de magazijnen, de koffiehuizen, de teathers, in het post kantoor, op de bagbladbureaux, en na een oogenblik van hoofdpijn verwekkend geflikker absolute duisternis. O, wee, waar geen andere gelegenheid tot ver lichting was. Daar ontstonden paniek- jes van zenuwachtige menschen, daar liep men elkaar omver om kaarsen te gaan halen, die deugelijke ouderwetsche lichtgevers, om het bezweken electrisch te vervangen. 't Duurde op de meeste plaatsen circa een half uur. Toen waren de storende kabels uitgeschakeld en weer werd 't licht, goed licht, onverbeterlijk licht in die lokalen, waar tijdelijk gas-, petroleum patentlampen of vetkaarsen een flauwe chemering hadden verwekt. Een groot deel van den nacht was men bezig om de fouten in de geleiding te Elke nieuwe triomf van Sirani's dochter was voor Ginerra een steek in het hart. totdat er eindelijk een hartstochtelijke hait in hare borst opwelde, die de plaats innam der vroegere liefde. Elk hartelijk, vriendelijk woord van Elissabetta verhoogde slechts hel bittere gevoel, dat des te sterker werd, naar mate Ginerra het trachtte te onderdruk ken. Wanneer Elisabetta in hare oprechte vriendschap de jonge mededingster prees en soms met enkele penseelstreeken Gi- nerra's portretten verbeterde, drong slechts een gevoel van bitteren nijd in het hart der trotsche Italiaansche. Maar zonder iets te vermoeden ging de jonge kunstenares haars weegs. In haar zacht, liefdevol gemoed was geene plaats voor de hevige hartstochten die Ginerra kwelden. Met onvermoeide vlijt wijdde zij zich onafgebroken aan de kunst. Zelden nam zij deel aan de genoegens der Bologneesche vrouwen. Hare eenige uit spanning, hare lievelingsbezigheid was de muziek. (Wordt vervolgt). herstellen. De brandweer had onmiddeljjk hulp verleend. Naar aanleiding van den dood van den Spaanschen toreador Espartero, die onlangs bij een stierengevecht te Madrid het leven verloor, heeft een der afge vaardigden bij de Cortez een voorstel ingediend waarbij de regeering wordt uitgenoodigd voortaan het houden van stierengevechten te verbieden. Dat dit voorstel niet de geringste kans heeft om te worden aangenomen, behoeft geen be toog. De Spanjaarden zouden zeker nog liever hun koloniën missen dan hun stie rengevechten, waarop het geheele volk verzot is. Uit Petersburg wordt gemeld, dat volgens de officeele opgaven van 13 tot 19 Mei te Warschau aangifte werd ge daan van 19 ziekte- en 13 sterfgevallen aan cholera. In de week van 20 tot 26 Mei bedroegen deze cijfers 13 en 9. Ook in eenige andere der grensdistricten doen zich nog cholera-gevallen voor, waarvan eenige nr.et doodelijken afloop. Zoo o.a. heerscht de ziekte nog in vrij hevige mate te Myslowitz. Door de autoriteiten zijn alle mogelijke maatregelen tot beper king der epidemie genomen. Do heer Gladstone is bijna geheel hersteld. Eergisteren maakte de grand old man na de oog-operatie zijn eersten rit in gezelschap van zijne echtgenoote. Daarna had de oude staatsman een on derhoud met de ministers Harcourt en Lord Tweedmouth. Gladstone mag zijne oogen nog niet gebruiken, maar overigens laat zijn toestand niets te wenschen. Naar alle waarschijnlijkheid zal Gladstone's gezichtsvermogen volkomen hersteld wor den. Het schjjnt nu zeker te zijn, dat de Schah van Perzië in dezen zomer Europa weer zal bezoeken. Tenminste •lit St. Petersburg wordt gemeld, dat Nash-er-Eddin daar- in het begin van Augustus wordt verwacht. De Schah zal eerst eenigen tijd te St. Petersburg vertoeven en dan eenige der voornaamste andere Europeesche steden bezoeken. Een tienjarig Amerikaansch meisje, Jennie Carey, van Muckford, Indianapo lis, is door President Carnot begiftigd met de orde van het Legioen van Eer. De kleine meid heeft verleden jaar een spoortrein met 700 passagiers gered. Zij zag, dat een houten bruz over een berg kloof, waar de trein overheen moest, in brand stond. Zij trok toen haar jakje uit en liep, daarmede wuivend, den trein tegemoet, om den machinist te waarschu wen voor het gevaar. Onder de passagiers voor het mee- rendeel bezoekers van de wereldtentoon stelling te Chicago waren vele Fran- schen, en het was op hun verzoek, dat de kleine Jennie geridderd werd. I/ykenverbranding op Ball. Het middelpunt van den godsdienst der Balineezen, om zoo te zeggen de spil, waarom zich hun denken en doen beweegt, is de gewoonte der lijkverbranding. Deze gewoonte, nu nog gevolgd, staat in ver band met de leer der zielsverhuizing. Volgens de leer der Brahmanen kan men alleen door het verbranden van het lichaam in den hemel van Iodra en van daar in den hemel der hemelen komen. Er kieeft evenwel nog altijd aan de reinste ziel iets van het kwade, waarvan het vuur reinigen moet. Deze theorie, geheel Hindoesch van opvatting, heeft op Bali evenwel practisch een aanvulling verkregen in de leer, dat zelfs voor hoo gere standen de hoogste zaligheid gele gen is, dat men te zijner tijd naar de aarde wederkeert. Vandaar, na de lijken verbranding tal van feesten, waarvan het laatste dient om de ziel te verzekeren, dat zjj op bestemden tijd op ha r aan vraag verlof ontvangt om terug te keeren naar de aarde, ten einde daar weder mensch te worden. De padandan's vinden het verbranden noodig, dit opent alleen den weg voor den hemel, is er verhuizing of terugkeer naar de aarde noodig, dan is er zeker een verzuim gepleegd. Hen moet ztcli weten te behelpen» De vroegere bewoners van de te Kla- rendal, bij Arnhem, onbewoonbaar ver klaarde huizen trachten zich te behelpen door tenten boven kuilen. Een echtpaar, dat in dien treurigen toestand verkeerde, straatmuzikanten van beroep, val de zaak wijsgeerig op. Aan een staak naast hun luchtig verblijf hebben zij een plankje gespijkerd met het opschrift: «Hotel Nooit Gedacht." Maxim en Dowe. Maxim, de uitvinder van het bekende kanon, neemt in de artillenefabriek van Enth in Engeland schietproeven met een pantser, dat hij naar een door hem uit gedacht stelsel in zes uur gemaakt heeft dat volgens hem voordeelen heeft boven hel Dowe-pantser. In een brief aan de Times schrijft hij, dat zijn pantser slechts 38 millin. dik is en niet meer dan 4'/, K.G. zwaar is. Hij maakt zich sterk een pantser te maken, dat even doelmatig is als dat hetwelk in het Alham- bra is beproefd en dat slechts 2,7 K.G. zal wegen. Het geheim daarvoor wil hij aan de Engelsche regeering verkoopen voor den matigen pi jjs van 7 shillings

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2