Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. 76. Tweede openbare vergadering. Voordrachten over oud-katholieke aange legenheden. Sluitiogsrede door de voor- litter van het congres. Alle vergaderingen en bijeenkomsten, loomede de feestmaaltijd en de muziek uitvoering worden gehouden in de ver- ■chillende zalen van de sociëteit Har monie" (de Doelen), ingang Haagsche teer te Rotterdam. De vergadering der leden ziin alleen toegankelijk voor de ingeschreven leden en gasten, op vertoon van hune toe gangskaarten, welke verkrijgbaar zijn aan bet bureau, dat tot het afgeven daarvan in een der zalen van dezelfde sociëteit zitting houdt op Maandag van 's namiddags 5 uur af en op Dinsdag voormiddag van 810 uur. De beide openbare vergaderingen zijn voor ieder belangstellende toegankelijk. De algemeene vergaderingen der «Ver- eeniging Oud-Katholiek Ondersteunings fonds" en van den Altkatholischer Press- und Schriftenverein" zijn toegankelijk voor allen, die aan het congres deelne men, al zijn zij ook geen leden dier ver- eenigingen. Tot het bijwonen der gezellige bijeen komsten, van den feestmaaltijd, muziek avond en watertocht worden ook de dames der congresleden dringend uitge- noodigd. Ds. L. Schouten, predikant bij de Ned. herv. gemeente te Utrecht heeft de vriendelijkheid ter eere van het congres, allen die daaraan deelgenomen hebben, op Vrjjdag 31 Augustus en Zaterdag 1 September, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 4 uur, gelegenheid te geven ter bezichtiging ten zjjnen huize Nieuwe gracht 36 van zijn uitgebreid Bijbelsch Museum, dat onder meer eene groote en prachtige afbeelding van den tabernakel van Mozes bevat. De godsdienstoefening, die tijdens de gewone openstelling van het Museum bij den tabernakel gehouden wordt, zal bij deze buitengewone gele genheid achterwege blijven. Nadere in lichtingen hieromtrent en verdere mede- deelingen omtrent deze hoogst merk waardige en uiterst zeldzame vei zameling zijn aan het bureau van het congres ver krijgbaar. Zij, die zich voorstellen het congres te bezoeken, worden beleefdelijk uitge- noodigd van hun voornemen, zooveel mogelijk vódr 10 Augustns, kennis te geven aan den secretaris van het voor bereidingscomité of aan de secretaris van het plaatselijk comité den heer T. G. de Jong, Zalmhaven 49 te Rotterdam, en indien men wenscht, dat voor een behoorlijk logis zal bezorgd worden, dit daarbij mede te deelen. Het voorbereidingscomité: Prof. J. J. van Thiel, voorzitter. Oberregierungsrath F. Wülffing. Fürsprech Dr. J. L. Weibel. L. W. A. Colombijn, secretaris. Bureau: 192 Singel, Dordrecht,Nederland. Een geval nit Tele. Een gemeente-secretaris deelt onder bovenstaand opschrift het volgende mede in de Gemeentestem-. In eene van Frieslands gemeenten vroeg dezer dagen een 70-jarig gemeente-amb tenaar, die door hchaamsgebieken zijn werk niet meer kon doen, ontslag. Dertig jaren lang had hij de gemeente met eere gediend en welwillend verleende het gemeentebestuur hem dan ook eervol ontslag. Maar, de man vroeg nog iets. een klein pensioentje. Vol vertrouwen, zoo schreef hij in zijn adres, kwam hij tot den gemeenteraad met dat verzoek. Wel wist hij, dat de gemeentewetgever indertijd vergeten heeft te waken voor de belangen van den ge meente-ambtenaar, en bekend was het hem ook, dat evenmin eene bijzondere regeling in de gemeente of een contract hem recht gaf op pensioen, maar toch, vol vertrouwen kwam hij I Immers in dienst der gemeente was hij oud gewor den en gebrekkig, en met trots kon hij bogen op eene dertig jaren lange, trouwe huis van Dennekamp namen zij afscheid en keerden naar het dorp terug. Ver meulen, die even buiten Hezenvelde woonde, was nu alleen en had nog een eind weegs af te leggen, voor hij thuis was. Zoo alleen had hij moeite zich staan de te houden en, o weel hy struikelde over een steen, juist tegenover het huis van Dennekamp, en sloeg voorover in de modder. Bij deze onwillekeurige beweging viel 's mans hoed en rolde zoo ver weg, dat hij dien in het donker niet terug kon vinden. Na een paar pogingen, die, wanneer het fatale voorval op klaarlich ten dag had plaats gehad, den lachlust van velen zouden opgewekt hebben, na een paar vruchtelooze pogingen, hei haal ik, gelukte het onzen president met veel moeite weder op de been te komen, maar bij het zoeken van zijn hoofddeksel geraakte hij weder van den been en moest voor de tweede maal verscheidene pogingen doen om op te staan. Toen hij zoover was, nam hij het heldhaftig besluit blootshoofds naar huis te gaan. Het was stikdonker, zoodal de goede heer Vermeu len niet zien kon, dat hij van onder tot boven vol slijk zat en zijn broek daaren boven gescheurd was. Van den anderen kant zag hij ook de twee boomen niet, die een weinig uit de rechte lijn gescho ven waren, en waar h(j zonder zich te plichtsbetrachting I En thans kon hij niet meer; lichaamsgebreken beletten het hem. De oude gevoelde in zijn eenvoud, dat er naast wettelijke rechten nog een an der, een hooger recht staat, het onbe schreven recht, dat der gemeente verbiedt haar oude ambtenaren, die haar jaren lang trouw gediend hebben, maar niet meer kunnen werken, der armoede prijs te geven. Ja oudjel dat recht bestaat inderdaad; maar ge hebt er niet aan ge dacht, dal het altijd ongestraft met voe ten wordt getreden door ieder, die daar toe lust gevoelt. Vol vertrouwen zond de grijsaard zijn verzoekschrift in. En in gedachten woon de hij reeds de vergadering bij, waarin zijn adres (och, er stond maar weinig in en met bevende hand was het geschre ven) zou worden behandeld Glimlachend hoorde hij het aan met hoeveel waar deering zijn ambtelijke loopbaan door de Edel Achtb. heeren werd besproken, met hoe groote instemming het voorstel om zijn verzoek toe te slaan weid begroet I Tevreden en gelukkig gevoelde hij zich in het vooruitzicht op een onbezorgden ouden uag. Hij had immers zoo weinig; want weelde had hij nooit gekend. Nu gevoelde hij hel eerst, hoe gelukkig het toch geweest was, dat hij, toen hij nog in de volle kracht zijns levens was, in gemeente-dienst was getreden al was het dan ook tegen een gering tractemenlje. Geviijwaard wss hij nu voor de schan de hedeeling te moeten vragen. Ja zeker, trouwe plichtsbetrachting en een welbe steed leven blijven niet onbeloond! En al vooi tmijmerende dommelt de oude in, met een gelukkig I chje om de lippen. We zullen den grijsaard laten lusten, met de stille hoop, dat die rust voor hem de eeuwige rust zij. Want ach, hoe deerlijk zou zyn vertrouwen worden be schaamd Zijn adres kwam bij den Raad en wel vergezeld van een schrijven van B. en W., waarin dezen mededeelden, dat, nu er in de gemeente geen pensioenregeling voor de gem-ambtenaren bestaat en de finan- cieele toestand der gemeente ongunstig is, zij geen vrijheid konden vinden te adviseeren tot inwilliging van het verzoek waarom ze dan ook voorstelden, op het adres i fwijzend te beschikken! En al- zoo geschiedde, met algemeene stemmen, nadat vooraf nog een der heeren de op merking had gemaakt, dat de man altijd voor zijn werk was betaald geworden. Nu, die opmerking was reine waarheid en ze werd derhalve door allen stilzwij gend aangehoord. Van commentaar zal ik me onthouden ik geloof niet dat die noodig is. Het feit echter geeft mij aanleiding, u, mijn heer de redacteur, beleefdelijk te verzoe ken, dit schrijven in de kolommen van uw blad op te nemen, als eene kleine bijdrage ter kenschetsing van de treurige positie der gemeente-ambtenaren, wier lot ook u ter harte gaat. Wellicht komt dit schrijven ook onder de oogen der Regeering, en dan zal zeker bij haar de vraag rijzen: Maar wordier dan niets gedaan voor arme oude of ge brekkige gemeente-ambtenaren? En zoo de Regeering dan één stapje verder gaat en die vraag stelt aan de gemeentebe sturen, dan zal ze, op enkele, zeer en kele uitzonderingen na, tot antwoord krijgen Neen, voor hen noch voor hunne weduwen of weezen wordt iets gedaan, en dat is immers ook niet noodig; want daarvoor hebben we onze barmhartige armenwet! 't Is waarlijk te hopen, dat de regee ring er toch eindelijk van overtuigd worde, dat onze gemeentewet niet meer past in de lijst van onzen tijd en dat hel hoog lijd wordt, die wet, ook in het be lang der gemeente-ambtenaren, te wij zigen. Bedrijfsbelasting. Men schrijft uit Borculo: Tot verbazing der aanschouwers kwam hier gisteren aan het adres van bijna bedenken tegenaan liep. Door deze drie ongelukken kwam de president der hee- ren-sociëteit Concordia thuis met gescheurde broek en beslijkte jas, zonder hoed en tot overmaat van smart met twee builen op zijn voorhoofd. Eén geluk had hij ten minste: niemand had hem tusscheo Dennekamp's en zijne woning gezien. Gij kunt begrijpen, lezer, hoe zijne vrouw en zijn zoon te moede waren, toen zij deD echtgenoot en vader in zulk een toestand te huis kregen. Wat de goede vrouw dien avond, of liever den volgenden morgen, gezegd heeft, is mij niet ter oore gekomen, en ik geloof, niemand. Maar wij hebben den goeden heer te huis gebracht, laten we nu eens teruggaan naar 's mans hoed, den hoed, die in ons verhaal zulk eene belang rijke rol vervult, denzelfden hoed, waarop de titel hierboven doelde. Die hoed was een hooge, zjjden cilin der, naar den nieuwsten smaak, met smallen band en witte voering en van binnen voorzien van het naamkaartje des eigenaars. Dat laatste gaf het middel aan de hand om den hoed ten allen tijde onder eene menigte heerenhoeden dadelijk te herkennen. Door de modderspatten geheel bedorven, was het hoofddeksel nu op het eerste gezicht niet voor dat van den heer Vermeulen te herkennen, maar het alle ingezetenen, die in de beroeps- of bedrijfsbelasting vielen, een circulaire van den volgenden inhoud Uwe aangifte betreffende de belasting op bedrijfs- of andere inkomsten ver- eischt nadere toelichting. Ik noodig U mitsdien uit U vóór den 15 Juli e k. ten mijnen kantore te vervoegen ten einde die toelichting te geven. De circulaire was gezonden uit Groenlo en geteckend door den inspecteur, wiens naam echter niet te ontcijferen was. En dat, niettegenstaande men hier meende, dat de biljetten in optima forrna waren ingevuld. Het meerendeel der betrokkenen had zich dan doen voorlichten door de daar voor aangewezen ambtenaren, aangezien de meeste gestelde vragen zoo zijn ge formuleerd, dat ze op den naam van duidelijk geen aanspraak kunnen maken. De Borculoënaars doen 't beste een extra-trein naar Groenlo aan te nemen. Namens HH. MM. wordt voor de wedrennen te Bussum op 28 Juli a. s. een zilveren bokaal uitgeloofd. Bij het jachtrijden der officieren zal de Koningin aan elk der beide winnende heeren een souvenir uitreiken. HH. MM. zullen den llen Juli Vul- pera verlaten, doch niet in eens door naar Nederland terugkeeren. Zondag werd door de beide stoom- tramlijnen van den Haag naar Scheve- ningen een dienst om de 3 minuten in gesteld. Vervoerd werden door de stoom tram Staatsspoor 15000, door die van de Holl. maatschappij 17000 personen. A. s. Donderdag, zal ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Princes Marie, gemalin van Z. D. H. den Piins von Wied door de troepen alhier in gar nizoen, om 12 uur, op de vlasakkers eene groote parade worden cehouden, welke parade zal gecommandeerd worden door den Luitenant-Kolonel Putman Cramer. De Vereeniging «Liefdadigheid" zal morgenavond te 8 uur in de Lulhersche kerk weder vergaderen tot voortzetting der behandeling van het ontwerp-regle- ment. De leden, ook de contribueerende worden dringend uitgenoodigd deze ver gadering bij te wonen. Op den 30. Juni II. werden weder om 4 militiens der lichting 1894 van het 5. R. I. bevorderd tot korporaal militien. Aan de soldaten J. H. Abbink en S. Lingsma beiden van het 5. R. I. is ter zake van lichaamsgebreken een pen sioen toegekend voor den tijd van een jaar respectivelijk ten bedrage van f 100 en f200. De korporaals titulair J. A. J. M. Schotman, J. A. F. v. Geelkerken, J. H. Quanjer en Baron G. van Utenhoven van het Instructie Bat. zijn op gisteren over geplaatst bij het 5. R. I. Jl. Zondag is de militien H. B. van het 5. R. I. bij het baden in de rivier de Eem onder de gemeente Hoogland verdronken. Zijn lijk werd heden morgen met mili taire eer ter aarde besteld. By den wedstrijd om den coventry- Cross-racer j. 1. Zondag op den Arnliem- schen straatweg alhier gehouden, was de heer Faassen uit Utrecht als eerstaan- komende de gelukkige winner. Aan den wedstrijd namen nog deel: Doornekamp, Beisenberg. Heimig en Van den Dries uit Amsterdam, van den Griendt uit Haarlem, van Hoorn uit Groningen en A, G. Immink, A. F. Vlug. Faassen en Smit uit Utrecht. Daar in den aanvang oneenigheid onder de rijders bestond over het nemen daarin geplakte naamkaartje wees alles uit. Hoewel Vermeulen zich met reden mocht verheugen door niemand gezien te zijn, was het verlies van zijn hoed voor hem toch eer, bedenkelijk feit, dat zeer tegen hem getuigde. De vraag was nu maar, wie het verlorene zou vinden; doch wat wilde het geval? De gepen sioneerde officier stond den volgenden morgen naar gewoonte vroeg op, ging een half uurtje in zijn tuin wandelen en nam toen eens een kijkje op den straat- weg. Wat zag hij? Den hoed van Ver meulen, die ondereen boom lag en dien hij onmiddelijk als zoodanig herkende. Hij bekeek hem eens goed en bracht hem daarop heel kalm naar binnen zon der er tegen iemand iets van te zeggen. Hy verdiepte zich nu in gissingen en trachtte de waarschijnlijkste verklaring te vinden van het zonderlinge feit. Toen hij het evenwel met zich zeiven niet eens kon worden, besloot hij eens h.:t dorp in te gaan om te zien of hij ook een of ander bericht omtrent de zaak in kon win nen. Dien morgen deed hij allerhande bezoeken, al had hij er ook slechts eene gezochte aanleiding toe, ging naar Het Hert en wilde met iedereen een gesprek aanknoopen. Dit baarde te meer verwon dering, omdat hij zich in den laatsten tjjd zoo weinig in het dorp liet zien en der leiding zagen van den Griendt en Wolter van de mededinging af. Dnorne- kamp kwam in Scherpenzeel Ie vallen. De tweede derde en vierde prijs werden respectievelijk behaald door de heeren Vlug, Beisenberg en Smit. In den wedstrijd 'over 25 K.M. uitge schreven door de Amersfoortsche wiel- rijdervereeniging U. D. I. werd de eerste prijs behaald door M. Eysink in 48 min. Als tweede en derde kwamen respec tievelijk aan de heeren Immink en Van Hoorn. Onzen stadgenoot den heer A. Boks is voor f 14.600 gegund het leggen der rails van Buinermond tot ter Apel om streeks 16 Kilometer, voor rekening der te Veendam gevestigde eerste Groninger Tramwegmaatschappij. Maandag ochtend raakte een ren paard van luit. baron V. H. aangespannen voor een lichte dogcar, in de St. Andries- straat aan het hollen. De koetsier viel er dadelijk af en werd inde buurt ingedragen. Het razende paard holde het Singel af en regelrecht den winkel in van den heer Sinnige aan de Kamperbinnenpoort. Daar de deur niet breed genoeg was om de tilbury door te laten werd deze laatste als te pletter gereden. Het paard, van zijn strengen bevrijd, holde de winkel door tot in een daarachter gelegen kamer, waar het tot staan werd gebracht. Een wonder mag het heeten, dat mervouw S. die met haar dochtertje op den arm in den win kel stond niet door het paard werd aan gereden en met den schrik vrijkwam. De materieele schade aan winkelgoederen en ruiten is niet groot. Het paard en de koetsier bekwamen lichte kneuzingen. Geslaagd voor het Eindexamen aan het Gymnasium alhier, voor diploma A de heeren: C. Deelder, B. S. Dijkstra, J. L, H. de Jong Schouwenburg,A. Smit, A. M. van der Most van Spijk, W. Stap en H Pomes. Voor diploma B de heer: E. J. van der Noordaa. Een leerling en twee extranei werden afgewezen. De Heer Kaplanskie, Tandarts te Am sterdam is voortaan bij den Heer Bilder- derbeek, Langestraat 22 alhier te consulteeren. Zie advertentie). Een stilstaande locomotief, of een dergelijke machine zonder stoom is een onnut meubel. Zoo althans schijnt het bestuur der vereeniging van dien naam er over te denken. Zaterdag 14 Juli a.s. toch wordt den leden een concert aan geboden afgewisseld door luimige voor drachten. Wij werdeD in staat gesteld kennis te nemen van hel programma en kunnen de nieuwsgierigen al vast mede deelen, dat dit zeer veel belooft. De vriendelijke prettige tuin van het café «de Arend" zal voordeze feestelijkheid nog eens extra worden versierd pn a giorno worden verlicht. Een bal champètre onder leiding van den heer Duuioulin zal liet feest besluiten. Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nummer omtrent de feeslelijk heden op morgen in het Geniekamp te Soeslerberg te houden, kunnen wij nog nader mededeelen, dat zij zullen aanvan gen des morgens met een reveille door het muziekcorps. Te 12 uur wordt op het terrein vóór de legerplaats eene groote parade gehouden, waarna de eigenlijke feestelijkheden in het Kamp aanvangen. Deze zullen bestaan in gym nastische oefeningen, mastklimmen, boeg- sprietloopen, zakloopen enz. Door de onderofficiers- en soldaten-tooneelvereeni- gingen zullen voorts uitvoeringen worden gegeven terwijl de zangvereeniging «Sol- datenkoor" mede zich zal doen hooren. Wij herinneren stadgenooten nogmaals dat den geheelen dag de ingang tot liet Kamp voor eenieder vrij is. Een kijkje daar te gaan nemen zal zeker niemand zich beklagen. met velen zijner vroegere vrienden in het geheel niet meer omging. In De Zon kwam hij nooit meer en de leden der sociëteit vermeed hij zoo veel mogelijk. De ware reden daarvan lag hoofdzakelijk in zijn weinie eervollen terugtocht, waar over zich de fiere man t en weinig schaam de; doch hy tiachtte zich zelf te beduiden, dat de oorzaak alleen gelegen was in de antipathie, welke hij gevoelde tegen dege nen, die zijne verdiensten miskend en hem zelfs beleedigd hadden. Er was slechts één weg ter verzoening open, en deze was: hem nog president te maken, dat immers volgens het reglement ieder jaar kon geschieden. Ceasar wilde liever in een klein dorp de eerste, dan Rome de tweede zijn: Dennekamp, die meende iets van den aard des ulmachtigen lieer- schers te bezitten, althans genoeg om zich deze vergelijking te veroorloven, Dennekamp wilde in de sociëteit Concordia niet de tweede zijn. Hij verrees dus al het ware weer voor de conversatie in Hezenvelde, en daar de gesprekken van menigeen over het feest van den vorigen avond, liepen gelukte het hem spoedig zooveel te weten te ko men, als hij voor zijn doel noodig had. Eenige leden der sociëteit lieten zich in zijn bijzijn eenige woorden ontvallen, die op den president doelden, en waaruit de Bij gunstig weder zal Zondag avond 8 Juli op het terras der sociëteit «Ainicitia een concert gegeven worden dour de stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie onder directie van den heer G. K. G. van Aken. De volgende num mers zullen worden uitgevoerd 1. Marsch der Bersagliere Eilenberg, 2. Ouverture «Domino Noir," 3 «La Vague" Valse de Conceit O. Métra, 4. Grande Fantaisie de l'Opéra «Faust" Ch. Gounod, 5. Overture „Phèdre" Mas senet, 6. «Ave Maria" Lied Fr. Schubert 7. a. Schmiedeliedchen b. Die Nachtigal und die uilenberg Frosche, 8. Souvenir de Fr. Chopin Grande Fantaisie I. H. Bekker. De Amerikaansche steden geven zich veel moeite om de ellende, ontstaan uit de voordurende werkloosheid, te ver zachten. Zoo betaalt de stad Chicago aan alle arbeiders, die in de stadsparken of aan den aanleg van stiaten en kanalen bezig zijn, één dollar per dag terwijl ook de kerkgenootschappen by deze werkver schaffing met de burgelijke gemeente hand in hand gaan. Te Cincinnalie werden onlangs ten behoeve der werkloozen 30,000 dollars toegestaan tot aanleg van stadsparken. Ook te Baltimore worden nieuwe straten aangelegd of de oude opnieuw bestraat. Zoo trachten de meeste Amerikaansche steden aan den nood tegemoet te komen. Alleen te New-York, waar de werkloos heid tengevolge der immigratie ook in het beste jaargetij het toppunt van ge heel Noord-Amerika bereikt, wordt niets daartegen uitgericht. In de Italiaansche Kamer van afge vaardigden heeft Crispi verschillende voorstellen gedaan tot vervolging van hen, die tot misdaad ophitsten en den moord verheerlijken. Hij stelde voor de behan deling er van dringend te verklaren en de Kamer stond dit ten slotte toe. Crispi deelde mede, dat Badin, staats- journalist, die den slag van Mersela me- destreed, gistermorgen door een anarchist met dolksteken doorboord is omdat hij een artikel tegen de anarchisten geschre ven had. Tengevolge van zijn wonden is het slachtoffer bezweken. In de Leeuw. Courant komt het volgende bericht uit Zevenwouden voor: In zeker Friesch dorp werd aan eene vrouw, die op verzoek van haar man bij zijne ouders aldaar sedert geruimen tijd logeert, door een deurwaarder een vonnis beteekend, waarbij uitgesproken werd scheiding van tafel en bed tusschen haar en haar man, zonder dat zij er iets van wist, dat die zaak bij de rechtbank te A. was aan hangig geweest. Haar man woont in een dorp in Noord-Holland en te zijnen huize waren de oproeping om voor den presi dent der rechtbank en later de dagvaar ding, dat zij voor de rechtbank moest verschijnen, beteekend. De man, in plaats var. aan den deurwaarder mede te deelen dat zijne vrouw in Friesland vertoefde, hield stilletjes de stukken achterwege, waaruit volgde, dat de vrouw noch voor den president noch voor de rechtbank ver scheen, waarop de scheiding van tafel en bed bij verstek werd uitgesproken. Ten eenenmale onbekend met de wets bepaling, dat zij van deze uitspraak bin nen 14 dagen in verzet kon komen, liet de vrouw dien termijn zonder verzet ver strijken en is dus zonder haar voorkennes en tegen haar wil van haar man ge scheiden. officier opgemaakte, dat deze om het maar zonder meedoogen te zeggen dronken was geweest. Tevens ving hy het een en ander op, uit een gesprek, dat tusschen twee andere heeren in Het Hert gevoerd werd, en hij wist nu, dat zijn vijind alleen voorbij zijn huis was gekomen. Het kon dus niet anders of hij moest daar zijn hoed kwijt geraakt en te beschonken geweest zijn om dien op te zoeken. Dennekamp was in zijn nieuws gierigheid bevredigd en ging weer naar huis. Dat hij hartelijk sous cape lachte en wonderveel pleizier had, begrijpt men. De president der sociëteit Concordia dron ken geweest, zijn hoed onderweg gelaten, bloodshoofds naar huis gezwierd I Het geleek wel een voorvalletje met een ge- meenen dronkaard! Het was schandelijk I De goede naam was er mee gemoeid I En hij, Dennekamp, had dit sterksprekend bewijs in handen I Hoogstwaarschijnlijk was hij de eenige, die er iets van wist; hij had dus de eer en den goeden naam van zijn tegenstander in zijne macht. Welk een krachtig wapen gaf het toeval hem nu niet in handen en hij had zoo lang naar eene goede gelegenheid gezocht om tot eene afrekening met hem te komenl Dennekamp wist, hoeveel eergevoel de rentenier bezat en hoe hij alles zou doen om zijn goeden naam te handha ven; hij wist, hoe streng zijne begrippen waren van eer en zedelijkheid en hoe zwaar bij hem vooral in dezen elke over treding wocg. Wordt vervolgt).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1894 | | pagina 2