BUITENBAND. Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. schillende zaken en is in die vergadering tevens besloten het bedrag der uitkeering vast te stellen als volgt: 1°. aan de pe riodiek ondersteund wordende gewone leden en dito weduwen van leden, die voor zoover zij reeds gehuwd tijdens hare echtgenooten zich iu actieven dienst bevonden, het bedrag van f20; 2°. aan de leden die niet vallen in de termen van periodieke uitkeering, doch wel voor eene buitengewone gratificatie in aan merking komen, het bedrag van f 15; 3°. aan de periodiek ondersteund wordende weduwen, die gehuwd zijn, nadat hare echtgenooten den militairen dienst met pensioen verlieten, alsmede de weduwen die voor een buitengewone gratificatie in aanmerking komen, het bedrag van f 12.50. Alhoewel volgens het besluit van de algemeene vergadering, de weduwen der tweede categorie slechts de helft zouden ontvangen van het bedrag aan de perio diek ondersteund wordende leden toege kend, zoo meent hel hoofdbestuur wel in den geest van alle afdeelingen te han delen door het bedrag van f 10 op f 12.50 te stellen. De bijdragen van het actief doende leger beneden den rang van officier, be liep van Maart tot 22 Dec.'94 f2267.885, waaronder niet minder dan f 1792.3b5 van het Centsfonds. Gister-morgen ontving de Telegraaf het volgende telegram uit Batavia: Op Tjampea is een complot ontdekt, dat zich ten doel stelde de Europeanen en Chineezen op dit landgoed te ver moorden. De hoofdaanlegger met vijf tig zijner makkers werden gearresteerd, zonder dat zij weerstand boden. Bij dit belangrijke telegram teekenen wij san, dat Tjampea een particulier landgoed is in de residentie Batavia, afd. Buitenzorg, distr. Leuwiliang, op de noordwestelijke helling van den G. Salak. Het landhuis Tjampea ligt 9'/j paal west- nooidwest van Buitenzorg. Eigenares van het landgoed is mevr. A. R. ten Houte de LangeBenjamins; huurster de Maat schappij tot exploitatie van Rijstlanden op Java «Michiels Arnold" te 's-Graven- hage, administrateur C. J. W. van Mot man. De voornaamste producten zijn koffie en thee en verder vogelnestjes en padi. Het land was sinds eenigen tijd van Chineezen in onderhuur gegeven. Dat de Chineesche admiraal Ting, de bevelhebber van het eskader in de haven van Wei-hei-wei, onderhandelingen heeft aangeknoopt met admiraal Ito, den com mandant der Japansche vloot, hebben wij reeds gemeld. De toestand der Chineesche oorlogs schepen in de haven weid dan ook onhoudbaar. Zoolang de Japanners uit sluitend meester waren van de westelijke forten, konden de Chineesche oorlogs schepen nog een schuilplaats zoeken onder bescherming van de kanonnen der ooste lijke forten, waarvan zich nog eenige in de handen der Chineezen bevonden. Naarmate echter de Japanners ock meer in oostelijke richting vorderden, werd het vuur, dat door de Japanners tegen de Chineesche schepen voortdurend werd onderhouden, steeds gevaarlijker. Vandaar, dat de Chineesche admiraal, ziende, dat hij toch niet kon ontsnappen en een tweeden aanval der Japansche vloot duch tend, besloot zijne schepen aan den vijand over te geven. De Japansche admiraal nam de voor waarden, welke admiraal Ting stelde, onmiddellijk aan. Aan alle Chineesche matrozen, zoowel als aan de Chineesche soldalen, die zich nog in de forten be vonden, is lijfsbehoud toegestaan, maar daarentegen moeten alle schepen, benevens de geheele ammunitie, aan de Japanners worden overgeleverd. De Japanners zijn nu niet alleen meester van alle forten in de nabijheid van Wei-hai-wei, maar tevens zijn zij nu in het bezit gekomen van dertien Chineesche oorlogsschepen, waaronder eenige pantserschepen der eerste klasse. Over de vredesonderhandelingen is nog niet veel bekend. De correspondent van de »Kölnische Zeitung" te Yokohama beweert te weten, dat de Japansche regeering, nadat China zijr.e afgezanten uit Nagasaki heett teruggeroepen, heeft verklaard, dat zij nu niet meer in onder handeling wil treden, tenzij te Peking, wanneer de hoofdstad van het Chineesche rijk zich in handen der Japansche troepen bevindt. Van andere zijde wordt daarentegen gemeld, dat Japan ten allen tijde bereid is de onderhandelingen te hervatten, mits China gedelegeerden zende, die van eene volledige volmacht voorzien zijn. Japan blijft eischenzelfstandigheid van Korea, afstand van de haven van Port- Arthur en Wei-hai-wei en eene schade loosstelling voor de oorlogskosten ten bedrage van 200,000.000 pd. st. De eischen der Japanners worden dus steeds hooger en vermoedelijk zullen zij nog wel hooger worden, naarmate de Japan sche troepen meer vorderingen maken. Volgens de >NeW-York Herald" begint de Japansche regeering zich ongerust te maken over de vriendschap tusschen Rusland en Engeland en is zij beducht voor gemeenschappelijk optreden dezer beide staten ten gunste van China. Voor- loopig bestaat daarvoor geen gevaar, maar toch kan natuurlijk de toenadering, die zich tusschen Rusland en Engeland vertoont, niet zonder invloed blijven op de houding der Japansche regeering. De omstandigheden zijr, derhalven op het oogenblik zeer gunstig voor China om op niet al te zware conditiën vrede te kunnen sluiten. Tot dusver schijnt het echter der Chineesche regeering met haar vredesonderhandelingen nog geen ernst te zijn. Gedurende den loop van het jaar 1894 werden in het R. C. St. Josephs- gesticht opgenomen 20 mannen en 18 vrouwen; 5 mannen en 4 vrouwen ver lieten het gesticht, onder welke drie eerwaarde zusters, die elders in een ge sticht werden geplaatst, terwijl 9 mannen en 7 vrouwen zijn overleden. D» gezcr.d heidstoestufni was in het afgeloopen jaar redelijk. De eerwaarde zusters hebben, evenals in voorafgaande jaren, met de meeste bereidwilligheid en liefde, hulp en bij stand aan zieken en gebrekkigen, zoowel binnen als buiten het gesticht, verleend. In het R. C. meisjes-weeshuis zijn in het vorig jaar geene kinderen opge nomen, noch overleden. Gedurende het afgeloopen jaar zijn in het R. C. jongens-weeshuis twee jongens opgenomen. Op den 1 Januari van het vorig jaar telde de vereeniging tot bevordering van 's lands weerbaarheid zEendracht maakt Macht" 32 werkende leden. In den loop van dat jaar traden 7 personen als lid dier vereeniging toe, terwijl 8 wegens dienstplicht en vertrek naar elders haar verlieten, zoodat zij op 1 Januari 1.1. 31 werkende leden. De kosten werden uit de contributiën der leden bestreden. Door het burgerlijk armbestuur is in het vorig jaar bedeeliug verstrekt aan 256 gezinnen en 107 eenloopende per sonen, tezamen 1152 leden tellende, die f7704.35 aan onderstand genoten, met inbegrip van f90.80 voor kosten van handelsartikelen, kleedings- en lig- gingsstukker., waarmede eenige hunner werden ondersteund. Onder het aantal bedeelden zijn opgenomen 83 vrouwelijke gezinshoofden en 58 eenloopende vrouwen, respectieveljjk rnet zdoorloopenden" onder stand van f 1729.90 en van f 1412.50, Maar reeds klopte de korporaal Mustaccio met verdubbelde slagen op de deur. Een oogenblik dralens kon alles bederven. »Vertrekl vertrek 1" zeide Alma. Voor dat Mario zijne tegenwoordigheid van geest terug had bekomen, ging de deur der gevangenis open. Alma en Marina gingen op zijde en hij bevond zich tegenover den korporaal Mustaccio, die hem een oud musket in handen gaf, en hem zeide: »Volg mijl" Mario liet zich werktuigelijk geleiden, nauwelijks wetende of hjj waakte of dat hij de speelbal was van eene of andere begoocheling. Onderwijl waren Alma en Marina naar hare kamers teruggekeerd. Ofschoon het vooronderstelde kind van Ercole zeer bedroefd was, opende zij haar venster en wachtte in onbeschrijfe- Ijjken angst de vervulling af der beloften van korporaal Mustaccio. Weinige oogenblikken later zag zij eene patrouille over het bolwerk loopen, om den schildwacht af te lossen. De nieuwe schildwacht bleef een oogen blik onbeweeglijk staan, maar toen de patrouille zich verwijderd had, wierp iiij helm, mantel en musket weg, be schouwde een oogenblik met bitteren blik het oude kasteel van Ercole en sloeg den weg naar de vallei in. »Heb dank, mijn God I" zeide Alma, op de knieën zinkende. Mario was gered I Wat den korporaal Mustaccio betreft, wij moeten voor goed afscheid van hem nemen, daar hij deri volgenden morgen van Marina een liefderijken wensch kreeg, die zjjne voornemens belangrijk wijzigde. De kamenier vertelde hem dat zijn mantel, helm en musket, door den ge vangene op het gras achtergelaten, ge vonden en herkend waren, en dat zij het aan hem overliet hoe zich uit deze zaak te redden. De korporaal Mustaccio vond als een man van gezond verstand, dat met de dubbele kans van gehuwd en gehangen te worden, het beter was te vluchten, ten einde het eene -en het andere te ontkomen. Hij drukte daarom ridderlijk een af scheidskus op Marina's mond, die hem liet begaan, te gelukkig er zoo goedkoop af te komen, en Mustaccio verliet het fort met het voornemen naar de bergen te gaan en bij de eerste vrijbende, die hij zou ontmoeten, dienst te nemen. Toen zij hem met zulk een bewon derenswaardige kalmte zag vertrekken, vouwde Marina de handen, slaakte een diepen zucht van verlichting en dankte alsmede 15 vrouwelijke gezinshoofden en 6 eenloopende vrouwen respectievelijk met vlijdelijken" onderstand van f 161.95 en van 95.25. Twee harer kwamen uit andere gemeenten aan, alwaar zij geen onderstand genoten, en een uit hel rijks gesticht te Veenhuizen. Briefjes waarop genees-, heel- of verloskundige hulp en geneesmiddelen kosteloos werden ver kregen, werden ten getale van 1116 afgegeven, alzoö 104 méér dan in 1893. De ontvangsten bedroegen f8104.33, waaronder fo93.01 aan renten van belegde kapitalen, f 188.75 verhaalde onderstand op ondersteunden en f7522.87 subsidie uit de gemeente-kas. De uitgaven be liepen mede f8104.33, waaronder f250 tractement van den Secretaris-penning- meester, en f100 jaarwedde van den bode, benevens f 49.98, voor schoonmaak- behoeften, gasverlichting, drukwerk enz. In 1894 werd f79.38 minder aan onderstand verstrekt dan in het jaar te voren. In den aanvang des vorigen jaats werd de secretaris-penningmeester, door de gift van een ongenoemden wel doener, in de gelegenheid gesteld aan eiken bedeelde een brood uittereiken, waardoor eenigermate is tegemoet ge komen aan de behoeften van ongeveer 800 hoofden van een gezin of eenloopende' personen, ondersteund door het burgerlijk armbestuur of een der kerkeljjke armhe- sturen. Van een anderen gever, den heer E. S. Visser, te Amsterdam, oud inwoner van Amersfoort, ontving de zelfde in December 1894 eene bijdrage van f25 in de kosten van brood dat in de daaropvolgende maand aan de armen is uitgereikt. Ter vergadering van den 15 Mei 1894 deelde de heer W. A. Croockewit, wet houder, voorzitter van het armbestuur, mede, dat hoofdzakelijk de intrede van van het 70e jaar hem geleid heeft tot het besluit ontslag te nemen als lid den gemeenteraad, zoodat hij weldra zou ophouden als voorzitter optetreden. De veeljarige ondervinding en kennis van den heer Croockewit, bijzonder in zaken het aim wezen betreffende, deed het armbe stuur het genomen besluit van den be kwamen leider zijner vergaderingen zeer betreuren. De heer C. Koppejan, benoemd in specteur van politie te Nijmegen, nam gister afscheid van het personeel der agenten alhier, lij welke geleeenheid l.eiii, namens het corps, een souvenir, bestaande in een zilveren inktstel, werd aangeboden. Hel geschenk moest tevens dienen als bewijs van hoogachting en waardeering, en van de groote mate van tevredenheid waarmede men onder en met hem gedurende de zes jaren, die hij hier de betrekking van inspecteur van politie vervulde, had gewerkt. Ter Donderdagavond gehouden al gemeene vergadering van de Amersfoort- sche begra/enis-vereeniging werd door den Diiecleur verslag uitgebracht over het jaar 1894. Uitdat verslag blijkt, dal in genoemd jaar de tusschenkomst der vereeniging weid ingeroepen voor 67 begrafenissen, als: naar de le klasse voor 13 personen boven de 12 jaar en 1 persoon beneden dien leeftijd; naar de 2e klasse voor 7 personen en 1 persoon beneden den 12 jaiigen ouderdom; naar de 3e klasse voor 5 personen boven en 5 personen bene den de 12 jaar; naar de 4e klasse voor 11 personen boven en 5 personen bene den den 12-jarigen leeftijd; en naar de 5e klasse voor 14 personen boven en 5 beneden den ouderdom van 12 jaren, onder welk getal van 14 er 7 voor reke ning der gemeente en 7 voor het St. Pieters en Bloklandsgasthuis en het diaconie oude mannen- en vrouwenhuis zijn uitgevoerd. Er werden in 1894 5 begrafenissen meer uitgevoerd dan in het jaar te voren. Het leden-aantal bleef gelijk aan dat in 1893 en bedraagt plus minus 375. De aansprekers en dragers kweten zich op verdienstelijke wjjze van hunne den hemel dat hij haar voor zulk een ongeluk had bewaard. NEGENTIENDE HOOFDSTUK. DE VERLOVINGSFEESTEN. Toen hij de vlucht van zijn gevangene vernam, kende de woede van den ouden Ercole geen grenzen. Het berouwd" hem bitter niet dadelijk den zoon van zijr. vijand te hebben doen worgen I maar het was te laat, en Mario was reeds ver weg Alma bleef hem echter over, en op zekere oogenblikken kwam de gedachte van zich op haar te wreeken hij hem op en bedwelmde hem bijna; maar zijn belang was hier in strijd met zijn haat, en de zachtheid van het arme kind ont wapende zijn arm- Na dezen aanval van machtelooze woede, verviel hij weder in zijne vorige vrees, en geen anderen uitweg ziende dan de verbintenis van zijne voorgewende dochter met het machtige huis van San ta Fiore, vertrok hij den volgenden dag naar Spoleto, in het laatste zijnen domei nen een sterk garnizoen achterlatende. Den volgenden avond, de avond voor de verloving van den markies de Santé Fioie met de dochter van den ouden taak, terwijl gedrag, oplettendheid, enz., hun alleszins aan-praak geven op waar deering. Ter aanvulling van eene be staande vacature werd tot bestuurslid verkozen de heer P. J. Frederiks. Men zou waarlijk niet zeggen als men de goedgevulde zaal bij den Heer A. Weiy had gezien, dat de koude in de laatste dagen zoo streng is. Ieder trachtte, als het ware nog onder den indruk der voorlaatste voorstelling der tooneelisten, Directie Mevrouw Bakker een plaats te krijgen, om de voorstelling »De Roode brug" of de nacht van den 14 November, drama in 5 bedrijven of 6 tafereelen naar het Fransche drama »Le pont louge," gevolgd door het blijspel in één bedrijf: Een huzaar in de kist, bijtewonen. De indruk van het drama was buiten gewoon, de misdaad en wroeging dien tengevolge, werden zoo karaktervol weer gegeven, dat het alle spelers tot lof strekt. Alle meJespelers vervulden hunne rol uitmuntend, doch een woord van lof aan den Heer M. T. J. Gerlach als Gilbert Gauthier, en aan Mevrouw Marie Ger lach als Rosalie, is verdiend voor het weergeven der moeielijke karakters. Het blijspel werd lief afgespeeld en menig gulle lach kloDk door de zaal. Mejuffrouw Wilhelmina die ook in 't drama als Martin (travestie) aardig speelde, deed het als Truitje in 't blijspel niet minder. Aan den ondernemer den Heer A. Wery ons compliment voor zijn streven, aan de familie Bakker onzen dank. Mogen we hun spoedig weder op de planken zien. Bij Kon. Besl. is benoemd tot kolonel-commandant van het 3e regiment infanterie de luit.-kolonel W. Hingman van het 5e regiment alhier in garnizoen en is in zijnen rang overgeplaatst bjj het wapen der infanterie en wel bij het 5e regiment de majoor J. A. van Eybergen van den generalen staf. De korporaal P. de Lugt van het 5e Regiment infanterie is op zijn verzoek overgeplaatst bij het 4e Regiment in gamizoeD te Leiden. De 2e luitenant B. Jasink van het le Regiment infanterie is op zijn verzoek overgeplaatst bij het 5e Regiment infan terie alhier in garnizoen en wordt inge deeld bij de 2e compagnie 4e bataljon. Door den Minister van Oorlog is bepaald dat het witte koord aan den sabelkwast, voor zoover dit thans door de onderofficieren en minderen van het wapen der infanterie wordt gedragen, wordt vervangen door een zwart koord. Bij vonnis van den krijgsraad in het 3e Militaire arrondissement van den 15 Februari is Jan Kooistra, soldaat bij het 5e Regiment infanterie, schuldig ver- klaaid aan eerste desertie in tijd van vrede, door zonder verlof langer dar, twee dagen van zijn korps 8fwezig te zijn, met medeneming van goederen boven de tenue van den dag, en vrijwillige terugkomst binnen vier weken, en ver oordeeld tot een militaiie detentie voor den tijd van twee maanden en in de proceskosten. Lie korporaal A. van Loon van het 5e Regiment infanterie is door den IiT?ipec- teur van het wapen, overgeplaatst naai het Regiment Grenadiers en Jagers. De gewone maandelijksche Zen dingsbidstond zal a.8. Dinsdag 19 Febr. des avonds te 8 uren gehouden worden in het Gebouw Volksheil. Gedurende dit jaar zullen in onze gemeente de navolgende murkten gehou den worden: paardenmarkten op Maandag 25 Maart, Donderdag 18 Apnl, Dinsdag 20 Augustus en Donderdag 17 October. Rundveemarkten op Donderdagen 4, 11, 18 en 25 April, 2, 9 en 16 Mei, Vrijdag 24 Mei en op Donderdag 18 Oct. ossenmarkt. graaf Ercole, zou een schitterend bal, in de zalen van het paleis des graven te geven, den geheelen adel van Spoleto vereenigen. Het scheen dat de kleine hoofdstad van den graaf eensklaps uit haar slaap ontwaakte, en dat eene wel doende fee haar tooverstokje had aange raakt. Spoleto geleek dien avond op een belooverd slot. Het bal begon te tien uen. De bloed verwante san den markies vervulde de plaats eener gastvrouw met sierlijkheid en hartelijkheid. Wat den markies betreft, de bals en feesten hadden minder aantrekkelijkheid voor hem dan eene wilde zwijnenjacht, maar hij vond zijne verloofde zoo bemin nelijk, dat hij zich voor de eerste maal zijns levens niet verveelde. Dit was niet het geval met de arme Alma. Bleek, met neergeslagen oogen, gevoelde zij zich eenzaam te midden eener onver schillige menigte, evenals een schipbreuke ling aan alle kanten door den onmetelijken oceaan omgeven. Eene doodelijke droef heid had zich van haar meester gemaakt. De zwoele lucht in de balzaal, de koele nachtwindjes gleden over haar hart en voorhoofd zonder er binnen te dringen een slachtoffer, vooraf besloten zich te onderwerpen, zocht zij niet langer tegen het lot te worstelen, dat haar wachtte. (Wordt vervolgd.) De aartsbisschop van Utrecht, mgr. P. M. Snickers heeft benoemd tot kapelaan in de parochie van O. L. V. H. alhier den Weleerw. Heer E. IKolkman. Ter gedeeltelijke rectificatie van een bericht in ons vorig nummer, diene, dfit de heer F. Rauh geen deel heeft uitgemaakt der beooi deelingscommissie voor den gehouden wedstrjjd in het schoontijden op de Maath. Wenken voor Schaatsenrijder». Bij het vele gebruik dat tegenwoordig van 't schaatsenrijden wordt gemaakt, kan 't nuttig zijn, iedereen te verzoeken, rechts uit te wijken bij 't tegenkomen van anderen, waardoor zeer velen bevrijd zullen blijven van onaangename botsingen. Ook verdient het aanbeveling om wan neer men met lange rijen rijdt, achter elkaar te blijven; immers wanneer iemand die in het midden lijdt, uit die rij uitgaat om de anderen voorbij te schieten loopt hij veel gevaar met de tegen- komenden in aanraking te komen. Zegt het voort. Ook eeu barometer. Een grappenmaker schrijft aan de N. R. Ct.; De barometer heeft mij in den laat- sten tijd herhaaldelijk parten gespeeld. Hij voorspelde veranderlijk weer en zel den hadden we zoo lang standvastig weer; hij wees storm aan, terwijl een volkomen windstilte intrad. Mijn ver trouwen in het kwik heb ik dan ook ge heel verloren. Na lang zoeken heb ik eindelijk een onfeilbaren weeraanwijzer gevonden. Hij bestaat eenvoudig uit een strik van touw, die ik in mijn tuin aan een boom heb opgehangen. Hij wijst als volgt aan Schoon weer als hij droog is en stil hangt. Regen wanneer de strik nat is. Veranderlijk wanneer hij nu eens nat, dan weer droog is. Wind wanneer hij heen en weer bengelt. Vorst wanneer hij bevroren is. Uit Nijmegen wordt gemeld: Als bewijs, dat het ijs zich in den Rijn degelijk heeft vastgezet, kan dienen, dat gisteren bij Malburgen een wagen met paard, beladen met 2300 pond aan vracht, er ongehinderd is over getrokken. BVRGELIJKE STANDEN. Amersfoort, GEBORENB Febr. Petrus Leonardus Hubertus, z. van Franciscus Petrus Hubertus Besters en Maria Wilhelmina Hubertina Derkx. 6 Febr. Dina Maria Elbarta, d. van Elbartus Hendrik Jau Meinen en Cor nelia van Niekerk. 7 Febr. Heudrik, z. van Gerrit Snijders en Maria Petronella Meijer. 8 Febr. Johannes Jacobus Alexan der, z. van Johannes van Kempen en Maria Kleijn. Petronella, d. van Peter van Bek- kum en Aaltje Weerdman. Martinus Reinier, z. van Teunis Wijnands en Dirkje Bosch 10 Febr. Petrus Jacobus, z. van Petrus Josephus de Bruijn en Margaretha Bosselaar. 11 Febr. Hendrika, d. van Johannes Philippus van Oostveen en Wil- lemijna Tolboom. 12 Febr. Jan, z. van Evert Fluit en Beertje Bunt. GETROUWD: 12 Febr. Gijsbertus Mos- tertman en Wilhelmina van Koot. 13 Febr. Jacobus Langras en Hendrika van Bar- lingen. OVERLEDEN5 Febr. Een levenl. aang. kd. m. gesl. van Dirk van Daal en Catriua van Eck. 6 Febr. Jacobus Berendse 3 j. Hendrika Maria van Doornik B2 j. echtg. van Hendrik Volp. 7 Febr. Marinus Vrugterman 6 m. Johanna Haverkamp 63 j. ongeh. 10 Febr. Hermanus van Bogerijen 79 j. ongeh. 11 Febr. Huibert Voordouw 79 j. ongeh. Rijnders Prins 79 j. wedr. van Johanna Christina van Werk hoven. Catrina Morre 10 m. Lensden. GEBOREN10 Febr. Willem, z. van Teunis Jan Keurhorst en Eva Hermina ten Broek IB Febr. Willem z. van Wouter van Ginkel en Luitje Pothoven. ONDERTROUWD: 14 Febr. Jan de Bruin, B3 j. wedr. van Antje Hannissen en Hendrikje van de Lagemaat 62 j. wed. van Casper Hopman. OVERLEDEN 8 Febr. Geertruida Rol ler B4 j. ongeh. 10 Febr. Rikje van Moorst, 61 j. wed. van Johannes Eldens. 12 Febr. Gijsbert van der Horst, 63 j. echtg. van Dirkje van den Brink. Woudenberg. GEBOREN 8 Febr, Everarda Gijsberta, d. van Jan Veenendaal en Hendrika Geer truida Hardeman. 10 Febr. Roelof, z. van Hendrik Versteeg en Elizabeth Blanwan- draad. MARKTBERICHT, AMERSFOORT, 15 Febr. 1895. Tarwe f0.— Rogge f0— Boekweit f0.— Appelen fO.— A f0.Peren f0.— a f0— Klei- aardapp. f0.afO.Zandaardapp. f0.af0. Hoendereieren f4.a f5.50 per 100 st. Eenden f 0.a f 0.Boter f 1.05 A fl.35 per kilo Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas f0.f0. Kippen f0.60 A fl.10 Kuikens II.— fl.25 Piep-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2