Gemengd Nieuws. BINNENLAND. BUITENLAND. studie, ook op het gebied der electro- techniek de bekwame practische werk man, die zoowel bij het publiek als bij zijn patroon nog steeds in hooge waarde wordt gehouden. De matinée door de stafmuziek van het 5e regiment infanterie, die jl. Woens dag om het regenachtige weder moest worden uitgesteld, zal bij goed weder morgen middag te 2'/, uur op het terras der Sociëteit] «Amicitia" gegeven worden. Hedenavond vergadert de Kiesver- eeniging Amersfoort" tot het stellen van een candidaat voor de Provinciale Staten bij de ophanden verkiezing. De R. K. Kiesvereeniging «Recht en Orde" heeft in hare Donder dagavond gehouden vergadering tot haren candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Provinciale Staten de heer C. T. van Beek alhier. De gewone maandelijksche Zen dingsbidstond zal gehouden worden Dins dag 30 April e.k. des avonds te 8 uren in het Gebouw Volksheil. De Kiesvereeniging «geloof en liefde" heeft tot hare Candidaten voor het Kies college bij de Hervormde gemeente te Amersfoort verkozen de Heeren G. E. ter Beek, G. Blok, G. Boshuizen, J. Busquet, H. J. van Hensbetgen, Mr. J. van der Leeuw, J. C. Leinweber, G. J. Slothouwer, N. Velshein, aftredende leden. W. Ipenburg, H. Jonker, (Ulr. str.) W. van der Linden, Joh.zn. Appelmarkt De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat van af 1 Mei e. k. de buslichtingen aan het kantoor voor de veizending per spoortreinen zul len geschieden als volgt: Spoortijd (20 minuten achter bij den plaatselijken tijd). Richting Amsterdam. 7 30, 7.45, 10.25, 11.35, 1.25,1.30,5.20, 7.-, 9.15. Richting Zutphen. 7.—, 11.—, 2.45, 6.30, 8.50. Richting Utrecht. 7.40, 10.25, 11.40, 1.50, 4.35, 7.:>0, 9.15. Richting Zwolle. 7.30, 9.30, 11.—, 5.-, 6 30, 9.15. Richting Nijmegen. 7.45, 12.20, 8 45. Lichting der Buitenbussen. 6.30, 9.—, 12.55, 4.— en 8.15 (beide laatsten op Zon- en Feestdagen niet). Op Zon en Feestdagen is het kantoor o. a. geopend van 7.458 u. 's avonds uitsluitend tot ufhalen van brieveD enz. De Directeur, C. SMITT. Amersfoort, 26 April 1895. S488te 8TAAT8-LOTEU1J. Vierde klasse. Trekking van 24 en 25 April. (600 loten.) Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Pr ij zen van f 65. 245 2680 32/2 8316 9486 12616 12623 12645 12600 12689 12092 12700 152o9 16769 16816 en 16844. Te zamen 16 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 69, 14—17, 2024, 2831 Mei, en 1 Juni. De vijfde klasse bevat nevens de pre mie van 130.000 voor den laatst uitko- menden prijs van f1000 of hooger, en de premie van f3000 voor het laatst uitgetrokken lot, de navolgende prijzen: 1 van f100.000, 1 van f50.000, 1 van f25.000, 1 van f15.000, 1 van f 10.000, 1 van f5000, 1 van f2000, 3 van f 1500, 55 van f 1000, 65 van f400, 70 van f200, 170 van f100 en 3730 van f70. Loten zijn ten voormelden kantore Breedestraatwijk E. 350) nog verkrijg baar a f3.50 per '/io. kwam. Daar echter mijne vriendschap voor Mrs. Temple mij wellicht partijdig doet zijn, zoo wil ik over dit onderwerp niet verder uitwijden. Zoo gjj gereed zijt om binnen een veertien dagen b. v. te komen, zal het Mrs. Temple een ge noegen zijn om u te ontvangen, daar ik niet langer blijven kan door bezigheden die mij te Londen roepen en mij zullen noodzaken daar eenigen tijd te bljjven. Uw leerlingen houden nu reeds van u, en ik hoop, mijn beste kind, dat gij hier gelukkig zult zijn; ik h-b uit uw brieven kuunen opmaken dal gij dat niet te Bryer Paik zijt. Wanneer gij naar hier komt, verzoek ik u er aan te denken dat gij te Het overige van het blaadje papier was gevuld met verschillende terecht wijzingen en inlichtingen betreffende den weg dien ik te volgen had om mjjue be stemming te bereiken; allen zeer nood zakelijk voor iemand die zoo weinig on dervinding had als ik. Ik legde den brief neder, vouwde de handen in inijn schoot en peinsde. Het was zulk een beslissende stap om te ondernemen; wetende dat ik eenmaal buiten de deur van Bryer Paik zijnde, alleen tegenover de wereld zoude staan en dal was eene gewichtige gedachte voor een meisje die haar twintigste ge boortedag nauweljjks zes weken geleden Het bezoek der Koninginnen aan Engeland. Van het Reuter-bureau te Londen ont ving het Handelsblad de volgende mede- deelingen over het bezoek, dat de Ko ninginnen aan Engeland zullen brengen. In verband met het uitdrukkelijk ver langen van de Koningin-Regentes, dat het bezoek aan Engeland strikt incognito zal zijn, werden regelingen getroffen, om de Koningin-Regentes en koningin Wilhel- mina gedurende haar verblijf te Londen als particuliere personen te beschouwen. Onjuist is de mededeeling van enkele Engelsche bladen, dat H.H. M M. zouden ontvangen worden in een der koninklijke p deizen. Een speciale treiu van drie of vier koninklijke rijtuigen en enkele te klasse wagens zal door de zoigen der Chaltam- and Dover Railway Cy Zaterdagmorgen uit Londen vertrekken om bij de aan komst van het koninklijk jacht Valk te Queensborough aanwezig te zijn. Het aanbod dier maatschappij om een harer mailbooten ter beschikking van de ko ninginnen te stellen voor den overtocht is, uit overwegingen van etiquette, hoffe lijk van de hand gewezen. De Valk wordt Zaterdag te Queensbo rough verwacht te 10 u. v.m.de extra- trein zal te 10 u. 30 m. rechtstreeks naar Londen vertrekken en kot t voor 12 u. aan het Victoria-station aankomen. Na de ontvangst door onzen gezant, ba ron Von Goltstein, zullen HH. MM. naar Brown's Hotel; Piccadilly, rijden, waar kamers voor Haar in gereedheid zijn ge bracht. Deze kamers beslaan twee ver diepingen en omvatten slaapkamers, bou doirs, eet- en zitkamers voor het particuliei gebruik van de Koningin en Hare Moeder. Het hotel dat uit acht ondeiling gemeen schap hebbende gebouwen bestaat, heeft uitwendig niet hel paleisachtig aanzien van eenige der groote hotels in Charing Cross, maar deze Patste wonlen voor het meerendeel bezocht door de Nouveaux riches van Amerika en de koloniën voor wie Brown's 'lotel geen aantrekkelijkheid bezit. Men gelooft dat de Koninginnen tot de helft van Mei hier zullen blijven en gedu rende dien tijd zullen de daden der ko ninklijke bezoekers in het minst geen vormelijk of officieel karakter dragen. Konfngin Victoria zal binnen eenige da gen op Windsor-Castle teruglieeren en koningin Wilhelmina zal H.M. daar met Hare Moeder bezoeken, doch nog denzelf- den dag naar Londen terugkeeren. Hetzelfde geldt voor hel bezoek van H.H. M.M. aan de hertogin van Albany te Esher (graafschap Surrey). Daar het eigenlijk doel van het bezoek is der jonge Koningin de bezienswaardig heden van Londen te toonen, zal vooruit geen programma worden vastgesteld. Uit Nijmegen wordt hel volgende aan de N. R. Ct. gemeld «De Regentes had bij schrijven den keikeraad der Hervormde gemeente ken nis gegeven, dat de Koninginnen op 19 Mei de godsdienstoefening zullen bijwonen en sprak den wensch uit, dat de oudste der dienstdoende predikanten deze zou leiden, als daartegen geen bezwaar bjj den kerkeraad bestond. De kerkeraad heeft geantwoord, dat by hem, noch bij den oudsten predikant (ds. Ter Haar) bezwaar bestond, om aan den wensch der Regentes te voldoen, doch dat de predikant, die op 19 Mei de voormiddag beurt had (ds. Smits), weigerde zijne beurt af te staan. Daarop kwam namens de Regentes be richt, dat zij van het voornemen, om met de Koningin de godsdienstoefening bij te wonen, afziet. De zaak verwekt veel sensatie." Uniform-verandering. Ter aanvulling van ons vroeger bericht kunnen wij mededeelen, dat bij Kon. Besluit van 19 April is bepaald dat de gevierd had. Ik gevoelde dat het mij verdriet zoude doen mijn oom en ook Carrie en Etta te verlaten, want gedurende onze vriend schap van een jaar, waren mij de kleine nichten dierbaar geworden aan mijn een zaam en verlaten hart; doch, aan den anderen kant wist ik ook, dat ik door heen te gaan, de pedante bescherming van Hal ontloopen zoude, evenals Francis, en Anna's slecht verborgen spijl over mjjne aanwezigheid, en de koude onver schilligheid mijner tanie en, hoven en behalve dat alle6 nog dat ik onafhankelijk zoude zijn. Het waarlijk goede denkbeeld brengt moed en besluitvaardigheid met zich mede. Ik reisde op uit de vensterbank waarin ik zat, bracht mijn haar even in orde, stieek mijn japon glad, en ging vist be raden naar beneden om mijne tante het nieuws mede te deelen. Ruim eene week later op een frisschen lenteachtigen Aprildag stapte ik welge moed uit den wagen, toen de conducteur den naam van bet station afriep waar ik wist dat ik moest uilstappen. Eetn- mooie poncy-phaëton en een be diende in een nette livrei van bruin met goud stonden op mij te wachten, en kort daarop reden wij langs een vlakken laud- weg, met een snelheid die ons in tien bij het wapen der inf., het reg. grenadiers en jagers daaronder niet begrepen, de kleeding wordt veranderd als volgt: De gele uitmonstering der lakensche klee- dingatukken, de gele schouderpassanten en de gele halssnoeren worden door roode vet vangen, terwijl in plaats van de witte pompon en den gelen bal op de schako, een zwarte pompon en roode bal gedra gen zullen wotden. Het invoeren van deze wijziging ge schiedt naar gelang de thans in gebruik zijnde voorwerpen zullen zijn afgedragen en de voorraad in de magazijnen zal zijn uitgeput. De minister van oorlog heeft bepaald, dat met de invoering zal worden begon nen in volgorde der nummers van de regimenten, voor elk regiment afzonder lijk en zoo noodig bataljonsgewijzedaarna volgen het instructie-bataljon, de hospitaal soldaten, enz. Ongeacht of de troep ian de gewijzigde uitmonstering en versierselen is voorzien wordt het aan de hoofd- en verdere offlcieten vergund aan hun tegenwoor dige kleeding al dadelijk de nieuwe uit monstering doen te aanbrengen. Herdra gen van de nieuwe uitmonstering is voor hen verplichtend, zoodra het korps of korpsgedeelte waartoe zij behooren, daar van is voorzien. Dat men met rembours-z-ndingen vooizichtig moet zijn, ondervond mevr. W. te Baarn. Iemand die zich den naam gaf van een bekend winkelier uit de Kulverstraat te Amsterdam heeft die wijze van opzending gebruikt voor zijn oplichtingspraktijk. Per spoor verzond hij een pakje van 24.50 aan het adres van genoemde mevr. w. Mevr., niets kwaads vermoedende, accepteerde, doch wie beschiijfl haar schrik, toen er bij een opening een paar turfen te voorschijn kwamen. De zaak van deze dure turfen is in onderzoek. Zooals bekend is besloot het minis terie van justitie een proef met rijwielen voor de veldwachters te nemen, waarvoor dan ook bij de opmaking der begrooting een post werd uitgetrokken. Naa. wij vernemen is door den minis ter de leveling van deze rijwielen na eerst geinformeerd te hebben bij verschil lende fabrieken, gegund aan de Simplex- rijwielenfahriek te Utrecht, hetgeen ons niet alleen verheugd cm het beginsel van de bevoordeeling der nationale industrie maar ook omdat het een bewijs levert dat die nationale industrie kan wedijveren met de buitenlandsche. De Kölnische Zeitutig beweert in staat te zijn den juisten inhoud van het vre desverdrag tusschen China en Japan mede te dee'en. Het omvat de volgende punten 1. China erkent de onafhankelijkheid van Korea. 2. Van het schiereiland Liao-Tong wordt afgestaan het gebied dat ten zuiden ligt van een lijn, getrokken van de Yuloe- nvier over Feng-Huang-Tcheng naar Hai- Tcheng en van daar naar Ying-Kow. 3. Verder worden aan Japan afgestaan de Visscherseilanden en Formosa. 4. De oorlogsschatting zal 200,000,000 taels bedragen, die uiterlijk in zeven jaren betaald moeten worden. Wordt de schat ting binnen drie jaien afgelost, dan be hoeft geen rente te worden betaald duurt de betaling echter langer, dan worden 5 pCt. rente berekend. 5. Wei-Hai-Wei blijft tot de oorlogs schatting is betaald in het bezit van Japan. China zal de kosten der bezet ting dragen. 6. De havens Tschung-King, Schischi en Sut-Chow worden opengesteld. Verder wordt het recht verleend in de openge stelde havens grondstoffen met machines uit het buitenland te bewerken. 7. Na de uitwisseling der ratiffcatiën wordt een ban.Iels- en vriendschapsver bond gesloten. minuten tijds door de groote steenen poort bracht met gebeeldhouwde geslachts wapens, en op den rijweg van Monks wood. Het was eeu schoone laan van hemel- hooge oude boomen. Eiken en beuken, olmen en wilde vjjgen gio peerden zich aan weêrszijden en een klein helder beekje stroomde evenwijdig daaraan; nu eens zag men door de openingen de gouden bloesems van lindeboouieti om wier stam men herten graasden of dartel sprongen, dan weder een boschrijk dal waarin de varens rank en hoog opgescho:en, en de blauwe klokjes bedeesd over de scherpe steenen gluurden. Ik was nog verdiept in de schoonheid van het oord, toen de laan zich eensklaps opende op eene groene vlakte, die inge sloten werd door een cirkel van boomen waar tusschen witte en roode hooge doorn struiken, en hier en daar een enkelen ceder, geplant waren. De laan door dit park ot geveer evenwijdig aan de boomen loopende, verwijdde zich langzamerhand tol een breeden weg vnn kiezelzand en bracht ons in het gezicht van het huis. Het was een oud adellijk gebouw van roodgekleurd steen, door den tijd verweerd en met klimop bedekt. Een schilder achtig antieke gevel met ontelbare ge- De uitwisseling zal den 8en Mei plaats hebben. De Engelsche staatssecretaris voor bui tenlandsche zaken, sir Ed wait Grey heeft daarentegen in het Lagerhuis medege deeld, dat de juiste tekst van het traclaai nog niet bekend is, en hij dus geen in lichtingen aan het Huis kon geven. Li-Hung Tchang, de bekende Chinee- sche onderkoning van Petchili, die terug gekeerd is te Tientsin, na hel sluiten van den vrede, is volgens een telegram uit Shanghai ernstig ziek. De Chinee- sche staatsman lijdt aan hevige koortsen ten gevolge van de wond, hem door den aanslag te Simonoseki toegebracht, die nog niet geheel is genezen. Volgens de laatste belichten welke de Fransche regeering van Madagascar heeft ontvangen, is de toest.nd de vol gende. De Hovas hadden hun beste troepen verzameld op de punten die hun het meest bedreigd schenen nabij Tama- tave, Diego Suarez en Majunga; verder hadden zij overal posten van een paar honderd man gevestigd. In de nabijheid van Diego hebben de Franschen een fort veroverd, waaruit aanvallen op hun voor posten werden gedaan. Bij Tamatave is de toestand veranderd Nabij Majunga hadden de Hovas een post, waaraan een kleine batterij verbonden was die de rivier beheerste; de kannonneer boot Cabes legde aan het vuur van deze batterij het zwijgen op, en daarna werd door een compagnie infanterie en twee sectiën artillerie de post genomen. De dorpelin gen hadden zich om de graven hunner hoofden geschaard, gereed om deze te verdedigen, maar toen zij zagen dat de Fransche de graven eerbiedi.-den, wierpen zjj hun wapens weg en kwamen om bescherming tegen de Hovas vragen. Bij Miandane hadden de Hovas een versterkt kamp met 3000 man; dit kamp werd op 3 April bestormd door vier compag nieën en twee sectiën artillerie, onder bevel van generaal Metzinger. De vijand vluchtte naar het oosten, met achterla ting van 100 'looden, behalve de gewon den; van de Fianschen waren slechts drie scherpschutters gewond. Cbiueesche berusting. Van dezen karaktertrek der Chineezen, geeft de Echo de Paris een zeer humo ristische schets, in den vorm van een gesprek. De mandarijn (tot zijn secretaris): Hebt gjj berichten van den oorlog? De secretaris: Ja, heer. De mandaryn Goede of slechte? De secretarisUitmuntende. De oorlog is geëindigd Wij leven voortaan met Japan in vrede. De mandarijn: Dat verheugt mij zeer. Ik houd veel van Japan. Het heeft groote wijzen voortgebracht(Op onver schilligen loon:) Maar, wie heeft er ge wonnen? De vraag is voor den waren wijsgeer zonder belang. Ik stel haar al leen uit nieuwsgierigheid. De secretaris: Japan. De mandarijn Goed. De secretaris; Men zegt, de vrede zal voor ons zeer zwaar zijn. De mandarijn: Van het standpunt der eeuwigheid is dat van weinig beteekenis. De secretaris: Men spreekt zelfs van vei wikkelingen met Europa. De mandarijnDie rm-nschen van ginds zijn zoo bekrompen. De secretaris: Het zou mij niet ver wonderen als Japan veel last kteeg. De Russen zien zijn overwinning wegens Korea met leede oogen aan. De Engel- schen murmureeren en zijn bang voor hun handel; ook de Franschen en Duil- schers De mandarijn (valt hem in de rede): Merk op hoe dwaas de dingen hier be neden zijn. Japan, dat overwonnen heeft, zal allerlei vijandschappen moeten trot- seeren. De Russen, die niet geslagen zijn, zijn ontevreden over den oorlog; de andere Europeesche volkeren zijn op hun hoede en bereiden vijandelijke be toogingen voor. Alleen de Chineezen zijn heel rustig en lachen om de gebeurte nissen. Er is dus niets beters in de wereld dan Chinees te zijn en vooral mandarijn en alles met kalmte te bezien. traliede vensters in de hooge verdie pingen trok mijne aandacht, terwjjl ik opmerkte dat de vensters der beneden verdieping door andere meer breerle, ge makkelijke en moderne vervangen waren. Een soort opgang van steenen trappen leidde naar eene diepe en hooge vesti bule, langs wier slanke pilaren passie bloemen en klimop hun teedere ranken wondden. Op mijn aarzelend tikken werd de deur geopend door een huisknecht die zich met eene onbegrijpelijke deftigheid verwaardigde, mij te berichten dat zijne meesteres mjj dadelijk zien wilde, en, mij daarop voorgaande door een langen gang aan het eind daarvan eene deur opende. Ik trad binnen in eene groote ontbijtkamer die zeer netjes doch in eeniezins antieken stijl was gemeubeld. (Wordt vervolgd Geef mij mijn pjjp en laat ons van ern stiger dingen spreken. Een treurige historie van een man, die in een vat zat en daardoor voor den rechter zal moeten verschijnen. Een kuiper van Revel (Haute-Garonne) maakte een wijnvat van Buitengewone afmetingen; een leerling hielp hem. Het werk was bijna af; het vat behoefde nog slechts gesloten te worden. De kuiper springt in het vat om nog eens te zien of alles goed in orde was en roept den leerling toe: »'l is goed, je kunt sluiten"! en de leerling sluit het vat. De kuiper bemerkt nu, dat hjj in zijn eigen fabrikaat opgesloten zit, hel wordt hem angstig te moede en hij huilt erbar melijk. Buren en turinnen, vrienden en ken nissen komen toeloopen en hooren het geweeklaag van den kuiper in de ton. Doch zij bespotten hem en steken geen hand uit om te redden; en steeds komen er meer buren en burinnen, en hoe groo- ter hun aantal hoe luider hun spotter nijen en hoe woedender de kuiper, die in zijn ton zit. Hij zweert, dat hij zich zal wreken en om zijn bedreiging tot uitvoeiing te kunnen brengen, kruipt hij door hel groote spongat. Zijn kleederen scheuren hem van het lichaam, het bloed loopt hem langs het gelaat en kleurt z(jn wangen rood als vuur en vuur glom er ook in zjjn oogeri, vuur van heiligen toorn. Eindelijk valt hjj uit het gat op den grond; er ligt een zware knuppel in de nabijheid en daarmede dorscht de ver loste kuiper op de buren en zijn vrienden eri kennissen, die hem hadden bespot in zijn verdriet. Er ontstond groote ont steltenis, tot de politie kwam, die ook gedorschl werd, doch eindeljjk den woe dende kuiper in bedwang wist te houden. En het eind van het vet haal van den woedenden kuiper die in een vat zat, is, zoonis wij het vinden opgeteekerid ver schijnen voor den rechter wegens mis handeling en verzet tegen de politie. Loudensclie handel in bitterkers. Nu het weder voorjaar is, zij de aan dacht gevestigd op deze zeer smakelijke en goeokoope groente, die bij de bevol king van Londi-n nooit bij het ontbijt en de middag thee, zelden bij het brood, mag ontbreken. De metselaar en de timmerman bij hun arbeid, de handswerk man in zijn werkplaats, de koetsier in zijn stal, allen koopen zich voor 2'/, ceril deze groente en kiuiden daarmede hun maal. Daar de detailhandel in deze waar in het begin siechts een kapitaal van vijf cent vorüert, is hij het monopo lie van de armsten in de reuzenstad. Bij gebrek van ander middel om aan den kost te komen houden zich met dezen tak van handel niet alleen verwaarloosde kinderen eu menschen die niet meer kunnen werken, bezig, maar ook door het ongeluk geheel tot werkeloosheid gedoemde personen, of ook menschen, die noch bedelen noch stelen willen. Voor het aanbieken van den dag be geven de ongelukkigen zich in lompen gehuld naar de markt om de door de handelaars versch uit de provincie naar de stad gebrachte groote bosjes bitter kers voor eenige Stuivers machtig te worden. Is hun dat gelukt dan begeven zij zich bij honderden naar de stad en deelen de verkregen bitterkers in kleine bosjes, die zij wedeiom voor een cent of minder verkoopec, nadat zij dezen bosjes eerst om ze langer fri-ch te houden, met water hebben besprenkeld. Bij den in-en verkoop van een grooten voorraad bedraag'l de dageltjksche winst ongeveer 15 a 18 cent, met welke geringe verdienste zij hun bestaan voortslepen. Volgens statistische opgaven van de groen- tenhandelaars te Londen worden door den kleinhandel jaarlijks ongeveer 10 miljoen bosjes bitterkers in een bepaald deel van Londen verkocht tot een zeer aanzienlijke waarde. Hel aantal verkoopers zal niet veel meer of minder dan 1500 bedragen. Daar de bitterkers een groente is, die gauw groeit en eetbaar is, en daaren boven zeer smakelijk, is het wel eecigzins te verwonderen, dat zij speciaal in En geland, vooral door den arbeidsman, wordt gegeten. BURGELIJKE STANDEN Ainergloort. GEBOREN: 18 April. Cornelis Carel z. van Jan van Keulen en Maria Overdijk. 19 April, Peter, z. van Jan van Eeden en Gerdina Antonia van der Want. Joan Marie Cornelis. z. van Johannes Carel Fre- derik de Raadt en Louisa Cornelia Willemsen. 20 April. Antonia Geertruida d. van Willem de Vries en Joanna van Vulpen. 21 April. Jannetje, d. van Jacobus van Dorssen en Susanna Maria Groeuink. 22 April. Eduard, z. van Gerardus Hubertus Flos en Adriana Maria Lablans. 23 April Grietje, d. van Evert Leijdekker en Hendrina van Olst. 24 April. Antonie, z. vau Bertns Lokhorst en Cornelia Renes. ONDERTROUWD: 18 April. Bernard Marinus Gratama en Johanna Margaretha Graswinckel. GETROUWD: 24 April. Hendrik van d Kieft en Emberta Wilhelmina Horsting. Cornelis van Doornik en Alijda Groenestein. OVERLEDEN: 18 April. Leonardus Bar- tholomeus Balvers, B7 j. ongeh. 19 April Willem van Eeden, 73 j. wedr, van Evertje

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2