Plaatselijke berichten SCHAAKAFDEELING. Voor de Wed. HEERE ADVERTENTIËIM- 25-jari^ lektrejmiging Koningin Wilhelmina prijkte, is het ver klaarbaar, dat de bezitters der thans vervaardigde muntstukken deze niet ge makkelijk uit handen geven. Eeu toppmit van dwaasheid. De te Groningen opgerichte «Neder- landsche Failliet-waarborg Maatschappij isfailliet. Goedkoop gas. Te Leiden bedraagt de gasprijs 5 ct. per meter, en volgens het verslag «kun nen de financieele resultaten over 1894 alleszins bevredigend worden genoemd". Het batig saldo bedraagt dan ook f 63.578. Het bouwen van een Cacaofabriek met machinekamer, ketelhuis, woonhuis en verdere werken aan den Ringdijk te Watergraafsmeer, voorde firma F. Korff Co. te Delft, waarvan de aanbesteding op 20 April plaats had door de architec ten van Gendt, is gegund aan, de minste inschrijvers de HH. 'f. Höfte en J. Ge- lens Czn. te Amsterdam voor f33.320. Uit Suriname meldt men ons, dat bij den gouverneur het voornemen moet bestaan om, in het belang van de balata- industrie, voorloopig geen vergunningen te verleenen tot het doen van onderzoek naar de aanwezigheid van delfstoffen in of op de terreinen gelegen binnen den omtrek van 30 K, M. van eenig tot ex ploitatie van balata in concessie afgestaan terrein. In de Woensdagavond gehouden vergadering van de vrijzinnige kiesver- eeniging «Amersfoort" .is in plaats van mr. W. H. J. Royaards die de Candida- tuur niet kon aanvaarden, gesteld lot candidaat voor de Provinciale Staten G. J. baron Van Hardenbroek van Ammer- stol hier, die evenals de lieeren mr. A, J. de Beaufort en mr. A. W. van Beeck Calkoen de candidatuur heeft aangenomen. De nieuw benoemden Majoor L. Brender a Brandis heeft heden morgen het commando over het 4e bataljon 5e Regiment infanterie aanvaard. De majoor J. M. Campbell heeft het commando over het le Bat. 5e Reg. inf. overgegeven en vertrekt den 7. Mei a.s. naar Arnhem om zijne nieuwe functie van Chef van den Staf der 2e Divisie Infanterie te aanvaarden. De Sergeant Nikkels van het 5e Regiment infanterie is voor 4 jaren gede tacheerd bij het Leger in Oost-Indië. 15 miliciens der lichting van 1895 zijn van het 5e Regiment infanterie oier- geplaatst bij de 2e Compagnie Hospitaal soldaten, hiervan zijn 10 man bij hel Militair Hospitaal alhier en 5 man bij het Militair Hospitaal te Utrecht werk zaam gesteld ter opleiding voor den Hos- pitaaldienst. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft bij Resolutie van 22 Januari beslist, dat klachten bedoeld, in art. 15 van de Rechtspleging bij de Landmacht, bij den militaiien rechter moeten zijn ingediend binnen een termijn van drie dagen na het eindigen der disciplinaire straf, waar over de klacht woid ingebracht bij al- dien de gestrafte militair zich eerst bij de hoogere militaire autoriteit over de hem opgelegde straf heeft beklaagd binnen een termijn van drie dagen na bet tijd stip, waarop door hem van zijn Chef de mededeeling is ontvangen, dat deze geen termen heeft gevonden de straf te wijzi gen of op te heffen; zullende klachten, na voorschreven termijn van drie dagen bij den militairen rechter ingediend, al leen dan als tijdig ingebracht worden beschouwd, wanneer mocht blijken, dat er gegronde redenen hebben bestaan welke de indiening van de klacht binnen dien termijn verhinderen. Gisteren werd voor de arrond. recht bank le Utrecht behandeld de zaak van F. J. fc>. alhier beklaagd, den 22en Febru ari zijn 58 jarigen buurman Van den Eshof op den Amersfoortschen straatweg met een mes in den rug te hebben ver wond, tengevolge waarvan v. d. E. na weinige oogenblikken overleed. Er werden niet minder dan 30 getuigen, onder welken de deskundigen prof. Overbeek de Meijer prof. Spronck en H. A. Morren, aits te Amersfoort, gehoord. Het O. M., waar genomen door den subsi-officier van justitie, mr. E. A. Smit, achtte de door bekl. beweerde zelfverdediging onaanne melijk en eischte tegen hem wegens mis handeling met doodelijken afloop eene gevangenisstraf van vier jaren. De Tandarts Kaplanskie te Amster dam is veihuisd van de Leidsche straat 55 naar de Keizersgracht 549 tueschen Vijzel- en Spiegelstraat. De Directeur v/h. Postkantoor alhier maakt bekend dat de eerste lichting der buitenbussen nader is vastgesteld op 6.15 voorm Amersfoort, 3 Mei 1895. De Directeur, C. SM ITT. Lijst van brieven geadresseerd a n onbekenden verzonden van het Postkan toor alhier, gedurende de le helft der maand April '95. S. Kohier Amsterdam. Mej. Schimmel Hilversum. Moens G. v d. Walle Buitenland J. Kleinstra Hoboken. Dr. T. Valeton Buitenzorg. portières van donkerbruine stof, werd de eenigszins sombere tint der kamer verhelderd door de breede gouden lijsten van verschillende schilderijen die aan den wand hingen. «Die schilderijen h^eft oom Hugh ge schilderd," zeide May, toen zij bemerkte dat ik ze beschouwde. Zij maakten eene serie uit van verschillende onderwerpen die allen betrekking hadden op hetzelfde denkbeeld. Het eerste stelde voor eene frissclie weide waarin een knaap was, gezeten, spelende aan een helderen stroom eene zachte blauwe lucht welfde zich boven zjjn hoofd; bloemen groeiden en bloeiden om hem heen en het geheel ademde geluk, kalmte en onschuld. Op het volgende was een jonge man afgebeeld die eenzaam wandelde door een dicht begroeid woud; de zich boven zijn hooft door elkander strengelende takken, lieten hier en daar, door kleine openingen de heldere blauwe lucht zien, en schoot de zon haar gouden stralen op het kleine voetpad. Het derde schilderstuk, stelde de beeldlenis voor van dienzelfden jongen man, die echt-r nu niet meer alleen dwaalde; naasi hem in het schitterend zonlicht ging een engel met een gelaat schoon en beminnelijk en tevens ernstig en zacht van uitdrukking; hand iu hand gingen zjj door een lusthof, rjjk bezaaid Het krankzinnigengesticht te Hoogland. Onlangs deelden wij mede, dat aan de heeren jhr. G. C. de Ville Neuve en B. de Vries te 's-Gravenhage de Kon. ver gunning was verleend voor den bouw van een Krankzinnigengesticht in de ge meente Hoogland, provincie Utrecht. Omtrent de stichting, naar het ontwerp van den heer S. G. Vlieker, architect te Amsterdam, kan het volgende worden medegedeeld In het laatst van het jaar 1893 werd bij den eigenaar van het terrein hel idee rijp om op die plaats een zoogen. Maison de Santé op te richten, in den geest zooals België en Duitschland bezitten, en werd den heer Vlieken opgedragen een ontwerp dienaangaande te maken. In overleg tredende met voornoemde heeren, heeft hij verschillende gestichten bezocht, en in zijn ontwerp getracht alle die verbeteringen aan te brengen, die hij vermeende dat in de beslaande gestich ten nog ontbreken. Hij stelt zich dus voor een model gesticht te bouwen. In het plan dan wordt liet paviljoen stelsel gevolgd en wel aldus: Het terrein is groot pl.m. 19 hectaren. Vanaf den grooten weg voert eene breede inrijlaan naar het hoofd- of administratiegebouw, waar het parterre links is ingericht voor administratie, rechts voor geneeskundige diensten. Op de le verdieping is de woning voor den 2en geneesheer en de verdere ge neeskundige diensten. In den midden voorsprong is de bestuurskamer, waar tegenover de tooneelzaal. De linker- en rechtervleugel zijn observatiekwartieren waar beneden de dagverblijven, bad- en andere kamers zijn, en een aangename waranda met marquise en tuin, daarboven zijn de slaap-, waak-, zieken- en recre atiezalen. Vervolgens zijn er zes paviljoenen, nam. voor rustigen, halfrustigen, en twee voor zeer onrustigen, waar ter weerszijden zich de cellen bevinden. Alle paviljoenen hebben afgesloten tui nen, en warande's gelijk reeds genoemd, zoodat de patiënten altijd van de buiten lucht kunnen genieten en toch in de schaduw zijn. Achter het hoofdgebouw voert een verbindingsgang naai hel keukengebouw met daaraan verbonden wasch- en droog- inrichling, slrjjk-en linnenkamers, wonin- 'ii n mi met de zeldzaamste bloemen en planten een hemel van schitterend azuur kleurde het landschap, en op het voetpad der schoone gezellin van den jongen zwerver lachten en speelden de zonnestralen met de bloemen en bloesems. Op het vierde zag men hetzelfde landschap, doch de bloemen hingen verwelkt aan de stengels en de grond lag bezaaid met verdorde bladeren; de gelukkige jongeling van zoo even I- g met in elkaër geklemde handen geknield tusschen die doode bloemen en bladeren, en zag met eene onbeschrij felijke droefheid op, naar een groep en gelen, die in schitterend licht gehuld, eene schoone gestalte, naar een zinne beeldig voorgestelden gouden voorhof droegen. Met de laatste schilderij ein delijk had men een pelgrim voorgesteld, die eenzaam doolde in eene woestijn; om hem heen strekte zich de onaf zienbare dorre zandvlakte uit; in het verre verschiet teekenden zich onduidelijk eenige naakte palmboomen tegen den gezichteinder af, en tevens de twijfelach tige lijnen van eene stad. (Wordt vervolgd). gen voor de linnenjuffrouw en keuken moeder, naast de groote keuken de ver schillende bijkeukens, de kelder en het magazijn, m. a. w. hier is de geheele economie bij elkaar. Even voider komt men aan het machinegebouw, dal geheel van steen en ijzer wordt daargesteld. In het midden is plaats loor de stoom ketels; terwijl de eene uitbouw voor machines-dynamo's en de accumulatoren- batterij is bestemd, wordt de andere zijde ingericht voor smederij en ko'en- bergplaats. In de onmiddelijke nabijheid is de sloomschoorsteen 35 M. hoog. Op voldoende afstand hierachter is het kerkgebouw ontworpen, waar plaats is voor 150 toehoorders, een ontvangkamer voor den geestelijke en welk gebouw van binnen zoodanig is, dat met een gerinre verplaatsing de verschillende godsdienst oefeningen beurtelings ei in gehouden kunnen worden. Voorts zijn aan het einde van het terrein de barak voor besmettelijke zieken, waaraan 2ijn verbonden het desinfectie- gebouw en bergplaatsen^ een lijkenhuis met sectiekamer en nog vier werkplaatsen als voor timmerman, kleedermaker, schil der enz. De beslaande boerderij wordt ingericht voor zuivelbereiding. Voor aan den weg wordt een villa gebouwd voor den directeur-geneesheer De geboorde bronwellen voorzien alle gebouwen van heerlijk zuiver drinkwater, wat reeds scheikundig en bacteriologisch is onderzocht en goed bevonden. Wat nu verder het inwendige aangaat, worden alle gebouwen machinaal centraal verwarmd, geventileerd en electrisch ver licht. De ontworpen watertoren waarin hooe- reservoir, voorziet alle gebouwen van drinkwater, bovendien bevinden zich op ulle gangen brandleidingen. Het gesticht stelt zijne deuren open voor alle gezindten zonder on .erscheid, en komt er alzoo plaats voor 350 minvermogende ongelukkigen van beide kunne. Lensden. De hofstede «De Horst", waar Dinsdagmiddag de koopman B ver wond weid, ligt niet te Hamersveld maar in de gemeente Stoutenburg. Het schijnt, dat de verwonde zelf groo- tendeels schuld aan het ongeluk heeft. Zijn toestand liet zich eerst ernstig aan zien, maar is thans zeer vooruitgaande. Stonteubnrg. Mededeeling is ont vangen, dat het rijk de kosten, noodig voor den bouw van eene nieuwe school alhier, geheel op zich zal nemen. Woudenberg. Als onderwijzer aan de school in de kom alhier is door den Raad benoemd de heer J. N. Schellener te Middelie. Een vriendelijk verzoek. Te Haarlem en omstreken is de vol gende opwekking verspreid Alle vogels, die dezen zomer in Ne derland hopen door te brengen, hebben ir. hunne eerste vergadering van dit jaar besloten, tot alle jongens en meisjes het volgend vriendelijk verzoek te richten: «Nu wij weer uit verre, vreemde landen in onze vroegere, gezellige woonplaatsen zijn teru. gekeerd en in bosch en veld, in stad en dorp onze nestjes weer hebben opgezocht, hopen wij hier ons huishouden aardig te kun nen inrichten en een recht prettig leven te zullen hebben. Daartoe vei- zoeken wij, voor ons zelf en voor onze kleintjes, een hoekje, wsar we rustig kunnen wonen, waar niemand, oud noch jong, groot noch klein, ons eenig leed aandoet en waar niemand ons poogt te berooven van onze kostelijke vrijheid, die wij zoozeer op prijs stellen. Vooral vragen we eig vriendelijk en dringend, dat toch niemand onze nestjes, die we met zooveel moeite hebben gebouwd zal verstoren, dat niemand onze eieren wegnemen zal en dat onze aardige jonge vogeltjes met rust worden gelaten, opdat wij ze kunnen grootbrengen. Wanneer de kinderen en de menschen zód goed willen zijn voor ons, dan zul len wij uit dankbaarheid onze schoonste liedjes zingen, dan zullen we vliegen en fladderen op boom en tak en struik en plant en door sjilpen, en kweelen allen genoegen doen; dan zullen we vee) schadelijke insecten wegvangen en opeten, waardooi iu bosch en veld, in tuin en hof alles goed kan gmeien en bloeien en mensch en kind zich met ons kunnen verheugen in de ver nieuwde pracht van de schoone natuur om ons heen?" Namens de Aldus besloten op onze vergadering eerste vergadering van Nachtegaal, dit jaar, gehouden in een Lijster, van de liefelijkste plek- Vink. jes bij Haarlem. Roodborstje. Door den roem verblind. Wij deelden dezer dagen mede, dat de bekende Fransche wielrijder Médin- ger, te Parys dooi zijn vrouw werd doodgeschoten. Nadere bijzonderheden welke de Fransche bladen van deze his- loiie vertellen zijn de volgende: Médinger was 39 jaar oud. Voor twaalf jaar trouwde hij met mejuffrouw Elisa I Weber, geboortig uit Zurich, een jaar ouder dan hij. Toen was hij pas begon nen deel te nemen aan de wedstrijden. De eerste jaren van het huwelijk waren gelukkig, verliepen ten minste kalm. Mé dinger was nog geen beroemd man. Toen echter, toen bij den een na den ander der beroemste wielrijders van Frankrijk en van het buitenland, versloeg, toen hij De Civry, Henessy, Terront en Duneau over won, toen behaagde hem de stille huise lijkheid niet meer. Onder de demi-monde, die bij de wedstrijden zoo hard in de sierlijk gehandschoende handen klapte, was weldra meer dan één schoone, die hem tot zich trok. Toen hij Kampioen was geworden werd zijn eerzucht om in de wereld te schitteren nog grooter; hij verbond zich met eene elegante jonge dame Susanne De B. Hij vondt het nauwelijks noodzakelijk deze liaison voor zijn vrouw te verbergen dagen lang bleef hij weg van huis en liet de brieven van zijn Susanna rond slingeren, zoodat zij in handen zyner viouw kwamen. De arme vrouw van den Kampioen sleet ondertusschen treurige maanden en jaren, zooals men begrijpen kan. Meer dan eens zeide zij:«Ik zal de mooie Susanne vitriool in het gelaat werpen en dan mij zelf dooden." Haar bekenden en buren waren voortdurend op het eeu of ander drama bedacht. En ze veizeke- ren allen, dat ze volstrekt niet verrast zjjn ovet het drama, dat nu isalgespeeld. Zaterdag hadden de Médingeis gasten aan tafel. Het schijnt bij het diner niet heel pleizierig te zijn geweest. De be treurenswaardige huisvrouw verborg haar verdriet niet en de Kampioen was slecht geluimd. Bij hel dessert liet het echtpaai de gasten iu de eetzaal en beklom het de trappen die naar de slaap kamer voerden. Eeni.e Parijsche bladen welen woordelijk te vei tellen, wat er dear nog gesproken is tusschen de beiden. Daar echter geen van de beide echtgenuoten levend de kamer verliet, is het moeilijk te zeggen, hoe de bladen aan die wetenschap zijn gekomen. In elk geval schijnt hel zeker dat mevrouw Médinger haar man heeft verzocht dien avond thuis te blijven en dat hij dat weigerde. Daarop trok zij een pistool uit den zak en schoot haar echtgenoot dood. Zij trof hem in den slaap; hij moet onmiddelijk dood zijn geweest. Toen schoot zij zich zelf in het hoofd en viel dicht naast haar man neer. Een dienstmeisje, de gasten, alles stormde naar boveo. Maar er was niet meer te helpenhet treurspel was uit. Op zoek naar schatten. Voor vier jaar heeft men een land bouwer van Sardy, in Tarn et Garonne (Frankrijk), wys gemaakt, dat in zijn huis schatten verborgen lagen. De man, eerst zeer ongeloovig, eindigde toch met zich te laten beetnemen door een zeer ernstig uitziend heer en een zoo genaamde tooverheks. Met allerlei kunstgrepen, het laten ontdekken van kleine hoopjes goud enz., wist men den boer de zaak als ernstig te doen beschouwen en, order voorwend sel de geesten, die de schatten verborgen hielden, tevreden te stellen, deed men hem herhaaldelijk verschillende sommen betalen. Eindelijk toonde .men hem in een huif verlichte kamer een oude kast vol open zakken, die met goudstukken gevuld schenen. Men mocht er echter niet aan raken, op doodstraf, omdat het eerst door het e.rst door het gebed moest gezuiverd worden. De dochter van Pellegry, den bo r, was echter haar nieuwsgierigheid geen meester; zij opende de kast en vond in de Zikken niets dan zand met bovenop eenige goudstukken in karton. Pellegry diende een aanklacht in, maar bedriegers hadden hem in de vier jaren tijd troggelen. 2l,0U0 francs weten at te BIJRGELIJKE STANDEN Amersfoort. GEBOREN24 April. Eduard Everardus Hubertus, z. van Everardus Otte en Gertru- dis Elisabeth Margaretba Antonia Henrietta Niermann. Elisabeth Catharina, d. van Harm Lubbert Spoor en Jansje Best. 25 April Wilhelmina, d. van Aart van de Vlas akker en Gezina Markhorst 26 April. Aaltjeu, d. van Johannes van der Laan en Hendrika Wilhelmina Beek. 28 April. Anthonie Cornelis, z. van Anthonie de Kruiff en Evertje Kamer. 29 April. Hermanns, van Willem Gijsbert van Ginkel en Alijda Bekbergen. Maria, d. van Johannes van Keken en Antje van Bogerijen. 1 Mei. Louwinus, z. van Christiaan Maas en Dirkje Perton. ONDERTROUWD25 April. Difk Schou ten en Hendrika van Hoff. Aris Wou- terse en Hendrika van Oven. Pieter van Minnen en Antonia Maria van Eist. Geurt Rnizendaal en Wilhelmina van de Steeg. Anthonius Lambertns Mol en Cornelia Meijer. Antonius van Vulpen en Gijsje Kinderdijk. GETROUWD1 Mei. Pieter Westerbaan en Johanna Reems Cornelis Gerth en Leeutje Krul. Johannès Nicolaas Janka en Hendrina Lumaker. OVERLEDEN: 25 April. Johanna Wilhel mina Berendina Jolink 1 m. 26 April. Margaretha Hendrika van Slooten 22 m. Pieter van Litb 41 j. echtg. van Alijda Wij- nauds. Alexander Joseph Marie van Dijk m 28 April. Nicolaas Albertus Blank 5 m 30 April. Alexandrine Regine Blom van Assendelft 62 j. eriitg van Edouard Leo nard Henri van Lanschot Hubrecht. - 1 Mei. Brandje Brons 3 j. Bunschoten. GEBOREN 26 April. Fijtje, d. van Peter Bos en Fijtje Korlaar. 27 April. Willem, z. van Hildebrand de Graaf en Jannetje van de Groep. 1 Mei. Johannes, z. van Lubbert Hartog en Elbertje Boelhout. OVERLEDEN24 April te Zaandam, Soetze Zijl 6 m. Hoogland. GEBOREN28 April. Evert, z. van Wil lem van Gulik en Annetje ten Hoven. GETROUWD 2 Mei. Hendrik Wagens- veld en Aaltje Jonker. OVERLEDEN: 27 April. Dirkje Keizer 82 j. wed. van Jan van de Lodijk. Lensden. GEBOREN2 Mei. Gijsbertus, z. van Richardus van Eyden en Johanna van den Hengel. Stoutenburg. OVERLEDEN26 April. Cornelia Ca- thrina Brouwer 6'4 j echtg. van Arie Steen kamp. Woudenberg. GEBOREN26 April. Christina, d. van Johannes Albertus van der Bent en Anna van Woerkom. Rijk, z. van Jan Jetten en Elizabeth van der Wiel. Onder redactie van J. W. TE KOLSTÉ. AMERSFOORT. LEIDEN. Wit. Zwart. Falkheergambiet. 1. eie4. e 7e 5. 2. fi-fi. d 7d 5. 3. e 4Xd 5. e 5e 4. 4. L. f 16 5 j- c 7c 6. 5. d 5X® 6. blXcG. 6. L.&5-C 4. P- g 8—f6. 7. d 2d 4. L. f8—d 6. 8. P.fc 1—c3. P. b 8—d 7. 9. P.gl-e 2. P. d 7—b 6, 10. L. c 4—f> 3. O0. LEIDEN. AMERSFOORT. Wit. Zwart. Spaansche partij. 1. e 2e 4. e 7e 5. 2. P-S 1—ƒ3. P. b 8c 6. 3. L. f ib 5. a 7—a 6. 4. L. b 5—a 4. n-r\5- 5. ft. 1 ft. <*- f 5Xe4. 6. L. a 4Xc 6. d 7Xc 6. 7. P- 3X^5. P 9 8—f6 8. L. c 1g 5. L. c 8f5. 9. g 2—g 4. L. f 5e 6. 10. L. g 5e 3. L. ƒ8—d 6. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 3 Mei 1895. Tarwe f0.— Rogge f0 Boekweit f0.— A.ppelen f0.a f0.Peren f0.a f0.— Klei- aardapp. f 0.— k f 0 Zandaardapp. f2.k f2.50 Hoendereieren f2.70 k f3.40 per 100 st. Eenden f 0.a f0.Boter f0.70 a f 1.per kilo Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas f0.f0. Kippen f0.60 fl.10 Kuikens f0.f0.Piep kuikens f0.60 a f 0.90 Ganzen f 0.f0.Eenden f0.60 a f 0.90 p. st. Jonge f0.a f0.Hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.k f 0. Tamme f0.30 a fl.Duiven f0.40 af0.70 paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f40 f60. Biggen f3.a f5.50 Schrammen f 10.if 18 Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet Rogge; heet. Boekweit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappe- len; 150 heet Zandaardappelen 14000 stuks Hoen dereieren; stuks Eendeneieren; 1500 kilo Bo ter; kilo Magarine kilo Kaas; stuks Vee; 5 zeugen240 biggen en 15 schrammen. BELANGRIJK is de geluksaankondiging van JOSEPH HECKSCHER in Hamburgwelke zich in het huidige nommer van onze courant bevindt Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedra gen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zjjn huidige advertentie acht te geven. is nog ingekomen: M. d. H. f2.50, S. M. f 0.50, Dames J. S. 2.fam. N. N'. f5—, N. N. f2.5U, P. S. f2.—. Amersfoort, 3 Mei 1895. J. J. VAN THIEL. J. GERd. KLEBER. M. DE POOL. A.s. Zondag 12 Mei hopen onze innig ^eli5fde~"dttders M0ZES HIJMEN COHEN r' en ESTÉR C0NSENHEIJ hunne te Hunne dankbare kinderen. Receptie 11 Mei i. h.Verkooploliaal in de Krommestraat.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2