Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten Inmiddels is weer een nieuw geschil tusschen beide staten ontstaan. Weer strandde een Duitsch handelsvaartuig op de Noord-Afriknansche kust. Ten einde het vlot maken van het schip mogeljjk te maken, werd een gedeelte van de la ding aan wal gebracht. De Mooren maakten zich terstond daarvan meester en weigerden de goederen terug te geven, toen de Duitsche gezagvoerder deze weer aan boord wilde brengen. Op verzoek van den Duitschen kapitein is terstond een der oorlogsschepen gezon den naar Alghera, waar het Duitsche vaartuig zich bevindt. Volgens bet Berl. Tageblatt is zoo meldt het Hdbt. de zaak tusschen Duitschland en Marokko geschikt, evenals die tusschen ons land en den Afrikaan- schen roofstaat, welks regeering volledige voldoening heeft toegezegd. De wisseling van beleefdheden tusschen de Italianen en de Engelschen duurt te Portsmouth steeds voort. De lords der admiraliteit zijn Woensdag aan boord van de Sauoia door den hertog van Ge nua, neef van koning Humbert, ontvan gen, 's namiddags werd den Italiaanschen officieren door den militairen gouverneur eene tuinpartrj aangeboden, 's avonds zalen zij aan een banket aan bjj den bevelvoerenden admiraal en de dag werd besloten met een bal. Ongelukkig wierp de plotselinge dood van den gepensio neerden admiraal Curtis, die kort na een bezoek aan het Italiaansch smaldeel aan eene beroerte overleed, eene schaduw over het feest. De conservatieve Standard zegt naar aanleiding van het bezoek der Italianen, dat het gewicht eener samenwerking tusschen Engeland en Italië zoo wèl wordt ingezien, dat een formeel Uactaat over bodig wezen zou. Tal van Fransche bladen zjjn woedend dat de Italiaansche oorlogsschepen in Engeland zoo schitterend onthaald worden. De Jour vindt dat b.v. even erg als het deelnemen van den Italiaanschen kroon prins aan de groote Duitsche legerma- noeuvres in Elzas-Lotharingen. De groote grief schijnt te zijn, dat de verbroedering van de Fransche en Russische schepen bij de Kielergeschiedenis nu minder eenig lijkt. In Engeland wordt de verkiezingsstrijd voortgezet. Tot dusver blijven Lord Salisbury's aanhangers aan de winnende hand. Reeds hebben de conservatieven en liberale Unionisten 21 zetels gewonnen, een voorsprong, die waarschijnlijk niet meer door de liberalen zal kunnen worden ingehaald. Evenwel is nog in 450 distric ten de strijd onbeslist. Wellicht gelukt het Lord Rosebery's partijgenooten, nog den toestand te verbeteren. Dit wordt echter reeds als zeker beschouwd, dat de anti-liberalen in het Lagerhuis de meer derheid zullen verkrijgen. Hoe groot deze meerderheid zal worden, is nog niet te zeggen. Voor de liberalen in Engeland is het zeker te hopen, dat de meerderheid der Tories niet zoo groot zal worden, als hun organen onder den indruk der eerste overwinningen voorspellen. Immers, in dat geval is het te vreezen, dat de reactie weer al te krachtig haar invloed zal doen gevoelen. Abyssinië dreigt een twistappel tus schen Italië en Rusland te worden. Alle jaren bezoeken Russische, zoogenaamde (wetenschappelijke expedities" het Afri- kaansch Zwitserland en houden zich op aan het hof van koning Merielik. Van wetenschappelijke resultaten hoort men nooit, maar des te meer van eene poli tieke toenadering tusschen Abyssinië en Rusland. Thans bevindt zich eene Abysainische deputatie, saamgesteld uit aanzienlijke personen, te Petersburg. Officieel wordt verzekerd, dat zij alleen eene godsdien stige bedoeling heelt en een krans op het graf van Alexander III heeft neerge legd maar Russische bladen verkondigen, dat Rusland weldra een overwegenden invloed in Oost-Afrika zal oefeisen. Dat is natuurljjk voor Italië hoogst onaange naam, dat reeds veel last heeft van de Fransche vestiging aan zijne Afrikaansche grens. Ook de Franschen zenden weten schappelijke expedities naar Abyssinië; zij leveren wapenen en geld en werken daardoor Rusland in de hand, terwjjl zij zichzelf voordeelen verschaffen. Onlangs schreef de Jtalie dat het on bezet blijven van het ambt van Italiaansch ambassadeur te Petersburg met de A bys- sinische aangelegenheden in verband stond. De Novoje Vremlja ontkent dit en schrijft: De Russische regeering heeft nooit het tractaat erkend op grond waar van men te Rome den negus het recht ontzegt, met buitenlandsche mogend heden in verbinding te treden. Wat er tusschen Rusland en Abyssinië voorvalt, moge voor de Italiaansche diplomatie, on aangenaam zijn, dit ontheft de Italiaan sche regeering niet van den plicht, een zoo gewichtige diplomatieke post, als die van Italiaansch ambassadeur te Peters- burg, zonder eenigen grond onbezet te laten. Dit is eene dier diplomatieke on beleefdheden, tot welke alleen een hoofd van een kabinet in staat is, dat zulk eene slechte diplomatieke opvoeding heeft ont vangen als de tegenwoordige eerste minis ter van koning Humbert. De aanwezig heid van den Ru-sischen ambassadeur te Rome, die eerst onlangs zijn gewoon verlof heeft gekregen, had Crispi de moge lijkheid gegeven, zich bekend te maken met de ware gronden van het door de Italië gemelde voorval en buitendien zou het in het belang van Italië zelf zijn, dat het gedurende de aanwezigheid der Abys- siniërs te Petersburg niet door een een voudige zaakgelastigde daar werd ver tegenwoordigd. Uit dezen abnormalen toestand zouden de afgezanten van Mene- lik misschien gevolgtrekkingen kunnen maken, die op het Quirinaal nietgewenscht zouden zijn. Het zal nu misschien weldra blijken, welke waarde voor Italië het drievoudig vei bond en de vriendschap van Engeland hebben. De Neue Freie Presse maakt melding van het gerucht, dat de Russische'regee- ring heeft besloten, de diplomatieke be trekkingen met Bulgarije te hervatten en voornemens is, weer een vertegen woordiger naar Sofia te zenden. Terwijl de jonker en zijne huishoud ster aldus zaten te mijmeren had zeker denkbeeldig persoon of als ge wilt eer. engel de Tijd geheeten, niet stil gestaan, maar zijne reuzenschreden a verder en verder naar het onbekende doel zjjner reize gericht. De slagen van twaalf uur op het groote staande uur werk in de vestibule schrikten Eva uit hare mijmering op. Niets was in hare oogen zoo belangrjjk als geregeld te eten. De jachttijd was dan ook voor haar een verschrikkelijke tijd; dan liep alles in de war, en nu stond sedert een uui of anderhalf het avondeten nog onaange roerd op tafel. »Hoe is het?" zeide ze. »Zal UEd. van avond niet eten?" De jonker keek bij het hooren van Eva's slem op, alsof hij uit een droom ontwaakte. (Ah, ja 1" antwoordde hij »'t is waarlijk al twaalf uur! Wel ver bazend! Waar blijft de tijd?" Zwijgend begonnen beiden het avond maal te nuttigen. Nu was het de gewoonte op hel huis ter Heide, dal de dienstboden vroegtijdig ter rust gingen, behalve Toon, die, nu zijn meester ongesteld was, het laatst van allen opbleef en als allen te bed waren nog eens eene ronde door het huis maakte om te zien of wel behoorlijk ge Ter verkiezing van zes leden voor den gemeenteraad zijn ingeleverd 482 biljetten. Blanco en van onwaarde waren 6 biljetten, zoodat het aantal geldige bil jetten 476 beliep. De volstrekte meer derheid van stemmen bedroeg dus 239. Er bleken te zjjn uitgebracht op de Heeren; M. L. Celosse 388, P. van der Want JMz 332, C. T. van Beek 304, H.J. Croocke wit 288 en H. C. van Dam 287 stem men, die dus tot leden van den gemeen teraad zijn verkozen. Ter vervulling van den zesden zetel moet op 30 Juli a.s. eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren A. H vau Kalken die 177 en H. van Esveld Rz. die 129 stemmen verkreeg. Voorts verwierven de heeren J. van den Brink 79, N. Veis Heijn 74, J. Koppen 68, W. Ruitenberg Ez. 54, J. Sinnige 50, L. van Achterbergh 38, J. van Wessum 37, S. J. van Duinen 27, J. R. van 't Hof 15 stemmen en onderscheiden andere personen 5, 4, 3 en 2 stemmen en 1 stem. Bjj de Rijschool hier wordt 1 No vember gedetacheerd de le luitenant D. R. Bums, van het 3e regiment huzaren De 1ste luit. H. W. K. Vertholen de Salve de Bruneton, van het Ie reg. huz. alhier, wordt met 1 Nov. a. s. gedetacheerd bij de rij- en hoefsmidschool. De agent van politie 2e klasse P. Bouman, tevens onbezoldigd rijksveld wachter hier ter stede, is door den Com missaris der koningin benoemd tot ge meente-veldwachter te Wijk-bij-Duur stede. In het kamp bij Soesterberg is Maandag, een detachement van 35 man infanterie uit Breda aangekomen, onder commando van den 2e-luit. F. J. Bijvoet, lot het in gereedheid breDgen van het kamp dat 22 Juli a.s. zal betrokken wor den tot het houden van schietoefeningen. Lijst van blieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort, over de 2e helft der maand Juni '95. H. Willigenburg Amsterdam J. S. Visser A. Pistorius A. Mens A. v. d. Ham Haarsveld A. Volenhoven Briefkaarten. Arnhem. Vorden G. C. Heppener Bussum. Peyzel Soest. Buitenland. O. Veldman Datteln. 349ste STAATN-LOTEKIJ. Eerste klasse. Trekking van 15 en 16 Juli. (1000 loten.) Ten kantore van den collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f1500 op No 13949. Prijs van f400 op No 12757. Prijs van f100 op No 5716. Prijzen van f20. 743 752 5424 5437 5712 5714 5723 5777 5792 9945 9950 9958 12695 12701 12709 12731 12732 12744 12747 12766 12779 12783 13923 13940 14223 14254 14277 14281 17910 17913 en 17929. sloten was een werk waarhjj hjj nu zich zelf controleerde en nergens vuur of licht met brand dreigde. Toon zat in de keuken te wachten, tot juffer Eva hem zou komen berichten, dat de jonker naar bed wilde. (Al twaalf uur," mompelde hjj bjj zich zeiven, (de jonker heeft zeker erge pijn aan zijn voet. Als hij juffer Eva naar bed liet gaan, mij dunkt ik zoude hem veel beter den tjjd kunnen korten niet vertellen of over de jacht te spreken. Hoe jammer dat mjjn heer nu niet uit kan." Toon dommelde weder in. Bonst Daar viel de zware klopper op de huisdeur met zulk een geweld, dat de dreun het geheele huis doorschalde. Bons! bonst ging het met herhaalde sla gen en Toon vloog op om te zien wat er toch wel zijn zoude. (Zeker brand I" zeide hij bij zich zeiven, »nu, dat ont brak er nog aan, en dal juist, als ik ieder minuut verwachtte naar bed te kunnen gaan. Nu kan ik met de brand spuit op pad en de hemel weet, wanneer ik dan mijn bed ziel Die lucifers en die brandassuranties maken wat te doen in de wereld I" Ook binnen had men den klopper ge hoord en juffer Eva, vermoedende dat Toon misschien in slaap gevallen was, stak juist, toen bjj in de vestibule ver De Engelsche bladen, over de over winning der Amsterdamsche studenten te Henley sprekende, wijden algemeen aan dezen woorden van waardeering. De (Times" vestigt de aandacht op de zware Hollandsche roeiers, als een be wijs, dat het tegenwoordige geslacht physiek niet ontaard is. Wij weten niet, zegt de »Times" of het niet het zwaarste stel mannen is die ooit te Henley geroeid hebben, maar zij moe ten zeker onder de zwaarste behooren. Want het is voorwaar zeldzaam om een ploeg te vinden, waarvan nummer vier 92,95 K.G. weegt, en nummer zeven 83,9 K.G. Dit gewicht was in de laatste wedstrijden van invloed, toen zulke man nen als die den lichten ofschoon gespier den Molesey-ploeg vormden, een weinig uitgeput waren door de met goed gevolg bekroonde pogingen van de twee vorige dagen en van hunnen wedstrijd in de 6e (heat." De Hollanders behaalden eene schitte rende overwinning en hebben zich doen kennen als zeer geduchte mededingers in komende jaren." Het moge hier niet onvermeld blijven, dat de roeiers van iNereus" te zamen 678,4 K.G. wogen, hiinne tegenstanders in den laatsten wedstrijd slechts 607,6 K.G De (Daily News" blijft het betreuren, dal de Nederlanders niet in het hoofd nummer om de (Grand Challenge Cup" hebben gekampt. Wat in het vat ligt, verzuurt niet" zou men evenwel der (Daily News" wel licht met een Hollandsch spreekwoord hierop kunnen antwoorden. scheen, haar hoofd buiten de kamerdeur en vroeg of hij het kloppen wel gehoord had, eene vraag, die blijkens zijn aan wezen aldaar, onnoodig was. iZeker brand!" zéide Toon, terwijl hij het kijkgat in de deur openschoof en met de keukenlamp naar buiten lichtende vroeg vwie daar was?" Hjj kreeg tot zijne verwondering geen antwoord. Alles was doodstil. De wind was nu gaan liggen, de regen had opge houden en de maan die juist was opge gaan, begon hier en daar een kijkgaatjen tusschen de wilddrijvende wolken te zoe ken. Zeker had ook zjj het kloppen op de deur van het huis ter Heide verno men, en was nieuwsgierig te weten wal daar op de stoep plaats greep. (Ik zie niemand," zeide Toon. «Ik heb toch duidelijk den klopper ge hoord en mijnheer ook," zeide Eva. (Ik ook juffer, eu niet eens maar wel drie- viermaal achter elkander en harde slagen ook, en toch ik zie niets," en zijn mond voor het kijkgat brengende riep hjj, met eene zoo luide stem, dat het ver in het rond om het huis galmde, ja zelfs een paar echos in de buurt wakker maakte: (Wie is daar?" Niemand antwoordde. Toen schoof Toon de schuif van hel kijkgat weder dicht, deed er de kDip op en ging heen. Het volgende zeer vermakelijke lezen wij in het Nieuwsblad v. d. Boekhandel: (De firma Van Holkema Waren- dorf, na kennis genomen te hebben van den volgenden brief, zag van haren eisch tot schadevergoeding af, welke zij had ingediend tegen den heer Verwejj, uit gever van (De ronde Venen", wegens nadrukken van de novelle Sjoerd flalle- ma van W. Otlo, door haar in den Geil Familiekalender 1893 uitgegeven. Mjjdrecht, 7 Mei 1895. M. Jin antwoordt op U schrijven van 6 dezer is dat wat betreft de overtreding van mijne feuilleton in de Ronde Veenen is dat ik na Uwe opmerking volgaarne schuld beken, het is evenwel mij niet ten kwade te duiden daar ik eene groote leek in zulk een vak hen en in 't geheel hier geen erg heb in gehad veel minder met de bedoeling, om de wet te over treden wat mij zeer veel spijt om nu in zulke onaangenaamheden le komen waar uit ik mjj niet weel te redden, alleen dit Zaterdag zal het al niet meer inkomen en waarschijnlijk het geheele blad op houden want het is toch een ding van niets de heele vronde veenen" eer ik geen stof tot boeing voor de lezers weet want als u na ga dat ik 1 Juli a.s. het 3 jaar zal wezen dat ik nog timmerman was zal u het mij we! vergeven de schuld die ik aan heb want om er de uitgever schade mede te doen was heel mjjn bedoeling niet. Werkelijk mijne heeren het is niet uit kwaad of ondersteek dat ik het heb ge daan alleen uit lompigheid van mjj en daarbjj geheel uit onwetendheid wantik heb nog nooit een of ander werkje uit gegeven dus weet van deponeeien niet het minst hopende dat ik hiermede aan UEds. verlangen voldaan heb, en heeren gerust nogmaals zal ik u bekennen dat ik weikelijk niet een of andere kwade bedoeling had het is zelf zoo nog dat ik er aan kom, een jongen die bij mij is had het van de docter bij ons vandaan gehad en had het gelezen en vond het zoo mooi dat hij vroeg of hij het mogl zeiten als feuleton, toer. heb ik het laten doen dus nogmaals het is jammer en jammer doch hoop dat ik hier mede de zaak geheel heb blood gelegen en blijf u inmiddels dankbaar voor u schrijven en hoop dat het hiermede mag gedaan zjjn. Verblijf ik UEd!. Dw. Dienaar, Jac. Verweij, Boekhandelaar en Drukker te Mijdrecht. Wil u soms hebben dat ik hjj u kom gaarne staa ik ten dienste van U, ik doe een postzegel voor U geschrevenen hiei in Een eigenaaidig licht werpt dit epistel op de mate van kennis die sommigen voldoende achten voor ons vak. De reia-avoutoren Tan een anarchist. De Italiaansche advocaat Pietro Gori de bekende Milaneesche anarchist en op voeder van Caserio, heeft niet veel geluk op zjjn gedwongen tochten. Uit zijn vaderland verbannen en ver volgens ook uit Zwitserland, scheepte hjj zich als matroos in op een koopvaar dijschip. Toen dit voor eenige dagen te Calais aankwam, ging Pietro Gori aan land met eenige kameraden, om zich een weinig te verstrooien. Maar hij was nauwelijks aan land, of hem werd reeds een verbanningsdecreet op het Fransche grondgebied geteekend. Zijn tegenwerpin gen, dat men hem toch moeieljjk ver bannen kon uit een land waar hij geen verblijf hield, hielpen niets. Hij was ge noodzaakt zich in le schepen op een Hollandsch schip, dat een reis deed van Noorwegen naar Amerika. Zou hjj daar zijn hoofd mogen neer leggen Eva kwam in de kamer terug. (Wal was het?" vroeg de jonker. (Er was niets!" zeide Eva. Maar nauwelijks had ze het woord uit den mond of ditmaal bonsden drie sla gen, luid en langzaam elkander opvol gende, op de huisdeur. Een oogenblik later stonden Toon en Eva weder in de vestibule. Hjj opende weder het kijkgat, riep weder, verlichtte ditmaal met zijn lantaarn de stoep, maar hoorde nog zag iets. Toen ontgrendelde hjj de deur en deed haar open. ilk zal gaan zien wat het is," zeide hij, (juffertje, bljjf alsjeblief hier met het licht staan; als er meer dan één is werp dan als ik roep de deur maar dicht en trek aan de groote bel, dan zullen ze van de boerderij wel komen en ons helpen." Toon, de huisknecht en jager van den jonker was een flink gebouwde sterke kei el, even dertig jaren oud, die zijn hoofd altijd vol had van avonturen en heldendaden, een vriend van oude sprook jes en toovergeschiedenissen. Deftig trok hij zijn schedemes en trad krijgshaftig als een paladjjn die den draak bevechten zal, naar buiten. Daar was geen vjjand, maar toch viel hjj bjjna zoolang als hjj was op de stoep Naar men zegt is een ontzagljjke erfenis volgens sommigen van 8 mil- lioen mark ten deel gevallen aan een arm meisje te Rixdorf bij Berlijn, vroe ger een dienstbode, nu een halve idioot, levende van de publieke weldadigheid. Een har er volle neven, in Zweden woon achtig, heeft een kolossaal vermogen na gelaten, op een deel waarvan deze jonge vrouw aanspraak heeft. Volgens het nagelaten testament vervalt dit vermogen aan tien der naaste verwanten en daar onder is ook de genoemde. De (Rixdorfer Zeit." bevestigt dit bericht. Laten we eens wedden, dat deze millio naire, onontwikkeld, leeljjk, half gek, toch nog wel een man krijgt als ze wil I De Frankfurter Zeitung is snugger I Zij heeft ontdekt dat in ons land een automatische dokter bestaat. In het lichaam van den dokver zjjn een aantal sleufjes aangebracht, waarboven de namen van verschillende ziekten zijn geplaatst. Heeft de zieke bjjv. last van hoofdpijn of wor men, dan werpt hjj een dubbeltje in de gleuf en ontvangt onmiddeljjk een pakte, waarin zich een onfeilbaar geneesmiddel bevindt I 11 De regenmaker. De man die voor een paar jaar zooveel van zich deed spreken, als uitvinder van de kunst om regen te maken, heeft thans bekend, dat r.Hes een aardigheid is ge weest. Het grapje heeft den man onder- tusschen rijk gemaakt en.... velen een aangename tijdpasseeiing gegeven, daar iedereen de proeven wilde bjjwoneD, en dagen lang over niets anders sprak. Een behendig zwendelaar. Zes maanden geleden kregen vier groote levensverzekeringsmaatschappjjen te Parjjs en een te Rouaan brieven van een notarisklerk, Bouillet de la Forest geheeten, uit Alencon, die verzocht zaken met haar te mogen doen. Alle vijf ile maatschappijen, die niets van elkaar afwisten, traden met den klerk in relatie en deze meldde haar kort geleden, dat hij belast was met den verkoop van een rente met vruchtgebruik belast, van 17,000 francs, welke hij voor 300,000 fr. mocht laten. Deze zeer voordeelige zaak werd door alle directeuren, die niets van elkaar afwisten, aangenomen. Een paar dagen later kwam een heer, die beweerde notaris te zijn te Alencon, op de kantoren van de maatschappijen met het stuk dat de verkooper van een blooten eigendom bij verkoop door een notaris laat opmaken, terwijl hjj het be wijs van inschrijving op het Grootboek zelf behoudt. Dit stuk, natuurljjk valsch, werd achtergelaten en de akte van ver koop opgemaakt door een notaris, die aankondigde, dat de heer Bouille, de la Forest zelf de koopsom zou komen halent Den volgenden dag kwam de beweerde eigenaar van dezen n8am dan ook; bjj een maatschappij kreeg fay een chêque op een bank te Parjjs, de andere ver zochten hem terug te komen. Toevallig ontmoetten de directeuren van twee der maatschappjjen elkaar en vertelden van de zaak die zij beiden hadden gedaan. Die overeenstemming wekte achter docht; en nu bleek dat de beide inschrjj- vingeu het zelfde nummer droegen en dat Bouillet de la Forest geen klerk was bij den notaris te Alencon, maar alleen een cliënt die hem verzocht had zijn brie ven bjj hem te mogen laten adresseeren. De bank, die de chéque moest uitbetalen werd gewaarschuwd en bleek nog niet te hebben betaald en zal dit ook niet doen. Niemand heeft dus door deze brutale oplichterij, die, wanneer zij gelukt was, den dader 1.506.000 francs zou hebben opgebracht, schade geleden. De beweerde Bouillet de la Forest en zijn medeplichtige,die voor notarisgespeeld heeft worden ijverig door de politie gezocht. daar hij over een mandje struikelde, dat er was neergezet. (Hier is iets," zeide Toon, die het mandje dadelijk opnam, (een mandje en tamelijk zwaar ook wat er in zoude zjjn (Laat staan I" beval Eva. (Wat is er?" riep de jonker die niet langer zijn ongeduld kon bedwingen, ter wijl hij zijn hoofd buiten de deur der kamer stak. (Er slaat een mandjun op de stoep," antwoordde Eva, iwe zullen het maar laten staan." (Breng het oogenblikkelijk hier," riep de jonker (en sluit de huisdeur." Eva nam onwillig het mandje van Toon aan, die terwijl zjj hem bijlichtte, de deur sloot. Toen nam de knecht het mandje van haar over en beiden gingen naar de kamer, waar de jonker met ongeduld hunne komst te gemoet zag. Banjaert was weder op zijne plaats teruggekeerd. Zijn voet deed hem schrik kelijk zeer, maar hij dacht er niet aan omdat zijne nieuwsgierigheid alles over trof. Toon reikte hem het mandjen over. Hij lichtte den deksel op en alle drie slaakten een kreet van verbazing toen ze zagen dat in dat mandjen op de stoep van het huis ter Heide was nedergelegd een klein slapend kindje, dat nog niet veel dagen oud konde zijn. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1895 | | pagina 2