Gemengd Nieuws. COOK'S „WeeMicht Zeep" Plaatselijke berichten INGEZONDEN HEDEDEELINO. van EDWARD CO Leveranciers van de/E\ Bekroond met 6 les. Het grootste stuk zeep. Onmisbaar 1 Overal Eens probeert Co., London. 1elsche Regeering. en Eere-medail- t goedkoopste e Huishouding. rijghaar. is altijd gebruiken. De maandelijksche Zendingsbidstond zal gehouden worden Dinsdag den 7de Januari 1896 des avonds te 8 uren in het lokaal de Zaaier. De gemeenteraad zal op Dinsdag, den 7. Januari 1896. des namiddags ten l1/] ure vergaderen ter behandeling der navolgende punten? 1 Voorstel van Burg. en Weth. tot uit breiding van het onderwijs aan de school le soort, jongens, tot benoeming van een onderwijzer en verhooging van het school geld. 2. Ontwerp-besluit tot verhooging der jaarwedde van eeDe onderwijzeres. 3. Ontwerp-besluit tot vaststelling der jaarwedden van het onderwijzend perso neel. 4. Missive van Ged. Staten van Utrecht ten opzichte der bouwverordening, met ontwerp-verordening tol vaststelling van het gedeelte der gemeente waarop die verordening van toepassing is. 5. Bestek van aanbesteding der gebou wen voor de tweede algemeene begraaf- De levering van het brood aan de daarop rechthebbende militairen in dit garnizoen gedurende 1896 is gegund aan de Amersfoortsche broodfabriek, directie W. H. Meursing, hier, voor 4.3 cent per ration, Sedert 1 Januari is het zoogenaamd busrecht aan het Postkantoor hier ver laagd tot slechts 50 cent per kalender kwartaal. 1 De kostelooze afgifte van brieven en verdere stukken is daarmede tevens geheel opgeheven. De le-luit. H. G. J. Maas Geesteranus van het 2e reg. huzaren te Venlo wordt overgeplaatst hij het escadron ordonnan een alhier, ter vervanging van den le-luit, H. A. Mos, die bij het wapen der mare chaussees is overgeplaatst. Had er jl. Woensdagnamiddag een hevige ruzie plaats, waarbij de politie zich genoodzaakt zag de sabel le trekken en er op los te slaan; niet minder was dit 's avonds op het Bloemendal. Een veldartillerist uit Utrecht kreeg twist met een tot Dog toe onbekend militair. Deze gaf bem met een mes een 6teek in de buik onder zijn korte ribben. De man zakte door het hevige bloedverlies inéén. Naar de hoofdwacht gebracht zijnde, werd hij daar voorloopig verbon den en per brancard, die intusschen ge haald was, naar het hospitaal vervoerd Een roman te Rome. In de Italiaaii8che hoofdstad heeft een echtverbintenis plaats gevonden, waarvan de voorgeschiedenis zeer interessant is. Graaf Salvatore Salimei heeft een nicht van den Paus, Constariza Spezzi genaamd, getrouwd. Het was echter niet de eerste maal dat het voorname bruidspaar voor het trouwaltaar stond. Zoowel graaf Salimei als ook de schoone nicht van den Paus waren reeds vroeger, en wel met elkander, in den echt verbonden geweest. Voor 5 jaren was de graaf met Con- houdt stil de groote eiken deur wordt opengeworpen, en Mr. Carlton staat op den drempel der groote, oude woning om zijn gasten te verwelkomen. Nadat zij hem omhelsd heeft, geeft de Herto gin een bekoorlijken groet van welbe- kendheid aan de dienstboden, en streelt den hond, die tegen haar opspringt met zijne ruwe en hartelijke verwelkoming. Zij is even opgeruimd en gelukkig als een schoolmeisje, alles schijnt haar over heerlijk toe de dierbare welbekende voorwerpen welke hier en daar verspreid liggen, geven haar duizendmaal meer ge noegen dan haar eigen prachtige bezit- tingen. De blokken kraken, vlammen en knetteren in den grooten schoorsteen met zijn prachtigen, uitgesneden mantel, het schitterende zilveren servies en de stoo- mende ketel staan op eene nabijzijnde tafel, met warme koekjes waaraan Wes ton haar meester heeft herinnerd: Miss Viva, ik vraag Hare Genade ver geving, de Hertogin was gewoon er zoo veel van te houden." >Ik zal mijn maaltijd bederven," zegt Viva lachende, terwijl zij er een tweede neemt: »Maar ik kan het niet helpen. Ik krjjg nooit zoo iets lekkers in Fran krijk." •Gij zijt verstandiger, Hertog," merki Mr. Carlton glim" -hend aan terwijl hjj stanza getrouwd en de heilige vader had het paar toen zijn zegen gegeven. Maar reeds na zeven maanden werd de echt rechtens ontbonden, en wel, zooals het in het echtscheidings-document heette wegens beiderzijdschen onoverwinlijken afkeer." Over de motieven die dien onoverwinlijken afkeer hadden doen ge boren worden, werd van beide zijden een volstrekt stilzwijgen bewaard, en men wist ook in de voorname wereld van Rome daarover niets naders mede le deelen; alzoo bleef het ware van de ge schiedenis een geheim. Twee maanden na de echtscheiding bracht gravin Con stanza een knaapje ter wereld, zonder dat men den vader hiervan berichtte, en werd aan dezen ook niet zijn kind getoond. Het knaapje werd vier jaar oud en nog nimmer had de graaf zjjn beeld schoon kind gezien. Wellicht had de graaf het recht zijn zoon te zien en hem bij zich te willen hebben, kunnen eischen, maar hij maakte van dat recht geen ge bruik en liet het kind vrijwillig aan de moeder, die met afgodische liefde het knaapje aanhing. Eenigen tijd geleden leed het kind aan diphtheritic Den vader kwam het ter oore dat het knaapje tus- schen dood en leven zweefde en nu ver langde hij uitdrukkelijk tot zijn stervend kind toegelateD te worden en deze be geerte dorst de gravin niet weerstaan. En zoo kreeg de graal' zijn kind voor de eerste maal te zienbewusteloos lag het schoone knaapje daar, en voor het ziekbed knielde de diepbedroefde moeder neder. De crisus verliep echter gunstig, het kind werd gered, en in jubel daarover vergaten zij, dat ze voor eenige jaren wegens onoverwinlijken afkeer van elkan der gegaan waren. Zij verzoenden zich en, zooals gezegd, hun hereeniging had dezer dagen plaats. Een waarljjk roman tische geschiedenis uit de omgeving des pausen De mechanische kracht van den Niagarawaterval. De wei ken, welke de Niagaramaat- schappij voor een bedrag van 7 a 6'/s miljoen gulden heeft doen aanleggen, om de in den grooten waterval aanwezige mechanische kracht techmisch aan te wenden, zijn thans zoo goed als voltooid. Volgens mededeeling van den adviseeren- den ingenieur der maatschappij, professor Forbes, zijn drie turbinen, elk van 5000 paardekrachten, gereed om in gebruik te worden gesteld. Het water wordt naur deze turbinen toegevoerd door reusachtige stalen buizen van 2.1. M. middellijn met een verval van 42 M. De gewonnen mechanische kracht wordt in electriciteit omgezet en in dezen vorm den abonnen- ten toegevoerd. Volgens berekening zal in Buffalo, op 24 K. M. afstands van de Niagara-vallen, de kracht van laatstgenoemde veel goed- kooper blijken te zijn dan die van den stoom, zoodat men met zekerheid meent te kunnen vertrouwen op de aansluiting van het meerendeel der induslriëele on dernemingen dezer stad. Daardoor alleen reeds zou de door de drie turbinen geleverde kracht geheel en al in beslag worden genomen. De maat schappij heeft evenwel het recht, nog 29ü,000 paardekrachten aan den val te ontnemen aan de Amerikaausche zijde. Voorts laat zij een plan uitwerken, om 250,000 paardekrachten aan de Cana- deesche zijde te winnen, die in den vorm van electriciteit naar de reeds bestaande werken zullen worden overgebiucht. De speculatiegeest heeft reeds zijn voordeel gedaan met deze grootsche onderneming. In de nabijheid der Niagara-werken zijn de grondprijzen reeds aanmerkelijk geste gen in het vooruitzicht, dat daar weldra fabrieken zullen verrijzen. Men zal den Niagara-waterval nog heel wat kracht kunnen aftappenhet totaal van zijn kracht wordt op 15 miljoen paardekrach ten geschat. hem sherry en bitter voorzet. »Ik ge loof dat de namiddag-thee eene uitvin ding van den booze is." •Of wel van de Dokters," antwoordt de Hertog. >Het is eene uitnemende aan leiding voor dyspepsia I" Dwaasheid, Victor! Ik had nimmer in mijn leven eene indigestie." •Op uw leeftijd, mijne lieve, heeft men die nooit, of moest men die nooit heb ben," antwoordt hij vroolijk. Van avond," brengt hun gastheer in het midden: «zullen wij een rustigen avond hebben. Ik dacht dat gij zulks na uwe reis zoudt verkiezen. Morgen is er eene vereeniging op drie mijlen af stands van hier. Uw paarden zijn wel en krachtig, Hertog, en zullen geheel en al vaardig zjjn tot den tocht zoo gij er lust toe gevoelt. En voor 's avonds heb k de Ryvendales en Kapitein Clive, die zich bij hen bevindt, ten eten gevraagd." Zoo, Clive is een flinke kerel 1 zegt de Hertog: »VVij ontmoetten hem te Com- piègne eu ik zal verheugd zijn de kennis met hem te hernieuwen." •Ik kan niemand anders voor morgen vragen," merkt Mr. Carlton aan, terwijl hij zich naar Viva wendt: >gij w et dat ed--il het verlies van haar zoon, d rme Lady Ryvendale geen moed bezt:h waar dan ook te begeven, doch z( Je Gevolg van droomen. Een 8-jarig meisje, wonende in een poortje aan de Voldersgracht in Den Haag, droomde in den afgeloopen nacht, dat men hare moeder vermoordde en sprong, ontwaakt, onder den indruk uit het raam Gelukkig was de afstand lusschen den beganen grond en het venster niet zoo groot, zoodat het kind geen ernstig letsel bekwam. Maar den geheelen dag ver keerde het in hoogst overspannan toe stand. Aan den drank verslaafd. Te Rotterdam is in een gang aan de Hoogstraat een vrouw overleden, die zoo danig aan den drank was verslaafd, dat zij, op haar sterfbed, tegen den dood worstelend, telkens met gebroken stem om nog een glaasje vroeg, hetwelk haar door de buren gegeven werd. De on gelukkige heeft met het jeneverglas iu de hand den laatstén adem uitgeblazen Werk verschaffing? In de Zevenwolden (Fr.) vinden tegenwoordig verscheidene arbeiders, die anders geen werk zouden hebben, werk in het maken van takkenbossen. Een goede daghuui is hier echter niet mee te verdienen, daar het maken van hon derd bossen met 35 centen wordt be taald en een flink weikman er op zijn hoogst 150 per dag kan maken. Prettig gezelschap. Een groote kattenvriendin is Lady Beresford. Die rijke Engel rche groote dame houdt er niet minder dan 150 kat ten op na. Zij kent ze alle bij den naam 's Middags houdt zij plechtige kattenre- ceptie. Dan zitten ai de katten in een kring om haar weldoenster heen, en het poesje dat zjj roept, komt naar haar toe maar »poesje" blijft ook wel eens zitten, en dan is er een ander aan de beurt. Misplaatste vechtlust. Evenals op Oudejaarsavond is ook op den avond van Nieuwjaarsdag te 's Gravenhage in den omtrek van de Groote Markt en de Schoolstraat de po litie wederom slaags geweest met onge veer 40 militairen van verschillende wapens, die de agenten bemoeilijkten en ten slotte de sabel tegen hen trokken. Niet dan met groote moeite gelukte het drie der hoofdaanleggers van het vei zet een cavaleiist, een grenadier en een jager naar het commissariaat aan de Groenmarkt over te brengen, waarna zij aan een patrouille werden overgeleverd. Aanranding. Te Smilde had dezer dagen een brutale aanranding plaats. Aan de Asser Ct. meldt men daaromtrent het volgende: Een 3-tal personen begaven zich des avonds van Smilde naar Assen, toen ze in de nabijheid der Van Liersburg werden aangehouden, door eene groote bende jongelieden, die weinig goeds in den zin bleken te hebben. Het duurde maar kort toen het voertuig van het drietal te water lag en een der passsagiers even later zoo werd gedreigd en mishandeld, dat hij f 20 aan zijne belagers afstond. Dit geld moet hem echter later weer ter hand zijn gesteld, doch toen men op deze wijze het geweten tot rust had po gen te brengen, scheen men alras berouw van deze daad. IJlings werd de vluch teling met zijn f 20 achterna gezet en opnieuw moet hij toen zijn mishandeld; eerst nadat hij zijne belagers eene gave had afgestaan, kon de deerlijk toegeta kelde zijn weg vervolgen. De jongelui zullen zeker deze daad, evenals zoovele andere, als een grap be schouwen, vooral toen er aanvankelijk geen haan naar kraaide. Onze mare chaussees hebben echter lont geroken en schijnen dat gevoelen niet heelemaal le deelen. Geboeid werd een 2-tal van den troep, die misschien wel 20 a 25 man dat zij u gaarne zoude zien en ik haalde haar over om te komen, met de belofte dat er niemand anders zoude zijn." Arme vrouw!" zegt Viva met he wolkt gelaat: >Hoe vreeselijk vóórhaar! Ik herinner mij hoezeer zij aan den knaap was gehecht, maar hij zag er altijd zwak uit.' Ik vrees dat haar nog meer leed wacht de arme Ryvendale ziet er uit alsof hij hier niet lang zal vertoeven." Hoe komt het dat zij den winter niet in den vreemde doorbrengen?" raagt de Hertogin. •Omdat hij er zoo afkeerig van is hij zegt dat hij liever tehuis sterven wil, en nu dat de jongen dood is, om wiens wille zij voornameljjk gewoon waren te reizen, heeft hij er zich beslist tegen verzet." Kapitein Clive erft den titel over, ver onderstel ik?" merkt de Hertog op: »Is hij ook zwak van gestel? Hij ziet er niet naar uit." In het minst niet. Hij is een flinke kerel en een knap jager. Ik hoop hem veel te zien. Overmorgen beginnen wij de legers op te jagen, Hertog, en's avond» zullen er eene menigte memchen komen eten. Gij zult overstelpt worden met uitnoodigingen voor jachtpartijen en diners een ieder is verlangende naar de eer telde, aan een touw naar de kazerne ge transporteerd, wat natuurlijk ontzaglijk veel opzien baarde en aller tongen in beweging brach Een Scliurkeuetreek. Een schurkenstreek is op het goed Stonysra in Duitsch-Polen bij de Russi sche grens nog bijtijds verijdeld. Tegen den avond melden zich drie fatsoenlijk gekleede personen aan om nachtverblijf, dat hun welwillend werd aangewezen. Zij gingen weldra uit onder voorwendsel, dat zij eenige inkoopen moesten doen, doch lieten hun koffer achter. Hun af wezigheid duurde zeer lang en de land heer wien dit verdacht voorkwam, ging met een buurman eens naar den kofier zien. Een dog die hen was gevolgd, vloog woedend op den koffer aan, waarop men eenige flinke mannen riep en de kist opende. Plotseling sprong er een kerel uit, die met een groot slachtersmes gewapend zich op de aanwezigen wilde werpen. Doordat de hond hem naar de keel sprong, werd zjjn voornemen belet en kon men hem ontwapenen en binden. De man bekende toen, dat zijn kamera den tegen den nacht zouden terugkeeren. Hij zou hen binnenlaten en te zamen zouden zij den rijken grondeigenaar be stelen. Nadat de noodige voorzorgsmaatregelen waren genomen om ontvluchting te voor komen, wachtte men. Tegen elf uur werd er zacht tegen een raam getikt. Even zacht werd dit opengeschoven en een der roovers sprong naar binnen. Deze werd dadelijk gegrepen en gebonden, waarop de buiten verscholen staande lieden van den landheer zich van de beide andere schurken meester maakten. Postzegelwoede te Curasao. Postzegels, postzegels en nogmaals post zegels! Er wordt hier, zoo schrijft men uit Curagao aan de »N. R. Ct.," tegen woordig over bijna niets anders gedacht en gesproken dan over postzegels. In- plaats van een praatje over het weer, over den regen, waarmee we den laat stén tijd gelukkig zijn gezegend, of over den stand van den regenbak (een zaak van het grootste belang voor een Cnra- gaosch huishouden, dat bij maandenlange droogte dikwijls zeer zuinig met water moet zijn), is dezer dagen meestal een van de eerste vragen bij de ontmoeting van kennissen: »Hebt ge al van die nieuwe postzegels?" waarop dan een ont kennend of bevestigend antwoord volgt en een verhaal van de teleurstellingen, die men heeft ondervonden om ze mach tig te worden. Menschen, die vroeger niet de minste notitie van postzegels namen, praten er nu over alsof zjj jaren lang de philatelie beoefend hadden en in al de geheimen er van doorkneed waren. De kalmste lui maken er zich warm over en ver- keeren in een zenuwachtige spanning, of het hun gelukken zal eenige van die veel besproken zegeltjes te krjjgen. In één woord, er is l.ier plotseling een soort van postzegelmanie ontstaan, die wellicht haar wedergade niet heeft. Wat heeft daartoe aanleiding gegeven, vraagt men natuurlijk. Dat zullen wij u vertellen. Den eersten November II. verscheen in de Curaguosche Courant een besluit van den gouverneur, waarbij bepaald werd, dat, met ingang van den löden Novem ber, de frankeerzegels van 10 cent (met beeltenis des Konings) die hier nog steeds worden gebiuikt, als zoodanig buiten ge bruik gesteld en, nu met een met roo- den inkt verkregen afdruk van 2'/a cent te zijn overgestempeld, voor die waarde tijdelijk in omloop gebracht zouden wor den. Op dienzelfden datum zouden dan de frankeerzegels van 10 cent met de beeltenis der Koningin in omloop komen. Toen de 15de November aanbrak, be- onden zich al vroeg eenige personen bij hel postkantoor, die, zoodta dit geopend werd, alle voorhanden zijnde tijdelijke van u te onthalen." De Hertog glimlacht hij is er zeer op gesteld da: men werk van hem maakt. Den volgenden dag, op weg naar het vereenigingspunt, ontmoeten zij Kapitein Clive, die zich naar hetzelfde doel be geeft. Een hartelijhen groet wordt ge wisseld de Hertog zinspeelt vroolijk op de verlegenheid waaruit Alsager zijne vrouw heeft gered. Het heeft thans opgehouden een zwak punt te wezen," lacht Mr. Carlton »maar er was een tijd waarop de minste zin speling daarop voldoende was mijn nicht de tronen in de oogen te brengen. Ik durf wedden" (terwijl hij zich tot kapi tein Clive wendt), »dat zij u niet be kende, dat het haar volstrekt verboden was de drijfhonden te volgen op dien bizondei en dag daar ik haar niet kon vergezellen, en daarenboven had ik ver zocht dat zij zelfs niet in de richting van de jacht zoude rijden uit vreese dat zij in de verleiding mocht komen." Lieve oom, nu vertelt gij het verhaal niet geheel en al goed," lacht de Her togin »lk reed niet naar het vereeni gingspunt, maar wij hoorden de houden toen wij door het uiteinde van het bosch reden, en plotseling kwamen zij in onze richting aanatroomen, en gij weet hoe Kitty rukt ik kon haar volstrekt niet 2'/, /10 cent postzegels kochten. Daar ten postkantore niet op zulk een ongewonen toeloop van koopers was gerekend, be gon men dadelijk weer eenige duizendan postzegels van 10 cent in 2% cents-zegels le metamorphoseeren, totdat in een paar dagen de geheele voorraad daarvan uit geput was. Terwijl eerst 1000 en meer dier tijdelijke zegels tegelijk verkocht werden, kon men later ternauwernood 50 er van te koop krijgen. En spoedig waren ze alle op, zooals de postambte naren zeiden. Uit goede bron vernamen wjj, dat er slechts 45000 zulke 2'/, 10 cents post zegels bestaan. De meeste zijn in han den gekomen van een paar speculanten, die een aantal lieden bij het postkantoor hadden geplaatst, om alles te koopen wat maar eenigszins mogelijk was. Die list is vrij wel gelukt en eerst bekend ge worden, toen het voor vele liefhebbers, die zich ook van die tijdelijke zegeltjes hadden willen voorzien, te laat was. Men vermoedde volstrekt niet, dat het zoo zou toegaan, en wist vooruit niet, dat er be trekkelijk zoo weinig van die tijdelijke postzegels waren. Voor alle postzegel verzamelaars der wereld is het aantal, dat er van uitgegeven is, immers gering. Die 2'/, 110 cent-zegels zullen dus onge twijfeld spoedig zeer in prijs stijgen. Daarop hebben de opkoopers gerekend. Zij bewaren ze vooreerst en verkoopen ze slechts tegen hoogen koers. Er wordt verteld, dat b> doelde postzegels nu reeds in New-York voor f 125 a f 150 per 100 stuks zijn verkocht, en dat hier al eenige exemplaren voor f 2 per stuk van de hand werden gedaan. Nadat gemelde tijdelijke postzegels uit verkocht waren, verscheen er een ander besluit van den gouverneur in de iCura- caosche Courant, bepalende, dat met ingang van 1 December dezes jaars de frankeerzegels van 30 cent (met beeltenis des Konings) buiten gebruik gesteld en frankeerzegels van de zelfde waarde met beeltenis der Koningin in omloop gebracht zouden worden dat op denzelfden datum voormelden frankeerzegels van 30 cent met beeltenis des Konings, voorzien van een met zwaiten inkt verkregen afdruk van 2'/j cent tijdelijk voor die waarde in gebruik zouden worden gesteld. Door de ondervinding, opgedaan bij de 2'/j/10 cent-zegels, wijs geworden, en in het vooruitzicht van fabelachtige winst te kunnen behalen, is nu iedereen, die maar over eenig geld le beschikken heeft, plotseling poslzegel-kooper geworden. Sedeit 1 December staat voor het post kantoor van 's morgens voor zonsopgang af een bende negers van het minste al looi. allen met een pakje gefantaseerd drukwerk in de hand, om te trachten daarop ten postkantore een postzegel van- 2'/,/30 cent geplakt te krijgen. Er is nl. bepaald dat deze tijdelijke zegels niet aan het publiek verstrekt, doch door de postbeambte op de stukken geplakt moeten worden, En op elk stuk mag slechts een zoodanig frankeerzegel voorkomen. Er is dagelijks zulk een ontzettend ge drang voor het loket, waar postzegels verkocht worden, dat een fatsoenlijk mensch er onmogelijk door heen kan, en de politie steeds, en soms ook militairen er bij moeten optreden. En opkoopers huren negers van het brutaalste en vuilste soort, om met een pakje zoogenaamd drukwerk zich door de bende heen te werken en voor het loket post te vatten, totdat het schuifje opengaat en een pakje van 100 stuks drukwerk met f 2,50 voor de daarop te plakken postzegels door de ambtenaar wordt aangenomen. Ieder ha'f uur gaat bedoeld schuifje eens open. Nooit heeft men hier zoo iets beleefd. houden. Arme Hason I wat gilde en piep hij mjj rial Ik beken dat ik een boos aardig genoegen schiep in Kitty's wan gedrag maar wat er van mij kon ge worden zijn, zonder Kapitein Clive, dat vraag ik mij te vergeefs af." IK zoude wel weten willen of de Hertogin mij vergunnen zal haar heden tot geleide te verstrekken in herinnering aan mijne geringe hulp," zegt Alsager met ongewonen schroom maar Mr. Carl ton die niets anders bij hem veronder stelt als het vei langen van zich hoffelijk te toonen, jegens zijne schoone buurvrouw antwoordt Neen I Heden moet zij onder mijne hoede blijven I" Kapitein Clive neemt het onvermijde lijke gewillig aan, maar hij is niet wei nig teleurgesteld. Aan het vereenigings punt gekomen, ontvangen de Hertog en de Hertogin eene geheele ovatie. Viva is altjjd eene lieveling geweest, en bij zijn bezoek aan de Towers vóór zijn huwelijk, heeft de Hertog zich niet wei nig bemind gemaakt. De vrouwen waren opgetogen over zijn manieren, en de mannen hadden groote achting voor een Franschman die zulk een geoefend ruiter was, zoo goed kon schieten en zooveel van paaiden afwist. Kapitein Clive, veel te wel opgevoed om te pogen de Herto gin onder de gegeven omstandigheden voor zich alleen te houden, verliet hare zijde, en vond ook verder geen gel»gen- heid om tot haar te spreken, voordat hjj met zijn broeder en schoonzuster de receptie-zaal der Towers binnentrad. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2