Plaatselijke berichten. Gemengd Nieuws. SCHAAKAFDEELIiVG. Probleem No. 79. Aan deze geschenken van vele Neder landers, wier geschreven naamkaarten in een rijk album zijn vereenigd, sluiten zich de geschenken ano van de gemeente Wassenaar en van het «Hollandsche dienst personeel (der verschillende goederen hier te lande). Die geschenken stonden op een tafel bijeen het waren drie reus achtige RozenI urg-polten. De grootste was het geschenk der gemeente Wasse naar, en gaf aan de eene zijde de wapens van het Paar te zien, aan de andere een kijkje in de keik te Wassenaar die juist nu zoovelerlei herinnering bij haar, die den drempel als jonge Bruid betiad, wek ken zal. Dit enorme pièce de milieu was ge plaatst lusschen twee niet minder koste lijke vazen, 't geschenk van het dienst personeel, gevende afbeeldingen van de Verschillende lustverblijven, die het eigen dom der dochter van Piins Frederik zijn Een laatste geschenk is dat van inge zetenen der gemeente Alkmaar afzondeV- lijk: een album met fraaie photografleën van die vriendelijke stad en met de namen der gevers. Men meldt uit den Haag, dato 16 Juli De deputatie, belast met de aanbieding van een blijk vin sympathie aan de Vorst en de Vorstin von Wied, ter gelegenheid van Hun Zilveren echtfeest, is heden-ocii- tend naar Neuwied afgereisd. Met de commissie vertrokken tevens derwaarts de heeren C. J. van der Ou- dermeulen en R. baron van Zuylen en Nyevelt, burgemeester van Wassenaar, om namens de ingezetenen dier gemeente het Echtpaar een feestgeschenk aan te bieden. Het 36e openbaar jaarverslag over 1895 is verschenen van een hoogst be langwekkende en nuttige inrichting. Het betreft n.l. de inrichting voor spraakge- brekkige en achterlijke kinderen, te Am sterdam, Heerengracht 442, tusschen de Leidsche en Spiegelstraten. De heerj. L. Kingma is directeur. Als ééne zaak den steun van den bemiddelde verdient, dan is het tleze wel. Gedureude haar bijna 40-jarig beslaan heeft de bedoelde in richting onberekenbaar nul ge-ticlit, niet tegenstaande haar voortdurend gesukkel met de bekrompen middelen en zonder dat eenig publiek lichaam er nog aan denkt, haar met eenige subside te steunen. Wie kennis wil maken met de nok in 1895 verkregen gunstige resultaten, vrage een jaarverslag aan. De maandelijksche Zenditigsbidstond zal gehouden worden a.s. Dinsdag 21 Juli in het lokaal de Zaaier, desavonds te 8 uren. Ds. Hartwigsen, van Harmeien, hoopt aanstaanden ZondHg voor te gaan bij de godsdienstoefening in de Gereformeerde kerk B. hier. Met ingang op 1 Augustus is aan het postkantoor alhier benoemd tot assis tent de heer L. N. Weber geagreëerd klerk te Zundvoort, thans als zoodanig reeds alhier werkzaam. De Vei bondsring «Utrecht en Om- stieken van Christelijke Jjngelmcs-Ver- eenigingeiK, zal D. V. Woensdag den 20 Juli zijn zomer-vetgadering houden op het landgoed nlvraaybeek» bij Driebergen. Als sprekers zullen optreden de Hr. Mr. W. 11. J. Baron van Heemstra, Burge meester van Diiebergen, B. J. Gerritson van Rotterdam, W. van Oosterwijk Bruyn van Zeist, Ds. J. J. van Noort van Am sterdam, Ds. J. W. Pont, Ds. M. A Adrian! van Utrecht, C. J. Sluik van Ulrerlit, e. a. De vergaderiDg zal beginnen des morgens te 10 uur tot 12, en van half 2 tot half 5. Een muziekkorps zal de bijeenkomst opluisteren. De dag be looft bij goed weder veel. De lucaaltrein van Amersfoort naar Utrecht en van uw hart breken zal! Ik wilde liever aan Mylady te zeggen hebben dat er een ongeluk aan Mylord was overkomen, dan haar te moeten mededeelen dat hij haar ontrouw is.it Eene spookachtige bleekheid overdekt Viva's aangzicht. Alsager haar ontrouw! Voor eene vrouw in haar toestand is de ontrouw van den inan, dien zij liefheeft wreeder dan die van een man tegenover zijne vrouw; het is eene onvergefelijke, onherstelbare miskenning. Maar zelfs nu nog droomt zij niet van de geheele beteekenis welke Désirée's woorden bevatten. «Mylady heeft nimmer vermoed, waarom Mylord in het laatst zco dikwijls naar Ryvendale is gegaan. Het is dat hij de jonge dame, de dochter van den predi kant wil trouwen. Nu eerst ontwaakt Viva tot het gansche bewustzijn van haar toestand. Zy maakt geen teeken, maar zit daar als een steenen beeld; haar lippen staan van elkander af, er ligt een zonderlinge blik in haar oogen. «O Mylady I kijk zoo niet!* roept Désnée ontsteld: «spreek tot mij. Het is mogelijk dat het onwaar is. O! ik ben overtuigd, volkomen zeker dat Mylord niet in staat tot zulk eene laagheid zoude wezen I* Utrecht naar Driebergen brengt de be zoekers in korten tijd en voor weinig geld naar de plaats van hun bestemming. Op het terrein zal een cantine zijn, waar men tegen matigen prijs in de gelegen heid wordt gesteld den inwendigen mensch te versterken. Toegangsprogramma's zijn na 15 Juli a 25 ct. verkrijgbaar bij de H H. Melder, en Eindhoven te Utrecht, Berends te Amersfoort, C. Avis Jz. te Zeist en Aarts te Driebergen, verder bij de Secretarissen van de Chr. Jong. Ver. der plaatse lijke afd. Op initiatief van den heer F. Wes- selings, leeraar aan de H. B S. alhier, is op een bijeenkomst te Utrecht besloten tot het oprichten eener vereeniging met het doel«Het spel zooveel mogelijk be vorderen en de sport te leiden in de goede richting; het aanleggen van speel plaatsen als een zaak van groot belang voor te staan en op wetenschappelijke gronden het goed recht der gymnastiek, zoo noodig, te handhaven.* Thans is definitief bepaald, dat het 5e regiment in het najaar groote ma noeuvres zal houden en wel van 7 tot en met 16 September, de dagen van heen en terugmarsch hier onder begrepen, onder leiding van den waarnemend-com mandant der 2e divisie, in de omstreken van Hoogeveen, Ruinen, Zuidwolde, De Wijk, Avereest, Ommen (stad en ambt), Dalfsen, Den Ham, Hellendoorn, Raalte, Wierden, Almeloo, (stad en ambt), Rijsen, Goor, Diepenheim, Markeloo, Lochem, en Laren. Hieraan zal worden deelgenomen door den staf der 2e divisie infanterie, de slaven en de 4 veldbataljons van het le, 2e, 5e en 8e regiment infanterie, een afdeeling van de Koloniale Reserve, de staven en de 5 veld-escadrons van het le en het 2e regiment huzaren, de staf, de 2 afdeelings-staven en 4 batterijen van het le regiment veld-arlillerie, de staf der le afdeeling en de le en de 2e batterij van het 3e regiment veld-arlil lerie, de staf en 2 batterijen van het korps rijdende artillerie, de 2e veldcom- pagnie van het korps genietroepen, een detachement van het korps genietroepen, een detachement trein, een detachement van het escadron ordonnansen en een detachement marécliaussée. Als scheidsrechters zullen bij deze oefeningen optreden de kolonels W. J. H. Romer, jhr. H. Laman-Trip en G. L. Languth, respectievelijk commandanten van het 3e regiment huzaren, het regiment grenadiers en jagers en het 4e regiment infanterie, benevens de commandanten van het 2e en liet 3e regiment veld-ar- lillerie, kolonej L. M. C. Rollin Couquer que en kolonel H. W. Alma. Donderdagmiddag j.l. bracht H. M. de Koningin Regentes, vergezeld van eene hofdame, een bezoek aan de Anna Pnulowna bewaarschool. Hare Majesteit werd aldaar ontvangen door den burge meester Mr. F. D. Graaf Schimmelpen- ninck, door den president van het college van regenten, den heer P. Methorst en door de directrice Mejuffrouw H. M. Schermer. De kinderen allen met Oranje getooid zongen in het smaakvol versierde school lokaal H. M. eenige liederen toe waar van door een der meisjes een exemplaar aan H. M. werd overhandigd, terwijl door twee der dreumissen H. M. bouquet- ten werden aangeboden. Bij haar vertrek schonk H. M. een som om daarvoor de kinderen te ont halen. Zijn wij wel ingelicht dan zal dit be zoek door meerdere aan andere liefda dige instellingen worden gevolgd. Tot adjunct-commies le klasse bij de provinciale griffie van Overijssel is door Ged. Staten benoemd mr. J. W. A. Immink, udvocual er, procureur alhier. In het bericht omtrent de over gangsexamen aan het Gymnasium alhier, in ons vorig nummer is verzuimd te ver melden, dat van kl. II tot kl. III onvoor waardelijk is bevorderd S. van Dissel. Viva's lippen ontsluiten zich, hare stem klinkt vreemd, zelfs in haar eigen ooren, zij is zoo koud en kalm. Zij blijft niet stilstaan om Désirée te ondervragen geen oogenblik betwijfelt zij hare getuigenis; zij gevoelt dat het waar is. «Het is Gods straf voor mijn zonden,* zegt zij, verweg heenblikkende met haar zwervende oogen naar het landschap dat voor haar zich in het zonnelicht baadl kijkende, en het toch niet schijnende te zien, ofschoon het schouwspel zoo onver gankelijk in haar gemoed gegiilt is, dat zij in later lijden zich nimmer die ure van foltering kon herinneieo zonder het park, het purpeien klaverveld en liet half afgesneden koren te zien. «Tot dit oogenblik,* gaat zij op half droomenden toon voort: «heb ik nimmer volkomen bedacht wat ik zijn moet in het oog van God,,van de wereld, en,* (rillende) «ook in zijn oogen. O, Désiié! ik verwonder mij, hoe rij, die goed en deugdzaam zijt, al deze j uen rnet mij geleefd hebt en mij altijd met eerbied en ontzag hebt behandeld, onderwijl steeds wetende, hoe laag ik gezonken was, dat ik zulk eene ben voor wie goede vrouwen zoude terugwijken, opdat hun kleed mij in het voorbijgaan niet zou aanraken.* Wordt vervolgd Woensdagmiddag had de 20-jarige C. ill de Koestraat het ongeluk in den stal met het inspannen een trap van een paard tegen den borst te krijgen. In zorgwekkende toestand werd de jon geling opgenomen en naar huis gedragen. Men vreest voor 't behoud van zijn leven, Programma drr muziekuitvoering op Zondag 19 Juli, des avonds half acht, te geven door het Stafrnuziekkorps van het 5e regiment infanterie, onder directie van den heer G. K. G. van Aken, op het terras van Amicitia. 1. Nederlandsche-Schutterij Marsch Van Aken. 2. Ouverture „La Sirene" Auber. 3. „Espana" Walzer Waldteufel. 4. Grosze Fantaisie aus der oper „Pagliacci" (Paillasse) Léon Cavallo. 5. Ouverture „La Bohémienne" Balfe. G. Grand Ballet (Divertissement) de l'opéia „Faust" en 7 parties Ch. Gounod. 7. «Die Wachtparade kommt" Eiienberg. 8. Grande Fantaisie de l'opéra „Ro bert le Diable" Meijerbeer. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 17 Juli 1896. Tarwe (0.Rogge f0Boekweit f0. Appelen f 0 OU a f 0.00. Peren f 0.a f 0.Nieuwe aardapp. f0.—afOOO. Zandaardapp. f 1.80 k f2.50 Hoendereieren f3.00 a f3.50 per 100 st. Eenden f 0.a f 0.Boter f l.OO a f 1.20 per kilo. Mar garine f0.a f0.Zoetem. kaas 0.f0 Kippen f0.60 a fl.Kuikensf0.70 af 1.10 Piep kuikens 0.30 a f 0.70 Ganzen f0. f0.Eenden fO.GO a f 0 90 p. st. Jouge f0.a f0.Hazen f0.a f0.Wilde konijnen f 0.a f0 Tamme f0.40 afl.Duiven f0.40 a fO.GO paar Vette varkens f0.f0.Zeugen f35.f35. Biggen f2.a f6.— Schrammen 19.a fit. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge; heet. Boekweit; 00 heet. Appelen; heet. Peren; 0 heet. Kleiaardappe- len; 80 heet. Zandaardappelen 30000 stuks Hoen- dereieren; stuks Eendeneieren; 1G00 kilo Bo ter; kilo Mai-.innekilo Kaas; stuks Vee. 20 zeugen 340 biggen en 8 schrammen. Schiermonnikoog. Graaf von Bernsdorfl, de eigenaar van het eiland Schiermonnikoog, heeft, vol gens de Prov. Gr. Ct., te Berlijn eene leening gesloten, groot 2 millioen matk, verdeeld in 4J aandeelen, ieder groot 50,000 mark, die alle geplaatst zijn. Het plan is nu het fraaie eiland geheel in te richten als Boikum en Norderney. Er zal allereerst een vaste aanlegplaats worden gemaakt, voorts een enorm groot hotel aan de westzijde, terwijl ook het bestaande hotel nog zal worden uitge breid en verfraaid. Ook zullen aan het strand tal van villa's verrijzen, zoodat Schiermonnikoog binnen een niet al te ver verwijderd tijdstip een zeebadplaats van beteekenis zal gaan worden. Een rijke vagebond. De politie te Parijs zoekt druk naar nachtelijke vagebonden. Ze heeft nu electrische lantaaintjes in gebruik, om de struiken van het Bois de Boulogne te doorsnuffelen. Maar ze zoekt overal, vooral ook op de fortit's, de vestingwal len, en op de Seine oefers. Hier vond ze Zaterdagnacht een buitengewonen cliënt, iemand van acht en dertig jaar die er nooit aan gedacht heeft een mis drijf uit te halen, die zelfs behoorlijk zijn mill I ieplicht heeft verricht, die dus geen enkele reden heeft om de politie te schuwen, maar die al wat woning is, schuwt. En dit niet omdat de concierges ook hem met gaaine zouden zien: hij heeft een inkomen van 6000 francs 's jaars maar hij aheeft behoefte aan lucht®, hij »stikt in een gesloten ruimte®. »AI tien jaar slaap ik zoo onder den blooten hemel; wien doe ik daar nu kwaad mee? En ik heb het heusch noo dig voor mijn gezondheid. Ik ben een flaneur, een wijsgeer als je wilt. De politie heeft dezen modernen Dioge nes weer losgelaten, 't Is nu maar de vraag wat zijn slaapkameraden zullen beginnen, wanneer zij vernemen welk een aristocraat en kapitalist hun nacht- logies pleegt te deelen. Eeu zonderling geval. Natuurlijk komt dat uit Amerika, het land der zonderlingheden. In de Oude Weield hoort men nooit van die wonder bare dingen. Maar in New-York moet het volgenden gebeurd zijn. Voor de rechtbank daar verscheen dezer dagen een man, Macdonald genaamd, die beschuldigd werd van inbraak. Een aan tal achtenswaardige getuigen verklaarden stellig, dat hij en niemand anders de inbreker was. Zij hadden hem in het huis gevonden en getracht hem te vatten, maar dal was hun niet gelukt. Macdonald had een alibi. Hij verklaarde en professor Wein, de bekende spiritist, bevestigde het onder eede, dat hij, op het oogenblik dat de inbraak moest zijn gepleegd, in hypnothchen toestand op een stoel zat, ten uanschouwe van een talrijk publiek, in een lokaal, op 5 mijlen afstand van de plaats van het misdrijf. Op de vraag, of het mogelijk was dat Macdonalds geest in huis is geweest, ter wijl zijii lichaam in genoemde zaal was, antwoordde prof. Wem, na eenige aarze ling, bevestigend. De rechtbank heeft, na die stellige, maar tegenstrijdige getuigenissen, de zaak verdaagd, om zich door verschillende des kundigen te laten voorlichten in deze geestenhistorie. Een veelbewogen leven In Detroit, in den staat Michigan (Ame- lika) is vooor een paar weken de alge meen bekende bankier en stichter der Duitsch-Amerikaanschen Bank, Eduard Kanter, in den ouderdom 'Van 72 jaren gestorven. Eduard Kanter's levensloop is een ware roman. Den 14. Augustus 1824 in Breslau geboren als de zoon van een koopman, werd de levendige knaap bestemd voor de studie en doorliep hij den volledigen cursus van het Breslauer gymnasium. Maar toen hij onmiddelijk voor het eindexamen stond, overmande hem de reislust. Hij liet zijn boeken in den steek en scheepte zich, met 300 thaler in deu zak, naar Engeland in. Hier ontstal een straalroover hem al zijn geld. De jonge man werkte op een schip vour zijn overtocht naar Frankrijk en wilde zich daar doen inlijven in het vreemden legioen. De geneesheeren keurden hem echter af voor. den dienst. Hij wist zich toen te verbergen op een landverhuizers- schip, werd wel onderweg ontdekt en moest hard weiken, maar kwam toch na een reis van twaalf weken in New-York aan. Vóór hij echter aan wal stak had een matroos hem zijn enkele groschen ont nomen. Hij zocht intusschen werk en vond dat in een drogerijenfabriek. In zijn zucht naar ontdekkingen deed hij allerlei proeven, een hevige ontploffing was het gevolg en hij werd weggejaagd. Maar hij liet den moed niet zinken. Hij maakte en verkocht sigaretten en dat zaakje ging zoo goed dat hij weldra een compagnon in zijn zaak nam. Maar deze ontroofde hem al het bespaarde geld en ging er mee op de vlucht. Kanter vond nu een betrekking als bediende op een Missisippi- stoomer, waar hij door zijn talenkennis weldra opklom tot scheepsklerk. Maar zoodra de stoomboot op de Red Rivier kwam, kreeg Kanter de gele koorts, en zweefde zes weken lang tusschen leven en dood. Toen zijn krachtig lichaam ein delijk zegevierde over de ziekte, stond hij zonder een penning in een vieemde stad. Als werkman vond hij nu een plaats op de naar het Noorden gaande stoomboot aHighland.® Nietvervan Helena in den staat Arkansas, sprong de ketel van den stoomer en het vaartuig zonk binnen weinige minuten in de diepte. De jonge Kanter, die reeds den dood voor oogen zag, had de kracht om een af- scheidbrief op een stuk papier te krab belen aan zijn ouders en dien in een leege champagne flesch overboord te werpen. Toen sprong hij ook in het water en zwom aan land. Veertig personen kwamen bij de ramp om het leven. Het merk waardigste is dat de champagneflesch goed en wel opgevischt werd en dat het papier inderdaad in het bezit van Kan ter's ouders in Breslau kwam. Het was het eerste bericht van den zoon, sedert deze Europa had verlaten. Als schip breukeling wandelde Kanter te voet naar St. Louis en vandaar naar Chicago, waar hij een lid der firma Leopold Bros be zocht, met wien hij op een der stoom- booten kennis had aangeknoopt. Deze heer bezorgde hem een betrekking in een houthandel. Dat was in het jaar 1844. Twee jaren later gingen de eigenaars der zaak op den loop en faillissement volgde. Maar Kanter maakte alles met de schuleiscbers in orde, en wist binnen korten tijd niet alleen alle schulden uit den weg te ruimen maar bovendien een aardig sommetje over te houden. Daarmee trok hij in 1852 naar Detroit en richtte hier een scheepsmakelerij op waaruit zich langzamerhand een bankierszaak ontwik kelde. In dien tijd werd de naam van Eduard Kanter in den geheelen Staat hekend als dien van een onwankelbaar rechtschapen en eerlijk man. Van het jaar 1868 af bemoeide hij zich alleen met zijn bankierszaak. Zijn bank genoot een groot onwrikbaar vertrouwen en was de eenige instelling van dien aard die ge durende de paniek van 1873 alles betaalde. Later huwde Kanter een dochter van den Senator Granger. Het vermogen van den overledene wordt op vele miljoenen dol lars geschat. Statistieke opgaven. Het maandblad Javenu is aan het reke nen gegaan. 'n Massa bekende groote mannen, die het enorm diuk hebben en toch tijd vin den voor alles, laten orn zoo te zeggen geen seconde van hun leven ongebruikt vooi bijgaari. Maar heeft men er wel eens over nagedacht, hoeveel tyd de ïgewonec mensch doorgaans aan heuzelarijen be steedt. Als iemand b.v. 'n beetje lui is uitgevallen en 's morgens 'n halfuur noo dig heeft om te besluiten, of hij onmiddel lijk zal opstaan of nog een halve seconde wachten, verspilt genoemd j>ieman in een verloop van zeventien jaar, niet min der dan een jaar, vijf maanden, twee weken en een dag met dit nutteloos ge- dachtenspel. Als men langzaam met kleeden is en een uur noodig heeft, om van z'n sokken tot z'n hoogen hoed in de kleeren te steken, kost deze bezigheid twee jaar en elf maanden van de zeventig. De onder deden van laatsgenoemd tijdsverlies zijn een studie waard. Als we twee minuten redenen voor hemd, sokken en boord resp. kosten deze drie soorten van kle dingstukken te zamen drie maanden, twee weken en vier dagen. Das, vest en jas kunnen berekend worden op een tijd- verbiuik van zeven weken, een cijfer, dat ook door de schoenen woidt in be slag genomen. Wasschen van gezicht en handen zal naar alle waarschijnlijkheid met een tyd- verlies van vier maanden en een week gelijk staan, terwijl het scheren, berekend op ongeveer vijftien minuten, het niet geringe tijdsverloop van drie vierde van een jaar inneemt, met achtungen werk dag, gesteld dat men op achltienjarigen leeftijd begint. Anderhalf jaar wordt met ontbijten doorgebracht en twee en een kwart tot drie jaar met Jiueeren. De krant lezen kost ons tusschen de een en zes jaar. Drie a vier volle maanden van ons leven worden met open en dichtslaan van deuren gepasseerd, een maand met poken in 't vuur. Twee jaar brengt een gewoon mensch in een spool trein door en waar schijnlijk een jaar met wachten aan sta tions. 't Uitkleeden duurt minstens negen maanden; 't bierdrinken zes, negen of meer jaren; het stilstaan op straat om naar ïstandjes® te kijken van drie maan den tot een jaar; het aansteken van si garen, cigarelten of pijpjes, minstens een maand; hariden-geven omstreeks twaalf dagen; horloge opwinden circa een maand, trappen loopen drie maanden. Met theaters, cricket, fietsen, biljartspellen en dansen, worden ongeveer negen jaar van ons Jeven verbruikt. Tot zoover Javenu. En nu bedenke men nog hoeveel tijd verbeuzeld wordt door liet maken van dergelijke bereke ningen. KUltOELIJKE STANDEN. Amersfoort. GEBOREN10 Juli. Hendrikus, z. van Hendrik us van Bekkum en Johanna van de Lodijk Alphonsina Maria Johanna, d. van Alphonsus Maria Michiel Annegarn en Ma ria Catharina van den Ende. Abraham f.. van Jan de Graaf en Antje Veenendaal 12 Juli. Magdalena Johanna, d. van Everardus Smit en Metje van Wijland. 13 Juli. Henderika Elisabeth, d. van Teunis Wijnand9. en Dirkje Bosch. Johannes Karei, z. van Abraham Jacobus van Wijland en Annetje van de Nautena. Chrisliaan, z. van Roelof Meester en linke Doesburg. Cristiaan, z. van Arie den Enting en Anna van Leijenhorst. 15 Juli. Willem, z. van Willem Mets en Antje Pampus. ONDERTROUWD: 9 Juli Gijsbertus vau Yalkenhoef en Mechlelina Alijda Gijsberta Ramselaar. OVERLEDEN: 7 Juli. Een levenloos aangegeven kind m. g. van Maas van Drie en Reyntje Kraanen. 13 Juli Petrus Jacobus van Ba9ta 78 j. wedr. van Trijntje Boshuysen. Daatje de Groot 58 j. wed. van Johannes Klein Jan Schutte 69 j. ongehuwd. Hooglaud. OVERLEDEN10 Juli. W. van de Kraats 45 j. echtg. van W. Rouwendaal. Lensdeu. GEBOREN: 14 Juli. Willem, z. van Peter Ter Maaten en Maria Wolswinkel. 15 Juli. Elise Johanna Alberdina, d. van Alphonse Elie Herman Eschauzier en Alber dina Maria van der Meulen. 14 Juli. Jan, z. van Willem Jansen en van Aartje van Koot. OVERLEDEN14 Juli. Levenloos aange- gevenkind van Evert Kamerbeek en Johanna Blom 14 Juli Johanua Blom, 45 j. echg. van Evert Kamerbeek. Onder redactie van J. W. TE KOLSTÉ. Van H. KEIDANSKI te Berlijn. Zwart. Wit. Wit geeft in 2 zetten mat. Stand der stukken. Wit: K. g 2, D. a 3, T. d 5, T. f5, P: e 2, b 3, c 2, d 2, e 3, h 5. Zw.K. e 4, D. e 5, P. c 6, e 6, g 3, gA, g5. Oplossingen, inzendingen enz. worden inge wacht aan het bureau van dit blad of aan het adres van den redacteur: Damlust te Utrecht. In de match Ollandte Kolsté won O. de 2e partij. Stand 1:1.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1896 | | pagina 2